Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 114

Tema: steznici

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Nošenje klasičnog steznika je čak koliko ja znam i štetno jer se mišići laički rečeno ulijene te sve prepuste tom stezniku, ne rade sami. Bolje je nositi malo dublje gaćice nalik na steznik čisto radi sigurnosti ako baš želiš i da se ti opuštenije osjećaš ali steznici ne...

  2. #52
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Nakon prve trudnoce nisam nosila steznik, jer mi je sve bilo normalno i prirodno se povuklo. U drugoj trudnoci mi se pojavila dijastaza, rasirili su mi se misici na trbuhu barem 4 prsta i dobila sam pupcani bruh, u tom slucaju steznik se preporuca od fizijatra.
    Kupila sam ova belly bandit i jako sam zadovoljna, dosta je sirok i tjera me da se drzim uspravno a samim time stiscem misice ledja i trbuha pa se ne bih slozila s tim da ce mi se od ovog pojasa ulijeniti misici, cak naprotiv kad ga skinem osjecam laganu bol u misicima ledja kao da sam vjezbala jer se inace pogrbljeno drzim.

  3. #53
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Tončica007 prvotno napisa Vidi poruku
    Nošenje klasičnog steznika je čak koliko ja znam i štetno jer se mišići laički rečeno ulijene te sve prepuste tom stezniku, ne rade sami. Bolje je nositi malo dublje gaćice nalik na steznik čisto radi sigurnosti ako baš želiš i da se ti opuštenije osjećaš ali steznici ne...
    potpisujem.
    i meni je tako rečeno (ginica) i upozorena sam na to.
    i dodala bi još samo - kretanje, aktivnost, ne se ulijeniti nakon poroda i vježbe za trbušne mišiće. prvo skroz lagane i samo za one po strani. nakon 2 mjeseca normalni trbušnjaci i sve dođe na svoje, samo naravno ako je čovjek dosljedan.

  4. #54
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon prve trudnoce nisam nosila steznik, jer mi je sve bilo normalno i prirodno se povuklo. U drugoj trudnoci mi se pojavila dijastaza, rasirili su mi se misici na trbuhu barem 4 prsta i dobila sam pupcani bruh, u tom slucaju steznik se preporuca od fizijatra.
    Kupila sam ova belly bandit i jako sam zadovoljna, dosta je sirok i tjera me da se drzim uspravno a samim time stiscem misice ledja i trbuha pa se ne bih slozila s tim da ce mi se od ovog pojasa ulijeniti misici, cak naprotiv kad ga skinem osjecam laganu bol u misicima ledja kao da sam vjezbala jer se inace pogrbljeno drzim.
    inače i meni su se raširili mišići 2 - 3 prsta i nije mi preporučen steznik, dapače, preporučene su m prije svega vježbe, spavanje OBAVEZNO na strani, korištenje svake prilike da ležim na strani (boku) i obavezno dizanje bočno !
    što manje koristiti i naprezati te prednje mišiće. malo je zeznuto stalno mislit na to, ali nakon dva tjedna sam se već lagano ufurala.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Mene zanima cure koje ste nosile belly bandit-kako ste zadovoljne?Naime nakon prvog poroda sam nosila neki steznik prvo kao pojas-ali se stalno frkao i penjao gore bez razlike koliko bio pritegnut ili labav.Nakon toga posudila stezne gaće i one su mi bile dobre.Nisam ga mogla puno nositi zbog reza od epiziotomije koji je dosta bolio-ali niti poslije ga nisam nešto mnogo nosila.Tek neko vrijeme dok trbuh nije počeo izgledati normalnije. Sad je to već druga priča i drugi je porod,malo bi se više time pozabavila,pa me zanima konkretno taj-kako ste zadovoljne?

  6. #56
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mislim da steznik niti može puno pomoći, niti može odmoći, što se tiče vračanja mišića u formu.
    Gačice će vjerovatno žuljati, a ako su još i sintetičke ...
    Bolje je uzeti steznik na čičak.
    Steznik mi je o.k. za ekstremne slučajeve gdje je stvarno potreban, ili par prvih dana kad je osjećaj praznine čudan i nekome smeta.

  7. #57
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Htjela bih još dodati da me strašno iritira reklama Belly Bandit na ovom forumu koja kaže; "Želite li svoj struk natrag?". Nek mi netko objasni kako imobilizacija mišića može vratiti struk? Kad bi to bilo tako, ne bi nam trebale ni dijete (u smislu pravilne prehrane) ni tjelovježba.
    Igraju na osjetljivost žena nakon poroda, dok ih hormoni pucaju i u trudnoći i poslije, pa se osijećaju ružne i debele

  8. #58
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela bih još dodati da me strašno iritira reklama Belly Bandit na ovom forumu koja kaže; "Želite li svoj struk natrag?". Nek mi netko objasni kako imobilizacija mišića može vratiti struk? Kad bi to bilo tako, ne bi nam trebale ni dijete (u smislu pravilne prehrane) ni tjelovježba.
    Igraju na osjetljivost žena nakon poroda, dok ih hormoni pucaju i u trudnoći i poslije, pa se osijećaju ružne i debele
    potpisujem,potpuno se slažem s tobom....

  9. #59
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Žene ok je da imate svoje mišljenje, no molim bez pljuvačine

  10. #60
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ako sam izrazila svoje mišljenje o degutantnom načinu reklamiranja, to nije pljuvačina, ili je ... s obzirom da je sponzor.

  11. #61
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nije sponzor, plaćen banner kao i svi drugi.

  12. #62
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela bih još dodati da me strašno iritira reklama Belly Bandit na ovom forumu koja kaže; "Želite li svoj struk natrag?". Nek mi netko objasni kako imobilizacija mišića može vratiti struk? Kad bi to bilo tako, ne bi nam trebale ni dijete (u smislu pravilne prehrane) ni tjelovježba.
    Igraju na osjetljivost žena nakon poroda, dok ih hormoni pucaju i u trudnoći i poslije, pa se osijećaju ružne i debele
    Arijana, ne znam koje si struke ni koliko si informirana o ovoj tematici da tako sigurno možeš komentirati i pljuvati po nečijem radu i trudu.
    samo ću ti reći da ovo što si napisala o imobilizaciji mišića nije niti najmanja istina o tome kako steznik nakon poroda pomaže u vraćanju opsega tijela. A da si pročitala info i imala steznik, posebice ovaj koji tako nemilosrdno napadaš, znala bi da komentar kao tvoj može izreći samo netko tko čita samo naslove u novinama i onda zna što se događa u svijetu.
    ajde, molim te obrati pozornost na sve informacije i nemoj biti zločesta

  13. #63
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    kirurg ortoped, a ti?
    Objasnit ne znas, al ti pljuvanje i zloca dobro idu.

  14. #64
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Sve što se reklamira je nečiji rad i trud...i AD mlijeko i slatkiši koji "imaju dvostruko više mlijeka i kalcija"...

  15. #65
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    jel možete prepucavanja pliz ostaviti negdje drugdje i pustiti da netko odgovori kako je zadovoljan belly banditom?
    svatko ima svoje mišljenje o steznicima, oni koji ga žele pustite ih da nose. meni ne pada na pamet pametovati curama u štiklama kako im to i ne pomaže, samo bolje izgledaju.

    nakon prvog poroda sam nosila Anita steznik što ima gaćice i sa strane na struku se podešava, no nije mi baš bio ugodan radi tog donjeg dijela koji se kopčao kao bodi i žuljao me. zanima ma jel belly bandit "stoji na mjestu" ili se frče i pomiče kod sijedanja i saginjanja?

  16. #66
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja se uopće, niti želim, niti imam namjeru s ikim prepucavati, valjda smijem iznjeti svoje mišljenje o steznicima, jer tema je steznici, a ne kakvi su dojmovi o belly banditu.

    Draga Tonja 1, ako ti misliš da ti steznik lijepo stoji i da tako ljepše izgledaš (tvoja usporedba sa štiklama), samo naprijed, "pustit" ćemo te da ga nosiš, ali ako ćemo pričati o opravdanosti steznika (osim kad je to medicinski indicirano) onda ću iznjeti svoje mišljenje, pa tko ima argumenata nek me uvjeri u suprotno, neću se ljutit
    Posljednje uređivanje od Arijana : 22.04.2010. at 19:25

  17. #67
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    ja nisam nosila steznik. meni je ginekologica rekla da nije pametno

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    20

    Početno

    Probala sam bez steznika ali nisam se dobro osjećala.
    Nosim već 7 dana Belly Bandit .. malo sam googlala, pitala magistre po ljekarnama i nekako je on pobjedio.


    Tonja imam veličinu S, ne znam na koje točno frkanje misliš ali meni stoji malo ispod grudi pa do stidne kosti.
    Super mi je osjećaj da trbuh (mišići i koža ne lamaću okolo) a i uspravno se držim.

  19. #69
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Molim pomoć, rodila sam prije deset dana, i nakon 5 počela nositi steznik onaj na čičak. Međutim, mogu ga nositi max sat vremena jer osjetim dolje bolove a i primjetim da malo jače krvarim, ne kužim u čemu je stvar, i ne znam da li da ga nastavim nositi ili ne, meni je teta u ljekarni pokazala kako se to treba nositi, to se treba povuči skroz dolje ajmo reći do "dlakica" ne znam kako bih drukčije objasnila. Molim savjete, jer koliko vidim, ovdje nikoga ništa ne boli, možda ga ja krivo stavljam, ili previše stegnem?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Evo što je meni rekla fizioterapeutica na SD: steznik-gaće = nakon vaginalnog poroda, ali ne nužno, steznik-pojas = nakon carskog reza, kad je to potrebno radi stezanja razdvojenih mišića. Rekla je još i da je poslije vaginalonog poroda u najvećoj većini slučajeva steznik nepotreban, da treba lagano vježbati i dati mišićima motivaciju da se sami vrate, tj. da preuzmu svoju funkciju. Steznik naime preuzima funkciju mišića (on "drži" umjesto mišića), tako da se time smanjuje šansa da mišići to sami odrade. Dakle, za ziherašice: konzultirati fizioterapeuta.

  21. #71
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja sam ga nosila 1 dan. Nakon češkanja, bockanja i smetanja sam odustala! Sva sreća da sam ga dobila, a ne kupila! ))
    P. S. Ne mislim na Belly Bandit, nego je bio neki No name.

  22. #72
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj Tsumami prvotno napisa Vidi poruku
    Evo što je meni rekla fizioterapeutica na SD: steznik-gaće = nakon vaginalnog poroda, ali ne nužno, steznik-pojas = nakon carskog reza, kad je to potrebno radi stezanja razdvojenih mišića. Rekla je još i da je poslije vaginalonog poroda u najvećoj većini slučajeva steznik nepotreban, da treba lagano vježbati i dati mišićima motivaciju da se sami vrate, tj. da preuzmu svoju funkciju. Steznik naime preuzima funkciju mišića (on "drži" umjesto mišića), tako da se time smanjuje šansa da mišići to sami odrade. Dakle, za ziherašice: konzultirati fizioterapeuta.
    Rodila sam na CR, i bez steznika mislim da preživjeti ne bi mogla... ono sve salence koje je ostalo mi se preklapalo prvi dan preko reza i odmah sam naručila da mi stara donese steznik..

    Kupila sam prije nego što sam otišla steznike u lidlu (Jolinesse mislim da je), i strašno sam zadovoljna... nosila sam onaj koji izgleda kao pumperice, steznik sa gaćicama mi nije odgovarao, ali najviše nosim steznik potkošulju koja seže do bokova, i stvarno sam se preporodila s njime, i bez problema se čim sam ju obukla i na bok okrenula i sve ostalo..

    I stvarno svim curkama koje budete rađale na CR, obavezno neka Vam steznik bude pri ruci...
    (ja ga nosim sad i kod kuće) jer će vam biti lakše sve!!!

  23. #73
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Curke, sad bez obzira preporuča se ili ne, vi koje ste rodile i nosite - koliko sati na dan ste nosile steznik?
    Ja sam rodila prije nekih 8 dana i stomak mi je ogroman (neki jos pitaju kad je termin ). Nakon prvog djeteta mi nije ostao nikakav stomak, samo visak kila koji sam skinula sa vremenom. Sad je ostala i ta stomčina i kile!
    HELP!!!

  24. #74
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Rodila sam carski. Pitala sam fizioterapeuticu što misli o stezniku. Rekla je nipošto prvih cca 6 tjedana, dok se maternica ne vrati na mjesto. Steznik ometa cirkulaciju, a ona je najvažnija, mišići ne rade kako treba itd. Poslije 6 tjedana mogu, estetike radi, ali radim si tako medvjeđu uslugu, samo usporavam prirodno učvršćivanje mišića (ne rade). Zvuči mi logično.

  25. #75
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Imala dva carska i svaki put nosila steznik i to treći dan nakon operacije. Svaki put mi se trbuh vratio nazad bez viška kože. Nosila sam prva tri mjeseca i po noći i po danu, a druga tri samo po danu(evo sada samo po danu). Prvi put sam imala neki no name, a sada belly bandit i funkcioniralo je oba puta. Preporuke svima pogotovo nakon carskog. Nisam imala nikakvih nus pojava i problema!!!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    skroz ste me zbunile! ja sam mislila kupit steznik jer sam i prije trudnoće imala trbuh, inače sam vitka, samo me taj trbuh uvijek mučio, a sad ne znam koliko je to pametno. u 37.sam tjednu i udebljala sam se 15 kg. prije sam redovito vježbala i imala trbuh, a sad sam baš nekako računala da će mi taj steznik pomoći prije nego uopće budem mogla počet vježbat.
    da li ga koristit ili ne?

  27. #77
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    ardijana, ja bi ti rekla da ga koristiš... ja ga koristim dan danas.. bio mi se rez upalio i bez obzira na duboke gaće treba nešto što će stegnut gazu preko toga, pogotovo što ga moram sada nakon pregleda na kojem bila špricati s nečime...

    ne izostavljam da sam rodila na CR.. ali ako ideš na prirodni porod, ovisno o tome što će se dolje dešavati, dal češ popucat ili ne, ja bi ti preporučila ili onaj lijepi anatomski čitaj skupi steznik iz ljekarne ili ovakvu steznik majicu/potkošulju...

  28. #78
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...podizem...imate li vi problema pri unosu hrane sa steznikom? mozda tu lezi tajna o reklamiranju mrsavljenja noseci ih...
    jer kako je stisnuo stomak i maternicu bome i zeludac se smanjio...kad pojedem vece kolicine hrane za rucak pocme mi uzasno smetati i imam ga poriv skinut...tako da sam sad pocela jesti manje porcije a cesce...koliko mala sisalica dopusti...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila sam carski. Pitala sam fizioterapeuticu što misli o stezniku. Rekla je nipošto prvih cca 6 tjedana, dok se maternica ne vrati na mjesto. Steznik ometa cirkulaciju, a ona je najvažnija, mišići ne rade kako treba itd. Poslije 6 tjedana mogu, estetike radi, ali radim si tako medvjeđu uslugu, samo usporavam prirodno učvršćivanje mišića (ne rade). Zvuči mi logično.
    Dobro ti je odgovorila, nikakvi steznici se ne preporučuju. Zapravo u zadnje vrijeme dolazi u pitanje i preporuka nošenja steznika kod dijastaze mm. recti abdominis, nije baš utemeljeno na znanstvenim spoznajama. Lagani trbušnjaci su ono što se preporučuje, i to ravni trbušnjaci. Problem kod razdvajanja trbušnjaka nije samo što se oni razdvoje nego se rastegne i tzv. linea alba, vezivo kojih ih drži zajedno. Trbušnjaci se vrate na svoje, ali ta linea alba baš i ne. No, tu steznik ne pomaže, ono što pomaže su vježbe da se mišići što prije vrate na staro.
    Posljednje uređivanje od lahor : 29.08.2011. at 23:44

  30. #80
    Laraa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    51

    Početno

    Nakon prvog poroda sam nakon svega 10-ak sati stavila steznik (Anita na čičak) i bila sam prezadovoljna, skidala sam ga samo po noci, osjecala sam se bolje i onaj osjecaj koji su neke od vas spomenule jedan tren imam veliki trbuh drugi tren praznina, trbuh se vratio u normalu kroz 4 mjeseca.... znam dosta njih koje nisu nosile, neke nece ni drugi put a neke su pozalile, znam samo da jos u rodilistu velik broj zena ih je nosio, jedino su se zalile da im se zafrkcu oni koji nisu na cicak....
    Sad jedino nisam sigurna dali kupit isti provjereni (uz napomenu da sam nakon mjesec i pol dana nosenja kupila broj manji i nastavila nosit) ili belly bandit koji sam cula da je odlican i da mi nece trebat dva?!

  31. #81
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Dižem prastaru temu...
    kad sam prvi put rodila nisam nosila steznik jer sam eto htjela da se sve vrati prirodno. Inače sam prije poroda bila mršavica kojoj su kukovi iskakali van, a trbuh ravan k'o daska. U trudnoći sam dobila 6 kg i odmah sve izgubila, ali je ostao taj nesretni trbuh. Nikad se nije vratio natrag, a mišići se nikad nisu spojili do kraja.
    E, sad hoću probati sa steznikom. Zanima me kakav je to Anita steznik, koji se ovdje spominje, jel to kao najbolji - ima li nešto u zadnjih 2 godine da je bolje, novije... ? Koliko sati dnevno ste ga nosili i koliko dugo? Iskustva, pa čak i negativna ako ih ima.
    Hvala

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Evo ovako. Kod mene isti slučaj kao i kod tebe s tom razlikom što sam se u svakoj trudnoći udebljala 10 kg.
    Nakon drugog poroda nosila sam taj Anita steznik. Ima ih više vrsta, moj je bio kao gaćice i kopča se između nogu i s obje strane u struku onim kukicama kao grudnjak i ima tri različite veličine pa smanjuješ kako ti se trbuh smanjuje. Ja nisam čula za neki bolji, zato sam ga i išla kupiti.

    Trudila sam se nositi ga kako mi je savjetovala žena kad sam ga kupovala - danju i noću nekih 5 mj. (Tu i tamo mi se znalo dogoditi kad ga operem da ga na jedan dan zaboravim.) S tim što moram reći da sam ga kupila tek nekih mjesec dana nakon poroda. Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem, prvih par dana sam se osjećala kao da mi je trup u gipsu, ali poslije toga mi nije smetao.

    Evo beba je sad 9 mj. Ja nemam osjećaj da mi je taj steznik nešto puno pomogao, trbuh i dalje imam. Nije obješen, nemam višak kože, ali je ispupčen. Koliko se smanjio, smanjio se jer sam gubila na kilaži. Na kraju mi je steznik služio (i još služi u rijetkim prilikama kad ga obučem) iz estetskih razloga, da mi neki komad odjeće ljepše stoji. Ne znam, možda bi bilo drukčije da sam ga ranije počela koristiti, a možda i ne bi.

  33. #83
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Ja sam povremeno nosila steznik nakon sva tri poroda. Više sam ga stavljala zbog bolnih leđa i jer mi je "falio" trbuh nakon poroda, jednostavno sam imala bolju ravnotežu kad bi se opasala.

  34. #84
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam planirala kupiti Belly bandit, a onda se predomislila i kupila neke obične od mikrofibre iz Lidla u dvije veličine. Nisam htjela pljunuti tolike novce pa da ga onda ne nosim zbog vrućina.
    Nosila sam veći 4-5 dana, onda manji još 5-6 dana i prestala jer mi je bilo prevruće.
    Trbuh mi se super vratio u jako kratkom roku, a jesu li steznici tu odigrali ulogu .
    Samo znam da mi je bio zakon prvih par dana iza poroda jer mi maternica nije visila pa sam se osjećala kao da nisam ni rodila.

  35. #85
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    sjecam se da sam nekad davno citala neko objasnjenje za taj post-porodjajni trbuh: kao maternica se brzo smanjuje i ostavlja veliki prostor ostalim organima da se prosire. najvise crijevima i zelucu. obzirom da u tom kratkom periodu misici se ne mogu vratiti na mjesto, jednostavno se trbusna supljina ispuni zelucem i crjevima. a to se ne moze rijesiti nikakvom dijetom jer to nije salo.
    zato bas mislim da bi nosenje pojasa odmah bilo barem malo od pomoci.
    meni je trbuh znao najvise iskociti kad bih se dobro najela, svi bi me onako pogledavali da jel ja to imam neke novosti za podijeliti.

  36. #86
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni se trbuh tek sad počeo vraćati u normalu ( 10mj. nakon poroda) i više ne visi, al imam špeka koji trebam riješiti vježbanjem, naravno

    Al su ostale strijetine...ma ni ne dira me to previše-ipak je to bila kućica

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    12

    Početno

    E ovako ja sam se u trudnoći udebljala 23kg,u bolnicu sam si nosila steznik,običan,...nikakve postporođajne gluposti...uzela sam steznik sa gaćicama koji mi je došao skroz ispod sisa,iz rodilišta sam izašla u njemu vel 42,bio mi je prelabav,nakon tjedan dana sam navukla vel 38,jedva!!!....znači sve me boljelo,ali svaki dan sve manje,ja sam ga imala stalnooo,osim za spavanje....znači nisam se skidala iz njega 4 mjeseca,nakon 3 mjeseca sam kupila vel 36....znači sad nakon 6 mjeseci od poroda imam trbuh za reklamu....a jedan trbušnjak nisam napravila!
    Da napomenem da sam rodila vaginalno,za carski ne znam niti ne želim govoriti...ali svim curama toplo preporučam steznik.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Nosim steznik samo kad idem negdje. A i pomaze i ne. Kad ga ne nosim, opet mi se malo trbuh pojavi. Ma ja imam M velicinu

  39. #89
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mislim da ste me nagovorile na steznik. Znam da on ulijenjuje mišiće, al ovo je ipak drugačija situacija, kad se organi trebaju vratiti na svoje mjesto.
    Gdje ima dobrih steznika, a da ne bankrotiram? Uskoro mi je termin pa i nemam puno vremena niti snage za istraživanje.

  40. #90
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam kupila steznike od mikrofibre u Lidlu za nekih 30-tak kn komad.
    Kupila sam 2 veličine, moju predtrudničku veličinu i broj veći. Veći sam nosila 2-3 dana i onda još par dana manji i trbuh mi je uskoro bio skoro kao prije trudnoće. Mada sam se više na steznik odlučila zbog preporuke prijateljice da se nakon tuširanja i oblačenja steznika osjećala super, bez bolne rastegnute maternice i ostalih čari...

  41. #91
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    To je sigurno bilo tada na akciji, ne u stalnoj ponudi. Šteta.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Nakon poroda mi je mama donjela 5 svojih steznika ,najviše mi je odgovarao podesivi na kukice te sam si ga svaki mjesec smanjivala za broj. mama kaže od svih koji sam ti donjela (od 500kn do 40kn) ti izabereš,najeftiniji sa place,taj sam nosila 3 mj. A onda sam si kupila od lisca u obliku gaćica koje su visoke do cica(Cca 400kn) Takav model sam vidjela i u Lidlu (cca 60kn) ,sveki ga uzela sebi i kaže da joj je odličan.
    prijateljica mi je posudila chiccov steznik nakon poroda,na čičak ,bez gaćica i nisam bila zadovoljna s njim jer mi se stalno pomjerao gore,dole.
    eto to je moje iskustvo

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Ma najbolji su ti steznici sa gaćicama,ja sam svoj kupila u City centru east,onaj dućan sa donjim vešom malo prije H&M-a....neznam kak se zove,a platila sam ga oko 150kn.
    Ja mislim da ima efekta jedino ako ga stalno nosiš,ali stalno,osim spavanja....ja sam ga po ljeti nosila,vani 45 stupnjeva u hladu,a ja se znojim...ee zato me sad svi samo gledaju u struk!!!

  44. #94
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Kad kupiti steznik?prije poroda ili nakon?jer neke su znale nositi steznik vec u bolnici iza poroda.pa me sad zanima dali da ga kupim ranije ili kad idem doma iz bolnice pa stanem u apoteku ili neka prva setnja sa bebom?

    A i neznam koji.imala sam onaj sa gacicama i to je bilo koma.sve mi je prisicalo guzicu.

  45. #95
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja cu kupiti s gacicama jer sam rodila na cr pa bi me obicni iritirao po rani. Danas sam saznala za tu razliku pa da podijelim ak nekom bude korisno.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Meni su rekli 10 /14 dana nakon poroda da ga mogu nosit,a što se tiče carskog i rane,mogu se napravit rupice na djelu gdje je rana da koža i rana može disat.
    Prve dane sam nosila po pola sata,pa po sat najon 2 tjedan nisam ni kužila da ga imam.

  47. #97
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Vjerujem da steznik pomaže ako se u trudnoći nisu nabile kile. Ja sam dobila dosta kila i steznik naravno ne pomaže.

  48. #98
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I ja sam dobila puno kila, al cu ga svejedno nositi da mi se prije organi vrate mjesto. Sad kad se dizem osjetim kao da su mi svi organi pali.

  49. #99
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da steznik pomaže ako se u trudnoći nisu nabile kile. Ja sam dobila dosta kila i steznik naravno ne pomaže.
    Ja sam dobila 24kg u prvoj trudnoci i steznik mi je bio super.nikakva obisena koza niti salo nije bilo iza poroda.ako mislis na takve kg.sa steznikom sam se osicala nekako cvrsce.i sve se brzo vratilo na misto.

  50. #100
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Dobro, možda sam ja prebrzo odustala ( prošlo malo više od dva mjeseca). Kupila sam si visoke stezne gaće i da, jesam bila kao "čvršća" nešto malo, na izgled sam bila ista kao bez tih gaća. Kila dobila kao i ti. 24.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •