Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: privatne škole u Zagrebu

  1. #1
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno privatne škole u Zagrebu

    evo u cilju prikupljanja informacija, molim sve koji nešto znaju da napišu o privatnim osnovnim školama u Zagrebu.
    zanima me sve, osobito su dragocjena osobna iskustva.
    prednost su mi škole s individualiziranim pristupom i manjim razredima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pitaš općenito za privatne škole ili samo za osnovne?
    nemam osobno iskustvo, ali znam neke ljude koji su završili školu u deićima i nekak mi je to :/ , iako znam i jednu obitelj čije dvoje djece ide tamo i jako su zadovoljni, da citiram:"možeš djecu ostaviti i do 6 popodne ak si imaš kaj za obaviti" - meni je to užas. mislim da ne nauče baš puno, iako su mali razredi, individualiziran pristup, puno aktivnosti, uniforme....ali tam idu djeca tipa mesićeva unuka, kćer od ene begović i takva ekipa, pa sam nekako slobodna zaključiti elitno-platiš-završiš. možda griješim, ali znam jednog dečka koji je tamo završio osnovnu i srednju i imao je kasnije jako problema s upisom na faks-opet se onda išlo na privatni, a i to je jedva klapalo.
    od srednjih privatnih jedino sam za onu šešeljevu gimnaziju u harambašićevoj čula pozitivne kritike, i to stvarno pozitivne. a i znam nekoliko ljudi koji su je završili i stvarno vidiš na njima da imaju široku opću kulturu i nekakvo čvrsto znanje.
    evo, dok se ne javi netko s nečim konkretnijim....

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pitam za sve privatne osnovne škole u Zagrebu.
    koja je to škola u deićima? koja je cijena takvih škola?
    tnx za info.

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja bi ( po gore navedenoj djeci koja ju polaze) rekla da je to skola 'kreativni razvoj'

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    a glede cijene- sa stranica Nacionala:

    “Ova škola namijenjena je onima koji žele i mogu znatno više nego što im to pruža standard državne škole”, kaže Martin-Tino Časl (47), ravnatelj, osnivač i vlasnik prve privatne osnovne škole Kreativni razvoj, koja je nakon sedam godina podstanarstva izgrađena i svečano otvorena u utorak u Šestinama. Dok obilazimo školu, Časl, koji je diplomirao kemiju na PMF-u, te magistrirao biokemiju i doktorirao imunokemiju, odmah napominje da žele raditi na način primjereniji djeci u 21. stoljeću. Po njegovu mišljenju danas su najvažniji ekonomija i strani jezici, i zato treba ostaviti po strani priču o Heleni i Parisu te podučiti djecu o onome što će im omogućiti uspješno uključivanje u bespoštednu životnu utakmicu. Za 26 tisuća kuna godišnje u školi 'Kreativni razvoj' djeca uče četiri jezika, dobivaju...

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

  7. #7
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ne iznenadjuju me jer sam i 'uzivo' cula slicne price :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    pitam za sve privatne osnovne škole u Zagrebu.
    koja je to škola u deićima? koja je cijena takvih škola?
    tnx za info.
    da, to je ta...cure su ti već sve rekle, a i vidla si sama na drugom forumu. bila je ta afera u nacionalu, a i nekakva pucačina prije par godina. e sad, da li su bili kamatari u pitanju ili neki drugi obračuni, ne znam; ali ako ti pucaju oko škole onda to baš i nije tak sigurno mjesto.
    meni se ta škola čini kao idealno rješenje za bogate roditelje koji nemaju baš puno vremena za svoju djecu; netko im napuni glavu sa "odličnim programom" i zamaže oči sa "svi su jednaki" jer nose uniforme (kao ne vidi se razlika među djecom ), javno i pompozno oduzmu par mobitela i to je to-roditelji oduševljeni. kao glavnu prednost navodi se učenje dva jezika od 1. razreda...pa jeftinije mi je onda dijete dodatno upisati na dva jezika u neku školu za strane jezike, kaj ne? mogu birati jezike, termine, intenzitet, isto su male grupe...isto vrijedi i za sport.

    problem je i lokacija; jest da je gore prekrasno, ali ak živiš na drugom kraju grada :/ ne znam kak stoje s prevozom.
    ja sam protivnik izdvajanja djeteta iz njegove sredine, tak da je ovo navedeno moje osobno mišljenje, vjerojatno postoje i roditelji sa dobrim iskustvima....

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ta mi škola sigurno otpada.
    u biti mi je prioritet, kao što rekoh, individualizirani pristup i strpljivi openminded učitelji (super su mi recimo one škole u kojima sjede u krug umjesto u redovima), da nema previše djece u razredu i da im atmosfera nije kao u vojsci.
    nije mi uopće bitno da je privatna.
    jel tražim previše?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ne.

    nasa skola je zasad takva. to sam trazila i mislim da sam dobila.

    a sto se sjedenja tice, mislim da je u svima sad sjedenje u krug i U i sl.

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad svugdje sjede u krug tj ne u krug nego uciteljice redovito razmjestaju klupe u razne kombinacije

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pa dajte malo više od haikua .

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nemoj nas pitat na pocetku godine :D

  14. #14
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ono-koja škola, gdje se nalazi, koliko djece, kakvi su učitelji, na koji način predaju, sve me zanima.

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ondak prvi dojmovi, a podignem topic na kraju polugodišta .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ima ti židovska osnovna škola.
    Primaju i učenika drugih vjera, znam jednu mamu koja je oduševljena. Njena curica krenula prošle godine i u razredu je bilo petoro djece.

    Saznati ću detalje pa napišem.

  17. #17
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mislim da zidovska ove godine ne radi zbog peripetija :/
    al nisam ziher- tu informaciju sam cula prije pocetka sk. godine

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    evo, konkretno, u našoj školi (julija klovića-trešnjevka) klinci tak sjede; ne u krug (tak su bili u 1.razredu) nego 4 klupe spojene u jednu veliku, pa dvoje sjedi s jedne strane, a dvoje s druge. to je tak-tak :/ neki roditelji su se žalili jer im djeca sjede leđima okrenuta prema ploči i stalno se moraju okretati da bi mogli nešto prepisati. također, to je idealno za djecu tipa naš mali jer imaju prostora za brbljanje do mile volje
    djeca se mogu slobodno šetati po razredu, raditi neke duge stvari....nama, iskreno, to ne odgovara. mislim da sve ovisi o djetetu; naš traži puno više pažnje koju mu učiteljica, citiram: "ne može dati" - onda to prerasta u problem jer se on zabavlja kak on hoće :/ ima ih 20 u razredu....ne znam; da me netko pita, ne bi preporučila našu školu; mi se nismo prije baš puno informirali, a i da jesmo ne znam da li bi ga upisali u neku drugu školu jer smo imali još neke stvari na vagi (tipa blizina, ekipa iz vrtića....). mislim da ćemo nekako izgurati tih 8 godina, a do tad štedimo nofčeke za šešeljevu gimnaziju (ak budu ga htjeli primiti ).

    sad ispada da samo pljujem po školi, ima i dobrih stvari; puno školskih i vanškolskih aktivnosti koje su u prostoru škole tak da nema razvažanja po gradu. ne znam ni kakve su druge učiteljice, neke susrećemo na dežurstvu kad dođemo po dijete...doduše pamtimo jedan takav susret kad je učiteljica pitala MMa da li je estonija grad ili država?!? :shock: MM se zgrozio, a veli mu naš mali: "tata, ona ti predaje trećem razredu, ona ti ne mora to znati "

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    juanita, ja sam inace tip koji se lako odusevi pa mi stvarno treba odmak da bih ti napisala vise od haikua.

    ali ovu sam skolu izabrala, izmedju tri. a ova mi je najdalja od kuce.

    nastava je uvijek ujutro. u razredu ih je 20.
    imaju odlicnu pedagogicu koja je i simpa i za suradnju i ne bojim se sukoba i zlostavljanja jer znam da cemo naci rjesenje ako bude trebalo.
    imaju puno slobodnih aktivnosti u skoli.
    uciteljica je taman po mjeri moga djeteta. na prvu loptu nije uopce simpa i malo sam se uplasila kad sam je vidjela, ali moj je sin obozava, njemu taman treba takva jedna sigurna, odmjerena, pravedna, stalozena, dosljedna zena.

    ima i stvari s kojima sam manje odusevljena, ali da ih nema, pitala bih se je li to uopce istina.

    ime skole na pp ako te zanima. ne bih bas da me uciteljica skuzi

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Nandi, je jako hvalio jedan tata, moja stranka.
    klinac je imao problema sa adaptacijom u vrtiću. ustvari nije čak problem bila adaptacija, koliko djetetova nekomunikacija sa ostalom djecom. prošli su tri vrtića pa završili u nekom privatnom na Pantovčaku (glazbeni ili tako nešto).
    Uglavnom kako su se namučili sa vrtićima i krutim tetama, tako su si dali puno truda u pronalaženju pogodne osnovne škole.
    Njihov je izbor Nandi, i jako su zadovoljni.
    Znam da ta škola ima svoje stranice+forum.
    Ako hoćeš mogu pitati tatu ili mamu tog dječaka da li se možete čuti da ti malo podrobnije to objasne, jer ja nisam sigurna jesam li ti dobro objasnila dječakove poteškoće (plus ne znam dal dječak ima neku dijagnozu u tom smjeru ili ne).
    Ono što mi je na brzinu rekao, osim što ih je osam u razredu (ne znam koji je gornji limit), s djecom se radi i tako da oni predmeti koji mu idu rade se pojačano, a oni koji mu ne idu rade se onoliko koliko je potrebno da usvoji znanja i vještine koje su dovoljne za zadovoljavanje programa za tu dob.
    tipa, ako djetetu ide njemački njega će forsirati, a ako mu možda ne ide matematika neće mu stvarati osjećaj manje vrijednosti nego će raditi samo onoliko koliko zbilja mora. Sve to u cilju da dijete stekne pozitivnu sliku o sebi.
    Još jedan primjer, ako je u sportu jako napredan, raditi će tjelesni sa starijima, neće ga ostaviti sa njegovima da se dosađuje.
    sad moram juriti, pp-jaj ako ti mogu još više pomoći.
    predškolarki
    i još jedna našoj terminalki

  21. #21
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    e da, i tata je rekao da to nije škola puna bogataša, ako te to brine.
    po autima se vidi da su ljudi nekakva srednja klasa (koje kod nas na žalost ima malo).
    roditelji dječaka iz moje priče su dva dr. ne znam kolike oni imaju točno plaće, ali znamo da nisu basnoslovne

  22. #22
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    i ja sam cula za Nandi - samo pohvale

  23. #23
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    a monetessori osnovna skola?
    cula sam da je ok, mali razredi, i sl

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja nikad nisam čula za Nandi
    di je to? dajte nam neki link, pliiiizzzz!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    a monetessori osnovna skola?
    cula sam da je ok, mali razredi, i sl
    ja sam čula da klinci poslije imaju dosta problema sa prilagodbom.
    ma ne znam, nervira me kaj se stvara slika da u takve škole idu samo klinci koji su neprilagođeni i koji nisu u stanju završiti "normalnu" školu. mislim da je ta škola super zamišljena i da vani funkcionira odlično, ali da kod nas još nije na tom nivou...

  26. #26
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    koliko košta nandi škola?

  27. #27
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    anki, ja nisam čula da netko kaže kako u privatne škle idu djeca koja su neprilagođena.
    ja sam stavila onaj primjer, ali ne mislim da su ostala djeca s nekim problemom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ma nisam mislila na nikoga tu ; niti na sve privatne škole; nego općenito u javnosti je nekako mišljenje da u montessori i u walfdorfsku školu idu djeca koja su na neki način neprilagođena ili čiji roditelji vole "izvoditi"... barem tak misle ljudi među kojima se ja krećem :/
    mislim da kod nas još nije dovoljno razvijena svijest o važnosti kvalitete školovanja, a s druge strane da kvaliteta usluge koju nude privatne škole nije na razini na kojoj je vani.

  29. #29
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zna li netko koliko je školska godina u Nandiju i ima li kakav "prijemni"?

  30. #30
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    nemam pojma, ali ako ti se ne zove školu pitati ću ja one roditelje
    inače, ako nekog zanima: http://os-nandi.hr

  31. #31

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    kao glavnu prednost navodi se učenje dva jezika od 1. razreda...pa jeftinije mi je onda dijete dodatno upisati na dva jezika u neku školu za strane jezike, kaj ne? mogu birati jezike, termine, intenzitet, isto su male grupe...isto vrijedi i za sport.

    problem je i lokacija; jest da je gore prekrasno, ali ak živiš na drugom kraju grada :/ ne znam kak stoje s prevozom.
    ja sam protivnik izdvajanja djeteta iz njegove sredine, tak da je ovo navedeno moje osobno mišljenje, vjerojatno postoje i roditelji sa dobrim iskustvima....
    Prijateljica je u Kreativnom razvoju imala dijete, pa je procijenila da na engleskom nije apsolutno ništa naučio, da je težište na gore navedenoj "ekonomiji" i da se prvašima često proponiraju po njenom mišljenju neumjesne priče o vrijednosti novca. 2 godine išao..3 u javnu školu..prezadovoljni iako bez uniformi i vrlo komotnog dnevnog boravka. ja osobno nemam iskustva, samo sam glasnik...

    i glasno retorički razmišljam..kako djetetu Rojsa, unuci Mesića ili sinu Pašalića..ne dopustiti prolaz na višu godinu, ako naravno to ne zasluže, a platili su?

  32. #32
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    i glasno retorički razmišljam..kako djetetu Rojsa, unuci Mesića ili sinu Pašalića..ne dopustiti prolaz na višu godinu, ako naravno to ne zasluže, a platili su?
    ja vjerujem da svako dijete koje je upisano u osnovnu, pa i srednju školu ima sposobnosti istu i završiti.
    isto tako vjerujem da se u malim razredima moguće posvetiti svakom pojedinom djetetu, i da svako to dijete može zaslužiti prolaznost. Dakle, nisam sklona vjerovanju da dijete koje nije zadovoljilo prolazi u viši razred. Vjerujem da u privatnim osnovnim školama djeca ne ponavljaju razrede, jer za to jednostavno nema potrebe.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad sam ja bila na razgovoru za posao u jednoj zgb privatnoj školi ,predstavnik uprave mi je rekao da kod njih nema 1 i 2 jer je to privatna škola ....

    virgo opet isto mislimo....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Eto, mi smo isto tako razmisljali o privatnoj skoli (vanka smo i to je normalno i ima ih super), ali smo ipak izabrali dobru javnu skolu, jer kao sto je netko naveo, skola u susjedstvu (kad se kupuje kuca, onda se gleda prvo kakva je skola) mi je odlicna, mogu sudjelovati i stariji ide sa biciklom ili pjeske. Ima puno djece iz susjedstva i idu zajedno. Osjeca se puno ljepse nego da djeca iz susjedstva idu u neku drugu skolu.
    A poslije za srednju skolu, ili dobar fakultet mozemo maksimalno izdvojiti, i mislim da je to bitnije!!

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    eh, i ja bih tako...

    mi IMAMO školu u ulici, 300 metara zračne linije.

    ali... do nje treba prijeći 7 raskršća kroz koja je uvriježeno natjecanje "tko će neregistriranim autom proći brže i bez gledanja ima li koga"...

    i zato ja tražim alternativu jer ne bih mogla živjeti da znam kako mi dijete dva puta dnevno mora proći tom džunglom.

  36. #36

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    i glasno retorički razmišljam..kako djetetu Rojsa, unuci Mesića ili sinu Pašalića..ne dopustiti prolaz na višu godinu, ako naravno to ne zasluže, a platili su?
    I ne nuzno samo djeci ajmorec poznatih osoba, nego bilo kojem djetetu ciji roditelji su platili...

    Upravo zbog spomenutog, osobno NIKAD ne bih radila u privatnoj skoli, a jos manje dijete upisala u istu.

  37. #37
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    al- nazalost- ti 'prolazi razreda zato kaj ti je tata/mama xy' se dogadjaju i u drzavnim skolama :/
    hocu rec- ne mislim da je to specificno za privatne skole (mada se sigurno cesce dogadja)...

  38. #38

    Početno

    Htjedoh još pripomenuti neke refleksije..mi smo mala zemljica bez tradicije privatnih škola. Zemlja u kojoj pa već u drugom koraku svatko svakoga zna i svatko je nečiji "pajdo". Mislim da još nema te sigurnosti, trajnosti, tradicije i takve razine neovisnosti da bi takve skupocjene škole bile lišene suptilnih nepisanih ucjena..i spremnosti na beskompromisno valoriziranje znanja...
    Te privatne škole, koliko imam prilike čuti, prilično "životare" usprkos visokim školarinama jer individualizirani pristup..košta..Stoga moraju zadržati broj đaka usprkos svemu. I nekako matematičkom indukcijom zaključujem..da ću dijete upisati u javnu školu..

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Iskustvo moje dobre prijateljice, prof. geografije, koja je kratko radila u jednoj privatnoj osnovnoj školi: Jednom djetetu se USUDILA dati trojku nakon čega je tata-pekar stigao vrlo ljutit u školu i ravnatelju rekao da ne plaća on školarinu n-kuna da bi mu dijete imalo tri. Ravnatelj je pozvao prof. i naložio ispravak ocjene. Žena je to napravila i dala momentalni otkaz. Danas radi u državnoj školi, muku muči sa srednjoškolcima, ali je zadovoljnija. U njenu školu svake godine prijeđe određeni broj učenika iz privatnih srednjih škola i ona kaže da je nivo znanja koje ta djeca imaju tako nizak da rijetki prođu razred.

  40. #40
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Iskustvo moje dobre prijateljice, prof. geografije, koja je kratko radila u jednoj privatnoj osnovnoj školi: Jednom djetetu se USUDILA dati trojku nakon čega je tata-pekar stigao vrlo ljutit u školu i ravnatelju rekao da ne plaća on školarinu n-kuna da bi mu dijete imalo tri. Ravnatelj je pozvao prof. i naložio ispravak ocjene. Žena je to napravila i dala momentalni otkaz. Danas radi u državnoj školi, muku muči sa srednjoškolcima, ali je zadovoljnija. U njenu školu svake godine prijeđe određeni broj učenika iz privatnih srednjih škola i ona kaže da je nivo znanja koje ta djeca imaju tako nizak da rijetki prođu razred.
    Takve priče sam nekoliko puta čula od svojih bivših studenata i studentica koji su se zaposlili u privatnim školama. Jedna studentica je zbog toga dala otkaz iako nije imala drugi posao, a drugi su izdržali dok nisu našli posao u državnim školama.

  41. #41
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Iskustvo moje dobre prijateljice, prof. geografije, koja je kratko radila u jednoj privatnoj osnovnoj školi: Jednom djetetu se USUDILA dati trojku nakon čega je tata-pekar stigao vrlo ljutit u školu i ravnatelju rekao da ne plaća on školarinu n-kuna da bi mu dijete imalo tri. Ravnatelj je pozvao prof. i naložio ispravak ocjene. Žena je to napravila i dala momentalni otkaz. Danas radi u državnoj školi, muku muči sa srednjoškolcima, ali je zadovoljnija. U njenu školu svake godine prijeđe određeni broj učenika iz privatnih srednjih škola i ona kaže da je nivo znanja koje ta djeca imaju tako nizak da rijetki prođu razred.
    Takve priče sam nekoliko puta čula od svojih bivših studenata i studentica koji su se zaposlili u privatnim školama. Jedna studentica je zbog toga dala otkaz iako nije imala drugi posao, a drugi su izdržali dok nisu našli posao u državnim školama.
    ja priznajem da sam ispala totalna naivka po pitanju ove teme.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Moja prijateljica je bila profesorica informatike u jednoj zagrebačkoj privatnoj gimnaziji. Kao što je mim napisala, nije dolazilo u obzir da netko dobije trojku, a učenici nisu imali blage veze ni o čemu. Profesori uopće nemaju autoriteta (što više, učenici ih otvoreno vrijeđaju) jer se jako dobro zna tko koga plaća. Njene priče su bile čisti užas, dala je otkaz nakon jednog polugodišta (dala bi i prije ali ugovorom je bila tako vezana). I ona je imala "divan razgovor" s ravnateljem i jednim tatom-automehaničarom koji se došao potužiti radi ocjene. Tatu uopće nije zanimalo kakve sočne psovke joj je upućivao njegov sin.

    Žalosno je da je stvarnost takva, jer ono što ta gimnazija nudi "na papiru" je zaista dobro - individualizirani pristup, učitelji su cijeli dan dostupni, potpuna informatiziranost, ručak u obližnjem restoranu, izleti... ma sve divno.

    Svako polugodište se u toj gimnaziji mijenjalo pola nastavničkog kadra, jer profesori jednostavno nisu mogli podnašati takvu situaciju. Uglavnom, ja bi predložila onima koji razmišljaju o upisivanju djeteta u privatnu školu da provjere kada su zaposleni učitelji koji trenutno tamo rade. Sudeći prema iskustvima iz ove gimnazije, to je dobar pokazatelj (ne)kvalitete škole.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kad sam ja bila na razgovoru za posao u jednoj zgb privatnoj školi ,predstavnik uprave mi je rekao da kod njih nema 1 i 2 jer je to privatna škola ....

    virgo opet isto mislimo....
    da sesamocitiram od prošle subote,jer vidim da sad ima još istomišljenika

    ta ista gđa ravnatejlica mi je ponudila plaću od 1500 kn za 8 satno radno vrijeme 2001 godine

    to što sam joj ja rekla kamo može sa to plaćom nije za ovako fini forum

  44. #44
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    u biti mi je prioritet, kao što rekoh, individualizirani pristup i strpljivi openminded učitelji (super su mi recimo one škole u kojima sjede u krug umjesto u redovima), da nema previše djece u razredu i da im atmosfera nije kao u vojsci.
    nije mi uopće bitno da je privatna.
    jel tražim previše?
    mamma juanita, mi ovo imamo u drzavnoj skoli 20 ucenika u razredu, sjede u krugu, pa malo sjede u "cvijeticima", pa malo u redovima... timski rad je naglasen, vidim da su uveli mentalne mape za neke predmete, svako malo su na nekom malom izleticu ili u nekoj zgodnoj setnji kroz kvarta (za vrijeme boravka), uciteljica iz boravka radi svasta zgodnoga s klincima, a na razgovorima s uciteljicom mi je jasno kako ona "kuzi" moje dijete i pristupa njemu tocno kako treba (pa pretpostavljam da je tako i s ostalim djacima). Ja sam prezadovoljna. I lokacija je skroz neka normalna (ne iza nekog brijega pa jos malo...)

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Moja su saznanja, o ovoj temi, jedanaka već navedenima. Nekoliko mojih kolegica je radilo u privatnim školama. Nisu imale nikakvu autonomiju i morale su raditi na način koji je odgovarao vlasnicima škola i roditeljima učenika. Đaci su ih ismijavali ne propuštajući priliku da im naglase da one žive od novca koji daju njihovi roditelji. Nemam dodatnih komentara!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    E da, i zaboravila sam napisati da sam o židovskoj osnovnoj školi čula sve najbolje.

  47. #47
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Drage cure, mogla bih napisati čitav esej o svom lošem iskustvu s jednom privatnom školom. Odmah se ograđujem od generalne osude svih privatnih škola, jer sigurno ima i pozitivnih iskustava, ali ono što sam ja proživjela zaista teško itko može povjerovati.
    Radila sam kao profesor u toj školi (u njoj je oš, gimnzija i vrtić- 3 U 1)- nema nikakvih priručnih sredstava osim ploče- sve sam sama nosila od doma, čak ni fotokopirke, o računalu da ne govorim, bez TV-a, bez kazića (a zaista mi je trebao kao prof. jezika), usred zime radijatori gotovo hladni, tako da smo pod odmorom navlačili rukavice, djeca su znala za užinu dobiti pola banane ili četvrtinu jabuke. :shock:
    Ne dao ti Bog proturiječiti ravnatelju ili kojem roditelju- ocjene se zaključuju olovkom, pa poslije korigira tko kako želi (roditelji u suradnji s ravnateljem bez znanja profesora).
    Ravnatelj je strah i trepet, uveo kamere u učionice da malo nadgleda situaciju, upada na sat kad želi i poziva profesore na red (pred djecom), djeca ne poštuju profesore nimalo, opći kaos jednom riječju.
    Profesori su prijavljeni na minimalac- zapravo svega ih je par prijavljeno, ostali su honorarci. Mijenjaju se svakih par tjedana, otkazi pršte sve u šesnaest...
    Najsretnija sam bila kad sam sama dala otkaz i zadnji put prošla kroz ta vrata. To mi je definitivno jedno od najtraumatičnijih iskustava u životu i žalim sve roditelje koji misle da će plaćanjem priuštiti djetetu bolje školovanje. To u našem sistemu teško može biti sretno rješenje, jer većina tih ravnatelja vidi u tome samo biznis i zaradu, a o kvaliteti rada s djecom nitko uopće ne brine. Kaj da vam velim, nitko me nije niti pitao, niti vidio moju diplomu, mogao mu je doći bilo tko s ceste i uzeli bi ga jer u tom trenu nisu imali izbora. Ma, strašno i prestrašno.
    Ne moram vam ni napominjati da su đaci sve od reda djeca političara, pjevača, veleposlanika, odvjetnika... a u školi jad i bijeda. Izvana huj- iznutra fuj!
    Molim vas da, ako se odlučite bilo na privatnu školu, bilo na vrtić, dobro provjerite iskustva drugih roditelja ili profesora, da dobro odvažete situaciju, jer je sve puno pohlepnih i beskrupuloznih ljudi koji gomilaju bogatstvo na štetu naivnih roditelja i, nažalost, njihovih najmanjih i najmilijih.

  48. #48
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mama ju, ako dobro razumjem sto ti trazis, mislim da bi bilo bolje pogledati montessori ili waldorf skole, ako takve postoje u zagrebu.

  49. #49
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajme, pa meni nije uopće stizala sve ove dane obavijest o odgovoru na temu :shock: .
    sad sam slučajno naletjela na sve vaše postove, javim se kad proučim.

  50. #50
    A3

    Početno

    Nandi košta 1600 kuna mjesečno. Tamo ide jedno od moje djece i to zato što ima poteškoća u učenju i svladavanju gradiva. Rješenje o individualnom pristupu u javnoj osnovnoj školi pada u vodu kad je u razredu 30 učenika /isprobano/. Sada je u razredu u kojem ih je osmero. I posve se poštuju individualne sposobnosti i mogućnosti učenika. I ne, nije elitna i nije /samo/ za bogataše. Nastava je u smjenama, nema boravka, škola je u Gračanima, kome treba, ima organiziran prijevoz /koji se dodatno plaća/.
    Ako još koga kaj zanima, može na pp.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •