Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 185 od 185

Tema: Ne volim dojenje!

  1. #151
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, ako žena doji drugo dijete onda valjda smatra da može hendlati još za sad. Izdajanje je takva tlaka (skupa s pranjem bočica), a ad je tako skup. Ovo je najpraktičnije bar dok dijete ne dogura do 1g. Osim toga, ja njen post uopće nisam shvatila kao traženje rješenja za muku već čisto kao sudjelovanje u temi s obzirom na uvodni post, da se žena ima gdje doći i pojadati i priznati osjećaje koji nisu sve super u vezi dojenja.
    Napisala je da ne zna nista o AD-u i da zeli dijete hraniti majcinim mlijekom. Uz to, stvarno ne voli dojenje.

    Stoga... izdajanje je sasvim ok solucija, ako zeli i ima vremena. Naravno, ako moze i dalje hendlati ovako, onda ce dojiti.

  2. #152
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Teško mogu zamisliti da bi izdajanje nekome moglo biti manje gadljivo. Vuče vrh bradavice, i cijelu je izobliči, manje je učinkovito, duže traje ako je refleks otpuštanja slab, i još ako ti se ruka izmakne proliješ par kapi po sebi dovoljno da osjetiš svu ljepljivost mlijeka. Zatim dolazi logistika oko pohranjivanja mlijeka, ispiranja bočice i pitanja hoće li je dijete prihvatiti.

    Naravno, možda se varam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 31.03.2017. at 00:32

  3. #153
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni se cini da bi izdajanje osobe kojoj se gadi dojenje tesko moguce iz prostog razloga sto se za izdajanje zaista treba opustiti da bi let down krenuo i sesija izdajanja bila uspesna, a bez efikasnog izdajanja ne mozes nahraniti majcinim mlekom dete od 7 meseci. Drugo je izdajanje za stimulaciju na pocetku dojenja, kad nije previse bitna kolicina.
    Ja bih na Tiinom mestu 'izdrurala' jos malo, i bila ponosna sto sam dojila toliko dugo u datim okolnostima.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moji oboje su se budili sto puta noću dok su dojili i oboje su se prestali buditi kad su prestali dojiti.
    no, ja točno znam u čemu je kvaka, nije u dojenju :D
    znala sam i onda, al badava.
    dakle, uspavljivala sam ih s cicom.
    i, što kaže zuska i am, oni se probude noću i ne znaju se sami uspavati, a povezuju spavanje s cicom.
    to je najsličnije dudi. neka djece se probude noću i traže dudu, staviš im dudu i opet spavaju.
    ja sam im stavljala cicu
    naročito kad su veći, preko godine dana.
    tako da tiia, to sigurno možeš riješiti, a da ne prestaneš dojiti ako nećeš.
    kad već ja nisam uspjela (a imala sam neke pokušaje), probaj ti. možda uspiješ riješiti nespavanje ako makneš uspavljivanje s cicom.
    Evo, ja sam točno u ovoj fazi i s oboje je upravo to bio problem. Dojila sam prvo 23 mjeseca, drugi sad ima 23 mjeseci. I ja dojim doslovno posvuda, osim u restoranu i inim mjestima gdje stvarno nije prihvatljivo. U drugim situacijama pokrijem se gazom. Al, u našem naselju svi doje posvuda, mi smo vrlo netipični i neopterećeni.
    Kli_kli, slažem se u potpunosti s ovim o dugodojiljama i (ne)spavanju.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 04.04.2017. at 14:20

  5. #155
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moja frendica je dojila u crkvi za vrijeme vjencanja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.04.2017. at 07:11

  6. #156
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Ne dojim vise od mj dana.
    :amen:
    :viski:
    Izdrzala do njenih godinu dana.
    Nebi.vise mogla bi sekunde dojiti.
    sretno svima!!!

  7. #157

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Oduvijek sam na dojenje gledala kao nešto najprirodnije i najbolji ulog u zdravlje naše djece. Gledala sam sestru i šogoricu, pa i druge kako doje bez problema i bila sam uvijerena sa ću i ja tako, međutim nakon početne prepunjenosti dojki još u rodilištu pa zatim prijeteći mastitis pri povratku kući rezultiralo je mojim paničnim strahom od zastoja. A zastoje imam skoro svaki tjedan jer imam hiperprodukciju mlijeka, posebice na lijevoj dojci koja je konstantno prepuna. Ne znam dali je tome krivo moje početno izdajanje i masiranje kvrga nakon poroda, ali smatram da se ponuda i potražnja trebala već uspostaviti nakon gotovo 3 mjeseca. Predivno mi je viditi moju curicu kako napreduje i raste zahvaljujući isključivo mom mlijeku, ali moje psihičko stanje je svaki dan sve gore jer ne vidim poboljšanje ni izlaz iz moje situacije

  8. #158
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Pogledaj imaš li blister negdje koji ne da da mlijeko ide van na taj kanalić, nazovi Rodin sos broj (ima na nj stranicama).

  9. #159
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    florflor, nazovi rodin telefon. Ako ti što znači, i meni je bilo tako... ja sam mastitise znala imati i kad je beba bila stara 8 mjeseci... imala sam netipično dijete koje je vrlo često osciliralo u neprekidnom cicanju par sati u komadu s kratkim pauzama između dojenja i kad bi nakon takvog najcicavanja zaspalo na par sati... vječno sam se borila s mastitisima, ali nakon nekog vremena sam brzo naučila prepoznavati kad bi mi mogao doći i već sam se izvještila kako ga se riješiti. Doduše, ponekad je trebalo i do 3-4-5 dana da razbijem kvrgu, ali bitno je bilo da stalno radim na tome da to riješim.

    Ne smijem ni reći koliko dojim (ali evo reći ću, 9 godina skoro bez pauze - svako dijete po cca 3 godine).

    U svakom slučaju, ako imaš volju i želju nastaviti, nazovi rodin telefon za pomoć oko zastoja.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala vam na savjetima, mislim da nije blister jer nikad nemam bijele točkice i zastoj desi svaki put na drugoj dojci i na drugom mjestu na dojci (češće na desnoj).

  11. #161
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    florflor, ja sam s drugim detetom celu prvu godinu a dobar deo druge provela u mastitisima, hiperproduckiji, s kvrgama, temperaturama, i sl. Nekad je prosto tako, puno je faktora. Kupus pomaze. S ostalima je bilo hiperprodujcije, ali s drugim je bilo posebno opako. Potpisujem Bubilo, sve s ovim da je i mene sramota reci koliko dugo dojim. Pozovi SOS i nauci kako preduhitriti mastitis, i kako ga se najbrze resiti kad se desi, specificno za tvoje telo i tvoju bebu.

  12. #162
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj florflor prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam na savjetima, mislim da nije blister jer nikad nemam bijele točkice i zastoj desi svaki put na drugoj dojci i na drugom mjestu na dojci (češće na desnoj).
    Jesi se cula s nekim na SOS telefonu?

    Mozemo i ovdje, ali na telefonu ce svakako biti brze. U SOS grupi na Facebooku je guzva, tamo ces takodjer cekati.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Željela bih vam zahvaliti na savjetu u vezi blistera. Prije vašeg savjeta nikad nisam gledala dali ih imam jer sam blister zamišljala kao nešto veliko koje ne možeš a da ne primijetiš. Otkad sam zadnji put pisala prošlo je 2 mjeseca i ja i dalje skoro svakodnevno imam zastoje i kvrge ali sam obratila pažnju na blistere i zaista shvatila da 70% mojih zastoja uzrokuju mikro blisteri koje nađem sa povećalom, istisnem ih kao prištić i mlijeko krene. Sad bih još željela shvatiti zašto se tako često stvaraju i kako da to prestane. Zaista ne mogu više ovako i razmišljam o prestanku dojenja iako ne bih htjela.

  14. #164
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Sad si si možda već oštetila tkivo ako stalno stišćeš bradavice.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 31.10.2019. at 14:47

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj florflor prvotno napisa Vidi poruku
    Željela bih vam zahvaliti na savjetu u vezi blistera. Prije vašeg savjeta nikad nisam gledala dali ih imam jer sam blister zamišljala kao nešto veliko koje ne možeš a da ne primijetiš. Otkad sam zadnji put pisala prošlo je 2 mjeseca i ja i dalje skoro svakodnevno imam zastoje i kvrge ali sam obratila pažnju na blistere i zaista shvatila da 70% mojih zastoja uzrokuju mikro blisteri koje nađem sa povećalom, istisnem ih kao prištić i mlijeko krene. Sad bih još željela shvatiti zašto se tako često stvaraju i kako da to prestane. Zaista ne mogu više ovako i razmišljam o prestanku dojenja iako ne bih htjela.
    Hiperprodukcija mleka je svakako jedan od uobičajenih uzroka.
    Drugi čest uzrok je pritisak na dojke. Pritisak bilo čega: deteta koje dugo nosiš uz sebe, grudnjaka, tašne, uske majice danju, pidžame noću, ili ako si zaspala tako da si svojom težinom pritisnula makar i mikro delić tkiva dojke... kod žena koje su sklone zastojima bukvalno i najblaži pritisak može biti okidač.
    Postojanje adenofibroma u grudima pre trudnoće isto može biti jedan od uzroka, jer neki od njih mogu fizički blokirati kanaliće u kombinaciji sa pritiskom na grudi.
    Veliki razmaci između podoja takođe, npr. ako dete prespava dva sata duže od uobičajenog ritma...ili kombinacija kao kod Bubilo, par sati na sisi, pa devet sati spavanja, to je garantovan preduslov za prepunjenost mlekom.
    Soor isto može biti uzrok, koliko se sećam, i verovatno još ponešto. Meni je uzrok uvek bila kombinacija adenofibromi+nezgodna poza pri spavanju+neočekivan razmak među podojima. Slično kao i ostale na temi, prvu godinu dojenja sam provela u konstantnim zastojima i kvrgama...Nije to toliko neuobičajeno.
    Ako ti zastoji mahom prolaze bez temperature i relativno se lako rešavaju, nemoj biti obeshrabrena. Što je beba starija i krupnija, jače će vući mleko i zastoji će se lakše i brže rešavati, a učestalost će se značajno smanjiti. Ono što uvek možeš da uradiš je da izbegavaš pritisak na grudi koliko možeš, izbegavaš prevelike razmake između podoja, a koliko se sećam bio je na Rodinoj stranici i neki savet u unošenju dodatnog lecitina kao preventive zastojima, ja nisam nikad probala tako da svog iskustva o tome nemam.
    U svakom slučaju, daj sebi i bebi šansu još mesec-dva, ukoliko zastoji nisu suviše dramatični, dosta beba naglo izraste nakon šestog sedmog meseca i mogu puno pomoći mami u rešavanju zastoja .

  16. #166
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Da mi je netko rekao da cu se sa trecim djetetom toliko napatiti sa dojenjem... rekla bih mu da je lud i zna li da sam dvoje djece skolski od-dojila.

    Sve je pocelo opisano u temi ispod, kada su nas razdvojili dan nakon poroda i 5 dana smo proveli razdvojeni, bez dojenja. Ja sam se nasla u predmastitistnom stanju, pokusavala izdajati, na kraju me je savjetnica za dojenje dva puta rucno izdojiila - jako jako bolno iskustvo!

    Od tog prvoj dojeceg dana ostale su mi manje ragade - desna dojka je bila u tezem stanju, sa jacim zacepljenjima.

    Po povratku doma poceli smo sa dojenjem sa silikonskim sesiricima (oboje djece tako dojila, imam velike grudi sa mnogo masnog tkiva i ravne bradavice), medjutim tri dana je islo tesko uz takve cirkuse i peripetije - da ne idem u detalje, otkrili smo da je rijec o pogresnim sesiricima i zamijenili za druge koje je bebac odmah prihvatio i dojenje ide neusporedivo bolje.

    Ali meni su ostali strasni bolovi u desnoj dojci. Bradavica je bolna, bez vidljivih ostecenja, osim na jednom mjestu gdje se nalazi malena smedja kvrgica (istu takvu imam i na lijevoj dojci, ali bez znacajnijih problema).

    Podoji su prestrasno bolni, probada me kroz pazuh u kicmu, onaj prvi hvat me tjera na vikanje od boli, nakon podoja u bradavici i dojci ostaju zarenje i bol. Olaksanje mi donose topli vlazni oblozi i zagrebacki melem na bradavici te vruci oblog na dojci tijekom podoja na mjestu gdje probada.

    Pokusala sam mazati daktanolom i topiti bradavicu u slanoj otopini, ali oboje je rezultiralo zarecim ostecenjima na bradavici, pogotovo daktanol, on je iste sekunde poceo strasno peci i vrh bradavice je pobijelio/pozutio kao da se rastopila koza.

    Na dojci ne primjecujem nikakve kvrge zastoje ili slicno.

    Ne znam sto da radim, dan mi prodje u oblozima i mazanjima izmedju podoja. Mlijeka imam, a od muke bih mu najradije bocu zamutila, ne znam sto mj vise odrzava volju

  17. #167
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je netko rekao da cu se sa trecim djetetom toliko napatiti sa dojenjem... rekla bih mu da je lud i zna li da sam dvoje djece skolski od-dojila.

    Sve je pocelo opisano u temi ispod, kada su nas razdvojili dan nakon poroda i 5 dana smo proveli razdvojeni, bez dojenja. Ja sam se nasla u predmastitistnom stanju, pokusavala izdajati, na kraju me je savjetnica za dojenje dva puta rucno izdojiila - jako jako bolno iskustvo!

    Od tog prvoj dojeceg dana ostale su mi manje ragade - desna dojka je bila u tezem stanju, sa jacim zacepljenjima.

    Po povratku doma poceli smo sa dojenjem sa silikonskim sesiricima (oboje djece tako dojila, imam velike grudi sa mnogo masnog tkiva i ravne bradavice), medjutim tri dana je islo tesko uz takve cirkuse i peripetije - da ne idem u detalje, otkrili smo da je rijec o pogresnim sesiricima i zamijenili za druge koje je bebac odmah prihvatio i dojenje ide neusporedivo bolje.

    Ali meni su ostali strasni bolovi u desnoj dojci. Bradavica je bolna, bez vidljivih ostecenja, osim na jednom mjestu gdje se nalazi malena smedja kvrgica (istu takvu imam i na lijevoj dojci, ali bez znacajnijih problema).

    Podoji su prestrasno bolni, probada me kroz pazuh u kicmu, onaj prvi hvat me tjera na vikanje od boli, nakon podoja u bradavici i dojci ostaju zarenje i bol. Olaksanje mi donose topli vlazni oblozi i zagrebacki melem na bradavici te vruci oblog na dojci tijekom podoja na mjestu gdje probada.

    Pokusala sam mazati daktanolom i topiti bradavicu u slanoj otopini, ali oboje je rezultiralo zarecim ostecenjima na bradavici, pogotovo daktanol, on je iste sekunde poceo strasno peci i vrh bradavice je pobijelio/pozutio kao da se rastopila koza.

    Na dojci ne primjecujem nikakve kvrge zastoje ili slicno.

    Ne znam sto da radim, dan mi prodje u oblozima i mazanjima izmedju podoja. Mlijeka imam, a od muke bih mu najradije bocu zamutila, ne znam sto mj vise odrzava volju
    A kaj kažu savjetnice?
    Mene je dosta dugo probadalo, nekih više od mjesec dana, dok se nisu kanalići proširili valjda.
    Sve zvijezde sam vidjela. A četvrto dijete.

  18. #168
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Nisam pitala, zato sam ovdje pisala. U ocaju sam pocela mazati bradavice Nistatin kapima, smijem li ujedno i melem koristiti, jako mi pomaze? Zna li tko?

  19. #169
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da smijes iako je lanolin bolji. Meni to tvoje i zvuci ko gljivice, nadam se da ces se brzo rijesiti boli.

  20. #170
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Koristim i purelan, ali melem mi se pokazao neusporedivo bolji. A za purelan je netko na forumu napisao da ne smije na gljivice (procitala ovih dana), zato pitam.

  21. #171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Mamice nisam savjetnica, al rekla bih da smijes melem.

    Meni je kod soora pomogao royazol.

  22. #172
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Drzi se draga mamice

  23. #173
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mamice, savjetnice u Rodinoj grupi na fb ne preporučuju melem za bradavice, a i ako se koristi obavezno ga isprati prije podoja.

  24. #174
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Poslala sam zahtjev za grupu... zna li netko kada se moze ocekivati poboljsanje? Pijem brufene od jucer inace dojim uz suze. Probadanje unutar dojke se znatno smanjilo, ali zarenje bradavice prilikom podoja i nakon je nepodnosljivo. Namazala sam danas samo jednom purelanom ne bi li ublazila taj osjecaj zarenja i suhoce i isprala ga ubrzo. Perem grudi i kapam nistatin svaki put kada maleni zaspi...
    Njemu sam dvaput ocistila usnu supljinu (mada nema nista unutra) i sinoc dala na vrh zlicice malo daktanol gela. Imam osjecaj da samo eksperimentiram u ocaju sa oboma i da mi je najbolje sutra lijecniku otici

  25. #175
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Svakako odi liječniku. I držim fige da brzo, brzo prođe.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Nemam savjet, samo suosjećam.
    Prvo dvoje isto školski, s trećim sam isplakala more ... (napola otkinute bradavice...)
    ne sjećam se koliko je trajalo (oko dva mjeseca), i onda je krenulo nabolje... dojila do druge godine

    Sretno dalje!

  27. #177
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Mamice otidji lijecniku i drz se!

  28. #178
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Hvala svima na podrsci!

  29. #179
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni se to dogodilo prije 10 godina
    da te ne utješim, nikad nisam saznala razlog, jednostavno je jednog dana prošlo
    isto sam mislila da su gljivice, ali osim boli nije bilo nikakvih drugih simptoma
    a bol prestrašna, cijela dojka, pa preko ruke, pazuha, sve do leđa
    plakala sam svaki put kad bi dojio na tu dojku
    trajalo je 4 faking mjeseca, uopće ne znam koji me vrag tjerao da to trpim
    išla sam dr.opće prakse (ništa), ginekologu (ništa), pedijatru (tamo mi rekli da su gljivice, terapija nije pomogla)
    jednog dana je samo prestalo
    s drugim djetetom se nije ponovilo

    i 10 godina nakon, mojoj frendici se dogodi ista stvar, gotovo isti simptomi
    i u jednoj bolnici su joj rekli da beba ima minimalno skraćen frenulum (al fakat minimalno, uopće se ne radi o nekoj patologiji) i da to uzrokuje bol
    malom su capnuli frenulum i nakon toga joj je bol nestala

    ne znam jel i kod mog bio isti uzrok, ali ne bi me iznenadilo
    ako jeste bio frenulum u pitanju, moguće da je jednostavno jezik dovoljno narastao pa je zato bol prestala

    eto, nadam se da će ti nešto od toga koristiti

  30. #180
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Da stavim mali update.

    Uz pomoc brufena smo izdrzali jucer i danas. Dakle, kada popijem brufen (600 mg ujutro i navecer), dojenje je potpuno bezbolno, prekrasno, kakvo i treba biti. Kada popusti djelovanje, bol je definitivno laksa - nema vise onog probadanja i boli unutar dojke, po ledjima, samo lagano zarenje u bradavicama. Ali moram napomenuti da mi se taj osjecaj zarenja "premjesta" po bradavicama, grudima, cak i po trbuhu i dlanovima (na trenutke se pojavi i nestane).

    Pocela sam bila sa nistatin kapima i onda sam odlucila opet isprobati daktanol gel koji mi je prvi put sprzio bradavicu. Dobro sam ga podnosila citav dan, da bi me veceras opet iziritirao pa sam ga opet isprala i stavila nistatin kapi.

    Bebacu dvaput dnevno na vrh zlicice nanesem daktanol i onda on to jezikom mljacka po ustima (koja su i dalje cista btw).

    Od doktora sam odustala jos koji dan iz prostog razloga jer mi ne pada na pamet nitko tko mi se cini dovoljno strucan i upucen kome bih se obratila, barem ne upuceniji od ovog foruma.

    Nastavljamo dalje...

  31. #181
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni se to dogodilo prije 10 godina
    da te ne utješim, nikad nisam saznala razlog, jednostavno je jednog dana prošlo
    isto sam mislila da su gljivice, ali osim boli nije bilo nikakvih drugih simptoma
    a bol prestrašna, cijela dojka, pa preko ruke, pazuha, sve do leđa
    plakala sam svaki put kad bi dojio na tu dojku
    trajalo je 4 faking mjeseca, uopće ne znam koji me vrag tjerao da to trpim
    išla sam dr.opće prakse (ništa), ginekologu (ništa), pedijatru (tamo mi rekli da su gljivice, terapija nije pomogla)
    jednog dana je samo prestalo
    s drugim djetetom se nije ponovilo

    i 10 godina nakon, mojoj frendici se dogodi ista stvar, gotovo isti simptomi
    i u jednoj bolnici su joj rekli da beba ima minimalno skraćen frenulum (al fakat minimalno, uopće se ne radi o nekoj patologiji) i da to uzrokuje bol
    malom su capnuli frenulum i nakon toga joj je bol nestala

    ne znam jel i kod mog bio isti uzrok, ali ne bi me iznenadilo
    ako jeste bio frenulum u pitanju, moguće da je jednostavno jezik dovoljno narastao pa je zato bol prestala

    eto, nadam se da će ti nešto od toga koristiti
    Mozda bi mogao biti taj frenulum, ako je genetski izrazen, sa MM strane gotovo svi muskarci ga imaju.

    Jedva cekam prvi posjet pedijatrici, da vidimo sto imamo od ove muke. Pa neka mu pogleda i taj frenulum. Vec imamo dijagnozu prvog (najblazeg) stupnja hidronefroze i upozorili su nas na moguce nenapredovanje djeteta na kilazi, mislim da mi je sve to skupa sa postporodjajnim hormonima dodatno opterecenje i stres, budemo vidjeli za desetak dana sto ce biti na kontroli.

  32. #182
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Evo, red je da javim, ali uspjeli smo se rijesiti bolova i zarenja. Cetvrti dan uspjesno dojimo bez brufena, uz puno pranja, zracenja i mazanja bradavica (kombiniram nistatin kapi i daktanol gel jer mi nistatin previse isusi bradavice, a daktanol ih iziritira i pece nakon nekoliko nanosenja).
    Preporucujem svim curama koje rijesavaju ovaj problem da si pomognu brufenom, meni su bolovi zaista bili neizdrzivi i radije sam ga pila tih par dana kako bih mogla dojiti i ne iscrpljivati se previse nego da se patim i eventualno odustanem od dojenja.
    Takodjer, osim vas cura sa foruma, ogromna, neizmjerna podrska mi je bio MM. Na sebe je preuzeo sve kucanske poslove, stalno trcao u ljekarnu po nove preparate, hrabrio me, podrzavao da ustrajem, tjesio.. ne mogu vise niti nabrojati sve sto je cinio da mi pomogne. Da sam imala uza se nekoga tko bi mi ponudio da se rijesim patnje bocom, sigurno bih pokleknula, umor i bol su zaista bili preveliki. Sada idemo dalje, paziti koliko dobivamo na tezini (cini mi se da ce to biti iduca prepreka).

  33. #183
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Mamice divnooo
    Sretno dalje! bravo za muzica

  34. #184
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    A vazno je imati i prodojecu pedijatricu! Vratili smo se s kontrole, u 26 dana napredovao je 280 gr. Ali buduci da joj izgleda zadovoljan, hidriran, ruzicast i ima dosta punih pelena, predlozila je da nastavimo forsirati iskljucivo dojenje na zahtjev i da mu damo sansu, a ona nam stoji na raspolaganju kada god zelimo da dodjemo da ga izvagamo i popratimo. Idemo dalje!

  35. #185
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Baš mi je drago, mamice

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •