Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: Kolica

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Taman se odlučim za AS a onda mi dođe moja seka i njena frendica koje su me duboko savjetovale da ne kupujem AS s kolicima jer za u auto mi moja seka može dati svoju od Chicca a da je ionako ne bih trebala koristiti na kolicima, jer da im je pedijatar rekao da treba potpuno izbjegavati voziti bebu u tome, osim u autu. I da ako beba zaspi u tome da je kasnije svakako treba prebaciti u kolica u ležeći položaj. Jer možda je beba u trbuhu bila skvrčena ali da je sada treba rastezati i da zbog toga ne bi trebala biti u AS. I kako da ja sad budem pametna i šta napraviti. Pomozite! :/

  2. #152

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Još ću ja na kraju kupiti ono što sam si zacrtala pa neka ona od Chicca bude u autu kod moje mame kad poželi uzeti bebu u šetnju!

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Moja frendica prodaje svoja Jane Powertrack sa matrix kosarom/sjedalicom. Ne znam za cijenu ali ako je netko zainteresiran pitat cu ju...

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja osobno ne bih auto sjedalicu koristila za duge setnje po parku. Ali, ono, ponekad dobro dođe kad vec postoji mogucost, nakaciti sjedalicu na sasiju kolica bez da se dijete budi. . . . od toga mu sigurno nece nista biti. . .

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Par riječi vezanih uz Jane kolica i Matrix Pro autosjedalicu. Kolica su odlična - bar ona koje mi imamo - Carrera Pro C. Nadam se da će poslužiti i za drugo dijete
    A sad o autosjedalici iako ovaj dio teksta više odgovara forumu vezan za autosjedalice. Matrix Pro je dosta teška za nosiljku (5kg), tako da čim beba malo poraste i oteža, teško ju je namontirati na kolica (bar dok je beba u njima). Kao autosjedalica (iako ima ECE R44/03 certifikat) je vrlo loše ocijenjena sa strane ADAC-a i OEAMTC-a u testovima autosjedalica za 2006. godinu. Iako pruža mogućnost horizontalnog i polusjedećeg položaja, ipak bi se drugi puta odlučila za sistem odvojene košare i autosjedalice, bez obzira na razliku u cijeni.
    Još jedna stvar - Matrix Pro u ležećem položaju zauzima dva sjedala u autu, tako da ukoliko imate još jedno dijete koje mora u autosjedalicu - nema šanse da ih sve smjestite na zadnje sjedalo.

  6. #156
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Matrix u ležećem položaju se smije koristiti samo za bebe koje imaju probleme s disanjem (npr. nedonoščad).

    Sva ostala novorođenčad MORA biti u sjedalici pod kutem 45-60 stupnjeva, a ne u ležećem položaju!!!!

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Ja sam uzela Jane Slalom Pro sa matrixom a imam na straznjem sjedalu i onu najvecu sjedalicu Roemer za starije dijete no ne vidim apsolutno nikakav problem u tome jer dok je matrix kosara na kolicima drzim je u vodoravnom polozaju (naravno, u pocetku) a dok je u autu, kako kaze Lutonjica uvijek je pod kutem i uredno stane sa drugom sjedalicom na straznje sjedalo.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Matrix u ležećem položaju se smije koristiti samo za bebe koje imaju probleme s disanjem (npr. nedonoščad).

    Sva ostala novorođenčad MORA biti u sjedalici pod kutem 45-60 stupnjeva, a ne u ležećem položaju!!!!
    Prema uputama proizvođača ležeći položaj se koristi sve do 09. mjeseca djetetovog života, bez obzira na to da li dijete ima dišnih problema ili ne.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj dina prvotno napisa
    Ja sam uzela Jane Slalom Pro sa matrixom a imam na straznjem sjedalu i onu najvecu sjedalicu Roemer za starije dijete no ne vidim apsolutno nikakav problem u tome jer dok je matrix kosara na kolicima drzim je u vodoravnom polozaju (naravno, u pocetku) a dok je u autu, kako kaze Lutonjica uvijek je pod kutem i uredno stane sa drugom sjedalicom na straznje sjedalo.
    Vjerojatno ovisi koje auto imate. U Twingu sigurno nema mjesta za još jednu autosjedalicu :/

  10. #160
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    joj la mama, ne!!!
    ležeći se koristi u kolicima, ne kao autosjedalica!!
    ležeći se može koristiti u autu samo kod je to indicirano zdravstvenim poteškoćama!

    pročitaj tekstove na portalu o autosjedalicama.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1285
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1283
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1284

    između ostalog:

    Kod nedonoščadi i beba niske porođajne težine (ispod 3 kg) povišeni položaj u kojem se beba nalazi u autosjedalici za bebe (45 stupnjeva) može dovesti do ometanja dišnih puteva. U tom slučaju može biti neophodno da se beba prevozi u motornom vozilu u ležećem položaju u za to namijenjenim autoležaljkama koje imaju potvrdu o sigurnosti od nadležnih državnih inspekcija. Međutim, ako je beba dovoljno velika i rođena na termin, najsigurnija je u autosjedalici okrenutoj prema nazad i pod nagibom od 45 stupnjeva.
    [/url]

  11. #161
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i evo što kaže naša educirana savjetnica za autosjedalice o toj košari/ AS:


    prednost ove AS/odnosno košare, rekla bi, da je u tome što je do nedavno bio jedini autokrevetić koji se mogao kupiti kod nas. autokrevetić je potreban isključivoo za bebe male porođajne težine i nedonooščad koja imaju zdravstvenih problema sa disanjem. to utvrđuje liječnik.
    po mojem, glavna mana je upravo i ta mogućnost da se ta AS može koristiti i kao autokrevetić za bebe do 10kg. rekla bi da to dovodi do prečestog korištenja te opcije. na to navode i trgovci (needucirani) ali i proizvođač.
    bez obzira na praktičnost, najsigurniji način prevoženja djeteta je pod kutem od 45-60 stupnjeva u AS montiranoj suprotno smjeru vožnje i na sttražnjem sjedalu.

  12. #162
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    vidim da se spominje twingo. ako ga netko ima i uspio je prikaciti as 0-9 u njega, molim da mi kaze koji model. mene ceka kupovina as, znam da je twingo problematican zbog pomicne klupe i kratkih pojaseva, pa je svako iskustvo dobrodoslo

  13. #163
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    a cega sam se sve naslusala od teta u ducanima o as i kolicima, bolje da ni ne spominjem...

  14. #164
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Matrix u ležećem položaju se smije koristiti samo za bebe koje imaju probleme s disanjem (npr. nedonoščad).

    Sva ostala novorođenčad MORA biti u sjedalici pod kutem 45-60 stupnjeva, a ne u ležećem položaju!!!!
    Prema uputama proizvođača ležeći položaj se koristi sve do 09. mjeseca djetetovog života, bez obzira na to da li dijete ima dišnih problema ili ne.
    Prema uputama bas ovog proizvodaca ona se MOZE koristiti do 9. mjeseca djetetovog zivota ALI je najsigurnije koristiti je u polulezecem polozaju, suprotno smjeru voznje.

    S Jane portala (pod FAQ):
    What are the most vulnerable parts of baby's body in an accident?

    The most vulnerable parts of baby's body are, mainly due to the unbalanced mass distribution, the neck (due to the lash caused by the weight of his head) and the face.
    This is why it is so important to place the babies weighting less than 10 Kg in a backward sense, since baby's head, neck and back are protected by the back of the safety chair, which balancedly absorbs a great part of the energy produced by the crash.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    joj la mama, ne!!!
    ležeći se koristi u kolicima, ne kao autosjedalica!!
    ležeći se može koristiti u autu samo kod je to indicirano zdravstvenim poteškoćama!

    pročitaj tekstove na portalu o autosjedalicama.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1285
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1283
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=226&Show=1284

    između ostalog:

    Kod nedonoščadi i beba niske porođajne težine (ispod 3 kg) povišeni položaj u kojem se beba nalazi u autosjedalici za bebe (45 stupnjeva) može dovesti do ometanja dišnih puteva. U tom slučaju može biti neophodno da se beba prevozi u motornom vozilu u ležećem položaju u za to namijenjenim autoležaljkama koje imaju potvrdu o sigurnosti od nadležnih državnih inspekcija. Međutim, ako je beba dovoljno velika i rođena na termin, najsigurnija je u autosjedalici okrenutoj prema nazad i pod nagibom od 45 stupnjeva.
    [/url]
    Sve sam ove tekstove već pročitala, hvala Na žalost, nakon što smo kupili autosjedalicu. Inače bih se odlučila za neki model gdje beba leži u položaju od 45 stupnjeva i gdje je najsigurnija.

    Međutim, upute za Matrix Pro su jasne (a imam ih ispred sebe), sviđalo se to nama ili ne - ležeći je položaj važeći i za kolica i za autosjedalicu ! Možemo li nastaviti ovu diskusiju na forumu za autosjedalice ? Vidim da i tamo postoji topic vezan za Matrix Pro.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Matrix u ležećem položaju se smije koristiti samo za bebe koje imaju probleme s disanjem (npr. nedonoščad).

    Sva ostala novorođenčad MORA biti u sjedalici pod kutem 45-60 stupnjeva, a ne u ležećem položaju!!!!
    Prema uputama proizvođača ležeći položaj se koristi sve do 09. mjeseca djetetovog života, bez obzira na to da li dijete ima dišnih problema ili ne.
    Prema uputama bas ovog proizvodaca ona se MOZE koristiti do 9. mjeseca djetetovog zivota ALI je najsigurnije koristiti je u polulezecem polozaju, suprotno smjeru voznje.

    S Jane portala (pod FAQ):
    What are the most vulnerable parts of baby's body in an accident?

    The most vulnerable parts of baby's body are, mainly due to the unbalanced mass distribution, the neck (due to the lash caused by the weight of his head) and the face.
    This is why it is so important to place the babies weighting less than 10 Kg in a backward sense, since baby's head, neck and back are protected by the back of the safety chair, which balancedly absorbs a great part of the energy produced by the crash.
    Kako sam shvatila preporuke proizvođača, preporuka je da dijete putuje u ležećem položaju do oko 10 kg/9 mjeseci. Rizici postavljanja bebe u položaj od 45 stupnjeva u Matrix Pro sjedalici prije nego što dosegne tu granicu po meni nisu dobro obuhvaćeni uputama. Tako da vjerujem da dosta roditelja koji posjeduju ovu AS koriste ležeći položaj.

    Opet, mislim da ovoj diskusiji nije mjesto na ovom forumu, nego na "Autosjedalicama".

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    vidim da se spominje twingo. ako ga netko ima i uspio je prikaciti as 0-9 u njega, molim da mi kaze koji model. mene ceka kupovina as, znam da je twingo problematican zbog pomicne klupe i kratkih pojaseva, pa je svako iskustvo dobrodoslo
    Evo vidi ovaj topic:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29585

  18. #168

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj dina prvotno napisa
    Loo, morat ces napisati tocno naziv kolica jer ti ovaj link otvara chiccovu početnu stranicu...
    evo zovu se ovak Kolica - Ct 0.1, boje mi nisu toliko bitne kolikomi je bitan dizajn i naravno cijena

  19. #169

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Ovako Loo, upravo sam ti nazvala Chiccov ducan u Merkatoru, cijena tih kolica ti je 2400kn, a za gotovinu dobijes 10% popusta. Trenutno u ducanu imaju 4 boje, crvenu, plavu sa medekima i plavu sa svjetlo-zelenim. Četvrtu mi nije rekla.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Ja bih vas molila samo da mi komentirate ova kolica

    http://www.chicco.hr/subgroup1.asp?i...p=54&sifra=822

    Čine mi se dobra, no još imam neke dvojbe.

    Bebač dolazi u veljači, nekih mjesec dana baš i neće izlaziti vani, a i za šetnje će najvjerojatnije biti nepovoljno vrijeme barem još mjesec-dva od njegova rođenja.

    E sada, ova košara što ide uz ova kolica - hoće li mi ona uopće biti toliko potrebna? I kakva je ova AS?

    Po vašoj procjeni, hoću li ova kolica moći maksimalno iskoristiti, dugo koristiti?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj dina prvotno napisa
    Ovako Loo, upravo sam ti nazvala Chiccov ducan u Merkatoru, cijena tih kolica ti je 2400kn, a za gotovinu dobijes 10% popusta. Trenutno u ducanu imaju 4 boje, crvenu, plavu sa medekima i plavu sa svjetlo-zelenim. Četvrtu mi nije rekla.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.
    :
    * Momze obrisala visak smajlija

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Ja bih vas molila samo da mi komentirate ova kolica

    http://www.chicco.hr/subgroup1.asp?i...p=54&sifra=822

    Čine mi se dobra, no još imam neke dvojbe.

    Bebač dolazi u veljači, nekih mjesec dana baš i neće izlaziti vani, a i za šetnje će najvjerojatnije biti nepovoljno vrijeme barem još mjesec-dva od njegova rođenja.

    E sada, ova košara što ide uz ova kolica - hoće li mi ona uopće biti toliko potrebna? I kakva je ova AS?

    Po vašoj procjeni, hoću li ova kolica moći maksimalno iskoristiti, dugo koristiti?

    gle ukusi su razliciti meni se takva ( n tri kotaca ) kolica bas ne svidjaju iz ciste opterecenosti simetrijom

    ali ne vidim niti jedan razlog zasto bi ona bila losa a opce je poznata stvar da su chicco kolica jako izdrzljiva ( min dvoje djece bez problema).
    sto se kosare tice to je isto osobniizbor ja ju nisam koristila za svog klinca ni jedan dan, a necu niti za bebaca koji dolazi, meni je to nepotrbna stvar koja mi samo jos dodatno opterecuje kilazu kolica.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Loo, a što si ti koristila umjesto košare? Razmišljam kako će mi se sigurno desiti da s bebom negdje moram dok je onako mala, a onda mora u onaj potpuno ležeći položaj...pa ne znam u čemu bi je onda nosila?

  24. #174
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u marami

  25. #175

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    dok god sam mogla nosila sam ju u onoj sjedalici za auto to mi je bilo zakon a ako bi morala puno hodati isklljucivo u kolicima.
    kada sam islanekudas takomalim djetetom pazila sam di sam isla i uvijek nosila njegovu dekicu i veliku gazu kako bi ga polegla tamo di bi dosli.
    Ali najvise je volio svoju sjedalicu :D :D :D

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    u marami
    Teško ako ću voziti auto.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj loo prvotno napisa
    dok god sam mogla nosila sam ju u onoj sjedalici za auto to mi je bilo zakon a ako bi morala puno hodati isklljucivo u kolicima.
    kada sam islanekudas takomalim djetetom pazila sam di sam isla i uvijek nosila njegovu dekicu i veliku gazu kako bi ga polegla tamo di bi dosli.
    Ali najvise je volio svoju sjedalicu :D :D :D
    A ta AS ide do ležećeg položaja ili?
    I u kojim kolicima ako nisi imala košare? Jesu li u pitanju kolica koja se mogu potpuno spustiti u onaj ravni položaj?
    (Sorry, sigurno su ti ovo glupa pitanja, ali ja stvarno tek na jedvite jade upoznajem ovaj dio tržišta i što više čitam i čujem o svemu to mi je sve dalja predodžba o tome što mi je najbolje za uzeti)

  28. #178

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    za ta kolica koja se tebi svidjaju neznam do kojeg polozaja idu alipretpostavljam da se daju skroz spustiti.
    Moja su se dala spustiti u lezeci polozaj doduse mislim da nisu bila ravna na vaser vagu ali ja sam ti uvijekimala dekicu za ta kolica koju sam stavila dami djete nezuljaju sva ona vuda sto strse, a na to sam kupila flanel materijal koji sam sasila kao malu plahticu i stavila na tu dekicu i ponda bebaca i pokrilagadekom ( 11 mjesec je tada bio)
    samo ti pitaj sve zatosmo tu da si pomazemo

  29. #179
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    u marami
    Teško ako ću voziti auto.
    ali u autu se dijete mora voziti u autosjedalici, a ne u košari.

    a kad izađeš iz auta, opet možeš maramu.

  30. #180
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Citiraj loo prvotno napisa
    dok god sam mogla nosila sam ju u onoj sjedalici za auto to mi je bilo zakon a ako bi morala puno hodati isklljucivo u kolicima.
    kada sam islanekudas takomalim djetetom pazila sam di sam isla i uvijek nosila njegovu dekicu i veliku gazu kako bi ga polegla tamo di bi dosli.
    Ali najvise je volio svoju sjedalicu :D :D :D
    A ta AS ide do ležećeg položaja ili?
    I u kojim kolicima ako nisi imala košare? Jesu li u pitanju kolica koja se mogu potpuno spustiti u onaj ravni položaj?
    (Sorry, sigurno su ti ovo glupa pitanja, ali ja stvarno tek na jedvite jade upoznajem ovaj dio tržišta i što više čitam i čujem o svemu to mi je sve dalja predodžba o tome što mi je najbolje za uzeti)
    bez obzira ide li AS do ležećeg položaja ili ne, dijete se od rođenja treba voziti pod kutem 45-60 stupnjeva.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj loo prvotno napisa
    za ta kolica koja se tebi svidjaju neznam do kojeg polozaja idu alipretpostavljam da se daju skroz spustiti.
    Moja su se dala spustiti u lezeci polozaj doduse mislim da nisu bila ravna na vaser vagu ali ja sam ti uvijekimala dekicu za ta kolica koju sam stavila dami djete nezuljaju sva ona vuda sto strse, a na to sam kupila flanel materijal koji sam sasila kao malu plahticu i stavila na tu dekicu i ponda bebaca i pokrilagadekom ( 11 mjesec je tada bio)
    samo ti pitaj sve zatosmo tu da si pomazemo
    Čula sam već da se stavljaju dekice kod onih kolica u kojima nije baš skroz ravno...Morat ću ja to malo pogledat na licu mjestu, no sada sam "malo" zaglavila za krevet i jedino mi preostaje net za istraživanje.
    Hvala na savjetima!

  32. #182
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Sviđaju mi se High trek - Bebe Confort, ali je cijena :shock:

    Naime, u TL trokolica za bebu od 6 mjeseci nadalje je 3000 kn, a košara do 6 mj. 2000 kn. AS imam posuđenu. No, 5000 kn je malo too much za kolica.

    Ima li tko taj model? Mame koje već imate klince, jeste li koristili tu košaru?

    Nekako mislim da kupimo kolica za veću bebu, a u marami sam svakako planirala šetnje dok je Bebe mala.

  33. #183
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    hop-podizem

    Help

  34. #184
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja jos uvijek nisam nis pametnija vezano uz kolica, katastrofa. navodno cemo dobit novce za tu svrhu od moje stare (sto je super, jer kad vidim koliko ce me kostat akupunktura, taman mi se nekako pokrpa rupa).

    dakle, moj su favorit bila neonato ili cam 3u1. ali sam i dalje u dilemi treba li mi uopce kosara, tim vise sto cu poslije imati problema kamo je uskladistiti, a i radije bih kupila AS s 2 baze pa u svaki auto po jednu bazu i onda samo klik-klak. Od Jane sam odustala jer zelim nesto sto je sigurno i jednostavno i relativno lagano.
    Na kraju mi se najvise cini vjerojatnom varijanta: kolica koja mogu u posve ravni polozaj, ali da opet imaju gore nekakvu kupolicu da ne bude 'propuh', beba u skafander + dekicu (to za one situacije kad je necu nositi u marami). i uz to AS s dvije baze....

  35. #185
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    u stvari, mama jos malo, mislim da imamo slicnu koncepciju u glavi

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Elie, ja ti iz svog iskustva mogu reci da mi je kosara bila cisto bacanje novaca. U njoj je ravno htio lezati dok nije napunio 2 mjeseca a od onda je poceo u njoj urlati ker nije vidio van (osim neba i krosanja) tako da je jako brzo zavrsila na tavanu.....ovaj put sam se bas iz tog razloga odlucila za Janeov matrix da mogu mijenjati polozaje i da nije skroz lezeci.kad je malo veci....

  37. #187
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Ja bih vas molila samo da mi komentirate ova kolica

    http://www.chicco.hr/subgroup1.asp?i...p=54&sifra=822

    Čine mi se dobra, no još imam neke dvojbe.

    Bebač dolazi u veljači, nekih mjesec dana baš i neće izlaziti vani, a i za šetnje će najvjerojatnije biti nepovoljno vrijeme barem još mjesec-dva od njegova rođenja.

    E sada, ova košara što ide uz ova kolica - hoće li mi ona uopće biti toliko potrebna? I kakva je ova AS?

    Po vašoj procjeni, hoću li ova kolica moći maksimalno iskoristiti, dugo koristiti?
    Bornina, mi imamo upravo ta kolica! Ja sam odusevljena! Jedina mana je sto su malo (pre)glomazna, tipa setas gradom i ful moras paziti na prvo kolo da koga ne bi zgazila, a za sjesti negdje na kavu, biras prvi red stolova, nema sanse da se uguras u sredinu! Pogotovo ako vas je vise, no way! Toliko o manama!
    Sto se tice kosare, evo A. ju sad lagano prerasta, ali nam je skroz dobro dosla. A mislim da ce tebi jos bolje, jer beba ce ici vani i u 2, 3 mj., a u kosari joj je definitivno najtoplije. Lipo je cila zabundana i vjetra niotkuda!
    U atosjedalici se bas nismo puno vozili, ne moze u lezeci polozaj, nego tako kako je, ona nam sluzi samo za auto.
    A onaj nastavak jos nismo montirali.
    Sto se tice voznje, ne znam da li mekanija mogu biti! Skroz su lagana za voziti, bilo po cesti, ili po kamenjaru! Amortizeri cine svoje!

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Mum2Be baš si me razveselila ovim pozitivnim kritikama za kolica :D

    U međuvremenu sam ih imala prilike pobliže razgledati u trgovini i stvarno ogromna su!

    :shock:

    Baš sam se mislila kako ću po onim uskim splitskim ulicama prolaziti s njima (odnosno, po onome što je ostalo za pješake kad se auta parkiraju na trotuaru)

    Još samo pitanje - cijena? Koliko si ih ti platila? Gledam cijenu 5.100,00 :shock: , za gotovinu 20%popusta. Malo me to "poljuljalo" :/ jer sam mislila da se uzme na odgodu plaćanja (kešovina ipak nije za većinu običnih smrtnika)

  39. #189

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    mama_jos_malo: mi smo prosli tjedan podigli Bebe Confort Hightrek kolica. Istina je da je cijena :shock: ali nam (jos) nije zao te investicije.

    Bebolina ce nam se tek roditi u 3. mjesecu tako da jos nemamo iskustva i praksi s njima ali vrlo se lako sastavjaju (kotaci se bez problema skidaju) i trokolica je lako sklopiva (ali je dosta teska i velika). Maksi cosi i kosara se jednim klikom instaliraju i skidaju i imaju odlicne drske za nosenje. Buduca baka nam je kupila trokolicu (mreza za shoping, zastita protiv sunca/kise uklj.), sjedilicu (zastita od sunca/kise uklj.) i kosaru (zastita od sunca/kise i presvlaka uklj.), torbu i zimsku vrecu za trokolicu smo nadokupili.

  40. #190
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Još samo pitanje - cijena? Koliko si ih ti platila? Gledam cijenu 5.100,00 :shock: , za gotovinu 20%popusta. Malo me to "poljuljalo" :/ jer sam mislila da se uzme na odgodu plaćanja (kešovina ipak nije za većinu običnih smrtnika)
    Da, skupa su ful, ali eto ja imala srecu, pa mi ih kupila sveki uz tih 20% popusta.
    A sto da ti kazem... Razumijem te, i vjerovatno ni nije da cijena odgovara kvaliteti, mislim da je vise stvar u trendu, pa sad ti budi trendi

  41. #191
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Već neko vrijeme škicam kolica i odlučili smo kupiti kvalitetnija, kako bi eventualno poslužila i drugom djetetu.
    Zasad imam dva favorita.
    Prvi je Confort bebe loola i AS Creatis, nisam sigurna da li uzimati duboku košaru (dobit ću chiccovu na poklon).
    Druga varijanta je Peg Perego Prammete i njihova AS koja se moše montirati na kolica.
    Kao treće rješenje se pojavljuje Chicco kolica i AS ( nisam ih baš proučavala, pa ne znam koji bi mi model odgovarao), s kojim bi već spomenuta duboka košara bila kompatibilna.

    S obzirom da nemam iskustava ni s kolicima ni sa ostalom opremom, molim iskusne mamice za savjet, koje vam se rješenje čini najboljim?
    :?
    Estetski mi se najviše sviđaju loola. Da li netko ima iskustva sa pranjem materijala?

  42. #192

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Loola je mrak! Istina nismo jos morali prati, ali sve je na druker i trpaj u masinu. Imamo i Creatis, ali nemamo kosaru jer smo kupili Loolu kad je Ema vec sjedila na veliko. Svakako ih preporucam, lagana su, lako se sklapaju i ne zauzimaju puno mjesta. Zaljubili smo se u njih kad smo ih vidjeli.
    Kad smo kupovali prva kolica odustali smo od PegPerega jer su bila kompliciranija za sklopiti od ABC-a koji smo tada kupili, a i culi smo sa vise strana da ljudi nisu zadovoljni sa PP-om.

  43. #193
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja sam obavila jedno sedmu turu po ducanima (iako jos uvijek ne znam budzet koji cemo imati za kolica - moja stara obecala dat pare, ali dok ne vidim, nisam sigurna ) i moram priznati da su mi sad najbolje sjela Peg Perego Pramette. Racunam da cu ih drzati u autu sklopljena, bebu planiram dosta nositi u marami tak da mogu manevrirat i s kolicima ako ih odlucim nositi u stan, a ne moram nabaviti kosaru jer idu u posve vodoravan polozaj (i izgledaju mi kad se stave sve stranice i kupola, dosta zasticena - ionako cemo van tek u ozujku, pa racunam da skafander i dekica budu dovoljni)...

  44. #194
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Samo da znate da se ne zaletite (one koje zele kupiti Chicco, a ne idu u inozemstvo). U onom ozloglašenom paketu koji dobijete u rodilištu je prijavnica za dm. Kad to pošaljete dobijete kupone među kojima je onaj sa 20% popusta za Chiccove proizvode . Ako ne uzimate taj paket u rodilištu onda možete uzeti samo tu prijavnicu u dm-u. Zašto bi platili više kad za te novce možete nešto drugo kupiti. Mi smo racunali da nas ispada 900 kn manje za kolica. Ne mora biti gotovina je rekla teta u dućanu.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Jel ima neko iskustva s Pikolo kolicima?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa
    Samo da znate da se ne zaletite (one koje zele kupiti Chicco, a ne idu u inozemstvo). U onom ozloglašenom paketu koji dobijete u rodilištu je prijavnica za dm. Kad to pošaljete dobijete kupone među kojima je onaj sa 20% popusta za Chiccove proizvode . Ako ne uzimate taj paket u rodilištu onda možete uzeti samo tu prijavnicu u dm-u. Zašto bi platili više kad za te novce možete nešto drugo kupiti. Mi smo racunali da nas ispada 900 kn manje za kolica. Ne mora biti gotovina je rekla teta u dućanu.
    Možda je samo prekasno (ili je to jednostavno trudnoća), no molim te možeš li sve ovo skupa malo bolje pojasniti U "ozlogašenom paketu" je prijavnica koju možemo uzeti i u DM-a? Znači, već sada mogu do DM-a po to, a ne da čekam rodilište i "ozlogašen paket"? I s tom prijavnicom si uzela kolica za 20% manje i to da nije gotovina?

  47. #197
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Možda je samo prekasno (ili je to jednostavno trudnoća), no molim te možeš li sve ovo skupa malo bolje pojasniti U "ozlogašenom paketu" je prijavnica koju možemo uzeti i u DM-a? Znači, već sada mogu do DM-a po to, a ne da čekam rodilište i "ozlogašen paket"? I s tom prijavnicom si uzela kolica za 20% manje i to da nije gotovina?
    Prijavnicu skupa s rodnim listom bebe šalješ u DM u Zagreb i onda nakon 2-3 tjedna dobiješ jednu knjižicu s kuponima, slično kao njihove knjižice za koje se skupljaju bodovi. Dakle, možeš već sad po prijavnicu, ali za kupovinu moraš čekati rođenje bebe.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Balarosa tnx na pojašnjenju !

  49. #199
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Loola je mrak! Istina nismo jos morali prati, ali sve je na druker i trpaj u masinu. Imamo i Creatis, ali nemamo kosaru jer smo kupili Loolu kad je Ema vec sjedila na veliko. Svakako ih preporucam, lagana su, lako se sklapaju i ne zauzimaju puno mjesta. Zaljubili smo se u njih kad smo ih vidjeli.
    Kad smo kupovali prva kolica odustali smo od PegPerega jer su bila kompliciranija za sklopiti od ABC-a koji smo tada kupili, a i culi smo sa vise strana da ljudi nisu zadovoljni sa PP-om.
    Nama su ovo prva kolica. Danas sam bila u TL, vidjeti bojice uživo kako bi naručili Loolu. Malo sam se zamislila kad mi je prodavačica rekla da su kolica tek od 6. mjeseci. Do tad bih trebala koristiti creatis, što mi se baš ne čini dobro rješenje s obzirom da se ne preporuča na dulje od 2 h. Bebica će se roditi u travnju, pa mislim da ćemo dosta vremena provoditi u šetnji.

    Za razliku od njih PegPerego Pramette se moše koristiti od početka jer se skroz spuštaju, pa mogu biti i za dulje šetnje.
    Nemam iskustva, pa ne znam da li tako mala bebica uopće ide na dulje šetnje. :?
    Sad sam opet u dilemi.

  50. #200
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    pa naravno da su i duge šetnje za bebe
    kada počne spavati u kolicima, cijele dane ćeš bit vani

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •