Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Gurta za nošenje - postoji li?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno Gurta za nošenje - postoji li?

    Moj mlađi sin ima malo više od 2 godine ali je poveći i oteži. Više gotovo nikad ne idemo s kolicima na šetnju. Nikad ga nisam nosila ni u marami (nemam) ni u nosiljki (meni teško, njemu neudobno), nego kad je prohodao a hodanje mu dosadi, na boku, a od nedavno i na ramenima.
    Maramu ne mislim nabavljati, jer je to nošenje rijetka pojava, osim toga bez veze mi ju je nositi za svaki slučaj sa sobom, vezati, namještati, a sad je i toplo.
    I sad mene zanima da li postoji kakav sistem s gurtom, trakom i sl. za nošenje na boku, a što bi bilo malo po volumenu i težini a djetetu i mami ne previše neudobno. Čini mi se da sam vidjela da na nečem takvom nose djecu u Amazoni. Ima li tko kakvu informaciju?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    postoji ti sling, za nosenje na boku

    ja imam premaxx, ali i sears ti prodaje istu stvar. mislim da tu ide klinci do 18 kg, tako nekako. ( www.premaxx.com ) ( https://www.askdrsears.com/store/products.asp?cat=34 )

    imas i maya slingove http://www.mayawrap.com/

    meni je marama puno bolja, udobnije mi je (i jos mi je klinco premali da ga nosim na boku pa zapravo ni ne znam kak ce ici)

    u marami klinca mozes nositi i na ledjima, zapravo ide u vise polozaja nego sling.

    mi smo si nabavili ludo drecavu maramu, isto tako oko mene nema mame koja nosi klinca.

    jos ti postoje one nosilice sa metalnim okvirima za nosenje djeteta na ledjima

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    te metalne nosilice sam jucer vidjela kod jednog tatka. Nosi dijete na ledjima ko ruksak. :D Mislim da se moze koristiti samo kada dijete pocne sjediti.
    Gdje to ima za kupit?


    18.3.2004-Edita :D

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    POgledajte topic "**** holder". To je bas o nosiljci za na bok.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Imamo onu ruksak-nosiljku za na leđa - dobili od prijatelja koji su puno planinarili sa svojom bebom, mislili smo da ćemo i mi, ali ili je prevruće, ili prehladno, ili grizu komarci - svaki izgovor dobro dođe
    Za nju ti treba ili netko pomoći, ili da imaš povišenu površinu da je staviš kad je mećeš na leđa. Mislim, nije beba ruksak da ga samo nabaciš... a sama po sebi je ogromna.
    Nažalost ovi linkovi nemaju ništa takvo. Meni treba nešto za strpat u manju torbu i montirati ekspresno i to s jednom rukom. Jer moj klinac traži nošenje jednom u 5 šetnji, samo kad se umori, inače mu je predosadno kad je predaleko od svih zmazanih auti i pikavih ograda koje mora ispitati....
    Ovo o čem razmišljam mi je palo na pamet nakon što sam slučajno imala samsoniticu (ona njihova klasična torbica) kad sam ga trebala nositi, i kako je ona dosta široka a pouzdajem se u kvalitetu i čvrstoću, stavila sam je po poštarski i dijete posjela na torbu.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa taj **** holder ti je skoro ko ono sto nose Indijanke amazonke. Inace ono sto one prebace preko ramena pa ubace dijete na bok je donji dio obicne majice (T-shirt-a). Samo odrezu ispod rukava.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Meni je ovaj **** holder bas mrak

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Ja isto to tražim i našla sam zasad ovo

    http://www.mommysthinkin.com/hip_hammock.htm

    http://www.onestepahead.com/jump.jsp...iProductID=751

    Premaxx i još jedan kojem se ne sjećam link. Samo ja to tražim da ima kupiti u HR.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Stray jesi uzela ovu **** huger u NL? Ako da gdje?

    Do koliko kila jer tamo na ovaj link samo vidim od 5-18 mjeseci :? a Noah je vec 19 ali 12kg. Mislite da je prevelik? Bas bi mi ovo super doslo za ljeto jel ga vjecno nosam na boku pa mi ruke otpadose

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    natasa, premaxx imas u prenatalima, kosta negdje oko 50 eura. pogle si www.premaxx.com

    meni je ipak marama udobnija i sigurnija sad dok je sebastiasn jos mali i klimav a poslje cu viditi kaj ce mi biti spretnije

    sling najcesce koristim po stanu, kad plesemo ili za dojenje kad ne dojim u krevetu (sto mi je najcesci polozaj jer sebastian ima 7 i pol kila i jos je mekan i klimav a uz sve to ako ima sto zanimljivo za viditi onda se baca unatrag i vrti glavom da bolje vidi to sto ga zanima a bradavicu ne ispusta pa kad ga dojim u spavacoj sobi, u krevetu onda ga pokrijem preko glave koliko god mogu)

    i slingovi i marame su lagani i lako ih se strpa u torbu koju vec vuces okolo sa sobom kad ides sa klincima

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ma gledala sam vec ovo ali ne pise do koliko kila. Daj baci oko na svoj ovaj za bok i procitaj do koliko kila da ne zovem prenatal bezveze.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Only 100% cotton fabrics, AZO free (toxin-free) are used in the Baby-Bag. The clasp complies with the ISO 9001 standard and can support 115 kg.
    Maximum load of the Baby-Bag: 25 kg. Wash: 30oC.

    imas na user manual

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Hvala Stray Nisam uopce skuzila taj user manual.

    Odoh ja sutra u prenatal Nekako mi se ovo super cini sad za ljeto kad moram do trznice s Noah jer mi stalno bjezi a voli se nosati(ne vise u BB) ali mi ruke otpadose a kad nosim njega ne mogu nista drugo. Kolicima mi bas ponekad koma kod nas pa ce mo se i navece setkati pa kad se umori samo ga u ovo stavim. Javim kako je

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    odi sa malim u prenatal pa isprobaj kako ti odgovara. naime, ja sam visoka ali nisam bas jaka i moram ga nositi na najkracem mogucem pa vidi da li ti se opce da podesiti za tebe

    ja sam kupovala prije rodjenja (u naletu attachment parenting groznice) pa je ispalo da se sebastian rodio ogroman, pa dok sam se ja snasla da pocnem koristiti sling on je vec bio prevelik da ga natiskam nutra.

    onda smo brzo kupovali maxi gogo (isto ko baby bjorn, samo od maxi cosi) pa mi je to prerastao i sad smo na marami i povremeno slingu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ovaj na Onestepahead je baš sladak. Iako mi nije skroz jasno kako se dijete ubacuje unutra - izgleda mi kao da postoje neke rupe za nogice, kao kod bjornica. Premax ne mogu otvoriti :?
    A mislim da ću probati ovo što kaže Marta, imam starih majci za krpe gomiletinu... valjda se neće odmah raspasti. Javim vam rezultat.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo mi smo danas uzeli.

    Nemam pojma jesam li ja to dobro namjestila samo znam da je Noah poludio dok sam ja to sve isprobavala da sam mu na kraju cips morala dati da prestane vristati. Nekako mi se bas tesko cini sam djete utrpati unutra. Ili sam ja smotana.

    Nemam pojma ali evo vidite









    Na ovoj slici obratite paznju na moj pogled Kaze muz poslije svega a gdje ti je klokanica. pogled govori sve :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mamazika i ja sam mislila da imaju rupice za noge ali nema nego beba bukvalno sjedi tebi na kuku tj na tom komadu tog platna ali se stegne i kod nogica i kad stavis onda stegnes kod ledja. ma nemam pojma jesam dobro objasnila

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Natasa, ne znam hocu li ti pomoci, al stavljanje na bok ide za sve te nosiljke manje vise isto, prvo stavis nosiljku na sebe labavo. Ako ti je nezgodno na bok odmah onda stavi ispred sebe. I onda visoko dignes dijete, ko da ces ga prebaciti preko ramena, pa u noge uguras u to i zatim sve zarottiras i stegnes.
    Ak si vjesta onda odmah na bok.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Marta da to sam skuzila da ga bas onako visoko moram dici i kao prebacit preko ramena da bi ga mogla stavit unutra. A valjda taj potez uvjezbam malo.

    Ono sto je mene vise mucilo je to sto nikako ne mogu podesiti da bas sjedi na boku. Ono kad stavim nosilicu s unutrasnje strane gdje ide guza od Noah isto imaju spagice koje se trebaju zategnuti medjutim ako ih zategnem njemu smeta jer ga zulja a zatezala sam na najmanji moguci nacin. Kaze muz da te uopce ne zatezem nego samo ovaj dio koji ide preko ledja kod Noah i da si onda samo podesim ovaj na mojim ledjima.
    Medjutim na uputsvu pise da se i untrasnje spage moraju zategnuti i onda kad djete sjedne ove preko ledja djeteta ali sad nesto mislim to valjda zavisi i od velicine djeteta.

    U sustini samo da mi je jednom namjestiti ispravno jer najvise me strah da mi ne ispadne ali ne moze nego sam ja panicar.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    A jel ne mozes nekako podvuci dijete ispod nosiljke pa je onda učvrstiti? Onako, drzis nosiljku iznad lijeve ruke, dignes dijete, drzis ga lijevom, a desnom prebacis nosiljku?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno


    Dobra ideja Vidi se da sam postala totalno nemastovita.

    hvala probat cu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa veliku kopcu si priredis prije, a mi takodjer ne zatezemo one spagice ali ga pridrzavam jednom rukom (mi premaxx za sad koristimo samo za po stanu jer sebastian jos ne sjedi pa zapravo improviziramo). ja ga znam staviti tako da "sjedi" okrenut licem prema naprijed i tako krstarimo po stanu ili plesemo. tako sam ga iz stana izvukla 2 puta, i tad je i mats isao sa nama

    jel ti udoban premaxx?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Vidjet cu jel mi udoban za koji dan kad se prosetamo po Opatiji

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Vidjela sam sad ove postove i oduševila se premaxxom pa me zanima:
    Nataša30 gdje si kupila i do koliko kila je ?
    Bila sam na njihovim stranicama i piše samo od 5-18mj.

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    Only 100% cotton fabrics, AZO free (toxin-free) are used in the Baby-Bag. The clasp complies with the ISO 9001 standard and can support 115 kg.
    Maximum load of the Baby-Bag: 25 kg. Wash: 30oC.

    imas na user manual
    NICOLE, pa sve vec ovdje pise!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Da to sam i ja pročitala ali na njihovim stranicama po user manual to ne piše.ne bi željela nešto kupovati za 3 mj.jer sada ima 15mj.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    nicole, moglo bi ti biti problema bebu naviknuti da se nosi u necemu ako do sad nisi koristila nikakve nosilice.

    premaxx kao ide od 0 dana pa do nekih 18 mjeseci, u nizozemskoj ih prodaju u prenatalu a moze ih se naruciti preko interneta

    meni osobno je marama puno bolja (imamo i jedno i drugo) jer bolje rasporedi tezinu ali za dojenje posto sam kraljica trapavosti i ne uspjevam zavezat maramu u polozaj za dojenje mi je spretnije u premaxxu

    sebastian ima 4 i pol mjeseca i mozda ce mi premaxx poslje biti spretniji jer samo prebacis preko sebe, nema vezanja, ali sad dok jos sebastian ne sjedi i ne mogu ga nositi na boku (a preveliki je da bi lezao unutra) meni je lakse sa maramom

    starije klince mozes u marami nositi i na ledjima

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Nicole,

    To sto pise ne mora uvijek biti istina. Uzgred osim marama postoje i pojasevi za nosenje slicni torbicama za novce. Oni se stave oko struka i na jednoj strani imaju nekih 10cm ispupcenja na koje dijete moze sjesti. Nepovoljnost je da ti dijete i dalje moras pridrzavati rukom, dok ako koristis maramu su ti ruke slobodne.

    Sretno pri izboru
    Lejla

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •