Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 185

Tema: preporucite mi crtice

  1. #51
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja nemam dilemu, jer skupljam crtiće trenutno više radi sebe nego radi djeteta

    ona ionako gleda uvijek i najčešće jadan te isti. Što ne znači, da će je nešto drugo zanimati za recimo 5 godina.

    Evo, neki dan sam joj pustila Hlapića, i na moje iznenađenje, pogledala ga je u komadu od početka do kraja, i sad se naravno u kući samo hlapić opetovano gleda. Onda ju je jučer nešto puklo, pa je izjavila da ga više ne želi gledati jer ga se boji :shock:

  2. #52
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Samo da javim da je naša tabu-tema televizija prestala biti tabu.
    Jučer je zatražio da mu pustimo "mine" (pingvine, dokumentarac). Pustila sam mu, gledao je mirno iz svoje foteljice, s pristojne udaljenosti. Onda mu je dosadilo (nije ni čudo, to nije film za djecu), pa je zatražio Tonka Bonka. Odgledao 3 crtića, kad sam primijetila da mu opada pažnja najavila sam kraj. Malo se bunio, ali nisam htjela da mu televizor bude kulisa.
    Nakon kratkih i ne jakih protesta, zaigrao se dalje normalno s igračkama, večerao, slušao pjesmice... ukratko, nije proveo cijelo popodne pred tv-om, čega sam se bojala, kako je počeo.
    Nego, imam pitanje: MM i ja se ne možemo složiti oko toga je li bolje imati doma na izbor više crtića ili samo 1-2? Ja smatram da nije bitno koliko ima crtića na izbor, ako zna da nema mijenjanja dvd-a svakih 5 minuta ili ako se dogovorimo, npr., da danas gledamo samo Tonka Bonka, a sutra nešto drugo. MM smatra da je takve konflikte bolje unaprijed izbjeći i doma držati samo jedan dvd, pa kad hoće gledati tv, zna se što se gleda.
    Kakvo je vaše mišljenje?
    Mi ih imamo vise (7-8), a gledaju se oni koje klinci zatraze (nikad ne traze mijenjanje svako malo), obicno to bude 3-4 puta zaredom nesto dok je frisko, a onda poslije vec kak ispadne.

    Mi smo isto mislili neko vrijeme (prije kupovine DVD/VHS-a) kako bi mogla biti frka s tim videom, ali praksa je pokazala da ama bas nikakve frke nema - recimo, nitko nije gledao nikakav crtic vec 10 dana bez da smo mi ista govorili. Sad na kraju ispada da cak mi cesce ponudimo crtic (npr. kad se spremamo na izlet pa da se u miru spakiramo pola sata ili kad je samo jedan od nas doma pa mora recimo spremiti Zrinku na spavanje) nego sto ga oni traze.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I mi dajemo glas za Krteka, mi smo ga kupili u Metrou, 3DVD.
    Jako mi je lijep i Winnie the pooh, sad kupujemo pčelicu Maju.
    Ta 3 crtića su nježni, uče o prijateljstvu, poštenju, ne zna se tko ih više voli, V ili ja.
    Disneya imamo sve što je sinhronizirano, V je dosta gledala Kralja lavova sva 3, Tarzana, Nema, Bambija dok joj Izbavitelji i Legenda o medvjedu baš nisu legli.
    Obožava Shreka, Madagaskar i Ledeno doba.
    Na moje zadovoljstvo Teletabise nije nikada voljela.
    OT Sunce, ti ide klinac u vrtić u Rapskoj?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam ubrzo zalazila sto sam otvorila ovu temu
    naime nakon nekoliko neuspjelih posudba crtica prijateljica mi je posudila fenomenalne crtice i m. je doslovce opsjednuta s njima!
    ima taj neki "potty time with bear" od onog tipa koji je radio muppet show, slicne su lutke, i m. bi to gledala konstantno, slican interes ima i za tonka bonka. sve pjesmice i dijaloge vec zna napamet.
    sad, meni to malo i pase s obzirom da sam pred porod i nemrem stalno trcati za njom i jedino me tjesi sto je ona po cijele dane vani, a crtice ipak gleda samo navecer, ali zato po tri sata bez prestanka...da li da joj branim? vec sam se zabrinula...ili je samo faza, valjda ce je proci.

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja se nadam da je faza. andrej bi mogao cijeli dan, ali doslovce cijeli dan gledati knjigu o džungli. ostale crtiće uopće ne šljivi, ujutro pogleda minutu i pol žutokljunca a do opsesije mowglijem uopće nije šljivio tv.

    pa se iskreno nadam da će posustati...

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lei je prvo što me pita kad dođem doma sa posla : Jel ti znaš pustiti Kitty i Mimi? Jer to gleda na kompjuteru pa baka to ne zna pustiti. I onda gleda Kitty, svaki dan iste crtiće (3 komada). Totalno je luda za tim crtićima, stalno se igra Kitty i Mimi, mene zove Mimi i svako malo mi dođe i kaže: Mimi, mislim da smo se smanjile. Eto, ako netko negdje vidi Hello Kitty crtiće za kupiti molim nek napiše ovdje.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kad smo već skinuli lokot s televizora pokušala sam ga nagovoriti neki dan na Krteka (kojeg je MM danima i danima skidao s interneta). Nakon pola minute je rekao da ga neće gledati i da hoće svoje pingvine.
    Pingvini uopće nisu crtić, nego dokumentarac koji on gleda parcijalno i ne može ga pratiti, ali tako oduševljeno iščekuje svaki kadar s pingvinima da mu je već to uživancija. Srećom, nakon 15-ak minuta obično sam odustane, uz malo pregovora, čak se i ne buni na gašenje televizora.
    Inače, on i kod tete čuvalice gleda sasvim dosta crtića ujutro, stalno priča da najprije gleda TV kalendar, a onda Žutokljunca, spomenuo je neki dan još neke crtiće, pa mislim da mu je i tamo dovoljno tv-a, ne moram ga još i ja nuditi.

  8. #58
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Lei je prvo što me pita kad dođem doma sa posla : Jel ti znaš pustiti Kitty i Mimi? Jer to gleda na kompjuteru pa baka to ne zna pustiti. I onda gleda Kitty, svaki dan iste crtiće (3 komada). Totalno je luda za tim crtićima, stalno se igra Kitty i Mimi, mene zove Mimi i svako malo mi dođe i kaže: Mimi, mislim da smo se smanjile. Eto, ako netko negdje vidi Hello Kitty crtiće za kupiti molim nek napiše ovdje.
    lea

    mima, pa ja bojanu kupujem kitty na kiosku; imam dva CD-a, "kitty i mimy- najbojlje sestre" i kitty- snjeguljica /al taj mi se ne sviđa, zbog lovca koji treba ubiti snjeguljicu, pa ga ne gledamo baš/

    neki dan sam vidjela kitty-trnoružica, mislim

    bojan isto obožava, ali on to tove kitimimi, tj. on misli da je to jedna, tj., da se kitty zove kittymimi

  9. #59
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    bojan isto obožava, ali on to tove kitimimi, tj. on misli da je to jedna, tj., da se kitty zove kittymimi
    tak sam ja mislila da se Tom & Jerry zove tomiđeri (kad sam bila mala ofkors)

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    andrea, jesu li to dugački crtići ili oni kratki kakve puštaju u Žutokljuncu?
    Lea naime ne voli te dugačke, već ju smeta to što je uvodna pjesmica drugačija. Ja imam dva CD-a sa kioska sa ovim kratkim crtićima.
    Inače smo oduševljeni jer zadnja dva dana traži Krteka.

  11. #61
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Nama je bio veliki problem sto H nije dala da prekidamo crtic, a neko vrijeme je htjela gledati samo Shreka koji traje preko 1h...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Danas smo i mi gledali Krteka Andrej ga zove "Teci" (kad ne zna reći k)
    Malo mi se previše počeo paliti na tv zadnja 2-3 dana (kad se sjetim da doma mjesecima nije pogledao nijedan crtić)... a baš je i kiša pala pa smo odustali od Sljemena ali još uvijek imamo razumnu mjeru boravka pred ekranom.

  13. #63
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    andrea, jesu li to dugački crtići ili oni kratki kakve puštaju u Žutokljuncu?
    Lea naime ne voli te dugačke, već ju smeta to što je uvodna pjesmica drugačija. Ja imam dva CD-a sa kioska sa ovim kratkim crtićima.
    Inače smo oduševljeni jer zadnja dva dana traži Krteka.
    dugački su, ali ni bojan ne pogleda cijelog, nego odustane nakon nekog vremena

    a kad si ti kupovale te Cd-e sa kratkim pričicama ?!

    kako je zadnjih tjedan dana bolestan, otkrio je "bob the bulidera"; oduševljan je pjesmicom, a meni ide tak na živce, za poludit

  14. #64
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Danas smo i mi gledali Krteka Andrej ga zove "Teci" (kad ne zna reći k)
    Malo mi se previše počeo paliti na tv zadnja 2-3 dana (kad se sjetim da doma mjesecima nije pogledao nijedan crtić)... a baš je i kiša pala pa smo odustali od Sljemena ali još uvijek imamo razumnu mjeru boravka pred ekranom.
    Steta kaj ste odustali od prirode, mi smo bili jucer cijeli bogovetni dan na SAmoborskom gorju :D , bit ce izvjestaj na onoj temi gdje idu zanimljiva mjesta itd.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ne znam gdje bih ovo napisala, pa pišem tu, ipak je topic o crtićima.
    Danas je gledao Krteka, i bila je scena gdje Krtek, zec i jež i neki čovo kuhaju grah iz konzerve i gladni zijevaju i onda im upadne medvjed i sve im pojede i još ih tjera da pjevaju poslije. Andrej se od te scene rasplakao. Ne od straha, nego od tuge. Nije mogao dalje gledati i tražio je da ugasim tv.
    Reagiraju li i vaši klinci tako emotivno na crtiće? Andreju je ovo bilo prvi put i stvarno me iznenadio. I bilo mi je žao što ga je to toliko pogodilo. Možda je ipak premali za taj crtić?

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lea ne reagira tako, samo se svako malo nečega prestraši.

    andrea - kratke Kitty sam isto kupila na kiosku, mislim da su bili u onom časopisu Bambino. jedan sam kupila po ljetu na moru, a jedan imamo već dugo.

  17. #67
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ni bojan se zasad ne rastuži baš nešto na crtiće; na priče da, ali ne plače

    "mali majmun u velikoj brizi" mu je strahovito tužna pričica, al me stalno žica da mu je pričam

  18. #68
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Haj!

    Molim te možeš mi reći dali se Baby Einstein može prebaciti na DVD?


  19. #69
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Prethodan post je trebao biti pp...
    Tanja_b budi sretna jer mi smo Shrek-a 2 pogledali pjesmu vilinske kume u plavoj i crvenoj haljini nekoliko tisuća puta... Baš smo se iznenadili kada smo jednom pogledali cijeli crtani.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Nije mogao dalje gledati i tražio je da ugasim tv.
    Reagiraju li i vaši klinci tako emotivno na crtiće? Andreju je ovo bilo prvi put i stvarno me iznenadio. I bilo mi je žao što ga je to toliko pogodilo. Možda je ipak premali za taj crtić?
    ovako isto m. reagira i zato mi gledamo iskljucivo crtice koji nemaju bas nista tuznog u sadrzaju. momentalno su to iskljucivo tonko bonko i onaj medo (kao muppet show) sto sam vec prije spominjala.
    cak i pcelica maja je malo pretuzna ali to eventualno prolazi ako zajedno gledamo pa joj ja tumacim da to nije nista strasno itd.
    kralj lavova, bambi i sl. uopce ne dolaze u obzir, ali na te crtice cak i ja placem pa se ne zabrinjavam sto ih ona ne moze gledati...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Aha. Sad mi je malo lakše kad vidim da i drugi budu tužni.
    Znači, ipak Tonko Bonko rules! Ima MM pravo kad se buni da nam ne treba drugih crtića u kući

  22. #72
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Aha. Sad mi je malo lakše kad vidim da i drugi budu tužni.
    Znači, ipak Tonko Bonko rules! Ima MM pravo kad se buni da nam ne treba drugih crtića u kući
    Pa ne vidim sto je to tako strasno ako dijete bude tuzno - pa i to je zivotna situacija.
    Jest, mi svi to ne volimo, ali ... mene malo smeta ta fascinacija veselim i u zadnje vrijeme trudim se Vedranu izmisljati price koja imaju elemente i drugih osjecaja - ima tu i straha i tuge i ostaloga.
    OK, Andrej je puno manji, ali opet ... ne sjecam se da postoji recimo neka klasicna prica (bajka/basna) koja nema elemente tuge, a na kraju opet bude sve OK.
    Vjerojatno sam pristran, ali meni su price i crtici o Krteku mustra kako bi price trebale biti postavljene.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ma sve ok, ali ipak je razlika u dobi između Andreja i Vedrana poprilična.
    Prvo želim da nauči prepoznavati i imenovati svoje osjećaje, a tek onda da se rasplače zato što je Krtek ostao gladan. Dok nije u stanju predviđati tijek radnje i dok nije svjestan da se problem može razriješiti ovako ili onako (i da će crtić imati sretan završetak), za njega je tužna scena u crtiću kraj svijeta. Vidjela sam mu facu jučer. Uopće više nije imao volje za gledanje, a i teško se ponovo zaigrao.
    Dakle, sve u svoje vrijeme I meni je Krtek presladak crtić i razmišljam gdje bih ih mogla nabaviti još. Ali nisu ni sve priče tamo jednako prikladne za svu djecu.

    (mi još nismo ni došli do klasičnih bajki, iako ih trenutno intenzivno proučavam s teoretske strane)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    tatek mozda si u pravi ali ne znam...ja se tu rukovodim prema svom majcinskom osjecaju. nemam dojam da bi m. ista dobila s tim sto bi bila tuzna. imat ce za to dovoljno prilika u zivotu. nije da je drzim pod staklenim zvonom ali za sad mi se cini da je bolje da ju se postedi odredjenih stvari. imam dojam da ce tako bolje ojacati i biti spremnija i za tuzne stvari u zivotu. ne znam da li sam dobro objasnila ali tako nekako izgleda moje razmisljanje o tome.
    za krteka ne mogu reci jer ga nisam gledala, ali za leon kinga i bambija mogu reci da su stvarno jako agresivni i posve mi je normalno da se m. od toga rastuzi...

  25. #75
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    tatek mozda si u pravi ali ne znam...ja se tu rukovodim prema svom majcinskom osjecaju. nemam dojam da bi m. ista dobila s tim sto bi bila tuzna. imat ce za to dovoljno prilika u zivotu. nije da je drzim pod staklenim zvonom ali za sad mi se cini da je bolje da ju se postedi odredjenih stvari. imam dojam da ce tako bolje ojacati i biti spremnija i za tuzne stvari u zivotu. ne znam da li sam dobro objasnila ali tako nekako izgleda moje razmisljanje o tome.
    za krteka ne mogu reci jer ga nisam gledala, ali za leon kinga i bambija mogu reci da su stvarno jako agresivni i posve mi je normalno da se m. od toga rastuzi...
    Po meni bi neka gradacija bila
    - teletubbiesi (za najmanje)
    - krtek, tonko bonko i sl. (za malo vece)
    - disney i slicni (za jos vece)
    ...
    Mi doma bas ne mozemo nesto posebno birati, ono sto Vedran gleda gleda odmah i Zrinka (cesto onak u prolazu, no nekad bas i pazljivo) i dosad nisam vidio da je ista na nju posebno utjecalo, sda bi se posebno rastuzila ... OK, mozda je i takav tip. Kaze "ktek place" ili "zeko boli", konstatira sto se desava i to je to.

    Ali, jasno, svatko pozna sam najbolje svoje dijete ...

  26. #76
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mozda nam BAltazar bude zastitni znak grada!
    Pogledajte: http://www.vecernji-list.hr/newsroom...86017/index.do

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    I ZKM uskoro (početak prosinca!) priprema kazališnu adaptaciju Profesora Baltazara!

    Mogu li se njegdje nabaviti epizode Profesora Baltazara? Moja Gabi ga zna sa slika, ali nije imala priliku vidjeti crtić.

    Mi smo ovisnici o francuskom Tiji-u (sretnici pa imamo kablovsku!) i sad mi je prvi put u životu što sam davnih godina pala na prijemnom na Francuskom i više nisam pokušavala upisati. Crtići su predivni - za manju dječicu, neagresivni, ma milina (pogotovo kad ih možeš usporediti s recimo Cartoon Networkom.)

  28. #78
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj kulenova_seka prvotno napisa
    I ZKM uskoro (početak prosinca!) priprema kazališnu adaptaciju Profesora Baltazara!

    Mogu li se njegdje nabaviti epizode Profesora Baltazara? Moja Gabi ga zna sa slika, ali nije imala priliku vidjeti crtić.

    Mi smo ovisnici o francuskom Tiji-u (sretnici pa imamo kablovsku!) i sad mi je prvi put u životu što sam davnih godina pala na prijemnom na Francuskom i više nisam pokušavala upisati. Crtići su predivni - za manju dječicu, neagresivni, ma milina (pogotovo kad ih možeš usporediti s recimo Cartoon Networkom.)
    Mi imamo doma jedan DVD sa "Balticem", moram pitati MZ gdje ga je kupila.
    (u dodatku je jedan film o Inspektoru maski, taj je Vedranu najdrazi, jer se inspektor maskira u kostura ... )

  29. #79
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mi imamo isto DVD, a idemo i na predstavu. 16tog, pa tek kasnije mogu napisati dojmove.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kakvu predstavu??

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Jučer dok sam prala suđe u kuhinji, a u sobi je radio televizor, čula sam djelić neke reklame. Mislim da sam čula da na tisku prodaju neki hello kitti paket. Jel netko čuo reklamu i zna o čemu se točno radi. Eleni je Kitti trenutno zanimljivija od Barbie. Ako su neke bojanke ili slikovnice, onda bi joj otišla kupiti. Božić se bliži.

  32. #82
    Ela27

    Početno

    Dora The Explorer (NickJr) odličan edukativan crtani film na engleskom jeziku. Lucija ga obozava gledati, ali mislim jos i vise slusati jer glazba je odlicna.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ako još jednom pustimo onaj crtić sa bivolima koji plešu i hoće pojesti lava ja ću skočit s balkona

    sviđaš mi se sladak si :shock:

  34. #84
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Kod nas su teletubbies zakon. Tjedan dana ih gleda intenzivno, 1 na dan, pola sata, doduše nakon 10-15 minuta više ne može sjediti pa šeće, ali prati ona to. a kad je gotovo, plače za još.

    Čim vidi bilo kopji dvd, cd, odmah traži. Moramo malo usporiti, ipak je tek 14 mj.
    Lukavica mala.
    Koliko vaši provode vremena pred TV?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo se uspjeli dogovoriti - cca pola sata dnevno, uz vježbanje (ili inhaliranje, po potrebi). Za to vrijeme koncentrirano gleda. Kad opazim da mu interes slabi ili da je prošlo dosta vremena, dogovoreno gasimo tv, nema većih drama (to očekujem kasnije).
    Zasad su zakon: Bob graditelj, Tonko Bonko, Krtek (iako se jako brine za svaki lik, ovaj crtić najviše proživljava). Imamo već dosta tih dvd-ova, pa zapravo mislim da nam novi crtići i ne trebaju do daljnjeg (da ne spominjem dugometražne koji svoju priliku čekaju u ormaru).

  36. #86
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Za vece klince (od 4-5 godina navise) te i vas odrasle od sveg srca preporucam ovaj novi Aardmanovu kinima "Pusti vodu da misevi odu". Gledali u subotu Vedran i ja sa frendovima i zabavili se kao rijetko kada. Ovako dobar i zabavan film nisam gledao vec desetljecima!
    (vi koji imate male klince, odite ga pogledati sami, necete pozaliti, pogotovo ako se zelite malo odmoriti od sive svakodnevice!)

    Hura za Aardmane, od njih se zaista ne moze dobiti los film ...!
    :D :D :D :D

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Najnoviji Filipovi hitovi su=
    Auti,
    Preko ograde,
    Teletabisi na snijegu,
    Teletabisi-Zivotinje velike i male.

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ajme Teletabisi i snijeg :shock: Lea je totalno luda za tim crtićem.
    Sve više voli Teletabise, nikako da joj dosade. Sad joj je fora da ode u drugu sobu i izvodi ono što rade Teletabisi ili djeca.
    Na ovom DVD-u sa snijegom po sto puta gleda Božić u Finskoj, pa ode u sobu, stavi glavu na stolicu i pjeva A riječi pjesme Mary had a baby je odlično skinula, za tu izvedbu se sakrije iza kinderbeta jer kaže da oni pjevaju u rupi ??
    Za Božić sam joj kupila novog Tonka Bonka i jedan DVD sa Winnie Poohom koji nažalost nje sinhroniziran a stalno ga hoće gledati.
    Inače nemam pojma koliko dnevno gleda crtiće, mi crtiće koristimo za inhaliranje i za hranjenje kad neće jesti. Tako da nekad ne pogleda niti jedan crtić cijeli dan, a nekad ih gleda puno.

    Btw. pazte na cijene DVDova sa crtićima - ovi Teltabisi se npr. mogu kupiti na kiosku, a u Algoritmu koštaju oko 100 kn, ili Tonko Bonko je u Algoritmu bio pedesetak kuna, a u Profilu više od 100

  39. #89
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kod nas su trenutno aktualni Auti i Princ iz Egipta. Danas je čak izjavio da mu se ne sviđa što smo ga nazvali Sven, nego bi on htio da se zove Mojsije (a o cijeloj jednoj novoj dimenziji koja mu se otvorila tim crtićem i paleti pitanja da ne govorim ).
    Zašto Bog nema noge?
    Kako mi se Bog sve može javiti?
    Hoćeš mi čitati onu knjigu o malom Isuseku (Bibliju)?
    Kako Bog vidi kroz zidove?
    Zašto ja ne mogu sa štapom raditi čuda kao Mojsije?
    Zašto mi nismo išli u jaslice kada se Isusek rodio?
    Jesu i životinje od Boga? Itd...

    I to baš nađe nas, nevjernike ispitivati

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Filipu se isto svidio onaj crtic o Mojsiju koji je bio na TV za Bozic. Je li to Princ Egipta-nismo vidjeli pocetak pa ne znam naslov?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    definitivni je trenutni favorit: čarobnjak iz oza i to samo jedna verzija od dvije koliko ih imamo. nakon toga slijedi: gospodar džungle i hlapić.
    negdje je vidio grofa drakulu i poludio je za tim crtićem. bila sam protiv da se kupi, ali tata je popustio. nije uopće strašan pa je ok. inače, moje dijete samo voli gledati crtiće koji su za stariju djecu i od svih najviše voli spodobe kao vještice, drakulu, vuka itd.

  42. #92
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Filipu se isto svidio onaj crtic o Mojsiju koji je bio na TV za Bozic. Je li to Princ Egipta-nismo vidjeli pocetak pa ne znam naslov?
    Je, to je taj. Sven ga je isto vidio prvo na TV-u i onda smo tek skužili da ga već godinu dana imamo doma, samo što naš nije sinhroniziran.

  43. #93
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    ...pomoć: gdje kupiti dvd pčelica maja? Kupih jednom na kiosku, davno, i taj je dvd sad hit mojem dvogodišnjaku, ali na kioscima vele da više nema...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam jučer pčelicu maju kupila u ktc-u,. Ima desetak dvd-ova valjda, svaki po 29 kn.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Meni je osobno prekrasan crtić Winnie the Pooh - Prašćičeva avantura. To je i Tei najdraži Pooh i kod nas se najviše vrti.

  46. #96
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    M. obožava slikovnice Tonka Bonka, pa me zanima gdje ima za kupiti najpovoljnijih dva-a T.B. ali sinkronoziranih?

  47. #97
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Fala, TeinaMama - ali KTC-a nema u Zg-u? A gdje kupuješ Winnie-ja?
    Nitica, kupila sam Tonka Bonka, sinkronizhiranog, u Algoritmu, ne sjećam se cijene, ali ispod kn 90 sigurno.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa
    M. obožava slikovnice Tonka Bonka, pa me zanima gdje ima za kupiti najpovoljnijih dva-a T.B. ali sinkronoziranih?
    Andrej je i dalje Tonko Bonko fan, ali neću kupiti još jedan dvd, neću i neću, jer mi je već pun kufer Tonka Bonka 8)
    Inače, crtići su super, i posebno smo oduševljeni pripovijedanjem i lijepim rečenicama (nakon onih nemuštih Teletubbiesa, TB je bio pravo osvježenje za naše uši - a vjerujem da je i Andreju pomoglo da počne govoriti u cijelim rečenicama).

  49. #99
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Da i mi udarimo update :/ .

    Dakle, Baby Einsteini su malo opali na listi popularnosti (od starih gledaju samo A day on a farm ali su ubacili još Baby wordsworth i From head to toe) ali su na rang listi naglo skočili Noddy i Winnie The Pooh. Noddy-ja gledaju prve tri epizode i kraj a Winnie-a možda 15-tak minuta. I, naravno, nezaobilazni Pingu - njega nikad dosta .

    Poslednjih dana je napolju pretoplo (T se kreće između 43 i 47C - živimo u maloj Sahari :/ ) tako da se gledaju crtići pomalo ali uglavnom se sluša muzika (njihova dečija, ja nikako da dođem na red). Uz muziku možemo da slažemo kocke, crtamo ili đuskamo tako d aim je to zanimljivije jer im za crtiće više ne treba mama - koji ću im kad sam bilion puta ispričala šta se dešava na ekranu

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj Leelee prvotno napisa
    Fala, TeinaMama - ali KTC-a nema u Zg-u? A gdje kupuješ Winnie-ja?
    Nitica, kupila sam Tonka Bonka, sinkronizhiranog, u Algoritmu, ne sjećam se cijene, ali ispod kn 90 sigurno.
    Mi posudimo u videoteci pa kopiramo
    Znam da nije baš legalno, ali je jeftinije. 10 kn naspram 150....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •