Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 317

Tema: Stolčić

  1. #51
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vjerojatno zato sto, ako se odluci za stolcic, ne mora obavljati one silne pretrage potrebne za kadu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    BB, kao što sam već i napisala, ja bih tražila kombinaciju - trudovi u kadi, izgon na stolčiću, ali sumnjam da je to moguće.
    Dakle moj izbor je stolčić. A trudovi se mogu ublažiti i na lopti.
    Samo ima žena koje su probale stolčić, pa nisu mogle.

    Od svega je najvažnije slušati primalju, i ako je moguće da TM (ili netko drugi u koga imaš povjerenja) bude uz tebe! Bar je to moje mišljenje.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    winnie, zašto misliš da je kombinacija nemoguća?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    vjerojatno zato sto, ako se odluci za stolcic, ne mora obavljati one silne pretrage potrebne za kadu.
    Ali ni to nije problem - briseve uzme tvoj gin na redovnom pregledu, koji se onda nose na Hzzjz i tamo vade krv za HIV I HEPATITIS, samo se onda mora ekstra otići na polikliniku na pregled za porod u vodi, koji po mom mišljenju nije ništa drugačiji od uobičajenog pregleda.
    Ja sam imala opet sve nalaze (za svaki slučaj da stolčić bude zauzet), a kada sam došla na pregled, gin je rekao da nisam ni trebala dolaziti jer sam već rodila u kadi.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    winnie, zašto misliš da je kombinacija nemoguća?
    Pa ne znam, tako mi se čini. A možda bi trebalo pitati.
    Hoćeš ti probati kombinaciju?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Citiraj ra prvotno napisa
    winnie, zašto misliš da je kombinacija nemoguća?
    Pa ne znam, tako mi se čini. A možda bi trebalo pitati.
    Hoćeš ti probati kombinaciju?


    znači, ako si već rodila u vodi, ne trebaš dolaziti na "dogovor"? nalaze pretpostavljam moraš imati...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ma njima su u principu važni uredni nalazi, tako da mislim da bi sve te nalaze mogao odnijeti i netko drugi, pa da se napiše mišljenje i odobrenje za kadu. (ako ideš redovito na kontrole kod svog gina)

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni nisu tražili mišljenje, samo nalaze .

  9. #59
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    BB, kao što sam već i napisala, ja bih tražila kombinaciju - trudovi u kadi, izgon na stolčiću, ali sumnjam da je to moguće.
    Dakle moj izbor je stolčić. A trudovi se mogu ublažiti i na lopti.
    Samo ima žena koje su probale stolčić, pa nisu mogle.

    Od svega je najvažnije slušati primalju, i ako je moguće da TM (ili netko drugi u koga imaš povjerenja) bude uz tebe! Bar je to moje mišljenje.
    Kao prvo, super mi je ovo kad me zovete tj. pišete BB, sama sebi umišljam da sam Brigitte Bardot (valjda se tako piše) iako iz dana u dan sve više ličim na Roseanne

    Ma mislim da ću ja ipak napraviti sve te pretrage za kadu, pa ću vidjeti kada dođem u rodilište. A ova kombinacija kada-stolčić bi bila super, raspitati ću se u rodilištu. Baš si me zaintrigirala.

  10. #60
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ma nema nikakvog razloga da kombinacija ne bi uspjela.

    Npr, ko u mom slucaju , kada se nije stigla napuniti pa sam na stolcic.

    Vazno je napomenuti prije kako bi se pripremili, iako je priprema za stolcici gotova za par minuta.

    Bilo kod mene tako.

  11. #61
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Winnie, kada ćes napisati svoju priču s poroda? Nestrpljivo je čekam, baš me zanima iskustvo sa stolčića.

  12. #62
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Ivancice, s obzirom da si rodila i u vodi i u kadi, oba prorodna poroda koji ti je boli, sto bi preporucila. I zasto si odustala od kade?
    Nemam pojma kako ja ovo raije nisam vidjela.

    Osobno mi je i jedan i drugi način poroda bio super. Kad budem jednog dana opet budem trudna ni sama ne znam što bih onda odabrala. Vjerojatno kombinaciju. Ali kad bolje razmislim, i sada sam ju imala jer sam najveći dio trudova provela kod kuće u kadi a samo došla roditi u bolnicu. Izgo mi je bio kraći na stolčiću nego u kadi, a trudove si možeš olakšati i na lopti kako kaže Winnie. Barem sam si ja tako par zadnjih.

    Od kade nisam odustala nego nisam mogla(nisam imala uredne nalaze).

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Winnie, kada ćes napisati svoju priču s poroda? Nestrpljivo je čekam, baš me zanima iskustvo sa stolčića.
    Evo, stiže ovih dana

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Kad budem jednog dana opet budem trudna ni sama ne znam što bih onda odabrala. Vjerojatno kombinaciju.
    Znači nisam jedina koja tako misli

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Meni se čini da kombinaciju možda i ne bi dopustili jer se može dogoditi da netko stvarno hoće roditi u kadi, a ono nema slobodnih mjesta jer trudnice odrađuju trudove u kadi. A za pripremu kade im treba dosta vremena....
    Čini mi se da bi im to bilo komplicirano....ne znam.
    Baš me zanima što će reći jer kombinacija zvuči savršeno i ja bih ju isto htjela.

  16. #66
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj arte prvotno napisa
    Meni se čini da kombinaciju možda i ne bi dopustili jer se može dogoditi da netko stvarno hoće roditi u kadi, a ono nema slobodnih mjesta jer trudnice odrađuju trudove u kadi. A za pripremu kade im treba dosta vremena....
    Čini mi se da bi im to bilo komplicirano....ne znam.
    Baš me zanima što će reći jer kombinacija zvuči savršeno i ja bih ju isto htjela.
    mislim da nije tako... kažeš da hoćeš kadu i za izgon tražiš stolčić. donesu ga za čas. a svatko tko traži kadu, ima pravo ako ima mjesta, prema tome...

  17. #67
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ja se baš pripremam na porod u kadi u RI. Baš ću pitati kad budem išla na dogovor, je li moguća kombinacija

  18. #68
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Kailash, nemoj da mi kada bude zauzeta kad dođem roditi .
    Najbolje da se ja i ti skupa bućnemo u kadu

  19. #69
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam u kadi na prvom porodu bila samo zadnjih pola sata. Prije toga sam cijelo vrijeme bila na lopti. Tako smo dogovorili. I mislim da im ne bi bio problem i da smo dogovorili obrnuto(kada za 1. porođajno doba a stolčić za izgon). No to tada nisam htjela. Ali, pričamo o Osijeku.

    Winie, znači obje idemo po treće, ti po sina a ja po kćer. 8) U kombinaciji! :D

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Winie, znači obje idemo po treće, ti po sina a ja po kćer. 8) U kombinaciji! :D
    Ja bih opet kćer!
    Ali ne bih se ljutila ni da bude sin!
    Ali polako, neka prvo ove dvije patke malo narastu!
    A i rekla mi šefica da sada stanem malo na loptu!

  21. #71
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja bih curicu ali se ne bih ljutila ni da bude opet sin( osim što bih morala naučiti igrati nogomet) .

  22. #72
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    o betty i ti ćeš u kadu! :D

    Čuj, ako budemo u isto vrijeme, najbolje da idemo na smjene-malo ti, malo ja

  23. #73
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Kailash, imam jedan prijedlog. Navodno je problem kod izgona u kadi šta se nemaš o šta odgurivati nogama, e pa ja predlažem da idemo skupa u kadu i odgurujemo se jedna o drugu i da si tako budemo korisne.

  24. #74
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Može

  25. #75
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Bok cure, ja sam se nakon puno razmisljanja odlucila ipak za stolcic. Ionako mislim ici roditi u Osijek, a tamo ga imaju, a i Ivancica ima dobra iskustva. Mislim da cu kadu koristiti doma, a tamo cu si trudove olaksati na lopti. Trenutno sam u postupku mjenjanja ginica pa mi se ne da natezati sa bilo kakvim dodatnim pretragama.

  26. #76
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Bok cure, ja sam se nakon puno razmisljanja odlucila ipak za stolcic. Ionako mislim ici roditi u Osijek, a tamo ga imaju, a i Ivancica ima dobra iskustva. Mislim da cu kadu koristiti doma, a tamo cu si trudove olaksati na lopti. Trenutno sam u postupku mjenjanja ginica pa mi se ne da natezati sa bilo kakvim dodatnim pretragama.
    :D

    Jedva čekam tvoje iskustvo s poroda. Vibram da bude poput moga, prekrasno i nezaboravno!

  27. #77
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Hvala Ivancice, mogu ti reci da i ja jedva cekam i nadam se da ce biti lijepo kao i tvoje !

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    47

    Početno

    ivancice, gledala sam tvoje sličice i divne su! ima li negdje tvoja priča sa poroda?

  29. #79
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Jučer je prva Zadranka rodila NA STOLČIĆU!!!! :D

  30. #80
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Jučer je prva Zadranka rodila NA STOLČIĆU!!!! :D
    Ajme super :D , ako bi ja bila druga, je li bi se tribala kome javiti prije. Valjda još imam vrimena :D

  31. #81
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Trebao bi izaći tekst o Zadarskom, poslali smo novinarku 8)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    podizem malo temu...
    Imam pitanje vezano uz stolcic. Da li je neka od vas rodila prvo dijete na stolcicu? Meni se naime jako svidjaju iskustva zena koje su radjale ovako, ali vidim da je svakoj to bio drugi porod. Meni je ovo prva trudnoca.

    Drugo pitanje - da li ste prosle tecaj za porod na stolcicu? Da li je obavezan?

    u nadi da cu i ja vidjeti svoju bebu prvi puta bas u stolcicu, vas sve

  33. #83
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja sam rodila prvo na stolčiću, ali tiskala sam ležeći na boku, tako mi je najviše pasalo.

    pukla sam malo, dva puntića i to je to.

    nema tečaja-bitna ti je primalja

  34. #84
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    podizem malo temu...
    Imam pitanje vezano uz stolcic. Da li je neka od vas rodila prvo dijete na stolcicu? Meni se naime jako svidjaju iskustva zena koje su radjale ovako, ali vidim da je svakoj to bio drugi porod. Meni je ovo prva trudnoca.

    Drugo pitanje - da li ste prosle tecaj za porod na stolcicu? Da li je obavezan?

    u nadi da cu i ja vidjeti svoju bebu prvi puta bas u stolcicu, vas sve
    to je većini nas bio drugi porod uglavnom iz 2 razloga:

    a) kad smo rađale prvo, stolčića nije bilo
    b) kad smo rađale prvo, još nismo bilo toliko educirane i/ili spremne izboriti se za prirodni porod


    nema razloga da prvorotka ne rodi na stolčiću i čestitam ti na toj odluci

    ne postoji tečaj za porod na stolčiću, ali babica mora biti educirana za to.

    i nemaš stoličić u svakom rodilištu, ne znam gdje planiraš roditi?

  35. #85
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    podizem malo temu...
    Imam pitanje vezano uz stolcic. Da li je neka od vas rodila prvo dijete na stolcicu?
    ja sam rodila na stolčiću prvo dijete
    imala je 4kg i 52cm, pukla sam 3 šava
    beba nije bila u idealnom položaju (bila je glavom dolje, ali okrenuta s leđima uz moja leđa - takav vaginalni se često završava vakuumom ili onim kliještima - eto fala bogu na stolčiću nije tako završilo)
    inače si u čućečem položaju (slično je i na stolčiću) za cca 30% iliti 3cm otvorenija nego ležeći

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    thalia i lutonjica hvala vam na brzim odgovorima

    lutonjica, stvarno sve moje odluke o trudnoci, porodu i kasnije, su produkt citanja i educiranja sa Rode.. ne zam kaj bi bez toga jer zivim u Palermu, na Siciliji. Sicilia je puno nazadnija od sjevera ali sam jucer bila van pameti od srece jer sam nasla bolnice sa stolcicima. :D Za sada sve informacije crpim ovdje, jer mi je tesko to dobiti ovdje.

    Stolcic mi se jako svidja i sto vise citam o njemu, manje me prpa poroda... a ako tako pozitivno djeluje na mene, onda je definitivno to to.
    Nadam se da cu dobiti sto zelim.

    Sto se tice tiskanja i trudova, vidim Thalia i si na lezecki. Jesi probala i loptu, pa ti je ipak vise pasalo lezeci polozaj?

    hvala curke

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    MGrubi postale smo u isto vrijeme...

    Upravo me takva iskustva ohrabruju! Zao mi je sto nije bio idealni polozaj ali opet bravo za stolcic :D

    Takve me informacije samo guraju dalje u ustrajanju na takvom porodu

    i cestitam na velikoj bebi

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Za sada sve informacije crpim ovdje, jer mi je tesko to dobiti ovdje.
    ovo je malo nejasno. U Palermu mi je tesko doci do informacija, jer svi savjeti dolaze od ljudi koji isto tako nisu puno educirani. A i ja prva trudnica u familiji od mladih pa takoreci probijam led. Zato blago meni kaj imam vas

  39. #89
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    jesam, na lopti sam bila do 8 prstiju. zadnja 2 su trajala 3 sata i bilo mi je lakše mijenjati čučanj/bok

  40. #90
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    podizem malo temu...
    Imam pitanje vezano uz stolcic. Da li je neka od vas rodila prvo dijete na stolcicu?
    Eto mene! Nazuljo mi stolcic guzicu opako..ali opet bi ga odabrala rade nego lezecki polozaj koji mi se nikak nije cinio prirodnim. Kad bolje razmislim meni je najugodnije bilo na sve cetri..al to neznam dal bi se tak moglo rodit?!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Vidjela sam da se stolčići mogu nabaviti za nešto više od 2000 kn. Znači, cijena definitivno nije prepreka da bi ga imalo svako rodilište, pa i nekoliko primjeraka ako treba. Samo šteta što osoblje u većini bolnica još uvijek ne uviđa koliko taj stolčić znači.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Ponovno pitanja s moje strane...

    Za porod na stolcicu, da li rade brijanje i klistir? Nije mi bed (ustvari ne znam jel bi mi bio bed), nego informativno pitam.

    I sto se radi ukoliko dodje do komplikacija? Prevelikih bolova (citala sam da su se neke zene onesvjestile)?

    Sve sto sam procitala do sada su divna iskustva ovakvog poroda, pa si mislim zasto netko uopce vise zeli poradjat na "tradicionalan" nacin... :?

    hvala jos jednom

  43. #93
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A ja molim info imaju li stolcica na SD :?
    Nadam se da da...

  44. #94
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Za porod na stolcicu, da li rade brijanje i klistir? Nije mi bed (ustvari ne znam jel bi mi bio bed), nego informativno pitam.

    I sto se radi ukoliko dodje do komplikacija? Prevelikih bolova (citala sam da su se neke zene onesvjestile)?

    Sve sto sam procitala do sada su divna iskustva ovakvog poroda, pa si mislim zasto netko uopce vise zeli poradjat na "tradicionalan" nacin... :?
    -brijala sam se doma (MM)
    -klistir nikad više (nisam se raspitivala da može biti gadan, znala sam da je nepotreban, no da ne dovedem svog doktora u neugodnu situaciju - da se osoblje ljuti na njega jer eto "pokriva" svojeglavu rodilju - nisam odbila, i bilo mi je grozno i svejedno je nešto iscurilo tokom izgona)

    - ima puno vrsta komplikacija, žene se znaju onesvjestiti u ležečem položaju jer beba pritišče glavnu krvnu žilu koja prolazi uz ženinu čitavu kičmu - zablokira se krvotok i ostane mozak bez kisika - a to je uzrokovano BAŠ ležećim položajem
    - iza leđa žene stoji partner ili medicinska sestra da je prihvati ako krene po zlu

    -doktorima i osoblju je lakše kad žena leži - ne moraju klečati

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    MGrubi, jos jednom ti hvala za sve info. Puno mi znace

  46. #96
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Ponovno pitanja s moje strane...
    Za porod na stolcicu, da li rade brijanje i klistir? Nije mi bed (ustvari ne znam jel bi mi bio bed), nego informativno pitam.
    Mislim da to ovisi o bolnici i naravno tvojoj zelji.
    Tu di sam ja radala se to ne radi sto je meni bilo super jerbo si to nikako nisam zeljela.

  47. #97
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    A ja molim info imaju li stolcica na SD :?
    Nadam se da da...
    koliko ja znam , u zagrebu nema stolčića.

    imaju ga rijeka, varaždin, zadar i osijek.

  48. #98
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Kad bolje razmislim meni je najugodnije bilo na sve cetri..al to neznam dal bi se tak moglo rodit?!
    to je jedan od najlakših položaja za rađanje, pogotovo za višerotke. babice (bar ove moje u varaždinu) su educirane za provođenje takvog poroda. ali doktori ne daju

  49. #99
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    znači da se ne može roditi u tom položaju?

  50. #100
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čuj, erika je doslovce rekla ovo što sam ja gore napisala. doktori to ne dozvoljavaju (za sada).

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •