Stranica 3 od 43 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2133

Tema: hipospadija

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj buba mara prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmatinka30 javi nam se.Zanima me kako ste vi prošli na operaciji.Jeli se dečko već oporavio?
    Haj, evo da se javim..nažalost operacija je odgođena jer se Leo prehladio pa su nam zakazali novi termin i to za 25.06....sad ga čuvamo ali ipak je dobio neku bakteriju u nosu ali uz antibiotik će sve brzo proći...žao mi je što se nisam prije stigla javiti ali komp je bio na popravku.....drago mi je da je dječak dobro...pozdrav

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    što se tiće smještaja zahvaljujući jednom obiteljskom prijatelju uspjeli smo naći smještaj...probali smo i preko agencije i preko oglasa ali ništa......malo je dalje od bolnice ali uopće nam nije bitno...muž će dolaziti busom do bolnice jer je brže....to je kuća a ja mogu pitait da ima još koji stan slobodan i da li su ga voljni iznajmiti ali mi javite termin pa ću pitati....

  3. #103
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Dalmatinka30 žao mi je što ti se Leo prehladio.I ja sam stalno na mog sina pazila da se ne prehladi.Ponekad sam bila i smiješna jer bi bježala od svakog tko bi kihnuo i zakašljao.Mislit ćemo na vas 25.06.i slati ćemo pozitivne vibre.Sigurna sam da će sve biti dobro jer oni doktori znaju što rade.Opet nam se javi kad se vratite jer nam je svaka informacija dobro došla.
    Dali vam je dr Đinović rekao dali ćete sve moći srediti u jednom aktu?Dali sam dobro shvatila da ste radili neke operacije u Zagrebu?Dali je to uspjela operacija?

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    hvala....svaka dobra vibra jako dobro dođe...dr Đinović je rekao da će uspjeti napraviti sve, naime uz pravljenje mjehura, i spajanje svih tih malih cjevćica za mokrenje moraju još približiti pubične kosti jer su razdvojene, a pošto mu se par puta javila kila i to će sanirati i to livu i desnu.....a što se tiće zg tamo su obavili 2 operacije jednu dan nakon rošenja a drugu kad je imao 9 mjeseci međutim nisu uspjeli ništa....uh kad se samo sjetim, prođe me jeza .......ali fala Bogu na ekipi iz Beograda neka nam još dugo požive i nek samo nastave sa svojim usavršavanjem.....za detalje kako je sve prošlo javim kad se vratimo..bez brige....hvala na ovom forumu jer shvatiš da nisi sam...pozdrav

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja ubacim sa nekoliko riječi. Moja je djevojčica imala isto ekstrofiju mokraćnog mjehur sa hipospadijom i operirana jednom u zagrebu odmah po porodu, a drugu operaciju je napravio prof. Perović u 10. mjesecu prošle godine. Prezadovoljni smo svime što se učinilo, a najzadovoljniji pristupom doktora i med. osoblja prema nama. Nakon tako teške operacije, ostali smo u bolnici sedam dana ukupno, sa dva dana pripreme. Svo vrijeme sam bila sa mojim malim anđelom u istom krevetu i ne mogu vam opisati kakvo je to olakšanje bilo za nju. U usporedbi sa onom prvom operacijom u Zagrebu, ovo je prošlo kao pjesma. Jako nam je žao što nas je ove godine napustio prof. Perović, ali je dr.Đinović definitivno najvjernija kopija Perovića, kod njega se nastavljamo kontrolirati, i imali smo jedan manji zahvat upravo prošli tjedan, koji je on vrhunski obavio. Apsolutno sve preporuke i pohvale kako za pok. profesora tako i za dr.Đinovića...
    Bilo je i vrijeme da se za takve doktore pročuje i svakako preporučujem samo njih vitekovoj mamuški i svima drugima koji trebaju pomoć takve vrste...
    bok, zanima me koliko je dugo imala katetere i kako je sad nakon operacije da li ima problema sa inkontinencijom, te da li su i njoj moralai približavati pubićne kosti....hvala

  6. #106
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Stvarno su super tamo u Beogradu.Mi smo svaku kilu u Rijeci operirali posebno.Pa smo onda išli operirati hipospadiju i to im nije uspjelo.A mogli smo to sve odjednom riješiti.Zato mame ne dvoumite se nego odmah krenite u Beograd.Moje dijete je već istraumatizirano od operacija i stalno spominje cjevčice koje su mu skinuli.
    Posljednje uređivanje od buba mara : 12.06.2010. at 18:33

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj dalmatinka30 prvotno napisa Vidi poruku
    bok, zanima me koliko je dugo imala katetere i kako je sad nakon operacije da li ima problema sa inkontinencijom, te da li su i njoj moralai približavati pubićne kosti....hvala
    evo tek sam sad vidjela da si se javila, naravno da su i njoj približavali kosti i to oba puta(2 operacije je imala), ali dr. Perović, pokojni, koji je je još uspio operirati je rekao da kod takvih anomalija nikada nije moguće trajno približiti kosti, da se one od težine tijela opet rašire, ali svakako da je bolje da ih barem približe koliko toliko, ali mogu ti reći da su se njoj nakon ovih 8 mjeseci opet malo raširile, to se može napipati, ali to kao nije neki problem, to je tako....
    ona ti je katetere imala oko 2 mjeseca, neznam ti više točno, odnosno najduže je imala kateter u kokici, preko kojeg su joj napravili uretru, ova druga dva su vrlo brzo izvadili.
    problema sa inkontinencijom imamo, to je u znatnoj mjeri poboljšano u usporedbi sa onom prvom operacijom, ali ona još uvijek ne kontrolira svjesno piškenje... , i ja sam mislila da će u tom pogledu doći do nekog pomaka, ali dr. Đinović kaže da za to treba vremena, dok joj ojačaju trbušni mišići, i uglavnom da je to dugotrajan proces jer nažalost u takve djece su stvari jako izdeformirane, tako da nikad to ne bude baš ko da ništa nie bilo, ali godinama može na jako dobro izaći. isto tako pitala sam ga dali će tokom života trebati možda još koja operacija, rekao mi je ako i bude trebala to će biti čisto estetska operacija, ako bude potrebna.ništa drži mi se i samo misli Hvala Bogu da si ih našla dok ti je dijete tako malo, da sve zaboravi dok bude veliki dečko.. i ja sam neprestano zahvalna zbog toga... čuvajte mi se oboje...i voljela bi da ostanemo u kontaktu zbog istih problema s kojima živimo mi i naša djeca, a koji su jako, jako rijetki... ajde tipkamo se i sretno, i mi ćemo misliti na vas 25.6. i vjerujte mi da ste u najboljim rukama....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja ubacim sa nekoliko riječi. Moja je djevojčica imala isto ekstrofiju mokraćnog mjehur sa hipospadijom i operirana jednom u zagrebu odmah po porodu, a drugu operaciju je napravio prof. Perović u 10. mjesecu prošle godine. Prezadovoljni smo svime što se učinilo, a najzadovoljniji pristupom doktora i med. osoblja prema nama. Nakon tako teške operacije, ostali smo u bolnici sedam dana ukupno, sa dva dana pripreme. Svo vrijeme sam bila sa mojim malim anđelom u istom krevetu i ne mogu vam opisati kakvo je to olakšanje bilo za nju. U usporedbi sa onom prvom operacijom u Zagrebu, ovo je prošlo kao pjesma. Jako nam je žao što nas je ove godine napustio prof. Perović, ali je dr.Đinović definitivno najvjernija kopija Perovića, kod njega se nastavljamo kontrolirati, i imali smo jedan manji zahvat upravo prošli tjedan, koji je on vrhunski obavio. Apsolutno sve preporuke i pohvale kako za pok. profesora tako i za dr.Đinovića...
    Bilo je i vrijeme da se za takve doktore pročuje i svakako preporučujem samo njih vitekovoj mamuški i svima drugima koji trebaju pomoć takve vrste...
    sad sam tek skužila da sam napisala ekstrofija mjehura sa hipospadijom, da ne bude zabune radi se o epispadiji :S silly me...

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    evo tek sam sad vidjela da si se javila, naravno da su i njoj približavali kosti i to oba puta(2 operacije je imala), ali dr. Perović, pokojni, koji je je još uspio operirati je rekao da kod takvih anomalija nikada nije moguće trajno približiti kosti, da se one od težine tijela opet rašire, ali svakako da je bolje da ih barem približe koliko toliko, ali mogu ti reći da su se njoj nakon ovih 8 mjeseci opet malo raširile, to se može napipati, ali to kao nije neki problem, to je tako....
    ona ti je katetere imala oko 2 mjeseca, neznam ti više točno, odnosno najduže je imala kateter u kokici, preko kojeg su joj napravili uretru, ova druga dva su vrlo brzo izvadili.
    problema sa inkontinencijom imamo, to je u znatnoj mjeri poboljšano u usporedbi sa onom prvom operacijom, ali ona još uvijek ne kontrolira svjesno piškenje... , i ja sam mislila da će u tom pogledu doći do nekog pomaka, ali dr. Đinović kaže da za to treba vremena, dok joj ojačaju trbušni mišići, i uglavnom da je to dugotrajan proces jer nažalost u takve djece su stvari jako izdeformirane, tako da nikad to ne bude baš ko da ništa nie bilo, ali godinama može na jako dobro izaći. isto tako pitala sam ga dali će tokom života trebati možda još koja operacija, rekao mi je ako i bude trebala to će biti čisto estetska operacija, ako bude potrebna.ništa drži mi se i samo misli Hvala Bogu da si ih našla dok ti je dijete tako malo, da sve zaboravi dok bude veliki dečko.. i ja sam neprestano zahvalna zbog toga... čuvajte mi se oboje...i voljela bi da ostanemo u kontaktu zbog istih problema s kojima živimo mi i naša djeca, a koji su jako, jako rijetki... ajde tipkamo se i sretno, i mi ćemo misliti na vas 25.6. i vjerujte mi da ste u najboljim rukama....
    hvala na iscrpnim informacijama...i zbilja zahvaljujem bogu i internetu i televiziji što sam došla do njih u Beogradu zbilja su bogom dani ljudi....naravno da bih voljela ostati u kontaktu...još jednom hvala i čujemo se....

  10. #110
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Dalmatinka30 želimo vam sretan put i da operacija dobro prođe i brz oporavak!Mislit ćemo na vas 25.06.
    Nebrinite se u najboljim ste rukama.

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala buba mara.......nadamo se da će sve biti ok....javim se čim se dočepam kompa da budete u toku...veliki pozdrav.....

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Evo pozdrav svima.
    Šaljem vam pozdrave od dalmatinke 30 i Lea iz Beograda gdje se oporavljaju nakon operacije. Izgleda da je sve prošlo ok, za sad su zadovoljni, izišli su iz bolnice i u privatnom su smještaju, idu na kontrole i tamo će ostati pretpostavljam još bar mjesec dana radi kontrola, katetera i sl.
    Operacija je trajala 10 sati, ali doktori kažu da su učinili sve što su namjeravali, osim kile jer nije bilo vremena.
    Ja sam zapravo Leu teta, a mama( dalmatinka 30) je prije neki dan pitala jel se tko javlja na forumu, velim da nije se nitko drugi javio, ali da ću se ja registrirati pa ih sve pozdraviti.
    Stoga, pozdrav svima

  13. #113
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj dalmatinka 38 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo pozdrav svima.
    Šaljem vam pozdrave od dalmatinke 30 i Lea iz Beograda gdje se oporavljaju nakon operacije. Izgleda da je sve prošlo ok, za sad su zadovoljni, izišli su iz bolnice i u privatnom su smještaju, idu na kontrole i tamo će ostati pretpostavljam još bar mjesec dana radi kontrola, katetera i sl.
    Operacija je trajala 10 sati, ali doktori kažu da su učinili sve što su namjeravali, osim kile jer nije bilo vremena.
    Ja sam zapravo Leu teta, a mama( dalmatinka 30) je prije neki dan pitala jel se tko javlja na forumu, velim da nije se nitko drugi javio, ali da ću se ja registrirati pa ih sve pozdraviti.
    Stoga, pozdrav svima
    Evo lijepo im proslijedite pozdrave i recite da smo čekali da se javi.Drago mi je da je operacija dobro prošla i sad će svakim danom biti sve lakše.

  14. #114
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hvala na postu, baš dobre vijesti
    Veliki pozdrav dalmatinki i Leu!!!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Dobila sam danas MMS od Lea, čini mi se mršav, cuca dudu koju je skoro izbacio iz upotrebe, to mi dosta govori, ali ga pohvaljujem njega i njegove roditelje što su hrabri i staloženi. Ima dva katetera, ide na previjanje, danas su se javili negdje sa izleta na Dunavu. Mislim da su zadovoljni sa smještajem, stabilni su i ne žale se puno.
    Inače, kao promatrač ovog topića, želim vas sve pozdraviti, zadivljuje me solidarnost i dobra volja sudionika foruma, zapravo zajednička tema je ono što ljude spaja, a posebno kada su u problemu.
    Stoga vas sve pozdravljam, drš te se mame, tate i bebe. Forum je zlata vrijedan, toliko se skupi informacija, da niti ne mogu zamisliti kako bi uopće ovaj Leov put izgledao. Ono što je dr u Zg rekao je da je vjerojatnost da se tako nešto dogodi mislim 1:200 000. Dakle, mislili bi da smo sami na svijetu.
    Nitko nije sam na svijetu.
    Pozdrav svima!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Evo da se i ja javim, čekala sam isto tako da vidim kako je prošlo sve, i baš mi je drago da je sve dobro završilo, puno pozdrava mami i Leu i želim mu brz oporavak...A što se tiče dr. u Zagrebu, hm, tu nemam što reći, i nama su govorili isto, s obzirom da moje dijete ima isti problem kao i Dalmatinkino, a ja sam upoznala toliko ljudi u posljednjih nekoliko mjeseci, sa istim problemom i to iz hrvatske, pa tu nemam baš šta za reći što se tiče dr. u Zagrebu, oni samo nešto muljaju....nažalost

    Pozdrav svima...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Leu izvadili jedan kateter (ima dva) , pa na kontroli za dva dana vratili nazad jer se ovaj gornji malo zaštopalp, pa se prehladio, pa ima bakteriju u mokraći i pije antibiotike. Mama mu ima upalu grla, temperature i ona je na antibioticima. Ovo bi bio jedan korak unazad, ali i dalje se ide naprijed.
    Pozdrav svima, kakva su vaša iskustva s tim kateterima?

  18. #118
    sibi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo i ja bih podijelila s vama moje iskustvo.Moj sin rođen je s hipospadijom,a postavljena dijagnoza na Kantridi u Rijeci(kad mu je bilo 6mj.) glandularna hipospadija i rekurvacija penisa.Prije nešto manje od mjesec dana operiran je od strane dr Đinovića u Beogradu.Dan prije zakazanog termina,pregledao ga je dr.Đinović pa pedijatrica,izvadila mu krv,a nakon nje anesteziolog.
    Slijedeći dan operacija je započela oko 10h,a završila u 13h. Obzirom da 6 sati prije treba biti natašte,a i nakon operacije nesmiju jesti ni piti 2 sata,bojala sam se kako ce moj malecki to sve izdržati(ima 17 mj.).Prije operacije anesteziolog daje djetetu u usta nekakav sirup za smirenje,tako da je mali bio ko nadrogiran,smijao se,a ja sam ga unijela do operacijskih vratiju. Nakon operacije donijeli su ga u sobu,još je spavao.Nije puno plakao kad se probudio,jedino što taj dan nije previše pojeo,popio je jako puno tekućine.Bili smo u bolnici 3 dana,od toga je dobio samo jednom sredstvo protiv boli.
    Kateter mu je išao kroz trbuščić i bio spojen na vrećicu,a kad smo izašli iz bolnice,sestra je odvojila vrećicu i vrh katetera stvljen je u gornju pelenu. Nakon operacije bili smo na nekoliko previjanja kod dr.Đinovića i nakon 14 dana mu je skinuo kateter i izvadio malu cijevčicu iz piše koja drži raširen mokraćni kanal. Jedino što nas je prilično uplašilo bilo je što mu je nakon četiri dana od operacije mokraća u cijevi od katetera postala krvava i onda smo u panici zvali dr-a,ali nas je odmah utješio da su to ugrušci krvi iz mjehura i da izlaze vani te da se to dešava svakom drugom djetetu i nakon dan i po sve je bilo čisto.
    Htjela bih jako pohvaliti osoblje bolnice,sestre,pedijatre jer su jako humani prema toj uplašenoj dječici,tepaju im i igraju se s njima i nakon 2 dana što smo izašli,odmah su nas zvali da pitaju kako je dijete.
    Kontrola nam je nakon mjesec i po od operacije,sad je na nama da pratimo kakav je mlaz kad dijete piški.
    Svim roditeljima čije dijete ima hipospadiju,epispadiju... savjetujem da operaciju obave kod dr Đinovića da ne muče ni djecu ni sebe ovdje kod nas,kad to tamo obavljaju na način da djetetu olakšaju sam oporavak.

  19. #119
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Baš mi je žao što im se malo zakompliciralo.Ali proći će to i bit će sve uredu.Moj sin je imao mjesec i pol kateter kroz trbuh(direktno iz mjehura)Mi bi ga sami svakih par dana pročistili sa fiziološkom otopinom koju smo dobili kod njih i sva uputstva smo bili dobili.Nismo imali nikakvih problema.

  20. #120
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj sibi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Evo i ja bih podijelila s vama moje iskustvo.Moj sin rođen je s hipospadijom,a postavljena dijagnoza na Kantridi u Rijeci(kad mu je bilo 6mj.) glandularna hipospadija i rekurvacija penisa.Prije nešto manje od mjesec dana operiran je od strane dr Đinovića u Beogradu.Dan prije zakazanog termina,pregledao ga je dr.Đinović pa pedijatrica,izvadila mu krv,a nakon nje anesteziolog.
    Slijedeći dan operacija je započela oko 10h,a završila u 13h. Obzirom da 6 sati prije treba biti natašte,a i nakon operacije nesmiju jesti ni piti 2 sata,bojala sam se kako ce moj malecki to sve izdržati(ima 17 mj.).Prije operacije anesteziolog daje djetetu u usta nekakav sirup za smirenje,tako da je mali bio ko nadrogiran,smijao se,a ja sam ga unijela do operacijskih vratiju. Nakon operacije donijeli su ga u sobu,još je spavao.Nije puno plakao kad se probudio,jedino što taj dan nije previše pojeo,popio je jako puno tekućine.Bili smo u bolnici 3 dana,od toga je dobio samo jednom sredstvo protiv boli.
    Kateter mu je išao kroz trbuščić i bio spojen na vrećicu,a kad smo izašli iz bolnice,sestra je odvojila vrećicu i vrh katetera stvljen je u gornju pelenu. Nakon operacije bili smo na nekoliko previjanja kod dr.Đinovića i nakon 14 dana mu je skinuo kateter i izvadio malu cijevčicu iz piše koja drži raširen mokraćni kanal. Jedino što nas je prilično uplašilo bilo je što mu je nakon četiri dana od operacije mokraća u cijevi od katetera postala krvava i onda smo u panici zvali dr-a,ali nas je odmah utješio da su to ugrušci krvi iz mjehura i da izlaze vani te da se to dešava svakom drugom djetetu i nakon dan i po sve je bilo čisto.
    Htjela bih jako pohvaliti osoblje bolnice,sestre,pedijatre jer su jako humani prema toj uplašenoj dječici,tepaju im i igraju se s njima i nakon 2 dana što smo izašli,odmah su nas zvali da pitaju kako je dijete.
    Kontrola nam je nakon mjesec i po od operacije,sad je na nama da pratimo kakav je mlaz kad dijete piški.
    Svim roditeljima čije dijete ima hipospadiju,epispadiju... savjetujem da operaciju obave kod dr Đinovića da ne muče ni djecu ni sebe ovdje kod nas,kad to tamo obavljaju na način da djetetu olakšaju sam oporavak.
    Drago mi je da ste operaciju dobro prošli.Slažem se s vama da u Beogradu djeci olakšaju oporavak .A svaki zahvat prođe kroz igru.

  21. #121
    nana3 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    34

    Početno

    Bok svima! Moj sin ima 16 mjeseci i rođen je s hipospadijom subglanularis. Do sad smo bili dva puta na kontroli u Varaždinu kod dr. Keretića i operacija je odgođena do jeseni zbog njegove dobi. Mene zanima zna li netko koliko su stručni dječji kirurzi u Varaždinu po tom pitanju i da li bi bilo bolje otići u Zagreb na operaciju. Hvala vam

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    [QUOTE=vienna;1662596]Evo da se i ja javim, čekala sam isto tako da vidim kako je prošlo sve, i baš mi je drago da je sve dobro završilo, puno pozdrava mami i Leu i želim mu brz oporavak...

    Molim te, vienna, zamolila me dalmatinka30 koja je u bg, a i sve druge koji imaju sličnih iskustava, jesi li tvoja djevojčica imala nakon operacija problem sa stolicom, odnosno s kakanjem. Naime, Leu je kakanje puno bolno i puno plače.
    Današnja novost: izvadili su mu oba katetera, sutra ide na kontrolu, pa bi polako mogli prema kući, ili bar do zg. Tu su njegovi kumovi koji su im puno, puno, pomogli šta se tiče smještaja, dobrog savjeta i dobre riječi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Leo sutra ide kući!!!! Kažu da je sve u redu.
    Bogu hvala.
    Jedva čekam da mi sve lijepo ispripovijedaju, sigurno su se napatili i on i roditelji mu, ali daj Bože, da ima smisla.
    Svi su hrabri i mislim da će imati kvalitetnu rehabilitaciju jer je to jedno posebno dijete ali i mama i tata su posebni. Ima neki prkos u sebi da čovjeku jednostavno nešto u njemu ne da da ga žali ili nešto slično.
    Ovo sigurno nije kraj priče s doktorima, bit će tu vjerojatno još borbe, ali...nešto su ipak korisno uradili i to je veliki korak naprijed.
    Opet pohvaljujem internet, mogućnost brze informacije, taj kanal koji omogućuje dobrim i hrabrim ljudima da te svoje kvalitete razmjenjuju i ulijevaju drugima, kao što ste, ovdje, vi, drage rode (i nerode).
    Priča s Beogradom je počela od emisije "Hrvatska uživo" kad je bila reportaža Roberta Zubera o djevojčici Iris Opačić iz Bjelovara o kojoj je daljnje informacije davala na facebooku jedna njihova obiteljska prijateljica. Nadam se da je i Iris bolje.
    Tad smo čuli za Savu Perovića, pa dogovorili pregled, pa se uputili u Bg, pa je počela tinjati neka nada....Onda umre doktor....Ali opet postoje njegovi kolege, veliko hvala dr Đinoviću i svim asistentima i osoblju bolnice, barem preko sms-a cujem da su super.
    Svima vama koji ste u brizi ili strepnji za svoje dijete, želim hrabrost, dobru volju i pomoć od Boga, jer jedno drugo ljubi. Bit će sve u redu.
    Javit će se dalmatinka30, sigurno.
    Puno hvala na svakoj riječi svakome od vas.

  24. #124
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Bravo za Lea i njegove roditelje!Uspjeli su!!!
    A ono što se tiče bolne stolice mislim da je i moj sin imao neke probleme oko toga pa je to prošlo.On je često govorio da mu se kaka a ustvari bi mu se piškilo.To je trajalo jedno vrijeme pa je prestalo.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Da vam se i ja javim. Mi smo proslog oktobra operisani kod, na veliku zalost, pokojnog. Profesora Save Perovica, nas mali je imao 11 mjeseci. Bogu hvala, sve je proslo dobro, operaciju nije osjetio, odma je sjutra dan izasao iz bolnice. Tek sad kad vidim kakvi sve problemi mogu da se dese kad se ne naidje na prave strucne ljekare, mogu da zahvalim Bogu sto smo odmah posli na pravo mjesto i to bi od srca svima preporucila. Kod das je bila distalna hipospadija, ne bas najtezi oblik, otvor je bio par milimetara pomjeren od vrha. Kozica je koristena za rekonstrukciju mokracnog kanala, tako da penis sad izgleda kao malo obrezan, kozica se jos uvijek spusta. Zamolila bih vas da mi prenesete vasa iskustva o sadasnjem izgledu kod vasih djecaka. Unaprijed zahvaljujem!
    Bili smo nekoliko puta na kontroli, tim ljekara je zadovoljan, idemo opet u septembru i tako...

    Presrecni sto se nase dijete nije mucilo, svima sa slicnim problemima zelim brz oporavak i puno srece!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Da vam se i ja javim i sa vama podijelim nase iskustvo. Ovdje su nam preporucivali operaciju kad mali napuni 3 godine, radilo bi se par operacija, dijete bi bilo vezano za krevet - vezano bukvalno. Onda smo malo pretrazivali po internetu i proslog oktobra smo operisani kod, na veliku zalost, pokojnog. Profesora Save Perovica, nas mali je imao 11 mjeseci. Bogu hvala, sve je proslo dobro, operaciju nije osjetio, odma je sjutra dan izasao iz bolnice. Tek sad kad vidim kakvi sve problemi mogu da se dese kad se ne naidje na prave strucne ljekare, mogu da zahvalim Bogu sto smo odmah posli na pravo mjesto i to bi od srca svima preporucila. Kod das je bila distalna hipospadija, ne bas najtezi oblik, otvor je bio par milimetara pomjeren od vrha. Kozica je koristena za rekonstrukciju mokracnog kanala, tako da penis sad izgleda kao malo obrezan, kozica se jos uvijek spusta. Zamolila bih vas da mi prenesete vasa iskustva o sadasnjem izgledu kod vasih djecaka. Unaprijed zahvaljujem!
    Bili smo nekoliko puta na kontroli, tim ljekara je zadovoljan, idemo opet u septembru i tako...

    Presrecni sto se nase dijete nije mucilo, svima sa slicnim problemima zelim brz oporavak i puno srece!

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Bok svima evo da s e javim napokon smo stigli kući....zahvaljujući leovoj teti (dalmatinka 38) bili ste u sve upućeni....dobro smo..doktor je rekao da se čujemo za 2-3 tjedna pa ćemo na kontrolu a do tada mora piti antibiotik čisto kao profilakas.....on je dobro ne boli ga dok kaka, doktor je rekao da su ga to malo žuljali kateteri pa da je zbog toga bolno kakao i ima malih problema kod hoda....evo i on je sretan što smo došli kući, skaće, trći, sve što nije mogao dok je imao katetere sad će nadoknaditi....po noći ga oćito malo mući kad mora piškiti jer to još nije savlada, kaže da ga peće guza a skužili smo da je to kad mora piškiti....hvala svima što se javlaju na ovaj forum jer da Vas nema mnogo stvari se ne bi znalo...pohvale cijelom osoblju bolnice i timu doktora...stvarno su savršeni....još jednom hvala svima i čujemo se uskoro ....... puno sreće svima....

  28. #128
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Post

    Citiraj dalmatinka30 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima evo da s e javim napokon smo stigli kući....zahvaljujući leovoj teti (dalmatinka 38) bili ste u sve upućeni....dobro smo..doktor je rekao da se čujemo za 2-3 tjedna pa ćemo na kontrolu a do tada mora piti antibiotik čisto kao profilakas.....on je dobro ne boli ga dok kaka, doktor je rekao da su ga to malo žuljali kateteri pa da je zbog toga bolno kakao i ima malih problema kod hoda....evo i on je sretan što smo došli kući, skaće, trći, sve što nije mogao dok je imao katetere sad će nadoknaditi....po noći ga oćito malo mući kad mora piškiti jer to još nije savlada, kaže da ga peće guza a skužili smo da je to kad mora piškiti....hvala svima što se javlaju na ovaj forum jer da Vas nema mnogo stvari se ne bi znalo...pohvale cijelom osoblju bolnice i timu doktora...stvarno su savršeni....još jednom hvala svima i čujemo se uskoro ....... puno sreće svima....
    Drago nam je da je operacija iza vas i da je sve dobro prošlo.Pusa Leu!
    Posljednje uređivanje od buba mara : 01.08.2010. at 16:07

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Eto, i moje iskustvo. Moj sin sada ima 19 mj, operiran je frije 5 mj u Austriji-Innsbruck. To je Uroloska Univerzitetska Klinika. Sjajan tim doktora. Imao je 3 stupanj hipospadije sa zakrivljenjem penisa. Obavili su sve operacije u 1. Trajala je cca 4 sata. U sok-sobi smo ga docekali , tata , seka i ja. U bolnici je proveo 12 dna. Ni na sekundu nije bio vezan. Vozili smo se po bolnici u kolicima, igrali u igraonici, izlatzili u setnju oko bolnice. 24 sata sam bila uz njega.Suprug, baka , seka ....imali su pravo biti sa nama od ujutro u 9 do 20 h navecer. Nikakvih trauma, ni za njega niti za mene-nas. Nije zaplakao ni na sec. Osoblje je sjajno, a dr. Oswald je doista topla osoba i odlican lijecnik. Doista svima Vama zelim da sve prodje sto bezbolnije. I da vam se vrati osmijeh na lice. Ako itko zeli znati vise pojedinosti o nasem slucaju slobodno pitajte.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Bok svima! Moj sin ima 16 mjeseci i rođen je s hipospadijom subglanularis. Do sad smo bili dva puta na kontroli u Varaždinu kod dr. Keretića i operacija je odgođena do jeseni zbog njegove dobi. Mene zanima zna li netko koliko su stručni dječji kirurzi u Varaždinu po tom pitanju i da li bi bilo bolje otići u Zagreb na operaciju. Hvala vam
    Sve skupa u životu imam 7 operacija iza sebe zbog hypospadie i mogu reć za kirurge u Zagrebu isto ono što mi je i profesor Sava Perović rekao:"Ni za živu glavu tamo." Pročitajte moj malo opširniji post na prvoj strani ove teme ako hoćete da vam bude jasnije. Za Varaždin neznam iz prve ruke, ali ne vjerujem da je tamo dobro. Ako hoćete da sinu sve dobro završi najbolje bi bilo da se javite Radošu Đinoviću u Beogradu, on je "nasljednik" pokojnog Save Perovića. Ako niste u mogućnosti do Beograda ić na operaciju, onda moj je savjet ne da operirate uopće jer ovdje kirurzi doslovno unakažuju djecu.

  31. #131
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj sandra.p.k prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, i moje iskustvo. Moj sin sada ima 19 mj, operiran je frije 5 mj u Austriji-Innsbruck. To je Uroloska Univerzitetska Klinika. Sjajan tim doktora. Imao je 3 stupanj hipospadije sa zakrivljenjem penisa. Obavili su sve operacije u 1. Trajala je cca 4 sata. U sok-sobi smo ga docekali , tata , seka i ja. U bolnici je proveo 12 dna. Ni na sekundu nije bio vezan. Vozili smo se po bolnici u kolicima, igrali u igraonici, izlatzili u setnju oko bolnice. 24 sata sam bila uz njega.Suprug, baka , seka ....imali su pravo biti sa nama od ujutro u 9 do 20 h navecer. Nikakvih trauma, ni za njega niti za mene-nas. Nije zaplakao ni na sec. Osoblje je sjajno, a dr. Oswald je doista topla osoba i odlican lijecnik. Doista svima Vama zelim da sve prodje sto bezbolnije. I da vam se vrati osmijeh na lice. Ako itko zeli znati vise pojedinosti o nasem slucaju slobodno pitajte.
    Nitko se još nije javio da je tamo operiran pa me zanima kolika je cijena takve operacije i dali majka plaća smještaj.Super da postoje takva mjesta.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Nas je operacija stajala cca 6000 eura (nesto manje), to je sa mojim smjestajem. Dobijete i njihova kolica da ne morate nositi svoja. Pelene. Odjecu ako treba. hranu-medjuobroke-slatko-voce-sokove-mineralnu-koliko god zelite. Soba je bila kao u hotelu, 3 obroka dnevno sa 3 menija.Postoji i igraonica na odjelu sa super dragom odgajateljicom.Postoji i mala cajna kuhinja u kojoj mozete pripremiti nesto na brzinu (sa friziderom na koristenje), tipa caj, miljeko-kakao- kava. Dobro je i to sto ako netko ne govori njemacki ima ljudi sa podrucja bivse YU koji tamo rade i spremni su pomoci ako zaskripi u bilo kojem smislu. Najbolji dr. prijatelj je isto dr. iz BiH . Tako da nas je on stalno obolazio i stvarno napravio sve da nam bude ugodniji boravak. Upoznali smo neke ljude koji su operirani u Zagrebu i sada idu na korekciju kod dr. Oswalda. ostavljam vam broj ambulante (utorkom od 8-13 h) ako se tko zeli naruciti ili informirati 00435050425774. www.uro-innsbruck.at. I naravno uvijek me mozete pitati ako vas jos nesto zanima.

  33. #133
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj sandra.p.k prvotno napisa Vidi poruku
    Nas je operacija stajala cca 6000 eura (nesto manje), to je sa mojim smjestajem. Dobijete i njihova kolica da ne morate nositi svoja. Pelene. Odjecu ako treba. hranu-medjuobroke-slatko-voce-sokove-mineralnu-koliko god zelite. Soba je bila kao u hotelu, 3 obroka dnevno sa 3 menija.Postoji i igraonica na odjelu sa super dragom odgajateljicom.Postoji i mala cajna kuhinja u kojoj mozete pripremiti nesto na brzinu (sa friziderom na koristenje), tipa caj, miljeko-kakao- kava. Dobro je i to sto ako netko ne govori njemacki ima ljudi sa podrucja bivse YU koji tamo rade i spremni su pomoci ako zaskripi u bilo kojem smislu. Najbolji dr. prijatelj je isto dr. iz BiH . Tako da nas je on stalno obolazio i stvarno napravio sve da nam bude ugodniji boravak. Upoznali smo neke ljude koji su operirani u Zagrebu i sada idu na korekciju kod dr. Oswalda. ostavljam vam broj ambulante (utorkom od 8-13 h) ako se tko zeli naruciti ili informirati 00435050425774. www.uro-innsbruck.at. I naravno uvijek me mozete pitati ako vas jos nesto zanima.
    Hvala.Dobro je znati za tako dobre klinike.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    4

    Početno

    samo zelim da pozdravim dalmatinku i malog Lea, i da im kazem da jos uvek cuvam njegov crtez , nadam se da ce shvatiti, ko ih pozdravlja, sve najbolje!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    4

    Početno

    veliki pozdrav od mene, jos uvek cuvam crtez, nadam se da znate ko vas pozdrvalja i veliki poljubac za Lea

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj buba mara prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.Dobro je znati za tako dobre klinike.
    Nas je kostala 2000.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Anonimni prvotno napisa Vidi poruku
    Sve skupa u životu imam 7 operacija iza sebe zbog hypospadie i mogu reć za kirurge u Zagrebu isto ono što mi je i profesor Sava Perović rekao:"Ni za živu glavu tamo." Pročitajte moj malo opširniji post na prvoj strani ove teme ako hoćete da vam bude jasnije. Za Varaždin neznam iz prve ruke, ali ne vjerujem da je tamo dobro. Ako hoćete da sinu sve dobro završi najbolje bi bilo da se javite Radošu Đinoviću u Beogradu, on je "nasljednik" pokojnog Save Perovića. Ako niste u mogućnosti do Beograda ić na operaciju, onda moj je savjet ne da operirate uopće jer ovdje kirurzi doslovno unakažuju djecu.
    Ja zelim da ti se zahvalim, jer smo najvise zahvaljujuci tebi odlucili da idemo u Bg kod vec poznatog tima ljekara. Forume cesto posjecujem i citam, ali rijetko se ukljucujem u diskusije, do sad. Moram te pitati sto u prethodnom postu - kozica je koristena za rekonstrukciju mokracnog kanala, tako da penis sad izgleda kao malo obrezan, kozica se jos uvijek spusta, izgleda nekako zarozana. Malo nam je to cudno, ali ljekari svi su prezadovoljni kako je ispalo (djecji hirurzi iz Podgorice i tim prof. Perovica) a nismo culi da se igdje radi rekonstrukcija kozice. Zamolila bih te da mi preneses iskustva. Hvala puno.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Beograd prvotno napisa Vidi poruku
    samo zelim da pozdravim dalmatinku i malog Lea, i da im kazem da jos uvek cuvam njegov crtez , nadam se da ce shvatiti, ko ih pozdravlja, sve najbolje!
    Pozdrav od Leove tete, eto, sjećam se da su nam pričali (mislim da su rekli da je to sestra) da će sačuvati crtež i da će sačekati da se Leo proslavi i da mu se digne cijena. Pozdrav svima i hvala svima koji su imali bar jednu lijepu riječ, a pogotovo koji su dobrim djelom pomogli djetetu i njihovim roditeljima u trenucima kad im je bilo najteže. Nose najljepše uspomene iz Beograda, iako smo stvarno svi imali pomalo predrasude kako će to tamo biti, kako će ih prihvatiti...
    Stoga, Beograd, hvala.
    Javit ću Leovoj mami da malo svrati na forum, jer su se malo opustili kad su došli, idu u šetnju, pokušavaju ga nagovoriti u more, polako dolaze k sebi.
    Preporuka svima : dobra informacija je zlata vrijedna. Stoga, svi koji ste na forumu, nemate se što misliti. Netko je specijaliziran za vaš problem. I dalje nema priče.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    4

    Početno

    jeste, dobro se secate, pozz jos jednom, cujemo se

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    hvala hvala, također VELIKI pozdrav od nas i do skorog susreta ali samo na kontroli, često te se sjetimo i ostala si nam u jako ljpom sječanju, čak smo i leu rekli da je jedan auto dobio od tebe tako da kad se igra s nijm kaže dala teta doktorica.....hvala još jednom i veliki pozdrav

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Beograd prvotno napisa Vidi poruku
    samo zelim da pozdravim dalmatinku i malog Lea, i da im kazem da jos uvek cuvam njegov crtez , nadam se da ce shvatiti, ko ih pozdravlja, sve najbolje!
    hvala hvala, također VELIKI pozdrav od nas i do skorog susreta ali samo na kontroli, često te se sjetimo i ostala si nam u jako ljpom sječanju, čak smo i leu rekli da je jedan auto dobio od tebe tako da kad se igra s nijm kaže dala teta doktorica.....hvala još jednom i veliki pozdrav

  42. #142
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj Beograd prvotno napisa Vidi poruku
    jeste, dobro se secate, pozz jos jednom, cujemo se
    Hvala svima na klinici stvarno ste ljubazni i dragi.

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    evo prošlo je već 2 mjeseca od operacije i idemo na kontrolu 31.08 u Beograd nadam se da će dr biti zadovoljan te da će sve biti ok......zbilja vrijeme brzo prolazi....pozdravila bi dječaka iz Pule (on je imao hipospadiju) koji je bio u Bg u isto vrijeme kao i mi te se nadam da je i on dobro ....pozdrav svima

  44. #144
    sibi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Evo,da se javim,hvala puno na pozdravima,mali je super,kupamo se u moru,igramo... Nama će sada biti 2 mj.od operacije,končići su svi popadali,mažemo kremicu za ožiljke i gledamo mlaz kod mokrenja koji je uredan. mailom sam doktoru poslala slike prije 10 tak dana da ne idemo do Bg jer je rekao da možemo i mailom.Javio je da sve dobro izgleda i da se čujemo opet za mjesec i po. Kako je vaš malecki,kako sada mokri? Nadam se da je sve sad ok,javite kako je prošla kontrola,puno pozdrava i velika pusa dječaku!!!

  45. #145

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj biljana2710 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zelim da ti se zahvalim, jer smo najvise zahvaljujuci tebi odlucili da idemo u Bg kod vec poznatog tima ljekara. Forume cesto posjecujem i citam, ali rijetko se ukljucujem u diskusije, do sad. Moram te pitati sto u prethodnom postu - kozica je koristena za rekonstrukciju mokracnog kanala, tako da penis sad izgleda kao malo obrezan, kozica se jos uvijek spusta, izgleda nekako zarozana. Malo nam je to cudno, ali ljekari svi su prezadovoljni kako je ispalo (djecji hirurzi iz Podgorice i tim prof. Perovica) a nismo culi da se igdje radi rekonstrukcija kozice. Zamolila bih te da mi preneses iskustva. Hvala puno.
    Hvala na komplimentu i usput se ispričavam što mi je dugo trebalo da odgovorim. No moram priznat da mi se čini kako vam nemogu pomoći jer mi nije poznato ovo specifično pitanje. Vidim da ste napisali da je operacija bila u prošle godine u oktobru i da sada slijedeći mjesec idete na pregled. Jedino pametno što mogu savjetovat je da tada pitate kirurge o tome što misle, kako će to u budućnosti izgledat. Stvarno mi je žao jer vidim da vas muči, ali mislim da nije pametno da ja dijelim medicinske savjete. Vidim da ste napisali kako vas isto zanima sadašnji izgled. Ja ću vam to opisat, ali možda ipak rađe na pp ako stvarno želite ?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Anonimni prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na komplimentu i usput se ispričavam što mi je dugo trebalo da odgovorim. No moram priznat da mi se čini kako vam nemogu pomoći jer mi nije poznato ovo specifično pitanje. Vidim da ste napisali da je operacija bila u prošle godine u oktobru i da sada slijedeći mjesec idete na pregled. Jedino pametno što mogu savjetovat je da tada pitate kirurge o tome što misle, kako će to u budućnosti izgledat. Stvarno mi je žao jer vidim da vas muči, ali mislim da nije pametno da ja dijelim medicinske savjete. Vidim da ste napisali kako vas isto zanima sadašnji izgled. Ja ću vam to opisat, ali možda ipak rađe na pp ako stvarno želite ?
    Davno bi ti ja poslala pp, ali sam nova na forumu, pa mi nije dozvoljeno. Pitali smo mi pok. prof. Perovic i on je rekao da izgled nikad ne moze biti isti kao kod drugih djecaka jer je kozica koristena za rekonstrukciju. U pravu si - malo jesmo optereceni, ali opet smo prezadovoljni jer je prije izgledalo mnogo gore. Ako imas bilo sta da mi napises, mozes na biljanica@gmail.com, makar dok ne dobijem prava za pp. Jos jednom, hvala puno.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Evo da se javim nakon dužeg vremena, žao mi je što nisam uspjela prije javiti se. Jako mi je drago da sve ide svojim tokom kod Lea, i da su i prema vama isto tako divni kao što su i prema nama bili i svaki put jesu , kada smo na kontroli.možda nema nekog posebnog značaja nakon toliko vremena odgovoriti ti dalmatinka30, da je i moja mala imala jako veliki problema sa stolicom, i sa mokrenjem, ali vjerujem da je i s tvojim malenim do sada sve ok...Veliki pozdrav i brz oporavak...

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj sibi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,da se javim,hvala puno na pozdravima,mali je super,kupamo se u moru,igramo... Nama će sada biti 2 mj.od operacije,končići su svi popadali,mažemo kremicu za ožiljke i gledamo mlaz kod mokrenja koji je uredan. mailom sam doktoru poslala slike prije 10 tak dana da ne idemo do Bg jer je rekao da možemo i mailom.Javio je da sve dobro izgleda i da se čujemo opet za mjesec i po. Kako je vaš malecki,kako sada mokri? Nadam se da je sve sad ok,javite kako je prošla kontrola,puno pozdrava i velika pusa dječaku!!!
    hvala također na pozdravima, kontrola je prošla uredno, provjerio je dr na ultrazvuk bubrege i mjehur i rekao da je sve ok, pojavilo mu se tkz divolje meso na ožiljuku ali je dr to uredio...inaće za mjesec ipo idemo ponovo na kontrolu i idemo vaditi stentove tj. katetere koji idu od bubrega pa vode do mjehura..rekao je da će ga uspavati i to izvaditi......nastavljamo mazati kremom za ožiljke i to je ukratko to..ovaj put smo bili u novoj njihovoj ordinaciji u Borisavljevićevoj......drago mi je da je sve ok....veliki pozdrrav svima.....

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim nakon dužeg vremena, žao mi je što nisam uspjela prije javiti se. Jako mi je drago da sve ide svojim tokom kod Lea, i da su i prema vama isto tako divni kao što su i prema nama bili i svaki put jesu , kada smo na kontroli.možda nema nekog posebnog značaja nakon toliko vremena odgovoriti ti dalmatinka30, da je i moja mala imala jako veliki problema sa stolicom, i sa mokrenjem, ali vjerujem da je i s tvojim malenim do sada sve ok...Veliki pozdrav i brz oporavak...
    bok, hvala na odgovoru iako je trebalo dosta vremena...inaće stolica ga ne mući osim što je tvrda zbog željeza što pije ali nema veze, a što se tiće mokrenja kad mu mjenjam pelenu onda namjerno mokri, ponekad u malz a ponekad ne, valjda ovisi koliko ima mokraće, inaće dalo nam je piti detrusitol 2x po 1/4 tablete za povećavanje kapaciteta mjehura pa ćemo viditi, inaće za mjesec ipo idemo na skidanje stentova.....uvijek sam te tila pitati ali zaboravim svaki put koliko tvoja malena ima godina? ...veliki pozdrav i čujemo se....

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj dalmatinka30 prvotno napisa Vidi poruku
    bok, hvala na odgovoru iako je trebalo dosta vremena...inaće stolica ga ne mući osim što je tvrda zbog željeza što pije ali nema veze, a što se tiće mokrenja kad mu mjenjam pelenu onda namjerno mokri, ponekad u malz a ponekad ne, valjda ovisi koliko ima mokraće, inaće dalo nam je piti detrusitol 2x po 1/4 tablete za povećavanje kapaciteta mjehura pa ćemo viditi, inaće za mjesec ipo idemo na skidanje stentova.....uvijek sam te tila pitati ali zaboravim svaki put koliko tvoja malena ima godina? ...veliki pozdrav i čujemo se....
    evo mene opet, moja mala je prošla dvije godine, mi idemo na kontrolu sad u 9. mjesecu, mislim da ćemo isto ići u tu baš njihovu ordinaciju, već smo par puta naručivani baš tu...
    mi ti stalno radimo kontrole urina i uvijek nešto ima od bakterija, tako da nam je to zasad najveći problem, što je stalno na nekoj terapiji, da to ne bi krenulo negdje dalje prema bubrezima, ali valjda će i tomu jednom doći kraj, nama je sada u 10. mjesecu godinu dana od operacije. još uz to vjerovatno od silnih antibiotika često kaki i ima prilično mekanu stolicu tako da se brzo i zacrveni, i to mi je trenutno najveća fizička borba, kako to riješiti. ali eto valjda će i to jednom prestati....veliki pozdrav i vama http://forum.roda.hr/images/smilies/wink.gif

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •