Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Otvorena 6 prstiju bez trudova!

  1. #1
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno Otvorena 6 prstiju bez trudova!

    Curke, ne pišem u svoje, nego u ime moje drage prijateljice koja je danas primljena u rodilište otvorena 6 prstiju, a od trudova ni T! :shock:
    Zadnjih nekoliko tjedana je morala strogo mirovati, jer je bebica bila jako nisko, a i malo se otvorila.
    Jučer joj je bilo 37 tjedana i otišla je na pregled kod svog gin. koji je ustanovio da je 4 prsta otvorena i rekao da se danas nađu u rodilištu. Jutros je već bila 6 prstiju! Dr. kaže da će čekati da porod sam krene i da neće inducirati (hvala Bogu). Baš sam hepi zbog nje- pa odradila je više od pola poroda, bez IKAKVIH BOLOVA!
    Ima li možda među vama sličnih slučajeva i kako se dalje odvijala situacija? Dajte mi par priča da joj malo olakšam ovo iščekivanje. Koliko dugo još može izdržati tako otvorena?
    Meni su oba poroda počela puknućem vodenjaka, pa zaista ne znam što da joj kažem.
    ~~~~~~~~~~~~~~~ za moju dragu frendicu i njezinu malu Martu koja samo što nije stigla...

  2. #2
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Pa može izdržati, ja sam izdržala 3 tjedna otvorena 5 prstiju, a i dulje bi, da nije bilo indukcije
    To je bilo prvi put. Drugi put sam na pregled došla otvorena 6 prstiju, doc rekao da sam za rađaonu, ja otišla ali naglasila da ne želim nikakvu indukciju ni blizu i čim su me primili u predrađaonu, trudovi započeli. I sve išlo kao podmazano.
    Frendica će ti imati brzi porod kada krene. Sretno!

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

  4. #4
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Pročitala sam Mirtinu priču- izgleda da sve Marte dolaze na svijet bezbolno!

  5. #5
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja sam došla u rodilište i rekla da vjerojato imam trudove a oni me stavili na ctg i rekli: nečeš rodit sigurno još to nisu trudovi i poslali me u predrađaonu čekat. Bila sam tada doduše u terminu. A mene malo samo frkalo u križima al ja sam znala da je to to. I tak sam ja od ponoći do 4 ujutro hodala po hodniku i čekala...i onda mi je nasred hodnika puko vodenjak,sve se razlilo i krenuli su trudovi, stavili me na stol i bili su šokirani jer sam bila 7 cm otvorena. Sat vremena poslije sam rodila.

    Ako i krene porod će sigurno brzo ići..držim fige da ipak izdrži još tjedan dana.

  6. #6
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Zakaj bi bilo dobro još čekati? 37 tjedana je termin! :D
    Ja sam rodila s točno 37 tj. i sve je bilo super- beba preko 3 kg, sve na mjestu. I njezina je preko tri kile, a čim je ušla u deveti jesec trudnoće, znači da su bebini organi spremni za vanjski svijet.
    Sva treperim, kao da se to meni opet događa! :D

  7. #7
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i ja dosla 6 prstiju otvorena bez trudova, i ctg je potvrdio da ih nema.

    ne znam kako bi zavrsilo prirodno ali meni su nakon toga probusili vodenjak, prikopcali me na drip i rodila sam za manje od 2 sata od ulaska u bolnicu u koju nisam dosla s namjerom da ostanem roditi.

  8. #8
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    pa ako je beba dobro, težinom i razvitkom naravno da je ok roditi u 37 tj.
    No nisu sve bebe spremne za svijet u 37tj, ( rodit u terminu znači 40 tj. +- 2tj) Ja sam recimo rođena u 37 tj, imala sam jedva dvije kile i jedva, barem po pričanju mame ostala živa....nerazvijena pluća, nisam imala refleks sisanja( što mi je i dandanas čudno) i još par stvari..

    Vibram da sve bude ok..



  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Lindice, ja dan danas žalim što sam dopustila indukciju 3 tjedna ranije - koliko god je sve ok završilo (relativno - možda ne bi dobio žuticu da je rođen kad se trebao roditi), ne mogu se oteti dojmu da je bio na silu istjeran van kad još nije bio spreman... Da, težina je bila ok, ali porod nije započeo sam, Kaleb nije odlučio sam doći na taj nego je istjeran iz svoje kućice - i duboko sam uvjerena da je zbog toga prva tri tjedna bio sav nervozan, imao grčeve, nikako se nije mogao priviknuti na svijet oko sebe... Tko zna kad mu je trebao biti pravi rođendan... Baš sam koji put tužna zbog tog tjeranja, nadam se da mi nije zamjerio.

    Vibriram da malena Marta dođe kad sama zaželi.

  10. #10
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Luna, i ja sam bila uvjerena da će Linda biti pošteđena žutice, jer je prešla termin, za razliku od Megi koja je došla tri tjedna ranije i imala žuticu četiri dana, ali ništa od toga- i Linda ju je imala isto toliko dugo.

    Ma, naravno, samo da joj ne daju drip i da sve prođe na najprirodniji mogući način... :D nisam mislila "pa kaj, nek se rodi, nek joj daju drip, zrela je"- ne, ne... Mislila sam "nema veze ako sad se rodi, ako je Marta odlučila sama izaći malo ranije to je već dobar datum"
    ~~~~~~~~ za njih dvije

    Odo' ja domeka!
    Javim sutra (nadam se) lijepe vijesti!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    S prvom bebom sam došla na indukciju otvorena 5 cm. Nisu mi dali drip, ali su mi prokinuli vodenjak, dobila sam svoje trudove i za 1 sat i 40 min rodila.

    S drugom bebom sam došla u bolnicu na pregled i bila otvorena 5-6 cm. Nije bilo mog doktora, već me neka specijalizantica htjela ostaviti i prokinuti vodenjak, što sam u dogovoru sa svojim doktorom odbila i otišla doma jer nisam imala trudova(na kraju me i njen nadređeni pustio pa nisam ništa potpisivala). To je bilo u 11 ujutro. U 17,00 sam počela dobivati trudove, u 18,40 smo bili u bolnici ja otvorena SKROZ. rodila za 1 sat i 15 min.

    Dakle, ni prvi ni drugi put to otvaranje do 5-6 cm nisam gotovo ni osjetila, kao lagana menstrualna bol. Ali drugi put sam prirodi dala da učini svoje i ispalo je super. Možda bi tako bilo i prvi put da sam više znala i imala više povjerenja u svoje tijelo i podršku okoline

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Hm, ja sam u rodilište došla sa tih šest prstiju, bez trudova i sa curenjem plodne vode, u 40 - om tjednu. Rodila sam šest sati kasnije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e ovo ti je moja priča:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=19577

    na pregledu u 40-om tjednu utvrdili da sam otvorena 4cm, oni meni namjerili prokinuti vodenja, spičiti mi drip, a ja svojevoljno otišla doma, vratila se otvorena 5cm i još uvijek sa bezbolnim trudovima, nakon toga rodila za nekih 5h. Rekla bih lagan porod spram prvog koji je bio sa dripom.

    Samo da nije indukcija, i sve će biti ok, laganini.

  14. #14
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Evo novosti: otišao sluzavi čep, ali još nema trudova. Dr. kaže da neće inducirati (pusa doktoru ) i da će čekati prirodne trudove.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pusa doktoru

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    :D za doktora

  17. #17
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja sam bila otvorenaoba puta. Prvi put su i inducirali porod (da bih rodila kod "svog" dr), a drugi put mi je puknuo vodenjak u 38. tjednu (oko 6 ujutro), oko 8h sam dobila trudove i u 9h rodila.
    Tonka je bila nesto manja beba (2,990), i imala je apgar 9/10, i pedijatrica u rodilistu mi je rekla da ima neke znake nezrelosti (sto god to znacilo), ali sve je ipak bilo ok. Samo ja mislim da sam mozda trebala malo stroze mirovati.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    j a drugi put mi je puknuo vodenjak u 38. tjednu (oko 6 ujutro), oko 8h sam dobila trudove i u 9h rodila.
    ajme sretniceee, ljubomorna sam

  19. #19
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    j a drugi put mi je puknuo vodenjak u 38. tjednu (oko 6 ujutro), oko 8h sam dobila trudove i u 9h rodila.
    ajme sretniceee, ljubomorna sam
    ma, i ja mislim da sam bila sretnica, jer mi je puknuo vodenjak i znala sam da je to to. Da sam cekala redovne trudove, vjerojatno ne bih ni stigla do rodilista. Trudovi nekih 45 minuta prije poroda bili su jednake (ne)ucestalosti i intenziteta kao i ono sto sam prethodno smatrala BH kontrakcijama, pa ih vjerojatno ne bih uzela za ozbiljno da nije bilo curenja plodne vode.
    Tako da bih ja svim curama koje su ranije otvorene savjetovala da ne cekaju doma predugo.
    Ili da se opuste i ostanu doma

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Ili da se opuste i ostanu doma
    ma treba se opustiti, kaj i čemu raditi frku - ako krene doma, fino nazoveš hitnu, kažeš krenula beba van, nisam imala trudove, ajde pošaljite mi neku primalju i barem doca opće prakse.
    Mislim kaj bi ti trebala biti vidovnjak da skužiš hoćeš se poroditi u roku 1h ili za 24h kao ja.

  21. #21
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Evo novosti- trudovi nisu krenuli, nije se dalje otvarala, pa su je pustili doma na čekanje prirodnih! :D Bravo za Vinogradsku!

    Ja sam mislila da je 6cm skoro pa kraj, a sluzavi čep pogotovo. Ali, eto... zbunj- zbunj... izgleda da je Marti lijepo kod mame. Samo nek ona uživa dokle god želi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Odlično!
    Ta vinogradska me u zadnje vrijeme iznenađuje. Tako ni mojoj sestrični dosta dana nakon što je prešla termin uopće nisu ni spominjali indukciju ni išta drugo. A čak je tada već i gestozu imala. Rodila je normalno 14 ili 15 dana nakon termina. Rekli su joj da joj je krivo određen termin

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ajmo puse za doktore , i mene Vinogradska zbunjuje u zadnje vrijeme
    Pusa i mami i Marti. Ma super će joj biti porod.

  24. #24
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Ja sam imala tisuću lažnih trudova. Svaki čas panika, pa ništa.
    Onda sam odlučila ne dati se do kraja. Bila sam na mirovanju čitavu trudnoću.

    Zadnjih dana pred porod stalno sam imala bolove u kralježnici, ali to nisam pripisivala trudovima zbog ovih lažnih. Stalno sam iščekivala one prave.

    Na kraju sam u rodilište otišla tek na nagovor svoje mame koja je tvrdila da ću se porodit doma, ak ne odem... da su to fakat trudovi. Otišla sam misleći da će me uz dernjavu poslat doma.

    Bila sam 10cm otvorena pa su mi prokinule vodenjak i upitale kak dugo imam trudove. A ja :shock: - Ja imam trudove?
    dr.:A, kaj mislite kaj vas to boli?

    Tad je sve počelo. U bolnicu sam došla u 14:30, rodila u 17:05! Uz između, naravno, onu njihovu groznu proceduru pripremanja za porod.
    Jest da je porod bio težak, curki je bila 4 kile i 52cm. Rezali su me, a curica mi je imala čvorugu na glavi..........

    Porod mi je zasad u

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ti si onda tipični primjer onog Odentovog "ne stimulirajte neokorteks žene koja rađa".
    Da si ostala doma ili uz babicu (naravno bez bolničkih procedura čišćenja i dezinficiranja" vjerojatno bi rodila kako ti je mama i rekla - za pola sata, vjerojatno u čučečem, stojećem ili klečečećem položaju, itd.itd ... i imala porod u lijepom sjećanju) kao lagan i brz.
    Mislim koja je to pamet, ženu otvorenu 10cm ići provoditi kroz proceduru prijema - bravo doktori , kužiš važniji je ispravan prijem, nego lagana porod i ženino zadovoljstvo porodom. Ali čujem da više to ne rade, odnosno da takve žene idu ravno u box (soba za rađenje) u Varaždinu.

    Najbolje ti to oslikava pitanje babice (moj prvi porod), u drugoj bolnici u koju smo došli (već sam primila klistir i brijanje u prvoj bolnici) - doktore, trebam li dati ponovo klistir :?
    Nije bitno kak ću se ja poroditi, niti da li sam se očistila - jedino bitno je da odradim svaki korak bolničke procedure. Priprema uspjela, pacijent nije.

    Ali vidim, srećom sve ide na bolje ...

  26. #26
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Samo da se ukratko javim- bez vijesti! Mama je doma, a Marta još uvijek uživa u buši. Čekaju se trudovi, doktori ništa ne ubrzavaju.
    Ja sam stvarno mislila da će to ići expresno, ali krhko je znanje... Sad se već približavaju 39 tjednu i izgleda da će curka biti prava mala bombica.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    super ... beba očito zna da ima još 3 tjedna vremena, pa odlučila uživati dok može pozdrav mami i doktorima, nadam se da bude super lagan porod

  28. #28
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno


  29. #29
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Još čekamo...
    Na kraju će Marta premašiti termin a ja digla cijelu frku uzalud!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma kakvi uzalud, vidiš da je imalo smisla (još je nisu probušili)

  31. #31
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Svaka čast doktoru! Vidjela sam ženu kojojoj su inducirali porod na 4cm. Satima su joj povećavali dozu dripa, tijelo joj uopće nije reagiralo (a kako će u ležećem položaju!). A trudnoća je trajala 38 tjedana. To su djetešce stvarno najurili iz bušice Mama je ujutro legla u boks, rodila navečer.

  32. #32
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Curke, evo napokon novosti!
    Bila je u vinogradskoj na pregledu-i dalje otvorena 6 cm! Ne mogu vjerovati da nije otišlo ni jedan cm dalje. Dr. kaže da je beba skroz nisko i da će porod biti danas ili najkasnije sutra. Ostaje u bolnici i dat će joj ricinusovo ulje. Drip ne spominje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa ako kaže da neće drip i da neće prokidanje vodenjaka .... valjda joj neće na silu dati. Osim toga još je u treminu, samo da je ne iživciraju, i ne izmaltretiraju čestim pregledima - pa da podsvjesno ona ne bude ta koja odgađa porod.
    ne znam za kaj je ricinusovo ulje ?

  34. #34
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Da, i ja sam se razočarala. Ne razumijem zašto ne čekaju da porod sam krene?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jučer gledam emisiju Drugo mišljenje.
    ako kažu da oni misle da treba na indukciju, ona može reći da bi ipak zatražila drugo mišljenje u drugoj bolnici , ioanko su svi liječnici jučer govorili da je to normalno i pravo svakog pacijenta.

  36. #36
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ma, gledaj, ja je u potpunosti razumijem da želi roditi u bolnici u kojoj je vodila trudnoći i kod doktora u kojeg ima povjerenja. Ne želim joj u ovom trenutku soliti pamet sa savjetima tipa "zašto se ne buniš, to je tvoje pravo.."
    Eto, želim mojoj dragoj frendici da sve prođe u najboljem redu i da rodi prekrasnu bebicu, živu i zdravu, koje će jednom postati divna osoba poput njezine mame.
    Drži mi se, stara! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Za indukciju,tj. da potakne trudove.
    Funkcionira na nacin da te potjera na zahod,usljed cega cesto maternica(koja je spremna na porod) reagira trudovima.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    jučer gledam emisiju Drugo mišljenje.
    ako kažu da oni misle da treba na indukciju, ona može reći da bi ipak zatražila drugo mišljenje u drugoj bolnici , ioanko su svi liječnici jučer govorili da je to normalno i pravo svakog pacijenta.
    ovo je bilo rečeno poluozbiljno, nisam mislila da ideš to prenositi.
    Ajde ovaj ricinus mi se čini ipak manje agresivan od dripa, naravno ako je ona za to.

  39. #39
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Curke, evo prekrasnih vijesti: u subotu se rodila mala Marta! :D
    Djevojčica i mama su dobro, mala mrvica se već drugi dan vrijedno primila cike, nadaju se da će ih žutica zaobići da se što prije vrate doma i uživaju zajedno s ponosnim tatom.

    Draga moja, još jednom od srca čestitam na tvom malom mirisnom paketiću, a malenoj Marti želim svu sreću i zdravlje ovog svijeta

    Za znatiželjne, kako je završila priča s porodom: ricinusovo ulje nije pomoglo ni malo, pa su ujutro prokinuli vodenjak, nekon čega su krenuli slabi trudovi, ali ne dovoljno jaki. Izgleda da je još uvijek drip u našim rodilištima u većini slučajeva neizbježan dio gotovo svakog poroda, tako da ga ni u ovom slučaju nisu zaobišli. Ipak, to je bilo na samom kraju, tako da porod nije dugo trajao i sve je prošlo bez ikakvih komplikacija, samo što su je prilično jako recnuli, pa ima nezavidan broj šavova.
    Sad je sve iza njih a predstoji tek ono najljepše....

  40. #40
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ukucala sam u google "otvorena a nema trudova" i iskočila mi ova tema. Žao mi je što je nisam vidjela pred dvije godine....
    Svog prvog sina sam donjela na svijet bez trudova (izgon je bio uz drip i probijanje vodenjaka)u 36tt i 3 dana. Počela sam se otvarati u 33tt, rodila nakon pregleda kod svoje ginekologice koja je ustanovila otvorenost 4 prsta. Istina je da me dvaput prstačila da provjeri. Poslje sat vremena na novom pregledu u rađaoni 8 cm. Išlo je expresno- možda zato jer sam ja bila u glavi čista i imala strašnu intuiciju već tjedan dana ranije da ću roditi baš tada.
    Priča se ponavlja. Otvaranje ovaj put od 32tt, danas 36tt i 1 dan - tri prsta otvorena, ctg pokazao ravnuuuuu crtu, ja niš ne osjetim. Novi pregled u ponedjeljak (uz ctg). Doktorica duboko uvjerena da rađam kroz koji dan. Nisam dobila novi termin za pregled (izgleda da sam joj dodijala sa svojim problematičnim trudnoćama). Razlika prije i sada - moja intuicija mi niš ne govori, beba se rita mada je jako jakooooo nisko, i ja uopće nemam osječaj da ću roditi - strah me da ću biti potjerana u rađaonu. Doktorica mi kaže da meni kao drugorotki bez trudova i još toliko dugo otvorena, ne bi bilo pametno da doma čekam puknuće vodenjaka. Ja ne mogu preko sebe i svog osjećaja da se u stvari niš ne dešava, da to u stvari samo popušta moj jadni i napaćeni cerviks, jer imam dojam da se Malom br.2 još ne ide van..... da bar dobijem tu i tamo koji trudić da znam da se ipak nešto dešava.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Evo moj slučaj.

    Prvu sam rodila s ravno 37 tt, drugu s 36 tt i 6 dana. I ništa nije upućivalo na to da ću taj dan roditi. Meni je doduše prvo pukao vodenjak, ali sam razmišljala trebam li otići u bolnicu jer trudova nikakvih nisam imala. Otišla sam prvo kod svog ginekologa i bila otvorena mislim 4 cm, poslao me u bolnicu. Trudove nisam ni imala dok nisam došla u rađaonu, što je nekih pola sata prije poroda. Znam da me doktorica u ambulanti prije nego su me poslali u rađaonu pregledala i da sam bila 8 cm otvorena i tek sam poslije toga osjetila trud.

    Moj ginekolog se bojao infekcije jer je pukao vodenjak pa me poslao u bolnicu, ja se bojala da će me staviti na drip jer nemam trudove, ali evo prošlo je i bez jednog i bez drugog.

    Tebi svakako puno sreće i da sve prođe super.

  42. #42
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Moja susjeda je na redovni pregled dosla otvorena 9 prstiju, poslala ju ginekologica u bolnicu jer kao ako joj voda pukne odmah ce roditi. Zenska je dosla kuci, od trudova ni T, cekala negdje do kasno popodne i otisla u bolnicu. Na kraju su joj busili vodenjak i dodali drip a rodila je tek nakon 6h od toga jer se bebac nije spustao (njena treca trudnoca).

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Da li je netko ima ovakvu situaciju:
    Trenutno sam trudna 34+4 peta trudnoća, prije pet dana sam imala visoko prsnuće vodenjaka skinut mi je šav od serklaže i bila otvorena 4 cm primljena u bolnicu te ležala na odjelu 4 dana bez trudova i daljnjeg curenja plodne vode i održanim donjim polom vodenjaka. Taj dan mi je počeo i sluzni čep curiti i još curi. Pustili su me kući a 5 cm sam po zadnjem pregledu bila otvorena, kad da krenem SAD u bolnicu? Svakodnevno imam lažne trudove i to me SAD jako muci pa ako je netko imao sl iskustvo

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Jucer na redovitom pregledu otvorena 5 cm. Usla sam u 39tt. Imala sam BH kontrakcije nesto laznih trudova, menga bolova ali nista redovito. To se nastavilo kroz danasnji dan al nista pravih trudova. Doduse danas mi je otisao sluzni cep. Za dva dana idem na kontrolu i ono sto ne zelim je inducirani porod. Drugorotkinja sam pa mislim da ce im to ziher pasti kao ideja ako sam se jos otvorila. Od bolnice sam 3 min autom, naravno necu moc sama vozit pa cu morat cekat da netko dode po mene s posla- muz, tata.. Dodatno trebala bih dobiti i profilaksu jer sam imala streptokok b u trudnoci pa bi ipak trebalo doc na vrijeme. Vise nisam pametna..inzistirati na prirodnim ili uzeti drip.. Sto mislite..?

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mislim da to trebaš ostaviti liječnicima na procjenu. Kako ćeš inzistirati na prirodnom ako situacija nalaže drip?

  46. #46
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Dok ste beba i ti dobro, drz se podalje od dripa
    Govorim ti iz iskustva
    I bas tako pitaj: jesmo beba i ja dobro?
    Ako jeste, onda lijepo reci: hvala, ja bih ipak pricekala s dripom

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Hvala curke na odgovorima. Ja nekako razmisljam kao Ginger. Ak smo beba i ja dobro, odbit cu. Samo da budem jaka, da me ne isprepadaju i nagovaraju..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •