Stranica 42 od 43 PrviPrvi ... 3240414243 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2136

Tema: hipospadija

  1. #2051

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    39

    Početno

    Javi se na mail tanja.protulipac@gmail.com pa ću ti javiti sve o super smještaju nedaleko bolnice Bel Medic. Mi smo išli pješice. trebalo nam je 10 min.

  2. #2052
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Iza nas je neuspjela operacija hipospadije, no odustali smo i necemo muciti vise dijete, imamo blazi oblik, funkcija u potpunosti ocuvana, mlaz dobar.
    Bili smo u Klaicevoj i nikome to ne bih preporucila, odjel doktori i sestre su grozni, vezu djecu, prostor ocajan. Nisu nam dali apartman jer kao ne preporucaju. Moju bebu sam morala ostavljati po noci, to su ki bili najtezi dani.
    Molim ne vodite tamo svoje malene.

  3. #2053

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ardnas bas mi je zao sto ste prosli u Klaicevoj.
    Moj J ima mjesec dana i istu dijagnozu no mi smo odlucili da odmah idemo u Beograd obzirom da smo culi samo ruzne price o neuspjelim operacijama u Hr.
    zasto i vi ne odete tamo?
    Posljednje uređivanje od mlukacin : 19.02.2015. at 21:55

  4. #2054
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Mlukacin tako ce i biti, ali ne jos sad, mi smo isli na tu op kad je bio 18 mjeseci, sad ima 3, 5 godine i dok ne bude stariji tu mislim oko 6 7 godina ne zelim ga izlagati stresu.

  5. #2055
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ok i moj ima blagu i ceka nas operacija nakon skidanja iz pelena. Sta je u Klaicevoj toliko grozno?

  6. #2056
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Jaffa ne mogu sebi oprostiti sto sam priustila sebi i djetetu. Molim te ne idi tamo. To su jako losi ljudi i uvjeti. 10 dana je bio svezan u krevetu nisu mi dali nizi da ga nosim nizi da proseta malo...nije mogao hodati kad je ustao nakon 10 dana, a mene su proglasavali groznommajkom koja se stalno buni. Dojio je i saginjati nad njime da mu dam dojiti, uzas jedan. Ima neke alergije, dodje sestra na zamjenu i kaze evo donjela sam mu cokolino, a on to ne jede zbog alergije i ja tu puknem i sve im kazem u facu. Stalno za klaicevu neke akcije, samo ne znam di tenovce ulupaju.

  7. #2057
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ajme koma
    Mi smo sada u dva navrata lezali na pulmologiji i tamo je stvarno ok, bila sam sa malenim na stolcu 24h.
    Hvala ti, moram pogledati opcije, srecom imamo jos vremena. Grozim se toga!
    Nego, 10 dana?? A ja citala dan dva vise samo ako se zakomplicira kod jednostavnih

  8. #2058
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    je treba jako paziti na hranu,nekužim da ne gledaju alergijske liste uopće,negopo difoltu šalju čokolino.

    usput brat mivodi prehranu u jednoj drugoj bolnici,i stalno se čudim kaj on ima takpuno posla, ali oni tam vode svakog pacijenta posebno,šalje se iz kuhinje točni paket kolko i čega smije bit po određenoj osobi, sad dalje tak u klaićevoj nisam ziher, jer valjda ne bi bilo takvih propusta.U jednoj bolnici gdi je bila našamajka isto sve ide svimka isto po difoltu,dao je brat prigovor ali su mu rekli da oni tak rade.

  9. #2059
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja sam navela kad smo bili koje namirnice jede i tako je dobio Je da je najcesce bilo isto ali to je zato sto ni nemamo puno namirnica. Bez soli i mlijeka i slicno

  10. #2060
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Covjek bi mozda sve zaboravio da su strucni, al za hipospadiju nemaju pojma. Pa vani se ubolnixi bude jedan dan. Kod nas 10. Uzas jedan.
    Ja sam trazila razgovor sa nutricionistom kad smo usli u bolnicu, i ona me je sama pohvalila, dok je doktorna odjelu samo prokomentirao kako opet ja nesto trazim. To je moje djete i sve trazim za njega sve.
    Zato ne idite tamo. Ograniceni umovi i jako veliki strucnjaci u svojim glavama.

  11. #2061
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    nutricionistica koja tam radi nije osoba koji radi s njihovom kuhinjom, već koja radi s vanjskim pacijentima i pokušava riješiti prehranu kod kuće

  12. #2062
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hvala!

  13. #2063

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Dragi svi !!!
    Ja bi vam željela ispričati svoju priču.
    Moj mali je rođen sa hypospadijom. Ni ja, kao ni velika većina vas, nije nikada čula za to.
    Bila sam u šoku, jer mom malom nešto nije u redu sa pišom.
    Plakala sam i dugo sebe krivila radi toga, jer sam mislila da sam na neki način to u trudnoći potaknula.
    Muž je krivio moju stranu, jer je to nasljedno.
    Dugo sam odgađala da uopće pogledam o čemu se radi, jer , mislila sam, najgore je guglati.

    Onda sam oko 8.mjeseca starosti svog malog, ipak proguglala i shvatila da to i nije tako baš strašno. Najradosnije mi je bilo saznanje da to nije bolest i da ne izaziva bolest.

    Obavili smo pregled u Klaićevoj , doktor je bio mlad i zbunjen, ne sjećam se imena.
    Rekao je da je mom malom potrebno napraviti 3 operacije. Prvo bi mu proširili postojeću rupicu, pa bi ju pomakli na pravo mjesto, pa bi izravnali njegovog pišu.

    Bila sam u šoku.I odustala od operacije , jer nisam vjerovala da ne postoji doktor koji to ne može napraviti sve odjednom.

    I opet sam guglala. I pronašla dr.Perovića.
    Htjela sam naručiti dijete na pregled, ali dr. je , na žalost, u međuvremenu preminuo.

    Stupila sam u kontakt sa dr. Đinovićem i naručila dijete na operaciju.
    Trebala je biti sa 18 mjeseci njegove starosti.
    Mali se razbolio i operacija je bila odgođena.

    U međuvremenu sam ostala bez posla i upali smo u financijske probleme, te operaciju nismo imali od kuda da platimo.
    Prolazilo je vrijeme, dijete je raslo...
    Znala sam da ćemo kad tad to morati napraviti, ali nikako da se oporavimo...

    Dijete mi je odjednom postalo bolesno, stalno je imao prisutnu bakteriju u urinu, visoke temperature, česti boravak u bolnici i vječiti antibiotici.

    Kao razlog doktori su navodili hypospadiju i to što mu je mokraćni kanal stvarno jako uzak.
    Rekli su da se zaista radi o zdravlju djeteta i da mu je operacija potrebna odmah.

    Nisam imala što čekati više.
    Novaca i dalje nisam imala, u međuvremenu sam bila i u postupku razvoda, dijete bolesno,...
    U 13 mjeseci mali je popio 11 turi antibiotika + stalna profilaksa.

    Zaista sam bila na rubu svega.
    Opet sam proguglala , jer jednostavno nisam mogla shvatiti da u Hrvatskoj zaista ne postoji doktor koji to može jednako dobro napraviti kao i dr.Đinović.
    Jedno sam bila sigurna, u Klaićevu ga ne vodim.

    I tako sam naišla na dr.Luetića.
    Na svim domaćim forumima, njegovo ime je spominjano sramežljivo, ali ipak sa više pozitivnih ishoda od bilo koga drugog u Hrvatskoj.

    I tako sam nazvala Rebro i naručila malog kod njega.
    Brzo smo došli na red i za pregled i za operaciju.
    Doktor nije davao nikakve informacije oko mogućeg uspjeha ili neuspjeha.
    Rekao je da će krenuti sa operacijom, pa će tek onda znati što i kako točno.
    Niti nakon operacije nije rekao puno.

    Ali operacija je prošla.

    Na Rebru za kompletno osoblje imam samo riječi pohvale, ti ljudi zaista znaju šta čine i moj mali im nije bio prvi , niti jedini hypospadijevac.
    U vrijeme operacije, upoznali smo dječaka koji je prvi put tada bio na op.hypo., dječaka koji je došao na kontrolu nakon 1.operacije i još uvijek je sve bilo u redu i dječaka koji je tada bio 4.put na operaciji.

    U srijedu idemo na našu drugu kontrolu.
    Prošlo je tek 3 mjeseca od operacije, ali moj mali još uvijek piški uredno i svima se hvali.
    Kad piški vani, vježba daleko piškinje

    Svjesna sam da nas još čeka dug oporavak i strepnja, ali iskreno vjerujem da je hypospadija iza nas.

    Iako je bakterija i dalje prisutna i dalje bi trebao piti antibiotike, ali ja više ne želim da ih pije.
    Tjeramo tu bakteriju vodom.

    Pročitala sam negdje da je mokraća u stvari agresivna tekućina sama po sebi, a razne tekućine ju čine još agresivnijom.
    Bojala sam se i još se bojim da bi mogla probiti u bilo kojem dijelu mokraćnog kanala.
    Tako da moje dijete pije samo vodu, čistu vodu, i ujutro blagi čaj od kamilice sa listićem koprive.
    Sol gotovo da i ne stavljam u jelo.

    Eto, ovo je moja priča o hypospadiji.

    Vjerujem da je dr.Đinović odličan stručnjak, ali uvjerila sam se da je i dr.Luetić znao operaciju kod mog malog napraviti u jednom aktu.
    I zato sve mame koje su u istoj financijskoj situaciji kao što sam ja bila, mogu reći : i u Hrvatskoj postoji doktor koji to može napraviti. U Beograd uvijek stignete otići na "popravak" ako je potreban.

    I još nešto bi rekla.
    Žao mi je što se ovdje rijetko javljaju mame kao ja, koje su imale uspješne operacije u Hrvatskoj.
    Za sve one koje ne vide nadu, izlaz i brinu se, shvatite da se na forume najčešće javljaju oni koji imaju probleme, rijetko ko se vraća kada se taj problem riješi.

    Hvala dr.Đinoviću za sve savjete koje sam dobila vezane uz pišu mog malog (a imala sam pitanja).
    I jedno veliko hvala dr. Luetiću, koji mi je vratio vjeru, a mom malom "pišu, velikog i lijepog kao prije" (tako moj mali kaže).

  14. #2064

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Bok svima.

    Evo javljam se kako smo i obećali, operacija je gotova i nadam se da je hipospadija riješena. Pokušati ću ukratko opisati naš slučaj. Vjerujem kako mnogi koji su se prvi put susreli sa hipospadijom čitaj forume kao što sam i sam čitao pa znam koliko ovo može biti od pomoći...
    Uglavnom, malenom je po rođenju dijagnosticirana hipospadija (distalna, uglavnom rupica je bila otprilike na polovini penisa) bez drugih anomalija i nismo bili na nekim pregledima u HR već smo zahvaljujući ovom forumu vrlo brzo kontaktirali dr.Djinovića, a dr. Kvesić nam se zbog poznanstva sam ponudio za operaciju. Nakon konzultacija sa dr. i obiteljskog vijećanja odlučili smo se za operaciju u SKB Mostar kod dr. Kvesić.
    Što se same operacije tiče, dr. Kvesić radi po Snodgrass metodi (proguglajte vidjet ćete što je) i operacija je trajala nekih sat vremena. Kateter ide kroz pišu i nosi se nekih 10ak dana. Prvih tri dana je pišo zamotan i mora se mirovati (naš se malni uglavnom smirivao sisom, a sirup protiv bolova dobio je tri puta u prva dva dana + jednom čepić). Malo ga je bolilo ali ništa strašno. Nakon tri dana skida se zavoj, a ostao je samo prozirni flaster sa nekom kompresom još nekih 4 dana i onda nije potrebno baš strogo mirovanje. Nakon toga skinuli smo i taj flaster, uz obilno kupanje - namakanje u kadici koje nažalost nije potpuno pomoglo pa se jedan dio flastera morao i otkinuti što je naravno boljelo. Pišo nakon toga ostaje odmotan i maže se antibiotskom kremom i stavlja (namota) se mala kompresa oko njega. 10ak dana nakon operacije kateter ide van i čekamo kako će piškiti. To naravno boli, ali dobije sirupić pa nije strašno osim što ostavlja strah pa je dosta kmeckao kad treba piškiti.
    Proveli smo ukupno 13 dana u bolnici i imamo samo riječi pohvale. Uz svu malu djecu majke ostaju, nema nikakvog vezivanja djece i sestre su stvarno super, a drugi roditelj može biti skoro cijeli dan tako da olakša majci uz naravno razumna ograničenja. U svakom slučaju, mislim da je dr. Kvesić napravio odličan posao i velika mu HVALA. Za sada nema nikakvih fistula, pišo izgleda super, a nadam se da ce tako i ostati.
    Za one koji možda razmišljaju o Mostaru, mogu reći samo naprijed i neka svima bude na umu ono što je nama dr.Kvesić rekao : " Nije hipospadija neki veliki problem (iako je operacija kirurški zahtjevna) i nije ju riješio samo onaj koji nije htio !"

  15. #2065

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Pozdrav
    Da li netko ceka odgovor od Dr. Đinovića? Poslala sam mu dva maila, jos cekam

  16. #2066

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Ja sam mu poslala mejl prije mjesec dana, čekala sam dva tjedna da mi odgovori, no nije, pa sam mu ponovno poslala isti mejl, odgovorio je odmah sutradan. Zatim sam imala još nekoliko pitanja vezana uz njegov mejl, na njih mi je odgovorio nakon tjedan dana. Pričekaj još malo pa ponovi, sretno!!

    Da li netko ceka odgovor od Dr. Đinovića? Poslala sam mu dva maila, jos cekam

  17. #2067

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj ribica1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav
    Da li netko ceka odgovor od Dr. Đinovića? Poslala sam mu dva maila, jos cekam
    Pozdrav! Mi uvijek šaljemo mail i njemu i na onaj Fundacije dr. Perovića i za dva dana odgovara! Nego, da se i pohvalimo, 01.08. će biti godina dana od operacije i super smo! Kao da se nikad ništa nije dogodilo. Tri puta smo bili na kontroli i to zato jer mi želimo da doktor vidi kako sve to izgleda... svakih 3 mjeseca smo slali slike i video... zadnji put smo bili prije 2 tjedna. Sljedeća kontrola je tek u 5 mjesecu nagodinu! Pozdrav svima!

  18. #2068

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav...imam sina od 2i pol god sa glandularnom hipospadijom...nismo jos bili na pregledu kod urologa samo kod nase pedijatrice.Prije godinu dana sam se cula sa dr.Dinovicem sa upitom o vrsti hipospadijeizahvatu...ali kadsam upitala za cijenu zahvata nije odgovarao a ja nisam navaljivala.Pa me zanima okvirno koliko ste placali zahvat? Znam da ovisi i on tezini hipospadije.

  19. #2069

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav...moj sin star 2 i pol hod. roden je sa glandularnom hipospadijom...do sada nismo bili kod urologa samo kod nase pedijatrice zbog spleta okolnosti...njemu ni nesmeta previse...kozica mu je nepravilno srastena i zakrivljeno je spolovilo.Ja sam se cula sa dr.Dinovicem prije izvjesnog vremena s upitima o vrsti hipospadije i zahvatu i sve mi je objasnio a onda sam ga pitala za cijenu i nije mi odgovarao...a ja nisam navaljivala pa me zanima koju si bili ako mogu okvirno reci koliko ih je stajao zahvat? Hvala

  20. #2070

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Drade mame, moj sin ima operaciju hipospadije 2.10. Posto nismo uspeli da pronadjemo doktora kada nam je bio zakazan termin, nesto mu je iskrslo, niko nam nije pokazao kako se i kuda nanosi Andractim gel... Dr je sada na odmoru, a mi treba da pocnemo sa terapijom za par dana. Da li neka od vas moze da mi ukratko opise koje regije treba da mazemo?

  21. #2071

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj niky prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav...moj sin star 2 i pol hod. roden je sa glandularnom hipospadijom...do sada nismo bili kod urologa samo kod nase pedijatrice zbog spleta okolnosti...njemu ni nesmeta previse...kozica mu je nepravilno srastena i zakrivljeno je spolovilo.Ja sam se cula sa dr.Dinovicem prije izvjesnog vremena s upitima o vrsti hipospadije i zahvatu i sve mi je objasnio a onda sam ga pitala za cijenu i nije mi odgovarao...a ja nisam navaljivala pa me zanima koju si bili ako mogu okvirno reci koliko ih je stajao zahvat? Hvala
    Mi isto imamo glandularnu hipospadiju i lagano zakrivljenje,idemo sad na operaciju i doktor je rekao 4500€

  22. #2072

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj titti prvotno napisa Vidi poruku
    Drade mame, moj sin ima operaciju hipospadije 2.10. Posto nismo uspeli da pronadjemo doktora kada nam je bio zakazan termin, nesto mu je iskrslo, niko nam nije pokazao kako se i kuda nanosi Andractim gel... Dr je sada na odmoru, a mi treba da pocnemo sa terapijom za par dana. Da li neka od vas moze da mi ukratko opise koje regije treba da mazemo?
    Nama je doktor rekao da mažemo od ispod i glans,a na uputama piše da se gel nanosi rukavicama

  23. #2073

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Cure, zanima me gdje ste bile smještene kada ste bile na operaciji i da li je netko bio u apartmanu koji posjeduje garažu ili se dodatno naplaćuje?

  24. #2074

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj niky prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav...moj sin star 2 i pol hod. roden je sa glandularnom hipospadijom...do sada nismo bili kod urologa samo kod nase pedijatrice zbog spleta okolnosti...njemu ni nesmeta previse...kozica mu je nepravilno srastena i zakrivljeno je spolovilo.Ja sam se cula sa dr.Dinovicem prije izvjesnog vremena s upitima o vrsti hipospadije i zahvatu i sve mi je objasnio a onda sam ga pitala za cijenu i nije mi odgovarao...a ja nisam navaljivala pa me zanima koju si bili ako mogu okvirno reci koliko ih je stajao zahvat? Hvala
    Mi isto imamo glandularnu hipospadiju i lagano zakrivljenje,idemo sad na operaciju i doktor je rekao 4500€

  25. #2075

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Ciao svima....moj maleni u lipnju je operirao hipospadiju u Splitu.
    U pocetku smo upozoreni da ce biti potrebne 4 operacije , ali dr. Dražen Budimir je sve rjesio u jednom aktu( operaciji ) ))
    Neznam kojim rijecima da mu se suprug i ja zahvalimo na tome sto je izvrsan ljecnik i jos bolji covjek maleni je 13 dana imao kateter, ali to se sve zaboravi...i mi smo gledali otici kod dr Đunovica , ali isli smo pokusat i isplatilo se... zelim vam svima ovakav ishod operacije )))

  26. #2076

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Mom sin je u lipnju operirao hipospadiju.... Samo da vam recen da nemam vise rijeci zahvale i hvale za dr. DRAŽENA BUDIMIRA... taj čovjej nam je uljepsao zivot.... receno nam je da ce maleni imati 4 operacije ali taj " carobnjak iz Oza " je sve rjesio u jednoj operaciji... maleni je bio star godinu i pol dana.... stoga, mame u Splitu trazite dr. Budimira

  27. #2077

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno

    samoinfo od jednog tate:

    ako netko treba pozitivne informacije od dr. Đinovića - moja supruga i ja smo na raspolaganju na mob 095 580 6669
    sin (6 god) ima (imao) hipospadiju - dr.Đinović riješio.....tu sam za sva pitanja na koja mogu ponuditi odgovor....
    budite strpiljivi s mailovima odnosno ponavljajte ih svakih 10 do 15 dana jer genijalac Đinović jednostavno ima hrpu toga i očito ne stigne na sve pravodobno odgovoriti...

  28. #2078

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Nasa prica-sa nekim detaljima koje ja nisam nasla na netu a koji mogu nekome mozda pomoci... operacija hipospadije bila prije 2 tjedna u Bg,.

    Moje dijete je rodjeno s penilnom hipospadijom (sublanularis) ,, na prvom pregledu u Klaicevoj bolnici ( 30 sekundi je trajao()dr. mi je rekao da se dijete moze operirati prije odlaska u skolu, da nema problema., ali da dodjemo kad prestane nositi pelene. S tri godine dolazimo opet na pregled ( 30 sekundi je trajao), isti dr. u Klaicevoj kaze da predlaze prvu operaciju za 2 mjeseca i pita nas dal nam odgovara taj termin?!?. Mi u soku.

    Sve istrazujemo na raznoraznim forumima, vidimo da je dr. Djinovic iz Beograda najbolji u operacijama hipospadije, operacija punooo kosta (duplo veci iznos od ono prije spomenutog..jakoooo skupa) i muz odlazi sa sinom na pregled kod dr. Djinovica ( prethodno je dr. odmah odovarao na mailove, slali smo mu slike i rekao je cak da ni ne trebamo na pregled)mi radimo pretrage u Zag]rebu i odlazimo na operaciju. Mjesec dana smo pisu djetetu mazali s andractim gelom koji potice stvaranje koze a koju smo kupili u Srbiji ( 50 eura).U medjuvremenu preko neke veze dolazimo i do dr. Bahtijarevića koji kaze da se i u kod nas moze taj zahvat napraviti, ali da su stvarno u Srbiji strucnjaci za to. Buduci da je hipospadiju operirao i moj muz 3 puta, uvjereni smo da smo dobro odlucili, dr. Djinovic moze sve tri stvari odjednom napraviti, ( ne zelimo dijete tri puta muciti s operacijom) ..on je najbolji moguci dr., puno kosta ali piso je za muske . velika stvar., a i citamo da se u Zg. djeca vezu nakon zavata, da su tamo u Bg stvarno ekstra ljubazni prema djeci.ž

    OPERACIJA U Bg.dolazimo ujutro, tamo je neki Rumunj od 16 godina koji ceka na svoju cetvrtu operaciju ipospadije , prvu . kod dr. DjinovicA
    Dr. Djinovic kaze da nedostaju neki nalazi (ne znam kako nas dr. u Zg. nije dao da se napravi djetetu biokemijski nalaz krvi i EKg!!!), i onda nasem 3,5 godisnjem sinu tamo u MSB vade krv...on je uznemiren jer su mu u Zg prije tjedan dana u Bicanicevoj tako grubo izvadili KRV da u jednom trenu krv nije isla kroz iglu, toliko je bio sokiran..(( uopce ne znaju raditi s djecom!), on place i ne mogu mu napraviti EKg u BOLNICI, kazu da ce mu to napraviti nakon sto dobije anesteziju, prije same operacije....

    Odlazimo u sobu na prvi kat te bolnice, oblacimo dijete u pidzamu, dolazi anesteziolog i kaze da su nalazi ok, ali on bi nas pitao da li mislimo da je dijete zdravo, kazemo da je. Dolazi sestra i sa spricom mu u usta sprica nesto sto bi ga trebalo malo omamiti...on se otima ( bilo bi bolje da nam je dala u zlicu da mu sami damo). Kad se malo umirio, muz ga je odnio kat iznad, i receno nam je da ce operacija trajati 2, 5 sati..da odemo malo van...vratili smo se, rekli su nam da je sve proslo ok, otisli smo u sobu i cekali da se probudi...Imao je kanilu,kateter...i kad se probudio, jako ga je sve boljelo, a ja sam morala paziti da nista ne pocupa...mogao je piti samo vodu...do navecer..bio je dobar..iako ga je u jednom trenutku opet sve ludjacki zaboljelo, derao se da nije pravedno da ga boli,... tako da je dobio cepic u guzu protiv bolova..oko 19.00 je dobio veceru, pire krumpir i piletinu-i ja sam isto dobila za veceru ...ja sam cijelu noc ostala s njim u sobi..krevet bolnicki sam imala uz njegov krevet...i mjerili su mu temperaturu, gledali da li mokri ok...ja bas nisam spavala po noci jer me je stalno bilo strah da ne izvuce kateter...njega je boljelo..a ja sam ga mazila...u sobi ima tv..pa je gledao crtice...to ga je malo smirilo..

    Sutra oko 13.00 ( muz je mogao uci u sobu nasu oko 9.00, dobili smo tamo i 2 peciva i johurt) ...su nas pustili...i s autom smo otislu u iznaj,mljeni stan...malo je nasem sinu bilo tesko hodati...on je uglavnom bio ok..veseo...zaigran..samo bi ga ponekad boljelo jakoo dok je piskio..mi smo dobili fiziolosku otopinu i spricu pa smo trebali 1 xdnevno prociscavati kateter, po noci smo stavljali vrecicu, a preko dana je imao cepic na kraju cjevcice koju smo mu stavili kod struka.
    Kad bi isao pisati...samo bi maknuli taj cepic i mokraca se spustala......
    Svaki drugi dan smo isli na mijenjenje tog nekog elasticnog zavoja oko pise..u sredini pise je bila neka kratka cjevcica..jedno vrijeme je bila zacepljenja s necim sto je moj sin zvao suza.. ( suza na pisi, a onda je otpala...dr. je rekao da je to ok..
    ...mijenjanje zavoja je isto boljelo...ali barem je kratko trajalo..dr. djinovic je to osobno obavljao.

    u Bg smo bili od ponedjeljka do nedjelje...onda smo otisli u Zg,, pa smo opet isli u Bg. nakon 2 tjedna od operacije na skidanje katetera..mi smo mislili da ce nase dijete biti malo tuznije, ozbiljnije nakon operacije...ali on je i dalje bio veseo...bili smo tako sretni jer nam se cinilo da se sve odvija kako treba...osim 2 puta kada jje nase dijete vristalo od bolii .i onda smo primjetili da su mu gacice popisane...u panici smo zvali dr...on nam je rekao da se ne brinemo....

    prije 2 dana smo isli na skidanje katetera...dr. je kao i obicno bio u zurbi..kateter je skinuo, rekao nam da cekamo da se popisa u toj bolniciu pa da onda mozemo kuci..i onda jje jdmah pozvao drugog pacijenta u ordinaciju...dijete se nase jedva nekako popiskilo uz bolove, nakon dugog nagovaranja.....ali sjedio je pa nismo vidjeli kako to izgleda...na putu pr ema rvatskoj, kad smo stali na autocesti, sokirano smo primjetili da umjesto 2 tanka mlaza koje je imao prije operacije na sredini pise.. sad ima na vru pise jedan veliki..ali i 2 sa strane, tako da pisa na tri?!! mlaza. Zvali smo dr., rekao je da mazemo pisu s rastvorom joda i bepanten kremom.
    Ni na kraj pameti mi nije bilo da ce biti neki komplikacija..ocajna sam...kad se samo sjetim koliko je dijete sve to boljelo..i kad pomislim da ce morati prolaziti kroz sve to...jel ima netko slicno iskustvo? . nedje pise da su se fistule same zatvorile..ali ne vjerujem u to...tako mi je zao mo malo andjela.

  29. #2079

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    2

    Početno

    jel me mozes ikako kontaktirati?ja sam pokusala doci do tebe, ali bezuspjesno...

  30. #2080
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Samo u Klaicevu ne idite, tek tamo cete vidjeti sto je patnja.

  31. #2081

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno

    samo da se javim.....Nathan super, piški dobro (nekad je malo uži mlaz zbog prehlade) - uskoro idemo U BG na kontrolu
    i da
    iznimno mi je drago da mi se ljudi javljaju (iako mi je žao da ima male djece koji moraju proći sve to)....nastojim svima odgovoriti te kao OTAC i Muškarac dajem podršku svima te supruga radi edukacijsko medicinski dio priče sa svim roditeljima..
    stoga samo zovite ili šaljite SMS...ja se javim svima

    pozdrav

  32. #2082

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Moje dijete ima hipospadija i do sada je prošao tri operacije i svaki put mu se otvori rupicama di je i bila i sada piški i gore gdje su mu ugradili cjevčicu i na staru rupicu, užas, ako mi možete pomoći molim savjet ne znam više što raditi. Operacije su bile u Osijeku. Hvala!

  33. #2083
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Draga mama otidjite na operaciju u Beograd. Procitajte malo po grupi.

  34. #2084

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pridružujem se, nažalost, klubu roditelja čije dijete ima hipospadiju.

    Dijagnosticiran blaži oblik u rodilištu, mokraćni otvor je na glaviću s donje strane, nije puno pomaknut. Mali ponekad piša ok, a ponekad prekinuto, u dva ili tri mlaza.. Pedijatrica nam je na pregledu rekla da ćemo bez obzira na blaži oblik morati kod urologa na pregled.

    Obzirom da smo iz Zagreba, vidim da nikako ne preporučate Klaićevu. Kojeg biste dr i u kojoj bolnici u ZG preporučili za pregled? Bitno mi je da mali ode kod nekog tko je dovoljno stručan i iskusan da dobro i realno procijeni situaciju.

    Hvala unaprijed!

  35. #2085

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Neznam dali je ovo jos aktivno .puno sam citala ovaj forum.moj decko se rodil sa ekstrofijom mokracnog mjehura i rascjepano spolovilo.vidim da je i kod vas tako.pa me zanima dali ste bili na operaciji i kako je sve proslo .svaka informacija mi je jako vazna

  36. #2086

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Da li je nekome dr dečiji hirurg trazio neki dokaz postojanja testisa kod deteta iako je ultrazvuk bio u redu? Smatrajući da ultrazvuk nije dovoljno pouzdana metoda. I koje bi to pretrage bile?

  37. #2087

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima,

    mom djetetu je dijagnosticiran blaži oblik hipospadije i trenutno smo u fazi prikupljanja informacija.

    Vidim da je tema zamrla, pa bih molila one koji su nedavno obavili operacije da nam se jave s iskustvima.

    Također, iskustva 5, 10 ili 15 godina nakon operacije bi nam puno značila, jer se dvoumimo operirati sada ili pričekati da dijete poraste i samo odluči.

    Hvala unaprijed i pozdrav!!

  38. #2088

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj zelena12345 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,


    mom djetetu je dijagnosticiran blaži oblik hipospadije i trenutno smo u fazi prikupljanja informacija.

    Vidim da je tema zamrla, pa bih molila one koji su nedavno obavili operacije da nam se jave s iskustvima.

    Također, iskustva 5, 10 ili 15 godina nakon operacije bi nam puno značila, jer se dvoumimo operirati sada ili pričekati da dijete poraste i samo odluči.

    Hvala unaprijed i pozdrav!!
    Dobar dan

    Trenutno smo u Beogradu, zbog operacije hipospadije kod naseg dvogodisnjeg sina. Vec je oprisan i oporavlja se dobro. Zbog obaveza nemozemo cesto biti na forumu, zato predlazem da nas dodate na viber i preko video poziva rado cemo pomoci i odgovoriti na vasa pitanja. Broj tel je 00386 30 753 495.
    Lep pozdrav

  39. #2089

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima

    Prvi put smo tu na forumu. Trenutno smo u Beogradu zbog operacije hipospadije naseg dvogodisnjeg sina. Bel Medic klinika, kod doktora Djinovica, ako nekog zanimaju detaljnije informacije o cjelom procesu javite nam se na viber 00386 40 799 149 rado cemo pomoci koliko mozemo . Zbog dnevni obaveza prema djetetu i sve ostalo, predlazem da direktno pozovete na viber jer nemamo vremena provjeravati postove i forum.

    Bujrum...

  40. #2090

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    5

    Početno Hipospadija

    test..

  41. #2091

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    5

    Početno Hipospadija

    Pozdrav svima

    Trenutno smo u Beogradu zbog operacije hipospadije naseg dvogodisnjeg sina. Pisite ili pozovite na viber za detaljnije informacije.00386 40 799 149 je moj broj tel.
    Pomoci cemo koliko mozemo..

    Bujrum...

  42. #2092

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno Hipospadija operacija Klaićeva

    Pozdrav!
    Sinu dijagnosticirana hipospadija, sada ima 3god, trenutno smo kod dr. Bastića u Klaićevoj pa bih voljela prikupiti neke svježe informacije pošto bi na operaciju u proljeće. Da li ima netko tko je u skorije vrijeme bio tamo? Molila bih vas da se javite sa iskustvima. Zanima me oporavak, koliko traje, kako izgleda itd.
    Hvala.

  43. #2093

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Moja preporuka svima je da ne idu za Beograd, moje dijete je proslo 2 neuspijesne operacije kod dok. Dinovica, pazite on nema ni specijalizaciju za to, ovdje ga netko dobro reklamira, imate kod nas kirurge, podjite kod njih bar po savijet, pa cete vidjeti, klinika na kojoj se dijeca operiraju nije opremljena suvremenom opremom kao sto su nase bolnice, oni nemaju novce za nabavku skupe opreme, to smo apoznali kroz pricu sa nasim kirurzima, do sad smo obisli 2 kirurga (Budimir, strasn covijek i doktor, pristupacan i na svom mjestu, prica sa Vama kao da ste njegovo dijete, drugi je Luetic, takodjer ugodan dok) sve smo sigurniji da su se gore u Bg. igrali sa nama, nazalost mi smo roditelji koji su pogrijesili, i sada 3 put vodimo svoje djete okolo, a svaki put operacija se mora raditi svako 2 god. dok se operacija uradi zbog oporavka koze i misica okolo. Moj malac ima midle saft, dale srednje zahtjevnu hipospadiju. Uskoro cu Vam se javiti sa svim kada slozim cijeli post, ali sam sve sigurnija da se nisu strucni kao sto se pise, i da ih netko dobro reklamira, namjeram posjetiti i dr. Krausa u Zg, ovaj put necu svoje dijete dati bilo kome, a pigotovo ne bez ljecnicke licence.

  44. #2094

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Dunja0806 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Sinu dijagnosticirana hipospadija, sada ima 3god, trenutno smo kod dr. Bastića u Klaićevoj pa bih voljela prikupiti neke svježe informacije pošto bi na operaciju u proljeće. Da li ima netko tko je u skorije vrijeme bio tamo? Molila bih vas da se javite sa iskustvima. Zanima me oporavak, koliko traje, kako izgleda itd.
    Hvala.
    Postovana, mama sam koja je bila u Beogradu kod Dinovica, nazalost dvije neuspijele operacije, moj savijet je da odete kod svih kirurga kojih se mozete docepati pa cete sami prosuditi tko Vam najbolji jer , oporavak je manje vise svakome isti, a sve ovisi i o tehnici kojom se radi, ja sam trenutno bila kod Luetica na Rebru i Budimira u Splitu, takodjer mislim posjetiti i Krausa, vidjeti cu tko ima za moje dijete najbolji odg., on ima srednje zahtijevnu hipospadiju, znaci izmedju sredine i vrha penisa je imao rupicu. Takodjer hocu reci da bez da se dobro raspitate ne dajte svojeg malca nikom u ruke i zapamtite da imate pravo na bilo koje pitanje kod doktora, zapisite ih na papir i citajte ispred njih bez ustrucavanja, njima je drago kad netko zna sto govori, a ne lupa napamet .....pozz

  45. #2095

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, da li ste koristili Andractim kremu prije operacije. Ako jeste gdje se moze pronaci, osim u Francuskoj? Hvala unaprijed

  46. #2096
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ice queen prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, da li ste koristili Andractim kremu prije operacije. Ako jeste gdje se moze pronaci, osim u Francuskoj? Hvala unaprijed
    Negdje u starijim postovima pisalo je da se krema može naručiti u ljekarni na Dolcu. Oni naručuju iz inozemstva.
    Evo kontakta: http://ljekarna-frebel.hr/kontakt/

    Sretno!

    Evo - na ovoj stranici to piše - post 532 http://forum.roda.hr/threads/12358-hipospadija/page11
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.10.2020. at 10:32

  47. #2097

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Dobar dan nova sam na forumu.Imam sina starog 6 mjeseci koji ima srednju hipospadiju.Doktorica nam je preporucila da idemo kod prim. Zoran Bahtijarević, dr.med.Zanima me dali je tkoja mama isla kod njega i iskustva. Vidim ima dosta djece sa tim zanima me iskustva preporuke. Citam da djeca idu na operaciju od 3 godine nadalje.Uz razgovor sa pedijatricom on kaze da bi bilo bolje da djete sto je manje da to obavi jer vjeruje da jedna operacija nece mu biti dovoljna.Prvi put se susrecem sa tim.Ja kolko znam sa moje i muzeve strane nitko nije imao hipospadiju.Svaki savjet preporuka dobro bi mi dosla

  48. #2098
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nemam iskustva s bolesti, ali kolegica je ima iskustva s dr. Bahtijarevicem i bila je jako zadovoljna s njim i sa cijelim procesom koji su oni imali sa svojim sinom.

  49. #2099

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala dali mi mozete reci koliko joj je sin bio star kad je iso na operaciju.

  50. #2100

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    Našem dječaku je također dijagnosticirana hipospadija.
    Na prvom pregledu u kirurga dr. Budimira u Splitu dijagnosticirana mu je penoskrotalna hipospadija te smo naručeni ponovno kad maleni bude imao godinu dana. Pregled je bio vrlo kratak te nisam uspjela dobiti odgovor ni na jedno svoje pitanje, očito dr. nije bilo do razgovora taj dan...
    Od tada mi se vrti tisuće scenarija po glavi i previše pitanja...Vidim da vas mnogo spominje kliniku u Beogradu.
    Molila bih vas za iskustvo operacije u Splitu. Kojeg kirurga preporučite?
    Lp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •