Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: masina za ves i kolicina vode?

  1. #1
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno masina za ves i kolicina vode?

    ukratko. stara masina za ves se pokvarila i kupili smo novu.
    miele je i mnoge stvari se mogu isprogramirati.
    e sad, jedna od mogucnosti je i kolicina vode. jasna mi je mogucnost povecanja kolicine vode kod ispiranja, odnosno povecan broj ispiranja.

    ali moze se i povecati kolicina vode u samom pranju.
    je li to neka dodatna kvaliteta u pranju, ako se pere sa vise vode nego sto je standard?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    o majko mila :shock:
    nikad si necu kupit neki tak solfisticiran aparat
    jer ga necu znat koristit

    ja bi samo da mi velikim slovima napisu 4 programa, tj. kam moram okrenut ak ocu prat na 30, 40, 60, 90°
    i kam ide prasak za sareni, a kam za bijeli ves i jel centrifuga ustekana ili nije
    i to je sve sto ikad zelim znati o pranju vesa u ves masini

  3. #3
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    joj mukica, masina ima sve te normalne programe, ali i tih 5, 6 dodatnih koje mozes razlicito isprogramirati. (pa onda ostane u memoriji dok ne pozelis novo programiranje)
    masinu kupio mm, ne ja

    ni ja se bas previse ne kuzim, ali se maglovito sjecam detaljnih rasprava tu na forumu, o masinama za sude, ves i susenje, pa si mislim netko ce mi vec objasniti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja samo imam fobiju da se roba ne ispere kako treba kad se pere u ovim novim masinama. Bez obzira na te opcije za ekstra ispiranje. A nisam sigurna koliko to pranje s vise vode ima utjecaj na sami ucinak pranja. Subjektivno mislim da ima. Nekako mi je ljepse gledati robu kako se vrti u vodi nego kako se majice prevrcu jedna po drugoj "na suho".

  5. #5
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja samo imam fobiju da se roba ne ispere kako treba kad se pere u ovim novim masinama. Bez obzira na te opcije za ekstra ispiranje. A nisam sigurna koliko to pranje s vise vode ima utjecaj na sami ucinak pranja. Subjektivno mislim da ima. Nekako mi je ljepse gledati robu kako se vrti u vodi nego kako se majice prevrcu jedna po drugoj "na suho".
    Ja sam saključila da je tekuće detergente nemoguće isprati. Pa ih više ne koristim. Često ulijem dodatne vode dok se pere, a ispiranje obavezno ponavljam za svu dječju i našu bijelu robu. I nisam baš sigurna da je i to dovoljno (a detergenta stavljam pola ili trećinu od uputa).

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Meni je MIELE san. Koliko si ju platila?

    Ja sam tak bijesna na svoju Candy-cu jer ne mogu povečati baš tu količinu vode za pranje. Mislim, znam da se voda treba štedjeti, ali fakat ne može se veš oprati u par kaplji vode (figurativno )

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Na mojoj ima botun za više vode tijekom pranja i piše da se koristi kad je rublje jako prljavo. Onaj za dodatno ispiranje isto imamo, stalno je uključen

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    koliko vode ustvari perilica povuce za ispiranje?
    danas sam imala omanju poplavu, curilo je na onom dijelu gdje se stavlja prasak za rublje, tko zna kolko ce me majstor oplendrat :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    moja 30-65 litara za cijelo pranje s ispiranjem, ovisno o programu

    i meni je tak curilo na staroj mašini, samo se neka cjevčica bila odspojila, nije bilo skupo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    znaci moglo bi bit da je neko crijevo se odspojilo...
    probat cu natjerat muza da to malo procacka....

  11. #11
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    kako povecati kolicinu vode u normalnu masinu (dakle, on koja nije fensi shmensi)? :D

    moja je od beko, najobicnija, stara 2 godine....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa Vidi poruku
    kako povecati kolicinu vode u normalnu masinu (dakle, on koja nije fensi shmensi)? :D

    moja je od beko, najobicnija, stara 2 godine....
    programi za pamuk troše najmanje vode. sintetika i osjetljivo se peru u više vode.
    ako želiš bolje isprati stavi još jednom samo na ispiranje.

  13. #13
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    imam problema sa platnenim pelenama i citala sam dosta toga na internetu i svugdje pise da dodatno ispiranje nije dovoljno - da se moraju bas prati u vecu kolicinu vode.... ali nasla sam rjesenje! nakon sto masina na pocetku 'posalje' sav deterzent iz posudice tamo gdje je roba (i onda pocme prati), moze se nadodati koliko god netko zeli vode u onu posudicu. to sam sad napravila ne znam kako se nisam toga sjetila prije...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Pa možeš ubaciti dodatni prašak u bubanj s vešom. Ne moraš stavljati u posudicu.

  15. #15
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa možeš ubaciti dodatni prašak u bubanj s vešom. Ne moraš stavljati u posudicu.
    ... ali ne treba mi vise praska nego vise vode....

    Ako ikoga zanima, metoda 'ulij koliko god hoces dodatne vode u spremnik za deterzent nakon sto pranje pocme' pali Vodi se slijeva direktno u masinu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •