Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 641

Tema: za latinicu - tema cijepljenje

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno za latinicu - tema cijepljenje

    ima li roditelja koji bi se javili?
    vjerujem da ima :D

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    virtualno pleme?

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    niste valjda posli na - cijepljenje?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Traže protiv? Tu saaaaaaaaaaaaaaaaaaam :D

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ok, pisem tebe
    ima li onih koji imaju stariju djecu a da ih nisu (ili na kraju jesu) primili u vrtic zbog necijepljenja?
    ima li onih kojima su djeca imala nekakve posljedice cijepljenja.
    onda oni koji su docijepili djecu s dodatnim cjepivima
    hepatitisb, gripa

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ok, pisem tebe
    ima li onih koji imaju stariju djecu a da ih nisu (ili na kraju jesu) primili u vrtic zbog necijepljenja?
    ima li onih kojima su djeca imala nekakve posljedice cijepljenja.
    onda oni koji su docijepili djecu s dodatnim cjepivima
    hepatitisb, gripa
    Mislim da imaš predstavnike svih navedenih grupa na forumu, samo je pitanje hoće li se javiti za TV.

  7. #7
    La-la squo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    ovako. ja sam gotovo isključivo na homeopatiji posljednjih 10 godina. uključujući period trudnoće isto. Noek ima 2 godine. NIKADA nije pijo antibiotike i sl. sra.... Sve probleme (grčiće, zubići, prehlade, navodni atopijski dermatitis) rješavali smo opet homeopatijom. Međutim, ciljepljen je sve regularno + hepatitis b + krpelji. Zašto? Duga priča. Svakako, da je svako cjepljenje bilo potpomognuto homeopatskim pripravcima prije i poslje samog cjepljenjate smo tako izbjegli nepoželjne reakcije....

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mene ne piši. Latinica je mjesto na kome moraš biti bilo stručnjak iz tog područja (nisam) ili imati osobnu priču (nemam). Volio bih da imamo brošuru pa da imamo čime mahati i tada bih išao sa svim guštom - ovako rađe neka ide netko s osobnom pričom, suzaks ili netko drugi. Kvaliteta, a ne kvantiteta 8)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mene ne piši. Latinica je mjesto na kome moraš biti bilo stručnjak iz tog područja (nisam) ili imati osobnu priču (nemam).
    Sad sam se zamislila. Stručnjak DEFINITIVNO nisam, ali nisam cijepila dijete i ako ga cijepim, to će biti jaaaaaaako selektivno. Ne znam jesam li u tom slučaju podoban kandidat... Ja sam zabrijala da traže nekog za prilog koji ide u svakoj Latinici, ako je za raspravu u studiju onda ni ja vrlo vjerojatno nisam idealan kandidat. :/

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nisu trazili strucnjaka, trazili su roditelja

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ivarice, ako mogu predloziti, mislim da bi trebalo dovesti roditelje cija su djeca imala lose iskustvo s cijepljenjem (kao sto je Davor rekao -roditelj s osobnom pricom-) i roditelje koji su cijepili djecu bez posljedica, koji su informirani o cijepljenju i eventualnim posljedicama te zastupaju opciju cijepljenja. Cini mi se da bi sve drugo bilo neuvjerljivo.

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja molim roditelje koji hoce ici da se jave, a onda ce novinarka izabrati. dosad samo luna?
    zasto mislis da su neuvjerljivi oni koji nisu cijepili djecu?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Da, i mene zanima zašto su oni koji nisu cjepili nedostojni iznošenja svojih razloga? :? Nisam jedina, ima nas samo tu na forumu barem desetak.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno Latinica

    Osobno Latinica je jedna od emisija koju rado gledam - profesionalno novinarski odrađena...
    ..ali,...što se sudjelovanja u nečem takvom televizičnom tiče...ne mogu više...možda pred 4 godine kad sam bila mlađa. spremna, prčevita (iako možda s manje argumenata nego sad)...sad smo već umorni roditelji koji imaju svakodnevnih životnih sranja od koje nam ni jedna Latinica ne može promijeniti...
    I taj osjećaj da tamo izneseš svoj život. dok druga strana iznosi gole 'znanstvene' činjenice i uvjerava te da eto to je samo tvoja uobrazilja...naslušali smo se se kroz 10 godina takvih priča od pedijatara, neuropedijatara...
    I teško mi je pričati...lakše pišem...

    p.s.Možda da pronađete ove roditelje iz Gospića koji su dobili konkretnu odštetu za svoje dijete...
    I Davore, ovo činjenice kaj ti znaš, su vrlo pametne i logične...baš sa tom dozom razumnosti i logičnosti (bez 'intimnim' proživljavanja) moguća je borba s 'uobičajenom' stranom....

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Davore, nisi stručnjak, ali si sa stanovišta roditelja puno više nego prosječan.
    Imaš znanja i sigurnosti.
    I neće te moći pokolebati ni 114 doktora.

    Treba pokazati kako i jedan "običan roditelj" ima spoznaje i kako nisu svi ovce koje rade kako im se kaže (kao ja, npr).

    Ajde ti lijepo tamo, Denis voli svoje goste.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ovako, razlog što se javljam na ovo i što sam se javila na dojenje u javnosti iako nisam ljubitelj sebe na televiziji je taj što smatram da takve stvari NE SMIJU i dalje biti marginalizirane i stvarno mi je žalosno što nitko drugi ne želi ići - sve dok ćemo tu lamentirati jedni drugima po forumu kako je obavezno cjepljenje strašno i grozno, a kad dobijemo priliku gurnuti glavu u pijesak i ne činiti ništa da prikažemo drugu stranu, uzalud sve.

    Ja se slažem da bi Davor bio daleko bolji izbor od mene jer je neusporedivo potkovaniji (osim što se bojim da bi ga mogli "uloviti" na činjenicu da je cijepio dijete - odnosno da ipak nije bio dovoljno siguran u svoja saznanja da to ne učini) i mislim da je Latinica super prilika da se pokaže i druga strana medalje.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Luna, slažem se s tobom.
    A Davor je neimenovani vođa vašeg virtualnog plemena.
    Pa što što je cijepio dijete - čovjek uči dok je živ...

    I stvarno trebaju ići oni koji imaju što za reći (članovi plemena), a ne da se pojavljuju oni koji su davno rekli što su imali.

    Kako Luna reče, treba izvući glavu iz pijeska: Forum nije dovoljan medij za predstavljanje različitih mišljenja.

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapravo je bilo obratno, prvo smo cijepili pa se onda opametili. Žao mi je k'o psu da redosljed nije bio obratan. Sve što sam onda znao je da su udjeli komplikacija od cijepljenja mali, ali nisam znao da je i potencijalna korist isto tako mala, što tu barbarsku praksu čini izlišnom. Sve je dobro prošlo i nemam osobnu priču - hvala Bogu. Bez brošure s točnim podacima o cijepljenju - ja stvarno nemam nikakvu priču. Mahanje statistikama na papiru uopće nije televizično. Biti dio statistike i imati priču jest. Ako je Denis barem 1% novinar kakvim ga doživljavam, statistike i priloge iz Engleske će ionako već imati pri ruci.

    Moja borba je nešto drukčija.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno lamentiranje

    Znaš Luna...mislim da svatko ima svoj put...svoj...lagan il težak...crven ili bijel...ali - SVOJ...
    Još nedugo sam mislima da sam sama u toj borbi s vjetrenjačama...a vidim tu nas na forumu ima mnogo (da dobro si čula - za mene MNOGO)koji razmišljaju drugačije... i pričamo jedni drugima, ali i drugima izvan foruma prenosimo činjenice...i ljudi počinju razmišljati...da, POČINJU...mislim da nije PRAZNO lamentiranje...
    Na TV-u može biti isto...mama sam djeteta s poteškoćama i vjeruj mi gotovo ništa od silnih trabunjanja tih nadležnih (HZZO-a, soc. skrbi, zakonodavstvo, ministra) NIJE nigdje realizirano - obično ispričaju lijepe priče, zatvore svoje tekice u glavama i kad izađu iz emisije 'SVE TO LIJEPO ZABORAVE'.
    U zadnjih 10 godina NABORILA sam se na kojekakvim područjima - dokazivanja da je moje dijete sposobno ići u vrtić bez obzira što ne hoda (znaš koliko je borba trajala - 1,5 godinu sa isplakanom utrobom svakih 2 mjeseca - kad se sve ipak odvilo i bilo SUPER u vrtiću ta ista ravnateljica to je iskoristila u svoje političke promidžbe - i kad je opet nakon 3 godine morala upisati dijete s poteškoćama NIJE ŽELJELA - šta je naučila???); načitavanja zakona , prepiske sa birokratskim institucijama ; hodesanje po medicinskim ustanovljavanjima ČEGA, ZAŠTO - a odgovora nigdje, razvlačenja po rehabilitacijama, po terapijama (kad drugo dijete veselo trčkara po igralištu 2h ti svoje vučeš po terapijama ili s njim provodiš 2h na istom igralištu da se druži i da ona trčkara, a ti s njom kao njeno pomagalo, ili je vučeš na 3. kat 5 puta dnevno po stepenicama gore i dolje); dokazivanje da može u redovnu školu (šutanje od škole do škole kojih godinu dana dok se nije pronašla 'najprimjerenija').... I na kraju ostaješ UMORAN, sam, potrošen i bez osmijeha na licu...samo fizička potrošena kreatura...a moraš si biti roditelj djetetu 24 h na dan... ( sad mi je BAD , pa je ova priča samo s BAD strane)....
    Ali zbog širenja svijesti i da ljudi čuju drugačije priče...DA, ali oni koji misle da tu umiju i mogu!!!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: lamentiranje

    Citiraj suzaks prvotno napisa
    Znaš Luna...mislim da svatko ima svoj put...svoj...lagan il težak...crven ili bijel...ali - SVOJ...
    Slažem se i nikog nisam prozivala, samo mislim da je ovo idealna prilika da što više ljudi sazna i vidi kakve mogu biti posljedice i kakve JESU posljedice, da prestanu odmahivati rukom i govoriti da se njima to sigurno ne može dogoditi, da ne vrijeđaju i ne omalovažavaju one koji nisu cjepili baš iz tog straha da ih ne snađe pretužna priča poput tvoje... Mislim da sve to MORA ići u javnost, podići prašinu makar na tren - recimo, od afere s aseptičnim meningitisom prošlo je godinu i pol, a opet se mnogi sjećaju i rijetko kome je svejedno dati taj nesretni MoPaRu...Pa neka čuju i što može učiniti DiTePer i polio...Kažem, meni nije bed, baš me briga što će reći susjedi ili netko peti, ali mislim da bi bilo puno efikasnije da dođe netko čije dijete ima ozbiljne posljedice, jer ja mogu ispasti samo "još jedna frikuša".

    Kažem - briga me za to, ali voljela bih da ipak imamo neki "adut" u rukavu, neku priču koju će pamtiti, koja će ih protresti, da se bar informiraju prije cjepljenja, a ne da, kao 90% roditelja koje poznajem, cijepe a da ne znaju točno ni koja cjepiva se daju - to mi je horror...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kada je ta emisija.. odnosno njeno snimanje?
    Hm. Za to treba biti spreman. Ne znam jesam li... pratit cu temu.

    Omi nije cijepljena osim sa Di-te = uvjet da nam pedij. da potvrdu da moze u vrtic... Liama ni necemo cijepiti. Znaci, imala bi o cemu govoriti, ali zaboravila sam te lijepo uoblicene argumente i govor koji sam imala tada pripremljen za pedijatre. Trebala bi sve to imati u rukavu opet... Tada sam bila "borbenijeg" duha... sada hm, manje.

    Pokusat cu skupiti snage da izvadim glavu iz pijeska.... iako mi pijesak trenutno jako odgovara.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Takoder. Moram reci da mislim da bi Davor bio izvrstan izbor! 8)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Prije minutu sam razgovarala sa zenom iz Latinice!
    Uglavnom, snimanje je u utorak. Nisam nista obecala, ali razmisliti cu.

    Jooj, a bas sam sinoc rekla kako moram smanjiti sve stresno u svom zivotu!

    Da li su jos koga zvali?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Da li su jos koga zvali?
    Mene nisu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    Morali bi doći roditelji čije je dijete oštećeno cijepljenjem da ljudi vide da je to realna mogućnost.Mnogi ne znaju da je to moguće.
    Isto tako bilo bi dobro da ide netko tko je protiv cijepljenja da se javnost upozna i s tom mogućnošću.
    Onih koji su ,na sreću, prošli bez posljedica ne moraju dolazti jer su ipak u množini,a i medicina će govoriti u njihovo ime.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj bebibranka prvotno napisa
    Onih koji su ,na sreću, prošli bez posljedica ne moraju dolazti jer su ipak u množini,a i medicina će govoriti u njihovo ime.
    Tako je.

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Točno tako. Ono što bi isto bilo dobro sugerirati Denisu je usporedba procedure prijave posljedica kod nas i npr Americi (tamo posljedicu može prijaviti roditelj), zatim usporedbu sustava naknade štete koji kod nas ne postoji, a tamo postoji.
    Osim toga zgodno je imati pri ruci popis zemalja u kojima cijepljenje nije obavezno, kao i zemlje u kojima se BCG ne cijepi, kao i razloge.

    Bilo bi neozbiljno od Denisa kad ne bi skupio materijale o epidemiji zaušnjaka u Engleskoj (prvenstveno među cijepljenim dvadesetogodišnjacima).

    Kao najbolje pitanje gledateljima bilo bi "treba li promijeniti dosadašnju proceduru prijave nuspojava", jer je očito da se (prema statistikama HZJZ u usporedbi sa svjetskim prosjecima) prijavljuje manje od 1/20 svih nuspojava.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    luna, davore, imat cete priliku vjerojatno ste to reci novinarki jer sam dala i vase brojeve.
    i jos neke 8)

    a jos uvijek mi se nije javio nijedan roditelj djeteta s nuspojavama ili posljedicama cijepljenja :/

  29. #29
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    a jos uvijek mi se nije javio nijedan roditelj djeteta s nuspojavama ili posljedicama cijepljenja :/
    Amaltheina prijateljica babyiris je pisala o njihovom iskustvu ovdje http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=21196
    možda ona?

  30. #30
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fakat, babyiris je prošla svašta, a sve radi floskule da dijete ne može oboliti od bolesti iz cjepiva. Ako je voljna, biti će idealna osoba s pričom.

  31. #31
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    korisnica Devotion
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#601834
    Moje se iskustvo sastoji u slijedećem: vlastito dijete koje danas samostalno ne hoda (opisala sam već na Vir. osv.plemenu) - užasna hipotonija nakon 3-mjesečnog cijepljenja, barem 5-ero djece koje smo upoznali na Rebru koja su do 2 ili 4 godine bila ok i nakon cijepljenja se rušila, izgubila motoričke funkcije; 3 djece u mojoj okolini koja su u razmaku od 3 tjedna nakon 4 godine (DTP+Polio) dobila leukemiju; cijela jedna obitelj - prijatelj nakon 4 tjedna nakon cjepiva protiv meningitisa - leukemija, njegova mala nakon Polia s ukočenom i napokretnom rukom i prstima u trajanju od mjesec dana, njegov mali anifalaktički šok (DTP+Polio); od prijateljice mali izgubio ravnotežne i motoričke funkcije, ima grafomotoričke probleme i probleme učenja nakon Polia - dokazali mu negdje u Njemačkoj - 'alargičnu reakciju na cjepivo Polia'; sestrična na Rebru upoznala mamu i dijete iz Slavonije - mali imao moždani udar (valjda krvarenje) 2 dana nakon cjeljenja....
    SLUŠAJTE OVO NISU NEPROVJERENE INTERNETSKE INFORMACIJE, GLUPOSTI MEDICINSKOG PORIJEKLA - 'NE - TO NIJE OD CJEPIVA' ILI ' TO SE VAŠEM DJETETU NE MOŽE DOGODITI' .....

    OVO JE STVARAN ŽIVOT!!!!'


    ...i ne poželjela Vam nikom od Vas...sve je lijepo kad ono 1, ono 1 nije vaše dijete....život je pretežak kad 1 postaje TVOJE dijete...onda napokon sve ISTINE o cijepljenju postaju lako dostupne ...i užasno žališ što sve to nisi ZNAO prije...zato zahvaljujte svakog dana Internetu, ljudima koji Vas informiraju - jer nije to senzacionalizam - taj senzacionalizam istekao je SIGURNO iz pravih, životnih situacija ...ali eto medicini je lakše sve takve slučajeve naše djece pretakati po bolnicama, trošiti silne novce na silne pretrage, liječenja, dokazvianja autoimunih bolesti (naravno da su atoimune kad ti je tijelo odgovorilo na govno koje ti je netko direktno uštrcao u krvotok sa željom da se tvoje imuno stanice KRENU IGRATI!) - ali, priznanja ikad da je nešto DIREKTNA posljedica cijepljenja NEMA! Dajte ljudi te priče o zavjerama nakon svih životnih iskustava MENI JESU STVARNOST! Cijela ta bit PROCJEPLJIVAČKE politike možda i jest to da nastaju bolesti kojih možda ne bi ni bilo...pa se 'znanost' ima čime baviti ...ali da je netko, negdje ikad pokupio barem ovakvih 10 slučajeva , analizirao ih, napravio znanstvanu studiju, zaključio bi štošta....ali u igri su preveliki novci, a i medicinski ego-balon koji bi se takvom jednom, jedinom studijom mogao srušiti sve one floskule na temelju kojih već 1/2 stoljeća egzistira najveća glupost mikročipirana u glave nas korisnika, medicinskog osoblja i zakonskih čuvara državnih pečata...

    p.s. I još nešto ovi slučajevi koje ja znam - većinom su djeca procjepljivanja 97, 98 - prvi put nas je o tome inf. fizijatrica da je postojala mogućnost da su ta cjepiva bila iz donacija, možda i ratne zalihe (kojima je možda i istekao rok trajanja) - jer eto u to poslijeratno vrijeme malo je bio NERED....
    Naša L. u doba kad sam je još cijepila (do 2. godine) imala je neurodermitis , mononukleozu, probleme s probavom - sve te neke fantomske bolesti kao rukom su nestale kad sam je prestala cijepiti...i nemojte mi medicinski dokazivati da to nije TAKO...ZNAM da je - to je bio odgovor njenog imunosustava na nešto što ne pripada njenom tijelu.....
    I neki dan čitam vašeg zgb. pedijatra Jovančevića za hrvatsku verziju MoPaRu-a - 'Cjepivo je problematično, ali nije toliko loše da bi izabrali opciju da se djeca NE cijepe!' IDEŠ!!! Pitam se da li bi tako govorio da je njegovo dijete dobilo meningitis! I kažu da se svo 16-ero djece poslije meningitisa oporavilo ! Odlično! A o trajnim posljedicama koja se sad ne vide??? Bilo bi dobro kontaktirati roditelje te djece i vidjeti kako je DOISTA djeci - šta su mogla prije i poslije cjepiva, kako im se sve odrazilo na psiho-fizičko stanje, da li će djeca imati neke kasnije posljedice (problemi koncentracije, pamćenja, pažnje, učenja)!!! HOĆE LI TO NETKO KASNIJE PRATITI I POMOĆI RODITELJIMA KADA SE SUOĆE S TAKVIM KONKRETNIM SITUACIJAMA??? I HOĆE LI BITI NEKOG DA TO ZABILJEŽI I NAPIŠE KAO TRAJNU POSLJEDICU CJEPLJENJA????

    Ja isto sumnjam da je upravo cijepljenje uvjetovalo povisene jetrene probe nakon 1 prociscenog DiTePer -HZJZ (zavrsili na zaraznoj - pocetna dg. encefalopatija) i hipotoniju nakon 2 x 5 u 1 , jer je prije toga bio sve nego hipotonican. Lumbalni misici su mu jos uvijek vrlo slabi, ali ih vjezbamo....[/quote]

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Prije minutu sam razgovarala sa zenom iz Latinice!
    Uglavnom, snimanje je u utorak. Nisam nista obecala, ali razmisliti cu.
    Ne valjda sutra?
    Pretpostavljam sljedeći utorak?

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mailala sam babyiris i devotion, tenks juanita

  34. #34
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


  35. #35
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo i link http://www.jonhs.net/freemovies/vacc...dden_truth.htm na stranicu koju nam je otkrila Luna Rocco na kojoj je dokumentarni film na ovu temu .
    svakako dobar materijal za novinare da se pobliže upoznaju s temom.

  36. #36
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    wow, kad bi se ovaj film prikazao na HRTu, mislim da bi se ipak ponešto promijenila opća klima prema vakcinaciji,
    na koju se u našoj vrlo procijepljenoj zemlji gleda još uvijek potpuno nekritički.
    hm, hoćemo li to dočekati...

  37. #37
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    imaju li rode veze na televiziji, pa da malo proguraju?

  38. #38
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Dragi moji!

    Znam da ćete biti razočarani, ali upravo je završio jedan prilično bolan razgovor za mene.

    Kao što Amalthea zna, bila sam u potpunosti spremna na reportažu...Sve dok suprug nije došao s posla. Uglavnom, nisam sama roditelj svoje curice i sve odluke donosimo zajedno pa i u ovoj situaciji moram poštovati to naše interno pravilo.

    Zaključili smo da je nepravedno prema kćerkici bilo kakvo iznošenje njezina/našega identiteta u javnost budući da se još uvijek oporavljamo od posljedica izazvanih mojim kopanjem po nemilosrdnom sustavu, a koje curki ispašta kad se ukaže poteba za medicinskim intervencijama.

    Spremna sam, ipak, pružiti vjerodostojne podatke događanja u vezi hospitalizacije i svega ostalog (budući da je fotić čitavo to vrijeme bio u funkciji pa su ostale zabilježene i otekline i razvoj stanja).Podacima se može poslužiti naš virtualni "neimenovani poglavica" koji po mom saznanju o toj temi jako puno zna, mnogo više od mene koja u nekim situacijama zatvaram oči i prepuštam odluku drugima ostajući i dalje laik.

    Znam da je teško shvatiti zašto šutimo kad imamo priliku prozboriti, ali jedva sam se emocionalno oporavila od svega što je pratilo komplikaciju na Mo-Pa-Ru u tenucima kad sam u potpunosti bila spremna na sve. Ne bih moga opet u toliki stres.


  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    babyiris, razumijem te, ali čini mi se - neka me netko ispravi ako griješim - da je u Latinici moguće dati iskaz i pokazati papire i sve - anonimno (zacrne ime na papirima, zacrne oči ili izmjene glas ili snimaju s leđa). Prije toga naglase da su roditelji i dijete već dosta propatili, pa stoga čuvaju identitet. Ne nagovaram te ni na što, samo hoću reći da je izvedivo bez da razotkriješ identitet svoje djevojčice.

  40. #40
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    babyiris, i ja te kuzim.
    ako je tebi i suprugu ok ovako anonimno, reci mi

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    DAvor mi je definitivno jako dobar izbor, baš zato što zna puno, što je cijepio dijte dok još nije znao, nema trauma iz borbe sa sustavom ....

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    evo i link http://www.jonhs.net/freemovies/vacc...dden_truth.htm na stranicu koju nam je otkrila Luna Rocco na kojoj je dokumentarni film na ovu temu .
    svakako dobar materijal za novinare da se pobliže upoznaju s temom.
    jeste poslati taj fim Denisu Latinu ? Možda bi mu dobrodošla pomoć u ovoj temi, obzirom da ovdje ima ljudi koji kopaju po tome već mjesecima, a on ima vjerojatno puno kraći rok za potkovati se.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Hoce li netko poslati ili da ja? Imam sad meil od urednice emisije!

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako imas njen mail onda salji ti.
    mozes i link na ovaj topik

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ali to je samo link... tog filmica nema.. vec ga se mora kupiti!!

  46. #46
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    :/
    jel par dolara za download ili bas moras kupiti dvd? sumnjam da ce stici do utorka

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    anita, jesi sigurna,. evo ja ga gledam

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    anita, jesi sigurna,. evo ja ga gledam
    Idem probat ponovno!


    Meni nece... samo je
    crni okvir i nista... Zasto meni nece? Mozda mi fali neki plugin?

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne znam, meni je sve ok. posalji im lnik, trebali bi ga vidjeti

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I ja gledam.

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •