Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 172 od 172

Tema: Terapija metforminom?

  1. #151
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Znam maco da nije samo jedna dijagnoza kod bubekice, ali treba riješavati jednu kariku po jednu...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Lavko,
    zbunila si me jer metformin nije stimulacija.

    Ah, kod nas su se fokusirali na dobivanje dobrih embrija buduci ih jako tesko dobivamo zbog (najcesce) jako jako loseg spermiograma. Al kao, buduci da smo na samom kraju mpo puta preko hzzo, ajmo probati sve raspolozivo, takva je filozofija.


    Jel netko zna kakav je mehanizam djelovanja metformina?

  3. #153
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    evo par korisnih...

    http://www.roda.hr/article/readlink/737
    https://www.youtube.com/watch?v=4iV-x_XCElc

    a ja sam i pratila dosta video dnevnika cura na metforminima na jutubu, i njihove dijete i uspjehe i nuspojave

  4. #154
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kod mene je bilo ovako:manje secera,manje testosterona,vise ovulacija. Pojednostavljeno do boli.

  5. #155
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    jel neka od vas imala simptoma i prilikom "skidanja" sa metformina??
    od utorka sam na 2x1 i pojavljuju mi se svi simptomi ko i kad sam dizala sa 1x1 na 2x1 (tad sam jedino imala nuspojave) proljevi, konstantan rad i krcenje crijeva, lagana mucnina... ne znam s cim bi to povezala pa sam odmah posumnjala na metformin
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 31.01.2015. at 15:47

  6. #156
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozdravljam vas iz Praga, cekajuci da jave dan embriotransfera....u medjuvremenu piem dosta tableta, jer imam dg. Hashimoto sindrom + inzulinska rezistencija i sada postupak IVF, i to 4. put.....
    Pijem fordex 500mg (metformin), eutirox, estrofem, selen, vitamin D, sad mi na klinici pfc dodali folnu kiselinu, aspirin, prednison, utrogestan, te od dana transfera Clexane injekcije!?!?!

    To je dnevno 18 komada tableta, pa me zanima kakva je kod vas situacija? Pije li jos neka od vas ova cuda ovolika? I jos info ako neko ima za clexane injekcije, nisam to ranije koristila?
    Unaprijed vam hvala

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    PinaColada,
    zbilja su pokrili sve. To je ogromna kolicina tableta, ali svaka ima svoju funkciju, ne vjerujem da bi ih dali bez razloga. Vjerujem da kad ces krenuti s clexaneom da ces prestati s aspirinom.
    Clexane je niskomolekularni heparin.
    http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-08-01-387.pdf


    Sretno!

  8. #158
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Bubekica hvala mnogo ****

  9. #159
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    poz cure, evo samo da prijavim da pijem siofor od 1 mjeseca i to nisam bas redovna jer ponekad zaboravim popiti i evo vec sam dva puta dobila M...nadam se da se stanje popravlja i da tablete stvarno djeluju...

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Evo da se i ja pohvalim u nedostatku ostale akcije..
    Ja sam na metforminu 1000 mg/dan već skoro 8 mjeseci. Nisam niš baš to osjetila, nit je menga došla, nit sam zgubila kilu - baš niš. Malo mekša stolica koja se stabilizirala u nekom trenu i tak ja to pijem al kao i da ne pijem. Sad mi je prije tjedan dana dr. rekla da dodam još 500 mg na dan jer ako 1000 mg ne djeluje možda premalo pijem.

    DG: PCOS i inzulinska rezistencija, ali nekak sumnjam u sve to sad.
    I inace nisam neka izjelica šećera tako da prehranu skoro niš nisam mijenjala (dodatno sam izbacila tjesteninu jer ono.. nemam kaj više izbaciti. Kruh isto ne jedem skoro nikad.)
    I još čekam da se neko čudo dogodi..
    Imam malo problema s prilagodbom na 3 tabletice dnevno al trudim se biti redovita.

  11. #161
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Meni taj metformin nije pomogao nista... uzimam ga vec 3 g.. imala sam problema s mucninama na dozi 2x850, al kad sam presla na 3x500 bilo mi je bolje..
    trenutno uzimam 4x500. I dalje ne ovuliram...nit zatrudnjujem, ali svi dokt predlazu da ostanem na tome..jer bi bez njega valjda bilo jos gore..
    na kg isto nije imao utjecaja..
    sto se tice hrane najbolje sam se osjecala i izgledala na montignacu.. onda sam imala godinu kiksanja, jako se udebljala i tako...
    sad sam na dijabetickoj dijeti i osjecam se dobro..nisam ni pregladna... valjda ce bit neke koristi...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    hm..čini mi se da imamo neke pomake.
    36 dana nakon početka s 1500 mg metformina/dan
    i 29 dana od zanjeg relativno oskudnog krvarenja.
    menga došla i bez duphastona.
    Ak napravi to još jednom možda i povjerujem da djeluje.

  13. #163
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    Kod mene je stvarno djelovao,i to vrlo brzo, 3mj minimalne doze i danas culi srce na ultrazvuku..tako da cure ne odustajte

  14. #164
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Pozz cure, moze mi netko reci kakva je vrijednost inzulina 6.30µU/mL, ref. 2.60- 24.90? Hvala

  15. #165
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Pijem metformin (Siofor)već mjesec dana, 3x 500 mg, dobro ga podnosim, srećom nemam nikakvih nuspojama, a za neki vidljivi učinak vjerovatno treba proći neko izvjesno vrijeme.
    Ono što sam htjela pitati je, treba li uključiti i preglede endokrinologa kod terapije ovim lijekom?
    Ili su dovoljne samo kontrole kod mpo dr?
    Ja sam Metformin dobila u prvom redu radi pcos i IR, i posljedično viška kilograma koji očigledno "popapaju" dobar dio mojih stimulacija...tako da nema novog postupka bez skidanja koje kilice....
    Dosta sam istraživala i mislim da ću se odlučiti za nekakvu low carb prehranu ili dijabetičku dijetu, i naravno intenzivirat fizičku aktivnost maximalno.
    A uz moju štitnjaču, pcos, IR to će biti pravi izazov....ali motiv je ipak jači od toga!!!!

    Jel netko uspio lakše skidati kg uz Metformin?

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Laura33 ja sam bila na metforminu 3 mj i ostala trudna u kućnoj radinosti nakon 9 ivf,kile nisam skinula ali nisam ni pazila na prehranu sad sam u 26tt i još sam na metforminu ali sam dobila gest.dijabetes pa sam na dijabetičkoj dijeti i u trudnoći skinula 8kg mislim da ti je to super način prehrane za pcos......sretno

  17. #167
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Vita- prirodno nakon 9 ivf-ova..pa to je izvrsno, kod tebe je Metformin bio onda pun pogodak.
    Čestitam na trudnoći!!!
    I još skinuti kile u trudnoći, svaka čast!!! Nadam se da ću i ja imati takvu samokontrolu kad dođem do trudnoće.
    U prvu trudnoću sam krenula sa 20 kg manje, dobila 16, nisam imala nikakvih problema. Tako da kod mene je definitivno višak kg problem br 1 i morat ću ga riješiti ipak prije trudnoće.
    Mislim da nema uspjeha bez promjena svih navika, i prehrambenih i fizičke aktivnosti.

  18. #168
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam krenula prosli tjedan piti aglurab, doza 3*500, s tim da me doktorica upozorila da bi mi moglo muka biti pa neka prvi dan uzmem samo 1, drugi dan 2 a dalje nek procjenim kako se osjecam. Posto nisam imala nikakve simptome 3. dan sam uzela 3 i sad mi je 6. dan i krenuo proljev i uz to neko mutilo u glavi i umor pa ne znam dal da se vratim nazad na 2 ili da malo duram.

  19. #169
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Mozda si prenaglo isla na punu dozu lijeka.
    Ja sam ti experimentirala sa metforminom raznih proizvodjaca, uglavnom ja ti pijem Siofor, citala sam na raznim forumima da se on najlakse podnosi...
    E sad to je zapravo sve individualno.
    Inace metformin sam za sebe ne snizava glukozu ispod normalnih vrijednosti, tako da su umor i mantanje prije od ove juzine ili mozda dehidracije, ako imas proljeve.
    Ja nebi smanjivala dozu lijeka, ak ikako mozes probaj izdrzat, nuspojave su prolazne, i svakako smanji unos ugljikohidrata, kazu da to pomaze.

  20. #170
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Da mozda sam prenadobudno krenula, a mozda je i problem sto se poklopilo s ovim produzenim vikendom i previse rostilja i kolaca.
    Budem probala malo pripaziti na prehranu, pa cu vidjet kako ce ici.

  21. #171
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Evo opet mene, prosla me glavobolja, proljev jos malo zeza al bolje je. E sad ono sto sam primijetila jos je pojava velike kolicine sluzi, bar za mene koja ju nikad nemam. Sluz je prozirna i rastezljiva, sad drzim fige da je to ovulacija a ako nije nadam se da je bar neki znak pomaku na bolje.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I ja sam pocela sa metformin moji su ciklusi bili anovulatorni i u januaru moj endokrinolog mi je dao metformin 500 nemam pcos niti visok insulin ali je glikoza uvijek nad pet i imam i hipotireozu i hiperprolaktinemija i mthfr heterozigot sada pijem nakon drugo icsi metformin i nastupila je ovulacija bromergon eutirox pijem i pre icsi je r se sa sterilitetom borim vec 10 god ali ne dam se imam 30 god mlada sam i idem dalje za mthfr heterozigot dali su mi aspirin b kompleks i folna od 5 mg do iducih stimulacijama doktori su dostapni redovito za mene jer sam slucaj sa oni kako kazu ponavljauci spontani h pobacai

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •