Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Odvikavanje od pelena po zimi

  1. #1

    Početno Odvikavanje od pelena po zimi

    Pozdrav svima,

    kako sve vi odvikli dijete od pelene.

    da li je itko od vas odvikavao svoje dijete od pelena po zimi. meni svi pričaju da je najbolje po ljeti pustiti dijete da kaki u gaće.


    ako ima neka mama koja ima blizance pa da mi kaže svoje iskustvo.
    hvala na odgovirima
    jasminka

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    cuj, sigurno da je lakse odvikavati po ljeti ali ako imas dojam da su ti klinci spremni zasto ne pokusati, nema smisla cekati slijedece ljeto...
    mi smo se konkretno odvikli po ljeti pa ti ne znam dati kakav pametan savijet, samo da te ohrabrim da ima djecice koja se skinu iz pelena takoreci bez "nezgodica" i koja od pocetka imaju dosta dobru kontrolu pa im je svejedno je li ljeto ili zima.
    u svakom slucaju mozda u pocetku izbjegavaj bodije, i komplicirana kopcanja, radje neka nose potkosuljice i hlacice na gumu da mozes brzo reagirati.

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo se odvikli po zimi, u veljači. Bilo mi je besmisleno čekati ljeto kada je bio skroz spreman na skidanje. Ništa posebno drugačije nismo poduzimali nego inače, oboružali smo se sa puno gaćica, izbacili bodiće, u prva dva tjedna planirali kraća izbivanja iz kuće i to je sve.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    I da, skinuli smo pelenu u subotu, tako da smo imali ispred sebe dva dana bez vrtica...

  5. #5
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    mi nismo uspjeli ovo ljeto, ali neću čekati do slijedećeg, nego ćemo opet pokušati oko nove godine, jer sam onda dva tjedna doma, ne radim, pa da vidimo kako će biti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    andrea, i mi slično - samo ne znam hoćemo li probati već za NG ili kasnije.

  7. #7

    Početno

    znači jedini način odikavvanja od nošenja pelena je da im staviš gačice i da u njih se pokake. :? pa onda skuže da ih to smeta.
    da li da maknem tepih iz sobe i slične stvari da ih ne zapišaju?

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Borna se nikada nije pokakao u gaće. Popiskio puno puta

    Postoji niz radnji sa kojima krenes prije nego djetetu skines pelenu - mi smo mjesecima imali tutu u sobi, povremeni ju koristili,, i prije skidanja pelene B je povremeno pitao na tutu i sl. Tako kada smo mu skinuli pelemu on je razumio sto se događa (imao je dvije godine i tri mjeseca). Ja tepih nisam sklanjala.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mene u vezi tog skidanja po zimi brine što sa izlascima van? Što ako se vani popiški, a zima je, ima li ikakvog smisla skidanje pelene samo po kući?
    MM je isto doma dva tjedna u prvom mjesecu pa bi mogao probati, premda ja ne znam kako ćemo mi to pošto Lea totalno odbija tutu, a totalno kuži što se događa :/ Sad se malo umiri i onda mi kaže - mama, ja sam se baš fino popiškila.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mene u vezi tog skidanja po zimi brine što sa izlascima van? Što ako se vani popiški, a zima je, ima li ikakvog smisla skidanje pelene samo po kući?
    Ovo i mene zanima - ima li smisla da za van dobije pelenu, a po kuci ne?
    Isto tako, sta kad je vani zima, a ona pokaze da treba piskiti - gdje, kako???

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi smo već "odviknuti", ali... hm... ja ne bih pelenu za vani, gaćice za unutra. Mislim da se tako dijete samo zbunjuje - zašto sad smijem pustiti pišicu (vani), a sad ne smijem (unutra).

    Ako se vani i popiški - ah, ništa onda. Presvlačenje negdje na toplom i to je to. Naravno, problem je ako nema toplog prostora u blizini... ali možda onda prvih dana smanjiti duljinu trajanja boravka na otvorenom, ako niste sigurni da dijete može izdržati (ovdje sad mislim na izlazak na snijeg na -15oC)

  12. #12
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Mi dva dana nigdje nismo išli. Nakon toga se učestalost nezgodica ipak smanji. Sva sreća imamo park odmah kod kuće pa smo u njemu boravili i trčali kući se presvući.

    Sto se tute tiče, možda joj se dopadne WC sa dječjom daskom i čvrstim osloncem za noge.

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mi smo pokušali ljetos (7-mi mjesec) i nije uspjelo.
    nakon tjedan dana dam mu vratila pelenu. svako toliko bi ga pitala želi li na wc. on je odbijao i pomisao na to a kamo li da sjedne na tutu ili wc.
    nakon što ga neko duže vrijeme nisam niti jednom pitala, sjetio se sam, kao grom iz vedra neba i rekao:"Mama, ja ću piškiti na wc!".ostala sam u šoku.
    Danas je tri ili četiri (mama nemajka nije zapisala datum) tjedna kako se to dogodilo. od tad ne želi niti čuti za pelenu.
    Taj prvi put kad je rekao, učinio je to prije popodnevnog spavanja. Ni taj put ni ikad više nije imao pelenu niti za spavanje i nije bilo nezgoda.

    Nezgode:
    U ponedjeljak je otišao bez pelene. U pon, uto, sri i čet, nije ni htio u vrtiću sjesti na wc, u petak je sjeo i nezgode se više nisu događale. Doma je svo to vrijeme uredno tražio wc.
    Sve ukupno tri nezgode su se dogodile doma.
    Prva, nakon što se prvi put pokakao u wc i valjda nije skužio da još ima potrebu i za piškenjem. i drugi i treći put (u sat vremena su se dogodile te dvije) kad nije četiri dana kakao i trbuh mu je bio jako tvrd i bolio ga je i mislim da zbog toga nije osjetio potrebu za piškenjem.

    Sve ovo ti pričam, jer sam ja još uvijek u blagom šoku pri pomisli na to s kojom lakoćom se ostavio pelena. O tom kliku u glavi sam čitala, ali duboko u sebi sam mislila da nema šanse da se on dogodi, već da ćemo bmjesecima mučiti muku s odvikavanjem.
    Uglavnom Fran mi je definitivno očitao lekciju o tome kako on zna kad je vrijeme za neke stvari u njegovom životu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •