Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Operacija hemeroida

  1. #1
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno Operacija hemeroida

    Je li netko bio na tome i kakva su iskustva, imam bome i vanjske i unutrasnje, no sto je interesantrno, poslije poroda nisu se ni javili nego tek evo nakon 11 mjeseci .......a bole ,,,,,,,,,,

  2. #2
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I mene bi to zanimalo...Nego, ja sam odlucila prvo roditi nakon prvog jos drugo dijete pa onda kad se oporavim od svega ici na rjesavanje hemoroida. Sad ih nakon godinu i pol dana nakon drugog poroda imam pod kontrolom, ali...su tu...nazalost

  3. #3
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    nisam ja, ali je moj tata.
    tri su varijante:
    1. klasicni kirurski zahvat, kod kojeg je oporavak dug i bolan, ali se hemici temeljito odstrane
    2. zahvat "staplerom" (laicki su ga opisali kao vakum koji usisa hemice, otkine ih i zavari sav), kod kojeg je oporavak puno kraci i manje bolan. problem je sto postoji opasnost da se osteti misic koji kontrolira odlaske u wc, i onda ste cijeli zivot "u *ovnima"
    3. inekcije koje se daju direktno u hemice, i funkcioniraju po sistemu (mislim da se tako zove) sklerozacije krvnih zila. zapravo osusi hemice, i ostaje samo visak koze. momentalno boli ko ludo, za sat-dva ne boli nista. mana je sto se mogu opet vratiti.

    on se odlucio za trecu varijantu, to je bilo prije godinu dana, i kuc-kuc, da ga ne ureknem, nisu mu se jos vratili

  4. #4
    Marina

    Početno

    I ja imam tu pocast, pogotovo nakon drugog poroda. Sada su koliko toliko pod kontrolom, ali su uvijek tu u zasjedi. Raspitala sam se i na dva mjesta sam dobila preporuku za istu osobu. Radi se o dr. Fila, on je privatnik i radi negdje u Masarikovoj. Rjesava ih lokalno i to ambulantno. Kada mi bude jako gusto, odo ja k njemu na kavu!

  5. #5
    suzana.b

    Početno hemeriodi pomoć

    pomoć hemeroidi

  6. #6
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    nisam ja, ali je moj tata
    Imam i ja prilično problema, ali
    sam odlucila prvo roditi nakon prvog jos drugo dijete pa onda kad se oporavim od svega ici na rjesavanje hemoroida
    A tatino iskustvo je dugogodišnje i uključuje nekoliko zahvata.
    Prvi zahvat je imao prije petnaestak godina u čuvenog dr. File (mislim da je to otac od spomenutog). I bilo mu je dobro do prije nekoliko godina kad je išao na laserski (?) zahvat u dr. Misira (na Rudežu). Taj je zahvat morao ponavljati (po mom skromnom mišljenju laserski zahvat je vjerojatno bio nedovoljan).
    Obzirom da patim od istog problema još od prije trudnoće (za divno čudo sad mi nije ništa gore nego prije), razgovarala sam s puno ljudi koji su prošli različite zahvate. Znam za nekoliko slučajeva kad se nakon laserskog uklanjanja nije uspjela izbjeći klasična operacija.

    Ja ću vjerojatno na klasičnu operaciju kad se na to odlučim.

  7. #7
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    može li mi netko reći, gdje se uopće ide na pregled hemoroida prije odluke o eventualnim zahvatima?

  8. #8
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ide se kirurgu, dat će ti uputnicu tvoj dr opće prakse

  9. #9
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Cure ima li itko iskustva s Poliklinikom Lastric?Nju mi pokriva uniqa.Treba mi mislim proktolog.Sumnjam ili na unutarnje hemice ili fisuru.Ili nesto trece.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •