Stranica 1 od 43 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2133

Tema: hipospadija

  1. #1

    Početno hipospadija

    Pozdrav,

    moje je dijete rodjeno s hipospadijom (prirođeni poremećaj razvoja muškog spolno-mokraćnog sustava kod koje se vanjski otvor mokraćne cijevi ne nalazi na vrhu penisa), zbog cega mu je potrebna kirurska korekcija spolovila. Sad ima cetiri godine i tu operaciju bi trebalo obaviti sto prije. Ako bilo tko ima bilo kakva iskustva s takvom vrstom poremecaja i operacija, jako bih voljela da ih podijeli sa mnom.

    zabrinuta mama

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    i mi imamo problemčić s hipospadijom...zasad nam nitko od pedijatara nije ništa preporučio, niti operativni zahvat niti je itko spominjao ni popratne moguće probleme...kakav je slučaj kod vas?
    Da li ima onih sa starijom dječicom koji su to prošli?

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven između ostalog ima i hipospadiju. Na svu sreću najvjerojatnije neće trebati operirat iako su do nedavno tvrdili da hoće.
    Koliko sam ja skužila, u svemu tome je jako bitno koliko je rupica pomaknuta. Svenu je cca milimetar prema dolje i za sada mu ne smeta. Nekima rupica zna biti skroz kroz korijena penisa, kod mošnji. Kod većih pomaka nije dovoljna jedna operacija jer ne mogu odjednom pomaknuti za puno nego mic po mic. Uzimaju dijelove kožice kojom onda nadoštukljavaju mokraćovod. Ne znam kakva je situacija kod vas sa kožicom ali Sven je ima dosta viška s gornje strane dok s donje izgleda kao da je obrezan. Taj višak mu do sada nisu dirali baš iz razloga ako će trebati operacija.
    Kad je Svenu sa godinu dana rađena meatotomija (proširenje rupice) u sobi je bio jedan dečkić (trogodišnjak) koji je tada bio već na 3. operaciji hipospadije. Nakon toga je trebao još jednu. Bio je, čini mi se, 5 dana u bolnici, od toga 3 ili 4 sa kateterom.
    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    38

    Početno hipospadija

    Moj sin ima sada 8 godina, i prošao je 4 operativna zahvata u Klaićevoj. Preporučujem dr.Bastića.
    Fiziološki je sada u redu iako će se razvojem moći sa sigurnošću utvrditi jeli sve ok, rekli su nam da će moći imati djecu i da nakon op. zahvata je sve u redu. Iako je bio 4 puta operiran, bilo je dobro što su nam dozvolili da budemo uz njega, jer nije ugodno biti vezan za krevet . Koliko sam upoznata sa hipospadijom , uzrok se točan ne zna, ali postotak oboljelih raste. Ja sam se osjećala grozno, bespomoćno, listala raznu literaturu, i moj Vam je savjet da to ne činite . Najvažnije je sjesti da doktorom i popričati, ukloniti taj nemir . Danas je ok, iako možda ne izgleda kao spolovila drugih dječaka, ali se nadam da će rastom poprimiti svoj oblik. Najvažnije je da mu budete psihička potpora , da mu usadite da se i to događa, ali da je sve u redu s njim. Jer fiziolološki je u redu,i time će se pozabaviti stručnjaci, na vama je da budete uz njega.
    Samo pozitvno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    sad sam se ubedirala....mislim odmah čim se rodio su to vidjeli i komentirali samo kako će to pogledati pedijatar, no do sada niti jedan pedijatar(kako bolnički tako ni ambulantni) to nije komentirao osim što me je naša pediajtrica pitala u vezi mokrenja.
    Roko normalno mokri...ima normalan, neprekinuti mlaz, otvor mokraćovoda mu se nalazi mrvicu prema dolje, također ima višak kožice na gornjoj strani, koja ponekad više, a ponekad manje otkriva glavić...zasad mi to izgleda OK, ali sad sam si dala materijala za misliti....
    Zanima me kome da se obratim i da li uopće trebam sad nešto ekstra ići provjeravati, mislim valjda mi nam pedijatrica rekla da je to potrebno i kud da idemo?!

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ni nama pedijatar nije ništa govorio vezano uz to. Još u rodilištu su nas upozorili na to i rekli da ćemo se javiti kirurgu. pedijatar ti samo treba dati uputnicu. On ionako neće ništa vezano uz to odlučivati, to rade kirurzi.
    Kod nas se dr. Bastić stalno nećkao treba ili ne treba operacija. On mu je radio meatotomiju jer je Svenov mlaz bio pretanak, tj. rupica preuska, iako je mlaz i njemu bio neprekinut. Ali bio je tanak i dalekosežan" umjesto deblji i "ljeniji".
    Tek kada smo preselili iz Klaićeve na Rebro zbog drugih stvari tamo je prof. Batinica konstatirao da je to minimalna hipospadia koju ne treba dirati. Gornju kožicu mu još nisu obrezivali, ali za to uvijek ima vremena. Bolje neka još stoji kad ne radi smetnje dok mi dr. kroz neko vrijeme definitivno ne potvrdi da se hipospadia neće operirati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    da li bi mi netko mogao reći da li je hipospadija uzrokuje značajne fizičke poteškoće ili je to ponajprije estetski problem?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    da li bi mi netko mogao reći da li je hipospadija uzrokuje značajne fizičke poteškoće ili je to ponajprije estetski problem?
    hipospadija je najmanje estetski problem, veći je onaj fizičke prirode , posljedica je embrinalnih smetnji u razvoju mokraćne cijeve
    najbolje ju je korigirati u ranijoj dječjoj dobi (između 3-6godine), može biti blagog i teškog stupnja. Mokraćna cijev se u procesu razvoja nije razvila do kraja.
    Osnovne smetnje su u mokrenju, ejakulaciji i spolnom životu
    Estetika dolazi na kraju. Iako , u mom slučaju, tj. kod moga sina, postoji vidljiva razlika

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    hvala

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    38

    Početno

    i drugi put

  11. #11
    anemona33

    Početno operacija hipospadije

    Moj sin 13-og ide na operaciju hipospadije i ja sam napola luda od brige. Ne mogu vise mirno spavati, tako me je strah...
    Da li ima neko cija je beba ovooperisala da mi kaze kakva je to operacija, koliko traje i sta biva poslije nje?

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kako sam već gore napisala, mi je nismo operirali ali smo bili u sobi sa dečkićem kojem je to bila 3. operacija.
    Ne znam koliko traje sama operacija, ali znam da je 3 ili 4 dana morao biti sa kateterom. nakon toga su mu skinuli kateter i trebao je proći još jedan dan da vide da li normalno mokri. Nakon toga je pušten kući.
    Probaj poduzeti sve da budeš sa njim jer ih u suprotnom vežu za krevet da si ne istrgnu kateter i samo ga mazi, mazi i udovoljavaj njegovim željama jer vjerujem da će ga poslije operacije boliti. Pripremi se na to da tih 3 ili 4 dana neće smijeti ustati iz kreveta zbog katetera pa ga probaj zabaviti sa nekim aktivnostima koje može raditi u ležećem položaju. Knjige, crtići (ako imate tu mogućnost u sobi) ili nešto slično jer za drugo neće biti baš u formi.
    Sretno i mantraj si u glavi da će trajati samo par dana

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima!

    Uključila sam se u forum upravo zbog ove teme. Naime i moj sin ima hipospadiju i danas idemo na anesteziološki pregled. Ne znam koliko nakon toga bude zakazana operacija ali ja sam pod nekim pritiskom već duže vrijeme. Samo čekam da to bude iza mene. Sad mi se još čini da je malo počeo šmrcati (Ujutro kad se probudio sad ne šmrca).

    Citiraj anemona33 prvotno napisa
    Moj sin 13-og ide na operaciju hipospadije i ja sam napola luda od brige. Ne mogu vise mirno spavati, tako me je strah...
    Da li ima neko cija je beba ovooperisala da mi kaze kakva je to operacija, koliko traje i sta biva poslije nje?
    Baš me zanima kako vam je bilo jeste li se već oporavili i sad bi mi trebala ta iskustva, pa se javite ako možete.

  14. #14
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Moj sin ima isto hipospadiju. Točno prije 3 godine, na porodu, sam prvi put čula za tu anomaliju.
    S 18 mj. Tadej je imao prvu operaciju - meatotomiju (proširenje izlaza mokraćovoda) u Klaićevoj kod dr. Bastića.
    Kod nas je redoslijed bio slijedeći:
    - na prvoj kontroli kod pedijatrice ona nas upućuje da obavimo i dodatne pretrage (UZV uretarnog trakta) jer se ova anomalija na žalost često javlja s dodatnim anomalijama uretarnog trakta.
    - obavljamo UZV (na pregled se dugo čeka u Klaićevoj) i hvala Bogu za sada je sve ok
    - s UZV slikom idemo kod Bastća koji preporuča meatotomiju.
    - pregled kod anesteziologa smo obavili tjedan dana pred operaciju (datum operacije smo već prije bili ugovorili) jer nalazi krvi i mokraće koji se obavezno donose na taj pregled moraju biti što "svježiji"
    - baš smo imali peh da je dva mjeseca pred operaciju Tadej krenuo u jaslice i naravno počela su šmrcanja, viroze, angine tako da smo pred operaciju popili prvi antibiotik Sumamed koji nam je osigurao bar na neko vrijeme "prohodan nos" što je vrlo bitno kod anestezije.
    - operacija je prošla dobro, najveća nam je trauma bila što nisam mogla 2 noći biti s mojim sinčićem (rekli su mi da je plakao cjelu noć ) Uspjela sam jedino isposlovati (zbog dojenja) da mogu biti uz njegov krevet od 6-21h.
    Imao je kateter i bio vezan za krevet, ali uz moje prisustvo, igranje maženje i dojenje mislim da je to vrlo dobro podnio (hrabrica moja mala!)
    Oporavak od operacije je vrlo brzo tekao. Poslije smo samo išli na kontrole svakih 6 mj.

    Nas još čeka zapravo prava operacija - rekonstrukcija uretre na vrh i obrezivanje viška kožice. Za to se ostaje malo duže (5 dana) i opet treba obavit sve predradnje (krv, mokraća, anestezolog), opet će biti kateter i vezanje
    Mislim da je važno da se sve dobro isplanira i psihički pripremi, nađe pravi tajming jer to nije anomalija koja se mora hitno operirati, a opet ni pre kasno (do pred školu kad vjerojatno počnu uspoređivati i obraćati pažnju na pišeka)

    A klinci su često hrabriji od nas.
    U našoj sobi je bio jedan dečkić od 5 godina koji je ovu "pravu" operaciju dobro podnio i vrlo hrabro se držao i kad bi mu roditelji otišli (oko 18 sati)

    U Klaićevoj postoje apartmani za majke no kad smo mi bili svi su bili zauzeti. Ima jedan broj (ne znam da li još funkcionira) na koji se može rezervirati apartman: 4600102, sestra Milka Valpotić.

    Čekam da se napravi nadogradnja 2. kata u Klaićevoj u kojem će moći biti majke s djecom. (čitala sam da se planira dovršenje u rujnu 2007.)
    Nadam se da ću uspjeti ovaj put biti 24 sata uz njega.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj keska prvotno napisa
    Nas još čeka zapravo prava operacija - rekonstrukcija uretre na vrh i obrezivanje viška kožice. Za to se ostaje malo duže (5 dana) i opet treba obavit sve predradnje (krv, mokraća, anestezolog), opet će biti kateter i vezanje
    E, na takvu operaciju mi idemo. Zakazana nam je 07.05. i rekao je dr kako se kateter ima 10 dana. Sve je moguće napraviti iz jednog pokušaja ali kako je mokraća vrlo agresivna javljaju se fistule. One uzrokuju drugu operaciju.

  16. #16
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    To nisam znala. Što znači "agresivna" mokraća?
    Dečkić iz sobe je imao samo 5 dana kateter.

    Vibram da bude sve ok! (ne mogu naći na ovoj na poslu tastaturi znakić za vibranje)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj keska prvotno napisa
    Što znači "agresivna" mokraća?
    Mokraća je agresivna tekućina znači da bi mogla uzrokovati da probijanje dođe i prije vrha. Zapravo, ako sam dobro shvatila dijete bi trebalo piti samo vodu ili lagani mentin čaj kako bi mokraća bila blaga. Samo ne znam koliko dugo.

  18. #18
    anemona33

    Početno

    Evo i nas .....
    Moj sin (tada je imao 16 mjeseci) je kao sto sam vec ranije rekla operisan 13 marta i trebao je lezati u bolnici 9 dana sa kateterom. Njemu su odmah uradili sve sto je bilo potrebno i posto je bio tezi oblik hipospadije to je trajalo nesto malo preko 2 sata. I ja sam bila s njim cijelo vrijeme u bolnici i sve je nekako bilo dobro do 7-og dana kada je pokupio neku tesku virozu u bolnici (kako to obicno biva) i onda su nas prebacili na intezivnu. On je 2-3 dana imao takav proliv da sam mu svake 2 min mijenjala pelenu ma sama voda je lila iz njega, onda zajedno s tim i temp koju ne mogu da spuste. 3 noci nisam spavala davali su mu plazmu pa cak i krv jer mu je imunitet i krvna slika totalno bila losa. Ma ne volim ni da se sjecam.
    Pa onda strah ako se to sve prenese na tek svjezu ranu od operacije ali hvala Bogu sve je bilo OK. Ali da se ja vratim na operaciju. Ono sto ja nisam znala je da poslije operacije treba stalno ici na burziranje. To je kada uzmu neku dugu metalnu iglu i provlace kroz penis. Mi smo do prije 5 dana isli svaki 3 dan i to su mu radili, a sada nam je rekla da mu treba dati pauzu posto sve za sada izgleda dobro. On nama uopste ne da da vidimo kako piski jer je toliko isfrustriran i istraumiran sa svim tim. Ali samo da bude dobro. Kao sto je Vesna rekla moze doci do stvaranja fistula i onda zbog toga se radi "jednostavna" operacija zasivanja tog mjesta gdje je izbila mokraca.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Evo , da se malo javim sa svojim iskustvima. Dakle, malecki je operiran 10.05. još uvijek je u bolnici i biti će do ponedjeljka (jedva čekam da dođe doma). Cijelo vrijeme mora ležati na leđima i zavezane su mu noge. Po noći mu zavežu i ruke (odmah da kažem kako volim što mu vežu ruke ponoći jer se bojim da ne bi pao s kreveta i iščupao si kateter ili rukom nesvjesno). Prvih 3-4 dana je bilo mirno, ali on je sad postao nemoguć . Mislim jasno mi je i ja bih bila takva i gora možda ali stalno se vrti, nekom čovjeku koji je došao sa svojim djetetom rekao je da je glup, baca flašu po sobi.... I imam osjećaj da on ne vidi kraj. Dani su mu isti, i nikako doći doma.

    A što se tiče same operacije točno će se znati kad se izvuče kateter i on prvi put popiški. S tim da mi je jućer doktor rekao da je moguća i dodatna rupica koju bi onda trebalo držati prsom dok se piški da mokraća ide kroz pravu van. To me totalno izbediralo jer nisam očekivala dodatnu rupicu odmah, mislila sam da se to naknadno javi, čak sam mislila da mi to nećemo imati. I sad ne znam je li on to već vidio da će biti rupa ili samo kaže općenito. No ništa do ponedjeljka, a ja sam već na rubu živaca.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Evo , da se malo javim sa svojim iskustvima. Dakle, malecki je operiran 10.05. još uvijek je u bolnici i biti će do ponedjeljka (jedva čekam da dođe doma). Cijelo vrijeme mora ležati na leđima i zavezane su mu noge. Po noći mu zavežu i ruke (odmah da kažem kako volim što mu vežu ruke ponoći jer se bojim da ne bi pao s kreveta i iščupao si kateter ili rukom nesvjesno). Prvih 3-4 dana je bilo mirno, ali on je sad postao nemoguć . Mislim jasno mi je i ja bih bila takva i gora možda ali stalno se vrti, nekom čovjeku koji je došao sa svojim djetetom rekao je da je glup, baca flašu po sobi.... I imam osjećaj da on ne vidi kraj. Dani su mu isti, i nikako doći doma.

    A što se tiče same operacije točno će se znati kad se izvuče kateter i on prvi put popiški. S tim da mi je jućer doktor rekao da je moguća i dodatna rupica koju bi onda trebalo držati prsom dok se piški da mokraća ide kroz pravu van. To me totalno izbediralo jer nisam očekivala dodatnu rupicu odmah, mislila sam da se to naknadno javi, čak sam mislila da mi to nećemo imati. I sad ne znam je li on to već vidio da će biti rupa ili samo kaže općenito. No ništa do ponedjeljka, a ja sam već na rubu živaca.

  21. #21

    Početno Hipospadia

    Opisat ću vam svoja iskustva jer mi je žao dječice. Oženjen sam i imam dva zdrava sina. Imam hipospadiu dosta izraženu. Na prvu operaciju sam otišao sa 20 g. preventive radi. Kožica sa vrha je prebačena na donju stranu zbog pojačanja stijenke mokraćovoda. Sva sreća kod hipospadie dolazi do pomicanja mokraćovoda prema dole pa to nije tako vidljivo. Prilikom sporta , odnosno tuširanja u grupi i odlazaka na nudističku plažu nisam bio uočlijv. Jedino me je mučilo prije prvog puta što će cura reći, ali i to je prošlo bez problema. Nakon operacije od partnerica sam dobijao komplimente za odnose. Ja svoje dijete ne bih mučio sa operacijama , osim ako nema smetnje mokrenja , dok to ne bi bio njegov izbor. Nadam se da sam pomogao nekim roditeljima . Pozdrav !

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    6

    Početno Re: Hipospadia

    Citiraj gost prvotno napisa
    Ja svoje dijete ne bih mučio sa operacijama , osim ako nema smetnje mokrenja , dok to ne bi bio njegov izbor. Nadam se da sam pomogao nekim roditeljima . Pozdrav !
    Ne bih ni ja, no rekli su mi da moramo na operaciju.

    A što se tiče same operacije, nije uspjela sljedeće godine moramo ponovo a to je preeeevelika muka i za nas i za malog. Sad smo već skoro sve zaboravili, momentalno je u vrtiću.

  23. #23
    Loren23

    Početno Re: Hipospadia

    Ja svoje dijete ne bih mučio sa operacijama , osim ako nema smetnje mokrenja , dok to ne bi bio njegov izbor.
    bok!slažem se sa gostom mislim da je to nepotrebno dirati osim ako se radi o težim slučajevima.Imam 23 god i također sam rođen sa hipospadijom (rupica između glavića i tijela penisa).Urolog nije htio dirati da ne bude više štete nego koristi.ako dođe do problema rješenja su uvijek moguća.imam curu i sve je ok.potražite i treće mišljenje ipak se radi o vašem djetetu.
    zamolio bih gosta da mi odgovori na pm.hvala

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Evo da se i ja ukljucim u ovu temu. Moj mali princ je takoder roden sa hipospadijom. Ima 13 mjeseci i trenutno smo u velikim brigama sta raditi.Da li ga operisat ili ne, gdje to uraditi, da li ce uspjeti i slicno?
    Inace smo iz Sarajeva. prof Dizdarevic to ovdje radi sa velikim uspjehom, ali nas je opet strah neuspjele operacije, pa razmatramo i druge opcije.
    Da li slucajno neko ima iskustva sa Beogradom (dr.Perovic) ili kako u Zagrebu to zavrsiti ako nismo Hrvatski drzavljani?

    Pozdrav svima

  25. #25

    Početno

    Evo da se malo nadovežem svojim iskustvom. moj sin ima 3,5 god i prije 2 god je operiran (u Njemačkoj jer smo tamo živjeli). Tamo je doktorica odbacila bilo kakvu opciju o 3 operacije i sve je napravljeno u jednoj operaciji (10 dana bolnice i 8 dana katetera). Prva kontrola nakon 6mj, pa godinu dana preme njoj sve o.k.
    E sada, na zadnjoj kontroli prije par mjeseci u Klaićevoj dr.Bahtjarević kaže da je došlo do recidiva, stvorila se fistula i odmah (bez neke pretjerane pripreme i razgovora) odlučuje da treba operirati i to u 3 faze u razmaku od 2-3 mjeseca(svaki puta potpuna anestezija i 10 dana u bolnici) . Ne budi nam teško potražismo i drugo mišljenje u poliklinici Helena, tamo nam doktor (specijalist naravno) kaže da bi i on operirao, ali tek kroz godinu dana i u dva zahvata s razmakom od najmanje 6mj među zahvatima .
    Ne budi nam teško, jod jednom uputimo se dr. koja ga je operirala u Njemačku, kad ona kaže da ona za sada ne bi ništa dirala, za sada je sve o.K. :shock:
    Pa sada budi pametan!!!! :/
    Ako netko zna nekog velecijenjenog pa da pitamo za četvrto mišljenje!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj angela prvotno napisa
    Evo da se malo nadovežem svojim iskustvom. moj sin ima 3,5 god i prije 2 god je operiran (u Njemačkoj jer smo tamo živjeli). Tamo je doktorica odbacila bilo kakvu opciju o 3 operacije i sve je napravljeno u jednoj operaciji (10 dana bolnice i 8 dana katetera). Prva kontrola nakon 6mj, pa godinu dana preme njoj sve o.k.
    E sada, na zadnjoj kontroli prije par mjeseci u Klaićevoj dr.Bahtjarević kaže da je došlo do recidiva, stvorila se fistula i odmah (bez neke pretjerane pripreme i razgovora) odlučuje da treba operirati i to u 3 faze u razmaku od 2-3 mjeseca(svaki puta potpuna anestezija i 10 dana u bolnici) . Ne budi nam teško potražismo i drugo mišljenje u poliklinici Helena, tamo nam doktor (specijalist naravno) kaže da bi i on operirao, ali tek kroz godinu dana i u dva zahvata s razmakom od najmanje 6mj među zahvatima .
    Ne budi nam teško, jod jednom uputimo se dr. koja ga je operirala u Njemačku, kad ona kaže da ona za sada ne bi ništa dirala, za sada je sve o.K. :shock:
    Pa sada budi pametan!!!! :/
    Ako netko zna nekog velecijenjenog pa da pitamo za četvrto mišljenje!!
    Evo vidim da se tu sve od reda zabrinute majke javljaju u vezi ovog prirođenog poremećaja kod muških beba pa sam odlučio se javit i pokušat vam pomoći.
    Da odmah naglasim ja nisam roditelj, već bolje od toga ja sam pacijent koji ima hypospadiu.
    Da počnem sa svojom povijeti bolest:
    Dakle moja hypospadia je ipak jedan od težih oblika (penoscrotalis), ali kao što ste to ovdje konstatirali to je čak i dosta čest poremećaj ( 0.5 % muške populacije je ima, a varira od 1 na 200 do 1 na 500 rođenih dječaka).
    Moji roditelji nisu naravno za to nikad čuli i nisu mogli znati tko je stručan za to da me pregleda i operira, a tko nije.
    Naravno kao i većina hrvatske djece mene se operiralo u klaićevoj i to do moje 6. godine su me operirali 3 puta tada je to radio doktor abramović zajedno sa doktorom bastićem kao asistentom. Uglavnom nakon što se i 3. tada nije skroz do kraja to riješilo ( imao sam fistule po organu i dakle mokrio sam više manje kao fontana) nije mi bilo teško nagovorit i urazumit roditelje da to dalje nema smisla ( što će se kasnije ustanovit kao jedan od pametnijih poteza). Naravno u međuvremenu sam išao i na drugo mišljenje kod prof. Batinice na rebro no međutim njegovo arogantno ponašanje tipa " Što ću ja popravljat ovo što su u klaićevoj skroz krivo, ja ću to sad svejedno u jednoj i bla bla" me jednostavno odbilo od njega
    Dakle ja sam tako negdje 13 godina živio i odlučio se ponovno ić na operaciju u klaićevoj u starijim teen godinama u nadi da će mi to zatvorit napokon. Naravno, apsolutno ništa nisu opet učinili osim što su opet načinili gore.
    Rezultat iz operacija iz hrvatske: 4 operacije, dalje imam fistula, estetski izgleda zaista ružno ja se nisam usudio prić nijednoj curi, i ono najgore u erekciji mi je bio nakrivljen i nije mogao doseć svoju punu veličinu jer je bio skrotalno zarobljen i zbog toga nakrivljen. ( ovo tu je jako osobno znam, tko se hoće nasmijavat nek se smije, ali ja vam ovo kažem tako da shvatite koliko je loše za vaše dijete da ga operira netko iz hrvatske).
    Odlučio sam tražit po internetu za dobru kliniku sa dobrim kirurgom.
    Tako nakon dugo traženja sam vidio da jedan od najboljih ( da zaista jedan od najboljih) urologa i kirurga je ni manje ni više nego u susjednoj srbiji i beogradu. Odlučio sam se javit preko neta, nakon tjedan dana dogovorio sam se za pregled i došao sam tamo.
    On kad je vidio moj organ kako izgleda je rekao da nije najgori slučaj koji je vidio( to se ne odnosi na težinu hipospadije nego na krajnji rezultat svih operacija koju su kako je doktor rekao bile sve od reda krive, opasne i naravno bespotrebne za moj organ), ali da ne spada daleko i da mi naravno može pomoći i da mu to naravno neće bit prvi put da nekog iz hrvatske operira jer se uopće ne čudi.Rekao je da će to morati ipak biti u 2 akta jer s obzirom da mora ispravljat loše stvari iz prethodnih operacija to nemože bit moguće u 1 kao što on to radi kod tekar rođenih beba bez obzira na težinu hypospadie.
    Kolko sam razgovarao s njim, zašto je takva situacija u hrvatskoj s tim, on je rekao da je to dosta neistražena grana medicine. Rekao je da u hrvatskoj ne dobiva pozive na operacije ( a on zaista vrlo širok spektar uroloških operacija obavlja po cijelom svijetu), da često dolazi u sloveniju operirat hrvate ako dobije poziv, da su obično ovdje doktori ljubomorni na njega i kad im on daje savjete oni su prekapriciozni da bi ga slušali.
    Slučajno mi je rekao kakva je situacija u njemačkoj angela pa ako te zanima rekao je da tamo je prilično loše što se tiče hypospadie isto i da ga je to jako iznenadilo s obzirom da zemlja ima 80 milijuna ljudi, da nije tolko stvar u tome jel oni to zatvore dobro sve ili ne, nego što to jako loše estetski izgleda ( čovjek inače operira u SAD-u i Koreju, uglavnom po cijelom svijetu jer dobivam masu poziva)

    Jasam išao na prvu i on je stvarno učinio 150 % onog što je rekao, uspio je čak u toj 1 operaciji napravit ono što je rekao da će mu trebat u 2. Riiješio je apsolutno sve probleme: estetski, zakrivljenost u erekciji i fistule.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Evo da se mi malo ponovo javimo na ovu temu.Ovaj put sa vijestima da smo operisani prije 10-ak dana,operacija uspjela,kateter smo imali 6 dana i sad fino piskimo sa rupicom na vrhu.

    Mi smo imali veliku dilemu gdje izvrsiti operaciju.U obzir je dolazio Beograd (neko je vec spomenuo prof. kao najboljeg u ovoj oblasti) ili naravno Sarajevo kod prof.Dizdarevica.nako nekoliko pregleda i razgovora sa prof.Dizdravicem,koji nam je i rekao da nema potrebe ici u Beograd,jer to on moze isto uspjesno zavrsiti i to u jednom aktu (sto je nama bilo vrlo bitno),odluka je pala da operisemo u Sarajevu.

    Operacija je bila 29.08.Trajala 3 sata(zajedno sa uspavljivanjem i budenjem).S obzirom da smo radili u privatnoj klinici,sutradan smo isli kuci,naravno sa kateterom. E je dobar bio prva dva dana,valjda je bio jos osamucen od anestezije,sljedeca tri pravo nemiran,jer ga je boljelo i kateter mu smetao.Bilo nam je najbitnije dakateter ne istrgne,sto se i nije desilo jer bukvalno nije dao da mi pogledao a kamoli on da ga dira.

    Uglavnom kad je kateter skinut, on je postao bolji i sad se jos malo oporavljamo.

    Ja se iskreno nadam i Molim Boga da je ovo kraj nasih muka sa hipospadijiom.

    Nadam se da ce ova nasa prica pomoci nekim roditeljima oko odluke o mjestu opetracije i nepotrebnog djelovanja u vise akta.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Drago mi je da je prošlo uredu. Očito se u sarajevu radi bolje s hipospadijom nego ovdje.
    Smijem pitat jel bio to kateter direktno u mjehur ili kroz organ ?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    Anonimni kateter je bio kroz organ ( voljela bi da mi kazes kakve veze ima).
    I zaboravila sam prije reci da u nalazu pise da je operacija vrsena metodom dr.Perovica.To je doc iz Beograda,vjerovatno si ti bio kod njega.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Samo me zanimalo jer sam u Zagrebu uvijek dobivao takav isti, dakle kroz organ ( jedino nisam dobio zadnji put 4. put kad sam bio dosta stariji jer ga nisu mogli stavit i to neznam zašto).
    I da bio sam kod prof. Perovica za njega i njegov cijeli tim imam samo riječi hvale. Kad sam pitao njega kakav ću kateter dobit on mi je rekao da nikad ne stavlja kroz organ za nijednu operaciju, nego da uvijek stavlja direktno kroz mjehur ( kakav sam na kraju i nosio).
    Sad zašto tako stavlja tu ti nemogu pomoć jer ga nisam pitao. Pretpostavljam zato jer je manja mogućnost infekcije i nema pritiska na mokrenju kroz operirano područje, ali nisam siguran jer kažem da ga nisam pitao.

  31. #31
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mene zanima kako izgleda kad ide direktno u mjehur.
    Kroz trbušnu stijenku? Mora li se mjehur probušiti za kateter?
    Jer ako da, malo mi je to :/
    Ipak onda na mjehuru ostaje ožiljak.
    Anonimni, možeš li nam reći nešto više o tome?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Pa nisam bio budan kad su mi to stavili i zato neznam kako taj dio izgleda, ali sam bio budan kad su mi vadili.
    A to ide kroz trbušnu šupljinu da i to izgleda kao cjevčica za koju je privezana vrećica, ali bez panike jer se ta vrećica može odvojit i ostane onda samo kratki dio cjevčice koji se preko hlača i majice ne vidi.
    Ako se nosi vrećica, onda se to isprazni preko vrećice, a ako se nosi cjevćica onda ima mehanizam da se suzi cijev i da ju začepi pa kad ti je sila samo odeš na wc i iz cjevčice direktno mokriš uredno.
    Prof Perović kaže da se to mora nosit uvijek 2 tjedna, ja sam bio iznimka koji je nosio 3 tjedna .
    Kad su mi vadili nije apsolutno ništa bolilo (naravno bez anestezije), samo su šaviće prerezali koju su bili oko ulaza cijevčice u trbušnu šupljinu što nije ništa bolilo i onda su doslovno polako to povukli van i stavili gazu(ali stvarno malo krvari).
    Sad ovo oko ožiljka neznam.
    Nadam se da sam pomogao.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    27

    Početno

    evo samo da se malo javimo.

    Danas smo bili na kontroli i doc je extra zadovoljan kako to sve sad izgleda. :D :D

  34. #34
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Podižem temu jer mi je vrlo bitna svaka informacija koju mogu dobiti u ovom trenutku. Ako još netko ima iskustvo s dr. Perovićem u Beogradu, molim vas da ga podijelite sa mnom (može i preko pp ako vam je lakše). Namjeravamo s njemu na operaciju pa bi nam još koje iskustvo puno značilo.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Iz iskustva jedne poznanice,koja ima sina od 9g koji se 3 puta operisao od istog,kod raznih dr u državnim ustanovama u Srbiji,,a koga je konačno i jedino ispravno operisao,poslednju treću operaciju, svetski poznat stručnjak,akademik prof. dr Sava Perović – specijalista urologije i dečije hirurgije.On je jedan od najboljih u svetu u promeni pola i urolog svetskog ranga.Mislim da radi samo privatno,možda gostuje i po nekim klinikama kod vas u Hrvatskoj jer svugde gde ga pozovu ide i nesebično prenosi znanje.Treba se raspitati...

  36. #36
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hvala mraonicus, znam da operira privatno. Operira u Beogradu, u Hrvatskoj ne, tako da planiramo ići k njemu na operaciju. Već smo kontaktirali njegov tim, sad polako pripremamo sve što nam treba za operaciju. Svako iskustvo je dobrodošlo, dojmovi, ako se nekom da pisati, super bi bilo znati i cijeli tijek operacije, kao i postupke prije i poslije operacije koje ste prošli. Znam da ćemo sve to saznati polako, ali ja sam strašno nemirna i preplašena i pokušavam si nekako predočiti kako će to izgledati i dobiti još koju utjehu da je on super doktor i da će sve biti ok.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    http://www.medicalcentar.com/srpski/index.htm

    Naišla sam na netu da ovde radi,ne znam jeli još aktuelno...pitajte
    Ono što znam iz priče te poznanice je da su se ponovo "rodili" kako je mali kod njega operisan,da je ispravljao greške učinjene na predhodnim operacijama obavljenim na Institutu za mejku i dete i slično,i da je sad sve ok sa malim...nosio je kateter nekoliko dana i super se oporavio...pitaću deteljnije kad je sretnem
    Inače znam da iako je u godinama i da i dalje jako puno putuje,operiše,uči i prenosi znanje kao i da kad neko dodje izdaleka nije nikad nikog ostavio na cedilu...zato mislim da ne treba puno premisljati i gubiti vreme,jer i on je u godinama

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Mislim da sam već dovoljno svog iskustva gore rekao, ali još ću samo reći da se stvarno nemorate čega bojati. Ako postoji kirurg u svijetu koji može pomoći vašem sinu to je sigurno profesor Perović i njegov tim. Ja sam novi čovjek otkad sam ga upoznao i njegove intervencije su jedine vrijedne spomena u mojoj povijesti bolesti što se tiče hypospadije.

  39. #39
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Anonimni, hvala! I ja vjerujem da će sve proći u redu, malo mi je bed što dolazimo k doktoru ravno na operaciju (najvjerojatnije) pa mi je sve to imaginarno (ako me kužiš). Voljela bih da smo bliže Beogradu pa da dođemo na taj prvi pregled, da upoznam doktora, da znam gdje idemo, da ga uživo mogu sve pitati...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Šta avs sprečava da dodjetze na taj pregeld,i da pitate sve sto vas zanima...Bg je udaljen 4 sata autom,ja sam nebrojeno puta išla za Zg kad mi je nešto trebalo sa decom.Ako išta mogu pomoći u Bg,tu sam,slobodno mi se obrati na pp...biće sve ok...ja sam iz Beograda

  41. #41
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hvala mraonicus! Mi smo iz Rijeke pa nam Beograd ipak dosta dalje. Probat ćemo na ovaj način netom, a ako se i dalje budem osjećala da bi trebali ići uživo na prvi pregled, ići ćemo. Inače, koliko sam skužila, poslije operacije ide se na vađenje katetera 15-ak dana iza operacije (individualno je naravno), pa onda na pregled mjesec dana nakon operacije i još jedan nakon 6 mjeseci (to je iskustvo jedne mame koja je malog operirala u Beogradu, vidjet ćemo hoće li i nama biti tako). Zato bi bilo super da uuštedimo bar jedan put.

  42. #42
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Uštedimo u smislu da poštedimo dijete dugog puta, ne u smislu štednje novaca.

  43. #43
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Evo i ja sam zainteresirana za operaciju kod dr Perovića.Vitekova mamuška kako ste došli u kontakt sa timom dr Perovića i kako vas nisu zvali na pregled.Dali se na operaciju kod doktora dugo čeka.
    Inače vas podržavam da idete tamo na operaciju.Mi smo prije mjesec dana napravili operaciju u Rijeci jer su nas zadnji tren nagovorili da i tu rade operacije u jednom aktu ali im fali malo iskustva što dr Perović ima.KOd mog sinčića ostala je jedna dodatna rupica i oni se nadaju da će zarasti a meni izgleda da ona sve više preuzima funkciju mokrenja.Još ću malo počekati pa bi se i ja javila dr Peroviću.

  44. #44
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Pisala sam mu mail, imaš ga na njegovoj stranici www.savaperovic.com, pod contact urologist. Doktor mi se nije još javio nego njegov tip iz tima. On mi je odgovorio na taj mail i napisao ukratko osnovne informacije. Poslao mi je uvjete po kojima ne moraš dolaziti u Beograd na prvi pregled (ako daleko živiš), nego doktor pregleda nalaze i sve ostalo što mu moraš poslati (oni ti napišu točno što) i onda te kontaktira. Ja sad čekam njegov kontakt. Na pregled možeš doći, ovo je samo mogućnost da si skratiš jedan put (jer više puta treba ići u Beograd).

  45. #45
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    E da, a ta rupica koju je tvoj dječak dobio je vjerojatno fiskula koju, koliko sam skužila (znam još neke slučajeve), dječaci znaju dobiti nakon nekog vremena iza prve operacije. Zato obično rade ovdje kod nas barem dvije operacije jer se pojavi ta fiskula koju onda treba opet kirurškim putem otkloniti. Zato smo mi i mislili ići u Beograd jer kažu da je vjerojatnost, da se iza operacije koju obavi dr. Perović, pojavi fiskula vrlo mala, odnosno skoro pa nikakva.

  46. #46
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    E kad bi bila sigurna da će biti još samo jedna operacija onda nebi išla u Beograd ali me je strah da opet neuspije.Viteškova mamuška dali poznaš nekoga tko je u Rijeci operiran u zadnje vrijeme.

  47. #47
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Poznam dječaka koji je operiran pršle godine i sad mora ići opet baš zbog te fiskule koja mu se napravila.

  48. #48
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Viteškova mamuška dali mi možeš na pp poslati mail ili br mobitela.Ja nemogu slati prvatne poruke.Pitala sam uredništvo zašto mi ne dozvoljavaju pa su mi odgovorili da sam nova na rodi.Voljela bi biti s tobom u kontaktu.Ako neželiš nema problema.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Znam da se ne pita mene pa ne želim da ispadne da sam svakom loncu poklopac. Buba mara stvarno dobronamjerno savjetujem da se dogovorite barem za pregled sa prof. dr. Perovićem i da čujete njegovo mišljenje. Isplati se.
    I usput zovu se fistule(a ne fiskule ).
    Posljednje uređivanje od Anonimni : 14.03.2010. at 21:46

  50. #50
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Hvala Anonimni.Da treba ići barem na pregled da vidimo što će prof dr Perović reći.

Stranica 1 od 43 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •