Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Bolovi nakon carskog reza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno Bolovi nakon carskog reza

    Mame trebam pomoc. Rodila sam prije 4 mjeseca carskim. Bila sam u bolnici 17 dana radi temperature. Svi nalazi okej, jedino su na rani nasli stafilokok. Crp je bio povisen na 230, a leukociti isto poviseni. Dosli doma, i bilo se okej. Jedino sto me boluckao trbuh. I dan danas me jos uvijek boli. Kad se nagnem ili nesto me prereze. nekad me pocne boljet iz cista mira. Nekad me boli kod zeluca, nekad kod jajnika, nekad kod pupka. Doc opce prakse kaze da je sve okej, s ginekoloske strane isto. Vadila sam krv i sve je dobro, jedino jetreni enzimi poviseni. Vec sam luda. Jel ima koja mama da je bilo slicno ?

  2. #2
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    a boli poslije carskog, znam kak ti je al proći će, treba vremena

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I ja sam nakon carskog zbog infekcije bila u bolnici , ali samo 8 dana. Davali su mi antibiotik intravenozno, a nastavila sam ga uzimati u obliku kapsula i kad sam došla doma, samo kod mene je bila riječ o drugoj vrsti bakterije koju trudnice dosta često znaju pokupiti i prije poroda.
    Isto me je dosta boljela rana, pregled pokazao sve u redu, UTZ isto uredan, a mene i danas još boli u donjem dijelu trbuha,pogotovo za vrijeme odnosa. Od poroda je prošlo nešto manje od 22 mjeseca.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    To je sve normalno.
    Ipak se režu i živci i mišići i dok to dođe na staro treba vremena.
    Mene nije boljelo, ali je mjesto reza bilo drveno, utrnuto i to dosta dugo, oko dvije godine.
    Sada, 15g nakon poroda kao da ništa nije bilo.
    Niti boli, niti svrbi, a nema ni ožiljka. Imam samo tanku crtu, dugačku desetak cm, skroz nisko u stidnim dlačicama koja se uopće ne primjeti.
    Moram se dobro zagledati da ju pronađem.

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je cudno da te jos uvijek boli. Mene je prestalo boliti nakon max tjedan dana, oba puta. Odavno se vec ne rezu misici, samo razmicu. Ali kazes da je bilo komplikacija s ranom, mozda te muce one priraslice sto se stvore oko reza - meni su na drugom cr rekli da je bilo dosta tih priraslica, no nisu mi stvarale ama bas nikakve probleme.

    Ja bi na tvom mjestu pricekala jos mjesec-dva i ako ne prestane odes na neki bolji uzv kod privatnika, da dobijes jos jednu potvrdu da je sve ipak ok. mozda su slucajno bas pogodili neki zivac dok su rezali, to se zna desiti pa bude malo utrnuto oko reza...

  6. #6
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Normalno je.
    I proći će ti uskoro.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno

    idem sutra kod privatnika na uzv abdomena pa cemo vidjeti o cemu se radi. pocinjem razmisljati o najgorem kad me boli 90% dana. Al ne oko rane, nego bas trbuh..a ko zna. Drzite fige da sve bude okej. Hvala mame

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bit će ok.
    To su najvjerojatnije priraslice.
    Treba vremena.
    Sve je to još jako friško kod tebe.

  9. #9
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    CRP ti fakat previsok. Mene je jako boljelo i jako sam se sporo oporavljala. Bio je 84 i dobila sam Klavocin (još u Petrovoj).

  10. #10
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    meni je jos utrnuto oko reza i jos me zna svrbiti, a proslo je vise od 3 godine od drugog CR.

  11. #11
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni je koža na nogama i guzi otrnuta. Rekla mi je anesteziologica da je to jer se povrijedio živac, i njoj je bilo slično još 2 g.nakon neke puno manje operacije.
    Kad dotaknem trbuh, baš me nekako zaboli. Uglavnom, mijenja mi se osjećaj oko rane. Al ja sam još friška. I bole me leđa od spinalne, al će to proći.
    Frendici je to sve otrnuto 4 g. nakon poroda.

  12. #12
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Meni je ok, evo 7,5 godina prošlo od drugog poroda. Prvi put je bila opća anestezija, drugi put spinalna.
    Oko rane je malo tvrdo i zna me svrbiti na promjenu vremena. Taj dio di je rez uvijek mi je nekako "kao da nije moj" ali sam se valjda navikla na to pa mi je ok. Nekih drugih problema stvarno nema i moram reći da sam se poslije drugog carskog baš brzo oporavila.Valjda sam znala šta me čeka pa mi je sve bilo lakše i već 4. dan sam išla kući-7 dan sam došla na vađenje konaca u bolnicu i to je to.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Evo ja ću pitati ovdje, ne znam gdje bih dalje pa molim vas koje ste rodile carskim rezom za odgovor.

    Pitanje jedne friške mame meni, ona se prilično boji, a ja ne znam odgovor: Boli li skidanje kopči i taj prvi vaginalni pregled, znači nekih 7 dana nakon carskog?

  14. #14
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    zasto radi vaginalni pregld 7 dana nakon operacije?
    ja sam na prvi pregled isla nakon 6 tjedana.
    skidanje savova; nista strasno. mene je malo peklo jer su mi premazali s alkoholom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Ne znam zašto vaginalni, nisam imala carski pa nisam ni znala da to nije inače procedura. Tako mi je rekla: vaginalni i skidanje kopči.

    Jesi imala baš te neke kopče? Koliko sam upućena (a nisam baš puno) to s kopčama je nešto novijeg datuma.

  16. #16
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    a ne. ja sam imala savove.
    ali nikakav vaginalni pregled nisam imala nakon operacije dok nisam otisla kod svoje dr na kontrolu nakon 6 tjedana.

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja sam imala vaginalni pregled prilikom skidanja konaca nakon sva tri carska. Malo me boljelo iako se dr. trudio biti njezan. Ne kuzim zasto me boljelo buduci da nisam vaginalno rodila.

  18. #18
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ja nisam ni poslje prvog, ni poslje drugog carskog , ocito je razlika od bolnice do bolnice.

  19. #19
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj autumn prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto vaginalni, nisam imala carski pa nisam ni znala da to nije inače procedura. Tako mi je rekla: vaginalni i skidanje kopči.

    Jesi imala baš te neke kopče? Koliko sam upućena (a nisam baš puno) to s kopčama je nešto novijeg datuma.
    ja sam imala kopče (Petrova 2010), ništa nije boljelo kod skidanja
    vaginalni sam imala jer mi je virio konac kroz rodnicu (ne znam kako ni zašto), nije me boljelo, ali nije bilo ugodno

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nekad se šavovi skidaju nekad ne , ja sam 1. i 3. put skidala šavave, 2. put nisam jer su bili samotopivi, vaginalni tek nakon 6 tjedana sam radila, inače može boleti od sklupčavanja todga svega unutra,

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pomoc mame poslije carskoga bolila je rana malo ali ok morala je boljet dalo se je trpit,ali zasto i dalje me stomak boli sa strana i u sredini ziga jeli to ikog od vas boljelo tako...

  22. #22
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad ste pocele izlazit nakon carskog?

  23. #23
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Po novome puštaju 4. dan (cr se računa kao 0.). Prije se je ostajalo 2 dana duže.

  24. #24
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne iz rodilišta nego iz kuce,

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kad se ti osjecas spremno
    iskreno, ne sjecam se setnje
    al prijavu smo obavili koja dva tjedna nakon poroda, tako nekako

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    inace, ja sam u bolnici bila 5 dana (porod je nulti dan) i prije devet godina i prije 9 mjeseci
    razlicita rodilista

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sa zadnjim sam počela redovito ići van čim smo došli doma, ok imala sam i dvoje velikih, i bilo je ljeto

  28. #28
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kod nas se i dalje izlazi 6 dan.
    Vec sam previše zatvorena kuci nemogu vise plus me hormoni pucaju,morat cu u neku manju setnju sa starijim.

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa idi van i setaj

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Prvi put sam počela izlaziti dva tjedna nakon cr odnosno tjedan dana nakon sto sam dosla doma. Drugi put sam 4-i dan nakon cr dosla doma i odmah idući dan išla najnormalnije van... Naravno nisam odmah odšetala dva km od kuće nego svaki dan po malo dalje dok nisam bila sigurna u sebe.

  31. #31
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma jos me boli rez cak ovaj put vise nego prvi,na dane lagano krvarim,a i evo 2 dana nemam temp tako da se nadam da za koji dan izlazim.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja sam u bolnici oba puta ostala dvije noći, isto sam s oboje imala temp, ali čim je tu drugu noć nisam imala, išla sam doma. Oboje sam rodila kasno navečer, iza ponoći, tako da ako tu noć računam, onda tri u biti. S prvim sam par dana bila doma, s drugim ni toliko.
    Ako se dobro osjećaš, nema razloga da sjediš doma i izluđuješ se.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 28.01.2018. at 15:57

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A jel temperatura ina veze s carskim ili s prehladama....

  34. #34
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Urino infekcija plus viroza

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A jel malom smeta urinoinfekcija, moji recimo nisu htjeli cica ti kad sam to imala, nije priša ali sredi to, pa onda u šetnju

  36. #36
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pijem antibiotik od prosle nedjelje pa cu za koji dan ic kontrolirat urin.Nego sad sam se otisla istusirat i malo mi se na jednom dijelu ispod reza zacrvenilo?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ti si tri tjedna? Meni je za treći dosta dugo to crvenilo, pa smo išli u bolnicu na pregled, oni su malo to isprali, premotali i posle je bilo ok.

  38. #38
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Tek mi se danas zacrvenilo ne curi nista

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Probajte otići na kontrolu, mada si pod antibiotiku trebala bi biti zaštićena

  40. #40
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bila sam do dr ,ovaj dio sta mi se zacrvenija je od hematoma

  41. #41
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pobiga post,,gleda me na uzv nema posteljice sve je cisto al ima dosta krvi koja nemoze iscurit ,pa mi je reka da ako dobijem temp da se javim u rodilište, ma uzas bas me ovo psihički unistilo.nafam se da cu prokrvarit do kraja

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kolko si sad?

  43. #43
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Danas 21 dan od poroda

  44. #44
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zanimaju me iskustva sa Sv.Duha carski kako sta dolazim dan prije procedura i kako nakon cr ......

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    prvo čestitke!! jesu opet blizanci???

    uzmi napotrebnije što trebaš, gaće, uloške, vodu, nešto za jest malo to nije neophodno

    kad budeš gotova, pazi par dana da se ne smiješ, zna boliti rez, pazi kako sjedaš ( prvo okreni noge, pa se podboći na jastuk, pa sjedni

  46. #46
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala draga,nisu blizanci bilo bi malo previše to mi je treći carski znam otprilike,ali svaka bolnica ima svoje zato pitam

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Više manje je to isto, sretno

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nakon koliko vremena se konci resorbiraju?

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne znam , recimo 6 mjeseci

    meni je kirurg rekao za klinca da se može resorbirati do 6 mjeseci, sad mu je dva mjeseca prošlo i još ih ima.On ima jedan šav

  50. #50
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Od nocas osjecam da me rez malo boli. Normalno izgleda. Do sad ga nisam pipala, osjetim zadebljanja ispod rubova. Prosla su 4 tjedna.
    Jucer sam bila malo aktivnija i digla sam malo teze (njenu kosaru), a i ona mi je cijeli dan bila na rukama. Da se zabrinem ili je to prolazna reakcija na napor?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •