Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Minus po tekućem rn. za vrijeme trudničkog bolovanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno Minus po tekućem rn. za vrijeme trudničkog bolovanja

    Da olakšamo trudnicama koje su na trudničkom bolovanju, zapišite na ovaj topic proceduru u bankama u kojima imate tekuće račune. Dodavajte info samo za banke za koje već nije zapisan postupak. Jedna nam je trudnica javila postupak za Zabu:

    Zagrebačka banka

    - treba se javiti u matičnu poslovnicu
    - ponijeti sa sobom dokumentaciju (doznake, trudnička knjičica ili povijest bolesti)
    - u banci se potpiše zahtjev

  2. #2
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Hi Minnie, ja sam trudnica koja je otkrila ZABU......

    Samo jedna dopuna informacije......ovo vrijedi i za mame na porodiljnom dopustu. :D

  3. #3
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    RBA

    - fotokopija doznake
    - potvrda od poslodavca da ste u stalnom radnom odnosu(u stilu da je ta i ta osoba u stalnom radnom odnosu te da ju čeka radno mjesto nakon porodiljnog i podatak da koristi porodiljni ili je na komplikacijama od tad i tad).

    Meni su u firmi (drž. uprava) rekli da ne mogu napisati da se vraćam na posao nakon porod. jer ko njima jamči da ja neću dati otkaz?? te su mi napisali da sam u radnom odnosu na neodređeno vrijeme od datum pa na dalje, te da mi se potvrda izdaje u svrhu ostvarivanja prava u RBA. U banci su prihvatili i takvu potvrdu.

  4. #4
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    PBZ
    Koliko se sjećam ja nisam ništa nosila ni kada sam otišla na trudničko bolovanje ni na porodiljni.
    Otišla sam u banku pitati da li će doći do neke promjene ili ukidanja minusa zbog mog bolovanja ili porodiljnog,oni su mi rekli da šef (valjda poslovnice!?) odlučuje i da će mi možda malo smanjit ali da ga neće ukinut.Međutim oni su meni od 5. mjeseca prošle godine svaka 3 mjeseca povećavali minus bez obzira na moja sve manja primanja... a lude banke!
    Sad mi je minus 6 puta veći od porodiljne naknade :shock:

  5. #5

    Početno

    Međimurska banka: ne traže ništa posebno nego se minus korigira prema iznosu naknade koju primate, tj. ne može biti veći od nje + onih standardnih 100,00 kn. Vrijedi i za bolovanje i za porodni, a koliko sam shvatila službenicu i za sve druge vrste naknada, bitno da je prihod stalan.

  6. #6

    Početno

    Da se ispravim : Još jedna luda banka! Umjesto da mi smanje, uvećali mi minus sa 3.000,00 na 8.000,00 kn! I sad nemoj doći u napast.....

  7. #7
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Zagrebačka banka- nisam nikada primala plaću na taj tekući račun, ali mi je povećan minus na skoro trostruki iznos od onoga koji sam imala prije rodiljnog. Bez ikakvih zahtjeva i nošenja papira.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Volksbank

    ništa nisam morala nositi, niti tražiti, sve je ostalo isto, pa i dopušteni minus

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Zagrebačka banka za povećanje minusa (koji su prethodno smanjili) uzima naknadu od 1 %

  10. #10
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ja sam također čula da Rba traži tu potvrdu od poslodavca, no medjutim nisu me ništa pitali pa se ja pravim malo luda...a i vidjeti ćemo taman sredinom trećeg mi se treba produžiti minus...tko zna, dakle mogli bi mi ga i ukinuti, hmm...pa neka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    "Sad mi je minus 6 puta veći od porodiljne naknade :shock: " - to se i meni dogodilo u PBZu, primam 2500 kn, a minus imam 9000 kn???!!
    I naravno da sam došla u veliku napast i na kraju mi ukinuli minus

  12. #12

    Početno ERSTE BANK

    Zna li tko što je sa erste&steiermarkische bankom ?

  13. #13
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj diči prvotno napisa
    Ja sam također čula da Rba traži tu potvrdu od poslodavca, no medjutim nisu me ništa pitali pa se ja pravim malo luda...a i vidjeti ćemo taman sredinom trećeg mi se treba produžiti minus...tko zna, dakle mogli bi mi ga i ukinuti, hmm...pa neka.
    Ako im ne doneseš do 15. 03. tu potvrdu od poslodavca smanjiti će ti minus.

  14. #14
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Da se ispravim : Još jedna luda banka! Umjesto da mi smanje, uvećali mi minus sa 3.000,00 na 8.000,00 kn! I sad nemoj doći u napast.....
    Međimurska je u vlasništvu PBZ - prema tome, ništa čudno.
    A povećavali su vam vjerojatno jer ste bili do daske u minusu, pa automatizmom povećavaju (jer im se isplati) - da niste koristili minus do maksimuma, a prosjek vam je niži, smanjili bi vam minus.

  15. #15
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    meni su smanjili minus...i nije mi zao i tako ga ne zelim! mene zanima kako sa cekovima za vrijeme porodiljnog?nikad ih nisam uzimala pa sada ne znam kakva je procedura za vrijeme porodiljnog,mislim ako zatrebam koji?

  16. #16
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Čekove daju po procjeni (ovisno kolika su ti primanja), meni su na porodiljnom jednom trebali i dobila sam 5 kom., vjerojatno da sam opet tražila dobila bih isto toliko, a s normalnom plaćom bez problema dobijem 15.

  17. #17
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    moli mpomoć jer sam nova i friška u svemu.
    od 1.6. će mi dr otvoriti 'komplikaciju'...matična banka mi je ZABA...što trebam donijeti i, još važnije, kada?

    dozvoljeni minus mi istječe u 10. mj.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    21

    Početno ha ha

    to je baš napast :D :D

  19. #19
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    Ja sam u Podravskoj banci (POBA).Budući da sam prešla u tu banku prije komplikacija u trudnoći,dozvolili su mi minus jedva jedvice kao da smo mi trudnice neka pošast a ne ljudi.Da mi nisu dozvolili minus vjerojatno bi izgubili klijenta.Da li je netko još u istoj banci i da li su dozvolili minus?

  20. #20
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    moli mpomoć jer sam nova i friška u svemu.
    od 1.6. će mi dr otvoriti 'komplikaciju'...matična banka mi je ZABA...što trebam donijeti i, još važnije, kada?

    dozvoljeni minus mi istječe u 10. mj.
    Ja sam skoro isti slučaj, s tim da ću na bolovanje s 1.8. Trudničku knjižicu uopće nemam.

  21. #21
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    tek sam sada skuzila ovoj topci. zna li tko sta je sa splitskom bankom?

  22. #22
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Za zabu znam da odobravaju isti minus kao prije porodiljnog. Meni su rekli da moram donijeti kopije 3 zadnje plaće prije nego što sam otišla na komplikacije i kopiju doznake da sam na komplikacijama/porodiljnom. I sve to treba donijeti prije nego što istekne dozvoljeni minus.
    Moja osobna bankarka kaže da neće biti nikavih problema. Čak mi je spomenula da mi na porodiljnom normalno može odobriti i kredit, ako mi zatreba.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    OPATIJA
    Postovi
    15

    Početno Re: ERSTE BANK

    Citiraj Renči prvotno napisa
    Zna li tko što je sa erste&steiermarkische bankom ?
    jesi štogod saznala za erste, ja sam probala međutim ništa pozitivnog?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    za erste banku. pitat ću u pon prijatelja tamo radi.mislim da ako si imala već dogovoreni minus da ti kada istiće minus odobravaju ponovno zavisi od prosijeka ako su primanja redovna.jer ako radiš i dogovoriš minus 3 plaće traje ti godinu dana bez obzira jel ti se poveća ili smanji ili ako koji mjesec preskoći.

  25. #25
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja sam u E&S banci, imala sam minus malo veći od iznosa moje plaće! od 3 mjeseca sam na komplikacijama i dobivam 4,250kn, manje od iznosa plaće. Minus mi je istekao u sedmom misecu, sami od sebe su ga produžili u istom iznosu za narednih godinu dana! Teta u banci mi je rekla da provjerim dan dva prije isteka jesu ga sami produzili, a ako nisu da dođem u matičnu poslovnicu! Čak sam i čekove dobila, koje btw prvi put naručujem otkako sam u E&S banci, a njihov sam klijent 5-6 godina. Mislim se ja - zlu ne trebalo sad kad su nam se smanjili prihodi! Eto, to su informacije koje ja imam o Erste.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    22

    Početno

    HPB

    U Hrvatskoj Postanskoj Banci minus mi je ostao nepromijenjen tako sto sam predala molbu za odobrenje minusa ili tako nekako - uputila me zaposlenica u poslovnici na Autobusnom kolodvoru .
    Nije mi bila potrebna dodatna dokumentacija,samo sam u rubriku razlog napisala smanjena primanja zbog porodiljnog.
    Kroz tjedan dana su me nazvali da ce mi minus ostati nepromijenjen sljedecih 8 mjeseci .

  27. #27
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    RBA

    Po 'novome' (od 05.03.2007.) u osnovicu za računanje okvirnog kredita po tekućem računu automatski ulaze i porodiljne naknade. Ne treba nikud nositi nikakve papire, potvrde i slično.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno Re: ERSTE BANK

    Citiraj bublinko prvotno napisa
    Citiraj Renči prvotno napisa
    Zna li tko što je sa erste&steiermarkische bankom ?
    jesi štogod saznala za erste, ja sam probala međutim ništa pozitivnog?
    Meni su dali bijednih 1000,00 kn. minusa, a imala sam nekada kod njih minus 4 puta veći od svoje plaće, koja je bila super, dok me sada nisu srezali na 2500,00 kn. Čak je žalosno da preko 15 godina preko njih primam plaću i oni smatraju da porodiljni znači da ne radiš i smanje ti taj minus kada ti najviše treba, a recimo HPB kod kojih sam primala naknadu prije 2 godine, a sada nemam primanja, mi omogućuje 2500 kn minusa. Zar to nije sramota? Žao mi je što sam prebacila primanje porodiljne naknade na ovaj tekući u Erste banci, jer nisu zaslužili ni lipu, zbog ovakvog odnosa prema ženama na porodiljnom. I ne samo to, nego ozbiljno razmišljam da prebacim svoja redovita primanja kada se vratim na posao na tekući račun neke druge banke.

  29. #29
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Kako sam napisala, meni su u E&S stvarno sve ostavili kako je bilo i to sami od sebe produžili! Da odeš u banku porazgovarati sa nekim, jer takav način smanjivanja minusa je stvarno bezobrazan!

  30. #30
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Odi si u RBA, super su.

  31. #31
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    "Sad mi je minus 6 puta veći od porodiljne naknade :shock: " - to se i meni dogodilo u PBZu, primam 2500 kn, a minus imam 9000 kn???!!
    I naravno da sam došla u veliku napast i na kraju mi ukinuli minus
    I meni su ukinuli minus kad mi je naknada pala na 2500 ali sam žustro odjurila kod šefa i on me pitao koliko vam treba,ja njemu toliko koliko sam bila u minusu i još malo da mi ostane on napisao i dalje su mi odobrili minus.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa
    Citiraj diči prvotno napisa
    Ja sam također čula da Rba traži tu potvrdu od poslodavca, no medjutim nisu me ništa pitali pa se ja pravim malo luda...a i vidjeti ćemo taman sredinom trećeg mi se treba produžiti minus...tko zna, dakle mogli bi mi ga i ukinuti, hmm...pa neka.
    Ako im ne doneseš do 15. 03. tu potvrdu od poslodavca smanjiti će ti minus.
    Mi nismo donili potvrdu na vrijeme i nisu nam smanjili minus nego su nas zvali da odemo u u poslovnicu sa doznakama i tamo nam vec postojeci minus produzili na 6 mjeseci nakon kojih smo opet samo dosli u banku da nam ga produze do kraja porodiljnog, tako da za RBA imam samo rijeci hvale sta se tice toga!

  33. #33
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni su bez ikakvih pitanja uskladili minus s visinom porodiljnih naknada kroz proteklih 6 mjeseci. Kad sam ih pitala u ožujku 2007 rekli su mi da porodiljne naknade ulaze u obzir automatski, po novome.

  34. #34
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    kad sam ostala trudna ,otisla sam u rba i nisu me trazili nikakve papire posto su mi upravo produzili minus do 3 mj.2008.pa su mi rekli da se javim mjesec prije nego mi istekne taj rok,i da tada donesem papire od poslodavca da sam u stalnom radnom odnosu..

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo u vezi erste banke.meni produžili minus na godinu dana.rekli da tek ako su ti primanja na porodiljnom znatno manje nego plaća onda ti preprave odobreni minus.tako da ću ja tek iduće godine kada mi istiće minus dobiti manji minus jer ću imati 2500 kn naknadu.za sada nikakve doznake nemoram nositi nego mora mi sjesti svaki mjesec naknada.

  36. #36
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Eto mene ljute kao pas. U petak mi smanjili minus za 5000 kn, i ja bi sad trebala do 15.-tog smisliti 4900kn da pokrijem razliku. Šef moje poslovnice uopće mi nije dao ikakve mogučnosti osim da platim tu razliku, a rekla sam mu da sam trudnica, da se vračam na posao za20 dana, pa će mi se primanja povečati te da sam trenutno na porodiljnom. Znam da su inače fleksibilni s vračanjem minusa, jedino ovaj moj ne... kome da se ja žalim? Natuknula sam i da ću pokriti cijeli minus i promjeniti banku, gsp. se nije dao smesti, a nije bio ni pristojan.
    Banka PBZ

  37. #37
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    E da, dugo sam već u toj poslovnici, i uvijek sam sve redovito pokrivala, a i kreditna kartica mi vezana na taj račun, i ona je isto uredno pokrivana svaki mjesec... tako da sam definitivno trebala dobiti svoj stari minus, zar ne?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno

    ja se vodim kao nezaposlena jer u 2mj trudnoće dobila otkaz.otvorila si račun u hrvatskoj poštanskoj banci 2mj prije poroda.isti dan kada dobila porodiljni automatski su mi sami odobrili minus od 2500kn.posebno podnijela zahtjev za ćekove i dobila ih 12.nahnada mi je inače 1663kn.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2

    Početno

    HYPO[/b]

    Otvoriti paket "Sretna zvijezda" (službenik će vam reći što sve treba za njegovo otvaranje),donijeti zadnju platnu listu ovjerenu žigom i potpisom od strane poslodavca i na temelju nje se odobrava limit po tekućem računu u visini tri netto plaće s kamatom od 11 %.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    21

    Početno

    Cure molim Vas objašnjenje za ovaj minus u ZABI, na porodiljnom sam od 22.11. minus su mi sad u prvom mj. nešto smanjili, ako dobro kužim trebala bi otići u banku da mi više ne smanjuju moj minus? :? :? :?

  41. #41
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    U ZABI u siječnju i srpnju revidiraju minuse.
    Kako bi ti se minus vratio na staro (ali samo ukoliko ti neće biti razlika između primanja dok si radila i onih sada kad si na komplikacijama, dakle ako ti inače primanja nisu preko 4250 kn) potrebno je donjeti potvrdu o trudnoći i bolovanju pa će ti vratit minus na staro.

    Ja sam trenutno na 4 sata u firmu, a ostak pokriva CZZS te mi je minus u siječnju isto bio srezan, no donjela sam potvrdu od Centra i odrezak od plaće i minus mi je vraćen.

  42. #42
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    RBA

    Po 'novome' (od 05.03.2007.) u osnovicu za računanje okvirnog kredita po tekućem računu automatski ulaze i porodiljne naknade. Ne treba nikud nositi nikakve papire, potvrde i slično.
    istina da ulaze u prosjek, ali svakako treba donijeti doznaku za porodiljni i izjavu poslodavca.
    isto vrijedi i za komplikacije

  43. #43
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    RBA

    Po 'novome' (od 05.03.2007.) u osnovicu za računanje okvirnog kredita po tekućem računu automatski ulaze i porodiljne naknade. Ne treba nikud nositi nikakve papire, potvrde i slično.
    ja sam jučer sređivala minus u RBA. nisam ni znala da nešto treba nositi dok nisam pročitala ovdje ( a već sam razbijala glavu kako ću ga pokriti :/ )

    kako god, ipak je trebala potvrda od poslodavca da me nakon porodiljnog čeka radno mjesto i kopija doznake.minus ostaje potpuno isti kao do sada. nakon 6 mjeseci kad ponovno budu odobravali minuse treba ponovno doći. samo nisam pitala treba li opet nositi tu potvrdu od poslodavca

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Sanjaneo, trebaš opet nositi potvrdu od poslodavca.

  45. #45
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Helena28 prvotno napisa
    Sanjaneo, trebaš opet nositi potvrdu od poslodavca.
    ajme pa šta će im opet, ionako je žena okrenula očima kad sam ju tražila. mogu misliti šta će biti sljedeći put :shock:

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    U ZABI u siječnju i srpnju revidiraju minuse.
    Kako bi ti se minus vratio na staro (ali samo ukoliko ti neće biti razlika između primanja dok si radila i onih sada kad si na komplikacijama, dakle ako ti inače primanja nisu preko 4250 kn) potrebno je donjeti potvrdu o trudnoći i bolovanju pa će ti vratit minus na staro.

    Ja sam trenutno na 4 sata u firmu, a ostak pokriva CZZS te mi je minus u siječnju isto bio srezan, no donjela sam potvrdu od Centra i odrezak od plaće i minus mi je vraćen.
    i meni ističe dosadašnji minus preksutra... prije tjedan dana sam u ZABI potpisala zahtjev da mi moj sadašnji minus ostave s obzirom da sam na porodiljnom i još me ništa nisu obavjestili.... inače tražili su me samo trudničku knjižicu ....

    pa koliko im treba da me obavjeste hoće li mi i dalje dat moj stari minus ili ne??

  47. #47
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa

    i meni ističe dosadašnji minus preksutra... prije tjedan dana sam u ZABI potpisala zahtjev da mi moj sadašnji minus ostave s obzirom da sam na porodiljnom i još me ništa nisu obavjestili.... inače tražili su me samo trudničku knjižicu ....

    pa koliko im treba da me obavjeste hoće li mi i dalje dat moj stari minus ili ne??
    ako je rijec o ZABI ja ti predlazem da zoves i pitas. zbog "prekrasnih iskustava" i mene i MM mi smo sad u RBA i ne pada nam na pamet da vise ista ikad imamo sa ZABAom

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    ERSTE
    Ostaje minus koji je odobren prije odlaska na porodiljni dopust bez obzira na iznos porodiljne naknade. Tj ne smanjuje se kada se ona smanji. Ali ono što bi morali napraviti je javiti se u matičnu poslovnicu par dana prije nego vam istekne važeći minus da bi ih obavijestili o čemu se radi. To važi i ako imate kredit - odlaskom na porodiljni više nema plaće sa koje se može skinuti rata kredita. Zbog toga je najbolje da ugovorite trajni nalog sa tekućeg računa. Također vodite računa da naknada stiže krajem mjeseca a krediti imaju rok otplate do 10-tog u mjesecu. Možda ćete trebati platiti jednu ratu unaprijed. I još nešto - ako nemate vremena za otići do banke a trebate samo par informacija - broj tel je 0800 7890 i rade od 0-24. Eto

  49. #49
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    evo mene s novim vijestima u vezi minusa. kao što sam već rekla u RBA banci sam, na vrijeme sam predala zahtjev, potvrdu od poslodavca i sve ostalo. ljubazna teta mi je objasnila da će mi minus ostati isti sve dok se ne vratim na posao. :D kad ono, IZNENAĐENJE! :? minus su mi ipak smanjili a kad sam došla u banku pitati bila je druga ne baš ljubazna teta koja me je uvjeravala da mi nitko nije mogao reći da će mi minus ostati isti jer to nije moguće. ima li tko kavih drugih iskustava? od kud da vratim minus???

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Sanjaneo,

    ja sam jučer bila u RBA zbog problema s minusom. Naravno da sam u duuuubokom minusu i svaka kuna većeg minusa mi je dobrodošla na porodiljnom. Donijela sam potvrdu od firme da sam zaposlena na neodređeno još u subotu i napravili su mi nekakav ugovor o okvirnom kreditu, da ne duljim to je isto kao i minus samo se drugačije zove. Dakle, minus mi ostaje isti kao i do sada. Kad jučer mi stigne izvadak na kojem stoji da mi je minus povećan za cca.2000kn. Odem na web, zbrojim sva primanja, kad ono stvarno je tako. Nakupila se božićnica, dar za dijete islično. I ja sva vesela odem u poslovnicu, a kaže mi gđa. bankarka da to program griješi, jer ne prepoznaje porodiljni, tj. ne razlikuje da od plaće. ZA BANKU PORODILJNI NIJE PLAĆA!!! Pa porodiljni je sigurnije primanje nego plaća od nekog nesigurnog privatnika. Za njih nije tako. Politika banke je da rodilja nikako ne može imati veći limit nego što je imala. Pokunjena sam se vratila kući.
    Ne znam da li si im odnijela potvrtu iz firme? ako nisi, još nije kasno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •