Stranica 4 od 43 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2137

Tema: hipospadija

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet, moja mala je prošla dvije godine, mi idemo na kontrolu sad u 9. mjesecu, mislim da ćemo isto ići u tu baš njihovu ordinaciju, već smo par puta naručivani baš tu...
    mi ti stalno radimo kontrole urina i uvijek nešto ima od bakterija, tako da nam je to zasad najveći problem, što je stalno na nekoj terapiji, da to ne bi krenulo negdje dalje prema bubrezima, ali valjda će i tomu jednom doći kraj, nama je sada u 10. mjesecu godinu dana od operacije. još uz to vjerovatno od silnih antibiotika često kaki i ima prilično mekanu stolicu tako da se brzo i zacrveni, i to mi je trenutno najveća fizička borba, kako to riješiti. ali eto valjda će i to jednom prestati....veliki pozdrav i vama http://forum.roda.hr/images/smilies/wink.gif
    nadam se da će sve biti ok ...mi još nismo kontrolirali urin, on još jako žali i ne voli da ga mažem doli kremom za ožiljke, ne voli ni da bude gol tako da ne znam kako bi mu uopće stavila onu kesicu za morkaću, jako je osjetljiv na sve što se treba raditi ako se otvara pelena, čak se ne voli kupati u moru jer dok je bio mali nisam ga puno bučkala u kadi jer je sve bilo otvoreno pa da ipak ta sapunica ne uđe....valjda će uskoro biti i to zaboravljeno....znaći njih dvoje su isto godište i leo ima 2 godine i 5 mj......sretno na kontroli javi se kako je prošlo....inaće što se tiće crvenila guze ja sam njemu pošto je godinu dana bio na profilaksi, jer su tako rekli dr u zg davala prolife i guzu mazala, nemoj se smijati, masću za dekubitus koja se pravi u apoteci, jedino mi je ta krema pomogla da se riješim crvenila i to sam mazala dobrih 2 ili 3 mj.........uglavnom čujemo se i još jednom sretno....pusa i pozdrav....

  2. #152

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    moj sin je rođen sa ekstrofijom mjehura sad ima 3 god. prvi put je operiran drugi dan po rođenju u zagrebu ,drugi put sa 2god isto u zagrebu bez ikakvih rezultata ,onda samo saznali za dr Perovića u beogradu dogovorili termin za operaciju ali nažalot dr.Perović je umro ali je ostavio stručan tim sa dr,Radošom Đinovićem na čelu koji je operirao mog sina u 5mjesecu i kojem smo jako zahvalni kao i osoblju bel medik klinike,u 9mjesecu smo vadili stentove sve je prošlo u redu ponovo idemo na kontrolu u 10 mjesecu.

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ans prvotno napisa Vidi poruku
    moj sin je rođen sa ekstrofijom mjehura sad ima 3 god. prvi put je operiran drugi dan po rođenju u zagrebu ,drugi put sa 2god isto u zagrebu bez ikakvih rezultata ,onda samo saznali za dr Perovića u beogradu dogovorili termin za operaciju ali nažalot dr.Perović je umro ali je ostavio stručan tim sa dr,Radošom Đinovićem na čelu koji je operirao mog sina u 5mjesecu i kojem smo jako zahvalni kao i osoblju bel medik klinike,u 9mjesecu smo vadili stentove sve je prošlo u redu ponovo idemo na kontrolu u 10 mjesecu.
    drago mi je da je i vam tim u beogradu pomogao i drago mi je da ste odustali od zg.....ma idemo 12.10 na vađenje stentova.....pretpostavljam da to nije ništa strašno....još čekamo točnu povratnu informaciju jer sam noslila 3 dana urin na pretragu urinokulture pa se ispostavilo da mu nalaz i nije baš dobar, ima bakteriju koju je imao i u bg pa sad ne znam da li će doktor odgoditi vađenje stentova ili ne....možda se i vidimo...pozdrav

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ans prvotno napisa Vidi poruku
    moj sin je rođen sa ekstrofijom mjehura sad ima 3 god. prvi put je operiran drugi dan po rođenju u zagrebu ,drugi put sa 2god isto u zagrebu bez ikakvih rezultata ,onda samo saznali za dr Perovića u beogradu dogovorili termin za operaciju ali nažalot dr.Perović je umro ali je ostavio stručan tim sa dr,Radošom Đinovićem na čelu koji je operirao mog sina u 5mjesecu i kojem smo jako zahvalni kao i osoblju bel medik klinike,u 9mjesecu smo vadili stentove sve je prošlo u redu ponovo idemo na kontrolu u 10 mjesecu.
    Možeš li mi reći koliko je trajalo vađenje stentova i jeli ste bili u balnici jedan dan i da li ste trebali dolaziti na kontolu dan dva nakon vađenje stentova? Hvala, svaka informacija dobro dođe.
    Drago mi je dječak dobro i da je sad sve ok.
    Pozdrav

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    naravno da mogu jer i meni svaka nova informacija dobro dođe filip je ostao oko 5 min u sali još smo ostali oko 2 sata u klinici vratili se za zg iza toga pije cefaleksin uglavnom nije ništa strašno to smo vadili 1.09.i sad idemo na kontrolu u 10mjesecu .uglavnom mislim da je ono najgore iza nas je mislim da nebih trebalo biti više operacija a kod vas . pozdrav

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    moj sin je rođen sa ekstrofijom mjehura sad ima 3 god. prvi put je operiran drugi dan po rođenju u zagrebu ,drugi put sa 2god isto u zagrebu bez ikakvih rezultata ,onda samo saznali za dr Perovića u beogradu dogovorili termin za operaciju ali nažalot dr.Perović je umro ali je ostavio stručan tim sa dr,Radošom Đinovićem na čelu koji je operirao mog sina u 5mjesecu i kojem smo jako zahvalni kao i osoblju bel medik klinike,u 9mjesecu smo vadili stentove sve je prošlo u redu ponovo idemo na kontrolu u 10 mjesecu.

  7. #157

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ans prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da mogu jer i meni svaka nova informacija dobro dođe filip je ostao oko 5 min u sali još smo ostali oko 2 sata u klinici vratili se za zg iza toga pije cefaleksin uglavnom nije ništa strašno to smo vadili 1.09.i sad idemo na kontrolu u 10mjesecu .uglavnom mislim da je ono najgore iza nas je mislim da nebih trebalo biti više operacija a kod vas . pozdrav
    Hvala na informaciji, nisam niti pretpostavila da to tako kratko traje, super....jel trebao biti na prazan želudac?....mi idemo sad 12. 10 na to vađenje....javio mi je da ta bakterija koju ima nije ništa strašno, a ovi su me u bolnici isprepadali....još jednom hvala, čujemo se....pozdrav

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    4sata prije nije smio ništa piti i jesti,uglavnom oni još kontroliraju krv i urin prije nego ide u salu,bez brige nije ništa strašno,i filip trenutno ima bakteriju u uirinu pa sad pije sinersul ,pokušavamo skinuti pelene ali još neide a kod vas?

  9. #159

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj ans prvotno napisa Vidi poruku
    4sata prije nije smio ništa piti i jesti,uglavnom oni još kontroliraju krv i urin prije nego ide u salu,bez brige nije ništa strašno,i filip trenutno ima bakteriju u uirinu pa sad pije sinersul ,pokušavamo skinuti pelene ali još neide a kod vas?
    isat stvar, uopće ne želi biti gol, nikakao, a kad mažemo ožiljak i pišu sa contratubeks gelom vrišti kao da ga koljem i čim završim počne se smijati....jadnostavno ne voli da ga se doli pipka i dirka.....čini mi se da ta mokraća ne curka stalno ali nisam sugurna da moj još zna zadržavati mokraću....kad sam noslila urin na urinokulturu piškio je u čašicu i prvi mlaz popiški van i onda ja kažem stani, ne piški i on stane, ali ne znam šta se dešava kad ima pelenu....hvala na informaciji...on ima neku enterococcus faecalis i vjerovatno na koži pseudomonas aeruginosa, rekao je dr pošto nema febe sve ok...međitim ima sad neku u nosu pa pije amoksiklicin....još jednom hvala i sretno sa skidanjem pelena....

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Hajde kada već svi moramo na kontrolu u ovom mjesecu da se dogovorimo da to onda bude 12. pa da se napokon upoznamo, odnosno gospođu ans već znam, ali bi je voljela opet vidjeti i malog junaka isto, a i tebe dalmatinka upoznati u živo, kada smo već svi u istim problemima moramo se držati skupa...

  11. #161

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    Hajde kada već svi moramo na kontrolu u ovom mjesecu da se dogovorimo da to onda bude 12. pa da se napokon upoznamo, odnosno gospođu ans već znam, ali bi je voljela opet vidjeti i malog junaka isto, a i tebe dalmatinka upoznati u živo, kada smo već svi u istim problemima moramo se držati skupa...
    bok, eto i mi 12.10 idemo vaditi stentove, ne znam u koliko sati ćemo biti u bolnici ali vidit ćemo se sto posto jer bolnica ipak nije tako velika...onda se vidimo...aj mi se javi na pp pa da ti dam broj mobitela...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    bok ja neću moći 12.10 jer imam pregled kod alergologa ,ali sigurno će biti prilike da se vidimo neki drugi put

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    jel ti dr. Radoš rekao da dođeš u bolnicu ili u onu njegovu ordinaciju, ja luda zaboravila pitati gdje da dođemo samo je rekao da može 12. a poslije ga nisam mogla dobiti nikako. ja ću onda doći gdje i vi...

  14. #164

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj vienna prvotno napisa Vidi poruku
    jel ti dr. Radoš rekao da dođeš u bolnicu ili u onu njegovu ordinaciju, ja luda zaboravila pitati gdje da dođemo samo je rekao da može 12. a poslije ga nisam mogla dobiti nikako. ja ću onda doći gdje i vi...
    mi ćemo ići u bolnicu jer mu moraju vaditi stentove i obaviti pregled pedijatra i vađenje krvi i urina...inaće ja kad dođem tamo pošaljem mu poruku pa mi on javi na koju lokaciju i u koliko sati....inaće mi ćemo u bg doći već u nedjelju pa ćemo malo do novog sada i u utorak na to vađenje...uglavnom čujemo se i vidimo...pozdrav.....žao mi je što ans neće biti taj dan na pregledu ali bit će još prilika za upoznavanje....

  15. #165

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    bok svima, evo da se javim, u bg je bilo sve za 5, operacija je kratko trajala, Leo je malo bio mamuran ali nakon 2,5 sata sna došao je sebi...čak je pojeo i bananka kojeg inaće ne jede (hvala).........evo stigli smo doma i sad je nova kontrola u 2 mjesec....pozdrav vienne, i ljubi curke, i bilo nam je jako lipo kod vas...pusa i pozdrav svima...

  16. #166
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo da se javim mi naručeni 9.11.na drugu operaciju Hypospadije u Beograd kod Dr Đinovića.Trebala bi biti i zadnja pa da sve ljepo zaboravimo.

  17. #167
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo stigla nedjelja a mi u petak krećemo prema Beogradu.U ponedjeljak 8.11. moramo se javiti u kliniku a 9.11.je operacija.Trebam biti hladna ali meni sve veća knedla u grlu.Dečko je već još koji mjesec pa 5 godina pa sve razumilje i puno je teže.Molim malo za pozitivnih vibracija.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    9

    Početno

    bok svima!

    Evo uključila sam se na forum budući da je i moj sin rođen sa hipospadijom i za sada se kontrolira kod dr. Dražen Budimir u KBC Split pa me zanima da li poznajete nekoga komu je on operirao hipospadiju ili bilo koga tko je operiran u Splitu od strane bilo kojeg doktora?
    Nama je rekao da se ništa ne dira prije treće godine ili dok dijete ne iziđe iz pelena. Ali ovdje sam pročitala da u Beogradu to rade puno ranije i u jednom aktu pa sada razmišljam da li da se javim dr. Đinoviću i da ga pitam za mišljenje?!

    p.s. buba mara sretan put u Beograd i puno sreće na operaciji i da se dečko brzo oporavi želim! javi kako je prošlo!

  19. #169
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Vitta nemoj razmišljati.Javi se dr Đinoviću.Neznam dali si čitala moje postove kako mi je dijete pišalo u bolovima jer im operacija nije uspjela.Mi smo prvu operaciju imali u Rijeci ali znam da je taj doktor rekao da će im doći na operaciju neko djete iz Dalmacije koji je već puno puta bio na operaciji pa im nije uspjela.Ne znam dali je to bio Split.

    Hvala ti na dobrim željama.Javit ću se kad sve završimo!

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj buba mara prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim mi naručeni 9.11.na drugu operaciju Hypospadije u Beograd kod Dr Đinovića.Trebala bi biti i zadnja pa da sve ljepo zaboravimo.
    Puno sreće i bit će sve ok, oni su zbilja super tim i njima sve ide od ruke...puno pusa i pozitivnih misli i božjeg blagoslova od srca želim....vjerujem da je teško pogotova kad idu veći i kad sve shvacaju , moj ima 2,5 pa neke stvari razumi kao veliki....samo puno pozitivne energije i sve će biti ok....ja sam veliki optimist u životu i na sve uvik gledam sa lipe stane....meni je operacija u bg dok nisam tamo došla isto stvarala knegle u grlu ali pristup, odnos, njihova briga, otklonila je sve i bili smo i ja i suprug mirini i spokojni....zato glavu gore i pozitivne misli...uz tebe smo u molitvama 9.11....pusa i veeeeeeeliki pozdrav

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    9

    Početno

    Buba mara ja sam u velikoj dilemi jer sam čula da je i dr. Budimir odličan al samo od jedne mame i vidim na internetu da je sudjeovao i operirao hipospadiju uz neke njemačke doktore na međunarodnom kongresu dječje kirurgije i urologije u Mostaru. Al bojim se ako ne uspije od jednom to operirati jer ne bih želila mučiti djiete operacijama,a super mi je i to što u Bg dijete nije vezano za krevet i izađe treći dan za razliku od Splita gdje je dijete vezano i 10 dana u bolnici. Da li ti znaš nekoga komu su u Hrv. uspjeli operirati hipospadiju bez ikakvih problema? Reci mi nakon ove operacije da li je to kraj hipospadije zauvijek?

    Da li si se ti javila dr.Đinoviću prvo na mail ili na telefon? Koliko si čekala odgovor? Koliko ste čekali operaciju i koliko ste platili?

  22. #172
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Vitta tako su rekli i za našeg dr u Rijeci kako je uspješan zato smo i mi krenuli prvo kod nas.I u Rijecku su dolazili neki stručnjaci da obuče naše doktore.Pa je ispalo grozno.U Rijeci su se divili kako je estetski mišić lijepo ispao a kad smo došli kod doktora Đinovića a ja mu onako usput rekla da su doktori jako zadovoljni izgledom on mi je rekao"Pitao bi ja njega dali bi bio zadovoljan da je to njegov sin".Znam da je kod nas uspjelo dečku koji je bio s nama ali on je imao graničnu Hypospadiju(Rupica je bila skoro na vrhu)ali mama isto nije zadovoljna izgledom.Da kod nas vežu djecu i to je meni ostalo jako traumatično.
    Cjena operacije kako je nama rekao je od 2500 do3500 EUR ali vrijedi dati jer nećete osjetiti ni vi ni djete operaciju kao da ste u bolnici kod nas i riješit ćete problem.
    A ima još nešto naši kirurzi operiraju sve a dr Đinović se uskospecializirao za ove naše probleme.
    Ja sam se kao i ti dvoumila raspitivala a nekako u dubini duše osjećala da trebam dijete odvesti u Beograd ali dobre preporuke za dr u Rijeci a malo i financije i mi se opredjelili za naše doktore.A znaš da me sada više košta jer smo morali napraviti dvije operacije a djetetu će ovo biti treća operacija .Da sam barem poslušala ono nešto unutarnje što mi je govorilo da idem u Beograd.
    Ti se dr Đinoviću možeš javiti mail-om napišeš da te zanima njegovo mišljenje.Odmah slikaš mišića od sinčića i napišeš da mu u prilogu šalješ sliku i on će ti vjerovatno brzo odgovoriti.Slobodno pitaj i za cijenu operacije.Ovaj mail te ne obavezuje da moraš tamo na operaciju.
    Ajde javi nam što si odlučila

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    9

    Početno

    Buba mara hvala ti puno što mi pomažeš. Uvijek sam čitala forume ali ovo mi je prvi put da sudjelujem i stvarno mi puno pomaže u nedoumicama Kod mene je potpuno isto - kažu da je dr.Budimir nabolji dječji kirurg u Splitu i da ne treba tražiti dalje ,a kako je to relativno česta anonalija u muške djece svi kažu kako se onda druga djeca operiraju kod nas, pa zbog toga i što kažeš malo i financija ja se dvoumim što činiti iako kao i ti u dubini duše znam da je bolje otići odmah u Beograd jer ovdje je ishod operacije neizvjestan dok u Bg imam dojam da svima odmah uspije. Tako da odlučila sam se javiti dr Đinoviću pa ću donijeti odluku nakon što mi se on javi. Valjda ću uspjeti to dobro slikati. Koja je dijagnoza u tvoga sina? U moga je hypospadia corona glans.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    vitta nemojte upće dvoumiti i ja sam tako i pogriješila sa drugom operacijom odite kod dr Đinovića nećete pogriješiti mi smo bili u 5mjesecu i jako smo zadovoljni.pozdrav i puno sreće

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    lijepa moja i meni je drago da ste naišli do nas, pozdrav i vama...

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Evo Vitta za tebe još jedna pozitivna vibracija za dr.Đinovića. Moja djevojčica ima puno teži problem od hipospadije, a uspješno je riješen od strane dr. Đinovićevog tima, a i boraveći često tamo vidjela sam stvarno puno slučajeva hipospadija koje su super riješene... Ne trebaš razmišljati ni sekunde...vjeruj mi... :D

  27. #177
    PULA1

    Početno

    Bok svima.Javljam se na ovaj forum jer moj sin ima epispadiju.Odmah nakon rođenja doznali smo za prof.Perovic,nazalost sada pokojni.mali je prvi put operiran sa 10 mjeseci a druga operacija je bila u 4 mj. ove godine koju je napravio dr.Đinovic.Nasi doktori nemaju pojma kako se to operira,hipospadia je nesto cesca pa su je bar vidjeli a epispadiu nisu ni vidjeli.Kad se mali rodio bili smo na Kantridi u Rijeci i kirurg je rekao da radi 17 godina i da nikad to nije vidio ali da se to sasvim solidno može operirati u Zagrebu.Poceo je skakati kao majmun i tražio fotoaparat da ga slika,na njegovu srecu nije ga našao jer bi ga bio dobio u glavu.Timu iz Beograda sve pohvale,necu ponavljat kako je tamo jer ljudi koji su bili sve su vec rekli mogu potvrdit samo da je sve istina.

  28. #178

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    pozdrav svima,...buba mara kako je prošla operacija? jeli sve ok.....veliki pozdrav,...... i da se nadovežem na temu ..i meni je sin ima mnogo veći problem od hipospadije i tim dr. Djinovića nam je pomogao u potpunosti, nemoj se dvoumiti vitta samo naprijed...ja sam u bg upoznala jednu gospođu iz splita i ona je bila 2 puta u bg na operacije jer se prvi put pojavila fistula ali na drugoj operacije je sve sređeno...ona je jako zadovoljna ishodom....stoga bez razmišljana ajte u bg.....pozdrav svima i veeeeeliki pozdrav....

  29. #179
    sibi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav!!! Poručila bih svim mamama koje se dvoume gdje obaviti operaciju hipospadije i drugih anomalija urinarnog trakta djeteta,da to učine u Beogradu,kod dr-a Đinovića. Tamo je operiran i moj mali i samo riječi hvale za dr-a i osoblje Bel medica!
    Buba mara,nadam se da ste i vi napokon riješili hipospadiju u potpunosti,javite nam kako je malecki!
    Dalmatinka30,kako je kod vas,kako sada mali mokri?Nadam se da je sve dobro. Velika pusa!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima,mi se još nismo vratili kući.Operacija je dobro prošla i sada idemo svaka tri dana na kontrole i previjanje.Dr Đinović je zadovoljan uspjehom operacije.Izgled mišića je dobar tako da je doktor rekao da se neće vidjeti da je imao operaciju.Moj sinčić je ležao samo dva dana a onda se počeo dizati pa je još jedan dan oprezno hodao a sada 7 dan od operacije skače da ga ja opominjem da malo pripazi da se ne udari.Malo je drugi dan od operacije plakao kad je vidio kateter i vikao je da on nikad neće ozdraviti.Sada više kao da ne primjećuje kateter.On je taj kateter imao kod prošle operacije i bio je jako sretan kad ga je skinuo tako da mi je dugo znao govoriti "nemam više cjevčicu".Zato mu je kateter bio šok kad ga je vidio.
    Evo još tjedan dana mora ga nositi.Nadam se nikad više.Javit ćemo se kad sve bude gotovo.Pozdrav svima

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    pozdrav svima....Moj 4godišnji sin ima hipospadiju. U 9mj smo bili na operaciji u Zagrebu al po mom mišljenju nije uspjelo, rupica nije tamo gdje bi trebala biti. Doktor je s druge strane zadovoljan i ne bi ništa više dirao. Bili smo i na meatotomiji. Ne znam što bih rekla....čitajući ovaj forum odlučila sam tražiti i mišljenje dr. Đinovića pa sam mu poslala mail (preko služ. stranice Bel Medike....postoji li možda neki drugi mail?) i sad sam u velikom isčekivanju. Može li mi netko reći na koji mu je mail slao upite i koliko dugo je trebalo dok se javio? hvala unaprijed.....

  32. #182

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    16

    Početno

    pozdrav tiko probajte poslati na ovaj mail djinovic@gmail.com

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    ANS puno vam hvala na mailu.....poslat ću i tamo mail jer ovdje čekam već tjedan dana i svaki dan mi je kao godina dug....znam da je doktor sigurno u gužvi al eto....ne mogu si pomoći. Moj micek je bio 10 dana u bolnici, rađena je operacija kojom je u jednom zahvatu trebalo sve biti gotovo. 10 dana je imao kateter iz piše i bio je vezan. Moram napomenuti da (čitam ovdje na forumu da mnogi zaziru od tog vezanja) to nije ništa loše jer na taj način manje su šanse da dijete izvuče kateter ili infuziju koju dobiva. Njima jesu vezane nogice i ruke (ja sam svome preko dana vezala lijevu ruku na koju je primao antibiotike i terapiju) al na način da si ne mogu npr s drugom rukom ili nogom isčupati kanilu ili kateter, dakle to nije krvničko vezanje ruku i nogu da ih ne mogu nimalo pomicati. Kako smo mi bili cijelo vrijeme u apartmanu ja sam ga pazila al kad smo navečer išli spavati vezala sam mu i desnu ruku, zbog svoje i njegove sigurnosti, ako me razumijete. On se nije bunio jer je razumio zašto to radim. I sad nakon meatotomije opet su mu zavezali noge a ruke sam ja čuvala da kanilu ne izvuče. Sad smo doma i čekamo da izvadimo kateter iz piše i da vidimo je li meatotomija uspjela. Trebamo mazati Beloderm kremom oko rupice da se opet ne bi suzila. Zanima me ima li netko iskustva sa meatotomijom i tom kremom ?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    Mila moja tiko, i ja sam isto mislila dok mi je bilo dijete operirano u Zg, ali kada sam vidjela kako sve prolazi milijun puta bolje i bez vezanja, do drugog zaključka ne možeš doći nego da zazireš od toga, tako da ja tebe razumijem, ali tako misliš samo zato što nisi doživjela bolje... moja je malena u beogradu imala jako tešku operaciju, poslije koje je imala tri katetera, pa nije vezana ni minute, a da ti ne govorim koliko je to manje šoka pretrpljenog za nju, jer sam kao i sve druge majke imala priliku spavati s njom u istom krevetu svake sekunde... samo puno ljubavi i potpuna podrška svake sekunde i vezanje nije potrebno... lijepi pozdrav tebi i tvom anđeliću, i svakako stupite s doktorom Đinovićem u kontakt, to je najbolje što možeš učiniti za svoje dijete...

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    13

    Početno

    ja sam se javljala na ovu adresu, ali pošto prof. Perovića više nema neznam dali je adresa aktualna: perovics@eunet.rs

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    Draga Vienna hvala puno na podršci i toplim riječima. Nadam se da je vaša djevojčica sada dobro i da je ono najgore iza vas. Imate pravo kad kažete da bolje nisam doživjela.Moram priznati da i sad hvalim apartman (bez obzira na cijenu) iz razloga 24satnog boravka sa svojim djetetom i samim tim moje dijete nema sad traume boravka u bolnici pa ni traume vezanja i ostalog jedino što mi spočitava kad ide piškiti i kad ga boli da je bolje da nismo išli u bolnicu jer ga prije nije boljelo.
    Ans hvala vam još jednom na mail adresi doktora Đinovića jer mi se evo u roku 2 dana javio! Kako mu u prvom javljanju nisam posalal slike to mi je danas zadatak. Mi smo inače u subotu izvadili kateter nakon meatotomiije i sad nas boli dok piškimo.Naručeni smo na kontrolu za mjesec dana a do tada trebamo mazati ožiljak i rupicu Beloderm kremom koja je kortikosteroid i tu mi se sad opet javlja puno upitnika....ima li tko iskustva sa tom kremom? Bojim se kortikoseroida za toliko dugo razdoblje. Koliko dugo možemo očekivati da će ga boljeti nakon meatotomije? Znam da je to individualno al ima li tko sličnih iskustava?
    Hvala unaprijed!

  37. #187
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo da se javim sa dobrim vijestima.Mi smo riješili Hypospadiju.Operacija je super prošla.Oporavak jako brz.Sedam dana nakon operacije skoro se nije ni vidjelo da je bila operacija.Kateter je skinut za 10 dana i moj maleni je piškio bez ikakvih problema.Stvarno naši doktori još moraju puno učiti.Mišić moga dečka sada izgleda kao da nije imao nikakvu operaciju.U klinici Belmedic nam je bilo jako dobro.Osim napetosti dok je trajala operacija sve je bilo super.Odnos ljudi je jako dobar.Pozdravljamo i našu "opasnu"sestricu(Beograd)i zahvaljujemo na čepiću.Eto ljudi još nemogu vjerovati da je ta Hypospadija iza nas.Da smo odmah otišli kod doktora Đinovića to bi bilo brzo riješeno i nebi imali toliko trauma.Ajde lako za nas ali dijete je svo prestrašeno od doktora i operacija.Imao je 5 operacija što se u Beogradu moglo odjednom napraviti.
    Tiko moga dečka je isto bolilo nakon operacije kod nas s time da je imao i fistulu.Naši lječnici su htjeli bužirati neznam dali je to isto što i meatotomija.Ali kako mi nisu djelovali sigurno mi smo išli kod dr Đinovića da nam kaže što dalje.Moj sin je znao izbjegavati piškiti pa i kakati jer ga je jako bolilo i ja sam se jako bojala da nebi dobio bakterije.Kad smo došli kod dr Đinovića on je rekao da je preuzak mokraćni kanal i da zato boli i mišić mu je sav bio crven od upale.On je bio protiv bužiranja jer da je to nasilna metoda.Kod mog sina kanal je bio toliko uzak da ni najtanji kateter nije mogao ući.Kako nije mogao odmah napraviti operaciju ponovo je otvorio hypospadiju i tako smo mogli čekati bez bolova da prođe 6 mjeseci da se tkivo(ožiljci) smekšaju da se može napraviti nova operacija.Ni naši doktori nisu htjeli prije napraviti novu operaciju ali oni bi ostavili djete da pati 6 mjeseci.Što se tiče kreme mi mažemo Bivacyn 7 dana i mast protiv ožiljaka.Evo to ti je naše iskustvo.
    Tiko javi nam što ti je doktor odgovorio.Puno sreće i da što prije sve riješite!

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    buba mara tako mi je drago što ste se riješili hipospadije. Doktor Đinović mi se javio jednom i sad čekam da odgovori i na mail sa slikama, pretpostavljam da će prek vikenda, tako je bar bio slučaj sa prvim javljanjem. Meatotomija je kod nas napravljena jer se otvor na piši kroz koju moj micek piški suzio toliko da mu je mlaz bio jako tanak i jako ga je bolilo. Na toj operaciji stavili su mu kateter kojeg je imao 5 dana i sad kad su mu ga izvadili mlaz je ok. Opet ga je bolilo kod piškenja al evo sad već 3 dana ga ne boli. Doktor u ZGu nije za operaciju dok micek ne uđe u pubertet i sam odluči sviđa li mu se piša ili ne, ja to ne mogu prihvatiti jer će tad imati veće traume nego sad dok je još mali. To treba riješiti što prije jednom zauvijek. Nama je navodno ožiljak povukao rupicu prema dolje i dalje ovisi o tom ožiljku hoće li biti 'jak' i opet suziti otvor za piškenje....ako ga suzi kao i sad onda opet moramo na meatotomiju. Upozoreni smo da bi se to moglo dogoditi još 2-3 puta. Ne želim ni pomisliti da će još toliko puta morati pod punu anesteziju i sve ostalo.
    Imam sreće što moj micek za sad sve to nekako i dobro podnosi. Puno nam je pomoglo što smo za prve operacije bili u apartmanu pa traume i nisu tako strašne. Ne voli 'tete' jer su mu one uvijek nešto radile al doktora voli što mi je olakšavajuće, inače više ne bi ni u bolnicu zakoračio.
    Buba mara nisam te najbolje razumjela kad si rekla da u vašem slučaju dr.Đinović je morao 'ponovo otvoriti hypospadiju i tako smo mogli čekati bez bolova da prođe 6 mjeseci da se tkivo(ožiljci) smekšaju da se može napraviti nova operacija.'
    Vi ste u BGu imali 2 operacije u razmaku 6mj ili?
    Buba mara hvala ti puno na lijepim riječima i riječima ohrabrenja....naravno da ću javiti što mi je doktor odgovorio.....taj mail isčekujem kao moj micek Sv. Nikolu i deda Mraza haha....

  39. #189
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Tiko dobro si razumjela.Prva operacija je bila u 5 mjesecu di je dr Đinović otvorio ponovo hypospadiju i uzeo je tkivo iz unutrašnjeg dijela obraza i napravio je ponovo novi mokraćni kanal.A u drugoj operaciji je sve završio i estetski sredio tako da mišić sada super izgleda.Jedino nemamo kožice jer je ona iskorištena za prvu operaciju kod nas.Jako sam se bojala uzimanja tkiva sa unutrašnjosti obraza ali i to je brzo proslo i nije mi se mali jako žalio možda dva dana.Nisam mogla vjerovati da to tako brzo zaraste.Nažalost doktori kod nas nežele da priznaju da neznaju tu operaciju napraviti.Kod nas to rade kirurzi i operiraju sve.Nebi vjerovala da nakon 6 dana od operacije kad su odmotali mišića nije se vidjelo nikakvi tragovi od operacije osim na jednom mjestu tanki mali končići koje je moj muž mislio da se zaljepila gaza.Ja se sjećam kod nas kad je bio operiran imao je krastice koje su počele padati kad smo ga počeli kupati.U Beogradu rade i estetsku kirurgiju i kako je dr Đinović rekao neće se vidjeti da je imao Hypospadiju tako i je.Nije mi žao što je koštalo jer ipak je dečkima to bitna stvar.Od kad se je rodio mislila sam dali će biti iskopleksiran radi toga.
    Htjela bi zahvaliti i Anonimnom koji nam je ispričao svoju priču i koji mi je rekao da barem odem sa djetetom po mišljenje u Beograd.Njegove postove možeš pročitati na prvim stranicama.I mogu reći da mi je strašno žao što smo u Hrvatskoj otišli na prvu operaciju.
    Tiko nadam se da će vaša odluka biti dobra.Puno sreće vam zelim!Javi nam se

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    4

    Početno

    veliki pozdrav od "opasne" sestre, drego mi je da ste super i da je sve u redu i vidimo se negde na na lepsem mestu, na moru ,na kafi , pozzzz

  41. #191
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Bilo bi lijepo popiti kavicu ovdje kod nas uz more.Ako vas put nanese ovamo javite mi se na pp.Puno pozdrava!

  42. #192
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    uh, pokusala sam procitati od pocetka sve redom, ali puno je toga o ovoj temi... ja sam tek sad zabrinuta... sta ste sve morali proci...

    moj sin ima 2,8 mj. i dijagnosticirana mu je hypospadio glandis. nista o vome nisam znala, osim sto sam primijetila, negdje sa godinu dana (usvojili smo ga sa 10mj.), da ima dvije rupice. ja bih se cak zaklela da je ova druga nastala kasnije, da je nije bilo, jer sam bas obracala paznju.

    svakako smo planirali raditi obrezivanje, pa sam mislila da ce se to tada korigirati dodatno, usput. kada smo prije par dana otisli na pregled dj. hirurgu ovdje u sarajevu, saznali smo dijagnozu. doktor je rekao da je dobro prosao, jer je to najblaza varijanta, druga rupica svega par mm od prave (gornja djeluje zacepljeno, na donju piski) i rekao kako cemo u bolnici biti dva dana, stavice kateter (cini mi se isto dva dana). zahvat se zove meatotomia distali... (ne mogu tacno procitati). ne moramo zuriti, tako da nismo jos zakazali operaciju.
    nadam se da cu moci biti i ja uz njega u bolnici, drugacije nema ni sanse(!), strasno je zivahan, vezan je za mene, nije isao u obdaniste, odvajao se i sl.

    nisam se nesto bila uplasila, ali citajuci vasa iskustva, jesam. vidim nije jednostavan zahvat, pa ni kod manjih anomalija.

    ja imam vise pohvala za ovog mog hirurga, nadam se da ce sve proci dobro (a umirem u sebi).

    ima li neko iskustva sa ovim manjim korekcijama? kako tece postupak?

    svima vama u postupcima i nakon njih zelim da sve prodje u najboljem redu. harbri nasi limaci

  43. #193

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj princ prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se mi malo ponovo javimo na ovu temu.Ovaj put sa vijestima da smo operisani prije 10-ak dana,operacija uspjela,kateter smo imali 6 dana i sad fino piskimo sa rupicom na vrhu.

    Mi smo imali veliku dilemu gdje izvrsiti operaciju.U obzir je dolazio Beograd (neko je vec spomenuo prof. kao najboljeg u ovoj oblasti) ili naravno Sarajevo kod prof.Dizdarevica.nako nekoliko pregleda i razgovora sa prof.Dizdravicem,koji nam je i rekao da nema potrebe ici u Beograd,jer to on moze isto uspjesno zavrsiti i to u jednom aktu (sto je nama bilo vrlo bitno),odluka je pala da operisemo u Sarajevu.

    Operacija je bila 29.08.Trajala 3 sata(zajedno sa uspavljivanjem i budenjem).S obzirom da smo radili u privatnoj klinici,sutradan smo isli kuci,naravno sa kateterom. E je dobar bio prva dva dana,valjda je bio jos osamucen od anestezije,sljedeca tri pravo nemiran,jer ga je boljelo i kateter mu smetao.Bilo nam je najbitnije dakateter ne istrgne,sto se i nije desilo jer bukvalno nije dao da mi pogledao a kamoli on da ga dira.

    Uglavnom kad je kateter skinut, on je postao bolji i sad se jos malo oporavljamo.

    Ja se iskreno nadam i Molim Boga da je ovo kraj nasih muka sa hipospadijiom.

    Nadam se da ce ova nasa prica pomoci nekim roditeljima oko odluke o mjestu opetracije i nepotrebnog djelovanja u vise akta.
    Magda ovo je jedan od mojih prijašnjih postova na ovoj temi

    Uglavnom operisani kad smo imali oko 2 god i HB do sada apsolutno nikakvih problema nemamo.S obzirom da kod vašeg dječaka ima rupica i na vrhu,mislim da je manje koplikovan zahvat jer je mokračna cijev skroz razvijena.

    Iskreno ne znam kakva je situacija gore na Koševu sa stručnjacima za ovu oblast,ali ako ikako imate mogučnosti moja preporuka je prof.Dizdarević.On je u penziji,ima privatno ordinaciju,teške operacije radi na Koševu,a inače u privatnoj poliklinici.Ako zeliš mogu ti poslati broj na PP.
    U bolnici možes biti sa djetetom 24 sata.
    Ukoliko te zanimaju još neki detalji slobodno pitaj.


    OofT: Svaki put se dodatno raznjezim kad vidim da je neko uspio posvojiti dijete na ovim našim prostorima.Svaka čast
    Posljednje uređivanje od princ : 29.11.2010. at 07:59

  44. #194

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    Buba mara hvala ti puno na korisnim detaljima, upravo mi se javio dr.Đinović i opisao da će najvjerojatnije biti potrebno upravo to što si opisala da ste vi prošli. Rekao je da bi između dva zahvata bilo poželjno da prođe 6mj. Vjerojatno će se morati planirati dva zahvata i uzimanje tkiva iz usne šupljine kako bi se sve moglo napraviti da estetski i funkcionalno bude dobro. Ne moram ni govoriti da se užasno svega bojim, ne znam kako ću svom miceku objasniti da mora opet sve proći....
    Molila bih te ako mi se možeš javiti na privat mail ili mi ti dati svoj jer imam toliko puno pitanja.....
    hvala ti unaprijed....

  45. #195
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Magda nemojte dijete mučiti po bolnicama nego odite kod dr Dizdarevića on radi po metodi ovih u Beogradu i ima privatnu kliniku.Moj sin je imao pravu hypospadiju pa mislim da nam je za zahvat tražio 700 ili 800 eura a možda vama bude i niža cijena.Zadnji tren smo se predomislili da ne odemo kod njega na zahvat ali Princ je svjedok da dobro radi.Puno sreće vam želimo!

  46. #196
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    e hajde sad pomozite mi da budem pametna, da donesem pravu odluku.

    mi smo prije 3 mjeseca bili i na pregledu kod dr. dizdarevica, ali na klinici - kosevo, u nekakvoj frci, kada nam je on rekao da je to samo "jedna mala anomalija" koju ce korigirati prilikom obrezivanja, da mu se javimo za koji mjesec. NIJE SPOMINJAO boravak u bolnici, niti kateter. cak nam nije rekao da je to hipospadija, nije rekao nista, niti napisao nalaz. a klinika mi se nije nimalo dopala, ja bih radije rekla - klaonica, u sklopu toga mi se ni on nije dopao sto mi nista nije pojasnio (ocito grijesim) i sto nas je pozvao u privatnu kliniku.

    medjutim, eto nakon par mjeseci kad smo odlucili da to radimo ... otisli smo i u sanasu kod dr. zvizdica na pregled, koji nam je sve LIJEPO objasnio i rekao da to ipak moramo sa kateterom i na klinici dva dana.

    treca stvar - sincic mog rodjaka je imao istu dijagnozu i kaze da je izgledalo isto ovo sa rupicama i radio mu je dr. dizdarevic, u lokalnoj anesteziji, pola sata i odmah kuci. spojio je te rupice... prosirio zacepljenu... ugl sve ok.

    e hajde sada budi pametan.... mislim da bismo trebali otici dizdarevicu privatno i na miru porazgovarati, kako bi to on uradio. zasto bih mucila dijete, ako ne moram. ma ja ne mogu ni zamisliti moga sina u krevetu da lezi 2 dana, osim da bude "opijen", on je ping-pong loptica.

    sve moje dileme dolaze iz nepovjerenja prema doktorima (ne bez razloga !), posebno u privatnim klinikama. ja samo zelim da to mome sinu bude uradjeno dobro za cijeli zivot.

    help!

  47. #197
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    i zaboravih pitati - princ, molim te, koja je vasa tacna dijagnoza, kako je sve izgledalo, kako je princ mokrio?

  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Ja imam puno povjerenje u prof Dizdarevica,made je i dr.Zvizdić njegov "učenik".Kod vas je kako se cini mnogo manji problem.Kod nas je rupica bila cca.1 cm ispod vrha penisa (na tu rupicu je i piškio) tako da mokracna cijev nije bila do vrha nego se i ona morala uraditi.

    Sto se tiče uslova na klinici to je katastrofa.Znam jer smo mi operisali bruh sa četrdeset dana pa smo lezali tri dana gore.Na Vasem mjestu ja bih u svakom slučaju otišla još jednom privatno kod prof. i zahtjevala da sve fino pojasni.Ipak to platiš.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    31

    Početno

    bok cure i dečki ,
    vidim da nas ima dosta s tim problemom.
    moj mali ima isto hipospadiju , i prije par dana vratili smo se iz bolnice , i nakon treće operacije opet ništa .
    sva tri puta je operiran u vinogradskoj bolnici . već sam napola luda od svega . sada čitam i razmišljam kuda dalje , a da prođe što bezbolnije .

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj buba mara prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim sa dobrim vijestima.Mi smo riješili Hypospadiju.Operacija je super prošla.Oporavak jako brz.Sedam dana nakon operacije skoro se nije ni vidjelo da je bila operacija.Kateter je skinut za 10 dana i moj maleni je piškio bez ikakvih problema.Stvarno naši doktori još moraju puno učiti.Mišić moga dečka sada izgleda kao da nije imao nikakvu operaciju.U klinici Belmedic nam je bilo jako dobro.Osim napetosti dok je trajala operacija sve je bilo super.Odnos ljudi je jako dobar.Pozdravljamo i našu "opasnu"sestricu(Beograd)i zahvaljujemo na čepiću.Eto ljudi još nemogu vjerovati da je ta Hypospadija iza nas.Da smo odmah otišli kod doktora Đinovića to bi bilo brzo riješeno i nebi imali toliko trauma.Ajde lako za nas ali dijete je svo prestrašeno od doktora i operacija.Imao je 5 operacija što se u Beogradu moglo odjednom napraviti.
    Tiko moga dečka je isto bolilo nakon operacije kod nas s time da je imao i fistulu.Naši lječnici su htjeli bužirati neznam dali je to isto što i meatotomija.Ali kako mi nisu djelovali sigurno mi smo išli kod dr Đinovića da nam kaže što dalje.Moj sin je znao izbjegavati piškiti pa i kakati jer ga je jako bolilo i ja sam se jako bojala da nebi dobio bakterije.Kad smo došli kod dr Đinovića on je rekao da je preuzak mokraćni kanal i da zato boli i mišić mu je sav bio crven od upale.On je bio protiv bužiranja jer da je to nasilna metoda.Kod mog sina kanal je bio toliko uzak da ni najtanji kateter nije mogao ući.Kako nije mogao odmah napraviti operaciju ponovo je otvorio hypospadiju i tako smo mogli čekati bez bolova da prođe 6 mjeseci da se tkivo(ožiljci) smekšaju da se može napraviti nova operacija.Ni naši doktori nisu htjeli prije napraviti novu operaciju ali oni bi ostavili djete da pati 6 mjeseci.Što se tiče kreme mi mažemo Bivacyn 7 dana i mast protiv ožiljaka.Evo to ti je naše iskustvo.
    Tiko javi nam što ti je doktor odgovorio.Puno sreće i da što prije sve riješite!
    veliki pozdra...jako m i je drago da je to sad iza vas i da je dječak super....često sam mislila na vas ali kako me komp zeza nisam vam se stigla javiti...velika pusa i pozdrav....

Stranica 4 od 43 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •