Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 317

Tema: Stolčić

  1. #101
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a dr. Jukić, on mi se činio jako otvoren po pitanju položaja za porođaj
    kad sam s njim razgovarala o stolčiću (jedino je on tada vodio taj porod) natuknuo mi je (sav vesel) da se radi na uvođenju i ostalih položaja,
    a znam da Vž rodilište ima strunjače (negdje skupljaju prašinu)

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    čuj, erika je doslovce rekla ovo što sam ja gore napisala. doktori to ne dozvoljavaju (za sada).
    lut, imala sam priliku upoznati gđu eriku, pričala mi je o vž rodilištu, spomenula je tebe (tj. ja sam skužila da si to vjerojatno ti, nije rekla "Lutonjica") i pokazala tvoju primalju!
    i pozvala je sve da dođu roditi u vž rodilište!!!
    oprostite na OT

  3. #103
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pozvala je sve da dođu roditi u vž rodilište!!!
    :D
    i ja sve pozivam, možda me netko i posluša.
    u svakom slučaju, bliže je od rijeke, a čini mi se da su i jedini u hrvatskoj s pravim pravcatim potpunim rooming in-om.

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a čini mi se da su i jedini u hrvatskoj s pravim pravcatim potpunim rooming in-om.
    da i to je rekla!!!
    da ne selim na more i ja bi rodila u VŽ! ovako ću u Ri. Al zato slijedeće dijete u VŽ!

  5. #105
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ALi zato ću ja u Vž!!!!

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    ALi zato ću ja u Vž!!!!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    bome bih i ja sada u Varazdin . Upravo sam se vratila sa pregleda i preispitala doca za porod na stolcicu. Kaze ovdje (na Siciliji) mozes bit na stolcicu, lopti, setat- dok traju trudovi. a onda u krevet . Pitam ja a zasto, i dobijem odgovor jer je tako jednostavnije doktorime ...

    ocu i ja u Varazdin!!!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    Bar je čovjek bio iskren i priznao da doktorima to odgovara. To ne znači da nešto moraš- a ko kažeš "ne", a ko će te prisilit?

    I, da, Varaždin je u velikom usponu i :D jer zbilja ni sekunde ne odvajaju mamu i dijete

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Ma veliko BRAVO za Varazdin!! Stvarno predivno da se usavrsavaju i da daju trudnicama mogucnost izbora.

    Studeni, apsolutno se slazem, covjek je bio iskren, ali da me razalostio - je. Ipak vidjeti cu malo sa bolnicama, raspitati se na drugim adresama. Imam jos vremena pa sam kao i obicno pozitivnog stava

  10. #110
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ni u Šibenskoj bolnici nema alternative - krevet
    no, šta je moja teta napravila: čučnula kraj radijatora i rekla im neka hvataju bebu - nisu imali izbora

    dakle čučneš leđima naslonjena na zid (bosih nogu da ne kližeš) , mislim da većina rodilišta ima zidove
    i kažeš : hvaaataj
    u biti u tom položaju si i sama možeš prihvatiti bebu (ja sam na stolčiću mogla dotaknuti glavicu rukom)

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    MGrubi ako me i ostali tako, daoprostis otprde , nema mi druge

  12. #112
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sibell, mozda na siciliji ima vanrodilisnih centara za radjanje? mozda je moguca i opcija poroda kod kuce?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Felix, morati cu bolje procesljati stanje bolnica ili kao sto kazes vanrodilisnih centara u blizini. Imam jos vremena (20-ti tjedan) pa cu ga pametno iskoristit da budem sto bolje upucena. Inace, jug je to

    Bumo vidli

    svima i javim (ak se netko odluci poradjat ovdje nekad )

  14. #114
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Eto i meni se bliži vrijeme da odlučim konačno gdje i kako.
    Kardiolog mi je dao zeleno svijetlo za prirodan porod, ali uz konzultaciju s ginekologom koji bi bio na porodu.
    Spremam se u Vž iz nekolikko razloga:
    - želim prirodan porod
    - ne želim se odvajati od bebe
    - želim da porod bude onakav kakav ja želim (bez dripa, epi i inih lijekova, bez prokidanja vodenjaka i sl).
    Negdje je netko spomenuo porođajnu težinu bebe i ograničenje pri porodu na stolčiću. Zna li netko nešto o tome??

  15. #115
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    A PULA???? :?
    Kad će Pula zakoračiti u novi milenij?
    Tamo ko da je vrijeme stalo...
    Doduše u prizemlju(ambulante) imaju one space stolove za pregled što se sami dižu i sl, a gore u rađaoni,ma svugdje drugje, su stolovi ko srednjovjekovne sprave za mučenje...
    A netko je napisao da taj stolčić i nije tak skup.Ok,ak se nema para za "jacuzzi",al taj "škanjić" bi mogli nabavit...(i uz njega educirane "alternativne"primalje)

  16. #116
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam ti dobro pogledala taj stolčić, .. mislim da bi ga stolar moga napraviti za cca 500kn

  17. #117
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Negdje je netko spomenuo porođajnu težinu bebe i ograničenje pri porodu na stolčiću. Zna li netko nešto o tome??
    ja sam rodila 4kg bebe koja nije bila skroz pravilno okrenuta

    u biti za velike bebe je jedino stolčić dobar, pošto u tom položaju (tijelo prema naprijed) si 30% šira tj. 2,8cm (tako nekako)

  18. #118
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Pa meni je isto logično da upravo za veliku bebu stlčić je najidealniji. Ali netko me zbunio sa očito krivom info....
    Hvala...
    Može još koji savjet???

  19. #119
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ja sam ti dobro pogledala taj stolčić, .. mislim da bi ga stolar moga napraviti za cca 500kn
    Ok,drugi put si ga dam napravit kod stolara,pa ga nosim sobom (sjednem ispred rodilišta i...)
    ...poslije ga prodam na burzi...

  20. #120
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


  21. #121
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    a kamo ću ja sa Brača

  22. #122
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    na trajekt
    čula sam da se i tamo rađa

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    netko je spominjao zanimljiv položaj iz nekog dokumentarca o porodu kod kuće, gdje je žena rodila u kupaonici, tako da je NJM sjedio na WC školjci, a ona njemu u krilu. To je zapravo improvizirani stolčić.
    Inače, na simpoziju primalja su se stolčići prodavali po cca 2000 kn, ako se dobro sjećam.

  24. #124
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    netko je spominjao zanimljiv položaj iz nekog dokumentarca o porodu kod kuće, gdje je žena rodila u kupaonici, tako da je NJM sjedio na WC školjci, a ona njemu u krilu. To je zapravo improvizirani stolčić..
    tako je rodila robinja od ... (zaboravi)
    uglavnom, da bi beba bila smatrana da je od njegove žene, robinja je sjedila na njenim nogama

  25. #125
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    na trajekt
    čula sam da se i tamo rađa
    ako bi bilo kao i prvi put, radije bi na trajektu

    stvarno, zar nam je Rijeka najbliža sa nekakvim normalnim uvjetima?

  26. #126
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mislim da je Zadar dobio stolčić, aj pogledaj na topic o zadarskom rodilištu

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    je, dobio ga je, zahvaljujući jednoj ženi koja je organizirala donacije, i osoblje polako shvaća da je stolčić zapravo super stvar.

  28. #128
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    andreaMa ja sam spominjala težinu bebe i stolčić.Dvije cure koje su htjele ovdje u Os na stolčić dr. nisu dali jer su bebe bile procijenjene na preko 3500g, a oni kako nemaju kontrolu nad samim porodom (tijek, pucanje, položaj bebe..)na stolčiću kao kad si na krevetu.
    e sad, možda se tim dr. jednostavno nije dalo ispunjavati želje tamo nekih trudnica i one nisu bile ustrajne :/ , a možda stvarno imaju bolju kontrolu i mogućnost event. intervencije kad si na krevetu...To stvarno ne znam, al bliži se moj termin, želju imam za stolčićem, pa ćemo vidjeti...

  29. #129
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    stolcic je zapravo bolji kad je velika beba, jer je otvor rodnice siri za 28% i lakse se rodi, manja je mogucnost pucanja. ali kad si na krevetu je, doktorima, naravno lakse,i zato ce naci kakav god izgovor da te odgovore od 'morskih' ideja...

  30. #130
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    felix slažem se s tobom i zato kažem da samo treba biti ustrajan u svojim željama i ispravno se postaviti prema njima.
    evo recimo u Os postoji kada za porod al kažu da ju nisu punili od Božića, ja čisto sumnjam da nije bilo zainteresiranih (zanam da je jedna proljetnica htjela)al su oni vjerojatno odgovarali žene s razno raznim objašnjenjima. Šteta, imamo ovdje sve (i kadu i stolčić), al ....

  31. #131
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    samo nema volje

    kad sam bila na tečaju govorilo se o tome kako je Os krenuo velikim koracima naprijed i onda se jedna garnitura doktora pobunila i preuzela vlast i stanje je ošlo u rikverc

    za velike bebe najbolji je stolčić ili čučanje, isto vrijedi i za blizance

    doktori ne shvaćaju da oni nemaju kontrolu nad vaginalnim, niti kad ga dripiraju
    oni samo gase vatru
    a svaki put kad se nepotrebno upetljaju obično i pozovu nevolje :/

  32. #132
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  33. #133
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno


  34. #134

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    68

    Početno

    MGrubi - možeš li pojasniti zašto je stolčić odlična opcija za blizance? Zapravo sam htjela postaviti pitanje da li je stolčić uopće opcija za blizance (pod pretpostavkom da su uopće položeni pogodno za vaginalni porod). Veoma rado bih izbjegla carski ako je ikako moguce, a to je s blizancima poprilično upitno. Od svih opcija vaginalnog poroda naradje bih izabrala stolčić, ali se bojim da mi je on zbog blizanačke trudnoće nedostupan.

  35. #135
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ak nađem ostaviti ću link, čitala sam o tome da kad je jedan blizanac okrenut guzom dolje da upravo uspravan položaj tijela majke omogučava rotaciju u porodu na glavu
    stolčič je dobar jer je prolaz širi za 28%, a to je puno, pogotovo kad je svaki mm važan
    ali ako je prošlo 36tj.
    no sumnjam da igdje kod nas je to moguće ...

  36. #136
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

  37. #137
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Budući mi je termin jaaaako blizu, a stvarno želim porođaj na stolčiću i nedavno sam saznala da me moj gin šalje roditi u Osijek, ponovno podižem ovu temu (vidim da odavno nema novih postova! ).

    I, naravno, nastavljam sa famoznim pitanjem (jer je i sestra na tečaju u KBO nekako nevoljko i brzinski prešla kada je rekla da postoji i opcija stolčić!): "Zar je moguće da doktori kažu da se, radi veličine bebe ili nečeg sličnog, ne može dobiti stolčić, a ustvari se njima ne da klečiti ispred vas za vrijeme porođaja?" E, jesam ga sad zakomplicirala!

    Ja se planiram objeručke boriti za stolčić, a skroz imam nekakav feeling da će me "otepsti" i neću ga dobiti!

  38. #138
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisu doktori ti koji kleče nego babice

  39. #139
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ma, znam, ali imam osjećaj da se to njima ne da, pa navedu milijun i jedan razlog zašto ne možeš! No, ja se kanim boriti!

  40. #140
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    A što ako bi ja htjela na stolčić, a MM ne bi u rađaonu? Na koga da se onda naslonim? Da li stolčić i muž idu u paketu? Ili je iza mene onda druga babica ili kako?

  41. #141
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    uglavnom inzistiraju da ide MM s tobom

  42. #142
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    To bi mogao biti problem :/ Znala sam da ima neka caka, to good to be true. I šta sad? Ili da ga obrađujem sljedećih 6 mjeseci ili da prihvatim ponudu moje mame da ona ide sa mnom unutra... Smije valjda netko drugi osim MM? Da li onda moja mama mora sa mnom na tečaj u VŽ?
    I malo OT: Tko može biti doula?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    A što ako bi ja htjela na stolčić, a MM ne bi u rađaonu? Na koga da se onda naslonim? Da li stolčić i muž idu u paketu? Ili je iza mene onda druga babica ili kako?
    pa nagovori muža...imaš vremena za to... a daj mu da pročita recimo ovo:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=44294

    ili ovo:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=2533
    prekrasno iskustvo za tatu,mi smo otišli u Rijeku da bi MM bio na porodu jer je u Zg bila zabrana prisustva zbog gripe i bilo nam je predivno zajedno roditi našu bebu

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    nama na tecaju rekli da moze bilo tko tko je tebi bitan...prijatelj, mama...

  45. #145
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Kod nas su se uglavnom bazirali na očeve, sad bio to muž ili dečko!

  46. #146
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vecky, javi se ivancici, ona je rodila na osjeckom stolcicu, ima odlicno iskustvo!

    kljucic, odi sa mamom! ako ona ima dobro iskustvo s poroda, ako je smirena i pozitivna osoba, sigurno ce ti vise pomoci nego muz!

  47. #147
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Felix, hvala, sad ću joj se javiti!

  48. #148
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Kljucic, imaš još vremena. MM isto u početku baš i nije htio na porođaj (kao, gadljiv je, bit će mu zlo, a šta ako krene, a on na poslu, ovo - ono), pa sam mu ja "objasnila" da će, ako se izborimo za stolčić, sjediti meni iza leđa i da neće ništa vidjeti. I tako smo krenuli na tečaj, slušali predavanje, a sada, ne da voli ideju što će ići na porođaj, nego je ponosan na to (valjda kada je vidio i koliki drugi idu sa ženama na porođaj) i mislim nestrpljiviji od mene, bez obzira da li ćemo na kraju uspjeti dobiti stolčić ili će biti neki drugi način.

  49. #149
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Hvala svima na savjetima! U principu mi uopće nije jasno zašto on to ne bi :? Nema neki konkretan razlog. Ali probat ću ga preobratit. Iskreno, još se i ja premišljam da li ga uopće želim tamo jer s njim nikad ne znaš kako će reagirat. Prošli put sam ga skoro izbacila iz čekaonice kod ginića jer je bio toliko nervozan jer mora čekat... No, istina, ima još vremena.

  50. #150
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kljucic, ozbiljno ti velim da razmislis o mami ili nekom drugom. ako ti je tm toliko nervozan, podlozan doktorima, ne zna puno o prirodnom porodu... sto ce ti? mogao bi ti samo odmoci. ne jednom sam cula da su doktori nagovorili zenu na intervencije upravo preko muza.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •