Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Da li je vrijeme da prestanem dojiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno Da li je vrijeme da prestanem dojiti?

    Evo,moja kćer ima preko godinu dana,a već neko vrijeme ne traži dojiti sama.Mlijeko bi odavno presušilo da joj ja ne nudim pred jutro,tokom noći i nakon dnevnog spavanja,dakle svaki put kada je snena pa lako prihvaća.Po danu ne traži dojiti,ponekad samo,ali tada se samo baca na njih,malo ih grizne i nema strpljenja za dojenje.Možda jednom u desetak dana da doji dok je potpuno razbuđena.
    Muči me ovih dana pitanje da li da joj jednostavno prestanem davati,i samo ponudim ako ona bude baš tražila,iako čisto sumnjam da će se to dogoditi(da sama traži).
    Eto,nekako sam se navikla na to da dojim,pa skoro da ne mogu zamisliti da prestanemo ali ona je izgleda spremnija za prestanak od mene.Što vi mislite?Bi li vi odustale ili bi i dalje nudile u polusnu da doji?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    .... meni je ovaj period u kojem si ti sada bio tako tuzan....
    ... ja sam nudila dok god je David htio, na kraju bi se otkotrljao s kreveta cim bi shvatio da smo dosli dojiti... kao da vise nije imao vremena za cicu-prijateljicu...
    ipak, cestitke Andromeda :D - dojila si puno duze no vecina mojih prijateljica. mozda i puno duze od vecine zena u rh... (rode i forumasice izuzimam 8))

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Ne znam kaj da ti savjetujem. Ja sam Grgu prestala nuditi kada je imao oko godinu dana, i svejedno je dojenje trajalo 2, 5 godina.
    Zapravo ti može biti drago što je curka spremna prestati.
    Ako želiš prestati (kaže se da je dobro prestati s dojenjem kada ili majka ili dijete to žele) prestani nuditi, pa ćeš vidjeti da li će ona tražiti (onda joj svakako daj).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,412

    Početno

    Joj, da bar moj hoće prestati tražiti (ima 13.mj.)!

    Sada mi zavlači ruku u majicu i kopa po grudnjaku. Po noći ne pomaže ništa, nego samo sisa i to barem pet puta tijekom deset sati

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    MAJSTOR!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Vrijeska, u potpunosti te shvaćam. I meni je Marija zavlačila ruku u majcu gdje god da se nalazili. Ne samo da je zavlačila ruku, nego mi je i majcu dizala gore kako bi došla do cice. Prestali smo sa dojenjem kada je imala 17 mj jer je cicala samo ponoći (svakih 1,5 - 2) i za uspavljivanje. Kada smo to prekinuli spava skoro čitavu noć u komadu. Budi se ako je žedna.

    Sada joj znam iz šale ponuditi cicu da vidim kako će reagirati. Uzmem je u naručje i stavim kraj cice a ona me samo sramežljivo gleda. Pa gleda cicu,pa opet mene i počne se smješkati. Slatkica moja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,412

    Početno

    Citiraj an@ prvotno napisa
    jer je cicala samo ponoći (svakih 1,5 - 2) i za uspavljivanje. Kada smo to prekinuli spava skoro čitavu noć u komadu. Budi se ako je žedna.
    Kako si je odvikla od noćnog sisanja?

    Ja počinjem sljedeći tjedan raditi, tako da po danu neće više ni dojiti, ali me zanima kako prkinuti noćne podoje? (Priznajem, grozna sam, ali noćno dojenje mi nije više gušt. Sada ću biti u istoj poziciji kao i tata, pa bi bilo lijepo da pokatkad on ustane, a pokatkad ja. (Iako ne znam kako ćemo to izvesti jer ju on ne čuje, a ja se budim na svaki šum.)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Na Općenito o dojenju imaš temu Dojenje po noći i tamo pročitaj kako smo se mi odviknuli.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moj stariji sin je kombinirao dojenje i bočicu, koju mu je ponekad davao i MM. Mlađi je bio uglavnom samo na prsima, osobito po noći. Ne doji već godinu dana (dojio je do 15 mj.) ali tatu i dalje po noći ne ferma ni pol%. Stariji ne ferma mene - navikao se da ga tata servisira po noći dok sam ja bila trudna i dojila.
    Tako, nemoj se unaprijed veseliti mirnim noćima. Možda zaključiš da je bilo lakše dojiti je nego nositi u rukama jednaku količinu vremena.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,412

    Početno

    Hvala!


    Ma znam da će biti još gore, ovako joj gurnem sisu u usta i budna je svega dvije minute...
    Probala sam dva-tri puta i neponovilo se. Samo se razbudila i bila je budna po sat i pol ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •