Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: torta na kat

  1. #101
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bliži se rođendan... Još je u Pipi fazi...
    Odluka je pala, radim poluotvorenu škrinju za blago, iz koje ispada nakit i zlatnici.
    samo da se naklonim s dubokim poštovanjem :respect:

  2. #102
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A sad da se pokrijem ušima jer vidim da kasnim godinu dana

    krenula naime skupljati ideje da ne zakasnim kao zadnjih godina pa opet završim s bobanicom...

  3. #103
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Našla sam recept kako napraviti supstitut od šećera, vode i octa... ma treba mi samo malo... da napravim ručke na toj škrinji.
    a sa ostatkom se možeš depilirati

  4. #104
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    šalu na stranu, a da uzmeš marcipan ili napraviš ticino za to? ovo sa šećerom i octom mi ne zvuči dovoljno čvrsto

  5. #105
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  6. #106
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šalu na stranu, a da uzmeš marcipan ili napraviš ticino za to? ovo sa šećerom i octom mi ne zvuči dovoljno čvrsto
    Ma ne da mi se zezati s ticinom, nisam nikad radila... a marcipan je bijeli... a cokolada je taman boje koja mi treba.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne da mi se zezati s ticinom, nisam nikad radila... a marcipan je bijeli... a cokolada je taman boje koja mi treba.
    Eh, kak ste vi žene komplicirane...

    Zemeš sirovu marcipan smjesu u Sparu, napraviš ručke i kaj god hoćeš i to umočiš u čokoladu. Game over. Tak bi ja. ALi ja sam lijenaaaa...

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Bomboni s rupom- nekad su bili oni Rondo-c, ne znam da li to još postoji. Baš ne kupujem bombone pa ne znam.

    U Lidlu ima gumenih crveno-bijelih s rupom, ovalni su. Mislim da su s okusom trešnje. Btw. gumene bombone možeš nizati na konac kako god želiš. Konac ne mora biti jestiv, he he he...

    Znaju oni imati i zlatnike od čokolade, a u Sparu isto. Nisam vidjela zadnje vrijeme.

    Zlatnici - pa ako ti se da raditi škrinju, nije problem ispeći rundu zlatnika s rupom (recept iz čarobnjačke kuharice "Zlato starog čarobnjaka", pekla sam ga puno puta jer imam isto iskustvo - kad se dijete zapikne za tematski rođendan ili slično, nema ti spasa, to moraš raditi svake godine.... Ja sam tak u vrtiću pekla te zlatnike godinama, a sad u školi pečem klipiće i humus za dane kruha isto godinama... Nema šanse da moj mlađi pristane na bilo kaj drugo, he he he...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.10.2015. at 10:25

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, kak ste vi žene komplicirane...

    Zemeš sirovu marcipan smjesu u Sparu, napraviš ručke i kaj god hoćeš i to umočiš u čokoladu. Game over. Tak bi ja. ALi ja sam lijenaaaa...
    E vidiš! Dovitljivo!


    Ima marcipana o našem Sparu?
    Mislim... ja ne volim marcipan, pa sam ga odmah eliminirala... ali, vraćam ga u igru... ko da će itko jesti te ručke.

  10. #110
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bomboni s rupom- nekad su bili oni Rondo-c, ne znam da li to još postoji. Baš ne kupujem bombone pa ne znam.

    U Lidlu ima gumenih crveno-bijelih s rupom, ovalni su. Mislim da su s okusom trešnje. Btw. gumene bombone možeš nizati na konac kako god želiš. Konac ne mora biti jestiv, he he he...

    Znaju oni imati i zlatnike od čokolade, a u Sparu isto. Nisam vidjela zadnje vrijeme.

    Zlatnici - pa ako ti se da raditi škrinju, nije problem ispeći rundu zlatnika s rupom (recept iz čarobnjačke kuharice "Zlato starog čarobnjaka", pekla sam ga puno puta jer imam isto iskustvo - kad se dijete zapikne za tematski rođendan ili slično, nema ti spasa, to moraš raditi svake godine.... Ja sam tak u vrtiću pekla te zlatnike godinama, a sad u školi pečem klipiće i humus za dane kruha isto godinama... Nema šanse da moj mlađi pristane na bilo kaj drugo, he he he...)

    Zlatnike od čokolade već imam. Puno njih. Hvala dobroj vili koja ih je poslala.

    Ne budem sad još i kekse pekla... mislim... ova moja je poželjela čavle za rođendan, jer Pipi jede čavle... pa sam čak i mislila da bi mogla čavle napraviti... ali nisam još smislila kako... imaš ideju? Mislim... kad te već krenulo...

  11. #111
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    LOL mojca pa i njih od marcipana
    sad sam bila u Lidlu i kraj kase vidila bombone s rupom, odmah sam se tebe sjetila. imaju i vitamina c

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zlatnike od čokolade već imam. Puno njih. Hvala dobroj vili koja ih je poslala.

    Ne budem sad još i kekse pekla... mislim... ova moja je poželjela čavle za rođendan, jer Pipi jede čavle... pa sam čak i mislila da bi mogla čavle napraviti... ali nisam još smislila kako... imaš ideju? Mislim... kad te već krenulo...
    Ti si živa volja... Ja sam pekla SAMO zlatnike, a škrinjica je bila drvena (još postoje te škrinje, moji dečki su ih obožavali).

    Tangerina ima pravo - od marcipana možeš napraviti i čavle. Ako ti je to dugočasno, samo glave napraviš od marcipana, a tijelo čavla od bobi štapića. Ne bih se kladila da i u filmu Pipi nije jela baš to - evo ga: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...1a882a11fb.jpg

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam nikad radila ništa od marcipana... ne volim ga, zapravo ga van Mozart kugli ni ne poznajem...

    I ja sam pomislila na štapiće, u bijeloj čokoladi... pa glava od nečega... evo sad znam i od čega.


    Škrinju imamo i mi... kupili ju na sajmu starina. Šaljem ti mail...

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam prelijena za ove zahtjevne torte - se ne bih gnjavila s tim. Tortu bih napravila običnu, ukrasila prigodno sa gusarskim zastavama i sl., a u običnoj škrinji bi bili ponuđeni jestivi zlatnici i nakit, zato jer škrinje ionako imamo, samo bi ih napunila.

    Evo, ovakvu škrinjicu sličnu još ima moj L. (u tlocrtu je malo veća od A4). Kupili u Pevecu.
    http://www.njuskalo.hr/replike/skrin...-oglas-4481894

    Moj E. ima manju, od punog drva, veličine pernice ili toaletne torbice. U njoj drži olovke. Dobio ju je od bake i dede (našli u Koprivnici u njihovoj knjižari i papirnici).

  15. #115
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima netko recept za neku jednostavnu kremu za tortu?
    Za biskvit ću opet koristiti onaj recept od lani, hvala Beti, ali mi treba neka krema koja fino podnosi težinu. I s koja se ne mora u roku odmah namazati.

  16. #116
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Još jedan rođendan... sutra.
    Pippi je out, Frozen je in.
    OMG

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čekaj kaj je ovo topić samo za tvoje torte

  18. #118
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    frozen je super tema za rođendane, a još bolja za božićne dekoracije

  19. #119
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo mi ga dođe kao mjesto za ventiliranje.


    Biti će torta u obliku pahulje.
    Saj sjedim u autu pred ducanom i razmišljam koja da bude, jer mi se ne radi po ttreći put isto, odnosno kolač na metre.

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Za kaj ne? Pa film bus mjenjača i još u valjala u kokos

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •