Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: cd za rode (ponocna ideja)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno cd za rode (ponocna ideja)

    kako nama kronicno nedostaju cd-ovi sa hrvatskim djecijim pjesmicama koji ne zvuce ko da pjevaju gluhe svinje predlazem da roda organizira nesto kao snimanje cd-a sa djecijim pjesmicama i da recimo poznati pjevaci i pjevacice otpjevaju svako po pjesmicu pa da je lova od prodaje namjenjena rodi

    ajmo sad svi fimo potpisat ovu ideju pa je mozemo prodat pod peticiju

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Jaaaaaaaaaaako mi se sviđa ideja!! :D :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno Re: cd za rode (ponocna ideja)

    ideja je zgodna, ali ovo
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    kronicno nedostaju cd-ovi sa hrvatskim djecijim pjesmicama koji ne zvuce ko da pjevaju gluhe svinje
    bas me zanima, stray cat, koje to tako lose cd-ove vi imate. jer mi imamo doma prekonekoliko novijih naslova s djecjim pjesmicama na hrvatskom i svi zvuce super, pa cak i meni koja imam odlican sluh i nesto formalnog glazbenog obrazovanja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa onda reci kaj je dobro, mi imamo neke zagrebacke malisane, pa onda imam nesto di neki klinci imaju prepjev disney pjesama di gostuje i gobac i meni je to uzas

  5. #5
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Ideja je super! :D

  6. #6
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    A da se mi sve skupimo i odpjevamo nešto
    (šala, šala)
    Dobra ideja, samo financiski :? Sve i da se skupe zvjezde i zvjezdice i odluče to napravit humanitarno, iznajmljivanje studia te ljudi je dosta skupo.
    Ali tko zna, javit će se iskusne rode

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    pa onda reci kaj je dobro, mi imamo neke zagrebacke malisane, pa onda imam nesto di neki klinci imaju prepjev disney pjesama di gostuje i gobac i meni je to uzas


    Meni su to odlični cedeovi! I daleko mi je bolje kad djeca pjevaju dječje pjesmice nego poznati pjevači!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Glasam za, ali iz iskustva (čitaj Laura) znam da je puno bolje kada pjevaju djeca!
    Pa u Hr ima toliko dječjih zborova, neka svaki otpjeva po jednu pjesmicu ili neka ustupe jednu već snimljenu,...

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mozda bi bila ideja da se CD snimi da bi se prikupili novci za Rodu? Ako se rado u dobrotvornom projektu nema troskova a prilozi bi Rodi sigurno dobro dosli :/

  10. #10
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Mozda bi bila ideja da se CD snimi da bi se prikupili novci za Rodu? Ako se rado u dobrotvornom projektu nema troskova a prilozi bi Rodi sigurno dobro dosli :/
    ovo je super :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    pa onda reci kaj je dobro, mi imamo neke zagrebacke malisane, pa onda imam nesto di neki klinci imaju prepjev disney pjesama di gostuje i gobac i meni je to uzas
    m



    Meni su to odlični cedeovi! I daleko mi je bolje kad djeca pjevaju dječje pjesmice nego poznati pjevači!
    ja to imam u originalu pa mi je to na hrvatskom di klinci urlaju imalo rezultat sebastianovo plakanje

    zapravo imam i na nizozemskom i na engleskom, i jedino hrvatska varijanta zvuci koma. najgore mi je di mali solisti pjevaju, a ne mogu skupit 3 tona da zvuci ok, ko da su klinci koji pjevaju solo birani prek znjore

    samo zbog toga mi je palo na pamet da se angaziraju pjevacice i pjevaci ali naravno da bi bilo savrseno da pjesme otpjevaju djeca ali djeca koja imaju sluha

    meni nije simpaticno bezsluho pjevanje pa kao simpaticno je jer to rade djeca, meni je to koma

    kad vec pricamo o disney-u, kak vama zvuce hrvatske sinkronizacije disney-a? ja sam se zgrozila kad sam to cula, pa to je uvreda za crtane filmove kako je to napravljeno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Sad si me zbunila. Mislim, ja nemam nikakvo muzičko obrazovanje, sluh mi je prosječan, ali taj cede Diznijev mi je super, klinci mi odlično pjevaju! Što se crtića tiče, možda aranžman nije tako bogat kao u originalu, ali mi je isto okej.

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja sam u kampu sa stray - vise volim (a i moji klinci mislim) djecje pjesme koje pjevaju (odrasli) djecji pjevaci, dobri naravno.

    Interesantno mi je kako na engleskom imam samo CDove s djecjim pjesmama koje pjevaju (kvalitetni) djecji pjevaci dok na hrvatskom nemam nista osim djecjih zborova (koji su mi srednja zalost kaj se muzike tice - al dobri za deracinu) jer nemrem nac nist drugo.

  14. #14
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nama su favoriti Tratincice - rijecki zbor...

    a otkud nam garancija da cemo snimiti cd koji ce se svidjati vama... 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    nama su, recimo, zagrebacki malisani odlicni (moje malo dijete osobito uziva u djecjim glasovima). imamo nekoliko njihovih cd-a, i jos neke od drugih djecjih zborova iz hrvatske i svi (meni) zvuce super. a od cd-ova s odraslim pjevacima, imamo npr. onaj vrlo popularni od jacquesa houdeka, 'kad si sretan', pa djecje pjesme od arsena dedica, pa soundtrack jednog djecjeg mjuzikla na hrvatskom itd...

    tog disneya, kojeg svi spominjete, nemamo, pa ne bih mogla o tome nista reci.

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajmo se vratit na oriđiđi ideju snimanja cd-a, bez komentiranja kako se kome sviđa neki cd.

    ideja je super, a sad bi bilo dobro predložit pjevačice, pjevače, i pjesmice koje vaša djeca najrađe slušaju. pratnja mogu biti dječji zborovi (razni, ne samo razvikani), a kad se složi koncepcija - može se žicati neki studio za snimanje.

    npr. zdenka vučković je svojevremeno snimila zeku i potočić

    a na kraju cd-a bi bilo zgodno da svi zajedno otpjevaju jednu pjesmicu... al me pucaju ideje

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Jel' se to netko nudi za organizaciju? Kontaktiranje željenih zvijezda, dogovaranje termina snimanja, financiranje, dizajn omota, distribuciju...

    CD-i se vrlo lako sprže pa se bojim da bi zarada bila nikakva, pogotovo ako usporedimo s trudom koji je potreban da se dobije gotovoi proizvod.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ako cijena cd-a bude pristupačna - neće se (toliko) pržiti.

    mogao bi se kao pokrovitelj uključiti i grad (zg ali i ostali), u smislu da nabave određenu količinu za vrtiće i slično...

    možda ima koja mama u marketinškoj agenciji da i s te strane bude popraćen...

    imamo i mame novinarke koje mogu malo promovirati po novinama...

    itd...


  19. #19
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Osječki zbor Zumbići ne samo da je najbolji u cijeloj Hrvatskoj nego je pobijedio i na svjetskom natjecanju dječjih zborova pa eto prijedloga, a pošto mi je glazba i struka slobodno ću reći da su zaista prevrhunski. No druga je stvar koliko bi se zaista isplatila prodaja.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Potpisujem

  21. #21
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni su 'dubrovacki malisani' bas dobri


  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno Re: cd za rode (ponocna ideja)

    Dakle, ja stvarno nemam ništa protiv ideje, simpatična mi je,
    ALI
    voljela bih da se umjesto ovog
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    predlazem da roda organizira nesto kao snimanje cd-a
    odgovori na ovo
    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Jel' se to netko nudi za organizaciju?

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    MP

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ajmo se vratit na oriđiđi ideju snimanja cd-a, bez komentiranja kako se kome sviđa neki cd.
    zasto ne komentirati cd-ove? pa ovdje iznesena ideja je i nastala na osnovi zakljucka pokretacice topica o nedostatku kvalitetne glazbe za djecu na hrvatskom.
    ponavljam da je ideja zgodna i mislim da bi takav cd naisao na interes (o izvedivosti ideje i isplativosti neka razglabaju znalci, ja ne bih). ali cinjenica je da na hrvatskom trzistu trenutno IMA dobrih cd-ova s pjesmama za djecu, a iz prvog posta neupuceni mogu samo zakljuciti suprotno.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    moguce je da ja imam gnjus cd-dove ali stvarno su svi djecije urlikanje, sa solistima koji falsaju a muzicka pratnja je onak mca mca ko gazerski bend za svadbu

    bila bih zahvalna kad bi mi cure koje imaju ok cd-ove javile kaj i di da kupim

    i dalje mislim da bi se mogao snimiti cd od kojeg bi prihod isao u korist rode

  26. #26
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam se prvo odusevila s idejom, a onda nakon sto su neke cure napisale kak ce ih svi przit i tak dilat okolko skuzila da je to fakat previse posla za slab rezultat

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja mogu obecat da cu samo taj cd svoj djeci kupovat ko rodjendanski-bozicni poklon

    muki, javim na privat kog mozda ja mogu iskopat da u to uleti, samo nemrem to vodit jer me nema u zg

    mozemo recimo sastavit listu pjesmica koje bi na cd?

  28. #28
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Što se tiče dječjih pjesama koje pjevaju poznati, postoji cd s hrvatskim tradicijskim uspavankama u izvedbi Putokaza i aranžmanu Elvisa Stanića.

    A što se tiče zborova, sjećam se da su Zvjezdice nekad (a možda i još uvijek?) pobjeđivale na međunarodnim natjecanjima zborova, iz njih su izašle neke od najpoznatijih hrvatskih pjevačica (one koje bi sad možda trebale snimati taj famozni cd ) i nekako mi je nevjerojatno da ti klinci baš toliko loše pjevaju. Nisam ih čula jako dugo, ali ipak...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Ideja nije loša. Istina, meni (a pogotovu Lovri) više bi se svidjelo da dječje pjesme pjevaju djeca (i dječji zborovi).

    Mi redovito slušamo kazete dječjeg zbora Zaro.
    Kupili smo ih onda kada su izdane (91., 97. i 98.). Novija izdanja nismo potražili na vrijeme, a brzo se rasprodaju.

    Pretpostavljam kako u svakom gradu gdje RODA ima podružnicu postoji dječji zbor. Pretpostavljam da snimaju i objavljuju te snimke.
    Možda bi bilo jednostavnije zamoliti ih da ustupe snimku jedne svoje pjesme za kompilacijski CD udruge RODA.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    postoji još jedan odličan CD u baš ovakvoj izvedbi što se spominje u prvom postu. autor je Jerko Rošin, pjevaju poznati (mahom) splitski pjevači - Oliver, Gibonni, Giuliano, Tedi Spalato... + dječji zbor Abrakadabrići, a zove se Čudnovate pjesmice
    toplo preporučam zainteresiranima

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja sam se prvo odusevila s idejom, a onda nakon sto su neke cure napisale kak ce ih svi przit i tak dilat okolko skuzila da je to fakat previse posla za slab rezultat
    Ne vjerujem da bi se takav CD pržio. Pa to bi baš bilo bljak!
    Ako niste sigurni u isplativost, možete započeti s pretprodajom. Mi bismo naručili barem 4 komada, jer kako je netko napisao to bi bio izvrstan poklon.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Pa u Hr ima toliko dječjih zborova, neka svaki otpjeva po jednu pjesmicu ili neka ustupe jednu već snimljenu,...
    Citiraj Goga40 prvotno napisa
    Pretpostavljam kako u svakom gradu gdje RODA ima podružnicu postoji dječji zbor. Pretpostavljam da snimaju i objavljuju te snimke.
    Možda bi bilo jednostavnije zamoliti ih da ustupe snimku jedne svoje pjesme za kompilacijski CD udruge RODA.
    Eto, isto razmišljamo, samo sada treba naći nekoga tko bi se tog posla i ulovio.

    I ja mislim da bi ukoliko bude neka normalna cijena (ma šta to značilo) da se ne bi toliko pržilo. Pa neka svaka forumašica kupi samo jedan... i to je već nešto.

  33. #33
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ja sam u kampu sa stray - vise volim (a i moji klinci mislim) djecje pjesme koje pjevaju (odrasli) djecji pjevaci, dobri naravno.
    A Žak?Prošle godine je snimio dječje pjesme.CD nije loš, a on ima dobar glas.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nama su jedini koje svo volimo, a to znači da meni i MM-u ne para uši : Stričeki i gljive, i ovim postom se još jednom zahvaljujem tateku koji nam je dao snimku na kazeti pa smo mi to onda prebacili na CD

  35. #35
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Nama su jedini koje svo volimo, a to znači da meni i MM-u ne para uši : Stričeki i gljive, i ovim postom se još jednom zahvaljujem tateku koji nam je dao snimku na kazeti pa smo mi to onda prebacili na CD
    Molim, molim!

    Jos da postoje jos neki rokeri koji snimaju za djecu bilo bi super ...
    Mi rado slusamo u autu Stampedo, Vedran voli Dinamovu navijacku himnu od Pipsa ...
    A od "klasicne" djecje muzike zaista nema nista bolje od CD-a "Zeko i potocic" u davnom izdanju Jugotona (nabavljivo u Croatia Records): Uz Zeku i potocica tu su i "Tata, kupi mi auto ...", "Macak" i jos desetak evergreena koji i danas zvuce superiorno.

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kod nas nije problem F. neg naša dražesna curica kojoj čim pustimo nešto što nisu glupe dječje pjesme počnje gnjaviti sa stražnjeg sica.
    No, valjda bu i ona odrasla.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    A Žak?Prošle godine je snimio dječje pjesme.CD nije loš, a on ima dobar glas.
    Njegov CD su stavili u vrtiću na jednoj fešti i totalno me razočarao. Previše ozbiljno i tugaljivo. Klinci s Ribnjaka i Trešnjevački mališani to puno veselije, brže pjevaju. Žaka klinci nisu uopće šljivili, niko nije ništa pjevao, a uz Trešnjevačke moji klinci jako vole pjevati.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Naravno, ja ću biti dežurna baba-roga (a tko bi drugi) i stopirati dalje zagrijavanje za ovu ideju.
    Iako RODA apsolutno nije zainteresirana za ovakvo što, jako smo zahvalni što pokušavate pronaći način za pomoć bilo koje vrste.

    Međutim, naši kapaciteti su usmjereni na neke sasvim druge aktivnosti...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Jooj, sto sve treba da se ovakav projekt realizira!! A jos ako bi se nastojalo napraviti kvalitetnije od postojeceg. Hm, koliko bi tu donatora trebalo biti. :/

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Apri je to sredila kratkim postupkom.

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Naravno, ja ću biti dežurna baba-roga (a tko bi drugi) i stopirati dalje zagrijavanje za ovu ideju.
    Iako RODA apsolutno nije zainteresirana za ovakvo što, jako smo zahvalni što pokušavate pronaći način za pomoć bilo koje vrste.

    Međutim, naši kapaciteti su usmjereni na neke sasvim druge aktivnosti...
    uništavačica entuzijazma!

  42. #42
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Jooj, sto sve treba da se ovakav projekt realizira!! A jos ako bi se nastojalo napraviti kvalitetnije od postojeceg. Hm, koliko bi tu donatora trebalo biti. :/
    znam ja, radila u diskografskoj kuci i tonskom studiju

  43. #43
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj ina66 prvotno napisa
    postoji još jedan odličan CD u baš ovakvoj izvedbi što se spominje u prvom postu. autor je Jerko Rošin, pjevaju poznati (mahom) splitski pjevači - Oliver, Gibonni, Giuliano, Tedi Spalato... + dječji zbor Abrakadabrići, a zove se Čudnovate pjesmice
    toplo preporučam zainteresiranima
    Posteljica plava rules! :D

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    I Tuča na tanjuru!

  45. #45
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Jan je LLLLUUDDD za tučom na tanjuru!

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Koji dobar CD! Nema boljeg na našem tržištu!

    A mi danas Orku upisujemo u Zagrebačke mališane.
    Pa nek se netko usudi reći nešto protiv njih.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Hoće li se onda i Orka derati "U maaalu nam škoooluuu ideeem jaaaaa"
    Andrej odvaljuje na tu pjesmu (dijete koje pjeva solo tako se dere da je upravo smiješno).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    A mi danas Orku upisujemo u Zagrebačke mališane.
    Čestitam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •