Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: Ljetno-jesenska djeca 2004. (8. dio)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    Trenutno smo u fazi terrible two, bar sam ja tako zamisljala tu fazu.
    Njegovo ponasanje je postalo nemoguce.
    Sorry, Njojza, ali stvarno ne mogu zamisliti Farisa u tom "filmu".

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Niti ja kad je on tako divan Sjećaš se kad ga je Dora izljubila prvi put kad su se vidjeli.Srušila ga na pod onako još pospanog.Od onakvog zlata............ma daj Njojza ovdje su one slikice koje si pitala pa kad nisi primijetila ranije da ti ih opet stavim.Samo pohvale za tortu primam
    http://www.babababies.com/view/view.cfm?siteID=24222

  3. #3
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Uh, i M je već neko vrijeme u toj fazi,
    obožava prolijavati, vodu, jogurt... traži kao žedan je, onda popije par gutljaja i hop!! namjerno.. i onda sav sretan "marko rasipo!!"

    i lupanje je prisutno, naravno, to mi se čini da im je omiljena "zabava" u ovoj fazi, udaranje... prvo pokušavam objasniti, onda ignorirati,
    ali to baš ne pali, jer onda uglavnom počne još jače s tim što radi da ga jednostavno moram prekinuti.
    evo neki dan je uzeo čašu, stavio ju na ruku (onako naopačke) i udario u televizor! A sve u djeliću sekunde, kak sam se uplašila...da je čaša pukla sav bi se izrezao.

    marko super priča, skroz čisto izgovara slovo R, ali ne i slovo L (obično je obrnuto)

    A ovo sa hvaljenjem, hi,hi, pa zar nismo sve takve
    naravno da je moje dijete najljepše i najpametnije na svijetu

  4. #4
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    i ja isto... nekad mi se ne da ni pisati o nekim stvarima, jer me strah da ne ispada da pretjerujem
    tinkie, mene su zezali na poslu kad je F imao 6-8 mjeseci kako garant vec zna tablicu mnozenja no kazu da je to sindrom prvog djeteta.
    no ja sam sigurna da kad dodje jos djece da cu biti ista...sta cu, to je MOJ ponos

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Njojza prvotno napisa
    Trenutno smo u fazi terrible two, bar sam ja tako zamisljala tu fazu.
    Njegovo ponasanje je postalo nemoguce.
    Sorry, Njojza, ali stvarno ne mogu zamisliti Farisa u tom "filmu".
    e pa znam, zamisli tek kako je meni naviknuti se...
    uvijek sam znala da on savrseno zna sta zeli i zna to dobiti na ovaj ili onaj nacin...do sada je to bilo na lijep nacin, no sad valjda opet testira granice.
    da ti kazem da se penje na kuhinjski stol (znate i sami koliko je visok) pa hoce da skace s njega
    baca stvari na sporet i to kad je pun serpi u kojima se nesto kuha
    baca stavri kroz prozor ako je slucajno sirom otvoren i to prvo sto stigne
    otvara ladice novog namjestaja i ulazi u njih pa redovito razvali
    u uticnice gura sve sto stigne
    skace preko kauca
    isarao je zidove samo tako....
    hoce da preskoci ogradu od balkona itd itd

    sve ovo je on i prije htio i radio ali u manjoj mjeri jer su palila objasnjavanja
    sad ne pali nista
    ako nesto ne moze a on lijepo drmne glavom o pod da mi nije jasno samo kako izdrzi....to ljudi fakat boli...vidim po njemu

    teta cuvalica kaze da njoj to radi rijetko, tako da mislim da je ovo neki vid protesta....otkrit cu ja vec sto mom suncu nedostaje
    mislim da je malo usamljen, ne mogu da nadjem nikakvu igraonicu blizu nas. kad imamo drustvo ili kad sam mu 100% posvecena onda je sve 5

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Njojza ovdje su one slikice koje si pitala pa kad nisi primijetila ranije da ti ih opet stavim.Samo pohvale za tortu primam
    http://www.babababies.com/view/view.cfm?siteID=24222
    ovo mi je vec zona sumraka jer sam ja slike vidjela, napisala post da je dora predivna, da je vec prava velika djevojcica...ne mogu da skontam gdje je post nestao....
    jedva cekam da se opet vidimo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    E, znam, to ispitivanje granica je tako očito da nekom sa strane može izgledati smiješno.
    Tako se i Andrej ponekad ponaša. Kad se nešto nafuri, a stoji blizu utičnice, namjerno gura ruku prema utičnici da vidi hoćemo li mu reći "ne".
    Ako se nalazi u kuhinji, iz protesta će početi okretati prekidače na štednjaku, ili drmati ladicom (kojoj još nije uspio provaliti zaštitni mehanizam).
    I pritom onako izazovno gleda, kao, baš da vidim imaš li mi petlje i ovo zabraniti!
    Inače, nova fora mu je, kad se naljuti, da kratko podvrisne 1-2 puta. Toliko da ga se čuje. Ne znam kako se inače na to gleda, meni je to super način za "ventiliranje" frustracije, pa ga puštam da vrišti koliko hoće (ionako to nikad nije dugo). Imam dojam da, otkako to radi, bolje kontrolira vlastiti bijes i da je manje frustriran (što ne znači da nikad nemamo scene, evo, baš jučer smo imali jednu )

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa

    jedva cekam da se opet vidimo
    to će biti malo teže jer MM nije više u Sarajevu,ali možda se zaletimo na ljeto jedan dan

  7. #7
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    ja vas stalno čitam, ali nikako da nešto i napišem, pa evo:

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Tako se i Andrej ponekad ponaša. Kad se nešto nafuri, a stoji blizu utičnice, namjerno gura ruku prema utičnici da vidi hoćemo li mu reći "ne".
    Ako se nalazi u kuhinji, iz protesta će početi okretati prekidače na štednjaku, ili drmati ladicom (kojoj još nije uspio provaliti zaštitni mehanizam).
    I pritom onako izazovno gleda, kao, baš da vidim imaš li mi petlje i ovo zabraniti!
    i kod nas je slična situacija... npr. uzme neki deterdžent u ruke, donese mi ga govoreći: "ne, ne". I smije se. I ništa, onda ga uz, ne,ne, znaš da je to opasno, pec, pec... vratimo na mjesto....do nove prilike.
    A imam filing da stalno za nešto govorim ne, ne! jer ili se prenje uz užasno strme stepenice, pa me strah da će se strovaliti, ili otvara kuhinjske ormariće (što mu nije zabranjeno) ali pritom lupa s njihovim vratima toliko jako da se bojim da će ih izvaliti, ili se penje na stol i preko njega na prozor...ajme!

    nova fora mu je da poklopi wc školjku, popne se na nju, poteže vodu i viče pa-pa! Ima onaj nastavak za wc, pa na njega nekad sjedne i kaže da kaka, ali još nikad nije ništa uspio napraviti, ali i ovo je veliki napredak, bar se tako tješim

    inače baš ne priča puno, tj, ne slaže rečenice, riječi ponavlja, ali samo karakteristični slog... malo se brinem zbog toga...ali vidim da sve živo razumije, pa će valjda jednom i progovoriti.

    Neki dan smo u šetnji naišli na one autiće sa akumulatorom za iznajmljivanje. I sjeo on... prvo ga je neko vrijeme proučavao, a kad smo mu pokazali kako se vozi... nije mu bilo kraja. Sam je vozio, davao gas, okretao ga! Bio je taako ponosan na sebe! I odlično mu je išlo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dora kad nešto zgriješi i kad ju opomenem mudro mi veli "neću više mama" ili "mama ja te volim vojko" i digne rukice u zrak

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    A kad Leon nesto napravi za sto zna da ne bi smio onda kaze: Doba mama, doba mama i mazi me po licu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo i danas bili u kazalištu (Mala scena). Predstava ("Padobranci") nije loša, ali Andrej i nije bio oduševljen, mislim da je to ipak za nešto starije.
    Inače, sponzor te predstave je Nesquik, i u predvorju je bio neki ogromni maskirani zec koji je šetao okolo i kao zabavljao djecu. Posljedica je bila da se Andrej bojao uopće proći kraj njega (morala sam ga nositi), a putem kući cijelo vrijeme je ponavljao "neće oni zec ići za nama kući".
    Ipak, toliko puta je ponovio tu rečenicu, da je zec napokon postao zec, a ne, kao dosad, "det" (savladao je glas z, rekla bih).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dora još nije sjela mirno da pogleda crtić a kamoli predstavu.Ustvari ona do sad nije niti jedan crtić pogledala duže od 5-10 minuta.Ispočetka je oduševljena ali za par min gotovoooooo.Ne znam dal da se brinem malo zbog njezine koncentracije ili da se veselim što dijete ne zanima televizija :?
    Danas smo bile na roćkasu a ovaj moj huligan je našeg malog prijatelja ogrebala za obraz Malo se još štipala ali niš strašno,morala sam biti policajac.Dijete mi je huligan. Kad će to već jednom proći ?

  12. #12
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    uh...a ja mislila da samo ja imam malu prgavicu doma
    moja mala prgavica je strašna...baca me ponekad u očaj jer me toliko nanervira da bi ga najradije zadavila a onda me pogleda onim svojim okicama, nasmiješi se i sva moja ljutnja i bijes MORAJU pasti u zaborav
    a ne da je prgav...majko moja kako je samo prgav...pa to je za poluditi...
    ako je on sebi nešto u glavi zacrtao nema tog boga da on to neće izvesti do kraja da je ne znam ni ja šta u pitanju
    a pošto stariji brat sad ispituje granice mlađi ga kopira...ajme kako to zna biti strašno...uh....


    bili smo na prvu predstavu, 25 minuta "Tri mačke"
    nije disao...uživao je samo tako...
    a crtići doma...to s bratom uredno gleda i "ne diše"
    obožavamo Boomerang i Popaja i toma i Jerrya...aaaaaaa
    kako je max tv ludilo...napokon mi djeca gledaju normalne crtiće

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I mi smo danas bili prvi puta u kazalištu, gledali smo 'Guliver među lutkama' u kazalištu Trešnja. Lea se odmah na početku prestrašila i rekla da neće gledati, ali onda ju je prošlo, i odgledala je cijelu predstavu. Na kraju se rasplakala što je gotovo. Inače mi se čini da je više bila fascinirana kazalištem, i time što djeca viču za vrijeme predstave, a manje samom predstavom, premda je i ona postavljala za vrijeme predstave pitanja, a vidim i da je zapamtila sve likove. Doma se sa lutkom Pipi odigrala cijelog događaja.

    Što se same predstave tiče, meni je bezvezna, ali ja i inače ne volim kazalište pa baš i nisam mjerodavna. Rekli smo MM i ja da ćemo ubuduće bacati novčić tko će ići sa Leom

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Jutro smo čitavih pet minuta gledala Pink Panthera
    Meni je već dosadilo ovo ružno vrijeme.Jučer ujutro smo bile malo vani a popodne dok se probudila i ručala več je počeo padati mrak.I ona postaje nervozna jer je naučila biti vani po cijele dane.Kad će proljeće ?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Meni je već dosadilo ovo ružno vrijeme.Jučer ujutro smo bile malo vani a popodne dok se probudila i ručala več je počeo padati mrak.I ona postaje nervozna jer je naučila biti vani po cijele dane.Kad će proljeće ?
    I mene to muči, a pred neki dan sam shvatila da je "to" tek počelo i da će tako biti idućih 4-5 mjeseci.
    Pa sam otvorila temu na 4 kuta našeg doma da polovim neke ideje za "ubijanje" depresivno-zimskog raspoloženja. Još samo da je naći vremena da se ideje sprovedu u djelo...
    Inače, Andreju uopće ne smeta biti doma. Da se njega pita, on bi se po cijeli dan igrao vlakićem i puzzlima i ništa mu drugo ne treba. I jučer i prekjučer smo ga morali izvlačiti van (ali bilo je uspješno).

  16. #16
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Mene jedino malo muči što je rano mrak, pa mi se ne da ni izaći van.
    Ali jedva čekam snijeg :D

    Ovdje kod nas bude super, očiste se ulice, ali ga uvijek ima u parku i kod baka u dvorištu pa se odemo valjat.

    U petak smo proslavili rođendan i bilo nam je suuuper!
    marko je bio baš vesel i raspoložen, i uživao je otvarati "pokoniće" (i tu uglavnom prestaje biti zanimljivo).
    A meni je ovaj drugi pao nekako puno emotivnije nego prvi, bila sam sva cmoljava i stalno sam ga gnjavila i ljubila.
    baš mi je odjednom postao veliki dečko .

    I sad je opet malo prehlađen, zapravo već par tjedana vuče šmrcavi nosić, ali bez da je začepljen, temperature i kašlja...
    do prije dva dana kada je počeo tako jako kašljati po noći da mi ga je bilo tako teško slušati.
    Otišli danas kod doktora da mu posluša pluća, i naravno da nam je uvalio antibiotk
    I sad ja, opet!, premišljam da li da mu ga dajem

    evo naše rođendanske, malo smo zakazali sa slikanjem tak da se neki nisu uspjeli ni uslikati, ali tu je torta i slavljenik (torta baš nije bila po planu, ali... mojih ruku djelo)

    http://picasaweb.google.com/makka979/2RoEndan

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Mi smo bile u četvrtak kod doktora i imala je upaljeno grlo.On mi je prepisao antibiotik ali samo se dogovorili.pošto dolazi vikend,da ne dajem ako ne zakuri temperaturu.I tako je i bilo.Nisam niti išla po lijek.Puno je bolje.Ne bih te htjela ništa nagovarati,vidi sama.Recept traje tri dana.Imaš vremena.

  18. #18
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Nisam podigla sirup kada smo išli od doktora, ali sam poslala MMa po njega kada je došao s posla :/ .
    Nisam mu još dala da pije, vidjet ću kako će proći ova noć, jer je prošla bila puno bolja nego dvije prije te.
    Ne znam... nekako mi je glupo davati antibiotik kad, osim što kašlje, čini se skroz ok.

  19. #19
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Noćas skoro uopće nije kašljao, tako da sam opet jutros preskočila sirup.
    Ali nos mu curi, i žuto i zeleno .

    Ako danas ne počnemo sa sirupom. onda niti nećemo (jer je jučer napravljen), a bojim se tih zelembaća...
    jel moguće da to prođe bez antibiotika??

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Pa to što mu curi nos i nije tako strašno.Meni je dok rekao da čistim i kapam nos ako treba,ali kapati nisam trebala jer curi i ovako dovoljno.Dora ujutro iskašljava što joj se skupi preko noći,temperaturu nije dobila i čini se da će biti ok.

    Torta ti izgleda super a i ti si zgodna i jako simpatična

  21. #21
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Čistim nos sa fiziološkom i sljezom, i popije malo čaja od sljeza.
    Jučer sam mu dala i bisolex, ali piše da uz njega treba piti puno tekućine, što marko baš i neće, pa sam i tu malo zbunj.
    i prospan...jadničak mali

    inače je stvarno super, ništa nije začepljeno, a i kašlje minimalno (ako trči ili skače).

    hvala za tortu! a ovo drugo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Au, makka, baš vas je snašlo.
    Nego, nisam sigurna je li pametno davati i bisolex i prospan. Zapravo, ja uopće ne bih davala tako malom djetetu bisolex bez liječničke preporuke (iako, nisam liječnik, pa nisam toliko mjerodavna).
    da što prije prođe!

    (sad su me ove priče o bolestima podsjetile da moram kupiti Petrovićev med kad idem s posla...)

  23. #23
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Bisolex smo i dobili od doktora, uz amoxil, samo što sam ja odlučila ne davati sirup. A bisolex sam ipak dala.
    Dao nam je sirup, a ne kapi, i baš je odvratan, i marku se gadi, jedva popije

    aaaa, baš je grozan osjećaj, ne bi mu nepotrebno davala antibiotik (što ztrenutno stvarno mislim da je),
    a s druge strane bojim se da se ne zakomplicira nešto...uh :/

  24. #24
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Makka, a zasto ne bih zatrazila uputnicu za vadjenje krvi.
    Bit ce ti lakse donijet odluku.
    Nemoj da te dr. odgovori od te namjere, jer je to cesto slucaj samo da izdaju sto manje uputnica.
    Bolje da sad to obavite nego da vas doceka vikend

    A Marko je bas sladak!

  25. #25
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    ma kod nas je problem što nam je doktor dedin (od mog tate) prijatelj, i mene zna od rođenja. A onda znate kako to ide...

    Ja uvijek naglasim da ne bih antibiotik ako nije nužno, ali skoro uvijek nam ga da. I sada ja sam pitala jel upaljeno grlo, ili se čuje šta na plućima (zbog ovoga sam i išla jer se užasno bojim upale pluća i bolnice)), i rekao je da nije grlo, ali da ima nešto šlajma i da "za svaki slučaj" pije sirup .
    Ma bezveze mi se sad sve zakompliciralo, a marko je stvarno super.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    "ua svaki slučaj"

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    ZA

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Čitam vas a nikako da vam se javim....moj Roko će sada-19.11 navršiti dvije godine.Predivan je dečkić,divne naravi,sladak kako to samo dvogodišnjaci mogu biti-na onaj polu-bebasti polu-dječački način.Sve super.Nego,kak stojite s pelenama?

  29. #29
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Makka, ja se slazem sa Mony. Bices sigurna kad izvadite krv...
    a slazem se i da je Marko presladak

  30. #30
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    makka, pozdrav, tebi i Marku, i nadam se da će što prije otdraviti, i da će biti u redu. Ako mu curi nos, to bi trebalo biti dobro, jer ide van, a ne slijeva se u grlo što može izazvati dodatne komplikacije. S obzirom da već kašlje, davaj mu što više tople tekućine i što ćešće, ako neće piti, probaj mu na žličicu davati.

    Ova kratka zimska popodneva uglavnom provodimo doma, (dok pokupim Martu iza posla i dođem doma bude već 5 h) kod prijatelja ili u knjižnici, ona nam je blizu kuće, pa se prošetamo, tamo imaju igraonicu, pa se M. izgušta. Jučer smo baš bili tamo s još 2 forumašice i njihovim bebama. Inače smo se počeli nešto češće viđati sa zadarskim forumašicama , djeca nam se baš ne doživljavaju previše, al bitno da smo se počeli sastajat.


    Ronin, dobro nam došla!

  31. #31
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Hvala cure na savjetima , trebala mi je samo mala podrška

    Marko je dobro, ja sam malo napravila frku oko tog antibiotika jer se nisam nadala da će nam ga uopće prepisati (ma šta sam uopće išla ).

    Evo, već dvije noći i dva dana ništa ne kašlje, nos curi ali ništa nije začepljeno (i kad doji diše normalno).
    dakle, obična mala prehlada, bez sirupa

    ronin, dobrodošla!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Hvala cure na dobrodošlici!Pročitala sam na ovim stranicama puno korisnih savjeta i drago mi je da ćemo se družiti.Sad su mi baš mišeki došli iz vrtića pa idemo u park.Sutra idemo u lutkarsko kazalište gledati Srećko među bubama,valjda će moj Roko izdržati!

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Bravo Marko

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Hvala cure na dobrodošlici!Pročitala sam na ovim stranicama puno korisnih savjeta i drago mi je da ćemo se družiti.Sad su mi baš mišeki došli iz vrtića pa idemo u park.Sutra idemo u lutkarsko kazalište gledati Srećko među bubama,valjda će moj Roko izdržati!
    Srećko među bubama je super predstava, najtoplije preporučujem! Pazi, uvodni dio nema ni b od buba, i za malu djecu je prilično nerazumljiv, ali kad se pojave bube, počinje pravi tulum na pozornici - bube plešu, sviraju, marširaju - na opće oduševljenje. To ti kažem zato da izdržite prvih 10 minuta, ono pravo dolazi u sredini predstave.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj ronin prvotno napisa
    Hvala cure na dobrodošlici!Pročitala sam na ovim stranicama puno korisnih savjeta i drago mi je da ćemo se družiti.Sad su mi baš mišeki došli iz vrtića pa idemo u park.Sutra idemo u lutkarsko kazalište gledati Srećko među bubama,valjda će moj Roko izdržati!
    Srećko među bubama je super predstava, najtoplije preporučujem! Pazi, uvodni dio nema ni b od buba, i za malu djecu je prilično nerazumljiv, ali kad se pojave bube, počinje pravi tulum na pozornici - bube plešu, sviraju, marširaju - na opće oduševljenje. To ti kažem zato da izdržite prvih 10 minuta, ono pravo dolazi u sredini predstave.
    Hvala na informaciji!Znači,poslije je fešta!Mislim da će to Roko bez problema dočekati jer ima dobru koncentraciju,u stanju je više od sat vremena sjediti u fotelji i gledati Medu Pu!

  36. #36
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    moram vam ovo ispričati:
    upravo mi je došla, noseći 2 čašice u rukama- one što se slažu jedna na drugu u toranj. Kaže "mama, vidi po"
    Ja: molim?
    - mama vidi po
    - :?
    - mama! Ovo je po (i pokazuje crvenu čašicu), a ovo je dipsi ( i digne u zrak zelenu)
    - prokužila je boje!!!!

    Baš sam hepi!! Onda sam se sjetila kako je neku večer u knjižnici isto čitala slikovnicu i usporedila jednog rozog pauka sa svojom trenerkom...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    HELLO! Mi bili večeras u kazalištu lutaka,gledali smo Srećka i baš nam je bilo lijepo.Moj stariji sin je naravno uživao,pljeskao ,smijuckao se na sav glas i bio općenito oduševljen,a bome i moj dvogodišnjak se držao bolje nego što sam očekivala-jedino ga je na početku prestrašio čarobnjak sa svojim jakim glasom pa mu je trebalo da malo dođe k sebi,no kad su one beskrajno šarmantne bube počele sa svojim štosevima sav se unio u predstavu-baš sam zadovoljna kako smo proveli večer.Mislim da ćemo uskoro pogledati i neki crtić u Cinestaru samo moram odlučiti koji bi bio najprikladniji za dvogodišnjaka...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Evo malo i nas.
    Danas smo prvi put spavali u vrtiću i to 2.5 sata, veli teta da bi vjerojatno još da ju nisu djeca probudila.
    Ostavljala sam ju ovaj tjedan kao na spavanju ali se svaki dan tiho igrala pa bi ju dosta brzo pokupila da ne smeta drugima. Danas dođem, još se malo požurila, a ona spava. Onda sam se vratila za sat i pol.

    I počeli smo jesti voće, prekjučer je nekoliko mandarina, jučer isto nekoliko mandarina i dvije jabuke... danas je i jabuku i pola banane i nekoliko mandarina :shock:
    Toliko voća nije pojela ne pamtim kad, kad bi se uzelo u obzir sve što je zadnja dva mjeseca jela vjerojatno ne bi bilo toliko

    Malo hvatamo ritam. Fali nam tata koji je otputovao jako daleko na nekoliko mjeseci... Ali baš sam napisala i na proljetnicama da mi nekako lakše sad kad je otišao. Možda ovako ružno zvuči, naravno da nam fali ali zadnji tjedni su nam bili koma. Pripreme za odlazak, putna groznica, nervoza, sto stvari za obaviti, hoćemo li sve stići, juri amo- pa tamo... Svi četvero smo totalno izgubili ritam buđenja/ spavanja/ hranjenja. A znate koliko je to bitno- imati red. Sad se polako uhodavamo u privremeni život bez tate

    U kazalište još nismo išli, budemo valjda kad zahladi, ovi dani su mi se činili dosta lijepi pa smo puno bili vani, hvatali zadnje zrake sunca
    Nosić nam nešto šmrca, bilo je i zelenog, pa prošlo, danas mi se čini opet krenulo zelenkasto.

    Jel bio tko na Interliberu? Mima? Ja sve čekala kad će, na kraju nekako zaboravila. Sutra će vjerojatno gužva

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam baš imala želju ići ali nisam stigla od posla a s klincima mi je naravno nemoguće na miru guštati u knjigama.
    Privikavanje,vam vidim super ide.Neka.Moji su klinci dosta različiti po tom pitanju-stariji ne voli vrtić i uvijek cendra,a mlađi ga obožava.Samo da ti se ne razboli!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Bili smo MM i ja na Interliberu, proveli tamo 3 sata, a bili bi i još da nismo bili umorni i natovareni knjigama.
    Saldo: 4 knjige za odrasle, i hrpa dječjih (Pospane priče, Grimmove bajke, Wnnie Pooh enciklopedija prirode, hrpa slikovnica...)
    Bila je veeelika gužva, tako da mi je drago da nismo išli s Andrejem. Bit će još prilike i za njega.

    I moram još napisati kako smo se proveli večeras kad je nestalo struje na 15-ak minuta (a mi u stanu bez ijedne svijeće ili baterije ). Andrej je prvo izjavio "mama, pali svjetlo", pa kad je shvatio da ne mogu upaliti svjetlo, uhvatio ga je strah i rasplakao se. Onda smo pričali, pričali, on je izjavio da hoće ići spavati, pa smo otišli u spavaću sobu, legli na krevet i pričali dalje, a on je ponavljao da stričeki trebaju popraviti struju da bi mogli dalje čitati i igrati se. Nakon nekog vremena struja je došla, a ja sam i dalje oduševljena koliku je imao samokontrolu (jer sam vidjela da ga je strah i da se nelagodno osjeća, a ipak je bio miran i strpljiv).

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Baš ti je malac hrabar Tanja! Ima veelike smeđe oči kao i moj Roko...A daj mi reci koliko koštaju te pospane priče?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pospane priče su na Interliberu 25 kn, inače u knjižari 100 kn.
    Bilo je još ljetos preporuka za njih ovdje na forumu da su super, zasad mi se čine malo predugačke za Andreja, ali mislim da bi uskoro mogle doći na red... koliko sam ih prelistala, čine mi se jako zgodne.

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ja idem sutra na Interliber,dobro će mi doći preporuke.Neću voditi Doru jer onda ne bih ništa vidjela ni kupila :/ Jučer sam joj kupila 3 nove slikovnice u Svijetu knjige i danas smo sto puta pročitale Pika kako slavi Božić i pjevale smo Zvonćići,zvonćići......i onda smo isto čitale o Djeda Mrazu i cijelo vrijeme je samo slušala iako se meni slikovnica učinila primjerenija starijoj djeci.Čak je izdržala do pola Ružnog pačeta
    Malo joj se popravlja koncentracija.Danas me tražila da joj pustim Pčelicu Maju a meni riknuo DVD pa nismo mogle gledati

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Danas je i Lea poželjela čitati Pika koj slavi Božić. Ima jedno zvonce, ona kaže da je stakleno, koje joj moram dati kad čitamo tu slikovnicu i onda zvoni i pjeva Zvončići. Baš bi nam trebala slikovnica o Ružnom pačetu jer planiramo to ići gledati u kazalište. Lea inače stvarno voli slikovnice ali baš se nekad pitam koliko razumije neke riječi ?? danas je npr. rekla da blizanci znači da je nešto blizu.

    Mi smo inače počeli imati groznh problema sa spavanjem navečer. Sve kasnije i kasnije ide spavati. Evo sad sam ju ja uspavljivala od pol deset sat vremena, onda je MM došao doma i sad ju on pokušava uspavati i čujem ju da cijelo vrijeme priča. Uopće ne znam što ćemo s tim, valjda ne bi trebala spavati više uopće po danu, ali je grozno živčana kad ne spava.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ako ti je hitno mogu ti skenirati i poslati dok ne kupiš.

  46. #46
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo nas opet malo, svuda se javljamo samo tu ne... . Trenurno sam nekako najviše na podforum "Prije začeća", nadams e da ću se uskoro preseliti i pdf niže, na onaj trudnički !
    Inače mi smo dobro, Janko je u nekoj fazi za poludit. Više ne znam kaj da mu radim , mislim da jedino mogu čekati da prođe. Isto niš ne čuje, samo gluposti rade i sovju volju tjera...A proći će ga. Prije tjedan i pol je imao valjda neku želučanu virozicu jer je jedan dan povraćao i imao temperaturu, pa je dva dana bio na "dijeti". Ali sad je ok, čak više ni nos toliko ne curi. Počeo mi je plakati ponekad kad ga ostavljam u vrtiću kad radim popodne. Ali kaže teta da ga brzo pusti. Baš u zadnje vrijeme nešto puno oko svega protestira :/ . I znate kaj danas je rekao "GORI". S atvrim tvrdim R. Neke riječi uspije reći sa R a neke, većinu njih ne. To mu je na mene, ja sam s dvije godine pričala najnormalnije, sve riječi razgovjetno, slovo R, kao velika.

  47. #47
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ajme koliko grešaka

  48. #48
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    ana niš se ne sekiraj, ne zove se to bezveze terrible two

    ii ja u zadnje vrijeme sve češće razmišljam o drugoj bebici, ali nikako da se odlučim. Čini mi se da su nam najveća prepreka financije, ja još uvijek ne radim (kad je marko napunio godinu nije mi se baš ni išlo radit )
    Ali sada bi nam baš trebala još jedna plaća....ma nemam pojma, ako čekam na posao, pa onda ne mogu baš odmah na porodiljni...to mi je duuugo!

    marko izgovara R od 8. mjeseca (imao je 21 mj.), zadnji dan na moru... prvo je bilo "moje" a onda odjedanput "more"
    i sada ga u nekim riječima ne izgovori baš kako treba, ali u većini da.

    a boje već neko vrijeme prepoznaje i imenuje, i što me baš iznenadilo...ja sam mu uglavnom pokazivala osnovne boje- crvenu, žutu i plavu, a on je prvo naučio zelenu, pa narančastu, ljubičastu, smeđu ... :shock:

    i baš vam zavidim na Interliberu :šmrc., mi obožavamo slikovnice, ali ne možemo se baš pohvaliti nekom povećom kolekcijom (oko 30ak)jer, ili je izbor jako loš, ili su skupe!, tak da si tu i tamo kupimo koju, a baš bi htjela uletit u knjižaru i izaći sa cijelom hrpom!

  49. #49
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    A ja ne znam je li mi gore ili bolje da sam što dalje od Interlibera. Mislim da bi tamo potrošila cijelu plaću. Jedva čekam 12 mjesec, onda ovdje bude, ne interliber, ali bude mali sajam knjiga, i Forum ima velika sniženja slikovnica... Lani sam na antikvarijatnom odjelu našla slikovnice o Piki i to super očuvane po 10 kn. kako nisam odmah kupila sve, došla sutra i ostala samo Piko slavi božić, koja se u ovih godnu dana iščitava do besvjesti...

    Makka, ana, i Marta izgovara "R", i to joj je najčlakše izgovorti kad je uz R još neki suglasnik, npr. Marta, Petra...
    Ali je riba "liba" da ga ubiješ 8)

    Ja isto razmišljam o drugoj bebi, ali mi se nekako ne daa, jer uvijek mislim kako imam vremena (valjda se nadobudno nadam da će "sjest" iz prve ko Marta). Nadam se da se neću ureć...


    Kad vama djeca idu spavat navečer? Marta zaspi oko 10 h najkasnije, a budi se ujutro između 8:30 i 9:30

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Eto bolne teme - Lea sve kasnije i kasnije ide spavati. Jučer je bilo grozno, tata ju je uspavljivao tj. ležao sa njom valjda sat vremena, onda je zvala mene zaspala je valjda poslije 11 :/ Ujutro smo svi spavali do devet. Ja i mislim da je stvar u tome što ona dosta dugo ujutro spava, pa spava popodne, i to joj je očito previše ali ne znam što napraviti. Kad ne spava preko dana, popodne je užasno živčana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •