Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Ah ti doktori....

  1. #1
    tali

    Početno Ah ti doktori....

    Da li netko zna dobru pedijatricu (pedijatra) u zapadnom djelu grada.... Dosadašnja Bošnjak Mlinarić u Španskom s kojom se trpim 4.5 g mi je malo dojadila.... Ne zato što je ili nije dovoljno stručna, već zbog njenog odnosa prema djeci,a tako i prema meni (Je, mama, a kaj bii vi htjeli, Joj, mama bu dobila batine jer još nije cjepljena...) A sestra se tak s visoka razgovara da mi se ih ne da više gledati. A s dvije klinceze ćesto svračamo zbog lijeka ili savjeta...
    Hvala na svakom dobronamjernom savjetu!

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Mi smo u Vrapcu, kod dr. N., ali planiram se prebaciti kod dr. Puzevski, mislim da je ona na Tresnjevci, jer mi je ova nasa bila nekako pre-nonsalantna prema nekim simptomima na koje sam upozoravala, a sada se zakompliciralo.
    Iako je SVI hvale, jedino ja nisam bas odusevljena.

  3. #3
    tali

    Početno

    Dr. Novaković? Susjeda mi je kod nje i zadovoljna je.... Ali nije previše zahtjevna mama. Ova na Trešnjevci , kako znaš da je dobra?

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Da to je ta...Ja sam s njom imala okrsaja oko MoPaRu cjepiva na kojem je inzistirala i na moje argumente rekla da "ljudi povjeruju svakakvim glupostima koje procitaju u novinama"....

    Sa dr. Puzevski mi je zadovoljna kolegica s posla i prema njenom pricanju cini mi se da je OK. Ona je jako zadovoljna.

    U Vrapcu mi se ne svidja sto za bolesnu djecu moras dolaziti po broj u 14h, a onda ih prima od 17-20. Ako nisi dobio broj, nece te primiti. Moja H je tako jednom zakurila u 18h i ja je zovem, a ona mi kaze da nemaju vise brojeva i da ako je jako hitno neka idem na hitnu!!!!! Otisli smo privatno: upala oba uha i grla, temp. 39.5

    Mislim stvarno :shock:

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno Re:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    U Vrapcu mi se ne svidja sto za bolesnu djecu moras dolaziti po broj u 14h, a onda ih prima od 17-20. Ako nisi dobio broj, nece te primiti. Moja H je tako jednom zakurila u 18h i ja je zovem, a ona mi kaze da nemaju vise brojeva i da ako je jako hitno neka idem na hitnu!!!!! Otisli smo privatno: upala oba uha i grla, temp. 39.5

    Mislim stvarno :shock:
    I mene zbog toga to užasno živcira.
    A kod ove druge nema nikada gužve! Jel to dobar ili loš znak?

    I ja razmišljam o promjeni pedijatra i svi oni kod kojih sam bila u zapadnom dijelu grada nisu ostavili dobar dojam.

    1)Kod već spomenute gore dr.uvijek gužva, sestra bez imalo volje za komunikacijom, totalno loša organizacija.
    2) Dr u Gajnicama, kad sam vidjela kako djetetu sluša pluća???????? (doslovno 3 sekunde!)
    3)Bili smo jednom u dežurstvu kod dr.Kujundžić, dijete mi nije imalo temp., ali je kašljala tako da mi se plakalo kad sam je slušala, a ona mrtvo hladno:"Pa to mama nije hitan slučaj, ako i 90% djece koja su sada došla!" Pa otkud da ja znam da li je to hitno ili nije, ja sam samo čula svoje dijete koje kašlje!
    4) Dr.Lučev, tak, tak sve okreće na šalu i više priča, a manje gleda.

    Meni nije problem čekati za svoje dijete, ali voljela bih da mogu normalno komunicirati i pitati telefonski.

    Jel kod te dr.Puževski gužva, gdje je to na Trešnjevci?

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    U suprotnoj smjeni je isto doktorica, mislim Ivanovic. Stvarno ne znam kakva je, ali je definitivno 3x manja guzva. Prijateljica mi je za nju rekla da "samo daje antibiotike bez veze" - to je ona čula od nekog pa ne znam koliko je to vjerodostojno.

    Dr. Puževski je u DZ Trešnjevka, u Nehajskoj. Jedino se bojim da je to dosta daleko. Ipak je to kojih 20tak min voznje, a ako je guzva na cesti i duplo vise. Kaj ako se razboli dok je svekrva cuva, kako ce one do tamo - ovdje mogu i pjesice, 2 stanice busom. Opet, s druge strane, do sada smo uvijek mi isli s njom, kada je bila bolesna otisla sam s posla...Jedino me ta udaljenost muci...

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Kolegica kaze da je i kod nje guzva, ali da ona radi dok sve ne primi, nema nekih brojeva, mozes je uvijek nazvati...Ugl. ona je jako zadovoljna.

    S druge strane, moja kuma je prezadovoljna sa dr. Novakovic. Tako da mi je stvarno tesko procijeniti...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    U Zvonigradskoj (kod Nehajske) u jednoj smjeni radi dr. Jovanović, a u drugoj dr. Puževski. Mi smo kod nje.
    Jako je nježna, koncentrirana i sve ju zanima. Pregleda djecu bez suza. Mislim, moje cure obožavaju ići kod nje. Ali ima jako, jako puno pacijenata i za bilo što se čeka 1-2 h.
    Kod Jovančevića je druga slika - nema gužve, a i on je drugačiji - visok, crn s brkovima i djeca ga se uglavnom boje. Iako piše knjige i drži predavanja i jedan je od vodećih pedijatara u HR - poprilično je grub s djecom, roditelje slabo sluša, makar je mene slabo slušao kad sam kod njega bila na dežurstvu.

  9. #9
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nije da sam ja baš nezadovoljna s dr.N.
    Mislim, temeljita je i hoće sve objasniti, ali organizacija i sestra!
    Kad se dijete razboli trebaš se dobro angažirati za dolazak (znaš i sama, brojevi i sl.)
    A kad zovem telefonski, gotovo uvijek se javi sestra koja ti ništa neće reći bez dr., a kad tražim dr, kaže nazovite kasnije, doktorica ima pacijenta.A kad ga nema?! Pa i čekanje za uputnice je posebna priča...
    Kad bolje zbrojim i oduzmem odlazak do Nehajske se ne čini tako dug...

    Zato bih voljela znati da li je dr.Puževski ili barem sestra malo više transparentnija, u stilu da ne moram čekati samo za uputnicu ili ispričnicu ili recept 1-2 sata, nego kad zamolim telefonski da mi napiše i dođem kad se dogovorimo...

  10. #10
    tali

    Početno

    uputnicu i ispričnicu je jako lako dobiti kod dr. Mlinarić Bošnjak u Španskom, no to je jedino s čim sam zadovoljna. Ispričnicu za povratak u vrtić dobiš i na neviđeno-dobro?? praktično da, ali to nas je dovelo do 2. šarlaha u godini....

  11. #11
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    U Domu zdravlja Voltino, dr. Stanislava Špehar, super doktorica, vedra, vesela i nadasve profesionalac u svome poslu. Tara je njen pacijent od rođenja i nikada nismo imali nikakav prigovor na njen rad.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Za dr.Puževski sam i ja čula da je odlična, ali nama je to bilo malo predaleko. U Prečko (gdje stanujemo) nismo htjeli, pa smo na kraju završili kod dr.Penave na Jarunu. Sestra je prekrasna s djecom, doktorica također. Starija je, puna iskustva, temeljito pregledava, odmjerena. Ja sam za sada zadovoljna, iako nismo baš puno puta bili. Jedino je i kod nje guuužva, ali valjda je to dobar znak. Za uputnice i recepte se može dogovoriti da se samo pokupe bez čekanja.
    Navodno je i dr. u suprotnoj smjeni OK.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    Mi smo kod dr Ivanović u Vrapču,i ja sam zadovoljna sa njom i sestra je super,lijepo komuniciraju sa djecom imaju dobar odnos prema njima
    Kod nje nema brojeva već uzima malo zdravu djecu malo bolesnu.
    Sve objasni kako treba, posebno kod prvog djeteta, podržava dojenje.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Dr. Ivanović da daje antibiotike bezveze ?? :shock: stvarno se svašta priča o doktorima. Dr. Ivanović je poludjela kad je nama doktor u dežurstvu u DZ Črnomerec dao antibiotik za Leu jer je rekao da se radi o početku bakterijske upale grla; ona je na temelju nalaza krvi rekla da to nema veze sa bakterijom. Nas naručuje svaka da dana na kontrolu kad je Lea bolesna, i totalno je protiv antibiotika.

    Dr. Novaković nas je, btw., jedva pristala primiti preko reda kad nam je dijete, inače nedonošče koje je tada imalo 6 mjeseci, imalo bronhiolitis i završili smo na Hitnoj noć prije, gdje su nam rekli da odmah ujutro moramo doktoru.

  15. #15
    Echo

    Početno

    I mi smo kod dr. Penave na Jarunu. Za sada smo zadovoljni. Sestra Brankica je prekrasna, uvijek nasmijana i ljubazna. Doktorica je smirena i temeljnita.

  16. #16
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Jel netko možda zna kakva je dr. Ema Selimović Boćan i radi u ambulanti u Zagorskoj? Prijavili bi se kod nje jer nam je blizu ali nemam pojma o njoj.

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam od dr. penave uzela karton kad je kikica imala pet mjeseci (iako mi je bila preko ceste) . nije ju htjela cijepiti, jer sam kontrole obavljala kod dr. koprčine na sv. duhu (pedijatrica s poroda). kad sam pitala zašto - uzela je kikičin karton i mahala njime kao lepezom uz bezobrazni smješak... a onda je pjevušeći i rastavljajući slogove rekla: vaše dijete je rizično dijete.

    ja sam :shock: :shock: !

    na pitanje zašto - istim glasom je otpjevušila: po KARTONU!!!

    otišla sam u nehajsku, pitala da li bi mi primili dijete. nakon toga na sv. duh (dr. koprčina je bila ), i napisala je da se dijete može cijepiti. zatim sam se vratila dr. penavi, pokazala joj "dozvolu", a kad je sestra rekla da skinem dijete - ja sam tražila karton!

    s drugom dr sam se uvijek uspjela dogovoriti (ili izboriti) za ono što sam trebala ili smatrala potrebnim. nakon nje - došla je druga (izvanredna). obje su otišle u mirovinu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj fiona prvotno napisa
    Kod Jovančevića je druga slika - nema gužve, a i on je drugačiji - visok, crn s brkovima i djeca ga se uglavnom boje. Iako piše knjige i drži predavanja i jedan je od vodećih pedijatara u HR - poprilično je grub s djecom, roditelje slabo sluša, makar je mene slabo slušao kad sam kod njega bila na dežurstvu.
    Vidiš, a kod nas je iskustvo drukčije - često su gužve i dosta se čeka, ali Andrej se njega nikad nije bojao (dok je istovremeno bio izluđen od straha pred zubaricom koja mu se umiljavala). MM i ja smo čak imali teoriju da je to zato što J. obično ne nosi bijelu kutu, ali možda to i nije točno.
    Dr Puževski sam vidjela svega nekoliko puta u prolazu i čini mi se jako simpatičnom. Ali to je samo onako na prvi pogled.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    deja ja ti ne bih savjetovala dotičnu dr. Mi smo bili kod nje isto jer nam je bila najbliža ali ja nisam baš bila zadovoljna. Ona je super za izbrbljati se s roditeljima, ali tako i pregledava djecu-ovlaš, uz priču, poprilično aljkavo. DZ u Baruna Filipovića ti isto nije daleko, a čula sam da su tamo pedijatri OK

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •