Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: eating meats kills

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno eating meats kills

    Heart Disease

    The heart is arguably the hardest working muscle in the body, pumping blood, oxygen, and nutrients to all the body’s organs. A healthy heart is a prescription for a healthy body.

    Eating animal-based foods impairs the heart’s ability to do its job. Meat and dairy products are high in cholesterol and saturated fat. As these fatty substances, or “plaques,” build up inside the walls of arteries, blood flow to all areas of the body is impeded. This artery damage is called atherosclerosis. It often begins very early in life and develops gradually. When too little blood reaches various regions of the body, normal immune systems are impaired, setting people up for a number of diseases, most notably heart disease. Heart disease is the number one health problem in the United States today and, according to the American Heart Association, the single leading cause of death. Most heart disease is diet-related—caused by animal products. Research conducted by Dr. T. Colin Campbell shows a highly significant correlation between the consumption of even small amounts of animal-based foods and the increasing prevalence of heart disease.

    Tell-tale signs of heart disease include impotence, swollen feet and ankles, and shortness of breath. The most common symptom occurs when atherosclerosis prevents blood from flowing to the heart and the victim experiences chest pains. This is called “ischemia,” and it’s a warning sign that coronary heart disease has progressed to a dangerous point. Eventually, a heart attack results from the lack of blood flow to the heart. Sadly, 60 percent of children and young adults have early atherosclerotic damage that can lead to heart disease. And according to the National Center for Health Statistics and the American Heart Association, about 5.8 million men and 6.1 million women alive today have suffered from a heart attack or acute chest pain.

    Mortality rates for heart disease are higher than those of all forms of cancer combined, and more than 700,000 people die from the disease every year.

    Studies show that people who experience frequent heart attacks often have high cholesterol levels; many also smoke or have high blood pressure. When these factors are controlled, heart attacks become rare. Foods that are high in saturated fat and cholesterol, such as meat and dairy products, are the major contributors to high cholesterol levels. In fact, animal products are the only sources of dietary cholesterol.

    Here’s the good news: Now that we know what causes heart attacks, we can prevent them. Studies have shown that a vegan (pure vegetarian) diet—rich in whole grains, fruits, and vegetables—can stop and even reverse heart disease. People following a plant-based diet have 2.5 times fewer cardiac events, including heart attack, stroke, bypass surgery, and angioplasty. By switching to a vegetarian diet, you can significantly reduce and even eliminate your chances of dying from heart disease.


    http://www.goveg.com/feat/heartdisease/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Stray ja kuzim da si ti vegetarijanka Ja nisam ali nisam ljubitelj mesa.

    Ali u ovaj tekst uopce ne vjerujem

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pokupih to sa peta stranica, ne vjerujem da bi se bas salili sa objavljivanjem takvih podataka bez pokrica

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moje misljenje 8) , sve i da je tekst malo pretjeran ima nesto u tome. Ovde svi bruje o stetnosti pretjeranog konzumiranja mesa. I znam da se to uvijek povezuje sa kolesterolom i raznoraznim oboljenjima krvozilnog sustava.
    I nama je recimo doktorica rekla za dijete, a i za odrasle vazi, ako ga se i jede, ne vise od jednom do dva puta tjedno. Plus sto bi se trebalo totalno odreci salama, pasteta i ekipe. Ako ne totalno onda ono, jednom u sto godina da se jede. A to isto valjda ide i za jaja, koja nije dobro jesti vise od dva tri puta sedmicno niti vise od dva tri sedmicno. ( da ne bi neko pomislio dva puta sedmicno po pet jaja da je ok :D )

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne jedem meso zato što mi se tako sviđa, a ne zato što me je netko preplašio.
    Vjerujem da je uvijek dobro prehrambene tekstove koji dođu iz Amerike uzeti s rezervom. O pretilosti se puno priča zadnjih petnaestak godina, a o čemu se stvarno radi skužio sam tek kad sam to vidio uživo u Americi. Religiozna sljedba američke popularne literature dovela je do pretjeranog izgladnjivanja kod naših cura, a istovremeno se u Americi nije dogodilo baš ništa.

    Sumarum: doktorska posla - ako nekome hoćeš prenijeti snažnu poruku, svako pretjerivanje i zastrašivanje je opravdano.

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    iz osobnog iskustava: tamo je (mislim u SAD) najvažnije da je sve sugar i fet free, a onda se pojede 5 kila čokolade i 5 tona nemasne slanine jer je to free. gluposti.

    a i njihove spike o jesti zdravo je nešto besmisleno kad im je sva hrana nezdrava i umjetna, divne li naše crvljive jabuke, u njihovim jabukama bi crv umro.

    može se isto reći i za meso.

  7. #7

    Početno

    A gledajte...sve što se jede u neumjerenim količinama dovodi do debljine i kad tad smrti...

    Meni nije jasno, ako meso ubija i ako nam je vegetarijanstvo najbolji izbor, na koju foru onda Dalai Lama ima naredbu od doktora da mora jesti meso jerbo mu fali životinjski protein koji se ne može na nijedan drugi način unijeti u organizam, a bez njega bi umro u roku dva mjeseca jer si je toliko narušio zdravlje?

    A Davore, ne mogu se složit s tobom - pretjerivanje i pokušaj zastrašivanja dovodi do toga da se ljudi počnu sprdat na račun onih koji to rade.

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    A Davore, ne mogu se složit s tobom - pretjerivanje i pokušaj zastrašivanja dovodi do toga da se ljudi počnu sprdat na račun onih koji to rade.
    ... osim ako ti doktor nešto ne propiše. Zanimljivo je da čak i ispiranje mozga od strane rodbine prestaje nakon: "doktor mi je tako propisao"

    Zapravo je to ključ uspjeha svega neobičnog - pridobiješ bilo kakvog doktora i sve potom prolazi :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovo sto Davor kaze je ziva istina. Kad su mene pilali za neke stvari u vezi prehrane djeteta, hodalica, ovoga onoga, ja sam se budala trudila i trudila objasnjavati dok nisam i sama primijetila da na jednu jedinu recenicu: doktor je rekao! svi se povuku i automatski prestaju sve rasprave.
    I naravno da ljudima onda puno znaci na koga nalete. Jer sigurno ima doktora koji ce reci da je ovo za meso cista glupost, ima onih koji ce reci ovo sto i nasa doktorica, a ima onih koji ce na sva vrata propagirati vegetarijanstvo.
    I na nekoga ce dobra propaganda djelovati, nekome ce biti odbojna, nismo svi isti i puno ovisi o tome kakva stajalista i sami imamo.

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Meat and dairy products are high in cholesterol and saturated fat.
    Ne bih se slozila s ovom tvrdnjom jer ima cije meso ne spada u ovu kategoriju.

    Mislim da puno vise zla (cak i kod umjerene konzumacije, iz koje iskljucujem crveno meso) uzrokuju raznorazni pesticidi i antibiotici koji zaostaju u organizmu zivotinje uzgojene zbog mesa.

  11. #11
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    UPS!
    .. jer ima zivotinja cije meso ne ...

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ... npr, anoreksičnih krava, gica...

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne nego peradi i riba.

  14. #14

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Anči prvotno napisa
    A Davore, ne mogu se složit s tobom - pretjerivanje i pokušaj zastrašivanja dovodi do toga da se ljudi počnu sprdat na račun onih koji to rade.
    ... osim ako ti doktor nešto ne propiše. Zanimljivo je da čak i ispiranje mozga od strane rodbine prestaje nakon: "doktor mi je tako propisao"

    Zapravo je to ključ uspjeha svega neobičnog - pridobiješ bilo kakvog doktora i sve potom prolazi :?
    Ajme kad bi moji svekiji odustali na takvu izjavu...ja za sve što dajem Karlu imam potpunu potporu pedijatra - čak mi je rekao da mu ne dajem kravlje mlijeko uopće do drugog rođendana ako ću ga dojit...

    A ovi su ga uredno proglasili najvejrojatnije nesposobnim Da je rekao da mu dam špek sa 4 mjeseca onda bi bio po njihovom ukusu...

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ne nego peradi i riba.
    OK ribe, ali perad ne bih spremao nikome svome. Neprijatelju možda :wink:

    Ako želiš baš svo zlo modernog uzgoja na jednom mjestu, onda je to perad.
    Primjer: prije par godina je zbog požara i gašenja kanaderima ugašen magistralni dalekovod u Istri, a zbog prekida napajanja i prestanka rada ventilatora pogušile su silne tisuće purana - cijele farme su bile desetkovane. Kako bi sirote ptice uopće bile žive, šopaju ih s kojekakvim strahotama. I onda to ljudi jedu

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    perad ne bih spremao nikome svome
    Odnedavno se s ovim slazem 100% (do tada je moja naivna, ruzicasta strana dijelom zeljela da nije istina ).
    Imali smo doma lastavicu slomljenog krila koju smo, na preporuku veterinara (a zato jer nismo bili u stanju naloviti dovoljno insekata) hranili sirovim mesom - ponekad mljevenim mesom, ponekad piletinom.
    Lastavici je nakon 15 dana zaraslo krilo, ali je, na zalost i nas veliki shok, uginula od trovanja mesom (opet procjena veterinara). Vindijini pileci fileti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja se stalno zalim kako mi djeca ne vole meso a sad mi drago :D

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Iz vlastitog komoditeta (lijenosti, nedostatka vremena)... mrzim ovakve topice.
    Sad mi mučno od mesa, žao mi djeteta što je trujem... a opet... najbrže i najlakše mi skuhati juhu i onda iz nje jesti kuhano meso i povrće.

  19. #19
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Apricot

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovo je sa LLL o nedostatku proteina:
    "When children consume adequate calories, eat frequently throughout the day, and consume a variety of foods, protein deficiency is virtually nonexistent."
    Evo i ovde stavljam link o djeci vegetarijancima da ne bi sad ispalo da ce svi "pocrkat" od raznoraznih nedostataka

    http://www.lalecheleague.org/NB/NBJulAug00p131.html

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Zorana hvala jer ovo me tjesi

  22. #22
    lidac2004

    Početno

    Ma,ja jednostavno ne vjerujem u to!
    Meni je doktor rekao,kada sam zatrudnila,jesti sve u nekakvim normalnim kolicinama i to je najlogicnije!
    Ne treba se sa nicim pretrpavati pa tako ni sa vocem ili povrcem!
    Ovo napisano za Dalaj lamu sam i ja cula i u potpunosti se slazem sa tim.Poznajem jednu zenu koja je bila vegetarijanka pa je isto morala poceti jesti meso jer neke "stvari" potrebne organizmu mozes naci samo u mesu!
    Ako sam dobro shvatila,ona knjiga "U zoni" govori isto o tome!
    Daklem,JESTI SVE ALI PAZITI NA KOLICINU,to je moje skromno misljenje!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ma meso je stvar izbora, i ko zeli moze kroz druge namirnice unijeti u organizam sve potrebno (sve amino kiseline cak i b12)

    meni je zivotinja zao, da ja pojedem necije dijete, ma uzas

    btw cula sam pricu da je ginekologica iz zagreba rekla frendici da ako ona tijekom trudnoce nece jest meso da ce se bebi u njoj sasusit mozak

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je najgore kad netko prestane jesti meso, a ne hrani se kako treba i onda mu vegetarijanstvo krivo sto krvna slika ne valja.
    Tako sam se ja prije par godina isla pravit faca pa prestala jesti meso. Naravno da se nisam informirala i naravno da nisam pazila sto jedem. Nakon par mjeseci krvna slika katastrofa.
    I onda su se svi obrusili na mene jer kao to mi je zato sto meso ne jedem.
    A evo sad dojim vec dvi godine. Isla kontrolirati krv i ocekivala katastrofalan rezultat jer ne jedem meso nego jednom u sto godina plus dojenje kao organizam se iscrpljuje blabla. Kad ono krvna slika bolja nego ikad. I to samo zato sto sam napravila par promjena u prehrani, crni kruh jedem, svaki dan zeleno povrce, koji put tjedno mahunarke,suseno voce nekad itd.
    Mene osobno nije briga sta tko jede. Meso ne volim, a imam izrazito sazaljenje prema svim tim zivotinjama koje se ubiju da bi se zadovoljila necija osjetila. Ali ako vec govorim o mesu kao namirnici, onda volim o njemu misliti kao dodatku prehrani nikako kao osnovnom dijelu prehrane. Dakle, tko ga jede dobro jede, tko ne jede super za njega.

  25. #25
    lidac2004

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa

    btw cula sam pricu da je ginekologica iz zagreba rekla frendici da ako ona tijekom trudnoce nece jest meso da ce se bebi u njoj sasusit mozak
    Ma uzas jedan!!!!!Ne mogu vjerovati

  26. #26
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Samo bih napomenula da koga zanima moze pronaci dodatne postove i linkove o vegetarijanskoj ishrani na topicu
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...er=asc&start=0
    U skladu sa stavom americkog dijeteticarskog drustva: uravnotezena vegetarijanska ishrana je adekvatna za sva razdoblja ljudskog zivota.

    Osvrnula bih se jos samo na to, cesto usmenom predajom, povezivano
    "vegetarijanstvo" i zdravlje Dalai Lame, a koje se onda ponekad i nehotice
    koristi kao "dokaz" nezdravosti vege ishrane
    iako, naravno, poznavanje jedne bolesne vege ili nevege osobe nista
    ne dokazuje, kao ni stav jednog doktora etc.!
    Usprkos nekim informacijama koje kolaju, Dalai Lama nije niti simbol niti kljucna osoba vegetarijanstva. Dapace, nije cak ni vegetarijanac u pravom smislu! On se zalagao za nenasilje i humano postupanje sa zivotinjama, a u jednom je periodu zivota presao na jednu bizarnu verziju
    vegetarijanske ishrane. Kazu da je jeo iskljucivo mlijecne i orasaste proizvode te, sto nije iznenadujuce, imao nakon nekog vremena
    problema uzrokovanih takvom neuravtnotezenom dijetom. Nakon toga se vratio nevege ishrani, ali uz minimalnu konzumaciju mesa.
    Za detalje vidi npr.
    http://www.purifymind.com/DalaiLamaVege.htm
    Zanimljivo je kako slucajnosti mogu od necega napraviti mit!

  27. #27
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Ispravak prvog linka iz mog prethodnog posta:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...t=2114&start=0

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •