Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: obnovljene stranice pravobraniteljice za djecu

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno obnovljene stranice pravobraniteljice za djecu

    http://www.pravobraniteljzadjecu.hr/

    redovno azurirane, mozete postavljati pitanja, bas mi se svidja

    svaka cast

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sa weba pravobraniteljice:

    http://www.pravobraniteljzadjecu.hr/?child=news,1,101

    Novosti

    Preporuka Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi vezano uz projekt "Sretna beba"


    U Dječjem tjednu i Tjednu dojenja Pravobraniteljica za djecu Mila Jelavić uputila je preporuku Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi da odustane od projekta " Sretna beba" u ovom obliku (dijeljenje paketa od strane medicinskih sestara, ispunjavanje anketnih listića i uzimanje osobnih podataka rodilja koji se kasnije koriste u marketinške svrhe, podjele propagandnih materijala o nadomjesnoj prehrani dojenčeta itd). Preporuka je upućena uvažavajući inicijativu Saveza društava Naša djeca, Hrvatskog pedijatrijskog društva i Udruge Roda kao i činjenicu da ni nakon dvije godine paket "Sretna beba" nije usklađen s Međunarodnim pravilnikom o načinu marketinga i prodaje nadomjestaka za majčino mlijeko te preporukama Povjerenstva za pedijatriju. Pravobraniteljica za djecu također preporuča da se uloži napor u osmišljavanje pomoći novorođenim bebama i njihovim majkama na način koji će biti sukladan međunarodnim standardima i istraživanjima te da se promiče i omogućava dojenje kao najbolja prehrana u prvim danima života.

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    uopce mi nije jasno ZASTO :? :? :? se kad uguglas "pravobraniteljica za djecu" NIGDJE ne otvara NOVI sajt pravobraniteljice nego samo onaj stari


    evo http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...a=lr%3Dlang_hr

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    pa zato jer je po novom sajt od pravobranitelja, a ne od pravobraniteljice :/

  5. #5
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mislim da bi njihovi webmasteri trebali nesto napravit s tim jer ljudi NE ZNAJU da je ured tako nelogicno i diskriminairajuce promjenio naziv

    ja zaista ne razumijem tu logiku :/
    kako moze biti ured pravobranitelja, ako je pravobraniteljica zensko
    to je ko da recimo kazemo ured ministra pravosudja Ane Lovrin, umjesto ured ministriCE pravosudja Ane Lovrin
    svasta stvarno

    a kaj se tice guglanja
    recimo nemas pojma o nelogicnom preimenovanju
    uguglas pravobraniteljica za djecu
    i otvori ti se stari sajt
    nigdje nikakvog linka nit icega da POSTOJI novi, znatno bolji i drugaciji
    i zivis u uvjerenju da je to jedini koji postoji, a u biti si skroz na krivom tragu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ups, ja tu nešto krivo pohvatah izgleda,pardonček. Obje su stranice od pravobranitelja.

    možda tako radi google - u početku preusmjerava na staru stranicu dok i on ne zapamti da imaju novu pod istim imenom :?

    valjda će pravobraniteljica uskoro ukloniti sa servera tu staru stranicu na istoj adresi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mukica, mislim da Google jednostavno još nije indeksirao nove stranice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Što se tiče roda: Zakonski naziv je Zakon o pravobranitelju za djecu, i Ured pravobranitelja za djecu. Inače, Sabor je odlučio da u zakone neće ulaziti oba roda, jer bi to bitno opteretilo tekst i zato, kad pravobraniteljica istupa, ili se potpisuje, onda to uvijek čini kao pravobraniteljica, ali Ured je Ured pravobranitelja. I na engleskom je slična zbrka. Ombudsman je muškarac, a žene potpisuju sa ombudsperson, što je isto bezveze, jer isto tako može biti i ombudswoman.

    Što se tiče novog sajta, pravobraniteljzadjecu.hr bit će aktivan još nešto manje od 6 mjeseci, a registrirana je nova domena www.dijete.hr. Mislim da je puno bolja jer je jednostavnija i lakša i za zapamtiti i za napisati.

    Ovo za uguglavanje starog sajta je izgleda do googlea.

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    loli hvala na objasnjenu

    i dalje mi je nelogicno, al mi je sad bar jasno zasto je nelogicno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •