Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 179 od 179

Tema: obožavam svoje platnene uloške!

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Čisto me zanima, jel neka bitna razlika ako umjesto tih uložaka stavim običnu gazu?
    Imaju li svi ulošci taj nepropusni dio?

    Zasad nemam mengu, al da sam spremna kad dođe

  2. #152
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    razlika postoji, sad je pitanje koliko je tebi bitna

    skuzila sam da ovi novi ulosci koje imam (organski pamuk, cisti, bez ikakvog zastitnog sloja) bolje drze od drugih, valjda zato jer su od tog nekog mucastog i debelog materijala, kroz ostale krv samo prodje, kako je kapla, tako dolje pa dokle ide

  3. #153
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Tilja prvotno napisa
    Evo i ja napokon dobila "pravu" M pa isprobavam svoju još uvijek skromnu kolekciju platnenih. Jako su mi udobni
    Sad ih upravo perem pa me zanima kakav će biti rezultat što se fleka tiče... koristite li neko sredstvo protiv mrlja, tipa vanish oxi i slično?
    kad ih ispirete da li ih isperete samo površinski ili dok ne ispere sve što se sakupilo u njima? ja sam ih dosta temeljito ispirala jer ih onda ižmičem i stavim u kantu s pelenama, samo treba mi jaaaako puno vremena dok mi krene čista voda iz njih kad ih ižmičem... nekako mi se to ne čini racionalno (ni zbog potrošnje vode a ni zbog vremena)
    Možeš pokušati kako ja radim:
    Uloške skupljam u kantici s hladnom vodom i jednom dnevno ih skupim, isplahnem tek toliko, ocijedim i stavim u wetbag. U mašini ih stavim prvo na ispiranje s malo sode bikarbone, a prije pranja provjerim pa ako je baš negdje zaostala mrlja, stavim malo univerzalnog sredstva koje kupujem u dućanu bio&bio. Ostala sredstva za skidanje mrlja i inače izbjegavam.
    I da, nikad mi nisu ostele mrlje osim na jednom bijelom i jednom od flanela i to onako, da se vidi ako se dobro zagledaš.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Preživjela M sa samo 16 uložaka, dobro, prala sam ih u međuvremenu, ali upravo sam naručila nove pošiljke 8)
    Nisu mi ostale mrlje nakon pranja.
    A kako se zove to univerzalno sredstvo protiv mrlja iz bio&bio? Može li se to gdje u Rijeci nabaviti? Ja u zadnje vrijeme koristim Vanish Oxi ili onaj iz DM isto Oxi - nisu mi draga ta sredstva, ali mala mi se tako sva pofleka a šarena robica se pere na 40 stupnjeva i sve mi ostane poflekano.... sad sam totalno otišla OT

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    E da, cure koje ste kupovale Vaj Pads - koliko dugo ste čekale? Ja sam naručila ima već skoro mjesec dana i svaki dan željno iščekujem poštara, a nikako da stigne.... jučer sam naručila Lolasloft, i još ću malo od naših šivalica....

  6. #156
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Tilja,
    sredstvo za čišćenje iz bio&bio zove ti se Uniren, ja ga koristim za dječju robicu, a s njime i perem podove, ma sve. Mrlje uglavnom sve odu, osim banane, to nejde dole da ga ubiješ.
    A što se tiče VajPads, mislim da je šivalica malo spora, i u šivanju uložaka po narudžbi i u slanju. A i dogodi se da paket putuje i po mjesec dana i više

  7. #157
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    Da, ja sam naručila evo ima mjesec i pol dana od VAJPADS i još mi nisu stigli....

  8. #158
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja narucila od jedne nase forumske sivalice 9 komada i prekrasni su mi uzorci!!

  9. #159
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj Hady prvotno napisa
    Da, ja sam naručila evo ima mjesec i pol dana od VAJPADS i još mi nisu stigli....
    trebala sam ovo prije napisati, evo mi jučer stigli.... nekako su mi dosta tanki, baš me zanima kako će se ponašati

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Hady prvotno napisa
    trebala sam ovo prije napisati, evo mi jučer stigli.... nekako su mi dosta tanki, baš me zanima kako će se ponašati
    a jesu li barem lijepi?

  11. #161
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    dobila sa i ja svoje :D
    tocno 2 tjedna od mog prvog posta ovdje, i oni su već tu bas su prekokrasni!

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Meni su danas stigli Lolasloft, 4 kom.... prekrasni su, šareni i ogroooomni (ali volim takve, i ja sam velika), jedino mi se čine dosta tanki, vidjet ćemo kako će podnijeti napor
    A VajPads još čekam.....

    Kakva su vam iskustva s New Moon ulošcima? Gledam da bih naručila, malo mi se čine skuplji od drugih pa me baš zanima kakvi su
    Moji su svi ulošci s krilcima, nekako me strah da bi mi bez krilaca bježali na sve strane ili ispali van kakva iskustva imate s bezkrilnim ulošcima?

  13. #163
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    e sad mene kao korisnicu platnenih ulozaka koja nikad nije narucivala preko neta cisto zanima zasto ih ne kupujete od forumskih sivalica, nego kupujete izvana??
    jesu jeftiniju, bolji, ljepsi??

  14. #164
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    e sad mene kao korisnicu platnenih ulozaka koja nikad nije narucivala preko neta cisto zanima zasto ih ne kupujete od forumskih sivalica, nego kupujete izvana??
    jesu jeftiniju, bolji, ljepsi??
    Ja volim kupovati preko etsy-ja zato što možeš vidjeti sliku već gotovog uloška, jednostavno ubaciš u košaricu platiš i gotovo. Ja ih niti ne bi kupila toliko da me neki super materijal ne namami svaki put I druga stvar, ja volim imati različite uloške, krojeve, veličine i debljine...Više od dva uloška od jedne šivalice imam samo ako mi se jaaako dopadnu.
    I ima jedna forumska šivalivca od koje definitvno moram naručiti koji uložak jer mi bez toga kolekcija nije potpuna

  15. #165
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Meni je Yurtcraft zakon!!!

    Obožavam njezine uloške: dobar kroj, kvalitetan materijal prekrasnih dezena koji ne izgleda ofucano nakon prvog pranja, jako pedantno sašiveno i pošiljka uvijek dođe za 7 dana od narudžbe.

    Zadnje vrijeme samo kod nje kupujem.

  16. #166
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Meni je Yurtcraft zakon!!!

    Obožavam njezine uloške: dobar kroj, kvalitetan materijal prekrasnih dezena koji ne izgleda ofucano nakon prvog pranja, jako pedantno sašiveno i pošiljka uvijek dođe za 7 dana od narudžbe.
    Slažem se. Prestala sam kupovati uloške, ali me Lisa uvijek dovede u napast. Još su dva na putu
    Ukupno 11. A jako volim i County Cloth Creations. Osobito one od velura i organskog pamuka

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Čisto me zanima, jel neka bitna razlika ako umjesto tih uložaka stavim običnu gazu?
    Imaju li svi ulošci taj nepropusni dio?

    Zasad nemam mengu, al da sam spremna kad dođe
    Šipak sam spremna, dobila ja mengu prije nego sam rješila uloške. Stavljala sam gazu i štošta, kupovne uloške i tako neke krpice jer mi je koma ova plastika....sad još trebam naručiti ove praaave

  18. #168

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    molim ponudu za platnene ciklus mi traje oko 4-5 dana, jači je samo drugi dan, čašice me strah, točnije vađenja, ja sam prvak u nespretnosti

  19. #169
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    e sad mene kao korisnicu platnenih ulozaka koja nikad nije narucivala preko neta cisto zanima zasto ih ne kupujete od forumskih sivalica, nego kupujete izvana??
    jesu jeftiniju, bolji, ljepsi??
    meni je kolekcija u biti sastavljena od primjeraka naših šivalica i super su mi... kupila sam svega 5 preko neta, čisto da ih usporedim s ovima koje imam i mogu ti reći da nisam oduševljena... bolji su mi od moje domaće šivalice

  20. #170
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni su danas stigli ulosci naruceni od jedne forumske sivalice i diiiiiiiiiivni su!!!

  21. #171
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    e sad mene kao korisnicu platnenih ulozaka koja nikad nije narucivala preko neta cisto zanima zasto ih ne kupujete od forumskih sivalica, nego kupujete izvana??
    jesu jeftiniju, bolji, ljepsi??
    ja sam kupila vecinu svojih ulozaka vani (slovenija, kanada, italija) zato jer ih nase sivalice nisu sivale tada kad smo ih mi narucivale

    ulosci koje sam kupila od sivalica nisu nista losiji od onih narucenih preko neta. super upijaju i mogu se u njih sasvim pouzdati
    ipak, svi ovi naruceni preko neta su mi ljepsi od onih kupljenih preko sivalica, ljepsi je izbor dezena, ljepsi su detalji, drukeri, oblik

    zadnju narudzbu sam opet uzela iz inozemstva jer sam htjela naruciti uloske od 100% organskog pamuka, ovako sam koliko toliko sigurna da sam to i dobila (jer znam kako je tesko doci do organskog pamuka i sto neki "prodaju" pod to)

  22. #172
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Znam da sam rekla da neću više kupovati uloške, ali ovaj plavi na cvjetiće sam morala imati...

  23. #173
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Znam da sam rekla da neću više kupovati uloške, ali ovaj plavi na cvjetiće sam morala imati...
    covjece, kolko ih ti imas??? :shock:
    moji su ljepsi!!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Znam da sam rekla da neću više kupovati uloške, ali ovaj plavi na cvjetiće sam morala imati...
    covjece, kolko ih ti imas??? :shock:
    moji su ljepsi!!
    Uloške na sunce!

  25. #175
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    uh, moram ih poslikati!!
    ja ih nemam tako puno, ali su stvarno lijepi!!

  26. #176
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bucka slikaj!

    Aishwarya - genijalan mi je taj kroj. A kolekcija - mljac Ja sam luda za uzorcima. Nakon platnenih pelena i manije za njima, ovo bi mogao biti dobar nastavak. Iako, eno mojih stoje već godinu dana u platnenoj vreći na kuki u kupaoni - i ne bunim se

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    I ja od danas počela koristiti pamučne ul.

    Nego imam pitanje....stavljam ih u kanticu s hladnom vodom (prije toga isperem u hladnoj) neke stavljate eterično ulje, koje, čajevca? Ili bilo koje?

    A može i samo ocat, jel tako? U kojoj količini? Ne bih htjela da se miris proširi po svuda...

  28. #178
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Natalija prvotno napisa
    I ja od danas počela koristiti pamučne ul.

    Nego imam pitanje....stavljam ih u kanticu s hladnom vodom (prije toga isperem u hladnoj) neke stavljate eterično ulje, koje, čajevca? Ili bilo koje?

    A može i samo ocat, jel tako? U kojoj količini? Ne bih htjela da se miris proširi po svuda...
    Ja svoje malo isperem i bacim u lavor s hladnom vodom i odložim na sušilicu (koja je na perilici, pa je visoko, nitko se ne naviruje), nema apsolutno nikakvog mirisa, ali ako ih ne perem isti dan, nego drugi, ili treči, onda jednom ili dva puta dnevno promijenim vodu i kapnem par kapi čajevca.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Iako su prošla tek dva dana korištenja mojih platnenih, ja sam oduševljena kako su udobni, jednostavni, nema onog plastičnog "mirisa", vrućine i sl.

    Kao sumanuta pokazujem ih svima, frendicama šaljem preporuke, mailove i linkove :D

    Nadam se da će i pranje biti uspješno.

    Hvala vam svima curke!!!


    A jednog dana kad bude beba, ne sumnjam uopće koje pelene ćemo koristiti, već sam rekla mužu i svekrvi 8)

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •