Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 137

Tema: Da li ste platile...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno Da li ste platile...

    ...sestri koja je oblačila bebu za izlazak iz rodilišta? Svekiji kažu da je običaj da se plati, tj. ostavi barem 100 kn. Meni je to glupost. Mogu donjeti kavu, kekse, ali novac?!

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    nisam

  3. #3
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    prvi put čujem za tako nešto... :?

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Svašta. Ja nisam išta,platila niti donosila. Isto prvi put čujem.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Mi smo bombonjere i kavu podijelili svima kad smo odlazili(toliko smo sretni bili što ih napokon napuštamo nakon duuuuuuuuuuuuuugih 6 dana ) Kod nas svatko sestri koja bebu oblači i iznosi iz rodilišta pokloni nešto takvo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Zato sam i napisala da mi stvarno nije problem ostaviti kavu ili kekse, ali novac, to mi je malo previše. Ja ga definitivno neću dati, MM nek samo proba.

  7. #7
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja nisam, al čekaj, možda se dille javi

  8. #8
    Rianea

    Početno

    Kava i bombonjera.

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a zakaj bi joj platila??? :? :?

    kaj vam je?
    kakvo placanje?
    kakve bombonjere i ostale djidje?

    zato sad neki sjede u zatvoru - i neka sjede, vec je i vrijeme
    zato sto su ih neki naucili davat, a njima se svidjelo primat

    to joj je POSEL, za to dobiva placu
    ako neko misli da ima slabu placu za to sto rade te sestre - i zene sto sjede za masinama i siju odjecu u koju oblacite svoje bebe imaju mizerne place pa im niko ne ostavlja bas nista za to sto rade i da dalje ne nabrajm

    korupcija u zdravstvu i postoji zato sto postoje ljudi koji misle da trebaju dati nesto povrh onoga sto su vec odavno dali i platili

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Nisam niš platila. I meni je mama rekla da je kao red odnesti kavu ili bombonjeru ali nismo ništa jer je meni to totalno bezveze ....

  11. #11
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    joj daj mukice, dati ženi 20 deka kave i čokolade upitnog roka trajanja teško da bi tko nazvao korupcijom i mitom, i to kad si već na izlazu iz rodilišta.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Nisam, to im je posao! Koliko ja znam. . . MM i moji su donjeli brdo kolaca popodne kada sam rodila. To je onak za pocastiti, ali kakvo placanje?!?!

  13. #13
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    ne

  14. #14
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja kad radim svoj posao (to kad nisam na porodiljnom ), odradjujem ga savjesno, tocno, uredno i na vrijeme.

    nikad ni od koga nisam dobila ni 20dkg kave ni bombonijeru sumnjivog roka trajanja...

    vi dobijete? mislite da to zasluzujete? da medicinsko osoblje zasluzuje nesto vise od nas, obicnih smrtnika? zasto? jesu li na nekom visem nivou postojanja? nekom koji ja, obicna smrtnica, ne mogu pojmiti?

    meni je davanje ikome ista mimo placene usluge -

    od mene dobiju - ljubazno hvala. ja na svom poslu ne dobijem ni to.

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam čula da otac/rodbina daju nofce sestri koja im prva pokaže dijete (muž moje cimerice dao sestri 200 Kn prije 3 godine).
    Mi smo na odlasku ostavili kavu i malu bombonijeru sestrama na odjelu, a isto tako i sestri koja nam je obukla bebu za izlazak.

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zašto, zaboga??? :?

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    200kn??? :shock:

    nek u prosjeku pokaze dnevno samo jedno dijete? to je 6000kn mjesecno mimo redovne place!!!

    kamo onda ode ono plakanje o losim placama i uvjetima rada?

    sramota.

  18. #18
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    pa hajvi zato što bi svakome tko je bio ljubazan i dobar prema meni dala nešto, pa bila to i lizalica.
    ne nekome tko samo odrađuje svoj posao, već onome tko to odradi sa srcem i smješkom, kao što je to napravila moja babica.
    živčanoj sestri koja mi je iznjela dijete van iz rodilišta ništa nisam dala jer nije niti ona meni!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    slažem se s litalom. sestrama u bolnici daje se kava i buket cvijeća (?!), liječnicima kuverte, direktore častimo janjetinom... i još smo ponizni. dok bude ovakvih običaja nema nam izlaska iz korupcije.

  20. #20
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    200kn??? :shock:

    nek u prosjeku pokaze dnevno samo jedno dijete? to je 6000kn mjesecno mimo redovne place!!!

    kamo onda ode ono plakanje o losim placama i uvjetima rada?

    sramota.
    s ovim se slažem

  21. #21
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Bombonjeru. I sestrama na odjelu sam pri odlasku ostavila kave, bobonjera i ne sjećam se više...I babicama koje su me porodile po bombonjeru. Doktoru je moja mama ispekla neku bijesnu tortu i odnijela mu je nakon mjesec dana skupa s bocom prošeka. I to je sve. Znak pažnje i običaj... a novci? I inače mi običaj dilanja novaca nikad nije sjeo (kod nas ni nije običaj iako ima i toga u posljednje vrijeme).

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja kad radim svoj posao (to kad nisam na porodiljnom ), odradjujem ga savjesno, tocno, uredno i na vrijeme.

    nikad ni od koga nisam dobila ni 20dkg kave ni bombonijeru sumnjivog roka trajanja...

    vi dobijete? mislite da to zasluzujete? da medicinsko osoblje zasluzuje nesto vise od nas, obicnih smrtnika? zasto? jesu li na nekom visem nivou postojanja? nekom koji ja, obicna smrtnica, ne mogu pojmiti?

    meni je davanje ikome ista mimo placene usluge -

    od mene dobiju - ljubazno hvala. ja na svom poslu ne dobijem ni to.
    Ovo MORAM potpisati!!

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    josie, ali tu je riječ o "sestri koja oblači bebu" a ne o "nekome tko je radi tebe izašao iz okvira svojeg posla".

    potpisujem mukicu i ostale cure, dok mislimo da su gospon doktor, pop i učiteljica vredniji od nas selaka pa im moramo posebno zahvaljivati što rade svoj posao... bit ćemo tu gdje jesmo.

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ivona prvotno napisa
    Nisam niš platila. I meni je mama rekla da je kao red odnesti kavu ili bombonjeru ali nismo ništa jer je meni to totalno bezveze ....
    I meni je mama dala "ovakav naputak" ali sam se oglusila onjega 8)

  25. #25
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Bombonjeru. I sestrama na odjelu sam pri odlasku ostavila kave, bobonjera i ne sjećam se više...I babicama koje su me porodile po bombonjeru. Doktoru je moja mama ispekla neku bijesnu tortu i odnijela mu je nakon mjesec dana skupa s bocom prošeka. I to je sve. Znak pažnje i običaj... a novci? I inače mi običaj dilanja novaca nikad nije sjeo (kod nas ni nije običaj iako ima i toga u posljednje vrijeme).
    da je najjeftinija bombonjera, po 20 kuna, to je koliko? 4-5 bombonjera? 100kn minimalno. boca proseka? torta?

    i to je sve??? :shock:


    dao bog da jednog dana zazivi pravna drzava.

    al dok mi ovako rezoniramo:
    Znak pažnje i običaj...
    ne zazivi nam ni uz si-pi-ar

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    I ja se slažem s Mukicom.

    Na taj običaj sam im upravo nešto slično odgovorila, jer po meni je mito i tih 20dag kave. Na to su oni slegnuli ramenima i rekli da se ipak "lijepo vidi" kada nešto ostaviš. Bome, mom budžetu se ne vidi lijepo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    U pulskom rodilištu su mojoj šogorici 2001. sestre vratile cvijeće i bombonijeru kad je izlazila s bebom "jer ovdje to ne primamo".

  28. #28
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ma cure, kada netko napravi nešto mimo svog posla (kao moja babica), onda mi je ok, ali "sestri koja oblači bebu" u mom slučaju mi je žao što joj nisam dala pljusku.

  29. #29
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Zaboravih, moja cimerica je svojoj sestri kad joj je došla u posjete dala detaljne upute što da kupi: doktoru koji ju je porodio, anesteziologici, pedijatrici, glavnoj sestri, sestrama... njena sestra došla drugi dan s dvije pune velike vrećice, a ova je samo dijelila kad su bile vizite i kad je tko od navedenih ulazio u sobu. Ja sam rekla da ću dati nešto sestrama kad budem išla doma, a ona će : pa šta ćeš onda davati, daj sad odmah, vidjet ćeš koliko će biti bolje prema tebi.
    Ja nemam ništa protiv da se nekome pokloni neka sitnica nakon obavljenog posla. Ja ću uvijek dati 20 deka kave ako je ta osoba ostavila na mene dobar dojam i baš joj želim zahvaliti, a ne ono reda radi.

  30. #30
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i nikad vam netko u banci, posti, ducanu, kiosku, kazalistu, televizijskom, radijskom programu nije ostavio dojam da je dobro odradio svoj posao, da te razveselio, stogod?

    sto putem ne dijelite? bombone bar? zar vas samo u rodilistu/bolnici vesele i cini vam se da samo oni dobro odradjuju svoj posao?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    josie, ja stvarno razumijem što govoriš, ali svejedno mislim da dugoročno ima kontraučinak poklanjati nekome bilo što jer se posebno potrudio na svom poslu. onda mi je logičnije nekako se povezati s tom osobom i sprijateljiti se, budući da nam se, očito, kao osoba jako svidjela.
    a doista mislim da se svatko dužan posebno truditi na svom poslu, to je stvar ne samo empatije i humanosti, nego i pukog profesionalizma, jer u kapitalističkom uređenju postaje normalno biti najbolji u svom poslu jer se jedino tako posao može i zadržati, ili napredovati.
    nagrađivanjem dobro obavljenog posla šaljemo poruku da je to nešto iznimno, a ne normalno i da je vrijedno čuđenja i dodatne naknade.
    to što je to, na žalost i istina trenutno, ne znači da ne treba bježati iz ove situacije glavom bez obzira, na sve moguće načine, i ničim, pa ni simbolično, pa ni s dvajsdekakave ne podržavati truli, podmitljivi sustav.

  32. #32
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    protiv sam takvih poklona, i nikad nis ne ostavljam, ali sam ekipi iz radaone po muzu poslala sok i grickalice da se pocaste jer sam tako osjecala.

    aleta :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    prvi put cujem za to placanje oblacenja i ne bih dala.

    poslala sam bombonjeru i poruku primalji koja me porodila, te kavu i kolace na odjel na kojem su me poznavali i gdje su mi sestre bile stvarno simpaticne. to mi se cinilo prikladnim, nek se pocaste i raduju se s nama...

  34. #34
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Dok sam cekala izlazak, sestre su stalno defilirale hodnikom sa paketicima - kako bi koja iznijela dijete, vracala se sa zamotuljkom. Ja nisam nista takvo pripremila. Protiv sam nagradjivanja nekog zato sto korektno obavlja svoj posao (a u mom slucaju bi se moglo raspravljati i o korektnosti...). Kad sam izisla a moj otac se sjetio da nisu nista donijeli 'za sestru', pokusao joj je tutnuti 100 kn - koje je ona odbila. Mene nije ni pitao, a kasnije se pravdao 'da je to red'. Po meni nije... bas suprotno.

  35. #35
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja ako sam jako zadovoljna uslugom u npr. banci ili dućanu kažem: hvala vam puuno, jako ste ljubazni.
    eto to je moj prilog.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja ako sam jako zadovoljna uslugom u npr. banci ili dućanu kažem: hvala vam puuno, jako ste ljubazni.
    eto to je moj prilog.
    I veeliki osmjeh...

    Nisam nosila nikome ništa, to im je posao. Jest da su ga (u mom slučaju) dobro obavili, ali za to i dobivaju plaću.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    nikome ništa nisam kupovala! kakve kave i čokolade... a kamoli da im dam novce! pa oni primaju plaću za to što rade... dječjoj sestri koja mi je stvarno bila odlična, i koja je pakirala Janka za doma sam rekla da stvarno prekrasno radi svoj posao i jedno veliko HVALA uz osmijeh. i da se nadam da ćemo se uskoro ponovno sresti (baš me zanima da li ću opet na nju naletjeti).

    jedno je moj djed (stara garda) donio sestrama veliki buket cvijeća, da cvijeće njima uljepša njhovu sobu kako je njemu prvi praunuk uljepšao život ! i da nek nam budu dobre. mislim da takvo cvijeće nisu mogle odbiti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    a zakaj bi joj platila??? :? :?

    kaj vam je?
    kakvo placanje?
    kakve bombonjere i ostale djidje?

    zato sad neki sjede u zatvoru - i neka sjede, vec je i vrijeme
    zato sto su ih neki naucili davat, a njima se svidjelo primat

    to joj je POSEL, za to dobiva placu
    ako neko misli da ima slabu placu za to sto rade te sestre - i zene sto sjede za masinama i siju odjecu u koju oblacite svoje bebe imaju mizerne place pa im niko ne ostavlja bas nista za to sto rade i da dalje ne nabrajm

    korupcija u zdravstvu i postoji zato sto postoje ljudi koji misle da trebaju dati nesto povrh onoga sto su vec odavno dali i platili
    TAKO JE! :D 8)

  39. #39
    Angie333

    Početno

    U Splitu manje-više svi to rade i što je nagore od svega, to se daje "jer je to red i običaj"... i onda kad uspoređuju splitsko rodilište sa drugim rodilištima u Hrvatskoj govoreći da je na dnu ljestvice ... nemam komentara. Bilo bi bolje da su rodilje ili njihove familije ubacivali "doprinose" u neku zakladu umjesto davali sestrama... već bi se toliko skupilo da bi rodilište bilo bolje, ljepše i ugodnije.. kako rodiljama tako i sestrama, primaljama, doktorima itd.

  40. #40
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    ma cure, kada netko napravi nešto mimo svog posla (kao moja babica), onda mi je ok, ali "sestri koja oblači bebu" u mom slučaju mi je žao što joj nisam dala pljusku.
    Ovo mogu potpisati. Zbog načina kako je oblačila dijete i kako je bebe donosila u sobu.

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Potpisujem Litalu 100%, a radim isto sto i Mamita

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja kad radim svoj posao (to kad nisam na porodiljnom ), odradjujem ga savjesno, tocno, uredno i na vrijeme.

    nikad ni od koga nisam dobila ni 20dkg kave ni bombonijeru sumnjivog roka trajanja...

    vi dobijete? mislite da to zasluzujete? da medicinsko osoblje zasluzuje nesto vise od nas, obicnih smrtnika? zasto? jesu li na nekom visem nivou postojanja? nekom koji ja, obicna smrtnica, ne mogu pojmiti?

    meni je davanje ikome ista mimo placene usluge -

    od mene dobiju - ljubazno hvala. ja na svom poslu ne dobijem ni to.
    Dok sam radila dobivala sam i kavu i bombonjere.Radila sam za Talijane a Ruže za Dan žena čak i za Valentinovo dobivale su sve žene.Jednom za dobro obavljen posao čak i Sony video kameru to je bio bonus na plaću.........ima toga još.Ako nekome želim nešto darovati onda je to moj osobni izbor,ja se nisam bunila ni na poklone ni na novce

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Da ne ispadnem korumpirana samo da naglasim da su ovi veći pokloni bili uvijek od poslodavca.

  44. #44
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Pa ja sam sve slatkise, kave i sl. davala sestrama, uglavom onima koje su donosile bebe, jer sam se (naivno) nadala da ce bolje postupati sa H.

    Cesto sam dala slatkise, kavu, sokove i dr. sestrama na babinjacama. Ja sam stalno govorila svojim posjetama da mi nista ne donose, da ionako ne smijem jest (carski), a i hrana u bolnici mi je bila vise nego dovoljna. No, nisu me poslusali, pa sam nakon svake posjete nosila po 2-3 vrecice prepune svega i svacega.

    Rekla sam MM da kupi bombonijeru i kavu za sestru koja nosi bebu van. No, ja sam izasla 2 dana ranije nego je bilo planirano, na svoj zahtjev, u nedjelju. To sam zatrazila na viziti, pa sam MM javila da dodje po mene za 2h, sto je njega sokiralo, jer nista nije pospremio po kucu ni spremio za izlazak. Tako je sestri dao 200Kn - mislio je dati 100Kn, ali je skuzio da nema sitnog, pa ju je usrecio.

    Inace, kada izlazis van, odjednom sve sestre postanu mile i drage, a do tada su bile rospije.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa

    potpisujem mukicu i ostale cure, dok mislimo da su gospon doktor, pop i učiteljica vredniji od nas selaka pa im moramo posebno zahvaljivati što rade svoj posao... bit ćemo tu gdje jesmo.
    da hrvarska javnost osobito cijeni učitelje,moš mislit

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i sad će opet biti m71 vaka,naka alo, nemrem preko ovog preć i gotovo!

    Učitelji su degradirani i poniženi i još ih valjda treba opalit motikom po glavi


    jel se koji put zapitate kako umirovljeni učitelji preživljavaju?

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    imala sam u glavi sliku seoske učiteljice kojoj đaci donose piceke i rakiju. prošlo svršeno vrijeme.

  48. #48
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    I meni su tako rekli (rođaci, prijatelji)... kao oko 100,00kn! Rekla sam samo da ću za istu svotu (i naravno besplatno ) sama obući svoje dijete...

    nebuloza sve jedna do druge...

  49. #49
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    btw, mm je svima u rađaonu donio sladolede , a na odjel neke kolače za sestre koje su nam puno pomogle oko dojenja i općenito... Ali ne sve... nekima bi zaista:
    josie (napisa):
    ma cure, kada netko napravi nešto mimo svog posla (kao moja babica), onda mi je ok, ali "sestri koja oblači bebu" u mom slučaju mi je žao što joj nisam dala pljusku.

    Ovo mogu potpisati. Zbog načina kako je oblačila dijete i kako je bebe donosila u sobu.

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam dala glavnoj sestri na odjelu bombonjeru jer mi je nasla cipele, hlace i majicu, gace nije uspjela naci tko zna gdje su te zavrsile...

    Naime, kad sam dosla u rodiliste bila je turbo guzva, ja sam se presvukla, stvari su ostale u nekakvoj prijemnoj ambulanti. Sestra je posla samnom u radjaonu, doktorica o svom poslu, muz o svom, a stvari o svom... Pa su se vratile dva dana kasnije bez gaca...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •