Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ricinusovo ulje - pomaže kod pcos i sl.?

  1. #1
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno Ricinusovo ulje - pomaže kod pcos i sl.?

    Dobro jutro drage moje!
    Jučer sam svratila u Encijan na Kvatriću (cilj mi je bio kupiti vitex), pa sam malo popričala s onom tetom, kao što mi je (pcos, disbalans hormona...).

    Ona mi preporučila ricinusovo ulje. Ne da ga pijem, huh, nego da ga mažem. Veli ona, namažite po abdomenu (jajnici...), pokrjte vrećicom, lezite (obavezno) i tako budite 2 sata. Radi se o tome, navodno, da r.u. dovlači krv iz tijela na to područje, stoga je cirkulacija bolja, a onda, opet navodno, to povlači puno toga. Čišćeje i 'sređivanje' cisti, protok hormona, pa samim time i uređenje tog disbalansa....

    Ležati moraš, jer bi se navodno mogao i srušiti nekom drugom položaju (jer ti krv nije na svom redovnom mjestu, nego na specijalnom zadatku). A dulje od 2 sata ne smiješ, jer bi zdrmao perifernu cirkulaciju (jer ti se sva krv stušti u abdomen). Nakon 2 sata obrišeš višak, a no malo ne pereš, nego utrljaš (navodno dobro za kožu, pa čak i za strije).

    Velim ja njoj, nema šanse da ja to radim svaku večer. Dok dijete stavim spavati, ja sam grogi. No, ispostavilo se da mogu to raditi kako često hoću, recimo jednom tjedno uzmem si večer da je za to.

    E, sad, curke, ako netko zna nešto na tu temu, molim info. Jer ovo mi je prvi glas o ricinusovom ulju, da djeluje na ovaj način.

    Svima pusa i puno plusa!

  2. #2
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam o tome čitala na stranicama poliklinike Harni, ali vezano uz miome. Nažalost, nisam imala volje isprobavati :/

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, PCOS je uglavnom dobar razlog za očajavanje, ali daj očajavaj malo drukčije. Ricinusovo ulje je alergeno, problematično u trudnoći (vidi recimo: http://parenting.ivillage.com/pregna...e_3q39,00.html, ili http://altmed.creighton.edu/preg/castor_oil.htm, iritira kožu, posebno ako je oštećena.

    Od zrna ricinusa radi se posebno gadan otrov, ricin, i teško mi je povjerovati da svi problemi s ricinusovim uljem ne dolaze upravo odatle.

  4. #4
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Čitala sam i da pretjerani unos ugljikohidrata utječe na pojavu PCSO-a.

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nego, je li netko probao pčelinji otrov? Mislim, ako je cirkulacija tako poželjna, nema ništa efikasnije za cirkulaciju od pčelinjeg otrova. Uglavnom se nađe u preparatima za reumatizam i protiv opadanja kose, a oko 1% populacije može na njega reagirati alergijom. Ima specifičan miris. Navodno pomaže kod bolnih men..., provjereno čisti sinuse...

  6. #6
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    [quote="Davor"]OK, PCOS je uglavnom dobar razlog za očajavanje, ali daj očajavaj malo drukčije. quote]

    Davor, stvarno si podrška curama sa PCOS, nema šta! Srećom ga ti nemaš, pa ne moraš očajavati...
    Toliko o potpori... Muški nas ipak razumiju.

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ZNAO SAM!
    Gle, stvarno mi nije baš nikakav štos baš nikome vaditi mast. Ni meni beba nije uletila kroz dimnjak. Imam prilično jasnu ideju o tome na što su ljudi s PCOS u stanju pristati i zato sam to tako formulirao.
    Poučen iskustvom s nekih drugih srodnih topica, trajno napuštam i ovaj. Buci-mici me ne zanima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •