Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: homeopatija za grčeve!

  1. #1
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno homeopatija za grčeve!

    Imali tko iskustva s davanjem homeopatskih kuglica bebama koje imaju grceve? Prijatelj nam je savjetovao da je ucinkovito, mali mi je star 18 dana i ima grceve, a teta nam je (preko telefona smo joj rekli o cemu je rijec) dala kuglice koje se piju svaki dan prije jela...Malo me strah to dati djetetu pa me zanima je li netko to probao?

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ponekad sam bebi davala chamomillu, doduše nije imala grčeve, nego su izbijali zubići, ali je jednako učinkovita kod oboje.
    Ima još nekoliko homeop. lijekova koji se mogu davati za kolike, ovisno o vrsti kolika.
    Homeopatski lijekovi djeluju vrlo suptilno, ali kad su dobro pogođeni i vrlo učinkovito i nemaju nuspojava.

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I mis mo koristili chamomillu za bolove od rasta zubića ali sam ju pila ja a K. ju dobivala kroz mlijeko. I nama je pomoglo.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nismo primjenjivali homeopatiju na našem sinu kad je bio tako mala beba jer nismo ni bili upoznati s njom.Da mi je bar netko rekao da postoji učinkovit i neškodljiv način sprječavanja grčeva.Marka koji sada ima 3.5 godina liječimo u zadnjih godinu dana homeopatijom i imam samo dobra iskustva.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    I mi koristili chamomilu za zubice i grcice, od najranijeg.
    Kuglice sam topila u prokuhanoj i ohladjenoj vodi i davala s plasticnom zlicicom. Negde s 4 - 5 mjeseci sam dala direktno kuglice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Mi smo koristili colocyntis, to je vrlo djelotvoran lijek za kolike, i nama je dosta pomogao. Imaš ga za kupiti u dosta apoteka u gradu.
    Uz to sam pazila da ne jedem hranu koja napuhava, i da pustim T. da se podrigne nakon jela.
    I grčića je bilo vrlo rijetko.

  7. #7
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    A koliko vam je trebalo da kuglice počnu djelovati, da vidite rezultate? Mi ih koristimo već nekih tjedan dana i ne vidim baš poboljšanje...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Pa ako je pravi lijek trebalo bi kroz dan-dva. Uz uvjet da izbjegavaš hranu koja napuhava. A možda treba neki drugi lijek.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    mozete li mi dati neke kontakt adrese/telefone nekih boljih Zagrebackih homeopata( na pp)?

  10. #10
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    I ja bih molila za brojeve telefona nekih, naravno,boljih homeopata.Isto tako može na pp,dosta nam je frkovito,unaprijed hvala.

    KIAN,21.10.2005.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Homeopatski pripravci mogu se kupiti u ljekarni u ulici Pod zidom kod Dolca ,ali vjojatno samo neki.Veliki izbor ima i" Bionika" Dugi dol 10,koji su i uvoznici "HOMEOLAB" homeopatskih pripravaka.Inače ,imaju i telefonsko savjetovalište koje je na raspolaganju radnim danom od 9-15 a broj je (01)2430955;

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    thora, imaš pp.(ako sam dobro poslala) :D

  13. #13
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Davanje kuglica prije jela, što se toga tiče, mora proći barem pola sata od uzimanja kuglica do jela. Plastična žlica, ne dirati kuglice prstima.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Granulice se uzimaju najranije 15 min nakon JELA I PIĆA, te treba pričekati bar 15 min prije jela i pića. Bitno je da ih ne držite blizu izvora zračenja poput TV-a, mobitela i kompjutera, znači kao i svaki lijek na suhom i tamnom mjestu. Sada i većina biljnih apoteka ima Hom. pripravke za djecu, te kombinirane hom. pripravke za određena stanja i bolesti. A ako ste u mogućnosti toplo preporučam da si nabavite homeopatski set za prvu pomoć, što će vam znati složiti svaki homeopat.

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Colocyntis sam ja kupovala u ljekarni TwinLab u Grada Vukovara (kod hotela Internacional). Na žalost, nama nije baš nešto pomogao, ali kod nas se ispostavilo da se ni ne radi o običnim dojenačkim grčevima.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Htjela bih samo preporučiti knjigu za mame i tate koje zanima homeopatija,imam ju kod kuće i pisana je jednostavnim jezikom."Homeopatija u liječenju djece"autori G.Pinto i M.Feldman,izdavač Diorama,Zagreb;Ima je i za posudbu u Knjižnicama Grada Zagreba.

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sirius, i ja imam tu knjigu, baš je praktičan priručnik :D .
    Moja je na engleskom, nisam ni znala da postoji hrv. prijevod.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ima ,ima to je čak drugo izdanje(prvo je bilo 2003).Inače ,pokupovala sam sve knjige o homeopatiji na hrvatskom(osim ove ima još jedna ) a sad sam se prebacila na sarajevska izdanja koja su na latinici.Nisam si baš dobra sa engleskim jezikom pa se snalazim kako mogu. :/

  19. #19
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Super, idem pogledat gdje se može kupit (ja volim praktične poklone ).
    A koja je ova druga knjiga?

  20. #20

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dakle ,nastavak o knjigama."HOMEOPATIJA" autori P.Chappell i D.Andrrews ,izdavač Mozaik knjiga 1998.Nedavno je u i Večernjakovoj biblioteci izašla knjiga o homeopatiji koja je dobra za osnovne informacije. Na ovogodišnjem Ineterliberu sam otkrila štand sa vrlo opsežnom homeopatskom literaturom koji su imali izdanja izdavača "ADVAITA" Sarajevo ,Rogačići 58; U knjizi piše da se ostala izdanja mogu nabaviti u Zg ,ali ja neznam gdje osim u Društvu homeopata hrvatske.Eto ,toliko ako nekoga zanima...

  22. #22
    Rianea

    Početno Re: homeopatija za grčeve!

    Citiraj Shiny prvotno napisa
    Imali tko iskustva s davanjem homeopatskih kuglica bebama koje imaju grceve? Prijatelj nam je savjetovao da je ucinkovito, mali mi je star 18 dana i ima grceve, a teta nam je (preko telefona smo joj rekli o cemu je rijec) dala kuglice koje se piju svaki dan prije jela...Malo me strah to dati djetetu pa me zanima je li netko to probao?

    Kakve su to kuglice? Moj sin ima grceve.

  23. #23
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Danas sam kupila homeopatske granulice.. kaze 3 kuglice, 3 puta na dan?! Zanima me 15 min prije ili poslije jela?!?

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    važno je da ništa ne jede niti pije otprilike 15ak minuta prije i poslije uzimanja, pogotovo pikantne stvari.
    dakle, najbolje između obroka.

  25. #25
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    haha , sad vidim da se radi o skroz maloj bebi...

  26. #26
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Meni sad nešto nije jasno. Jel beba od 2,5 mjeseca može baš piti te kuglice, ili da ih ja pijem pa će ona dobiti preko mlijeka? Jer ako ih beba pije direktno, što je sa zaštitnim slojem koje je stvorilo mm?

    I gdje na koncu da ih kupim, u ljekarni ili kod nekog homeopata? Koliko koštaju?

    Kod Jane više ništa ne pomaže, od SS kapi grčevi jesu blaži, ali dok isprducka sav taj zrak, ne može normalno spavati (noćas je bilo ful koma, samo se izvijala i uvijala).

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mala beba može koristiti hom. globulice.
    maj.mlijeko ne mogu isprati one nego voda, sok isl.
    svejedno najbolje (i najefikasnije) da se konzultiraš s homeopatom.

  28. #28
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A kak da saznam ime nekog dobrog homeopate? Mislim, nikada se nisam našla na tom području pa mi je sve novo.

    I kaj su globulice drugačije od kuglica? Ili je to ista stvar?

  29. #29
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    globulice su isto što i kuglice.
    imaš pp.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •