Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 120

Tema: Minus po tekućem rn. za vrijeme trudničkog bolovanja

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    evo mene s novim vijestima u vezi minusa. kao što sam već rekla u RBA banci sam, na vrijeme sam predala zahtjev, potvrdu od poslodavca i sve ostalo. ljubazna teta mi je objasnila da će mi minus ostati isti sve dok se ne vratim na posao. :D kad ono, IZNENAĐENJE! :? minus su mi ipak smanjili a kad sam došla u banku pitati bila je druga ne baš ljubazna teta koja me je uvjeravala da mi nitko nije mogao reći da će mi minus ostati isti jer to nije moguće. ima li tko kavih drugih iskustava? od kud da vratim minus???
    ako si sad u nedozvoljenom minusu oni ti daju da nekakvim obročnim kreditom to isplatiš...moji u banci su svi jako ljubazni i nisam imala nikad problema s njima...ali su mi ukinuli minus je sam ja sad na teret hzzo... bila sam na određeno prijavljena...

  2. #52
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mala_beba_21 prvotno napisa
    Sanjaneo,

    ja sam jučer bila u RBA zbog problema s minusom. Naravno da sam u duuuubokom minusu i svaka kuna većeg minusa mi je dobrodošla na porodiljnom. Donijela sam potvrdu od firme da sam zaposlena na neodređeno još u subotu i napravili su mi nekakav ugovor o okvirnom kreditu, da ne duljim to je isto kao i minus samo se drugačije zove. Dakle, minus mi ostaje isti kao i do sada. Kad jučer mi stigne izvadak na kojem stoji da mi je minus povećan za cca.2000kn. Odem na web, zbrojim sva primanja, kad ono stvarno je tako. Nakupila se božićnica, dar za dijete islično. I ja sva vesela odem u poslovnicu, a kaže mi gđa. bankarka da to program griješi, jer ne prepoznaje porodiljni, tj. ne razlikuje da od plaće. ZA BANKU PORODILJNI NIJE PLAĆA!!! Pa porodiljni je sigurnije primanje nego plaća od nekog nesigurnog privatnika. Za njih nije tako. Politika banke je da rodilja nikako ne može imati veći limit nego što je imala. Pokunjena sam se vratila kući.
    Ne znam da li si im odnijela potvrtu iz firme? ako nisi, još nije kasno.
    ma sve sam ja to predala i isto tako su mi objasnili da je to neki okvirni kredit dok jučer nisam naišla na problem. da li je to neka graška ili ne stvarno ne znam

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Jesi dobila ugovor o kreditu po tekućem računu - dopušteno prekoračenje? Meni su to dali kad sam donijela potvrdu iz firme. Potpisan je od strane banke i mene, i u njemu stoji iznos dopuštenog minusa. To su ti trebali dati.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    sanjaneo, stvarno ne znam u čenu je problem. :? Ja sam isto u RBA, isto mi rekli da će mi minus ostati isti do povratka na posao i još je uvijek isti. Svakih 6 mjeseci nosim nove papire i sklapam novi ugovor i nisam do sad imala problema.Jel i ti tako?

  5. #55
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    savjet za RBA..odi u drugu poslovnicu, ili u drugu smjenu
    meni se vec desilo tak da neka teta u banci jednostvno ili ne zna ili nije dobronamjerno raspolozena i tvrdi jedno, a neka u drugoj smjeni ili poslovnici napravi sasvim drugo i bude sve ok

  6. #56
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    hvala vam svima na odgovorima, pretpostavljam da je netko zeznuo stvar. ići ću ponovno pitati, bolje da se ne zezaju s mojim podivljalim hormonima

  7. #57
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ono što bih nadodala kao informaciju za sve trudnice koje su prije trudnoće u kreditima, minusu, bila kakvom dugu da

    Porodiljna naknada kao oblik plaće nije izuzeta od ovrhe, znači može se plijeniti

    Navodim zakon:

    Članak 148.

    Izuzeti su od ovrhe:

    1. primanja po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti i naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja udržavanja,

    2. primanja po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskom osiguranju,

    3. primanja po osnovi socijalne skrbi,

    4. primanja po osnovi privremene nezaposlenosti,

    5. primanja po osnovi dječjega doplatka,

    6. primanja po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima,

    7. primanja vojnika i studenata vojnih škola,

    8. naknada za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđenika,

    9. primanja po osnovi odličja i p

  8. #58
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    fali točka 9 u cjelosti:

    9. primanja po osnovi odličja i priznanja

  9. #59
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    One trudice koje imaju kredite po Ugovorima o kreditima neka ih dobro pročitaju a ako ništa ne piše da odu u matičnu Banku i zatraže opće uvjete da vide da li postoji 'moratorij kredita' - mirovanje u kojem roku se samo plaćaju kamate a glavnica miruje.

    Nije neka okolnost ali opet svatko zna najbolje za sebe pa mu možda ta opcija bude od velikog značaja.

  10. #60
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Helena28 prvotno napisa
    Ja sam isto u RBA, isto mi rekli da će mi minus ostati isti do povratka na posao i još je uvijek isti. Svakih 6 mjeseci nosim nove papire i sklapam novi ugovor i nisam do sad imala problema.Jel i ti tako?
    Sad nista ne kuzim - treba svaki mjesec nositi potvrdu od poslodavca ili...? :? Zar nije dovoljno prilikom otvaranja rodiljnog i opet nakon 6 mj.?
    Ima netko frisku informaciju glede RBA? Stvarno mi nisu jasni s tom filozofijom, pogotovo sad kad su rodiljne naknade za prvih 6 mj. delimitirane pe su ti primanja prakticki nepromijena...

  11. #61
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Bila danas u dvije poslovnice RBA - kako je obracunsko razdoblje studeni/svibanj (dakle, trenutacan minus mi vrijedi do 15. studenoga), ne moram nista raditi do svibnja, s tim da sam radila dio rujna, tako da cu u listopadu dobiti dio place od poslodavca. Ako netko ima drugaciji slucaj (komplikacije, otisao na rodiljni ranije od mene i sl.), najbolje da se sam raspita.
    Uglavnom, u svibnju moram donijeti potvrdu poslodavca da sam tamo zaposlena i da nisam pred otkazom (glupost totalna, ali ajde) i potvrdu HZZO-a o isplati tri posljednje rodiljne naknade te ce mi minus biti nepromijenjen (zapravo se sklopi ugovor o okvirnom prekoracenju po tekucem racunu, ali to je samo drugi naziv za istu stvar).
    To sve treba obaviti i u slucaju da se vracate na posao u tom periodu (npr., ja cu se vratiti u travnju vjerojatno, kad ce dijete imati 6 mj.) jer oni u svibnju gledaju period od studenog do travnja i prema tome u svibnju odredjuju novi minus po tekucem.
    Ranije je obracunsko razdoblje bilo rujan/ozujak, ovo je nesto novo.

  12. #62
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    meni sad tek nis nije jasno...
    bili su mi rekli da po isteku trenitnog perioda dodjem sa potvrdom poslodavca da me i nakon porodiljnog ceka radno mjesto pa ce mi dalje rjesavati, ali sto tocno i kako nemam pojma. kako su pomaknuli sad period sa ozujak/rujan na svibanj/studeni nemam pojma sto trebam napraviti. meni sad ispada da sam cijeli period bila na komplikacijama i porodiljnom, odnosno nemam uplate placa nego naknada, a minus mi je 300% place tako da se ova razlika zbog komplikacija jako osjeti...

    btw zna li netko sto od ovih uplata na racun ulazi u obracun place za dopusteni minus u RBA:
    placa od poslodavca
    naknada za placu na komplikacijama
    naknada za placu na porodiljnom
    dodatak za novorodjence od HZZOa
    dodatak od Grada
    povraat poreza

    naime, sve to mi je isplaceno u obracunskom periodu pa me zanima sto od toga ulazi, a sto ne...

  13. #63
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    E, da, kod mene je bio slucaj da nisam bila na komplikacijama nego sam radila dio rujna i onda otisla na redoviti porodiljni - kad sam opisala svoj slucaj u cak dvije poslovnice RBA, rekli su mi ono sto sam vec napisala - sad ne radim nista po pitanju minusa jer ce biti kakav je bio i do sada, jer sam imala primanja od poslodavca u ovom obracunskom razdoblju, a kad dodje sljedece (travanj po novome), moram dionijeti potvrdu od HZZO-a o zadnje 3 isplate naknade i potvrdu poslodavca da nisam pred otkazom.

    Uglavnom, ne znam kakva je situacija s komplikacijama i ostalim primanjima, ali nekako imam dojam da ih zanimaju samo prihodi od poslodavca.

    Zapravo, uopce mi nisu jasni u RBA - pa vidjet ce na uplatama da dobivam naknadu od HZZO-a, koja je istovjetna mojoj placi buduci da su naknade delimitirane za prvih 6 mj. - sigurnije im je primanje od drzave nego od poslodavca, valjda. A i kao sto je netko ranije napisao, sto ce im potvrda poslodavca da nisam pred otkazom (otkaz ni ne mozes dobiti na porodiljnom, bolovanju, komplikacijama i sl.) - mogu ja dati otkaz poslodavcu jer sam, ne znam, dobila na lotu, pa opet necu imati primanja...

    Prvo sam zvala info telefon RBA i nisu mi nista pametno znali reci pa sam otisla u dvije poslovnice, s tim da mi je neljubazna baba u prvoj, nakon 45 min cekanja, rekla da je sljedeci obracun minusa u ozujku, sto mi je bilo sumnjivo jer sam dobila sms da mi je trenutacni minus odobren do studenog, a znam da to rade svakih 6 mj., pa sam otisla u drugu poslovnicu i nakon novih 45 min cekanja sluzbenica je rekla da je studeni/travanj nova spika...
    Ne znam, najbolje da se obruzas strpljenjem i krenes obilaziti poslovnice ili nabavis broj nekog dobrog osobnog bankara i nazoves.
    Ja cu napraviti kako su mi rekli jer mi minus uzasno treba, ali da su zbunjole i totalno nema smisla ista sto kazu, to stoji...
    Da ne kazem da imam prilicnu placu, a minus mi nije ni 100% place (valjda bih trebala ici zicati veci, ne znam), a i politika cekova im je jadna - maximalno 10 bez obzira na primanja... Jad i bijeda...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Ima li netko iskustva sa Splitskom Bankom???

  15. #65
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    ponovno sam predala potvrdu od poslodavca, ponovno potpisala zahtjev za okvirni kredit, ponovno mi je gospođa rekla da će mi ostati isti a oni mi ga ponovno smanjili. ja ne znam tko je ovdje lud

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Bila sam na mirovanju radnog odnosa 3 mjeseca, sad već radim 3 mjeseca nakon toga i sad su oni meni u Zgb. banci išli "revidirati minus" zbog ta tri mjeseca mirovanja. Dobila sam poruku da će mi minus iznositi 900,00 kn od 01. mjeseca. :shock:
    Što sad???
    Naravno, nazvati ću svojeg osobnog bankara, ali banka danas radi popodne, pa još nisam.
    Meni je to nekako diskriminirajuće. Ostaneš doma radi bebe, i to po Zakonu možeš, pa onda:
    1.) operu me za Mirovinsko (sama sam si platila)
    2.) u slučaju skorog porodiljnog, tretiraju me kao nezaposlenu, jer nemam 12 mjeseci staža bez prekida
    3.) i sad mi onda i ukinu minus.
    Tri put hura za natalitetnu politiku!!!!!

  17. #67
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    2.) u slučaju skorog porodiljnog, tretiraju me kao nezaposlenu, jer nemam 12 mjeseci staža bez prekida
    za ostalo ne znam, ali ovo mislim da ne stoji. moras imati 12mj u komadu ILI 18mj u zadnje 2 godine radnog staza, koliko ja znam

    a sve ostalo...pa zar nije tipicno za nasu drzavu da jedno pisu drugo rade? :/

  18. #68
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    saska7, je je, točno je za tih 12 mjeseci. Na žalost. Za komplikacije u trudnoći se uzima 12 mjeseci neprekinutog ili 18 mjeseci s prekidima, ali za porodiljni se uzima samo 12 mjeseci neprekinuto. (provjerila sam na više mjesta).

  19. #69
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    uff
    sori na krivoj informaciji...i na OT komentaru...

  20. #70
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    saska7, je je, točno je za tih 12 mjeseci. Na žalost. Za komplikacije u trudnoći se uzima 12 mjeseci neprekinutog ili 18 mjeseci s prekidima, ali za porodiljni se uzima samo 12 mjeseci neprekinuto. (provjerila sam na više mjesta).
    Ali to ne mora značiti da nećeš ništa dobiti! Mišljenja sam da bi ti rodiljna trebala biti ona min od 1660 kn. No, s druge strane, potrebno je vidjeti kako tretiraju to mirovanje prava. :/ (znam da se radi o prekidu osiguranja, ali...)

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    20

    Početno

    podravska banka

    imala sam odobren minus na zahtjev (dakle ne automatizmom) u visini dvije place na godinu dana. na porodiljnom sam od 1.4., bila sam kod osobne bankarice i rekla mi je da ne trebam nista donositi od dokumentacije i da dodjem u 11.mj. kad mi protekne godinu dana od odobravanja minusa. tada su mi ga smanjili na visinu 1,5 place i to automatizmom, nisam podnosila zahtjev.

  22. #72
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo zvala sam osobnu bankaricu (Zg. banka), veli da nije frka, da donesem samo zadnju listu plaće i da će napraviti zahtjev za ponovno vraćanje minusa. Mada nije mi jasno što će im lista, kad sve imaju u računalu. Uglavnom, nadam se pozitivnom rješenju, odnosno negativnom (minusu).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    mene zanima ovo
    ja sam na burzi(produljna naknada jer sam ponovo rodila)
    naknada mi sjeda na zagrebacku, racun od mm na kojem sam opunomocena
    e dali oni tako nama minus od 1000kn
    doso nam prijatelj da mu hitno trebaju novci, vraca za par dana i on nesto
    pitaj Boga di
    i mislili mi aj dobro nek sjeda burza pa nek se to otplacuje
    i onda nam oni smanjili minus na 4000 pa ga na kraju i ukinuli
    dobili opomenu pred tuzbu
    jer mozemo nesto napravit?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    nakon koliko ukidaju taj minus....koliko moraš biti bez "prihoda", tj. da li se treba napraviti neki veći razmak između prihoda koji sjedaju na tekući ili?

    ako bude sve ok radit ću do cca 15.9., a termin mi je 20.10.

    zadnju plaću bi trebala dobiti oko 20.9 za 9 mjesec
    oko 20.10. mi stiže bonus sa zakašnjanjem od mjesec dana
    i u 11 stiže porodiljna naknada ?
    pa neće biti nekog prekida sjedanja love na tekući......


    jel u tome stvar ili??


    hvala

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    Ha ha ha a meni je Erste posalao poslodavcu ovrhu da mi pljeni plaču radi nedozvoljenog minusa.

    Iako su svi u poslovnici znali da sam na komplikacijama,čak sam i donjela potvrdu sa HZZO koliko primam (832kn),ali nitko tu potvrdu nije niti uzeo,minus sam svaki mjesec koliko sam mogla otplačivala,a ono meni poslali ovrhu!!
    Smiješno!
    Odma sam išla u banku, i evo več 20 dana mi se nitko ne javlja

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Cure,
    (da ne odgovaram svakoj posebno)

    velika većina banaka ne uzima rodiljnu naknadu (a time i naknadu za bolovanje) kao vrstu prihoda temeljem koje se može obračunati neka visina kredita po tekućem računu (popularno nazvani: dozvoljeni minus).

    Ono što većina banaka omogućava strankama koje idu na bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći, odnosno koje su na rodiljnom dopustu je:
    odobravanje okvirnog kredita po tekućem računu. Naime, banke "zamrznu" postojeći "minus" na neko razdoblje (obično 6 mjeseci - 1 godine) te neovisno o priliviu na račun ovaj "minus" ostaje isti.

    Ako u banci ništa niste tražili, onda ona jednostavno u obračunskom razdoblju kad se "saldira" minus po tekućem računu, izračunava prosječni priliv (po plaći, ali ne i naknadi plaće) te temeljem toga i odobrava "novi" minus za sljedeće razdoblje. U ovim vašim slučajevima, uvijek niži i niži...ako ga i u potpusnosti ne ukine.

    Znači, ako nećete biti u mogućnosti vratiti taj "minus", onda u banci tražite okvirni kredit po tekućem računu koji se odobrava rodiljama / trudnicama (normalno pod uvjetom da je isti još uvijek u ponudi).

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    25

    Početno

    molim vas za odgovor ako netko zna.....
    ja sam na porodiljnoj naknadi kao nezaposlena majka do trece godine starosti djeteta (trece dijete)imam li prava na cekove ili povecanje dozvoljenog minusa u HPB.Sad imam odobren minus od 2500kn.

  28. #78
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj ninavk prvotno napisa
    molim vas za odgovor ako netko zna.....
    ja sam na porodiljnoj naknadi kao nezaposlena majka do trece godine starosti djeteta (trece dijete)imam li prava na cekove ili povecanje dozvoljenog minusa u HPB.Sad imam odobren minus od 2500kn.
    s porodiljnim nemaš pravo na veći minus od 2500 kn...a isto tako ne mozes ni čekove dobiti :/
    nazalost

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    imam odobren minus u zabi koji nikad ne koristim, i povećavao se u zadnjih godinu dana....

    od 22.9 sam na porodiljnom i dolazi mi obavijest u petak da mi od 1.10. minus iznosi skoro duplo manje???

    sad da li ga smanjuju jer ga ne koristim ili ????

  30. #80
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    zanima me ako netko zna za Zabu, koliko dana oni toleriraju za nedozvoljeni minus, sječam se jednom prije da sam ga podmirila tek za 3 dana i nisu ništa reagirali

  31. #81
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Ja sam u RBA banci i do danas nisam znala da trebaju potvrde za produženje minusa po tek. računu tijekom porodiljnog. Sva sreća pa je politika banke "milosrdna" pa sam dobila obavijest da će mi dosadašnji minus biti produžen do 15.11. 2010. zbog urednih podmirivanja obaveza dosad,iako sam na porodiljnom od 7 mj. prošle godine i već 4 mjeseca na nižoj porodiljnoj naknadi. Bogu hvala na tome!!!

  32. #82
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ikakva iskustva sa splitskom bankom???

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    8

    Početno

    ako netko ima iskustva s porodiljnim za nezaposlene,ja sam predala zahtjev krajem 10 mj. a još nisi ni rješenje poslali, koliko im treba? Da li pošalju onda zaostatke?

  34. #84
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno Zaba

    moje iskustvo u zabi je užasno - ponižavajuće.
    dakle, za vrijeme komplikacija mi se suprug ostao bez primanja tako da smo bili primorani živjeti od moje naknade i dopuštenog minusa, koji je nakon 7 mjeseci kretao do granice dozvoljenog minusa.
    tada su me obavijestili kako rade "reviziju" prekoračenja i kako naknada od hzzo nije primanje i srezati će mi dozvoljeni minus, čime bi me automatski stavili u crveno za nešto više od 10.000kn , a s obzirom na situaciju ne bih to otplatila tako skoro niti bi imali od čega živjeti.

    zivkala sam okolo i naokolo i da skratim: odobrili su mi da mi ostave dopušteno prekoračenje do kraja porodiljnog, ali moram doći na razgovor i donijeti im papire od doktora na arhivu. ja donosim papire od hzzo-a i komisije na kojima uredno stoje svi datumi i šifre bolesti.

    ALI NE - to nije dovoljno, oni žele kopirati moje NALAZE ginekologa za arhivu u moj dosje, na što se ja pobunim kako je to isuviše intimno i privatno da bih na to pristala - onda ok, naravno da ne moram pristati na to, ali onda mi ne mogu odobriti takav produžetak prekoračenja. i ja stvarno nisam imala izbora...

    i tako meni u zabi u dosjeu stoje kopirani nalazi na kojim piše sve o mojim spontanim pobačajima, krvarenjima u trudnoći i hematomima, terapijama koje uzimam. izašla sam iz banke, onako ogromna par tjedana do poroda, ponižena kao nikad. ali imam svoj dozvoljeni minus.

  35. #85
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Preprestrašno, užas jedan ma mafijaši kamatari imaju valjda više ljudskosti nego naše banke. Meni je ovo toliko strašno zadiranje u intimu da bih ja to prijavila, makar udruzi potrošača.

  36. #86
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Tonja_1, ne-ču-ve-no!!! Užas.

    Sad ću biti malo bezobrazna, ali daj reci, jel za tim šalterom gdje su se takve nebuloze tražile od tebe, sjedila žena ili muškarac?

    Mislim (ne mogu tvrditi jer mi to nije struka) da su prekoračili svoje ovlasti.

    Sigurno netko od pravnica/ka na forumu to zna!

  37. #87
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bravo, mitovski - prijaviti ili bar pitati u Udruzi za zaštitu potrošača!

  38. #88
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    srećom barem nisam bial za šalterom, već iza u uredu osobnog bankara koji je bila - žena, žena koja nema djecu.

    ponavljam, ja nisam morala pristati na to, ali tada mi ne bi odobrili produženje minusa.
    čim prvom prilikom udem u mogućnosti zatvoriti svoje obveze u zabi, odlazim iz te banke i tada ću tražiti svoj dosje, ranije nisam bila u prilici buniti se.
    do tada se ne želim toga sjećati, ali želim drugima dati upozorenje s kakvim neljudima imamo posla.

    da mi ih je samo vidjeti kako u svojim matičnim zemljama idu napraviti tako nešto...

  39. #89
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tonja_1 prvotno napisa Vidi poruku
    srećom barem nisam bial za šalterom, već iza u uredu osobnog bankara koji je bila - žena, žena koja nema djecu.

    ponavljam, ja nisam morala pristati na to, ali tada mi ne bi odobrili produženje minusa.
    čim prvom prilikom udem u mogućnosti zatvoriti svoje obveze u zabi, odlazim iz te banke i tada ću tražiti svoj dosje, ranije nisam bila u prilici buniti se.
    do tada se ne želim toga sjećati, ali želim drugima dati upozorenje s kakvim neljudima imamo posla.

    da mi ih je samo vidjeti kako u svojim matičnim zemljama idu napraviti tako nešto...
    Ti si morala pristati na to jer su te ucjenili.
    Peviše je bilo i tražiti te na uvid dokumentaciju. Sasvim bi dovoljno bilo tražiti na uvid nekakvo rješenje o komplikacijama ili porodiljnom ali ovo je bezobrazluk. Najgore je što se čovjek protiv toga teško bori jer si tada bila u situaciji da se nisi mogla pokupiti i reći sad ću vas prijaviti pa da ne dobiješ minus.
    Ja bih te zamolila u ime svih drugih koji će možda doživjeti ovako nešto ako ikada budeš smogla snage da prijaviš barem u Udruzi potrošača. Moramo se pokrenuti neke se stvari u ovoj zemlji moraju početi mijenjati a to možemo samo ako dignemo glas.

  40. #90
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Jel ima netko frisko iskustvo s minusima za vrijeme kompl. u trudnoci/porodiljnog?
    Naime, imam odobren minus u PBZ-u koji iznosi 300% moje place i ne moram vam ni govoriti da sam stalno u njemu (a pogotovo sad kad sam na naknadi za komplikacije i opremam sve za bebu koja ce se roditi).
    Uskoro ce mi revidirati taj minus pa me uhvatio uzasan strah da ce mi ga ukinuti jer sam zadnjih par mjeseci iskljucivo na naknadi.
    Jel mi se moze dogoditi da ako mi ga ukinu da mi banka plijeni naknadu sve dok ne dodjem na nulu, tj vratim sav minus od par tisuca kuna?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    meni su u zabi ostavili minus koji sam imala prije padanja na rodiljnu naknadu, dakle dok sam imala viša primanja - ja to nisam znala, pa sam nakon dvije godine vratila taj puno viši minus jer su mi ga opako snizili, ostavit će mi ga do kraja rodiljnog
    vjerujem da i PBZ ima neku opciju

  42. #92
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Nadam se da imaju... Taman da mi ga i nesto smanje bi prezivjela, samo da ga skroz ne ukinu.
    Ne znam dal bi ih zvala unaprijed ili da cekam sto ce oni napraviti.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ti njih zovi, nemaš što čekati

  44. #94
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala Zo na savjetima!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nema frke, nadam se da ćeš biti zadovoljna odgovorom banke

  46. #96
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Evo ja sam danas u ZABI dobila nazad dozvoljeni minus,jer mi je idući mjesec trebao biti smanjen s obzirom da sam na komplikacijama.Djelatnica je bila jako ljubazna,i veli da je važno zatražiti na vrijeme!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sam se informirala o dozvoljenom minusu u Hypo banci, receno mi je da cu imati pravo na to, ali mene konkretno zanma, da li postoji mogucnost dobivanja gotovinskog kredita, oko 7000kn, ako mi je naknada za komplikacije 831 kn?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    dali i za vrijeme porodiljnog imaju pravo skidati ti minus kako zele?

  49. #99
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se informirala o dozvoljenom minusu u Hypo banci, receno mi je da cu imati pravo na to, ali mene konkretno zanma, da li postoji mogucnost dobivanja gotovinskog kredita, oko 7000kn, ako mi je naknada za komplikacije 831 kn?
    Ja imam na hypo banci minus, i luda sam od njega. Ne mogu ga otplaćivati, konkretno sam u nedozvoljenom minusu oko 4500kn, i svaki mjesec mi uredno još dodaju 100kn kamata i naknade za vođenje računa. I još mi skidaju za revolving oko 150kn misečno sa minusa, al dobro tako mi se bar revolving otplaćuje, al kamata je jeb*ena!

    doduše meni novci od porodiljnog dolaze na drugi račun u drugoj banci, tako da mi to ne diraju!
    Posljednje uređivanje od fingertips : 14.01.2013. at 15:32

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Smiju li mi smanjiti minus ako sam doma na porodiljnom radi njege djeteta .? Zagrebačka banka ? Sto napravit molim za savjet

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •