Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 222

Tema: ZPB 05 (6. dio)

  1. #1
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Nama ne smeta...kad bi čekala da Ivanu prestane curiti nosić nikada nikamo ne bih išla...nama je to pod normalno pa sam i zaboravila pitati. Temperaturu nema, u vrtić smije. Iz nosića mu curi vodenasto, nema nikakvu upalu ili tak nekaj...

    Ali razumijem ako se netko boji nas malih šmrkavaca, no hard feelings..., a ako se dogovorimo za četvrtak možda i nosići prestanu...(samo da ovi drugi onda ne počnu)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ja sam za susret (kava, sto vec). Glasam za utorak, ali i cetvrtak mi je izvediv. Petak ne mogu jer putujem za Rijeku. Istok grada-super.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ne smetaju nam smrkavi nosici, a najvise nam pase cetvrtak.
    Maksimir mi se cini super ideja, bas smo danas bili tamo u parkicu i bilo nam super!

  4. #4
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    e a vi bi to poslijepodne ili kako?
    znate vi koako je doći u špici sa zapada na istok?
    bolje da krenem odmah sad.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    josie
    Meni pase i prijepodne, ali mislim da yasmin moze tek poslje 4.

  6. #6
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Josie...potpuno te razumijem, meni je neki dan do Folke trebalo 45 minuta...već smo preslušali Telefonsku priču, Pipa, zZnatiželjnog maka i pol Tri praščića


    U četvrtak bih mogla i ranije, no čini mi se da tanja može tek od dva na dalje.
    ujutro ne mogu niti jedan dan...osim nedjelje
    uff... u slučaju da se ipak ne uspijemo dogovoriti sve skupa, Mamasita do kada si ti u zg?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Do subote...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    ili mozda do nedjelje.

  9. #9
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    i pol Tri praščića

    jednog i pol praščića..

    ajde se vi dogovorite dubravanke, nevezano za mene pa ćemo nešto smisliti.
    nemojte sada sve propustiti jer se jua nećkam. :/

  10. #10
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    samo da prijavim da smo sin i ja a i mm svi u komi satralanaS neka viroza

    sorry

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ljudi cetvrtak je a mi nista. Ja mogu danas tek iza 4, naravno u vrijeme spice ili kasnije. Koliko vidim ostali smo josie, mamasita i ja. Mommy, sto je s tobom, ima li jos tko? Meni nije frka voziti se tijekom spice, a Filip obicno spava do 4 (u zadnje vrijeme) pa se mozemo naci i negdje blize gradu. Mi na spavanje idemo tek oko 9, pa moze i kasniji date, tipa iza 6 kad vise nije tolika guzva. Jedino sto bi onda bilo bolje negdje gdje postoji rasvjeta. Mercator igraonica? Kaptol Tkalča?
    Dajte prijedloge!
    Ja sam na poslu do pol 2 pa se javite do tad.

  12. #12
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    tanja, to ti je tradicija nas ZPM, odlazak na kavu nam je toliko kompliciran, da boli glava.
    ja danas idem izvan zagreba i nema me do ponedjeljka, žao mi je što se neću naći svama, ali kako je krenulo-svaka će opet svojim putem.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam već rekla da vjerojatno neću moći, a sada znam da je to 100%. U utorak idemo na put i nema nas skoro dva tjedna pa imamo hrpu posla za obaviti prije nego odemo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Cure mi smo jucer zavrsili na hitnoj.
    Imamo laringitis i rinitis.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ajme, Mamasita, a ja baš htjela pitati jeste li se našle jučer!
    ~~~~~~~~ ozdravilice malom mišu!

  16. #16
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ajme...koma...
    i mi smo točno prije godinu dana bili jedan dan i noć u bolnici zbog laringitisa

    namam je bolje ne dogovarati se za kave jer se kao po defaultu svi razbole... :/ (dobro ne baš svi)

    mi smo bolje...imali smo kratku crijevnu virozu, obiteljsku

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mamasita, puse ozdravilice... kud bas sad pred povratak...

    evo i luka danas temperaturu... dobro je, papa fino, igra se... malo je vise mazniji ali super se drzi...
    no kad mu je presla 38.5 dala sam mu lupocet cepic... sad je isao spavati...37.3...
    curio mu je nosic proteklih 2 dana i sad temperatura... nadam se da nece biti nista ozbiljnije...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hvala na vibricama i ozdravilicama
    Danas smo se vratili u Bec, Filip je super podnio voznju.
    Dobro je, nema vise onih ruznih napadaja kaslja, jos malo kasljucka i pun mu je nosic, mora uzimati lijekove jos 4 dana...
    I naravno, nadamo se kavici s vama negdje oko Bozica.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Samo da se kratko javim - sutra ujutro putujemo u Hamburg (idem pleeeesati!) pa zatim u Nizozemsku. Drž'te fige da sve prođe OK. Zadnji put u Njemačku je završio tako da nam je auto iz čista mira stao na naplatnim kućicama u Sloveniji pa sad malko paničarim.
    Meni se vrlo conveniently ukočio vrat dan prije plesne radionice ali su mi barem dečki zdravi.

    Pusa svima!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    uzivaj m_p !!
    totalno mogu shvatiti tvoje uzbudjenje i ushicenost! :D

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mommy sretno!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Sretno!

  23. #23
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Sretno Mommy putnica!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    po prvi put luka reagira na izlazenje zubica... sad znam sto to znaci, uh... dva dana je tako nervozan i kenjkav, jadan boli ga, svrbi ga...
    par puta sam mu namazala 'dentinoxom' desni i bolje je... pmaze i kad zace svoju gumenu cetkicu... stalno mi je na rukama ali se prevrce pa imam ponekad osjecaj da bi dolje, no kad ga spustim jos jace protestira... uh...
    nadam se da nece dugo trajati... jucer jos nisam bila sigurna jesu li zubici ili ce opet dobiti temperaturu... danas kad vidim da su zubici bar mi je lakse jer znam sto je... lakse mi je biti smirena...
    bio je jako placljiv u setnji s tatom... pa se vratio po mene i isli smo svi troje zajedno... sva sreca da smo u dobrim odnosima...
    uf, jadne mame i bebe kojima je ovako za svaki zubic...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Uh zubici...
    F. izbijanje prvih 6 valjda nije ni osjetio.
    Ali zato mu sada vec nekoliko tjedana polako izbijaju sve 4 petice, od toga su dva vec sasvim izasla a dva probila desni, a sada krecu i ocnjaci.
    Koma!
    U pocetku se stalno bunio i zalio, sad se smirio. Valjda je siroce vec navikao na te bolove.
    Lucky bas mi je drago da ste ti i TM u dobrim odnosima.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    eh, da, tak je to... sad kad nismo zajedno je ok... :/

    a mislim da luki izbijaju i ocnjaci i petice... cetvorke su bile bezbolne...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Bar je dobro da mu Dentinox pomaze.
    Nama bas i nije pomagao pa sam nabavila Osanit homeop. globulice, ali ni to nije bilo od velike pomoci.
    Valjda su te petice i ocnjaci najgori, a pogotovo kad navale svi odjednom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    evo, danas luka super volje :D
    usta mu sve nesto puna zubica ne mogu ni skuziti koje ima a koje jos ne (grize me za prst i to mu je fora )... ako i dodje ponovno do boli bar je imao dan odmora...

  29. #29
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Lei fali još samo jedan očnjak, ovi su relativno bezbolno izašli jedino ne znam je ima li nedostatak apetita kakve veze s tim jer je fakat slabo jela jedno vrijeme....
    Inače pranje zubića funkcionira jedino gazicom namočnom u vodu, znam da nije učinkovito kao sa četkicom ali s njom ne ide, grize ju 5 sekundi i baci.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    LD, drago mi je da je sve po starom. Lovri su izašla tri očnjaka, jučer taj treći. I čini mi se da su mu puno teže pale četvorke nego očnjaci. Kod njih su mu desni bile očajno natečene, ljubičaste, kao hematomi, grozno! I naravno, kako je grizao onu gumenu četkicu, kod svakog probijanja je bio sav krvav. A što se tiče pranja zubi...išlo je ok do očnjaka. Sada kada ju vidi zatvori usta i nema šanse da mu ih operem.

  31. #31
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Namma već dugo nije izrastao niti jedan zub, doduše fale nam samo petice, ostatak već imamo odavno, zapravo od početka smo se brzo ozubili, zašto sada pauza? di su petice?

    u jaslicama je super...na oglasnoj ploči nam je teta izvjesila fotke klinaca u akciji, ma preslatki su, teta im na nekakav štrik objesi krpice papiriće i oni se moraju provlačiti, stave im velike papire na zid pa oni šaraju (pitam se samo kada će tako nešto pokušati doma na zidovima )
    inače, mislim d aje pala i prva simpatija, ivan non stop zove Emu, ima ih čak dvije u njegovoj grupi ali imamo i susjedu-rođakinju emu, Kada šećemo po ulici on odmah uleti u njeno dvorište i krene po stepenicama, i viče ema-ema...
    možda zato što ema ima krasnu ljuljačku u svojoj sobi

  32. #32
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    da se i mi malo javim.
    baš mi je slatko čitati o simpatijama
    nama isto izbija trojkica (finally), ali nema neke znatne promjene u ponašanju.
    počeli smo polako pričati, a glavne riječi su nam: da, ne, moje, gore, dolje, tzzzziiii (milijun puta dnevno), gujaj (guraj-kada se vozi na bobby caru) i niz domaćih živtonja.
    imamo malih "problema oko doručka: ujutro obavezno cica(bez obzira što noću zatom žeđ X puta, i ne možeš ga natjerati da pojede išta do podneva, ali cicu žica, što mi je znak da je gladan, ali ne za jabukom, žitaricama i nizom voća koje mu kao na švedskom stolu ponudim
    dakle, doručak=cica

  33. #33
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Kako vas klinci zovu? Mene Lea zove po nadimku s time da doda "mama" ispred a tatu zove po imenu, Saša. Najbolja je kad on dođe s posla a ona se zatrči prema vratima i viče "došo Sašaaaaaa...... "

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Takva prica je za nas jos cista fantastika. Filip ima fond od desetak kvazi rijeci=
    mama=da to sam ja, za moj ukus i precesto koristi
    brm-brm=auto
    njanje=janje
    njanja=anja-omiljena sestricina
    vav=lav
    av-av=pas ( i odgovor na Kako kaze pas?)
    pa-pa=patka
    vaaala=hvala
    njam-njam (nekad am-am)=hrana, ali i pice
    b= slon (ubite me ako znam zasto, ali definitivno slon je B)
    dije=gdje je
    dede=djed
    baba= ovisno o naglasavanju i nijansama to je= a)baka, b) riba i c) zaba
    papa=na ocajno svakodnevno moljakanje MM da kaze TATA, njemu Filip uz smijeh ovo odgovarao. Je li to tata, ili ga zeza...?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mene Filip ponekad zove mama ponekad imenom.
    Imenom me uglavnom zove kad je razigran ili kada me zove da mi nesto pokaze.
    Sto se tice fonda rijeci, to mu je stvarno jaca strana. Nabrojala sam neki dan 167 (vjerovatno ih ima jos, ali tko bi se sjetio bas svih) rijeci kojima se koristi na hrvatskom, dvadesetak na rumunjskom, 4 na engleskom i dvije na njemackom. Slaze recenice od dvije-tri rijeci. Koristi se nekim pitanjima kao:
    Gdje je?
    Sta tu ima?
    Sta je to?

  36. #36
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Lea se služi sa cca 50 riječi, slaže rečenice (doduše ne često) tipa " Tamara drži Leu, plače beba-papa miku (nećakinja), alo tete,igra se sobe, alooooo.....i sl., dakle 2,3 riječi u rečenici.
    Slikovnice obožava i zna napamet one dijelove koji se rimuju. Sinoć smo pukli od smijeha kad sam joj čitala :

    "kozliću do zida šuštav krevet slama,
    jarac mu je tata a koza mu je......."

    Čekamo mi da ona kaže "mama " a ona će nakon kraćeg razmišljanja "marac!"

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Vratili smo se i bilo je prekrasno. AA je putnik u duši, već se to vidi Sad svima govori da je bio u Njemačkoj (Nemackoj, da budem preciznija).
    Inače, u ovih desetak dana je imao toliko provala da ih ne stignem ni zapamtiti. Meni je najbolji bio kada je pokušavao komunicirati s voditeljicom seminara koja je Amerikanka. Npr. pokaže joj slikovnicu s krticom (jer smo prijepodne bili trčali po krtičnjacima) i žena oduševljeno počne pričati: "Oh, yes, a mole, I have one in my garden at home, blablabl". AA ju gleda, pokaže sliku i opet kaže KRTICA, na što ona opet počne na engleskom. AA malo razmisli, donese joj slikovnicu bliže, pokaže prstom na krticu i glasno i polaaaaako kaže v-a-k-o-n-d (krtica na mađarskom). Mali mamin edukator
    U Nizozemskoj je vidio kravu kako piški i to ga se jako dojmilo pa sada stalno spominje piškenje. Npr. čujemo ga MM i ja kako u kupaonici priča: "Krava piški. Pas piški. Mama piški!! (ovo zadnje izgovara s neopisivim veseljem)"
    Meni je ovaj put donio i neočekivan poklon - ponuđeno mi je da se besplatno pridružim edukacijskom programu na koji sam jako htjela ići, ali tada nisam mogla organizirati čuvanje AA i odlaske u Nizozemsku 2x godišnje. Uglavnom, zadnjih dana ne skidam smiješak s lica.

  38. #38
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    MP- vidi se da cvateš od sreće...drago mi je da si ispunjena i na poslovnom planu, skužila sam iz tvojih postova da ti je to jako falilo i potpuno te razumijem

    a di su druge cure...spavamo zimski san ili?

    a niš onda ja podnosim prijavak

    Ivan se raspričao
    baci
    pazi,
    mama
    Igor (tata)
    hvaua (hvala)
    vava (voda)
    dil (krokodil
    mi (miš)
    dida (deda)
    Ema
    Mako (Marko)
    bibija (auto)
    ...

    ne mogu se nićeg više sjetiti, ali ima još

    viće ne-ne i maše prstom kada počne raditi nešto što mu nije dozvoljeno
    penje se, skače sa kreveta, sam izlazi iz kindera, slaže kocke u vis i to prilično visoko i silno je pažljiv da se sve ne uruši
    parkira autiće jedan do drugog i to prilično ravno, "piše" pastelama, gnječi plastelin, jede žlicom i vilicom
    puno toga je zasluga vrtića, imamo super tete i puno se sa klincima radi

    skužila sam da plešu ringe-raja, i broje eci-peci pec jer stalno ponavlja ece-pece
    sada skupljamo ambalaže pa ćemo imati zajedničke radionice u vrtiću-jedva čekam
    ipak, počeo je udarati onak u žaru igre dođe i lupi me po nozi, licu, to ne radi kad je ljut već samo kada je jako zaigran, kao da ne zna kam bi sa toliko energije... a mislila sam da on to nikada neće raditi...
    bili smo i par dana na bolovanju, niš strašno ali sam ga ostavila malo doma, nos stalno curi ali curio je i prošlu godinu kad smo bili doma-s tim sam se več pomirila, on je jedan od najmanje bolesne djece

    ispipavaju li vaši klinci svoje granice, imaju li ih, što im npr. branite i kao rješavate krizne situacije, moje dijete je preraslo odvraćanje pozornosti, ne zaboravlja olako...
    npr, provedemo i preko sat vremna u parku ali njemo nikada dosta, na kraju ipak moramo otići, nije mu drago, plače, jedva ga stavim u kolica, objašnjavam da moramio ići, da nas tata čeka ili već nešto (nikada laž), čak i ponudim štapiće ili keksić samo da ne plače...ima dosta sličnih situacija, kako ih vi rješavate :?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Lovro još ne priča, tj. on brblja nešto po svom, ali dosta toga kuži. Ima i neke svoje riječi npr. jabuka je ba, grožđe je žđe, kutija je duduja i tako.
    Zabrane ima i točno zna šta ne smije. Ali naravno, uporan je. Opsesija mu je otvarati i zatvarati vrata. A kad počne lupati po njima, što ne smije, i kad mu kažem da to ne radi, obavezno počne lupati još jače. Valjda ga zabavlja moja reakcija. No, odvraćanje pažnje još uvijek pali. Pogotovo kad kažem "vidi šta ja imam". Sada nam je problem presvlačenje, kada ga stavim na stol vrišti i baca se, nemoguć je. Sve brojim i čekam da prođe ta faza.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    AA jutros "prestraši" tatu jednim glasnim BU i onda odmah doda: "Ne boj se, tata!"
    U zadnjih par tjedana mu je glavna fora slagati rime (npr. ribica-bibica-mimica) ili namjerno krivo izgovarati riječi - onda umire od smijeha kad se mi pravimo da se jako čudimo kakva je to neobična riječ.
    Konačno je polako počeo jesti i sam, više nije samo igranje s hranom. Za sada ga moram i ja hraniti jer sam ne pojede dovoljno, ali vidim da postaje spretniji. Dodatni problem je što se najčešće pretrpa s hranom prije nego proguta pa se počne gušiti ili mu se povraća. Zlato mamino proždrljivo.
    Za precizno slaganje kockica i autića samo ću reći Nismo mi od tih...
    Da, i on polako ulazi u fazu jasnog pokazivanja svoje volje - nekad upali odvraćanje pažnje, a nekad jednostavno zbog realnih okolnosti mora biti po mom - uz puno nježnosti, objašnjavanja, ali i odlučnosti. Srećom su te situacije još rijetke jer mi je užasno teško slušati ga kako plače, a još teže kako cendra. Btw, već i sam zna kada cendra jer sam ga jednom pitala: "Kako AA cendra?", a on je počeo kenjkati i smijati se...

  41. #41
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    hej curke,
    evo i mi prijavljujemo nekoliko ovih riječi i poskočica od kojih je omiljena: "Ooooo neeeee!!" uz lagani hvat ručica na glavu.
    mi volimo slagati i oboružali smo se hrpom mega bloksa i playmobil igračkica i svakodnevno vješto slažemo, što u toranj, što u red, što u niz, što po telkaču. .
    novost nam je da smo toliko dobri da u dnevne šetnje idemo samo se držeći za rukicu.
    nemate pojma kako mi je premedeno kad mi pruži rukicu i veli :"Ma, uku."
    sva sam u oblacima...i onda on mene tako šeta, a ja lebdim.
    m_p-dvd te čeka

  42. #42
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Eto, da se i mi malo družimo s vama.
    Ali tražim i odgovor na pitanje koji zubi su mui nikli jer MM i ja nikako da se dogovorimo. Do nedavno ih je bilo 8, a sada su nikla još dva na gornjoj vilici. E sad jesu li četvorke ili petice? Izgledaju mi daleko za četvorke, a svi ma uvjeravaju da je puno logičnije da prvo one izađu. A ja jadna ne znam. Inače nismo ih ni osjetili. Slučajno smo primjetili nešto, a kad ono :shock: .
    I ne da prati zube, a naslaga na njima.....
    Ne pali ništa o čem se već pisalo: gazica, zvukovi, ja perm, on meni pere, nikako i nikako. Neće ni usta otvoriti. Ni da pogledam zube, a kamo li da nešto pipkam ili perem. Što da radim? I uopće me strah što li će biti sa zubarom, kad ni meni ne da da zavirim u njegova usta.

    Pomoć!!!!!

    A pričalica:
    mama
    tata
    baka
    dedi ili deda=deda
    kava=krava
    sula=slon ( od surle i nikako da kaže drugačije)
    koka
    zec
    patk ili gaga =patka
    a-a= magarac (od i-a)
    mate=matej
    i još puno prvih slogova, osobito ako se radi o životinjamajer ih obožava.

  43. #43
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    I nama je pranje zubića problem, sad mi više ne da ni gazicom, ugrize me da mi prst poplavi...
    Ne znam u čemu je problem, kad je bila manja bez problema sam joj prala četkicom , umirala je od smijeha,onda više nije htjela, pa sad neće ni gazicom. Ima li što treće.....
    Strah me karijesa, ja sam kao mala imala užasne mliječne zubiće ali sam bila toliko hrabra da sam sama ulazila u ordinaciju kod zubarice a mama je morala čekati vani.
    Da barem Lea naslijedi ovo zadnje.....

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mi pjevamo AAAAA... dok mu ja operem zube, a kad zavrsimo, ili prije toga, Filip jos sam pere zube, tj. zvace cetkicu. Doduse, ovo je njemu vec 3-4 cetkica, mi peremo zubice od Filipovog 7.og mjeseca. Svako jutro peremo zajedno.

  45. #45
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ma i mi smo prali od prvog zubića (sa 6 mjeseci) i to bez problema do 1. rođendana. Onda su počeli mali problemi, a unatrag mjesec dana ili možda više neće ni usta otvoriti! Tako stišće usta da nema šanse. A naslage na zubima sve veće i veće.

  46. #46
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    andreja, mi isto imamo kakav-takav problem..odnosno, ne pere zubiće svojevoljno, nego mu ja sa mokrom gazicom riješavam taj dio higijene, iako smo prali od prvog zuba.
    njegovo samostalno pranje zubića se svodi na pijenje vodice sa četkice, i to ide u beskonačnost.
    ima svoju malu četkicu, i kada se umivamo on "pere zubiće".
    time sam i više nego zadovoljna.
    probaj tako, da barem stekne neku naviku korištenja četkice.
    očekujem da će eventually početi kružnim pokretima masirati zubno meso i čistiti nečistoće sa zubića...do tada, brzinski gazicačistač će morati izvršavati svoju dužnost

  47. #47
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Josie, ne ide!
    To je još gora varijanta nego četkica!
    Jednostavno ne da !
    Više stvarno ne znam što i kako.
    I on drži četkicu u ruci (gotovo od uvijek) i pije vodu s nje, druga je meni u ruci pa pokušavam oprati. Nekad uspijem jednom proć po zubićima, nekad ni jednom. Probali smo i s pastom, možda će upaliti - ali bilo je zanimljivo jednom ili dva puta. Nakon toga ni to ne pali. Pjevanje, grimase, zvukovi... ništa.
    Možda da kupimo malu el. četkicu? Možada bi mu to bilo zanimljivo!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    prijavljujem još jednu koja unatrag mjesec dana odbija prati zube .... do tada je sve bilo ok, perem ja njoj i ona meni, a u zadnje vrijeme samo kratko i jasno "ne" i stisnuta usta.....i ne da: ni gaza na prstu ni četkica...ništa...a zubi žuuuuti...grozno...strah me prvih točkica karijesa )nema još ništa, ali uz takvo neodržavanje higijene pitanje je dana ...

    svaki savjet je dobrodošao....

    Inače, barata sa 50-ak riječi i slaže rečenice tipa: babaja pava (spava), tata papa... Zna reći kako joj se zovu mama, tata, dida,baka i teta u vrtiću, a na pitanje koliko imaš godina kaže 5 i pokazuje peticu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    I Viktor ima pet godina i ne voli prati zube. To jest uredno trazi kameladont, ali samo da bi posisao vodu i pastu...
    Kad me uhvati luda operem mu ih na silu....
    Inace, Viktor ponavlja kao papagaj sve sto cuje...Prepoznaje zelenu i plavu boju, broji...." d'a,pet,osam"....i pravo je spadalo.

  50. #50
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    I ivan isto odbija otvoriti usta, a prije smo to radili sa guštom...kaj je to neka epidemija?

    Prijavljujemo još par riječi
    jama- farma (gledamo baby einsteina, budući da se zove
    baby mc donald ja mu to pojednostavila pa
    zovem crtić samo farma)

    da mama- ali spojeno izgovara, no ipak je simpatično
    jer što ga god pitala kaže "da mama"

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •