Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Apartmani za babinjače u Petrovoj

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno Apartmani za babinjače u Petrovoj

    Dakle, na netu sam našla da u Petrovoj postoje apartmani za babinjače i plaćaju se nekih 600 kn po danu. Tamo može boraviti i muž... E sad mene zanima - da li je netko bio tamo, da li je možda u apartmanima ipak moguć rooming-in te koliko se to uopće isplati?

  2. #2
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    nisam bila, rodila sam carskim pa sam bila na 1. katu u sobi s cimericom - bilo nam je super a i bebe su bile skoro cijelo vrijeme sa nama.

    čula sam od frendice da je prednost tih apartmana što imaš svoj sanitarni čvor (tv....) bebu možeš imati, hrana ti je iz "liječničke kantine"

    i ja razmišljam o apartmanu
    (samo cijena je :shock: )

  3. #3
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Hvala Mirta. Jel moguće da nitko odavde nije bio tamo?

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Jedan apartman ti je na odjelu za babinjače nakon carskog reza. Imaš unutra krevet, umivonik, svoj sanitarni čvor i TV. Za rooming in se moraš boriti, i u pravilu nažalost nećeš uspjeti.
    Kad sam ja rodila (na carski, pa sam bila u sobi do apartmana) žena koja je bila tamo od ludila od samoće, bebu nije mogla dobiti a TV nije radio....

  5. #5
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj devet_mjeseci prvotno napisa
    Hvala Mirta. Jel moguće da nitko odavde nije bio tamo?
    da, Petrovu svi izbjegavaju

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Roza, zar se zaista treba boriti za rooming u apartmanu?! Džizus. Ja čula da se beba može dobiti, ali da ti je isto odnose "da se odmoriš"
    I, što nije cijena apartmana viša?

  7. #7
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    apartman je 800 kn po danu.

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Inače, općenito pitanje o isplativosti apartmana je mene mučilo kada sam prije 5 godina rađala Jana..Išla sam na SD, tamo tada nisu sve sobe bile rooming, bila je jedna ili dvije (velike) i mene je bilo najviše od svega strah da ću ostati bez roominga. Tada je tamo isto bio nekakav apartman koji se plaćao i razmišljala sam o toj opciji - da bi beba mogla biti sa mnom. Na kraju sam odustala najviše radi toga što nije bilo pouzdanog načina da se taj apartman rezervira - kako sam rađala neinducirano, neskedžulirano, nisam mogla znati uopće kada rezervirati taj vražji apartman a da budem sigurna da ću ga dobiti - pet dana plus minus oko termina mi se činilo previše pa sam na kraju odustala od opcije apartmana, srećom je u roomingu bilo mjesta.

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Si ti, Frida, bila u apartmanu?

  10. #10
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Ovo ne zvuči ohrabrujuće... Dakle, apartmani se uglavnom uzimaju ako je rodilja imala carski rez ili općenito ako je duži boravak u bolnici?

    Dosada me ne brine, nekako sam više po tom pitanju vuk samotnjak, vjerujem da ću nakon poroda jedino podnositi najbliže, a u Petrovoj je prava navala rodilja i nema baš tišine...

  11. #11
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj devet_mjeseci prvotno napisa
    Ovo ne zvuči ohrabrujuće... Dakle, apartmani se uglavnom uzimaju ako je rodilja imala carski rez ili općenito ako je duži boravak u bolnici?
    Ne, krivo si shvatila. Jedan od apartmana je na odjelu gdje leže žene nakon carskog reza. U taj apartman dolaze žene koje su rodile vaginalno, a iz nekog razloga žele apartman.
    Ako je neka žena rodila na carski, tada dobije dvokrevetenu ili trokrevetnu sobu i u pravilu nema potrebe za apartmanom, jer su uvjeti u tim sobama super.
    Imaju još jedan apartman, on je na običnom odjelu (ne na odjelu rodilja) i o njemu ne znam ništa.

    Maja, ja mogu samo reći što sam vidjela za svog 7-dnevnog boravka u bolnici nakon poroda - žena u apartmanu je dobivala dijete isto kao i mi carice. Ništa više, niti išta manje. Mislim da u apartmanu žena ima bolji tretman, a za dijete sve ostaje po starom. Nadam se da će me netko demantirati u vezi ovog rooming-ina.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ~lex~ je bila u apartmanu, rodila blizance vaginalno i mislim da je boravila ona redovna 3 dana tamo.
    klinci su bili s njom i ne sjećam se da se nešto posebno borila za to (ispravit će me ako jest).
    bilo je sve kao što reče Mirta30 (to sam joj ja valjda ispričala ) plus krevet na gumbiće
    NJM je mogao biti tamo kad god je htio, a i svi ostali gosti. mi smo jednom došli sa zarom oko 7 navečer i ostali kod nje u apartmanu dosta dugo, a cijelo to vrijeme bio je i NJM s nama, a i obje bebice.

  13. #13
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Si ti, Frida, bila u apartmanu?
    Nisam, pred godinu dana oba su bila zauzeta.

  14. #14
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    bilo je sve kao što reče Mirta30 (to sam joj ja valjda ispričala ) .
    nisi ti nego moja susjedica

    9 mj. nadam se da nećeš rađati carksim ,ali ...
    ja sam bila tamo prije 14 mj.
    što se tišine tiče na intenzivnoj situacija nije idealna, otvaraju se muzički telegrami, zvone mobiteli.....
    ali kada te prebace na odjel sve je OK
    bebe smo imali točno onoliko koliko smo bile sposobne brinuti se o njima nakon carskog
    prvih 1.5 dana si van funkcije (osim dojenja) ali kada te prebace na odjel beba je svaki dan sve duže i duže s tobom
    Zadnja 2-3 dana cijelo vrijeme osim kada su posjete.

    (meni su posjete, iako traju 30 min. bile dosta iscrpljujuće jer se dešavaju na hodniku - stajati baš i nije jednostavno, )


    ovaj put se nadam da ću rađati vaginlno pa bi app. uzela jedino zbog bebe a cimerice ovako i onako 3 dana mogu prožvakat
    ali cijennnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaa
    :shock:

  15. #15
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Da, cijena je fakat visoka ( :shock: ) zato i pokušavam doznati isplati li se ili ne...

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam tamo planirala kad je addenda/ zg osiguranje još pokrivalo te apartmane - tada su koštali 180 kn po danu.

    sad toga više nema, tako da uopće ni ne idem u petrovu (meni je zapravo bio važan rooming in i mogućnost stalne prisutnosti partnera/ prijatelja)

  17. #17
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ne ideš u Petrovu, Lut? Nego di?

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Sveti Duh

    vrlo je mala šansa da skupim hrabrost za put do rijeke u trudovima, stvarno bi mi se morao desiti neki veći pomak u glavi da se na to odlučim...
    ali nisam odbacila ideju

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    meni sestrična bila u apartmanu u petrovoj prije dvije godine i mali je mogao biti s njom cijelo vrijeme, ali ona nije htjela , no ona je po prirodi malo čudnija tak da me to uopće ne čudi

  20. #20
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Ja sam bila u apartmanu prije godinu dana. Rodila sam na carski i nakon intenzivne bila u apartmanu 3 dana. Nikola je bio sa mnom skoro cijeli dan (osim od 7:30 do 9) a odnosili su ga preko noći (od oko 23:30 do 6 ujutro). Ja (tuka ) nisam pitala da mi ga ostave preko noći iako mi se sad čini da bi to učinili. Čini mi se da me je bilo strah da ne prestane dobar tretman, kao tražim kruha preko pogače... :/ Mislim da su mi ga ujutro donosili ranije nego svima i odnosili navečer kasnije. Mogla sam ga sama presvući (zamolila MM-a da donese pelene), ali sam ih molila da ga okupaju (bilo mi je nespretno s obzirom na ranu).
    Inače je u apartmanu krevet na daljinac, vrlo je udoban i meni je bio super za ustajanje (zbog reza). U bolnici su tri apartmana, jedan na katu gdje je intenzivna i sobe za žene sa carskog reza i dva na katu gdje su ostale babinjače. U dva od tri apartmana kupaona je u sobi a u jednom (gornjem) kupaona je u jednom izdvojenom hodniku, ali se WC-om u toj kupaoni koriste i liječnici na viziti, sestre... :/
    Suprug i bilo tko drugi može biti s tobom koliko god želi. Možda bi ga čak pustili da prespava (da npr. donese onaj madrac na napuhavanje) - nisam pitala (2x tuka). Ali svi su bili vrlo ljubazni i zapravo ih uopće nisam viđala osim oko minutu dnevno na viziti i kada bih nekog zvala ili kad bi odnosili Nikolu. Nisu me pregledavali, osim zadnji dan kada su mi pregledali ranu i to je to.
    Ne znam što bih učinila da nisam mogla biti u apartmanu, išla bi u dječju sobu i sjela kraj Nikole valjda
    Da opet moram sve isto samo bi ih još pitala i da ga ostave preko noći, a možda i za supruga

  21. #21
    ana PK

    Početno

    Svježe informacije. Apartman košta 600 kn-a po danu i beba može biti s tobom cijelo vrijeme, ako na tome inzistiraš, kao i suprug. nema rezervacija unaprijed, nego kad rodiš-ako ima slobodan apartman, možeš ga uzeti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Evo jedno javljanje iz apartmana u Petrovoj
    Tu sam bila i prvi put nakon poroda, istina i taj je bio carski ali ako je slobodan, mogu doci i cure iza prirodnog poroda.
    Krevet je udoban, nema daljinac ali ima ruckicu za podizanje onog dijela kod glave. Imas svoj tus, wc, lavabo i televizor radi
    Posjete mozes primati bilo kada i nitko te nista ne pita a dijete je s tobom skoro pa cijeli dan. Evo, meni je danas drugi dan iza carskog i maleni je sa mnom od 6 ujutro pa do 7, doveli ga ponovno oko 9:30 nakon vizita i ostalog a i ja si jos odspavala jer jos nemrem bas ni hodat, i ostao mi do sada uz to da su ga samo par puta odveli presvuci a sada navecer smo ga presvukli na mom krevetu.
    Devet mjeseci, ja sam tu do utorka pa tempiraj jer je tada slobodan

  23. #23
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    E tek sad vidim, samo što mali očito nema namjere išta tempirati. Već počinjem vjerovati u kroničnu trudnoću. Nadam se da ste sada okruženi familijicom u krevetu kod kuće.

  24. #24
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Zanima me ima li novijih iskustva s apartmanima u Petrovoj?
    I jesu li sestre bar malo manje nalik na zatvorske čuvare?
    Nakon prekrasnog poroda imala sam osjećaj da me se strpalo tri dana u zatvor. Žao mi je to pisati, ali nikad nisam vidjela toliko neljudski raspoloženog medicinskog osoblja na jednom mjestu.
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 26.04.2017. at 16:47 Razlog: Tipfeler

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    I mene jako zanimaju iskustva pa ako se netko javi super! Mila, kada je tebi termin?

  26. #26
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ima još vremena, krajem studenog. Ali si dane intenzivnih mučnina olakšavam razmišljanjem o svemu što me, nadam se, čeka.
    A voljela bih da me moj dvogodišnjak može vidjeti malo duže.
    Zapravo, koliko se sjećam, djeci je bio zabranjen ulaz na odjel pa me zanima je li tako i u apartmanima.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Mene zanima jel se kaj cijena mjenjala.
    Zadnje kaj znam je da je bilo 800 kn/dan?

    Ja bi definitivno uzela apartman jer sam bila u par navrata u bolnici vec do sada i meni osobno je to uzas. Ne toliko zbog higijene tuševa ili wc-a nego zbog konstantnih sapunica na tv-u i nedopuštanja da se prozori otvore/zatvore ili jednostavnog brbljanja na telefon s blizom i daljnjom rodbinom u bilo koje doba. Ak sam toliko izzivcirana time a "samo" sam trudna, kaj ce bit kad cu imat i hrpu bolova i kaj sve ne nakon poroda.


    Al frkica me je da ne bude slobodnih apartmana.. tjesi me da je cijene malo viša pa si mozda ne mogu to svi priustiti pa mozda nije tolika navala. Koliko ih opce ima u petrovoj? Jedno 3 4 ako sam dobro pratila.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    U slučaju nekih većih zaraza uvijek su zabrane

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo ako koga zanima.. sada sam zvala petrovu da pitam za apartman. Nije se puno mijenjalo. Cijena je 800kn (uzasno puno) i ona misli da uglavnom ima slobodnih apartmana..da se rijetko desi da nema.
    Moje pitanje za vas je: s obzirom da mi je to jaaako puno novaca, uzela bih samo jedan dan da se uspijem naspavati i otusirati u miru. Taj dan bi bio i muz samnom. Koji je vas savjet? Koji dan iza porodaja da ga uzmem? 1., 2., ili 3.? Kada je najkriticnije?

  30. #30
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I nas zanima apartman.
    Koliko ih ima sveukupno? Nema rezervacija?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ne znam koliko ih ima :/ ali mi je zena na telefonu rekla da se rijetko desi da neki nije slobodan. Nema rezervacija, nego kada dodes na porod treba napomenuti da ga zelis. Ja se sad samo neckam koji da dan iza poroda ga uzmem. Hm..

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja frendica rodila prije mjesec dana. U apartman je isla 2.dan po porodu, prvi dan nije bilo slobodno.
    Ali ima samo pohvalu za to, kaze da bi opet uzela

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I ja planiram uzeti apartman.
    Lasica, offtopic, jesi bila na tecaju?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala vrci! A sta bi vi recimo napravile da mozete uzeti samo jedan dan? Jel mislite da je najbolje prvi dan? Voljela bih se otusirati u apartmanu pa me zanima jel to uopce moguce odmah prvi dan iza poroda.
    Bubekica, nazalost nisam, jer 7.i8.mj ih nisu uopce odrzavali. Planirala sam to u petrovoj obaviti ali tamo pocinje tek 12.9. i traje 3 tjedna pa se bojim da mm nece stici ako porod krene nesto ranije. Tako da cu otici ona 3 dana u neki dom zdravlja. Navodno vise u petrovoj ne moras imati bas njihov tecaj.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Ako se nekaj nije promijenilo, 2 apartmana su za obicne rodilje i jedan na carskom odjelu.
    A kaj se tice novaca.. puno je al opet manje od recimo Podobnika. Ja sam si ustedila za 10ak dana jer fakat zelim svoj mir nakon poroda. Nadam se da mi vise od toga nece trebati

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Da li ima recentnijih iskustava o apartmanu u Petrovoj? Zanima me da li moze muž prespavati i da li je hrana jednaka kao u sobama?

  37. #37
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    I mene zanima ovo za partnera... iako mislim da moze ostati najkasnije do 22h, a onda baj baj. [emoji1745]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  38. #38
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima recentnijih iskustava o apartmanu u Petrovoj? Zanima me da li moze muž prespavati i da li je hrana jednaka kao u sobama?
    Hrana nije jednaka kao u sobama, bolja je. Muz ide vam iza 22h. Beba moze ostati s tobom, a i ne mora, mozes traziti da ju donesu na podoj, no ne moras ni to.
    Imas svoje kupatilo, TV, klimu, frizider, dobar krevet, stalno ti sestre dolaze da vide ako nesto trebas, svaki dan ti mijenjaju posteljinu, moze ti doci tko god hoce i ostati koliko hoce (u periodu od 8 do 22)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •