Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: priprema za školu

  1. #1
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno priprema za školu

    kako je u vašem vrtiću izgledala priprema za školu, sto su klinci radili, sto su tete nudile?

    Nama su nase rekle da ne ocekujemo ucenje pisanja slova, da će raditi vježbe grafomotorike (razne crtice), u 11 mj ce narucivati radne listice...

    Ja ni sama ne znam sto ocekivati, vidjeti cemo kako ce one to izvesti u praksi...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno Re: priprema za školu

    [quote="Bubica"]Nama su nase rekle da ne ocekujemo ucenje pisanja slova, da će raditi vježbe grafomotorike (razne crtice), u 11 mj ce narucivati radne listice.../quote]

    Učiteljice u prvom razredu se uvijek ljute kako djeca nauče krivo u vrtiću pisati slova, pa se zbog toga ne prakticira učenje pisanja slova i brojeva. A to je zato šta svaka učiteljica ima svoj način, pa joj svaki drugi ne odgovara.

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj M. je već prošle godine prošao pripremu za školu, jer se htio pridružiti predškolcima - ove godine je on predškolac, pa ide ponovo. Uglavnom, radili su grafomotoričke vježbice, ponekad i dosta komplicirane, u crtančici, crtali su na zadane teme. Učili su slova, ali ih nisu pisali nego su crtali pričice na temu pojedinih slova.

    M. čita, ne baš glatko, ali čita i piše sva slova. Nisu mu sva jednaka i ko' po špagi, ali ih zna i ne vidim zašto bi to učiteljici trebao biti problem. Do sljedeće godine će postati motorički vještiji, pa će ljepše pisati.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    zbunilo me to jer sam gledala domaću zadaću jednog prvašića koja je, nakon tri tjedna škole, glasila otprilike ovako (izmišljam riječi ali sličan je primjer):

    Kugla ima.........plohe. zakrivljene
    zakrivljenu
    KOcka ima ........ plohe. ravne
    ravnu

    Nemogu se sjetiti primjera za druge svije riječi, no - djeca su, dakle, trebala umetnuti na prazno mjesto odgovarajuću riječ :shock: To su složene riječi koje netko ipak preba procitati, razlikovati jedninu, mnozinu i sl. :shock:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    ma nemrem bilivit? eto kod nas nakon mjesec dana škole, jedine riječi koje su u cjelosti pisali su imena (svoje, prijatelja, škole, učiteljice), i mislim sad ovaj tjedan Jesen.

    U matematici se ovo zaista skroz na početku učilo, ali su zadaci tipa zaokruži tijelo koje ima bar jednu zakrivljenu plohu, ili tijelo koje ima sve zakrivljene.
    Možda je u tom zadatku trebalo dodati broj ploha, u smislu kugla ima jednU plohu a kocka ima ravnE plohe.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Kod nas u vrtiću isto samo grafološke vježbe,što je po meni nedovoljno jer ako nakon mjesec dana škole iz matematike rade geometriju sa pisanim zadatkom! kaj su u mjesec dana naučili pisat i čitat slova i brojke ???

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nije sigurno trebalo umetnuti brojku već cijelu riječ upisati, gledala sam zadatak :?

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida je lani u vrticu radila grafomotoricke vjezbe, zaokruzivanje, prepoznavanje, povezivanje - nista pisanja... i krenula u skolu da je znala napisat nasa imena (blazena troslovna ) i prezime. jos dvije-tri dvoslozne rijeci. ne zna jos ni sva slova sa sigurnoscu - evo vec dva tjedna povezuju one troslovne rijeci sa slicicama, ona non stop cita: š - u - k ---- mama, sto sam to procitala? šuk? a ono - vuk

    jos su na grafomotorickim vjezbama, iz matematike prepoznaju likove, spajaju, krizaju, zaokruzuju i farbaju... nista ispunjavanje...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Djuli možeš please saznati tko je izdavač knjige?

    Sve tekstovne zadatke im inače čitaju učiteljice, NE očekuje se da dijete zna čitati kad dođe u školu

  10. #10
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pitati cu, mislim da je cak bio fotokopirani listic...

    ovo su imali za DZ, mama je poludila...ne vidim uopce u cemu je fora ako ti cira roditelj jer, onda ti niti ne treba takav zadatak. Sve u svemu, koma.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Jučer sam imala priliku prošnjofati sve tri grupe odabranih knjiga iz matematike. I čini mi se da i ovo o cem ti pricas moglo biti od profila pa mozda nastavni listici koji nisu doma ili tako nesto. u knjigama i zbirkama ima samo nešto ovog tipa "zaokruži kakva je ploha koju ima kugla : zaobljena ravna".

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    56

    Početno

    Ako želite poslušati savjet, eto moga iskustva.
    Pripreme u vrtiću su bile slabe, čak ni listiće nisu riješili do kraja. Nije nužno da dijete za polazak u školu zna čitati i pisati, ali ako to zna osjećat će se puno sigurnijim u sebe. Samopouzdanje je izrazito bitno pri polasku u školu.
    Dijete bi trebalo znati glasovnu sintezu i analizu, prepoznavati slova i brojke i imati čim bolju grafomotoriku (vježbati spajanje točkica, bojanje,...). Navodno cijele današnje generacije imaju generalno lošu grafomotoriku.
    Istina je da počinju pisati i prije nego su slova naučili. To se u principu svodi na precrtavanje slova (slova su im kao slike). Nije u pitanju samo matematika, već prije priroda i vjeronauk.
    Radite prvenstveno na samopouzdanju djeteta, tada će i sve ostalo puno lakše savladavati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •