Dakle,

zelim olaksati savjest svima koji iz bilo kojeg razloga ne zele dojiti. Upravo nam jako ide na zivce ta kampanja za dojenje kojom se maltene stigmatiziraju oni koji ne zele/ne mogu dojiti svoje dijete, tim vise sto se UOPCE ne govori o tome sto je to adaptirana hrana, kakav izbor postoji, ima li mozda nekih prednosti i dr.

Nas Borna je od svojeg 4. ili 5. dana zivota na bocici. Moja zena je izgubila mlijeko, ali ionako nije bila bas odusevljena dojenjem. Pritisak okoline da se mora dojiti bio je nesnosan, savjete su dijelili svi, od pozvanih do nepozvanih, a ovakvim JENOSTRANIM kampanjama upravo se to potencira.

Dajte ljudi, ne zivimo vise ni u srednjem vijeku ni u jednoumlju. Nemam nista protiv dijenja, ali dajte malo vise informacija o adaptiranom mlijeku i ostaloj mogucoj hrani.

Nasa beba izuzetno je inteligentna i jako napredna za svoju dob, uopce nemamo problema s njim, roditeljske duznosti smo podijelili buduci da ga hranimo na bocicu, uvijek znamo koliko je pojeo i kada opet treba jesti, i s njim mozemo ici bilo gdje jer nam nije nikakav problem ponijeti hranu.

Borna sada ima 5 mjeseci i od poroda je vise nego udvostrucio svoju tezinu i narasao je 15 cm, smije se naglas od svojeg 2. mjeseca, izvrsno drzi glavu i okrece se kao da je na vrtuljku, a skoro pa moze i sam sjediti, makar mu ne damo

Dakle, SVI VI KOJI RAZMISLJATE O TOME DA NE DOJITE, mozete se mirne duse prebaciti bebu na umjetnu prehranu. Barem iz naseg iskustva apsolutno nikakvih problema nema . A da ne govorimo o tome da poznajemo dosta roditelja koji su svoju djecu takodjer, najnormalnije, othranili na umjetnoj hrani.

Mi smo koristili i koristimo (anchie76 editrala naziv adaptiranog).

Pozdrav svima slobodoumnima :D !!!