Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 166 od 166

Tema: bespotrebno forsiranje dojenja

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    teme a ne eme

    za mene su to sve rasprave o carskom rezu

  2. #152
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    vidim da ti ljudskost jako ide

    Uzgred, daj me preskoči u buduće i neću ni ja tebi biti na putu. Čini se da nemamo puno zajedničkog.

  3. #153
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Maria, nije te bilo neko vrijeme

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    tako je nemamo, ti indirektno vriđaš, a i u milosti si ostalih
    ja se s tobon ne slažen , zato te i priskačen ubuduće
    i svi sritni

  5. #155
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uzgred, forsiranje dojenja nikako nije bespotrebno: dojena djeca imaju bolje ocjene u srednjoj školi i o tome postoji ozbiljna studija.

  6. #156
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Uzgred, forsiranje dojenja nikako nije bespotrebno: dojena djeca imaju bolje ocjene u srednjoj školi i o tome postoji ozbiljna studija.
    Uh, gdje bi mi bio kraj da me mama još i dojila, i ovako sam imala skoro sve 5, valjda bi trebalo uvesti i 6 kao ocjenu za dojene i odlične učenike.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Daedi imala bi onda sve 5,a ne skoro sve 5
    Ni mene moja nije dojila dovoljno dugo,zato i ja skoro sve 5.
    Svoje dijete sam dojila do unatrag mjesec dana (20 mjeseci) i ne znam da li sam na što drugo ponosna tako jako i neopisivo (nadam se puno 5)

  8. #158
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mene je moja dojila dugo, imala sam sve 5

    a moj tata je jači od tvog tate.

    nego, dojenje je kod nas u komi, to znaju i ptice na grani, 13% dojilja je više nego porazna brojka...anchi je nabrojala činjenice, ne moraš biti dr. znanosti da skužiš o čemu se radi.

    I da, koliko god se trudila imati ekstremnu količinu razumijevanja, niti jedna žena iz moje blizine (u RL) nije odustala zbog nekih problema koje ja nisam imala (okej, imam frendicu koja pije lijekove, al ona nije ni počela), dakle...

    edukacija-nula bodova.



    super mi je usporediti ovo s dijelom iz TBOBB, kad su primalje rekle da ljudi mjesecima biraju auto, ma biraju tjednima obični cd-player, a kad se radi o rođenju djeteta, baš ih briga kako će rodit...sve prepuste slučaju

    tako je i s dojenjem...
    mjesecima se biraju fensi kolica, koja djetetu ne znače baš NIŠTA, a pročitati nešto o tome kako ćeš dijete prehraniti da bude zdravije, da dobije najbolje šta može dobit, e to je prekomplicirano.
    eh.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    uf...onda ce moja padat razrede samo tako

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    kad smo kod čitanja, da dodan
    ..cura do mene u bolnici, pvorotka, 20 godina, puna 2 dana je pokušla dojit, sve poze, sve živo, beba nikako pravilno uvatit ili je spavala
    zamolila je sestru da joj malo uleti, da joj pokaže položaj, i kako bi pravilno tribala, i da joj se čini gladna, pa da joj pomogne
    ova joj je uzela dite, i s vrata dobacila- imala si 9 miseci mogla si nešto i pročitat....

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    mene je moja dojila dugo, imala sam sve 5
    .
    to se traži-pravi odlikaši!

    :D

  12. #162
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Nisam ništa čitala samo mi je upao u oko ovaj podatak o 13% dojilja... Zar je zaista tako malo? Ja imam dojam da svi oko mene doje. Doduše, znam da su to mahom forumaši koji nisu reprezentativni uzorak ali ipak me je iznenadila tako mala brojka... Koliko je star taj podatak?

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    A ja imam dojam da oko mene nitko ne doji, osim mene, nažalost. I najgore mi je kad mlada žena rodi i onda mi kaže da joj je mljeko nakon mjesec dana "presahnulo". Ajme.
    A najslađe mi je kad mene poluzgroženo pitaju pa do kad ćeš ti dojiti (imamo staž od 20 mjeseci), a ja kažem barem do srednje škole.

  14. #164
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    oko mene nitko ne doji. samo ja. i svatko ima neki svoj razlog, s tim da jedan zdravstveni posve opravdavam.

    nego, naletjevši na ovu temu imam pitanje koje mene osobno dosta muči, i koje ću morati ostaviti i na nekim drugim podforumima a to je slijedeće-

    moje je dijete isključivo dojeno od svojih mjesec dana do 7 mjeseci, od tad puno sisa, dohrana je vrlo oprezno uvođena. do tad se tu i tamo potkralo pokoje adaptirano (nažalost u petrovoj i puno više!) jer je bio u bolnici. bio je jako bolestan nakon rođenja i dobio je dosta lijekova tad. u međuvremenu je naravno i alergije neke razvio (ispoljio) i često ima viroze (svakih mjesec- mjesec i pol) unatoč i raznovrsnoj i organskoj i pažljivo planiranoj prehrani i njegovoj i mojoj. to je bio uvod.
    pitanje je: ima li studija, iskustvo nečije kako bi bilo da nije dojen, da je na adaptiranom, bi li bio još više alergičan i bolestan češće?

    vjerujem da neću naći odgovor na to ali me to pitanje strašno kopka. naravno, nema govora o prestanku dojenja samo glasno razmišljam o našem slučaju i utjecaju nekih drugih čimbenika na zdravlje. da li naše dojenje poboljšava išta (ok, kad i je bolestan nikad nije dehidrirao, sve traje iznimno kratko i ne preneugodno)?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    tropical,
    evo, ako ti engleski nije stran, ovdje imaš punp zanimljivih informacija OUTCOMES OF BREASTFEEDING VERSUS FORMULA FEEDING

  16. #166
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    svakako ću proučiti. baš me zanima što bi tek bilo da ga ne dojim, jer je zasita, zaista prečesto bolestan i nitko mi nema valano objašnjenje zašto je tako osim da mu je jednostavno organizam previše pretrpio u toj najosjetljiviojoj dobi. kako god, što bi tek bilo da ga ne dojim?????

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •