Stranica 2 od 43 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2133

Tema: hipospadija

  1. #51
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj Anonimni prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da se ne pita mene pa ne želim da ispadne da sam svakom loncu poklopac. Buba mara stvarno dobronamjerno savjetujem da se dogovorite barem za pregled sa prof. dr. Perovićem i da čujete njegovo mišljenje. Isplati se.
    I usput zovu se fistule(a ne fiskule ).
    Fistule da, sori

  2. #52
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Viteškova mamuška našla sam na drugom forumu ,forumu HR sve detalje koje je jedna mama napisala kako je protekla operacija kod prof dr Perovića.Najlakše ćeš na taj forum da na Googlu (Pretražniku) napišeš Hypospadija sa y i tamo će ti se otvoriti taj hr forum.Mama koja piše predstavlja se pod imenom Tango8

  3. #53
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Vidjela sam to već, hvala draga

  4. #54
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Evo odgovorio doktor, kaže da operacija nije neophodna jer nema funkcionalnog poremećaja, nego je riječ o estetskoj operaciji. Na nama je odluka hoćemo li ju obaviti sada ili kad poraste. E sad, ja imam filing da je bolje da pričekamo pa u dogovoru s njim jednog dana to obavimo. A s druge strane, bit će mu lakše kad bude veći da je to sve već iza njega i da se, po tom pitanju, ne osjeća drugačiji.
    Što vi mislite? Anonimni? Ostali?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Mislim da treba to odraditi kod prof Perovića dok on još radi(u godinama je i sa narušenim zdravljem)...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ja nebi slao vašeg sina na operaciju samo iz razloga što bi mogao prof. Perović u mirovinu uskoro jer mislim čak i ako će ić ubrzo to nebi smio bit problem jer ostali kirurzi u njegovom timu su dosta mlađi i oni će sigurno još dugo operirat i sigurno su naučili od profesora. Uostalom ja mislim da je zapravo doktor Đinović, njegov glavni asistent, taj koji većinu 'rezova' po zahvatu radi, barem je tako moj dojam. Njegovo znanje će se prenašanat i bit će kirurga u srbiji koji će znat operirat hypospadiju.
    Po ovome bi zaključio da je riječ o najblažem obliku(glandis ?). Stvar kod hypospadie nije samo da se meatus(uretrejski otvor) preseli, već dolazi s godinama i do zakrivljenja u erekciju, no ako profesor Perović misli da nema funkcionalnih problem, već estetskih onda se valjda nemorate brinut za takve stvari.
    Jeste slali barem fotografije njima na mail, jer ako je telefonski sve ovo zaključeno onda neznam... Ja mislim da bi sad mogli na pregled da se uvjerite u 4 oka u sve ovo. Mislim da bi se vašeg sina trebalo slat na operaciju eventualno ako je mišljenje doktora da će bolje to sve estetski izgledat nakon operacije, u drugom slučaju bi prepustio odluku na vašem sinu kad je stariji.
    Posljednje uređivanje od Anonimni : 15.03.2010. at 16:28

  7. #57
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Moje mišljenje je da treba to riješiti što prije.Djeca su sklona ruganju.A to donosi psihičke probleme.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    A kako će netko saznat da ima hypospadiju ? Pa čak ako je u svlačionici bit će u boksericama i neće se vidjet. Ako ne odete na operaciju i dječaku bude žao što nije prije išao još uvijek se onda da to riješit jer sam profesor je rekao da nema razloga što se funckionalnog poremećaja tiče, ali ako ode sada i kasnije mu bude žao što je išao a nije trebao onda mislim da nema povratka.
    Ja još mislim da treba u 4 oka porazgovarat i jedino ako misle da će estetski to bolje izgledat treba na operaciju u ovom slučaju kod sina vitekove mamuške.
    Posljednje uređivanje od Anonimni : 15.03.2010. at 22:01

  9. #59
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hvala anoninmni, slažem se s tobom. Mislim da ćemo se naručiti za pregled uživo i ako tada doktor kaže da je problem samo estetski i da se može operirati kad bude veći, onda ćemo operaciju odgoditi. Inače, doktor je to mišljenje napisao prema fotografijama koje smo mu poslali i obrazcu povijesti bolesti koji smo ispunili. Doktor se složio s doktorom Nikolićem da je dijagnoza koronalna hipospadija, ali da dijete nema funkcionalni poremećaj, već da bi operacija bila estetska zbog mogućih psiholoških problema kod djeteta kad odraste.

  10. #60
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala Anonimni što nam pomažeš.I mi ćemo obavezno na razgovor kod prof.dr Perovića.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Naletio sam na ovu jako tužnu vijest, pa sam se sjetio da bi mogao i ovdje to podijelit sa vama.
    http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...ovi%C4%87.html
    Puno vam hvala za sve profesore, počivajte u miru.
    Iskreno saučešće njegovoj obitelji.

  12. #62
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Ovo me šokiralo.A ja čekam odgovor od njega kad nas može primiti.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Velika tragedija za medicinu uopste,otisao je veliki naucnik,lekar i prijatelj!Znala sam iz priča pacijenata da ej već duže bolestan,ali i takav sa narušenim zdarvljem je radio punom parom i putovao svugde u regionu i predavao i pomagao...No,ipak nadam se da su njegove kolege iz tima naučile posao od njega i da će nastaviti njegovim stopama...saučešće porodici!

  14. #64
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo želim vam javiti da smo 15 .4. naručeni na pregled kod dr Radoš Djinovića.Nažalost našu veliku prof Perović je preminuo ali su mi rekli da će dr Djinović nastaviti njegov rad.On je kažu bio njegova desna ruka već duže vrijeme .Eto uvijek sam željela vidjeti Beograd i sada idem tamo.
    Posljednje uređivanje od buba mara : 10.04.2010. at 13:43

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Buba mara,dobrodosli...nadam se da ce vam, pregled proci ok i da cete imati malo vremena da pogledate Beograd.Ipak,najvaznije je da odradite sve kako ste planirali i da dobijete povoljna uputstva sta dalje.Ako mogu bilo sta pomoci,slobodno mi se obrati...

  16. #66
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala ti Mraonikus.Malo sam se raspitivala na drugom forumu kako najlakše doći do zvezdinog stadiona pa su mi neki odgovorili ali moramo kupiti i kartu jer kako sam vidjela to su velike ceste sa velikim petljama.Nadam se da ćemo se snaći.Rekli su mi da kad prođemo most preko Save pratimo putokaz za Autokomandu.Dali znaš za slučajeve da su ljudi imali problema radi hrvatskih tablica.Dali se treba paziti nekog djela grada?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ovo tu je prilično korisna karta http://www.planplus.rs/. Možete upisat pod ovom opcijom najkraći put vaš cilj( koste jovanovića) i start(most gazela). Pretpostvaljvam da je adresa Koste Jovanovića 87 Bel Medic ako se radi o zvezdinom stadionu. Most gazelu preko Save nemožete fulat, to je praktički još uvijek dio autoputa Zagreb Beograd, dakle nemojte sa njega silazit i sve je ok. Skretanje sa autoputa bit će vam označeno tom oznakom Autokomanda i onda odete do Trga Oslobođenja-->Bulevar Oslobođenja--> onda na lijevo će bit Lepenička pa drugo skretanje desno Koste Jovanovića. Pogledajte na karti i isprintajte.
    Što se tiče problema sa hrv registracijama, ja sam tamo bio sad već dosta puta u Beogradu i nisam imao problema, a također su ljudi uvijek i odgovarali za moje upite gdje se koja ulica nalazi.
    Nadam se da će vaš pregled proć ok i sretno.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Kad dolazite z Zg,ako odmah idete na autokomandu(deo grada gde je i zvezdin stadion ili marakana)samo nastavljate sve autoputem,predjete Savu(most Gazela,star i odrpan) i sa autoputa izlazite na izlaz za autokomandu(obelezeno),jedno par km od Save ili jedno 5minuta autom(prolazite restoran "steko" na autoputu i kad je prvi izlaz desno,ima autobuska stanica izlazite odmah desno)...svi ce vam objasniti,nemate se cega plasiti,sve je to narod prevazisao i ovde se verujte na to ne gleda(iako vas razumem skroz,i sam sama 2 puta dolazila u Zg kolima i bojala sam se sa BG tablama,nikakvog problema nisam imala)...Nije nista zapetljano,znaci nastavljate autoputem ka Nišu i izlazite na autokomandu...posle vozite pravo i na prvom kruznom toku na koji nailazite skrecete desno(malo odatle je stadion Partizana) i malo polulevo ka Marakani,jako je blizu...Nijednog s edela grada ne treba paziti,nisam cula da je neko imao problem,ispred mene svakog dana idu auta sa HR tablama,misolim ad zaista nema problema...Naš novac ej još uvek dinar,to znate i krece vam se oko 98-99 dinara za 1evro...ako nadjete vremena idite u grad,Knez Mihailova ulica pa na Kalemegdan(tamo je ZOO vrt),obidjite Skadarliju(stari boemski deo grada,blizu Knez Mihaila) i naravno Adu tj beogradsko more,jako je lepo...ako vam trebam slobodno me kontaktiraj na pp,bice mi drago pomoci vam

  19. #69
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala vam stvarno ako sada pogriješimo bit će čudo.

  20. #70
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj mraonicus prvotno napisa Vidi poruku
    Kad dolazite z Zg,ako odmah idete na autokomandu(deo grada gde je i zvezdin stadion ili marakana)samo nastavljate sve autoputem,predjete Savu(most Gazela,star i odrpan) i sa autoputa izlazite na izlaz za autokomandu(obelezeno),jedno par km od Save ili jedno 5minuta autom(prolazite restoran "steko" na autoputu i kad je prvi izlaz desno,ima autobuska stanica izlazite odmah desno)...svi ce vam objasniti,nemate se cega plasiti,sve je to narod prevazisao i ovde se verujte na to ne gleda(iako vas razumem skroz,i sam sama 2 puta dolazila u Zg kolima i bojala sam se sa BG tablama,nikakvog problema nisam imala)...Nije nista zapetljano,znaci nastavljate autoputem ka Nišu i izlazite na autokomandu...posle vozite pravo i na prvom kruznom toku na koji nailazite skrecete desno(malo odatle je stadion Partizana) i malo polulevo ka Marakani,jako je blizu...Nijednog s edela grada ne treba paziti,nisam cula da je neko imao problem,ispred mene svakog dana idu auta sa HR tablama,misolim ad zaista nema problema...Naš novac ej još uvek dinar,to znate i krece vam se oko 98-99 dinara za 1evro...ako nadjete vremena idite u grad,Knez Mihailova ulica pa na Kalemegdan(tamo je ZOO vrt),obidjite Skadarliju(stari boemski deo grada,blizu Knez Mihaila) i naravno Adu tj beogradsko more,jako je lepo...ako vam trebam slobodno me kontaktiraj na pp,bice mi drago pomoci vam
    Poslala sam ti pp

  21. #71
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Uf, ne mogu vjerovati ;(
    I mi čekamo odgovor na upit za pregled i još se čudimo kako odgovor nikako ne dolazi ((((

  22. #72
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Vitekova mamuška meni su se javili da nazovem br 00381 11 309 1000 i da dogovorim termin kod dr Radoša Djinovića koji će nastaviti rad profesora.Vjerovatno si pročitala da mi idemo sad 15.4.Mogu ti javiti što je doktor rekao.

  23. #73
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Super, baš ti hvala!!! Nazvat ću i ja za termin. Ajde pliz javi kako je bilo na pregledu preko pp-a! Sretno

  24. #74
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa Vidi poruku
    Super, baš ti hvala!!! Nazvat ću i ja za termin. Ajde pliz javi kako je bilo na pregledu preko pp-a! Sretno
    Ok.

  25. #75
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Javlja mi da je to nepostojeći broj, ajde pliz provjeri je li broj dobar.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Bili smo na pregledu kod dr Đinovića i super je čovijek .Da vam se predstavim ja sam buba mara u posijeti kod sestre pa sam na njenom profilu.
    Vitekova mamuška neznam dali si dobila Bel medico onaj broj je ispravan ali evo ti još jedan 00381 65 309 1000 .Moj mali je bio operiran od hipospadije prije 2 mjeseca i ostala mu je fistula i teško je i bolno mokrio.Bili smo 2 puta kod Kirurga i nije ništa poduzeo.Moj muž je laički predložio kateter jer bolno i teško mokri u jako malom mlazu ali njihov odgovor je bio da se ništa nesmije dirati dok ne prođe 6 mjeseci i ako prestane mokriti da dođemo na bužiranje.Eto i otišli smo u Beograd i kad je dr Đinović vidio izgled i kad smo rekli kako piški odmah je dijete pregledao na ultrazvuk da vidi dali je došlo do oštećenja kanala(srećom dobro je) i rekao je da je to urgentno za riješiti i stavio mu je kateter
    i dao ljekove da se smiri upala i onda će mu za mjesec dana proširiti kanal.Možda taj kateter zvuči grozno ali moram vam reći da je plakanje djeteta kod svakog mokrenja bila gora nego ova cijevčica koja ide iz trbušne šupljine koja ga ne boli.Eto našeg iskustva pa roditelji pomognite svojoj djeci i odite odmah tamo.

  27. #77
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Super, hvala na postu! I mi se spremamo ići, ali sad imamo neke komplikacije s putovnicama pa ćemo se naručiti čim to riješimo.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Buba Mara,super da ste konačno na pravom mestu...jeste li još uvek u Bg,ako jeste do kada ostajete,mozemo se upoznati?
    Znaci posle mesec dana ponovo u bel medic i sledi mala intervencija,ako sam dobro razumela?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Ja zelim samo da zaželim srecu svim mama i njihivim djecacima da se sto prije zavrsi problem zvan hipospadija.Vjerovatno ste već ranije čitali mi smo isti problem imali i riješili ga hB uspjesno prije skoro dvije godine u Sarajevu, operacijom u jednom aktu.
    Sad je sve OK, ne idemo ni na kakve kontrole,ja se nadam da ce tako i ostati.

    PS:Buba mara javite se kad dodete kuci.Sretno

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj mraonicus prvotno napisa Vidi poruku
    Buba Mara,super da ste konačno na pravom mestu...jeste li još uvek u Bg,ako jeste do kada ostajete,mozemo se upoznati?
    Znaci posle mesec dana ponovo u bel medic i sledi mala intervencija,ako sam dobro razumela?
    Nisam više u Beogradu.U Slavoniji sam.Da za mjesec se vraćamo ali na malo veću intervenciju.Jučer je bila mala stavili mu kateter da lakše piški.Jadan svaki put kad bi piškio je plakao i skakao kako bi ga bolilo.Nadam se da ćemo se onda upoznati.Hvala ti što nam pomažeš.Inače ljudi u Beogradu su svi ljubazni.Stali smo na jednom mjestu pitati za put i čovjek se stvarno potrudio da nam objasni.U bolnici su isto svi super.Danas su nas zvali iz bolnice da pitaju kako mi je sin

  31. #81
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo stigli kući.Najteže mi je što skrivam od svih što se dešava mome sinu.Smatram da je to njegova intima .Za to znaju samo moji bliži ljudi a njegovi prijatelji i mame neznaju.Najteže mi je bilo kad je bio beba pa svi idu gledati kako se presvlači.To sam uvijek nekako izbjegaval i pokrivala ga.I na moru kad svi skinu svoju djecu a on uvijek u kupaćem.Mame dali vi skrivate bolest kod svoje djece?

  32. #82
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo danas dogovoren termin za operaciju u Beogradu.Dobili smo termin 18.5.Knedla u grlu ali velika nada da ćemo se riješiti ovog problema oko hipospadije.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Biće sve u redu,skoro pre neki dan sam pričala sa onom zenom ciji se decak operisao kod Profesora,ona ponavlja da ih je covek bukvalno resio muka,mali je 3x pre toga operisan kod raznih..
    Javite se ako sta treba,bice mi drago upoznati vas...znate li koliko ce trajati,koliko se dugo lezi i kakva je procedura?Ova mama mi je spominjala da je njen mali nosio kateter,ali nisam ispitivala koliko dana,i gde,da li kod kuce i sve pojedinosti...mislim da su njenom deckicu uzimali neki deo iz unutrasnjosti obraza da bi popravili stvari dole,ali opet kazem nisam ispitivala pojedinosti.Znam da je profesor kod njih popravljao sve jer su prethodnici bili bas debelo upropastili dete.
    To sa vama nije slučaj i nemaš razloga za brigu...

  34. #84
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala na podršci i informacijama Mraonicus.Rekao nam je doktor da bi dva dana ostali u bolnici.Isto bi i našem dečku uzeli komadić tkiva iz usta jer nemaju materijala da naprave novi veći kanalić.A materijal je bila kožica koju su doktori potrošili.(ona sa mišića)Doktor planira dvije operacije tako da nas sljedeća čeka iza ljeta.Ova prva operacija bi bila da se proiširi kanal da dijete može piškiti.(Sada ima kateter koji su mu stavili u Beogradu kad smo bili zadnji put).Mi smo tjedan dana mazali prvo kremom Bivacin da prođe upala a sada mažemo gel da se rez od prijašnje operacije smekša.Poslije ljeta bi dr Đinović završio vanjski dio mišića(moglo bi se reći estetski).Marionicus mi ćemo se javiti ali ako ne popijemo kavu ovaj put popit ćemo je kad dođemo na kontrolu.
    Posljednje uređivanje od buba mara : 07.05.2010. at 16:43

  35. #85
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Vitekova mamuška kako kod vas.Jeste li odustali od Beograda?Moram vam reći da ljudi koji su tamo svi hvale i dr Đinovića.Kad smo bili bio je jedan dečko iz Istre a oni su nam rekli da su i jedne Dance tamo sreli.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ta koža iz ustiju se zove buccal mucosa(usna sluznica), to je navodno najbolja koža za nadomjestit s uretroplastikom jer je slično prokrvljena i nema dlaka. Ali usput i meni je pokojni profesor Sava Perović na svim preoperativnim pregledima govorio da će mi sigurno uzimat tu kožu tako da znam, 100% će bit potrebna pa na kraju kad sam se probudio od operacije je rekao da je ipak bilo dovoljno kože i da nije bilo potrebe za tim. Sretno vam u 18.5.

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Bok, prvo da zahvalim onome tko je otvorio ovu temu jer i moj sin koji ima 2 godine ima ekstrofiju mjehura sa epispadijom te je bio na 2 operacije u Zg ali kad smo čuli za dr. Perovića odlučili smo otići tamo po drugo mišljenje. Bili smo na 3 kontrole i ugovorili operaciju sad za 19.05 ali nas je jako iznenadila vjest o smrti doktora, ali zahvaljujemo Bogu što će ipak njegov put nastaviti dr Đinović.
    Imam jednu molbu ukoliko nam netko od Vas na forumu može pomoći, naime odlučili smo ja muž i djete ostati u Bg nekih mjesec dana i trebao bih nam smještaj. Ja sam kontaktirala neke agenciju u Bg za iznajmljivanje stanova međutim ne mogu nam pomoći jer njihovi vlasnici stanove iznajmljuju na duži period od mjesec dana, pa ukoliko neko od Vas zna nekog tko bi nam iznajmio stan na period od mjesec dana neka mi pošalje poruku. Unaprijed se zahvaljujem. Veliki pozdrav

  38. #88
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo danas počela spremati torbe za bolnicu.I baš mi je muka u želucu.Moramo ranije krenuti od kuće jer moramo u Rijeku prvo napraviti ekg izvaditi krv.Onda ćemo otići u SLavoniju kod rodbine tako da budemo što bliže Beogradu.Dr Đinović je rekao da će zahvat biti ujutro pa iz Slavonije možemo krenuti taj dan.

  39. #89
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj Anonimni prvotno napisa Vidi poruku
    Ta koža iz ustiju se zove buccal mucosa(usna sluznica), to je navodno najbolja koža za nadomjestit s uretroplastikom jer je slično prokrvljena i nema dlaka. Ali usput i meni je pokojni profesor Sava Perović na svim preoperativnim pregledima govorio da će mi sigurno uzimat tu kožu tako da znam, 100% će bit potrebna pa na kraju kad sam se probudio od operacije je rekao da je ipak bilo dovoljno kože i da nije bilo potrebe za tim. Sretno vam u 18.5.
    Hvala.Sve informacije su nam dobro došle.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Evo obavili operaciju i vratili se kod rodbine.Za 7 dana moramo ići vaditi kateter.Ljudi bila sam u velikom strahu jer operacija u Hrvatskoj mi je tako ostala u lošem sječanju pa sam se tako bojala opet sve to proći.Ali ovdje je to sve puno jednostavnije.Tamo mi je djete bilo vezano 7 dana ruke i noge s time da su nas toliko stašili da će djete isčupati kateter da smo noću i danju živjeli u strahu da ako se djete pomakne da će upropastiti cijelu operaciju i da ćemo morati sve ponovo.Nemogu ni ispričati kako nam je to sve bilo traumatično.
    U Beogradu je sve tako jednostavno.Operacija obavljena.Djete dobije kateter s kojim se može kretati sjediti.Noramalo prva dva dana moj dečko je više ležao vjerovatno mu je tako pasalo ali se mogao okretati i na bok .Pušteni smo iz bolnice već drugi dan s time da smo dobili upute da moramo močiti sluznicu koju su ugradili iz usne šupljine upočetku svaka tri sata a poslije tri puta dnevno.On sjedi lijepo se igra malo je i hodao pa malo leži ne žali se da ga boli.I sad mi nije jasno zašto tako u bolnicama kod nas tj mi smo bili u Rijeci tako muće djecu.Mi kad smo odlazili doktor nam je rekao da je djeci ta operacije kao da su operirali prst .
    U klinici Belmedico imaju tako lijep pristup prema djeci a i prema nama.Roditelji su stalno uz djete jedino ne idu na operaciju s njim.Mama može spavati s djetetom ali nama su dozvolili i tati da spava s nama.Puštali su i druge tate.Dobije se i obrok u sobu predviđen je samo za mamu ali uvijek su nam dali malo više da smo svi imali za pojesti.Uglavnom same pohvale za sve.
    I još da vam želim napisati da sam se jako bojala kako će dijete jesti i piti kad mu uzmu usnu sluznicu.Prvi dan moj sin je pio više tekuće i to hladno već drugi dan je pomalo grizao a treći dan se više i ne žali i rekli su nam da je zarastanje jako brzo za tri do četiri dana.
    Sada čekamo ponedjeljak da skinemo kateter i da možemo normalno piškiti.
    Kod nas je doktor odlučio hipospadiju riješiti u dva puta jer su ožiljci od operacije još previše sviježi od operacije u Hrvatskoj tako da je u ovoj operaciji samo riješio kanal da djete može mokriti bez bolova.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Divne vesti,bas mi je drago da ste zadovoljni otisli iz Bg i da cete se sa raodscu nadam se u njega vratiti....tada cemo se konacno valjda i upoznati...

  42. #92
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Buba mara, jako mi je drago da je sve prošlo dobro! Mi idemo na jesen na pregled pa ćemo vidjet što ćemo dalje. Pozdrav!

  43. #93
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo mi stigli doma.Bili na pregledu u Beogradu i opet su mene i muža oduševili pristupom prema djeci.Mom sinu su morali izvaditi dva katetera i skinuti neke puntiće a to su obavila dva doktora u igri tako da moj sin nije ni shvatio kad su mu izvukli kateter iz trbušne šupljine.Stvarno imaju pristup prema djeci.Opet moram napisati da mi je jako žao što nismo odmah otišli tamo.Tamo operacija hipospadije je sitnica .Kod nas u Rijeci vežu 7 dana dijete a možete misliti kako se je dignuti nakon 7 dana.Moj sin se je rušio.A sad vidim da to stvarno nije potrebno.Dr Đinović je rekao da je to djeci kao kad operiraju prst.
    Sad moramo mazati mišića antibiotskom masti pa becutan masti i onda masti protiv ožiljaka.Kad ožiljci smekane a to je doktor rekao najbolje za 5 do 6 mjeseci ide završna operacija.
    Dr Đinović nam je dao Mail pa bi ga željela ovdje napisati za sve roditelje koji mogu svoje dijete odvesti tamo jer sam prošla Operaciju sa sinom u Hrvatskoj i da nisam otišla u Beograd još bi mi piškio u bolovima.Po našim doktorima on je to trebao trpiti do devetog mjeseca i svako malo ići na bužiranja što je dr Đinović rekao da nije dobro jer nasilno šire kanal a on se opet za neko vrijeme suzi.
    Mail dr Đinovića
    djinovic@gmail.com

  44. #94
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj mraonicus prvotno napisa Vidi poruku
    Divne vesti,bas mi je drago da ste zadovoljni otisli iz Bg i da cete se sa raodscu nadam se u njega vratiti....tada cemo se konacno valjda i upoznati...
    Žao mi je da se opet nismo upoznale.Bili smo naručeni u popodnevnim satima pa kad smo završili odmah smo krenuli nazad.Nadajmo se na jesen.I to ćemo se morat dogovoriti da dođeš ti u kvart di je bolnica pa da tamo popijemo kavu.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Drago mi je da je sve u redu,i da se dobro osecate u Bg.Naravno da cu doci gde je bolnica,nije problem nikakav,jeli to blizu autokomande tj stadiona Partizana i Crvene Zvezde?

  46. #96
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj mraonicus prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da je sve u redu,i da se dobro osecate u Bg.Naravno da cu doci gde je bolnica,nije problem nikakav,jeli to blizu autokomande tj stadiona Partizana i Crvene Zvezde?
    Da blizu stadiona.Još malo naprijed pa u lijevu ulicu Koste Jovanovića.Valjda sam dobro napisala.
    Što se tiče Beograda imamo samo pohvale.

  47. #97
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj dalmatinka30 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, prvo da zahvalim onome tko je otvorio ovu temu jer i moj sin koji ima 2 godine ima ekstrofiju mjehura sa epispadijom te je bio na 2 operacije u Zg ali kad smo čuli za dr. Perovića odlučili smo otići tamo po drugo mišljenje. Bili smo na 3 kontrole i ugovorili operaciju sad za 19.05 ali nas je jako iznenadila vjest o smrti doktora, ali zahvaljujemo Bogu što će ipak njegov put nastaviti dr Đinović.
    Imam jednu molbu ukoliko nam netko od Vas na forumu može pomoći, naime odlučili smo ja muž i djete ostati u Bg nekih mjesec dana i trebao bih nam smještaj. Ja sam kontaktirala neke agenciju u Bg za iznajmljivanje stanova međutim ne mogu nam pomoći jer njihovi vlasnici stanove iznajmljuju na duži period od mjesec dana, pa ukoliko neko od Vas zna nekog tko bi nam iznajmio stan na period od mjesec dana neka mi pošalje poruku. Unaprijed se zahvaljujem. Veliki pozdrav
    Dalmatinka30 javi nam se.Zanima me kako ste vi prošli na operaciji.Jeli se dečko već oporavio?

  48. #98
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    I mene zanima kako vam je prošla operacija i zanima me kako ste sredili smještaj jer smo i mi mislili iznajmiti stan na mjesec dana ili manje...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Evo da se i ja ubacim sa nekoliko riječi. Moja je djevojčica imala isto ekstrofiju mokraćnog mjehur sa hipospadijom i operirana jednom u zagrebu odmah po porodu, a drugu operaciju je napravio prof. Perović u 10. mjesecu prošle godine. Prezadovoljni smo svime što se učinilo, a najzadovoljniji pristupom doktora i med. osoblja prema nama. Nakon tako teške operacije, ostali smo u bolnici sedam dana ukupno, sa dva dana pripreme. Svo vrijeme sam bila sa mojim malim anđelom u istom krevetu i ne mogu vam opisati kakvo je to olakšanje bilo za nju. U usporedbi sa onom prvom operacijom u Zagrebu, ovo je prošlo kao pjesma. Jako nam je žao što nas je ove godine napustio prof. Perović, ali je dr.Đinović definitivno najvjernija kopija Perovića, kod njega se nastavljamo kontrolirati, i imali smo jedan manji zahvat upravo prošli tjedan, koji je on vrhunski obavio. Apsolutno sve preporuke i pohvale kako za pok. profesora tako i za dr.Đinovića...
    Bilo je i vrijeme da se za takve doktore pročuje i svakako preporučujem samo njih vitekovoj mamuški i svima drugima koji trebaju pomoć takve vrste...

  50. #100
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja ubacim sa nekoliko riječi. Moja je djevojčica imala isto ekstrofiju mokraćnog mjehur sa hipospadijom i operirana jednom u zagrebu odmah po porodu, a drugu operaciju je napravio prof. Perović u 10. mjesecu prošle godine. Prezadovoljni smo svime što se učinilo, a najzadovoljniji pristupom doktora i med. osoblja prema nama. Nakon tako teške operacije, ostali smo u bolnici sedam dana ukupno, sa dva dana pripreme. Svo vrijeme sam bila sa mojim malim anđelom u istom krevetu i ne mogu vam opisati kakvo je to olakšanje bilo za nju. U usporedbi sa onom prvom operacijom u Zagrebu, ovo je prošlo kao pjesma. Jako nam je žao što nas je ove godine napustio prof. Perović, ali je dr.Đinović definitivno najvjernija kopija Perovića, kod njega se nastavljamo kontrolirati, i imali smo jedan manji zahvat upravo prošli tjedan, koji je on vrhunski obavio. Apsolutno sve preporuke i pohvale kako za pok. profesora tako i za dr.Đinovića...
    Bilo je i vrijeme da se za takve doktore pročuje i svakako preporučujem samo njih vitekovoj mamuški i svima drugima koji trebaju pomoć takve vrste...
    Slažem se s tobom.Hvala što si se javila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •