Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Fraktura lubanje

  1. #1
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno Fraktura lubanje

    Mali mi je pao i imao je frakturu lubanje Bili smo u bolnici na promatranju i sve je bilo ok. Pitala sam ljecnika da li to ce imati posljedice, a on je rekao da nece. Je li stvarno? Ako sjedanje dijeteta dok samo to ne zna i hodanje dok samo ne nauci lose utjece na mozak, sta tek fraktura... Je li netko zna ista o tome?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Joj duso ne znam ti puno o tome...mogu onako laicki. Ne mora znaciti da je doslo do neke ozljede mozga, pukla je samo kost. Jel tako? Vjerovatno je bio neki potres, a to se da izregulisati mirovanjem. Sta su mu radili od nalaza. Ako je bio i ct i eeg....i rekli su ti da je sve ok, nemas razloga za brigu.
    Kako je pao?
    Saljem mu puno pusa i tebi isto!

  3. #3

    Početno

    i m ismo prosli frakturu lubanje sa mojom trecom princezom.. doduse nasa fraktura se desila u saobracajnoj nesreci iako je bila u autosjedalici(ne smijem ni pomisliti sta bi bilo da nije bila) i bila je u bolnici jedno dva dana na promatranju.. doktori su rekli da je sve ok(imala je i blazi potres mozga) i danas nema nikakve posljedice.
    ako su mu napravili nalaze i rekli da je ok, vjeruj im.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Aneta

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Aneta i moj stariji sin je sa 6.mj. imao frakturu lubanje i isto smo bili par dana u bolnici na promatranju,evo od tada je proslo 9 i pol god i kuc,kuc o drvo nikad nije bilo nikakvih posljedica
    znam kako se osjecas

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    bit će dobro miš mali...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Aneta,ne plasi se,bice sve u redu!Najkriticniji period je prosao,to je period koji je proveo na posmatranju.Znaci,sve je OK,nece biti posljedica.

  8. #8
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure! I ja se nadam da nece biti nista - snazan je moj momak, samo mamu ima malo... Pozdrav svima!

  9. #9
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Aneta i Lovre
    Nadam se da će sve biti u redu i brzo proći.

    Ja sam imala frakturu lubanje kad sam imala 9 godina. Iznad lijevog uha. Pala sam na parket u dnevnom boravku.Sjećam se da sam morala mirovati oko mjesec dana.

    Nisam imala nikakvih posljedica niti problema kasnije.
    Eto, čak i radim posao gdje sam podložna čestim promjenama tlaka i nisam nikad primijetila da bi me bolila glava ili uho pri tim promjenama.

  10. #10
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Aneta i Lovre

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno iskustvo

    Iskustvo moje kolegice ,u smislu prognoze, odlično! Njena mala je imala frakturu - nikad nikakvih posljedica!
    Čini mi se da je čak bolje tako (koliko god stravično zvučalo) , nego da dođe do nekakvog unutarnjeg krvarenja unutar mekog tkiva koje može učiniti štošta!

  12. #12
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Aneta i Lovre !

  13. #13
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: Fraktura lubanje

    Samo ljubi malu glavicu

  14. #14
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Podizem malo temu... moja mala je imala frakturu lubanje sa 8 dana... sve ok proslo... nije bilo krvarenja u mozgu samo je kost pukla... sada ima 2 i pol god. Posljedice zasad nema, ali kad joj didirnem mjesto puknuca njoj smeta i osijecam neku udobinu u kost od nekih 2-3 mm... neznam kako objasnit... kao da kost nije se vratila na mjesto... glava joj nije skroz ravna. Da li je to normalno?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    2

    Početno

    I ja sam imala takvo iskustvo sa svojom curicom kad joj je bilo 8,5 mjeseci, pad sa kreveta, fraktura lubanje :/ svi su mi govorili da joj nije ništa, da sva djeca padaju, ona se skroz normalno ponašala, ali ja sam znala da nešto nije u redu ct je pokazao da nema krvarenja, nije bilo ni potresa mozga,nego fraktura.. Ono šta mene brine je to šta je kasnije bila na rendgen pluća zbog sumnje na upalu pluća i jednom na rendgen kad smo mislili da je progutala kamen :/ užasno se osjećam, čini mi se da sam najgora mana na svitu bojim se da joj ne bude nešto od tog zračenja.. Sad ima 3 godine,ona je super, jako je pametna i pričljiva, ali ja se svejedno užasno bojim.. Inače imam sina od 7 godina koji nikada nije bio na rendgen a kamoli na ct.. Nadam se da netko ima koju riječ utjehe, ili slično iskustvo za podjelit, jer mi se čini da ću poludit od brige

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Molim pomoc beba mi je stara 4 mjeseca ispala mi iz kreveta i pukla joj je kost na lubanji na dva mjesta i sad je u bolnici bila je na snimanju te su doktori rekli da je sve u redu i da nemam razloga za brigu beba je jako umorna molim pomoc dali je iko imao tqkvo sto hvala vam

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Krka1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoc beba mi je stara 4 mjeseca ispala mi iz kreveta i pukla joj je kost na lubanji na dva mjesta i sad je u bolnici bila je na snimanju te su doktori rekli da je sve u redu i da nemam razloga za brigu beba je jako umorna molim pomoc dali je iko imao tqkvo sto hvala vam
    U ovoj dobi su "gumeni" i takvi udarci obično ne ostavljaju teže posljedice. Dijete je vjerojatno u stanju šoka nakon pada i udarca. Promatraj i dalje i pitaj pedijatra za savjet. Velika je vjerojatnost da će sve biti ok, ali ne škodi pripaziti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •