Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: naglo moramo prestati

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno naglo moramo prestati

    drage mame,
    nakon dvije godine cicanja moramo po brzom postupku prekinuti dojenje jer smo mm i ja kandidati za potpomognutu oplodnju uskoro i jedan od uvjeta je da prekinemo dojenje. ja sam u komi, ali skroz, osjecam se ko ovisnica koja krece na odvikavanje, i kao da djetetu preko noci kradem bliskost i nesto sto joj najvise znaci, uopce ne znam jesam li to u stanju provesti, a priliku za potpomognutu zbog drugih okolnosti ne smijemo propustiti. ima li tko da je prosao nesto slicno, da ste morale naglo prestati i kako ste to objasnile svojim cicoljupcima? ja sam tuzna i nesretna , a isto znam da moram krenuti dalje...

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    anuska, cestitam na dugotrajnom i uspjesnom dojenju i shvacam tvoju tugu

    evo, za pocetak procitaj ovaj tekst:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1492

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    shvacam da si tuzna i zatecena i da ne vidis kako ces to izvesti, ali nemoj biti tuzna.
    budi ponosna sto si toliko dugo dojila svoju djevojcicu, i sto je razlog za prestajanje tako lijep: darovat cete joj brata ili sestricu!!

    svu onu ljubav i predanost s kojom si je dojila sada okreni u postupno i njezno prestajanje. zrinka ti je dala 'tehnicke' savjete, ti nadji neki svoj nacin, prilagodi te savjete, pitaj nas usput ako zapne... ali moguce je, i ne optuzuj se, vec si joj dala mnogo, i dat ces joj jos mnogo toga na hrpu drugih nacina....
    i ne pitaj se jesi li to u stanju provesti, naravno da jesi. potrazi i podrsku u svome muzu, koliko ti je njegova podrska bila vazna na pocetku, vazna je i sada, cak sada moze biti i vidljivija u smislu tehnicke podrske.

    i moze ti biti i fizicki tesko, moguce je i da ces biti jako zalosna i zbunjena.
    meni je pomoglo puno kontakta i mazenja i s djetetom koje se odvikava, i s onim vec odviknutim, i s muzem.

    sretno, drzi se

  4. #4
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Mi smo morali naglo prestati kad je Jakovu bilo 16 mj. zbog pogoršanja moje bolesti. Meni je to bilo izuzetno teško i sama sam bila puna pitanja. Otvorila sam i topic:hitno prestajanje. Uglavnom , kako je Jakov tada bio mlađi opcije objašnjavanja nisu puno pomogle. U to vrijeme je znao i po dva sata dojiti i ja stvarno nisam znala kako. I na kraju sam se odlučila na poprilično okrutnu metodu i ostavila kod bake na tri dana. Ja sam u to vrijeme i obavljala tonu pretraga i bila po bolnici tako da me Jakov i inače baš nebi vidio. Kod bake cicu uopće nije tražio niti je se sjetio. Bez problema je spavao i uglavnom uživao.Kad sam došla po njega prvo kaj je napravio je da mi je dignuo majcu i viknuo: cici!! Ja sam se rasplakala.....I onda je krenulo objašnjavanje, maženje , odvraćanje pažnje igračkama i polako smo uspjeli. Tjedan dana je bio ljut na mene, al svaki put kad bi htio dojit ja sam krenula plesat, igrat se nešto, kao idemo gledat crtiće, uglavnom metoda odvraćanja pozornosti i uspjelo nam. Točno dva tjedna nakon prestanka mi je gladio cice i stavio bradavicu u usta, i.. zaboravio što s njom. Ja sam bila šokirana, izgubio je refleks sisanja. Onda mi je dao pusu u svaku cicu, i otišao se igrati. Djelovao je sretno i zadovoljno a ja sam bome plakala kao malo dijete.No...nekako sam tada imala dojam da je meni sve skupa bilo puno teže nego njemu. Sad je pet mjeseci kako ne dojimo al svaki dan po nebrojeni broj puta mi mazi cice, obavezno drži ruku na njima kad ide spavati, gleda crtic i drzi me za cicu,čitamo slikovnicu i opet imam dvije ručice na prsima. To mu je najdraži oblik maženja...Kad je tužan , samo dođe do mene, pogladi si svoj cici, i sve je u redu..
    Uglavnom , znači trebalo mu je oko dva tjedna. Meni puno duže...a cice su me grozno bolile i spasilo me zelje!!Oblozi i zelje dan i noć, jedno dva tjedna. I onda su splasnule. Mada sam se iznenadila kad sam neki dan slučajno stisnula, iscurilo je par kapi..

    Razumijem da si tužna, no samo hrabro, čestitke na prekrasnom stažu, i puuno ljubavi za malu mišicu..

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    eto, prvi put je zaspala u podne uz mene ,a da nije cicala prije toga. bilo je tesko, prvo se opirala i mlatarala me po glavi i nije me htjela, pa sam onda zvala MM, hoce li s njim ici spavati, onda jos veci plac, onda sam ostala ja s njom, i nekako se smirila i zaspala s cicom u rucicama. ma ja vam placem ko malo dijete, ma jos gora sam od nje, kaze MM. osjecam se grozno... vidjet cu sto cu navecer. dr mi je preporucila bromergon pa ne znam , valjda cu od sutra poceti s njim,tako da ce mlijeka nestati vrlo brzo.
    jednako tesko je bilo i u pocetku kad smo se mucili oko uspostave dojenja i kad su me patronazna i moja mama uspjele uvjeriti da sam nesposobna za dojenje i da nam treba adaptirano, hvala bogu i rodama da sam ih otpilila nakon mjesec dana . a ovo sad... kao da jedan djelic mene umire zauvijek.
    asistirana nam je taj put uspjela , sad se bojim da mozda nece biti tako jednostavno , pa me i to proganja... a kome god se potuzim, svi mi kazu da sam luda i da sam trebala to vec davno napraviti, a ja sam tako tuzna...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Korcula
    Postovi
    42

    Početno

    Niti si luda, niti si to odavno trebala napraviti. Molim te, nemoj se osjecati krivom sto jednom djetetu "oduzimas" siku - samo pokusavas podariti zivot drugome, kao i ovome malenome bracu ili seku. Svaka cast sto si ga dojila do druge godine i time mu omogucila sve sto jesi.
    I ja se trenutno lomim oko toga kada ici na drugi postupak jer ne zelim prestati dojiti malenu. Nisam se jos dogovorila sa sobom u svojoj glavi pa ti moram cestitati na tome sto ti jesi. Kada ces drugu bebu priviti na grudi je neizvjesno ( drzim ti fige da prvi postupak bude uspjesan!), ali JE izvjesno da ces opet dojiti - mozda i vise beba odjednom. Sretno, draga, idi mirne savjesti po vase novo zlato/zlata!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    I mi smo očajni i mi smo morali prestati zbog injekcija.GROZNO!Preko noći,miš ima 17.mj.Pijem kadujl i nadan se ću za par dana moći pokušati dojiti .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Postano: ned lis 29, 2006 5:38 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Mislila sam reći da pijem čaj od kadulje

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, zašto vam uvjetuju postupak prekidom dojenja?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    cure, zašto vam uvjetuju postupak prekidom dojenja?
    povecava vjerojatnost za uspjeh terapije, poviseni prolaktin smanjuje sanse za ovulaciju, a i ne znam bas da bih bila sretna da mi dijete cica sve ono cega se moram nadobivati od terapije prilikom stimulacije, imas ti kakve druge spoznaje ,jel se negdje radi potpomognuta a da se zenama ne uvjetuje prekid dojenja?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    jadna moja misica je nakon podnevnog spavanja imala krizu, trazila je cicu ko i svaki put nakon budjenja, i to je onda bilo mazenje i cicanje po pola sata jos onako u polusnu, a danas kad sam rekla da ju moze samo maziti i ljubiti me istukla, doslovno, odbijala od sebe, mlatila rukama i nogama, to nisam nikad dozivjela od nje, plakala, i ja skupa s njom...ocaj,i onda smo se smirile nakon nekog vremena,a veceras i nije bilo prestrasno,popila je nekoliko gutljaja i duuugo se mazila s njima, produzili smo ostale rituale, slikovnice i usmene price, drzanje za ruke, i nabrajanje tko od njenih prijatelja vec spava i zaspala je, proslu se noc budila pet puta, jednom je pila vodu , jednom isla u wc, i svaki put se dugo mazila s cicama, najgore tek dolazi valjda

  12. #12
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    dobro vam ide.. teško je to znam, i meni je taj period kad se jakov ljutio na mene bio jako težak..al ne traje dugo. Tak mi je lijepo čitati da se mišica mazi sa cicama, jer i Jakovu je to najdraži oblik maženja( a i meni ) , nakon što smo pretstali dojiti. Samo hrabro!

  13. #13
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Preporučila bi ti da probaš bez bromergona. Probaj prirodno..
    Imaš na forumu dosta topica o tome..

  14. #14
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Anuška prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    cure, zašto vam uvjetuju postupak prekidom dojenja?
    povecava vjerojatnost za uspjeh terapije, poviseni prolaktin smanjuje sanse za ovulaciju, a i ne znam bas da bih bila sretna da mi dijete cica sve ono cega se moram nadobivati od terapije prilikom stimulacije, imas ti kakve druge spoznaje ,jel se negdje radi potpomognuta a da se zenama ne uvjetuje prekid dojenja?
    nemam pojma, baš me zanimalo.
    što se tiče lijekova koje primaš u terapiji, to mi je skroz razumljivo.
    no kad bi samo to bio problem, moglo bi se nastaviti (teoretski) s dojenjem nakon terapije.
    što se prolaktina tiče, onako odokativno mi se čini da to jako ovisi o hormonalnom stanju pojedine žene, pa zato mi se čini da možda nije potrebno po defaultu svim ženama koje doje a idu na postupak uvesti takvu mjeru.
    to ja samo razmišljam na glas, znam da je cijela procedura stresna i da svako želi sebi maksimalno povećati šanse.
    sretno .

  15. #15
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    i mi smo spontano priveli dojenje kraju zbog DeQvervianovog sindroma, mada je Vid počeo smanjivati cicanje tokom ljeta (dok ja nisam ni znala da sam trudna)
    tekst na portalu je savršen (iako sam ga tek sada skužila) - to je put kojim smo išli
    Sada on puse daje cicama , draga ih, mazi se ali više nema poriva za cicanjem

    Ona je velika, pa će možda nekoliko dana biti teško ali vjerujem da ćeš uspjeti, možda da ju tata uspavljuje ??

    želim ti što prije novu bebicu


    ima li netko pojma kako Klomifen "ide" s dojenjem???

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    i mi smo spontano priveli dojenje kraju zbog DeQvervianovog sindroma, mada je Vid počeo smanjivati cicanje tokom ljeta (dok ja nisam ni znala da sam trudna)
    tekst na portalu je savršen (iako sam ga tek sada skužila) - to je put kojim smo išli
    Sada on puse daje cicama , draga ih, mazi se ali više nema poriva za cicanjem

    Ona je velika, pa će možda nekoliko dana biti teško ali vjerujem da ćeš uspjeti, možda da ju tata uspavljuje ??

    želim ti što prije novu bebicu


    ima li netko pojma kako Klomifen "ide" s dojenjem???
    hvala na zeljama, ovo za klomifen nisam sigurna da ide, ja sigurno ne bih dojila dok ga uzimam, nekak me previse strah .
    danas je za dnevno spavanje bilo isto koma...ah, kad je zaspala onda sam ja plakala da malo otpustim ventil, za obje nam je stresno , a na tatu ne mogu racunati, uglavnom ga nema doma

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Kod nas su u pitanju antibiotici koji ne idu uz dojenje ali po prestanku uzimanja može se nastaviti dojiti.Međutim beba više ne traži cicu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •