Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 317 od 317

Tema: Stolčić

  1. #301
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, na stolčiću ide baš izgon, treba biti pravilno izrađen. Plus što mislim da mora biti i dobro pripremljen (sterilizacija ili nešto takvo). Lopta ne ide do kraja poroda, pa je zato meni drugačija

  2. #302
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sara,koliko ti planiras taj porod
    Štreber, ha? Samo razmatram opcije. A barem da djelić bude kako želim.

    Nisam sigurna koliko ovo može biti stvarno tako s educiranošću osoblja. Ja nisam nikad bila na stolčiću, a nekako imam osjećaj da bih znala što treba raditi. Isto tako i babica valjda.

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Možda da predložiš da ga donirate rodilištu, tako bi postao njihov
    ali uvijek je to pitanje volje osoblja u smjeni.
    Hear, hear!


    Iako... ima mi smisla ovo što Vrci kaže. Ako je kuće izrade, nema papira da je napravljen po nekim pravilima o stolčiću

    Znači u ponedjeljak tražim potvrdu imaju li stolčić za stvarno i znaju što bi s njime.

  3. #303
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo našla sam ovo za Vinogradsku, iz prosinca je

    Vanja je sa suprugom u međuvremenu bila na trudničkom tečaju u bolnici u KBC Sestre milosrdnice u Vinogradskoj, na kojem je glavna primalja Blaženka Sumpor potvrdila da je stolčić za porod u izradi i da bi do kraja godine trebao biti spreman za korištenje u rađaoni.
    Vanja kaže kako su i druge žene na trudničkom tečaju bile oduševljene mogućnošću poroda na stolčiću

    "Nakon mog pitanja o stolčiću i njezinog odgovora, grupu od 12 trudnica s partnerima preplavio je val oduševljenja. Izgleda da je pola grupe već razmišljalo o porodu na stolčiću, ali su odustali jer ga nema u Zagrebu. Odmah se javilo nas pet koje smo rekle da sigurno želimo roditi na stolčiću, a još nekoliko žena reklo je da će se sada o tome dodatno informirati", kaže nam Vanja i dodaje kako je oduševljenje na trudničkom tečaju ipak splasnulo kada su saznali da to što će stolčić biti u rodilištu ne znači da će svaka žena koja želi, moći i roditi na njemu, dok se više primalja za to ne educira.

    "Tu se probudila aktivistica u meni pa sada želim potaknuti žene da traže stolčić, a medicinsko osoblje da nabavom odgovarajuće opreme i dodatnom edukacijom omogući ovaj prirodan način poroda", kaže Vanja te nam za kraj otkriva svoj moto za porod: "Želim gravitaciju na svojoj strani!"

  4. #304
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/22415-S...-odlazi-u-Pulu vidi ovu temu
    Taj je stolčić poklonio neki čovjek koji radi u Njemačkoj u firmi koja ih inače proizvodi, koliko sam shvatila - skrolaj dolje, linkovi su stari i većinom ne radi ali je netko kopirao jedan tekst.

  5. #305
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala na informacijama!

  6. #306
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    stolčić treba biti takav da je ugodan rodilji
    i ne, ne treba biti steriliziran

  7. #307
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na lopti isto možeš rađati, npr. u nekom polučučnju ili četveronoške, naslonjena na loptu.

  8. #308
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Ja sam u rađaoni (informativno ) pitala za stolčić i čak dvije babice su se samo okrenule i nešto promrmljale tipa ak baš ne moraš, nemoj... al meni taj obični drveni stolac s rupom ni ne djeluje obećavajuće :/ A na pilates lopti sam skakala svega par minuta pa me dr. skinula s nje jer oni remeni od ctg-a su na pol 12 i bez lopte (Vinog.)
    Posljednje uređivanje od Agrum : 06.11.2014. at 16:35

  9. #309
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam rodila u Vinogradskoj. Bila sam na lopti i spojena na ctg, nitko mi nije radio probleme. Iako jesam navela u planu poroda da želim dopuštenje za položaje koji mi odgovaraju u trenutku, a lopta mi je bila savršena, bez obzira na ctg. Sve smo se dogovorili Ali da jesam naišla ranije na negativna misljenja od doktora - jesam. Nije me pokolebalo i jako mi je drago. Ako ću rađati opet, u bolnici, svakako bih opet rodila na stolčiću.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    7

    Početno

    Hej curke... imam pitanje.. jel ima u još kojem rodilištu u zg stolčić, točnije-ima li ga u merkur?

  11. #311

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Samo da potvrdim i za sv Duh - pretpostavljam da nema stolčić?

  12. #312

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav, pridružujem se pitanju - da li Sv. Duh ima stolčić?

  13. #313
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Imaju.

    Ako dođeš u smjenu di ga osoblje želi koristiti, možda ga i dobiješ.

  14. #314

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala Danči i na ovome

  15. #315
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pozdrav!
    Zna li itko od kojeg tjedna trudnoce moze porod na stolcicu?

  16. #316
    Newmommy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Tako je Indi, i ja sam od mnogih čula da su ih odgovorili od stočića ali uglavnom od strane dr. Na tečaju je jedna žena pitala za stočić i primalja je rekla da žene koje su tako rađale navode da je izgon bio lakši i brži ali da odluku o tome ipak donosi dežurni doktor. Kada smo isto pitali dr B on je rekao da nema nikakve prednosti , možda njemu

  17. #317
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ima li možda nekih novosti o porodu na stolčiću u Osijeku? Sjećam se da sam čitala kako su to ukinuli (kao nesigurno ili tako nešto), nakon toga već dugo nisam čula ništa.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •