Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 126 od 126

Tema: štetnost antibiotika

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Mamazika stvarno neznam. Ovako prije mjesec dana je jako curio nosič i pratio ga je kašalj bez temperature, i uspjeli smo riješiti fiziološkom i inhalacijama, ni deset dana kako smo se oporavili počeko je opet samo ovaj puta bez kašlja.
    I onda je doktorica predložila mikrobiološki lab. i vidjelo se da je streptokok.
    Sada čemo vidjeti, ja bi najrađe opet inhalacije i fiziološka a svi me opet napinju da šta ako mi dijete dobije upalu pluća itd........

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    moja curica je lijecena antibioticima od upale grla, pa oporavak, pa upala uha, svo vrijeme nosic curio s kasljem, pa se kasalj smirio ali ne i nos. Bris nije radjen da bi 15 dana nakon zadnje terapije zavrsili u bolnici- streptokokna infekcija. Streptokok iz nosa zavrsil u krvi. 5 dana bili u bolnici i sad odlazimo na terapije.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ena26, imate li otorinca u Ogulinu?

  4. #104
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Meni je dr mikrobiolog u labosu u Klaićevoj rekla da nema puno koristi od oralnog antibiotika kod tih dugotrajnih zelenaca u nosu, (mi smo se naime s tim patili, svaki mjesec antibiogram i nova beštija ali bio je stariji i išao u vrtić) da je puno brže i jednostavnije ukapati Bivacyn i sl. Masti nije spominjala.
    e vidiš a meni je kolegica rekla da lokalna terapija ima smisla samo kod MRSA-e , inače ili liječiš ili ne.
    Postoji indikacija za primjenu masti a to je vestibulitis nosa , upala nosnog predvorja
    kod dugotrajne purulentne sekrecije iz nosa ide toaleta nosa , kapi u nos i antibiotik sistemski

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Vidim, tri stranice problema koji me podsjećaju na jedan teški period. M. je dijete dojeno dvije godine, prije vrtića (krenula s pune 3) nikad nije ni kihnula, a onda....prestrašno! 5 bronhitisa u 4 mjeseca, 4 puta antibiotik sve dok meni na 5. bronhitis nije puknuo film. Nakon što sam vidjela da se situacija ponavlja jednostavno sam dijete stavila da spava na povišenom (a bila je siva od teškoća s disanjem), vlažila sam zrak da joj olakšam jer se sve to događalo po zimi, kupila sam na preporuku homeopata Esberitox pastile i Petrovićev med za podizanje prirodnog imuniteta. Od tada pa sve do sad ni jednom se nije ponovilo. Ako je bilo kakvih problema prvo što sam napravila je da čekam da joj se simptomi zaista razviju jer povišena temp. ne govori ništa, a ako je zaista trajalo više od 3 dana inzistirala sam na brisu i dobila ga uvijek. Riječi koje pale: "Napravite joj, molim vas, bris, platit ću ga." Naravno da ga nisam platila nikad, a antibiotik je od te more s bronhitisom popila možda 3 puta. Ova dva nabrojena lijeka su kod nas svetinja u kući i zaista ih mogu preporučiti. Da sad ne opisujem kako smo ih koristili-ako koga zanima neka se slobodno javi. Ima još primjera gdje su pomogli baš kod djece. Cure, moj savjet je da se temp. ne snižava ako zaista ne zakucava preko 39 i da se ne trči doktoru bez velikog razloga jer čim uđete dobivate bar Klavocin.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    da imamo otorinca!!!!!
    samo rijetko kada sam čula da je netko vodio malu bebu, mislim tu kod nas u Og, otorincu.
    Uglavnom nosić manje curi
    sada jeli to zbog masti li mog učestalog ispiranja fiziološkom i inhaliranja nemam pojma.

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    25

    Početno

    imate možda savjet.
    mojoj curici od dvije godine već preko mjesec dana curi nosić, malo prestane pa opet, pa opet prestane pa opet. kapam joj u nos sljezov korijen, pije sljezov čaj. neki dan joj je buknula temperatura preko 40, bili smo kod pedijatrice i naravno rekla je da je to od upale grla, ne saniran nosić prouzročio je upalu grla. nismo dobili antibiotik, jer sam tražila krvne pretrage koje su utvrdile odsutnost bilo kakve bakterije. rekla je da je to virus, dala je samo prospan i rekla da nastavim s sljezovim kapima. temperature više nema već 4 dana, ali nosić i dalje curi i kašlje već preko tjedan dana.
    molim savjet!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mozda joj jednostavno treba malo vremena dok se organizam ne ocisti od nakupljene sline?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    postoje li neki testovi/trakice za kupit da bi recimo kucno mogli provjeriti leukocite u urinu?
    da ne vodimo svaki put dijete na vadjenje krvi. Na zalost ako ne od sad cu morati svaki put traziti sve pretrage prije i poslije terapije i dijagnosticiranja bolesti, pa cak i drugo misljenje lijecnika.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aana prvotno napisa
    imate možda savjet.
    mojoj curici od dvije godine već preko mjesec dana curi nosić, malo prestane pa opet, pa opet prestane pa opet. kapam joj u nos sljezov korijen, pije sljezov čaj. neki dan joj je buknula temperatura preko 40, bili smo kod pedijatrice i naravno rekla je da je to od upale grla, ne saniran nosić prouzročio je upalu grla. nismo dobili antibiotik, jer sam tražila krvne pretrage koje su utvrdile odsutnost bilo kakve bakterije. rekla je da je to virus, dala je samo prospan i rekla da nastavim s sljezovim kapima. temperature više nema već 4 dana, ali nosić i dalje curi i kašlje već preko tjedan dana.
    molim savjet!
    Možda tvoja curica ima Haemophylus influenzae. Trebalo bi napraviti briseve nosa i grla, a ne samo KKS i sedimentaciju.
    Inače, kad je curenje nosa u pitanju ja to saniram Sterimarom (tuširanje nosiće) i Esberitoxom (3 puta 2 kroz 4-5 dana). Opet spominjem Petrovićev med, ali budući da je curica stara samo dvije godine tu bih bila oprezna jer je moguća alergija, a i med je dosta težak za želudac.
    Što se kašlja tiče-prozrači dobro stan više puta i pazi da nije suhi zrak. Kašalj inače može duže trajati jer su tako mali bronhiji zaista osjetljivi. Sljez koji joj kapaš u nos sadrži sluzi tako da i to može potaknuti bronhe da reagiraju i izbace tu sluz pomoću kašlja. Radje bih na tvom mjestu upotrebljavala Sterimar ili Aqua maris za ispiranje.

  11. #111
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Možda nije pravo mjesto da pitam ali svejedno hoću. Bris nosa je pokazao da Nia ima nekakve dvije bakterije i dobila je Garasone kapi za oči/uši (antibiotik) da se kapa u nos. Stanje joj je bilo koma dok je se radio nalaz u međuvremenu joj je očišćen nos na Srebrnjaku i ja davala pulsatille(homeopatija) i dijete super. Bilo mi je onda glupo davati antibiotike jer je Nia dobro i zovem ped. i ona kaže isto. E sad, kad ovo čitam malo me trta, pa gdje su onda nestale te bakterije, hoće li vratiti ili ne moraju?
    Hoće meni netko odgovoriti, please

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ako je dijete sada ok, ja ne bi davala antibiotike. Super da ste ih izbjegli. Organizam je u stanju boriti se i protiv virusa i protiv bakterija vlastitim snagama. Ne kazem da antibiotik treba pod svaku cijenu izbjeci. Kad je situacija takva da se mora, mora se. Ali, ja stvarno vidim i kod svoje djece, nekad nije lose sacekati dan-dva, stanje se jako brzo zna popraviti i bez lijekova.
    zadnji put kad je moja starija kcer dobila antibiotik, bilo je iz totalne gluposti. Dijete kao boli stomak, malo je prehladjena, grlo crveno itd. Doktorica kaze boli je stomak radi upaljenog grla. I dala recept. Ja s receptom u dzep i kazem muzu da cemo cekati dan-dva i onda vidjeti. Sutradan djetetu doslovno vise nista nije bilo. Recept, naravno, letio u smece.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Anima, Garasone su antibiotske kapi koje djeluju lokalno, ali su svejedno antibiotik. Super je da ste sredili nosić bez njih. Bakterije će ti se vratiti ili ne, možda će doći neke druge, ali sve dok organizam ima dobar imunitet i bori se sam protiv njih ne treba posegnuti za antibiotikom. I za vas vrijedi: ispirati nosić. Moja M. je navikla na to. U stojećem stavu joj doooooobro nasprejam nos tako da dio curi van. Zato mi je Sterimar bolji iako je skuplji jer zaista ispere duboko. Klasično kapanje ne radim jer joj je ovo dovoljno i sve što ima u nosu iscuri van, a ne ostane unutra kao kod ležećeg kapanja.

  14. #114
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hvala

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    25

    Početno

    hvala na odgovoru

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Mojoj Gizeli je dijagnosticiran u 3.mjesecu života refluks 2.stupnja, dobila je upalu E.Coli i završila u bolnici. Od tada pije antibiotike Sinersul 1.5 ml svaki dan... a šta mi možete o toj štetnosti? Ne znam dal od toga, ali najvjerojatnije da... (jer se savrseno higjenski brinemo za nju, ja sam ovako i onako po prirodi perfekcionist) dobila je gljivičnu infekciju, liječenje napreduje...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Mojoj Gizeli je dijagnosticiran u 3.mjesecu života refluks 2.stupnja, dobila je upalu E.Coli i završila u bolnici. Od tada pije antibiotike Sinersul 1.5 ml svaki dan... a šta mi možete reći o toj štetnosti? Ne znam dal od toga, ali najvjerojatnije da... (jer se savrseno higjenski brinemo za nju, ja sam ovako i onako po prirodi perfekcionist) dobila je gljivičnu infekciju, liječenje napreduje...

  18. #118
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Extra, extra, read all about it :D
    http://www.theherald.co.uk/news/75804-print.shtml

    Dakle, članak piše o tamnijoj strani homeopatije kao izbora roditelja koji djetetu nešto moraju "dati", bez obzira koliko to bilo stvarno potrebno.

  19. #119
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mda.
    ima i toga, davanja bilo čega kao placebo, ali kad netko izjavi
    There is a real drive to use rational and proven medication and the whole thing about homeopathy is it is totally unproven and totally irrational as well. There are herbals also being prescribed by GPs and we have the use of totally unproven medicines being paid for by NHS," he said."It is difficult to know why children are being prescribed homeopathy. If one assumes homeopathy works because of the placebo effect, and I personally do believe that, you can't do that with children under one year old," added Dr McLay.
    ...meni nije ni malo uvjerljiv.
    ipak je čovjek klinički farmakolog, jedan sasvim drugi svemir u načinu razmišljanja i obrazovanja.

    u efikasnost homeopatije uvjerih se na vlastitoj koži i među svojim bližnjima x puta, mada sam pristalica toga da se ne daje ništa ako se stvari mogu riješiti bez ičega.

    osim toga, postoje klinička istraživanja koja dokazuju da je h. daleko efikasnija od nekog placeba, u mnogo slučajeva efikasnija od klasične alopatske medicine.

    ja ovakve članke čitam kroz "selektirajuće naočale".

  20. #120
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Narafski. Zapravo sam tutnuo link na članak samo da istaknem tezu da višak bilo čega nije dobar. (iako postoje selektivne teze u korist novaca, djece, slobodnog vremena...)

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Ima li itko iskustva s herbalife - sirup od aloe navodno za jacenje imuniteta djeteta.Dijete je staro 16 mj.

  22. #122
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    na brisu nosa je pronađena bakterija staphylococcus aureus, radi se o bebi 2,5 mjeseca. ped je dala terapiju kapima garasone.

    zanima me da li bi se mogla rješit bakterije samo inhalacijom fiziološke?

    nekako mi se ne daje antibiotik jer je prije mjesec dana bio na amoxilu stanje pred bronhitis.

    navodno je to uobičajena bakterija u nosu kaže ped (a zašto je onda dala antibiotik :/ )

    čitala sam da u najgorim oblicima može izazvati meningitis, upalu pluća itd.

    nisam pametna što napraviti

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Naša doktorica je dosta oprezna s antibioticima, otprilike po ovakvoj shemi: ako nema temperature, ništa. Ako ima temperaturu duže od 5 dana onda krvna slika pa odluka. Ako nama temperaturu a kašlje, antibiotik tek nakon dužeg kašljanja ili ako pluća zvuče sumnjivo. Upala uha - antibiotik (ali ja ni ne dođem prije nego probam otčepiti kapima za nos). Grlo sumnjivo na streptokok - antibiotik (ako nema drugih znakova nekad pošalje vaditi krv).
    Za zelene šmrklje antibiotik nema nekog efekta, bolje djeluju antibiotske kapi direktno u nos.
    Meni jako pašu doktori s kojima se mogu dogovarati u stilu "pratimo što će biti", a ne odmah panika i lijekovi...
    Nekako sam sklona reći da mi se ovo čini mudro.
    Imam 1 pitanje: fibra traje 2 dana, nije visoka, do 37,8. Danas je dijete malaksalo. Ima sekret iz nosa, često sama voda, nakon spavanja, zelen. Grlo crveno. Vodila bih ga ujutro da mu posluša pluća, i što da tražim još, bris ili KKS i urin prije nego mi natrkači pa defaultu antibiotik

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako je grlo crveno,onda prvo KKS ili barem leukocite.Ako su L. normalni vjerojatno je viroza,ako su povišeni bris grla i nosa(ako curi žuto ili zeleno).Iako ,sumnjam da će te slati na sve to jer to HZZo košta oko 300 kn. ,a antibiotik košta oko 150 kn. pa im to ispada jeftinije.
    Brzo ozdravljenje vam želim.

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Jel misliš da uvijek treba prije vidjet KKS tj. leukocite p atek onda bris grla/nosa? Jer nama je povremeno sluz iz nosa zelena.

  26. #126
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nije nužno.Ali je nalaz leukocita govov za pola sata,pa ako su visoki ,dijete se osjeća jako loše,a i nakon pregleda se posumnja na bakteriju može se odmah krenuti sa terapijom.
    Bris se čeka tri dana...a nekad roditelji ne žele tako dugo čekati ,pogotovo ako se dijete ne izgleda dobro.
    Sve ovisi o pedijatru njegovom pregledu i pristupu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •