Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 185

Tema: preporucite mi crtice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno preporucite mi crtice

    m. je sve vise zainteresirana za crtice, ali na zalost i za sav ostali, a cesto tako nekvalitetan program na televiziji pa bi joj htjela nabaviti neke crtice da gleda nesto "pametno".
    inace jako voli ovaj fifi sto ide na rtl-u, to je bas zaljubljena u t. svako jutro skace iz kreveta da ne propusti, a jutros cak nije htjela niti doruckovati jer "doci ce mi fifi pa ne mogu sada jesti" .
    voli i pcelicu maju. teletabise takodjer, premda u zadnje vrijeme malo manje.
    jako voli glazbu i klasicnu glazbu (obozava kompjutorsku igru orasar).
    sto mi preporucujete za nju, sto vasi klinci vole? i gdje da to kupim? ima li kakvih dobrih stvari i po videotekama?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    mi imamo satelitsku i ima jedan kanal sa Baby tv-om.. fenomenalna tv za djecu od 0 - 3 godine. evo ti link:

    http://www.babytv.info/

    noa to obozava gledati a ja sam sigurna da nije stetno. smije se, guguce i pjeva a kad pocne kuziti onda cu i ja s njim osim pjevanja i pricati (tj.prevoditi mu s engleskog).
    bolje od ovoga nisam nigdje nasla....ide ti 24h dnevno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    cula sam za baby tv ali nisam znala da se moze i kod nas vidjeti. bas dobro da si mi rekla, sad smo istrazili na interentu kako se moze vidjeti.
    hvala na informaciji.
    mi smo imali kablovsku i oni pak imaju francuski program za djecu "tiji" koji je odlican (i m. to obozava), medjutim smo preselili i sad bas razmisljamo da u ovom stanu radje uzmemo satelit.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    nema na cemu
    ja sam odusevljena jer na nasim televizijama ima stvarno svakavog smeca od crtica a ono kaj i vrijedi nije bas onda kad ja moram kuhati, spremati stan, imati pola sata za sebe
    svima stvarno toplo preporucam jer je doista interakcijsko i didakticki za djete
    a mame i tate mogu nauciti engleske pjesmice pa pjevati zajedno s bebacima

  5. #5
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi ne gledamo tv uopste, ali sam za crtane, ali odabrane, sto je i moguce kad nemas TV.
    Za sada smo izabrali Majstor Boba i Male letece medvedice.
    Ja mu vec kupujem dvd-e, ali ih on jos uvek ne gleda, osim kad ima temperaturu jer mu jedino tako mogu izmeriti ispod pazuha .

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea najviše voli Hello Kitty. A voli još i: Hopla, Pika, Tonka Bonka, Krteka i sve manje Teletubbiese.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Bruno gleda Baby Tv, ali imamo i DvD s Garfieldom koji mu je zakon - smijesan je i moze ga gledati svaki dan. Nabavili smo takodjer i Struarta malog (ne crtani vec igrani film) kojeg takodjer voli pogledati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Moj Fabi jako voli Boba Graditelja + Hoplu i Teletubbiese.
    Na compu ponekad pogleda Baby Einstein crtiće, oni su jako zgodni.
    33, možeš ih skinuti s weba. Voli glazbene baby Beethoven i Baby Bach, guba je i Baby Newton, imaš i slikarskog baby Van Gogha...

    Hit na DVD-u mu je Pčelica Maja (Peba Maja), probaj s njom.

  9. #9
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    ja sam nabavila sve crtiće od Disney-a i sada čekaju u polici dan kada će ih moja malena krenut gledat

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Piko
    Tonko Bonko
    Bob graditelj (jedno kratko vrijeme)
    Teletubbiesi
    Pčelica Maja
    Koncerti Zagrebačkih mališana

  11. #11
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Kažeš da voli klasičnu glazbu...moj marko obožava Baby Einstein-baby beethoven, bach, mozart.
    Tvoja m. je čini mi se par mjeseci starija, ali mislim da bi i njoj bilo zanimljivo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    Kažeš da voli klasičnu glazbu...moj marko obožava Baby Einstein-baby beethoven, bach, mozart.
    Tvoja m. je čini mi se par mjeseci starija, ali mislim da bi i njoj bilo zanimljivo
    Gdje nabavljate te nosače?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Nama je Baby Einstein zakon, Bob pa Zvonko... Inače, ne gleda baš često crtiće, ali kad gleda u ovima stvarno uživa (posebno Baby E.- čemu se nismo mogli načuditi).

    Goga, Baby E. skidaš preko eMule, ili torrente (eMule ti je vjerojatno jednostavniji). "Downoloadaš" eMule, instaliraš i u pretražnik upisuješ što te zanima pa skidaš...

    link: http://www.emule-project.net/home/perl/general.cgi?l=1

  14. #14
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Goga40 prvotno napisa
    Citiraj makka prvotno napisa
    Kažeš da voli klasičnu glazbu...moj marko obožava Baby Einstein-baby beethoven, bach, mozart.
    Tvoja m. je čini mi se par mjeseci starija, ali mislim da bi i njoj bilo zanimljivo
    Gdje nabavljate te nosače?
    Ovo su DVDovi, crtići.... "nabavili" smo ih kad smo imali mjesec dana flat ratea

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kretk je zakon za sve uzraste!

  16. #16
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Kretk je zakon za sve uzraste!
    Pardon, krtek!

  17. #17
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    karlo ne voli krteka....trazeci nema, pollar express, madagascar, ljepotica i zvjer (ili opcenito disney-evi), spirit, pcelica maja....imamo ih previse ali ih gleda umjereno
    neke nabavljam na jednoj stranici sprzene ali ne smijem o tome...ako koga zanima na pp cu vam javit

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    1. šegrt hlapić (samo originalan jer su mi nastavci koma, puno ružnih riječi i katastrofalni glasovi)
    2. shrek, u potrazi za nemom
    3. krtek, pčelica maja
    4. prof baltazar, crtići zagreb filma (iz našeg djetinjstva)

    gledamo isključivo odabrane crtiće na dvd-u ili uopće ne gledamo ništa nego slušamo priče na cd-u (crvenkapica, snjeguljica)

    kombiniramo uvijek u danu malo crtića+puno čitanja+1 do 2 priče

  19. #19
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Barney nam je super.

  20. #20
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Dakle, prvo Baby Einstein. Mi imamo sledece:
    - Baby Neptune - Discovering water
    - Baby Dollitle - World animals
    - Baby Dollitle - Neighbourhood animals
    - Baby Mozart
    - Baby Newton - Discovering shapes
    - Baby galileo - Discoverung Space
    - Baby McDonald - A day on a farm
    - Baby Noah

    Onda gledaju Teletubbies, Pingu-a (dva serijala pa vrtimo), Kokija (neko pile, slichno Pingu-u) a od Disney crtaca vole samo najavnu i odjavnu shpicu, dakle premaleni su za to. Dugometrazhne gledaju samo mama i tata za sad

    Sa ovolikim izborom treba nam dve sedmice da okrenemo krug

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    jucer sam bila u videoteci i posudila teletabise, male letece medvjedice i babmbija. to mi se cinilo jedino prikladno ali sam se totalno razocarala...i bambi i medvjedici su tako agresivni! a za teletabise je vec pomalo pocela gubiti interes...baby einstein uopce nisu imali, mozda ne valja videoteka, idem potraziti neku bolju...

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kazem ja, Krtek je zakon!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Kad već toliko reklamiraš Krteka, može li se negdje nabaviti a da nije u King Crossu (nakon stajanja u čepu pred Jankomirskim mostom u nedjelju popodne zarekla sam se da neću skoro obilaziti taj dio grada ) Inače, ja obožavam Krteka, i sama bih ga mogla gledati, tako je dobar!

    Mene kod crtića brine nešto drugo. Vidim da spominjete razne crtiće, ove i one, kako koja djeca reagiraju na njih, koje vole, koje ne vole. Moje dijete uopće ne gleda crtiće. Ne gleda ih zato što mu ih ja ne puštam. A ne puštam ih zato što bi se on samo igrao s televizorom, a ne bi ih gledao (pali-gasi, pali-gasi, prekopčaj na program, promijeni dvd, pali-gasi... i tako dok netko od odraslih ne ispali na živce i ne izvuče utičnicu iz struje). Da li mu ja nešto bitno uskraćujem? I zašto druga djeca mogu gledati televiziju, a moje to nije u stanju bez da rasturi aparat?
    (nije problem u nedostatku koncentracije, jer je u stanju igrati se jednom igračkom cijelo prijepodne, jer je neki dan odgledao cijelu kazališnu predstavu u trajanju 1 h, jer čitamo slikovnice već odavno... ali televizor kao da je neka paklena naprava :? )

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Kad već toliko reklamiraš Krteka, može li se negdje nabaviti a da nije u King Crossu (nakon stajanja u čepu pred Jankomirskim mostom u nedjelju popodne zarekla sam se da neću skoro obilaziti taj dio grada ) Inače, ja obožavam Krteka, i sama bih ga mogla gledati, tako je dobar!
    Cuj, cep ti je s druge strane mosta tako da u King Cross mozes bez frke.
    Firma koja izdaje Krtekove crtice se zove Zauder i ima sjediste negdje u Dubravi - moze se dobiti i od njih pouzecem, no nije nista jeftinije nego u ducanu. Mozes ih pitati da li daju robu nekom ducanu koji je tebi blize (tako sam ja dosao do adrese ducana u King Crossu - znao sam da se prodaju negdje, ali nisma znao gdje pa sam saznao ime distributera i nazvao).

    Krtek je po meni jedini crtic koji je zaista nenasilan, a pricice su vrlo lijepe i tople (knjige su isto takve pa zato iammo i desetak njegovih knjiga na slovenskom, ceskom, slovackom, madzarskom ... kad vec nem ana hrvatskom ).

    Naravno, imamo doma i Krtek kalendar (kupljen u Austriji!), krtekove napuhance za plivanje, zagonetke ...

    Kad smo vec kod crtica, primjetio sam da se uz neke novine prodavao i DVD sa Talicnim Tomom crticem - zna li netko uz koje?

    I za kraj jos o ovoj temi: mi smo se bojali da ce kupovinom VHS-DVD-a (ovo proljece, nakon Vedranove operacije) Vedran htjeti buljiti u ekran satima, medjutim (velika pohvala njemu!) to nije slucaj, pogleda tu i tamo koji crtic, nekad cesce, nekad rjedje, no prosjek je 1-2 crtica tjedno.
    A mi ... otkad smo kupili kantu prije 4 mjeseca nismo jos nista posudili, snimili smo 2 filma, a MZ ponekad snimi neku seriju koja ide preko dana pa ju pogleda navecer ...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    ni mi ne gledamo crtiće, pa se pitam isto što i tanjab.
    naprosto rijetko uopće palimo tv, rijetko smo doma...nemamo tu naviku.
    jel propušta moje dijete nešto korisno?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi gledamo crtice naprosto zato sto je to jedna od stvari koje m. jako voli. isto kao sto se voli igrati u pijesku, hraniti lutke, crtati, pjevati i plesati...

    i ona je rijetko doma, ali recimo odkad je prestala dojiti najbolje se uspavljuje tako da legne sa mnom na kauc pred tv i onda joj radje pustim neki dobar crtic, nego da gleda neku glupu seriju na tv-u, osim toga program je tako agresivan da mi rijetko uopce palimo televiziju kad je m. doma.

    a da li dijete nesto propusta ako ne gleda crtice? ja osobno mislim da ne, apsolutno nista. narocito ako dijete uopce nema interesa za to ako sto kaze tanja_b. ionako je tako tesko pronaci dobre i "pametne" crtice, zato sam i otvorila ovu temu.

  27. #27
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj vilma prvotno napisa
    ni mi ne gledamo crtiće, pa se pitam isto što i tanjab.
    naprosto rijetko uopće palimo tv, rijetko smo doma...nemamo tu naviku.
    jel propušta moje dijete nešto korisno?
    Ne, ne propusta.
    Ja na to gledam kao vid zabave - tokom zabave ne radimo nesto sto je korisno, vec nesto sto nam se iz nekog razloga svidja ... pa iz istog tog razloga nekad pustimo Vedranu i/ili Zrinki koji crtic, jer to vole gledati.

    S druge strane, pokazalo se ad su crtici korsini da malo smire atmosferu predvecer npr. kad je Vedran umoran, a ne zeli jos u krevet, onda ga to malo smiri i zabavi (u suprotnome obicno gnjavi nas ili Zrinku umjesto da se igra na neki prihvatljiv nacin).
    Naravno, pazimo da ne pretjera sa time, a isto tako crtici se gledaju na TV-u dnevnoj sobi (jedini koji imamo), a na spavanje se ide u svoju sobu, bez TV-a, ali sa MZ-om ili sa mnom i sa nekom ispricanom pricom ili pjesmom, iz knjige ili izmisljenom.

  28. #28
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    H obozava:

    1. Tko je smjestio Crvenkapici
    2. Shrek 2
    3. Medvjedici dobra srca - Igrarija

    Mogu proci:

    3. Medvjedici dobra srca - kompilacija 4 crtica
    4. Garfield
    5.Potraga za Nemom
    6. Teletubbies - životinje
    7. Neka kompliacija s kioska, 4 crtica gleda samo 1: Vlaho Luk i Laura Orah
    8. Kitty- Snjeguljica

    Nikako ne prolazi:

    9. Tom i Jerry
    10. Teletubbies - djecje pjesmice

    Mislim da je za djecu dobro da umjereno gledaju crtice: zabavno je, zanimljivo, edukativno.

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evo još jedan glas za Krteka! Ne znam kome su zanimljiviji, meni ili malenoj!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ma ta televizija je uvijek neki tabu.
    to je zbog onog klisea - dijete cijeli dan bolji u crtice jer se roditeljima ne da baviti njime. i to je koma.
    ali pod normalnim okolnostima, ako dijete u dobrom omjeru provodi vrijeme na zraku, u prirodi, s vrsnjacima, s roditelljima, u ovakvoj i u onakvoj igri, zaista ne vidim nista lose u tome da gleda crtice ili slican prikladan program. a dapace, moze biti i korisno. na isti nacin kao sto i citanje slikovnica moze biti korisno.
    inace sam nesto zgodno negdje procitala, a to je da gledanje televizije narocito nije stetno ako jedan od roditelja sjedi s djetetom i aktivno razgovara s njim i komentira ono sto je vidjeno na ekranu. eto to je dobar nacin za one koji se brinu dal je stetno.
    mi smo m. cak dali (vrlo rano) i da se igra kompjutorskih igrica. nemoguce joj je zabraniti da bude pred ekranom, pa zasto ne i to.
    za drugi rodjendan je od prijateljice dobila igru "orasar" i stvarno to obozava. pa nece joj nista biti ako pola sata dnevno gleda u ekran...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    tridesetri, ne radim ja tabu od televizije iz nekih uvjerenja, nego zato što primjećujem da Andrej nije u stanju mirno sjediti pred ekranom (bilo televizijskim, bilo kompjutorskim - taj je još i gori!)
    Zato se i pitam, propušta li on nešto. Jer znam da postoje jako zgodne edukativne igrice, lijepi crtići, itd, itd. A opet... ako je sve što ga zanima paljenje i gašenje televizora, što onda? Ugasiti televizor i prijeći na drugu aktivnost. To mi je zasad jedino rješenje.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    tanja_b, budi sretna! televizor ionako zraci. ja bih radje da m. nije opcinjena tim ekranima...sigurna sam da andrej nista propusta.

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    tridesetri, ne radim ja tabu od televizije iz nekih uvjerenja, nego zato što primjećujem da Andrej nije u stanju mirno sjediti pred ekranom (bilo televizijskim, bilo kompjutorskim - taj je još i gori!)
    Zato se i pitam, propušta li on nešto. Jer znam da postoje jako zgodne edukativne igrice, lijepi crtići, itd, itd. A opet... ako je sve što ga zanima paljenje i gašenje televizora, što onda? Ugasiti televizor i prijeći na drugu aktivnost. To mi je zasad jedino rješenje.
    Nagledat ce se on jos ekrana u zivotu tako da ti je to rjesenje vise nego OK i slobodno ga se drzi dok on sam ne pozeli nesto vise.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Filip gleda Teletubbiese (pretezno one filmice unutar teletabisa, same lutkice su mu sad dosadne), obozava Hoplu, a svidja mu se i Pink Panter, a od Disneyja gleda Knjigu o dzungli i najnovije Kralja lavova (obozava lavove). A na kompu (s tatom) gleda Muppete i neke plisane lavove koji pjevaju.

  35. #35
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Ninina TOP lista:
    1. Dama i skitnica
    2. Legenda o medvjedu
    3. Madagaskar
    4. Nemo
    5. Šegrt Hlapić
    6. Teletubbiesi

    A obožava i filmiće i to Stuart Litlle 1, 2 i 3 i Garfielda...
    Čak smo u nedjelju morali ići i u kino gledati Garfielda 2 jer ga je vidjela na plakatima u gradu... 8)

  36. #36
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Moju curu uopće ne zanimaju crtići. Nema tog crtića ili filma koji bi ju zadržao pred ekranom.

    Jedino joj se sviđa kad je glazba na tv-u. Obožava onu naslovnu pjesmu od "Zabranjene ljubavi"......Glavno da se da plesat!

  37. #37
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Obožava onu naslovnu pjesmu od "Zabranjene ljubavi"
    Hehehe...glede te naslovne pjesme iz zabranjene ljubavi...jelte...Srce nije kamen...ispaliti ću na živce
    Ne daj bože da se išta drugo sluša u autu - čim uđemo u auto Nina kaže:
    "Tavi sice nije kamen, tavi Tose Pjojeski!!!"
    A ja:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    a ja neki dan negdje čula taj napjev i zavijam ga cijeli dan. a Eva Marija će, mudro, znajući da ja sapunice ne podnosim u tolikoj mjeri da ni nemam pojma od kud je ta pjesma:
    - A zgodna je ta pjesma, ha?
    - Pa baš je fora, kažem ja.
    - Hah! To ti je iz Zabranjene ljubavi!!! - bila je tako sretna što me zeznula.

  39. #39
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Tanja, ja sam isto mislila da bi Leon trebao gledat crtice jer se tako uci moc koncentracije, s obzirom da njega nisu uopce zanimali.
    Dok nije otkrio Bob the Buildera (Bob Edija - kako ga on zove ) - e sada mu moramo dozirati Bob Edija

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Crtici i opcenito televizija nisu korisni za vjezbanje koncentracije, naprotiv. Na tv-u se slike izmjenjuju prilicno brzo, tako da je stalna promjena, a to nije nesto sto bi stimuliralo koncentraciju.
    Nije da ja imam nesto protiv televizije, i sama sam ovisnik, a i malac mi je vec s 9-10 mj. znao pogledati cijelu Knjigu o dzungli. Ali za vjezbanje koncentracije nis koristi.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    naši omiljeni:

    1. knjiga o đungli II
    2. Bambi
    3. Miffy
    4. mišica Maisy (uz koju je Tirna naučila prati zube prije spavanja, iako smo mi to pokušavali 'profurati' mjesecima prije)
    5. Baltazar
    6. Winnie the Pooh


    Kupili bi mi i Krteka. U kojem dućanu u King Crossu?

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje ste nabavili mišicu Maisy?

    Mi smo Krteke dobili, ali sam ih vidjela i za kupiti, samo gdje :? zaboravila sam

  43. #43
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    kakvi su to krteki :? ; jel to ono što ponekad znaju pustit u žutokljuncu ?!

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, ne znam bude li u Žutikljuncu. Onaj češki (valjda) crtić sa malom crnom krticom kao glavnim likom.

  45. #45
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    može bit da je onda taj, krtica je glavna, samo ne znam jel čehica

    taj u žutokljuncu nam je super :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    33, čini mi se da Baby Einstein crtića nema u našim videotekama. To se 'posuđuje' s weba.

    Andrea, Krtek je legenda legendarna.
    Ja sam '77. godište i još sam ga gledala ko mala.

    Sad imamo krpenu lutku Krteka (kupila u Češkoj), pa onu lutku kao za kazalište u koju tutneš ruku i glumiš, a frend iz Slovačke nam je poslao knjigicu na koju lijepiš naljepnice.

    Krtek i frendovi su neodoljivi i imaju najslađe glasove na svijetu.

    U Pragu ima nekoliko dućkasa u kojima imaju sve igračke i obleku s temom Krteka. To mi je daleko simpatičnije od Turbo limach fora sa svim današnjim popularnim likovima koji dođu i nestanu u roku keks.
    Čak sam frendu kupila XL majicu s Krtekom.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno crtici

    odlican crtic je "Kipper". Kupila preko Amazona. Evo kako ga tamo opisuju: Kipper, a loveable, animated dog with a British accent...
    pa "Percy the Park Keeper".
    Zatim od njemackih "Die Maus" (koji ima i svoju stranicu). Kao i "Nulli und Priesemut". Za decke je odlican "Brum"," te Fireman Sam", "Postman Pat" Sve kupljeno na Amazonu, a njemacki u NJemackoj, ili preko nekih njihovij sajtova. Sve krasni nenasilni crtici.

  48. #48
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj sunce prvotno napisa
    Andrea, Krtek je legenda legendarna.
    Ja sam '77. godište i još sam ga gledala ko mala.
    pa meni je u glavi stalno jedan srtić sa krticom, dok sam bila klinka, al onda mislim da ovaj nije taj stari

    kupit ću baš, ak ga nađem gdje :D

  49. #49
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Andrea, na postu na vrhu sam napisao:
    Cuj, cep ti je s druge strane mosta tako da u King Cross mozes bez frke.
    Firma koja izdaje Krtekove crtice se zove Zauder i ima sjediste negdje u Dubravi - moze se dobiti i od njih pouzecem, no nije nista jeftinije nego u ducanu. Mozes ih pitati da li daju robu nekom ducanu koji je tebi blize (tako sam ja dosao do adrese ducana u King Crossu - znao sam da se prodaju negdje, ali nisma znao gdje pa sam saznao ime distributera i nazvao).

    Krtek je po meni jedini crtic koji je zaista nenasilan, a pricice su vrlo lijepe i tople (knjige su isto takve pa zato iammo i desetak njegovih knjiga na slovenskom, ceskom, slovackom, madzarskom ... kad vec nem ana hrvatskom ).

    Naravno, imamo doma i Krtek kalendar (kupljen u Austriji!), krtekove napuhance za plivanje, zagonetke ...
    Taj ducan u King CRossu je tocno nasuprot Ipercoopu, oko sredine i ima na vrhu blizu stropa veliki (Ali dosta nevidljiv, zbog visine) natpis tipa "Lakoca komunikacije" ili tako nesto, a u izlogu je obicno i jedan ili dva DVD-a, Krtek ili nesto slicno, no tesko ga je uociti ako bas ne trazis.

    Krtek je crtic kojeg se ja sjecam iz svog djetinjstva sa TV-a (Kraj 60-tih i pocetak 70-tih, kad je postojao jos samo jedan program koji je emitirao od 17:30 do 22:00 ), autor Zdenek Miler je ceh, a dosta crtica je crtano i u SLovackoj, a dio je radjen u koprodukciji sa nijemcima. Svi koej sam do sada vidio su vrlo kvalitetni i nema nekakvih "Otpadaka" kao kod nekih drugih serija.

    Za one koji zele znati nesto vise nek pogledaju Wikipediju (na njemackom): http://de.wikipedia.org/wiki/Der_kleine_Maulwurf (sa popisom svih krtekovih crtica, no bez lijepih slikica krteka)
    kratki tekst o Krteku (opet na njemckom) sa par simpa slikica: http://web.archive.org/web/200410261....de/krtek.html

    Krtek-forum (na njemackom): http://web.archive.org/web/200411142...55/cutecast.pl
    O autoru (opet njemacki): http://web.archive.org/web/200410261...de/miller.html
    Lista filmova Zdeneka Milera (na ceskom, svi njegovi filmovi su vrijedni gledanja): http://www.csfd.cz/herec.php?9039&re...afie=&kontakt=


    Razgovor sa autorom (na engleskom): http://www.nettime.org/Lists-Archive.../msg00027.html

    A sad biser: hoce li netko vidjeti zgodan izbor slikica? Tad na http://www.fkr.comp.cz/

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Samo da javim da je naša tabu-tema televizija prestala biti tabu.
    Jučer je zatražio da mu pustimo "mine" (pingvine, dokumentarac). Pustila sam mu, gledao je mirno iz svoje foteljice, s pristojne udaljenosti. Onda mu je dosadilo (nije ni čudo, to nije film za djecu), pa je zatražio Tonka Bonka. Odgledao 3 crtića, kad sam primijetila da mu opada pažnja najavila sam kraj. Malo se bunio, ali nisam htjela da mu televizor bude kulisa.
    Nakon kratkih i ne jakih protesta, zaigrao se dalje normalno s igračkama, večerao, slušao pjesmice... ukratko, nije proveo cijelo popodne pred tv-om, čega sam se bojala, kako je počeo.
    Nego, imam pitanje: MM i ja se ne možemo složiti oko toga je li bolje imati doma na izbor više crtića ili samo 1-2? Ja smatram da nije bitno koliko ima crtića na izbor, ako zna da nema mijenjanja dvd-a svakih 5 minuta ili ako se dogovorimo, npr., da danas gledamo samo Tonka Bonka, a sutra nešto drugo. MM smatra da je takve konflikte bolje unaprijed izbjeći i doma držati samo jedan dvd, pa kad hoće gledati tv, zna se što se gleda.
    Kakvo je vaše mišljenje?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •