Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 126

Tema: štetnost antibiotika

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Aminoglikozidi, primarno streptomicin, su vodeći uzročnici gluhoće u generaciji naših roditelja.
    Mislim da se tu ne govori o prošlosti. Streptomicin se danas uglavnom ne upotrebljava. I talidomid je napravio užas, ali se više ne koristi. Živom se liječio sifilis, naravno da je bilo više štete nego koristi...
    Riječ je o (zlo)upotrebi antibiotika danas.

  2. #52
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Naravno, samo me brine to što se današnji antibiotici testiraju jednako kao i streptomicin. S druge strane imaš i tradiciju nepreye..vih rješenja poput Chloramphenicol-a koji je priznati kancerogen. Uostalom, vidi
    http://ntp.niehs.nih.gov/index.cfm?o...CE50709CB4C932

    Svijest o potencijalnoj šteti bi ponešto promijenila situaciju.

  3. #53
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Naravno, samo me brine to što se današnji antibiotici testiraju jednako kao i streptomicin. S druge strane imaš i tradiciju nepreye..vih rješenja poput Chloramphenicol-a koji je priznati kancerogen. Uostalom, vidi
    http://ntp.niehs.nih.gov/index.cfm?o...CE50709CB4C932

    Svijest o potencijalnoj šteti bi ponešto promijenila situaciju.
    :shock: :shock: :shock:

  4. #54
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Joj Davore, samo bacaš bombe i plašiš svekoliko pučanstvo.
    Kloramfenikol je danas praktički ne koristi, osim u lokalnim pripravcima, odn. kao mast za oči.
    Nitko ovdje ne propagira antibiotike i definitivno se koriste previše, ali kada je potrebno, manja je šteta od antibiotika nego posljedica neliječenih bakterijskih upala.
    Kao što to imaš primjere gluhoće naših roditelja tako ima i puno naših roditelja i djedova i baka kojima je nepovratno oštećeno srce zbog reumatske groznice koju je izazvala obična streptokokna upala grla i koju bi 10 dana penicilina odnjelo kao rukom.
    Koju imaš sljedeću bombu?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Evo ja pisem iz vukovarske bolnice....u nekim od postova ali na drugom topicu gdje je prica o bolnicama ispisala sam nas slucaj iz OS bolnice gdje mi je dijete bilo 11 dana u bolnici s dijagnozom urinarne infekcije. Lijecena je normalno antibiotica no na zalost nisu napisali kojim, nisu mi to nikad rekli, a ja budala nisam trazila preslik kompletne medicinske dokumentacije.pocetkom 9 mj dijete mi krece u jaslice i pocinju viroze, pa upala grla, pa poslije antibiotika bilo nam par dana OK, pa ponovo upala uha, antibiotici i nakon 15 dana evo nas u bolnici s dijagnozom urinarne infekcije. Jos nisu napravili sve nalaze, pa ne znamo uzrok ali se nadam da je s bubrezima sve OK. I sad......Antibiotici,iskreno poslije svega muka mi je od osječke bolnice i cak sumnjam u njihovu dijagnozu, ljuta sam na nasu pedijatricu jer nije kontrolirala krv i urin,ljuta sam na sebe jer to nikad nisam trazila i time doprinjela da se ucim na vlastitim greskama.
    E sad antibiotici da ili ne..Rizik je ako se ne uzmu odmah a da se zaista radi o bakterijskoj upali/ne daj boze meningognoj sepsi. A da bi bakterija bila izolirana iz krvi ili urina potrebno je cetiri dana, ako se ne zapocne terapijom moze biti prekasno....
    No jos je gore ako se prethodno nerade analize a antibiotici se prepisuju sakom i kapom. i sad je pitanje kakvi i koji antibiotici? da izvinete ova sr.... od antibiotika u vidu sirupa koji se konzumiraju max cetri do 5 dana samo su u nasem slucaju doprinjeli da se bolest umiri na neko vrijeme i samo su mogli napriviti jos vecu glupost.
    Zato ja glasam za one stare lijecnike koji su mene kad sam bila dijete prvo slali na briseve, vadjenje krvi, pa prepisivali peniciline /ali one prave/i nakon kojih sam kao dijete ozdravljala, pa kad su vidjeli da je to ucestalo slali me na dodatne pretrage i sve se smirilo poslije vadjenja krajnika.
    Eto neko moje razmisljanje. Uglavnom ipak sve pohvale vukovarskoj bolnici u kojoj mame mogu biti uz svoje dijete 24 h.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    i sve pohvale nasem tati koji je postavio antene pa uspio umreziti bolnicu i nasu kucu pa imamo iz bolnice i internet

  7. #57
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Joj Davore, samo bacaš bombe i plašiš svekoliko pučanstvo.
    Kloramfenikol je danas praktički ne koristi, osim u lokalnim pripravcima, odn. kao mast za oči.
    A oči su poznate kao organ koji se regenerira u potpunosti nakon bilo kakve traume. Nešto kao gušterov rep. Hajd budi tako dobra pa to objasni MŽ.

    Vidiš, skroz je cool obući kutu, furat se na plašenje svekolikog pučanstva i uskratiti bilo kakvo objašnjenje. S jedne strane je sasvim OK u ljude trpati bilo kakav marginalno testirani otrov, a s druge strane uzbunjivati raju o štetnosti zračenja. Pojma nemaš koliko često me ljudi pitaju o tome i koliko imam strpljenja u objašnjavanju. Kada bih dobio samo 1% od toga strpljenja za uzvrat, ne bih morao bacati bombe.

  8. #58
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Kad smo bili kod dr. Tolića (otorinac) u Klaićevoj, rekao nam je da, kad dijete ima upalu, uha ili grla, da treba napraviti bris, i doći k njemu, da se vidi o kojoj se bakteriji radi (ako je bakterija), a ne nabadati antibiotike ko ćorava koka zrno... To mislimo i učiniti drugi put (iako bi naravno željeli da ga uopće ni ne bude).

  9. #59
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Joj Davore, samo bacaš bombe i plašiš svekoliko pučanstvo.
    Kloramfenikol je danas praktički ne koristi, osim u lokalnim pripravcima, odn. kao mast za oči.
    Nitko ovdje ne propagira antibiotike i definitivno se koriste previše, ali kada je potrebno, manja je šteta od antibiotika nego posljedica neliječenih bakterijskih upala.
    Kao što to imaš primjere gluhoće naših roditelja tako ima i puno naših roditelja i djedova i baka kojima je nepovratno oštećeno srce zbog reumatske groznice koju je izazvala obična streptokokna upala grla i koju bi 10 dana penicilina odnjelo kao rukom.Koju imaš sljedeću bombu?
    I ja kažem, Bogu hvala na penicilinu!
    Imala sam upravo to, streptokoknu upalu grla. Penicilini su me spasili. Nakon drugoga sam bila već puuno bolje! Al moraš ih primiti svih deset.

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bas me zanima koliko slucajeva reumatske groznice ima godisnje, a da se jave kao posljedica neuzimanja antibiotika.... i to recimo u nekoj skandinavskoj zemlji gdje je upotreba istih jaaaako mala....

    jos me zanima i koliko ljudi poznajete koji su ju prebolili....

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gle što sam našao: Ototoxic Medications
    Ispada da Neomicin, uobičajen u kapima za uši UOPĆE nije mala zezancija. Kvalitetna bomba, ha? 8)

  12. #62
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    e da, jos sam htjela reci, to sto se kloramfenikol koristi SAMO kao mast za oci, nimalo ne umenjuje njegovu kancerogenost.

  13. #63
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nazire li se to "virtualno anti-antibiotsko pleme"? Zezam se malo...

  14. #64
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ma neeee, to ti samo ja malo bacam bombe Generala Purposa (General Purpose Bomb). Svakako, ako se pojavi novo pleme samo ću ga škicat.

    OK, totalno me nabrijava stav "znam ali ti neću reći", ali stvarno ne mislim trošiti svoje vrijeme na to. Za razliku od vakcinacije, ovo je ipak nešto transparentnije područje.

  15. #65
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Davore, daj mi reci, jel možda znaš u kolikoim količinama je chloramfenicol kancerogen, ili to uopće nije važno. (Pa ako sam mazala 2 puta, jel to opasno?)

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    sinersul?
    je li antibiotik?

  17. #67
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    [Vidiš, skroz je cool obući kutu, furat se na plašenje svekolikog pučanstva i uskratiti bilo kakvo objašnjenje. S jedne strane je sasvim OK u ljude trpati bilo kakav marginalno testirani otrov, a s druge strane uzbunjivati raju o štetnosti zračenja. Pojma nemaš koliko često me ljudi pitaju o tome i koliko imam strpljenja u objašnjavanju. Kada bih dobio samo 1% od toga strpljenja za uzvrat, ne bih morao bacati bombe.
    :?
    Ne znam tko tu koga plaši. Na osnovu lijekova koji se više ne koriste stvaraš tezu da su svi antibiotici štetni.

    Na kraju krajeva imaš priliku otići konfrontirati svoj stav s ljudima koji imaju malo više podataka i znanja.



    Ne znam kako je vršeno ispitivanje za kloramfenikol, da li je dokazana njegova kancerogenost kao lokalnog pripravka na mjestu aplikacije, ili kao sistemski uzet ljek. I kao lokalni pripravak je praktički izbačen, ima drugim pripravaka za liječenje bolesti oka.

    Citiraj marta prvotno napisa
    jos me zanima i koliko ljudi poznajete koji su ju prebolili....

    Otac moje prijateljice je prebolio streptokoknu upalu ždrijela, dobio reumatsku groznicu i oštećenje srčanih zalistaka. Od posljedica toga je i umro. Moja kolegica s faksa je kao djevojčica isto tako dobila upalu zglobova, upalu srčanog zaliska, ali je to uglavnom sanirano. Moj prijatelj je gluh na 1 uho zbog ponavljajućih, neadekvatno ljiečenih upala srednjeg uha. Isto tako poznam ženu koja je zbog pretjerane upetrebe antibiotika već godinama na lijekovima protiv gljivica, čim ih prestane koristiti gljive buknu od usta, probavnog trakta, spolnog trakta, kože...
    Dodatno situaciju komplicira činjenica da želi zanjeti, a uz te ljekove ne može. Ima svakakvih primjera
    Ja nisam predstavnik farmaceutski lobija i zagovarač neracionalne upotrebe antibiotika ni ijednog drugo lijeka, ni dodatnih vitamina ni minerala. Mislim da s antibioticima treba postupati krajnje pametno, dobro razmisliti kada je potreban, i koji. I presretna sam da mi dijete do sada nije koristilo ni jedan. Ali da dobije bakterijsku infekciju, što nas vjerojatno brzo čeka jer je krenula u vrtić, ne bi mantrala nad njom i čekala da samo prođe. Kao i sa svim stvarima u životu i tu treba imati mjeru.


    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Davore, daj mi reci, jel možda znaš u kolikoim količinama je chloramfenicol kancerogen, ili to uopće nije važno. (Pa ako sam mazala 2 puta, jel to opasno?)
    Nisam Davor, ali ne moraš brinuti.

  18. #68
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    :D vidiš, baciš dvije, tri bombe i svašta naučiš. To s plašenjem pučanstva nije bila moja zamisao - radi se o standardnoj frazi koje sam se već naslušao, a jednostavno ne vidim na koji način bilo kome malo istine može naškoditi. Za klorampfenikol pogledaj http://ntp.niehs.nih.gov/ntp/roc/ele...s/s032chlo.pdf.

    Na primjer, kad mi je bliska osoba išla na kemoterapiju pripravkom Taxotere nakon potvrđene remisije (!?) pokušali smo joj objasniti da je to sasvim dovoljno gadna stvar za ubiti pravog i zdravog čovjeka. Umrla je od ciroze jetre od posljedica kemoterapije.
    Onkologica joj je uskratila informaciju o štetnosti taxotere. Istina ju ne bi ubila.

  19. #69
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ponavljam, meni je antibiotik Eritromicin uzrokovao iatrogeni hepatitis, dakle oštećenje jetre.
    lijepo na njemu piše da se to događa u 1/1000 slučajeva.
    inače se Eritromicin i dalje uredno koristi, vrlo često i u trudnoći.
    za ostale antibiotike, pročitajte samo listu mogućih nuspojava.
    niti jedan lijek nije bez njih.

  20. #70
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Na primjer, kad mi je bliska osoba išla na kemoterapiju pripravkom Taxotere nakon potvrđene remisije (!?) pokušali smo joj objasniti da je to sasvim dovoljno gadna stvar za ubiti pravog i zdravog čovjeka. Umrla je od ciroze jetre od posljedica kemoterapije.
    Onkologica joj je uskratila informaciju o štetnosti taxotere. Istina ju ne bi ubila.
    Ne znam tko bi pravoj i zdravoj osobi i išao davat citostatike?!?

    A što hoćeš reći da bi ta osoba bila živa da joj se nija dao taj lijek?

  21. #71
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Ne znam tko bi pravoj i zdravoj osobi i išao davat citostatike?!?

    A što hoćeš reći da bi ta osoba bila živa da joj se nija dao taj lijek?
    Pa... MŽ su kljukali citostaticima kad im je ponestalo ideja čime bi još mogli tretirati njene oči. Srećom još je živa. Što se taxotere tiče, radi se o biljnom otrovu kojeg deriviraju iz tise.

    Što se bliske pokojne osobe tiče, DA, spomenuti incident se dogodio nakon potvrđene remisije. Ako je to šljakalo za Cigoja, ne vidim zašto ne bi za nju.

  22. #72
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Kad smo bili kod dr. Tolića (otorinac) u Klaićevoj, rekao nam je da, kad dijete ima upalu, uha ili grla, da treba napraviti bris, i doći k njemu, da se vidi o kojoj se bakteriji radi (ako je bakterija), a ne nabadati antibiotike ko ćorava koka zrno... To mislimo i učiniti drugi put (iako bi naravno željeli da ga uopće ni ne bude).
    majke mi...nece ga ni Mejra vise dobiti bez detaljnih pretraga...jeste da ga je pila 'samo' 2 puta u tri godine zivota ali ipak...

    zadnji put kada ga je pila pogledali su joj grlo i usi i bljus...antibiotik...

  23. #73
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    vise se ne sjecam gdje sam to procitala ali mi je ostalo u glavi da su antibiotici najvece med. dostignuce koje je najbrze prokockano...

    smatram da su antib. vrlo korisni ako se koriste u onim slucajevima gdje su jako potrebni. u svim drugim slucajevima su ili placebo ili otrov.

    nazalost - koriste se precesto i bakterije bujaju i jacaju i oni sami po sebi gube svoju svrhu.

    a to da je nesto potencijalno kancerogeno - je, sve je u ovom svijetu i stetno i kancerogeno ako se koristi na krivi nacin - ne moze se samo iscitavati i mahati time, kako sad proucavamo homeopatiju i sama sam zacudjena koliko tamo pak otrova i raznih tome sl. stvari ima...

    pa opet ne masemo s time i ne plasimo ljude sto ce uzeti neki mineral ili otrov...treba imati mjeru u tumacenju stvari.

  24. #74
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    kako sad proucavamo homeopatiju i sama sam zacudjena koliko tamo pak otrova i raznih tome sl. stvari ima...
    pa opet ne masemo s time i ne plasimo ljude sto ce uzeti neki mineral ili otrov...treba imati mjeru u tumacenju stvari.
    Iako se slazem s opaskom o antibioticima (i opcenito da su lijekovi otrovi, osobito ako se nepravilno i nekontrolirano uzimaju), ne bih se slozila s ovim dijelom o homeopatiji. U njoj nemas s cime plasiti ljude. Iako su pripravci (velik broj) porijeklom od otrovnih biljaka i raznoraznih dijelova zivotinjskih organizama, ako si upoznata s nacinom na koji se pripravci dobivaju, ne vidim cime bi mogla nekoga zastrasiti.

  25. #75
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    BB, mozes plasiti samim time sto je u njima nesto sto je otrov - to je moj point - tako i sant. moze pronaci neku tvar koja u xwy. uvjetima je kancerogena ili otrovna - sto li? i plasiti...ne treba u ljekovima gledati svo zlo svijeta - treba ih mudro koristiti. ne znam jesam li sad jasnija? opet kazem - treba imati mjeru i znanje (dodajem) u tumacenju stvari.

  26. #76
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    vrlo slicno - postoji topic - inteligentna djeca - i sad si ja kao strucnjak na tom polju pitam - sto je pisac htio reci? da su drugi neinteligentni ili kakva su to djeca - pa svi su inteligentni? netko vise netko manje....neke su razlike bitne neke nisu... tako i s drugim pojmovima kojima se olako barata. treba znati tumaciti.

  27. #77
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ma kuzim ja tebe, ali polazim od ovoga - ako dijete popije saku homeopatskih globulica, nece mu biti nista, ako popije saku maminih antibiotika, ... Svatko tko zna princip pripreme, ne bi se trebao bojati homeopatskog pripravka.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    E Davore sad si me totalno ubio u pojam i sva sam u strahu.
    Šta da radim. Vidiš postavila sam dolje pitanjce o streptokoku pneunomiji koji ima moj bruno i pedijatrica nam je dala baš tu mast za oči da mu stavljam u nosnice chloramphenicol :shock:
    Šta da odem do nje i da joj kažem da je kancerogena mast, pa žena bi me ubila!!!!!
    E sad sam luda i ljuta ko pas

  29. #79
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Kao i kod svakog drugog lijeka, treba izvagati opasnosti/posljedice neuzimanja, kao i uzimanja lijeka. Mislim da je nepotrebno bas toliku paniku dizati.

    I naravno da svaki lijek ima nuspojave. Pretpostavljam da postoji jako puno stanja, pripravaka (alternativnih, prirodnih), cak i hrane, koje povecavaju sanse nuspojava, a vjerujem da rijetko koji lijecnik bas o svemu razmislja (znaju li uopce svi?) kad propisuje terapiju.

  30. #80
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ENA26 prvotno napisa
    ...pa žena bi me ubila!!!!!
    E sad sam luda i ljuta ko pas
    Sjedni, duboko diši i poslaži prioritete. Tako. Nadam se da ti sada više nije važnije što će ti pedica reći nego zdravlje tvojeg djeteta. Aleksandra je već napisala da postoje alternative.

  31. #81
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ENA26 prvotno napisa
    E Davore sad si me totalno ubio u pojam i sva sam u strahu.
    Šta da radim. Vidiš postavila sam dolje pitanjce o streptokoku pneunomiji koji ima moj bruno i pedijatrica nam je dala baš tu mast za oči da mu stavljam u nosnice chloramphenicol :shock:
    Šta da odem do nje i da joj kažem da je kancerogena mast, pa žena bi me ubila!!!!!
    E sad sam luda i ljuta ko pas
    Sad si Davoru malo uljepšala dan .

    Znači ako je određena bakterija, rađen je i antibiogram, da li je kloramfenikol dat po antibiogramu?
    Imaš li nalaz kod sebe?
    Koji je još antibiotik efikasan po antibiogramu?
    Pije dijete antibiotik ili je to jedina terapija?

    Neće se ništa dogoditi, ali otiđi pedijatrici i zamoli je da ti da neku drugu mast, ako nećeš reći da se bojiš da je kancerogena reci da ti je TM rekao da je on imao reakciju na kloramfenikol pa da se zato bojiš mazat malome.
    Ne brini sve će biti dobro.

  32. #82
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Gle što sam našao: Ototoxic Medications
    Ispada da Neomicin, uobičajen u kapima za uši UOPĆE nije mala zezancija. Kvalitetna bomba, ha? 8)
    dragi Davore, zbaš li zašto je ototoksičan ?
    zato što oštećuje unutarnje uho ako postoji defekt na stapesu ( slušna koščica) a to samo ako se daje kroz perforiran bubnjić inače nije ototoksičan.Isto vrijedi za Geokorton kapi

  33. #83
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    dragi Davore, zbaš li zašto je ototoksičan ?
    zato što oštećuje unutarnje uho ako postoji defekt na stapesu ( slušna koščica) a to samo ako se daje kroz perforiran bubnjić inače nije ototoksičan.Isto vrijedi za Geokorton kapi
    OK, a sad mi objasni zašto bih trebao biti zadovoljan s ovim objašnjenjem.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Da rađen je antibiogram i po njemu je i ta dotična mast pogodna za ubijanje beštije. Nalaz je ostao kod pedijatrice ali po sječanju još dobro reagira i na amoxil, sumamed, i još na jedan antibiotik ali zaboravila sam.
    Za početak nam je dala samo mast da vidi hočemo li uspjeti s njom.
    Davore ej nemoj da ti moji problemi uljepšavaju dan jer meni se s tvojim objašnjenjima smrklo

  35. #85
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    BB - steta mi je sad po homeopatiji (jer mi se tama pocela svidjati) ali koliko je ona u sirokoj primjeni i koliko je klinicki istrazena (neovisni izvori - molim) da mozemo biti 100% sigurni u nestetnost sake globulica...

    s antibioticima su mislili najbolje - to je ono najgore...

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Amoksicilin i azitromicin (sumamed) ne postoje u formi masti, tako da je vjerojatno kloramfenikol bio jedini lijek koji je mogao ići lokalno.
    Vjerojatno dijete nema nekih simptoma, kašlja, temperature, i dr. će probala lokalno.
    Još 1x ne brini.

  37. #87
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Krajem 18. stoljeca je krenuo Hahneman, rasirilo se u 19. st. Danas je jako rasprostranjeno, nemam sad vremena traziti izvore, naguglaj si "history of homeopathy", "samuel hanemann" i sl.
    Vrlo jednostavno i zgodno o razrjedjivanju remedija ima ovdje, a guglanjem "making homeopathic remedies" ili neceg slicnog, doci ces do puno rezultata.

    Classical Homeopathy is a holistic, all-encompassing medical therapy used to treat most pathological conditions. It is based on Samuel Hahnemann's theories and principles. It uses homeopathic remedies that are plant, mineral or organic substances and have no adverse side effects because of the way these remedies are prepared.
    Mogu pitati i moju pedijatricu za daljnje, strucnije reference, ako ti trebaju. Iako sumnjam da je bilo nekakvih klinickih studija, kad je homeopatija nepriznata (jos uvijek) od klasicne medicine, a i neusporedivo jeftinija "industrija" od farmaceutske.

    Q. Do homeopathic Remedies Have Side Effects?

    Homeopathic remedies influence the body's energy field, rather than its chemical balance. Hence, the remedies do not cause side effects since there is no chemical trace to accumulate in the tissues. For this reason, it is not possible to take an overdose of homeopathic medicine in the same way as in conventional medicine (which works on a chemical level). While homeopathic remedies are not dangerous, they are capable of stimulating the body's reactive forces powerfully, and causing profound changes.
    Ovo sam dobila guglajuci "homeopathic overdose".

  38. #88
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    mozemo biti 100% sigurni u nestetnost sake globulica
    Dakle, zbog samog nacina na koji se proizvodi, od cega i na kojoj razini djeluje, mozemo biti sigurni.
    Pitat cu pedijatricu za studije, ako zna ili ima.

  39. #89
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Uh, brzopletosti! Mozemo biti sigurni da nece stetiti na nacin na koji stete klasicni lijekovi kad se predoziras.

  40. #90
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    BTW, upravo culi Emin nalaz brisa grla - nema streptokoka. Lijeceno homeopatijom.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    evo nas izasli iz vu bolnice. Ipak nije urinarna infekcija, nego streptokokna infekcija. Jos 5 dana primat cemo rocephin1 dnevno x 700 mg intravenozno.Hemokultura je bila pozitivna na tubakteriju. Popodne idem kod njene pedijatrice po uputnicu za ambulantno lijecenje. Ajd tko ima iskustva s tim antibiotikom i tom bakterijom da mi napise par rijeci, neki savjet....jako sam ljuta sto nisam prije 15 dana poslije doze antibiotika trazila bris nosa...pa smo se doveli u situaciju da zavrsimo u vu bolnici - no ocito je da oni jedino prave sve analize prije dijagnoze i pocetka lijecenja za razliku od pedijatara u lokalnim ambulantama i onih u osjeckoj bolnici

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ena 26, ne znam koliko antibiotika, kad se radi o mazanju nosa mašću, dođe do mjesta gdje nešto može napraviti. Sjeti se samo kako se radi bris nosa - ona žica s vatom dođe maltene do grla. Mogla vam je bar naći neke kapi (isto za oči). Iako kapi obično dospiju do grla, a mast će ostati sasvim lokalno (pa makar i bez efekta). Jeste li probali s intenzivnim ispiranjem fiziološkom?

  43. #93
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj kinder prvotno napisa
    dragi Davore, zbaš li zašto je ototoksičan ?
    zato što oštećuje unutarnje uho ako postoji defekt na stapesu ( slušna koščica) a to samo ako se daje kroz perforiran bubnjić inače nije ototoksičan.Isto vrijedi za Geokorton kapi
    OK, a sad mi objasni zašto bih trebao biti zadovoljan s ovim objašnjenjem.
    e pa ja ne znam što ti želiš i što tebe zadovoljava , poanta je u tome da NIJE ototoksičan kada se pravilno indicira i aplicira , u zvukovod .
    Kapi za uho s antibiotikom se NE DAJU ako postoji perforacija bubnjića , onda se smije davati samo hidrogen!

  44. #94
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ena 26, ne znam koliko antibiotika, kad se radi o mazanju nosa mašću, dođe do mjesta gdje nešto može napraviti. Sjeti se samo kako se radi bris nosa - ona žica s vatom dođe maltene do grla. Mogla vam je bar naći neke kapi (isto za oči). Iako kapi obično dospiju do grla, a mast će ostati sasvim lokalno (pa makar i bez efekta). Jeste li probali s intenzivnim ispiranjem fiziološkom?
    ne postoji indikacija za lokalnu aplikaciju kapi ili masti , osim ako se radi o MRSA-i , onda se daje Belogent mast.

    Ako se radi o bakteriji u nosu koja ne pravi smetnje, ne reagirati antibiotikom. Tu se slažem sa toaletom nosa.
    Ako postoji purulentni iscjedak iz nosa, kašalj, glavobolja , febrilnost i Streptokok u nosu - obavezno antibiotik prema nalazu antibiograma.
    Ako ste protivnik antibiotika ( kao većina na ovom topicu) prihvaćate svjesno rizik - upalu pluća, gnojnu upalu uha, meningitis, sepsu .

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni je dr mikrobiolog u labosu u Klaićevoj rekla da nema puno koristi od oralnog antibiotika kod tih dugotrajnih zelenaca u nosu, (mi smo se naime s tim patili, svaki mjesec antibiogram i nova beštija ali bio je stariji i išao u vrtić) da je puno brže i jednostavnije ukapati Bivacyn i sl. Masti nije spominjala.

  46. #96
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Možda nije pravo mjesto da pitam ali svejedno hoću. Bris nosa je pokazao da Nia ima nekakve dvije bakterije i dobila je Garasone kapi za oči/uši (antibiotik) da se kapa u nos. Stanje joj je bilo koma dok je se radio nalaz u međuvremenu joj je očišćen nos na Srebrnjaku i ja davala pulsatille(homeopatija) i dijete super. Bilo mi je onda glupo davati antibiotike jer je Nia dobro i zovem ped. i ona kaže isto. E sad, kad ovo čitam malo me trta, pa gdje su onda nestale te bakterije, hoće li vratiti ili ne moraju?

  47. #97
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    e pa ja ne znam što ti želiš i što tebe zadovoljava , poanta je u tome da NIJE ototoksičan kada se pravilno indicira i aplicira , u zvukovod .
    Kapi za uho s antibiotikom se NE DAJU ako postoji perforacija bubnjića , onda se smije davati samo hidrogen!
    Čuj, to bi bilo super kad u svakoj apoteci ne bi bila u stanju kupiti deksametazon-neomicin (Lek) 'nako i bez recepta. Samo kažeš da te boli uho.
    Što se tiče hidrogena, tu te pratim :D Postoje naznake da su uši ulazna točka kod zaraze prehladama i gripom i da redovito čišćenje uha ili aplikacija po potrebi 3% hidrogenom ima učinka.
    Vidi: http://www.mercola.com/2002/mar/13/h...n_peroxide.htm
    http://www.life-enthusiast.com/index/Concerns/Influenza
    http://answers.yahoo.com/question/in...2201334AAdgeBv, pogledati Answer 11

  48. #98
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoji potpuno bezbolan i zapravo ugodan nacin ciscenja usiju pomocu onih navostenih tuljaca. Probala sam Cervan, i fakat more toga izadje iz uha ako se pravilno montira. A vatrica vrlo ugodno pucketa i smiruje.

    Ja uho dozivljavam otprilike kao i nos. Znaci, ne kapaj nista unutra ako bas nije velika frka.

  49. #99
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja uho dozivljavam otprilike kao i nos. Znaci, ne kapaj nista unutra ako bas nije velika frka.
    Potpis

  50. #100
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Postoji potpuno bezbolan i zapravo ugodan nacin ciscenja usiju pomocu onih navostenih tuljaca. Probala sam Cervan, i fakat more toga izadje iz uha ako se pravilno montira. A vatrica vrlo ugodno pucketa i smiruje.

    Ja uho dozivljavam otprilike kao i nos. Znaci, ne kapaj nista unutra ako bas nije velika frka.
    ovo što ti spominješ je za cerumen , ni kapanje hidrogena ne boli.
    Ja govorim o gnojnoj infekciji uha kada tuljci nisu adekvatna terapija .

    Davore , meni je drago kada ja tebe uveseljavam odgovorima :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •