Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: Kolica

  1. #51
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ljiljana, ne smiješ voziti dijete naprijed ako imaš zračni jastuk jer on u slučaju sudara može opasno ugroziti tvoje dijete.

    druga stvar, postoje posebni retrovizori pomoću kojih možeš vidjeti što ti dijete radi otraga, iako je okrenuto obrnuto od smjera vožnje.

    treća stvar, Pina, ne vidim u čemu je razlika je li ti dijete nadohvat ruke ili ne, dok voziš ionako ne smiješ skretati pažnju niti micati ruke prema djetetu jer na taj način riskiraš trenutak nepažnje i ugrožavaš svoj i djetetov život. ako djetetu treba tvoja pomoć iz bilo kojeg razloga, ionako moraš zaustaviti auto da bi mu pomogla.

    ljiljana, ako imaš još kakvih pitanja, dobit ćeš stručne odgovore ako se javiš na podforum Autosjedalice gdje "dežuraju" naše instruktorice za autosjedalice (one će ti znati reći i kako nabaviti te retrovizore, ako te zanima)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    treća stvar, Pina, ne vidim u čemu je razlika je li ti dijete nadohvat ruke ili ne, dok voziš ionako ne smiješ skretati pažnju niti micati ruke prema djetetu jer na taj način riskiraš trenutak nepažnje i ugrožavaš svoj i djetetov život. ako djetetu treba tvoja pomoć iz bilo kojeg razloga, ionako moraš zaustaviti auto da bi mu pomogla.
    Vec sam na x mjesta napisala svoje misljenje o tom nasem zakonu. Da, slazem se moram stati, ali onda ne moram jos ko' krava istrcavati nasred ceste iz auta i trcati na zadnje sjedalo. . .primjerice da se tako nesto dogodi na "zelenom valu". . .
    Imala sam u familiji primjere sudara u kojima bi dijete (da je bilo u autu) nastradalo bas da je bilo otraga, da se ne ponavljam i ne duzim. . . . Sve je samo pitanje kakav je sudar.
    A sto se tice skretanja paznje. . to je predugo za objasnjavanje.
    Ja osobno nisam mirna ako mi dijete nije na dohvat ruke, a veca je vjerojatnost, pricamo o gradskoj voznji, da se budala zaleti odostraga nego da se ja zaletim u nekoga. Imam 13 godina aktivnog vozackog staza i preko 150000 prijedjenih kilometara bez sudara, bez kazni, a nagledala sam se glupaca i glupana za volanom. Takve bi trebalo zakonom zabraniti!
    Da je to toliko nesigurno bilo bi zabranjeno svugdje, a ne samo negdje, kao sto je vezanje pojasom i sl. . .

    Ispricavam se na duzini posta, mogla bi ja jos, i na off topic.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Druga stvar, ne smiju se montirati na prednje sjedište ako auto ima naprijed zračni jastuk.
    Nikako, ni u kojem slučaju, AS se ne smije montirati na prednje sjedalo, to izričito zabranjuje hrvatski zakon.

  4. #54
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Da je to toliko nesigurno bilo bi zabranjeno svugdje, a ne samo negdje
    pa sad, o ovom bi se moglo fino raspravljati...

    nije svugdje zabranjeno/ kažnjivo ni fizičko kažnjavanje djece - to po tebi znači da je to možda ipak ok?
    nije svugdje zakonom kažnjivo/ zabranjeno ni silovanje u braku - to znači da je tako nešto ipak dobro?

    itd
    itd

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Da je to toliko nesigurno bilo bi zabranjeno svugdje, a ne samo negdje
    pa sad, o ovom bi se moglo fino raspravljati...

    nije svugdje zabranjeno/ kažnjivo ni fizičko kažnjavanje djece - to po tebi znači da je to možda ipak ok?
    nije svugdje zakonom kažnjivo/ zabranjeno ni silovanje u braku - to znači da je tako nešto ipak dobro?

    itd
    itd
    Nasilje je nesto sasvim drugo i nema nikakve veze s ovim. Boze me sacuvaj ovakvih usporedbi!
    Nema uopce smisla raspravljati jer neki ljudi imaju jedno misljenje, drugi pak drugo, a i iskustva. . .

  6. #56
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Evo da se vratimo kolicima
    Ja sam bacila oko na CAM-ova (kombinacija bež/narančasta na prugice) i za sada su mi favorit. Ima li ko od iskusnih mamica iskustava sa njima?
    Evo kako izgledaju:
    http://www.camspa.it/inglese/DB_2002...?ID_ART=842002

  7. #57
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Lijepa su ova CAM-ova jedino što se meni sviđaju ona sa ručkom cijelom, ne ovak sa dvije ručkice

  8. #58
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nisam iskusna mama pa nemam iskustva s njima, ali ih isto skicam.
    jedino sto imam doma njihov katalog i imaju fenomenalnih kombinacija boja, ali kod nas u baby media centru (bila sam u ducanu u King Crossu) imaju samo 2 varijante, a ne ova na prugice.
    Po modelu su im jako slicna Neonatova kolica, njih smo isto gledali (bar su nasa neiskusna oka zakljucila da su slicna).

    Jedino sto mi autosjedalica vjerojatno bas i ne pase u twingo, pa se premisljam...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    Lijepa su ova CAM-ova jedino što se meni sviđaju ona sa ručkom cijelom, ne ovak sa dvije ručkice
    Slazem se, cijela rucka je prakticnija kod "penjanja na rinzole" . Mi imamo ABC Design Sinus 4, super su, topla, vec sam pisala o njima, a sad smo dobili Bebe Confort Loola. . . odusevljena sam s njima, lagana, prozracna, pokretljiva. . . ABC ce ostati kao zimska varijanta.

  10. #60
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mi smo još uvijek opčinjeni našim Jane kolicima, imaju 8 kg košaru koja je i autosjedalica i sistem koji staviš kad beba počne sjedit pa dobiješ kišobran kolica, sklapaju se u jednom potezu, zauzmu jako malo mjesta i materijal je fenomenalan za čišćenje, kotači se mogu okretat a mogu se i zakočit.

    http://public.fotki.com/28081983/stvarice_za_bebu/

  11. #61
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    U ovoj trgovini u Klc. su imali baš ova na prugice, ali je ženska rekla da mogu naručiti bilo koja iz njihovog kataloga. Ona kaže da obično u proljeće lansiraju nove modele, pa ćemo se još malo strpiti :D
    elie zašto misliš da ti nihova AS nebi pasala u Twinga? Mi imamo Clia i rekli su nam da su do sada imali samo loših iskustava sa nekim BMW-ima u koje je AS problem montirati zbog položaja pojasa :?
    Mi ćemo u svakom slućaju krenuti na obuku o autosjedalicama prije nego se beba rodi
    Ova CAM-ova nisu ni pretjerano skupa, tj. za gotovinu dođu 2600,00 kn.

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Lutonjica hvala ti, javit ću se još svakako na podforum autosjedalica bude li kakvih problema s montažom. Moram još malo razmisliti, da mi problem bolje "sjedne". Zračni jastuk se vjerojatno na Golfu može isključiti. Ma, moj problem nije da moram u bebu gledati, već me jako brine učestalost nesreća na jednom skretanju ulijevo s glavne ceste na sporednu gdje svakodnevno skrećem u svoje naselje, a pola mog susjedstva je već dobilo udarac straga u auto od neopreznih vozača koji ne poštuju ograničenja brzine ili im popusti koncentracija pa se ne uspiju na vrijeme zaustaviti. I MM je prije nekoliko godina imao takvu nesreću, a kad sam vidjela zadnji dio automobila, bila sam pred živčanim slomom kad sam pomislila što bi se dogodilo da su djeca bila u autu.

  13. #63
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    meni su presuper Jane (u Adax trgovini) 3 u 1 su, aluminijske felge, veliki točkovi (super amortizeri) disk kočnice, ima i trikolica i sa 4 kotača. A i cijena je prihvatljiva 3000kn. (jer su u rangu po kvaliteti i opremi a da ne govorim o izgledu sa onima od 5000kn)

  14. #64
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod Jane se vrlo često javlja problem što je autosjedalica bebi vrlo brzo preuska, pa pazite na to.
    također, košara NIJE autosjedalica i ne smije se koristiti u te svrhe.

  15. #65
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj ivanaos prvotno napisa
    meni su presuper Jane (u Adax trgovini) 3 u 1 su, aluminijske felge, veliki točkovi (super amortizeri) disk kočnice, ima i trikolica i sa 4 kotača. A i cijena je prihvatljiva 3000kn. (jer su u rangu po kvaliteti i opremi a da ne govorim o izgledu sa onima od 5000kn)
    I meni se sva njihova kolica sviđaju
    . Naša su koštala 3300 (za gotovinu nešto manje)

  16. #66
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm ova (mašina) "košara" bi se možda i mogla koristiti kao autosjedalica, ali samo u položaju 2, i to samo ako ima i atest za autosjedalicu ECE R 44.03 (ovo mora pisati negdje na njoj, inače to nije autosjedalica)

  17. #67
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kod Jane se vrlo često javlja problem što je autosjedalica bebi vrlo brzo preuska, pa pazite na to.
    također, košara NIJE autosjedalica i ne smije se koristiti u te svrhe.
    Kako nije autosjedalica? Ima sve ono za pojaseve i ista je ko obična autosjedalica samo što možeš mjenjat položaje i ima Pro fix sustav.

  18. #68
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima li ovaj gore navedeni atest?
    ako nema, onda je samo nosiljka i za vožnju u kolicima.

  19. #69
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm ova (mašina) "košara" bi se možda i mogla koristiti kao autosjedalica, ali samo u položaju 2, i to samo ako ima i atest za autosjedalicu ECE R 44.03 (ovo mora pisati negdje na njoj, inače to nije autosjedalica)
    Naša ima certifikat (ne sjećam se oznaka). A položaj 2 je nacrtan da se koristi za autosjedalicu.

  20. #70
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ok. provjeri još te brojke da budeš sigurna.

  21. #71
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ok, budem.

  22. #72
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ivory, s twingom postoji problem zbog pomicne klupe i kratkih pojaseva; uglavnom cure na podforumu autosjedalica su mi dosta toga objasnile - sreca da sam se isla raspitati prije kupovine.

  23. #73
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm ova (mašina) "košara" bi se možda i mogla koristiti kao autosjedalica, ali samo u položaju 2, i to samo ako ima i atest za autosjedalicu ECE R 44.03 (ovo mora pisati negdje na njoj, inače to nije autosjedalica)
    ,

    Naša nosiljka/AS ima taj kod, naljepnica je na vanjskoj donjoj strani sjedalice, a sa strane ima dvije plave strelice koje kad se poklope čine AS.

  24. #74

  25. #75
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odlično

  26. #76
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    Mi smo gledali plava - tamno plava takva kolica ali uopće nemaju pojačanje na leđima, položaji se reguliraju nekom kopčom na vrhu naslona a pod naslonom nijedne prečkice koja podržava dijete.

    Mi smo kupili Jane kolica 3000 kn ali dobiješ i autosjedalicu koja je i dio košara kolica dok je beba mala, lagana su i lako sklopiva i ne zauzimaju puno mjesta. Imaš slikice dolje na linku.

    U Kiki imaju dosta dobar izbor kolica od 1600 pa do 6000 kn.
    ista kolica i mi imamo i jako jako smo zadovoljni super mi sto beba ful ravno lezi kad je u toj autosjedalici,super su nam

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    ista kolica i mi imamo i jako jako smo zadovoljni super mi sto beba ful ravno lezi kad je u toj autosjedalici,super su nam
    Nadam se da u tom ravnom položaju ne vozite bebu u autu, mora biti pod kutem od 45 stupnjeva (to bi valjda bio ovaj položaj 2 o kojem Lutonjica govori).

  28. #78
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    pa vozimo :? a zasto ne?
    mislim tako je napravljeno da se vozi

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Evo samo citat iz brošure o AS:

    Kod tek rođenih beba optimalan nagib naslona
    je između 45-50 stupnjeva u odnosu na tlo jer
    veći nagib može dovesti do klonuća bebine
    glave prema naprijed i ometanja diπnih puteva.
    Ukoliko je to potrebno, može se podmetnuti
    čvrsto smotani ručnik ispod podnožja sjedalice
    kako bi se postigao željeni nagib. Ako je nagib
    naslona sjedalice manji od 45 stupnjeva, tijekom
    sudara može doći do istezanja bebinog vrata
    i ozbiljnih, čak i smrtonosnih ozljeda.

    Detalje pročitaj na:

    http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...osjedalice.pdf

    Taj ravni položaj može samo za nednoščad i neurorizičnu djecu, ali je onda smanjena sigurnost. Već se nekoliko puta o tome pisalo, ali sad ne mogu naći gdje.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Evo, našla sam, molim te detaljno pročitaj topic:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...i%E8nu&start=0

    (pošto se tu stvano svašta napisalo, obrati pažnju na ono što su pisale Jannocka i kloklo)

  31. #81
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    ista kolica i mi imamo i jako jako smo zadovoljni super mi sto beba ful ravno lezi kad je u toj autosjedalici,super su nam
    Pogledaj slikice na mom postui malo iznad, za položaj AS moraju se poklopit strelice, a ravan položaj je za nedonoščad (ni ja to nisam znala u početku). Za bebu je najsigurniji taj položaj pod čini mi se 45°.

  32. #82
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    pa da bas vidim ostala sam paf a dosta sam o svemu citala pa ne znam kako mi je promaklo

  33. #83
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    NI ja nisma to znala kad smo kupili kolica, u dućanu nam ženska rekla da može beba u ležećem položaju, ali sad kad gledam ne mogu one znat puno o tome.

    A i trebalo je pročitat upute

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi bi možda i bili kupili ta kolica da nam je ženska u dućanu rekla da se sjedalica može namjestiti kod kutem od 45 stupnjeva. Ali ona je spominjala samo ravni položaj, pa smo mi, naravno, odustali. Toliko o znanju prodavača :/ .

  35. #85
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Kad nekog nema 5-6 tjedana na forumu, onda svako malo skuži propuste.

    Znam da je van teme, ali valjda ćete mi oprostiti - [b]Ivory ČESTITAM!!!!![/b]

    Tek sam na ovom pdf-u skužila da vam je uspjelo nedavno. Jako mi je drago i još jednom, od ti čestitam! :D :D

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Evo ja sam pronašla kolica u koja sam se zaljubila. Jedva čekam da prođe još nekoliko mjeseci pa da ih kupim. MM to još ne zanima pa da podijelim moje oduševljenje s vama.

    http://i62.photobucket.com/albums/h8...olica-LOLA.jpg

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Joj, pomoć, slučajno sam uvalila cijelu sliku. :shock:

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Slazem se, Loola mi je super! A mi imamo i Creatis sjedalicu i to je mrak kombinacija kad beba zaspi u autu, a Ema zaspi skoro svaki put. Samo kliknem sjedalicu na sasiju i voziiii. . . :D

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Oduševljava me posebno na njima što kada bebica zaspi i treba spustiti naslon, kako se spušta naslon nogice se pomalo dignu.
    I zanima me još nešto. Čitala sam na forumu o AS i kako se bebe trebaju isključivo prevoziti u njima i kako. E sada, ako ja rodim u Rijeci, dali je sigurno ako bebicu dovezem u Pulu u Creatis sjedalici? Dali je to prilagođeno za tako majušnu bebicu? :/

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Ustvari mislila sam na Elios(onaj veći), koji bi trebao biti za 0-8 mj.

  41. #91
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    Mi smo još uvijek opčinjeni našim Jane kolicima, imaju 8 kg košaru koja je i autosjedalica i sistem koji staviš kad beba počne sjedit pa dobiješ kišobran kolica, sklapaju se u jednom potezu, zauzmu jako malo mjesta i materijal je fenomenalan za čišćenje, kotači se mogu okretat a mogu se i zakočit.

    http://public.fotki.com/28081983/stvarice_za_bebu/
    mi smo gledali istu takvu trokolicu i meni su rekli da ta sjedalica nije ni nosiljka ni sjedalica, nego nešto između i da nije najpametnije rješenje :?
    šta ti misliš!?
    malo sam u nedoumici, a kolica su prekrasna

  42. #92
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    Neznam tko ti je rekao da to nije auto sjedalica, nama su rekli da je a i piše na deklaraciji, izgleda tako a i ima sve funkcije auto sjedalice. ja sam kolica kupila par mjeseci ranije (termin mi je za 20 dana) pa ih nisam sama isprobala ali znam par cura koje imaju ta kolica i prezadovoljna su. A ionako poslije moram kupiti veću auto sjedalicu jer je ova do 13 kg tako nešto. Tako sam bila oduševljena mojim Jane, i sada ste me uspjele malo pokolebat...

  43. #93
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nekoliko postova ranije, maša je napisala (i fotografirala) da ta "košara", kad je u položaju 2, jest autosjedalica i ima atest za autosjedalicu.
    ali ne zaboravite, samo u položaju 2, dijete ne možete voziti u ravnoj košari.

  44. #94
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    NIsam sigurna jel to položaj 2 ili 3 ali sa strane imaš plave strelice (imaš ih u mom potpisu u albumu) koje se moraju poklopit da dobiješ položaj AS, a na dnu košare imaš na narančastoj naljepnici certifikat po kojem možeš biti sigurna da je to AS.

  45. #95
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    E da, istu takvu ima i Sandi Cenov ( u zadnjoj Gloriji je slika kako vadi malu u toj AS iz auta i nosi je)

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    e ak ju ima sandi....onda ju fakat moram i ja imati!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Pomagajte vi koje ste iskusne! (a čini mi se da nema neiskusne na ovom forumu)

    Čitam, čitam...danima čitam, ali još nikako da posložim u glavi kakva kolica su najbolji izbor za mog bebača.

    Sviđaju mi se ona na tri kotača - no, jesu li preteška, stanu li u većinu auta, jesu li praktična za sklopiti?

    3u1 su mi se učinila zgodna iz praktičnih razloga - što mogu sve u jednom dobiti što mi treba (AS, nosiljka, etc.), no dobila sam informaciju da se na kraju dobiju kolica loše kvalitete, a nosiljku i košaru se može vrlo kratko koristiti. I navodno, ta nosiljka nije dovoljno sigurna ni praktična za vožnju u autu.
    :?

    Također mi je preporučeno da pazim s tim kolicima da beba u njima može ležati i sjediti i za njih odmah kupi suncobran i kabanicu. I original deku koja se zakopča na kolica pa ne propuhuje.

    Za AS mi je preporučeno da uzmem Peg Perego - malo skuplje, al da se isplati, jer je sjedalica s vrlo jednostavnom montažom, i nosiljka i ljuljačka.

    Što mislite o ovome?

  48. #98
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Sviđaju mi se ona na tri kotača - no, jesu li preteška, stanu li u većinu auta, jesu li praktična za sklopiti?
    kao i onih na 4 kotača, i ovih na 3 kotača ima vrlo velik izbor, tako da ti ne mogu dati odgovor (neka su teška, neka su laka, neka glomazna, neka nisu...). pitaj za neki konkretni model, pa ćeš čuti iskustva

    3u1 su mi se učinila zgodna iz praktičnih razloga - što mogu sve u jednom dobiti što mi treba (AS, nosiljka, etc.), no dobila sam informaciju da se na kraju dobiju kolica loše kvalitete, a nosiljku i košaru se može vrlo kratko koristiti. I navodno, ta nosiljka nije dovoljno sigurna ni praktična za vožnju u autu.
    opet isto pitanje, koji konkretni model 3u1? većina kolica nekih imalo poznatih marki su dobre kvalitete, AS također.
    košaru nikad nisam koristila, a niti ću je koristiti, pa ti za nju ne mogu odgovoriti.
    ali 0-9 kg AS (koju dobiješ u većini 3u1) se MORA koristiti dok beba ne napuni 9 kg i dok ne može samostalno ustati, a to je barem 9-10 mjeseci. to mi se ne čini prekratko.
    i ako AS ima atest ECE/R44.03, onda je definitivno sigurna za vožnju. ako tog atesta nema, onda to uopće nije AS i ne smiješ je koristiti u te svrhe.

  49. #99
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    To ti je najbolje otići u dućan i pogledat, isprobat i vidjet što ti treba i što želiš......ovak nekome se sviđaju jedna, drugome neka druga........

  50. #100
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možda pomogne ovaj tekst:
    Kako izabrati kvalitetna dječja kolica

    između ostalog, piše i ovo:
    Bez obzira na to koju marku kolica kupujete, trebali biste obratiti pažnju na sljedeće karakteristike:

    Položaj sjedala. Ako ćete kolica koristiti za novorođenče, sjedalo se mora spuštati i do ležećeg položaja. To je neophodno za prva tri mjeseca djetetova života, nakon kojih većina djece može biti udobno smještena i u poluležećem položaju. Potražite kolica s mehanizmom za spuštanje sjedala koji se lagano koristi uz pomoć samo jedne ruke.

    Visina ručki. Ručke mnogih kolica preniske su jer je većina kolica rađena za ženu prosječne visine. Ako ne odgovarate tom opisu - a većina očeva ne odgovara! možda će biti bolje da nabavite kolica s mogućnošću podešavanja visine ručki. Sve osobe koje će redovito koristiti kolica trebale bi ih moći koristiti bez problema. Idealna visina ručke je u visini struka ili malo niže.

    Lakoća sklapanja. Nekoliko puta rasklopite i sklopite kolica koja namjeravate kupiti, kako biste se uvjerili da je mehanizam jednostavan za korištenje. Ako budete van kuće sami s djetetom, hoćete li moći sklapati ili rasklapati kolica i u isto vrijeme držati dijete? Ako vam trebaju dvije ruke da biste sklopili kolica, možda ćete na kraju morati dijete staviti na pod. Zbog toga bi najbolje bilo kupiti kolica koja se mogu sklopiti i samo jednom rukom.

    Sigurnosni pojasevi. Sigurnosni pojasevi moraju imati kopče koje besprijekorno funkcioniraju. Kopča bi se trebala dati lagano otkopčati i biti udobna i sigurna za dijete. Pojasevi bi trebali biti jaki i otporni. Bez njih, malo starije dijete će vam pokušati pobjeći - i uspjeti. Potražite pojas koji se učvršćuje u tri točke, tj. pojas koji se kopča djetetu oko struka i između nogu. Za kolica s tri kotača, poželjan je pojas koji se učvršćuje u pet točaka, jer pojasevi preko ramena dodatno su osiguranje djetetu tijekom vožnje na neravnom terenu. Pojasevi koji se učvršćuju u pet točaka općenito su sigurniji za stariju djecu. Bilo bi dobro da vi možete lagano zakopčati i otkopčati pojaseve, ali ne i vaše dijete.

    Jednostavno rukovanje. Isprobajte je li jednostavno upravljati kolicima. Trebali biste ih moći gurati u ravnoj liniji i skretati desno ili lijevo samo jednom rukom. Kotači koji se mogu pomicati u svim smjerovima pomoći će vam da lakše upravljate kolicima.

    Pomična ručka. Ručke na nekim kolicima mogu se prebacivati s prednje strane na stražnju pa dijete može biti okrenuto ili prema vama ili prema van. Ako ste, npr. tijekom šetnje okrenuti prema suncu, možete okrenuti dijete prema sebi pa ono neće morati cijelo vrijeme žmirkati. Ako kolica imaju pomičnu ručku, provjerite mogu li se svi kotači zakočiti i pomjeraju li se u svim smjerovima.

    Veličina sklopljenih kolica. Provjerite veličinu kolica nakon sklapanja kako biste bili sigurni da će moći stati u prtljažnik automobila ili na druga mjesta na kojima ih namjeravate držati. Ako imate automobil s malim prtljažnikom, a namjeravate u njega stavljati dječja kolica, velika i skupa kolica neće vam biti od koristi. Također provjerite mogu li kolica stajati samostalno nakon što ih zaklopite ili ćete ih uvijek morati držati polegnuta.

    Kotači. Potražite kotače koji neće proklizavati. Veći kotači najčešće pružaju udobniju vožnju. Kotači bi se trebali nesmetano okretati i trebali bi se moći zakočiti.

    Tkanina. Najbolje je kupiti kolica koja su prekrivena tkaninom predviđenom za skidanje i pranje. Važno je i da se tkanina nakon pranja može lagano vratiti na kolica. Dobra je i tkanina koja se može očistiti vlažnom krpom. Tamne tkanine bolje prikrivaju mrlje od svijetlih tkanina. Izbjegavajte tkanine namijenjene samo djevojčicama ili samo dječacima.

    Krov. Bilo koja kolica koja namjeravate koristiti vani trebala bi imati krov. On štiti dijete od sunca, kiše i vjetra i čini vožnju u kolicima ugodnijom. Pokušajte naći krov koji na vrhu ima ''prozor'' kako biste mogli vidjeti dijete.

    Težina. Što su kolica lakša, to ih je lakše unijeti i iznijeti iz automobila. Što su kolica teža, bit će sigurnija.

    Košara. Duboka, prostrana košara ispod sjedala, do koje se lagano može doći, trebat će vam ako ćete s kolicima ići u kupnju. Također olakšava nošenje opreme za bebu. Košare za kupovinu vrlo su praktične i trebale bi se nalaziti nisko ispod sjedala, točno iznad stražnje osovine kolica. Stavljanje torbe na ručku moglo bi uzrokovati prevrtanje kolica. (Iako neka kolica u kompletu već imaju torbu koja je namijenjena da se stavi na ručku, svejedno budite pažljivi.)

    Vodootporni pokrivač za noge. Koristi se da biste zaštitili djetetove noge ako pada kiša, ako je hladno ili ako pada snijeg. Možda je još bolje ako kupite plastični prekrivač kojim ćete zaštititi čitava kolica, a samim time prekriti i čitavo dijete. Plastični prekrivač naprijed ima mali otvor koji omogućuje prolaz svježem zraku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •