Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Da li je netko odbio preglede na viziti nakon poroda?

  1. #1
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno Da li je netko odbio preglede na viziti nakon poroda?

    Budući da nemam pametnijeg posla zadnjih dana osim očekivati svoje maleno, imam vremena za ponovno preispitivanje svojih stavova oko poroda i nakon njega.

    Zanima me jel neka od vas odbila biti pregledana za vrijeme vizite? Na ovo me potakao i citat tweety na jednom topicu u kojem navodi kao grozno(slažem se s njom u potpunosti) zavirivanje pod plahte i gledanje u ranjenu međicu za vrijeme vizite. Ja sam se uvijek pitala što oni uopće s 3 metra udaljenosti mogu vidjeti, pogotovo ako žena uopće nije imala epiziotomiju(onda kužim eventualno šavove, ali opet s te udaljenosti). Dobila sam odgovor od sestre koja radi na odjelu za babinjače da vide kakve su lohije :? . Pobogu, pa valjda staviš čisti uložak prije vizite a ne onaj koji ti je stajao satima prije toga. Uopće mi isu jasni.

    Ja namjeravam odbiti to ovaj put. Već vidim ogovaranja među liječnicima i sestrama ali me se to uopće ne tiče. Ako budem imala kakvih problema, tražit ću da me posebno pregledaju. Nije da sam stidljiva ili da ne želim da me cure iz sobe vide, ali jednostavno mislim da je to tako nepotrebno, pa i ponižavajuće.

    Što vi mislite o tome i kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    slažem se u cijelosti , baš me zanima koji će biti komentari

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A neš reklamirat uloške? Da vidiš pogled na temu Cow on the moon

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Imala sam puno važnijih stvari zbog kojih sam brinula ili bila ljuta ili bila sretna. Tih par sekundi nisu mi ulazili u neku kategoriju zbog kojih bi gubila energiju u prepiranju s doktorima.

    Recimo, ja bih se najradije svađala sa svim doktorima kad majci ne daju bebu da bude s njom, kad joj otimaju s prsa dijete koje još nije nahranjeno do kraja ili donesu nahranjeno adaptiranim....

    Kad ženama na carski ne daju bebu po tri dana...

    Želim ti lijep porod, da ti beba bude živa i zdrava, da se što više mazite, a ako te baš toliko bude smetalo virkanje na viziti pa budeš imala snage i energije - sretno ti bilo.

    Osobno, mislim da ti sigurno ne budu širili noge na silu, vjerojatno će te pregledati negdje drugdje ili ćeš imati evidentirano da si odbila pregled.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    meni je u rijeci sestra jednom dosla pogledati lohije. samo jedna sestra, vrlo diskretno. doktori bi dosli mao kasnije porazgovarati.

    nakon prethodna 2 puta i deracine skidaj gace i spremaj ormarice, pravo osvjezenje.

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    meni je u rijeci sestra jednom dosla pogledati lohije. samo jedna sestra, vrlo diskretno. doktori bi dosli mao kasnije porazgovarati.

    nakon prethodna 2 puta i deracine skidaj gace i spremaj ormarice, pravo osvjezenje.
    Vjerujem ti Marta, isto takvo iskustvo s provog poroda imam i ja. Užas. Kao da je bitno dali na ormariću ima ovo ili ono, sve samo radi šminke.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja nisam odbila pregled iako mislim da su ti pregledi totalna glupost...
    Mene je najviše iživciralo to što sam morala ostati dan dulje u bolnici ( Petrovoj ) jer nisam iz Zg-a.
    Srušio mi se svijet u jednoj sekundi. Poludjela sam na to i rekla doktoru da ću potpisati i da idem na svoju odgovornost doma. One se složio da može ako to dozvoli pedijatrica tj. ako je s Dorom sve OK.

    Taj dan sam jedva čekala da dođe pedijatrica i da mi kaže da je sve OK. A kada je došla, mrtva hladna mi je odgovorila da nije "detaljno" pregledala moje dijete jer me doktor ne pusti danas doma i da ću zbog toga morati ostati dan duže...

    Uh, kako sam bila ljuta...

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Imaš potpuno pravo,meni je to gledanje na viziti bilo pravo poniženje.
    Iako ,kad bih glasala u kojem trenutku sam bila najviše ponižena to je onda kad su me doveli iz rađaone i prali na krevetu u sobi ispred pet žena i naravno bez paravana.

  9. #9
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    meni je pregled na viziti bio najbolnije iskustvo cijelog tog postporođajnog perioda.
    Jedino što mi je drago, što mi je dođla doktorica u sobu i pregledala me poslije vizite,znači, faktički i nije bilo u toku vizite. :/
    Ostale su morale ići u sobu za pregled i pentrati se po onoj užasnoj stolici.
    Ja se samo i sad sjećam bola i to ga se jaaako realno sjećam

  10. #10
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno Re: Da li je netko odbio preglede na viziti nakon poroda?

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ako budem imala kakvih problema, tražit ću da me posebno pregledaju. Nije da sam stidljiva ili da ne želim da me cure iz sobe vide, ali jednostavno mislim da je to tako nepotrebno, pa i ponižavajuće.

    Što vi mislite o tome i kakva su vaša iskustva?
    mislim da ti ne bi bilo loše tražit pregled u svakom slučaju.
    Ja bih opet tražila pregled poslije vizite.
    Baš sam se malo prije sjetila, mene su isto gledali ko vanzemaljca i šefica odjela je rekla:pa ako nađemo vremena i nađemo za shodno, ispunićemo vašu ektra želju.

  11. #11
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    meni je u rijeci sestra jednom dosla pogledati lohije. samo jedna sestra, vrlo diskretno. doktori bi dosli mao kasnije porazgovarati.

    nakon prethodna 2 puta i deracine skidaj gace i spremaj ormarice, pravo osvjezenje.
    Vjerujem ti Marta, isto takvo iskustvo s provog poroda imam i ja. Užas. Kao da je bitno dali na ormariću ima ovo ili ono, sve samo radi šminke.
    ovo je stvarno :shock:

    doktor :shock: uopće ne zanima šta je na ormariću , ovo su frustracije sestara

  12. #12
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    istina, u rijeci sestre diskretno pregledaju ranu, nikakvih "generalki" ormarića
    meni su u 7 dana samo par puta pogledali šav jer je bio uredan, a doktori nisu zavirivali, gledali su kartone i tu i tamo nas priupitali nešto

  13. #13
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Potpisujem ovo za Rijeku!
    Meni su pogledale sestre jednom i to treći dan (već sam se bila zabrinula da me nitko neće pregledati a stravično me bolio taj šav pa sam mislila da nešto nije u redu...) A doktori na viziti vrlo uljudni, pitaju kako si i odu...

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam se u vrijeme svake vizite izdajala . fino sam sjedila na krevetu, i svaki put izjavila "meni je dobro" !

    "sestra po propisu" je bacala :shock: pogled, svi iz vizite - i to je bilo to...

    kako smo imali "pravo" na to da nas sestra opere, da nam namjesti krevete - ja sam to pravo koristila od početka do kraja. sve ostale žene su to radile same (nemam pojma zašto...).

    bila sam u situaciji koja zahtijeva medicinsku skrb. doktori i sestre su bili tamo da mi to pruže. nisam ih gledala kao muškarce i žene, već kao "sredstvo" koje će mi olakšati eventualne probleme i poslati me doma u dobrom stanju.

    osim toga - sve žene u sobi su rodile, bile smo u istoj situaciji - i nije mi bilo nimalo neugodno. čak mi je sestra i klistir dala bez paravana. ja sam se valjala od smijeha - jer sam znala da mi "naplaćuje" sve što sam napravila mimo propisa (žena je napamet znala code book ). u glavi mi je bila samo jedna misao: svaki bedak ima svoje veselje, pa ak nju moja rit tako veseli - mora da joj je život pust i prazan...

  15. #15
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    sorciere

  16. #16
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    sorci legendo

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ako ikad opet budem rađala, ja ću definitivno odbiti te površne preglede, a tražiti jedan u četiri oka.
    + tražiti ću da ozbiljnije shvate to da nisam imala niti jednu stolicu nakon poroda (prilikom obavljanja prve velike nužde kod kuće, popucali su mi šavovi i tu je počeo pakao)
    + tražiti ću da ozbiljnije shvate i istraže uzrok moje temperature od 37.3, koja je kod kuće počela divljati, ali bilo je prekasno za bilo kakve analize, jer su mi antibiotik dali po hitnom postupku.

  18. #18
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    meni je u rijeci sestra jednom dosla pogledati lohije. samo jedna sestra, vrlo diskretno. doktori bi dosli mao kasnije porazgovarati.

    nakon prethodna 2 puta i deracine skidaj gace i spremaj ormarice, pravo osvjezenje.
    isto ko kod marte.

    zaista pravo osvjezenje.
    sestra je bila tako diskretna, da skoro nisam ni skuzila. samo sam gledala u timija.

  19. #19
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Jel to bilo za vrijeme vizite ili mimo nje? Kod nas ih u viziti bude barem 3-4, što liječnika, što sestara, tako da nema šanse da bude diskretno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    samo da se nadovežem, možda malo off topic, ali taj pregled na viziti nema veze sa šavovima i epiziotomijom nego s lohijama (kao što je netko gore već spomenuo).

    da te 'gledaju' zbog epiziotomije, onda ne znam zašto bi gledali i nas 'carice' :? ?!

  21. #21
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    vidiš,vidiš, sad kad si to rekla, palo mi je napamet da to vjerojatno i nije bilo zbog epi., jer dok mi je plahta bila zadignuta, noge raširene, sestra bi mi pritisnula trbuh. valjda sa se vidi hoće li i koliko krvi izaći.
    svejedno. neugodno.ugodno u cijeloj prići bio je doktor Blajić koji bi svaki put lijepo prazgovarao s nama.naravno još bi mi bilo ugodnije da je porazgovarao bez zadignute plahte.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Jel to bilo za vrijeme vizite ili mimo nje? Kod nas ih u viziti bude barem 3-4, što liječnika, što sestara, tako da nema šanse da bude diskretno.
    sve je mimo vizite. sestra dodje sama. pol sata kasnije (tako nesto) dodje vizita, jelte, par doktora i sestara.

  23. #23
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    od 3 vizite "vidjeli" 1, jer su upali kad je moje zlato sisalo i nije mi padalo na pamet da prekinem
    drugi su gunđali a "moj" doktor se smješkao i pitao sve OK , ja kažem je.

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    nakon prethodna 2 puta i deracine skidaj gace i spremaj ormarice, pravo osvjezenje.
    Vjerujem ti Marta, isto takvo iskustvo s provog poroda imam i ja. Užas. Kao da je bitno dali na ormariću ima ovo ili ono, sve samo radi šminke.
    ovo je stvarno :shock:

    doktor :shock: uopće ne zanima šta je na ormariću , ovo su frustracije sestara
    ooooo bome naseg je zanimalo, ja sam dobila takvu jezikovu juhu radi knjige koju sam citala prije spavanja. " Maknite tu knjigu gospodjo, pa niste na godisnjem odmoru!, sta mislite da ce te doma stici ista procitati!"
    A sutradan kad moje knjige nije bilo na vidiku onda se okrenuo drugoj curi u sobi i izvikao je zbog dugih nokti, jer to nije higijenski i kako ona misli odrzavati higijenu svog djeteta s tolikim noktima. . mislim da ga treci dan nije bilo u viziti jer ne sjecam se slicnih ispada dotičnog doktora.

  25. #25
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Bilo mi je neugodno / blago rečeno/ iako su svi bili ljubazni...ali , moram priznati da me sada kada razmišljam o tome puno više smeta što su Naju znali donijeti uspavanu i situ a mi smo kao trebale učiti dojenje..općenito , smatram da je taj pregled maltretiranje žena - ali to je samo nastavak na klistir / brijanje smatram dobrim zbog kasnije higijene/ . Dakle, da ali nije bitno

  26. #26
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja sam rodila na carski, pa nisam mozda mjerodavna, ali sam samo jednom "aktivno prisustvovala" pregledu vizite. I to u nedjelju ujutro, kad su me pustali doma, pa rekoh: Ajd nek vam bude

    Jednostavno sam ostala pokrivena, krevet nisam namjestala, a izlika mi je bilo to da se osjecam slabo, da curim normalno, da imam kateter (kojeg sam imala 7 dana) pa se ne mogu skinut, i da me je vec moj doktor pregledao. Kao. Jer je samo jednom u tom mom boravku u bolnici (i to jaaako bolno).

    Dr. na viziti se nije bunio, jedino su sestre vrtile ocima, na sto uopce nisam obracala paznju.
    I mislim da mi je jedna kojoj nisam bas bila draga (a sa svima sam si bila OK) tako nabola jedno jutro u guzu da mi se osveti :? pa me je daljnjih 6 mjeseci (uopce ne karikiram) bolio misic.

  27. #27
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a zakaj bi to odbila? mislim, stvarno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    a zakaj bi to odbila? mislim, stvarno
    A zašto ne bi,ako ona to neće i ako njoj takav način pregleda smeta?

    Pa ,jel može svaka žena sama za sebe odlučit kome će pokazivati svoje privatne dijelove ?

  29. #29
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    a zakaj bi to odbila? mislim, stvarno
    :shock:
    jel ti to ozbiljno?
    to je jos samo jedan u nizu totalno nepotrebnih, a apsolutno ponizavajucih postupaka.

  30. #30
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Meni osobno nije bilo neugodno, ustvari čak mi sam bila zadovoljna što su pogledali rez jer mi se činilo da mi je jedan šav puknio pa sam osjetila olakšanje kada je doktor pogledao. Jednoj se curi s kojom sam bila u sobi rana upalila pa je morala duže ostati u bolnici zbog toga. Sumnjam da oni gledaju lohije. Pa i sestra nam je rekla da se prije vizite moramo oprati i staviti čisti uložak, dakle gledaju ranu od epiziotomije. Jedino je bez veze što gledaju i žene koje ju nisu imale, a to mi stvarno nije jasno

  31. #31
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ivančice - jedva čekam tvoju priču iz bolnice :D ne daj se draga ponižavati, vidi koliko nas je uz tebe, čekamo s tobom, navijamo za tebe i podržavamo te

  32. #32
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    A Ivancice tebe sigurno neće ni rezati pa nećeš morati ništa pokazivati

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Meni osobno nije bilo neugodno, ustvari čak mi sam bila zadovoljna što su pogledali rez jer mi se činilo da mi je jedan šav puknio pa sam osjetila olakšanje kada je doktor pogledao. Jednoj se curi s kojom sam bila u sobi rana upalila pa je morala duže ostati u bolnici zbog toga. Sumnjam da oni gledaju lohije. Pa i sestra nam je rekla da se prije vizite moramo oprati i staviti čisti uložak, dakle gledaju ranu od epiziotomije. Jedino je bez veze što gledaju i žene koje ju nisu imale, a to mi stvarno nije jasno
    To je zato sto ne gledaju sav od epiziotomije nego lohije. I sestra ti malo stisne stomak ako je ulozak cist zato da vidi koliko ces krvariti.

  34. #34
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa

    To je zato sto ne gledaju sav od epiziotomije nego lohije. I sestra ti malo stisne stomak ako je ulozak cist zato da vidi koliko ces krvariti.
    Ah da sada sam se sjetila stisnu stomak. Pa valjda ima neki razlog zašto gledaju? Sigurno ne bi bez veze. Ima svakakvih žena tamo koje npr. ne znaju primjetiti da nešto ne štima. Nevjerovatno, ali istinito. Evo ovoj s kojom sam ja ležala su se šavovi upalili, a ona se ništa nije žalila niti ikoga obavijestila o tome. Da ju vizita nije pregledala i dali joj nešto tko zna kako bi se to dalje razvijalo. Oni se valjda žele osigurati da je sve uredu i smanjiti rizik na svoju odgovornost što je više moguće.

  35. #35
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    A Ivancice tebe sigurno neće ni rezati pa nećeš morati ništa pokazivati
    hahahha pogodila sam :D

  36. #36
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Naravno da me isu rezali, jer sam rekla da ne dopuštam da me režu .

    Zamislite, vizitu nisam odbila, dapače, radosno sam ju prihvatila jer su bili jako ljubazni i diskretni.

    Gledali su lohije i liječnica je pojedinaačno došla do mene i pregledala me. Uopće se nisam osjećala nelagodno.

    Drugi dan nakon poroda uopće nisam skužila da je kreula vizita po sobama. Sjedila sam u turskom sjedu u pidžami na krevetu sa slušalicama na ušima i slušala jazz čitajući knjigu. Ulazi liječnica sa sestrom u sobu i samo je nabacila smajl od uha do uha. Ja sam se malo smela i ispričala što uopće nisam čula da ide vizita a ona mi je rekla da je u redu i da nema problema. Pitala me kave su lohije danas i ja sam joj krenula pokazati a ona je rekla da ako ako nema ugrušaka da se e moram skidati. Ja sam joj ipak pokazala jer me malo bolio trbuh to jutro za svaki slučaj.

    Eto, popravili su se po pitanju vizite, ipak je postao individualni pristup prema pacijentu. A meni je to bilo važno u tome dali ću je odbiti ili ne.

  37. #37
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Eto zato sam se ja i čudila što je tu tako grozno jer kako ti kažeš popravili su se, a ja nisam vidjela kakvi su bili prije

  38. #38
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    u kbc rijeka vizite su "letece".mozda pregledavaju one za koje misle da nesto treba promatrati ???Doktor samo pita je sve ok i ajmo dalje
    Jedino ujutro sestre skidaju gace :shock: bez obzira si budan ili ne...I to je jako neugodno !
    Jedno jutro sam tako spavala i dosla je neka i skinula me,onako za dobro jutro.kako sam bila sama u sobi kazem da bi se trebala tusirati ali ne znam sta da radim sa Noom... skoro me ubila pogledom! "kako ne znate ,pa ostavite ga u sobi nece mu nista biti" bbbb? :shock: ok pRicekati cu supruga ,hvala vam puno!Za ri. rodiliste slobodno mogu reci da su brrrrrrrr! Srvarno je to malo ponizavajuce

  39. #39
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mene je najviše iživciralo to što sam morala ostati dan dulje u bolnici ( Petrovoj ) jer nisam iz Zg-a.
    i mene, no srecom sam za to znala pa sam rekla da iako pise da nisam iz zg da jesam al nemam prijavljeno prebivaliste u zg tj imam stare dokumente

    nas nikada u 6 dana nakon carskog nikada nitko nije pogledao :D ja sam uvijek mislila da je to zato kaj je carski, a i mogli smo obuci gace cim smo to mogli sami, tako sam ih ja imala od drugog dana :D

  40. #40
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    nas na viziti nisi pregledavali,jednom je samo došla jedna sestra tijekom dana,pogledala i to je bilo to. nije mi to bilo tako neko strašno iskustvo

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    69

    Početno

    Ne kuzin koja frka oko vizite... zasto ponizavajuce?! Pa to in je posal... njima je to ka da ides pregledat zube... koliko zena oni vidu tako svaki dan... isto ka da kazes da ti je bed rodit da ti ne zavirivaju doli...
    Meni je vizita (zd) bila samo jutro nakon, mislin da su gledali i savove i lohije jer su mi gledali i ulozak i medicu... to in je posal, koga briga... a sta se drugih zena u sobi i oko nje tice, zasto sram, sve smo tu bile iz istog razloga... da ne bi vidile nesto sta i one same vec nemaju?!

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Nisam (jos) prosla porod ali znam da cu ljubazno i odlucno odbiti ukoliko me vizita zeli 'pregledavati' u prisustvu drugih rodilja. Rodjena sam u zemlji gdje je humanost, dostajanstvo i privatnost stup zajednice i nemam nikakvu namjeru prihvatiti situaciju u kojoj cu se ja osjecati nelagodno.

    Lani sam prosla medicinski prekid trudnoce i odbijala sam preglede pred studentima, ucenicima i sl. skupinama i bez privatnosti. Uopce mi je nepojmivo sto ljecnici nisu trazili (kao sto su oni to uopce obavezni!) moj pristanak da npr. student(i) budu prisutni na pregledu

    Znam da nakon traumaticnog iskustva gubitka nase bebe zelim porod s maks. privatnoscu i min. medicinskim intervencijama. Jasno mi je da cu se boriti vjetrenjacama ali to se sigurno isplati ukoliko se uspijem izboriti za pristup na koji svaka rodilja ima pravo ...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    13

    Početno

    JA SAM RODILA U MERKURU I NITKO NAS NIKAD NIJE PREGLEDAO, ŠTO JE NAMA ŽENAMA I ODGOVARALO. NE MOGU SI NI ZAMISLIT DA SKIDAM GAĆE I POKAZUJEM RANU.AJME NEUGODNOSTI! :shock:

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Nisam (jos) prosla porod ali znam da cu ljubazno i odlucno odbiti ukoliko me vizita zeli 'pregledavati' u prisustvu drugih rodilja. Rodjena sam u zemlji gdje je humanost, dostajanstvo i privatnost stup zajednice i nemam nikakvu namjeru prihvatiti situaciju u kojoj cu se ja osjecati nelagodno.

    Lani sam prosla medicinski prekid trudnoce i odbijala sam preglede pred studentima, ucenicima i sl. skupinama i bez privatnosti. Uopce mi je nepojmivo sto ljecnici nisu trazili (kao sto su oni to uopce obavezni!) moj pristanak da npr. student(i) budu prisutni na pregledu

    Znam da nakon traumaticnog iskustva gubitka nase bebe zelim porod s maks. privatnoscu i min. medicinskim intervencijama. Jasno mi je da cu se boriti vjetrenjacama ali to se sigurno isplati ukoliko se uspijem izboriti za pristup na koji svaka rodilja ima pravo ...
    To sa studentima i sl. je stvarno previse... u krajnjoj liniji, tribali su te bar pitat... na to ne bi ni ja pristala, ali ovako, standardna vizita, druge rodilje, ma ni mi bija bed...
    Za mi je radi bebe sta si izgubila... i zelin ti svako dobro u trudnoci i iza nje s ovom sta ti stize!

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    meni vizita nakon poroda uopće nije predstavljala problem. Najprije zbog toga što traje 3,5 sekunde i što te gledaju
    ispod plahte.
    a i da te ne gledaju ispod plahte, nakon poroda i svih ginekoloških pregleda prije,
    srama gotovo da i nema...
    mislim da mi ni studenti ne bi smetali....

  46. #46
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    neugodno i ponižavajuće

  47. #47
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    meni je bilo neugodno jedino zbog jedne neuroticne odurne sestre koja se skoro izderavala ako nisam istu sekundu rasirila noge...imala je dugu crnu kosu u repu i tko je rodio u petrovoj,sigurno zna na koju mislim(prije2,5 god)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Ja pregled nisam ni pokusavala odbit jer mi je dobro dosao posto mi je medjica jako naotekla pa su mi svaki dan preipisivali obloge rivanola i jos mi poslali i bocicu da imam za doma. Ne znam, po meni su ti pregledi korisni, ne bole, a stvarno me nema biti ni cega sram nakon sirenja nogu u predradjaoni i radjaoni gdje me pregledalo pun kufer doktora.

    Znam da se na SD-u ne mogu odbiti pregledi, bar se nisu mogli sada dok sam ja tamo lezala jer je cura iz sobe do mene odbijala pregled pa joj je doktor rekao da ako tako zeli neka odmah napusti bolnicu na svoju odgovornost a po bebu ce doci kada ju otpusti pedijatar ..... i moram priznat da potpuno postujem stav doktora.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da opet malo hvalim Vž: pregleda nema. Vizita dođe, pitaju kako si, pozdrave se ako kažeš da je ok i idu dalje. Nitko me nakon poroda nije pregledavao ni gledao uloške. Prvi pregled nakon poroda je bio kod moje gin nakon 6 tjedana.

  50. #50
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Wedding prvotno napisa
    cura iz sobe do mene odbijala pregled pa joj je doktor rekao da ako tako zeli neka odmah napusti bolnicu na svoju odgovornost a po bebu ce doci kada ju otpusti pedijatar ..... i moram priznat da potpuno postujem stav doktora.
    Wedding, nije mi jasno što točno poštuješ u stavu ovog doktora?
    Da nad pacijenticama izvršava svoju volju, mimo njene jasno izrečene želje.
    Da istjerava iz bolnice ako se ne pristane na njeguvu rutinu, a nema medicinskih indikacija da je ona nužna?
    ili ovo da utjeruje strah u kosti i imlicira da će bolnicu morati napustit bez djeteta. Pa onda kad netko drugi odredi doći po njega.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •