Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Bez pelene i po noći

  1. #1
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno Bez pelene i po noći

    Tara već dulje nema pelene preko dana, sada smo je htjeli odviknuti i da je nema po noći, ali to će valjda ići malo teže zato jer smo primjetili da joj je pelena ujutro često puna jer zna preko noći piti a ponekad je skoro pa čista. E sad, znam za to da je najbolje dijete dignuti negdje kada i mi idemo spavati i staviti na wc, ali neznam dali će to njoj biti dovoljno (jednom na noć), i kako ste vi to riješile sa svojim kikačima.
    Hvala unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja sam razmisljala kao i ti i isto tako nam je bilo s Annabel a onda jednu noc zaboravila staviti pelenu i to bi to

    Sretno

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    lucija ide spavati oko 8-pol 9 i budi se oko 7-8.
    ne dizemo ju za wc po noci, zadnji puta ide piskiti prije spavanja i onda cim se probudi.
    nismo ju dizali ni kad je tek pocela spavati bez pelene.
    ona si je tu nocno pelenu sama maknula vrlo brzo nakon dnevne- mi ne bi jer joj je pelena po noci jos uvijek bila popisana.
    od tad se po noci popisala mozda pet-deset puta.

  4. #4
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    egicu je nocna bila suha puno prije nego smo krenuli u odvikavanje. ponekad je plakao u snu, neutjesno i tesko sam ga smirivala. danas mi je jasno da je to nagon za piskenjem. nikada ga nismo budili po noci zbog wc-a. on i dan danas place...ali specificno i onda znam da je to - to. odnesem ga, on se popiski zatvorenih ociju placuci, ali cim ga vratim u krevet, nastavlja spavati

  5. #5
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam Taru do sada mozda dva puta ostavila po noći bez pelene, jednu noć se popiškila, a drugu nije, pa sada neznam ni sama, dali je dizati ili ne Uglavnom jučer kada sam joj spomenula da nece više imati pelenu, nekak nije bila oduševljena ali moramo i to proci. Ja mislim da ću joj jednostavno pelenu skinuti, pa kaj bude bude :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    mi smo skinuli slicno kao Ines. Sa Lukasom se desilo tek ovih dana. Nisam skidala dok nije prestao po noci piti vodu i dok bi mi cca 14 dana bila suha pelena

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Meni s Annabel nikad nije upalilo dovesti je do faze suhe pelene po noci jer mislim da ju je pelena navodila na to silno pisanje. Nikad se nije upiskila u krevet a prvo vrijeme ja sam je nosila na pisanje prije nego ja legnem a onda sam to prestala pa se sama budila ako joj se ide. Nakon nekog vremena prestala je ustajati na zahod ali jos uvijek voda stoji pored kreveta za napiti se

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mi smo po noci prestali stavljati pelenu mozda tjedan dana nakon sto smo skinuli po danu. I to konacno nakon sto je dva jutra bila skroz suha.
    a vrhunac mi je bio kad me je N. zvala po noci da joj se piski :D
    Po danu joj se par puta dogodilo da se popiskila, po noci niti jednom :D

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mi smo od prvog dana odvikavanja bez pelene po noci, nije je vise htjela - ima gacice kuc, kuc, kuc - nije popisana ali ovo sto ege kaze mi je dalo misliti :?

  10. #10
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja sam B isti skinula u isto vrijeme pelenu i po danu i po noći, noćna je već neko vrijeme bila suha ili gotovo suha. Tada je imao 2 g i 3 mj. I u razdoblju odvikavanja od pelena nikada se nije popiskio po noći (nekoliko puta dosta kasnije) niti je do dan danas ikada po noći pitao da bi išao na WC. Namjerno ga nisam budila jer mislim da bi mu to bila samo trauma.
    Općenito pokušavam riješiti stvar tako da dijete samo odluči kada će na WC (izbjegavam one silne: vidim da ti se piški, ajde odi na WC, iako mi je ukućane teško preodgojiti).

  11. #11
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    O.K. Mi smo Misom bili biseri :D Prvo smo skinuli nocnu pelenu, a tek nakon dva mjeseca one koje je nosio preko dana.

    Poanta je bila da navecer nije toliko pio, imao je rutinu za spavanje u 21(kupanje, oblacenje pidame, pranje zubi, WC, prica, spavanje - tako je i dan danas) i ujutro smo ga dizali kada smo isli na posao u 7. Primjetila sam da je ujutro vise puta pelena suha, jedino je onda mokra kada ga pustimo da spava duze. I tako smo odlucili skinuti nocnu pelenu. Par jutara, odmah kad smo ga probudili, trcali smo na WC i sve je bilo super, a nakon par dana uspio je zadrzati sam mokracu kad se probudio dok nismo dosli po njega, a onda su uslijedile «muke» skidanja dnevne pelene. :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •