Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 150

Tema: Ljetno-jesenska djeca 2004. (8. dio)

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Cure preslatka su vam dječica,bomboni!
    Mi ćemo u nedjelju slaviti drugi roćkas,budemo se poslikali.
    Svima koji ste bolesni za oporavak!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    I mi se pridružujemo bolesnima... I opet smo na antibiotiku- obje. Izgleda da je Stella nešto pokupila u vrtiću ili parkiću, prenijela Mii...
    Još od petka nekako nisu baš naj, naj i loše spavaju, slabije jedu, nosići cure. Jučer smo bili kod dok. ali nisu imale temp. pa je dala samo za kapat nos i za kašalj i uputnicu za vaditi krv ako dobe temp. A naravno da su dobile navečer.

    I tako vadili krv, povišeni leukociti, ostatak nisam vidjela jer šalju malo kasnije dok. Noćas je noć bila jako koma- skoro da su se gušile. Veli dok da imamo neku bakteriju- nisam zapamtila ime, da se stvara gusti šlajm i promuklost. Stella i nije tak strašno ali Mia je baš jako promukla- uopće se ne čuje dok plače

    Mrvicu je Stella popravila jelo i sad se razbolila i opet ništa ne jede. Ne znam što bi joj kuhala, tu i tamo prođe neka juha, u zadnje vrijeme jabuka ili mandarina i ništa više, osim naravno slatkiša i čok, mlijeka. Ja joj ne dajem ništa, ali "užica" okolo i ipak neće jesti što ja skuham. Ne znam više ni što bi kupila za imunitet. Dosad smo Ehinal i Twinlabove multivit. Neće ni željezo piti, nijedan sirup željeza- u što god ga stavila, a jako joj je nisko. Inače lijepo pije i antibiotik i Ehinal i Cimolan kad je pila... Osim okusa mislim da je fora i u tamnoj boji. Jučer dobila sirup od sljeza i vidjela da je taman i nije htjela ni probati, možda je mislila da je željezo.

    Tražila sam u par apoteka D-fense ali nemaju nigdje, nisu ni imali, samo u King Crossu mi rekli da su imali, prodali i da im više ne šalju iako su naručivali.
    Uzela sam neke Natural Welt multivit. za žvakanje...
    Ne znam što bi joj, razmišljala sam o Colostrumu?
    A vječito mi u glavi zvoni rečenica "loša prehrana uz uzimanje kojekakvih dodataka multivitamina svejedno je loša prehrana". Čini mi se kao da ni nema smisla da joj kupujem kojekakve skupe preparate u nadi da će imunitet malo ojačati ako ona ne jede zdrave obroke.
    Zima još nije ni počela a ja jedva čekam proljeće i da sve ove bolesti budu iza nas. I da normalno krene u vrtić jer tamo bar jede što dobije, a mene doma zeza...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    mina
    što se imuniteta tiče ja svojim klincima dajem sirup Propolbaby.
    Sadrži propolis,ehinaceu,smilje,acerol(prirodni izvor vitamina C) i med.Nema u sebi šećer,ima okus jagode i klinci ga obožavaju-da vidiš kako dotrče kad ga izvadim iz ormara.
    Mislim da pospješuje dječji imunitet-nisu,vrtiću i jaslicama usprkos,bili bolesni od travnja(jedino je mlađi sad imao afte ali to je dobio od mene)
    Imaš ga u ljekarnama,košta 45,75 kuna

  4. #104
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mina, baš mi je žao za vas. Držim vam fige da što prije ozdravite.
    I Marta je danas bila loše volje, došli smo doma iz šetnje (danas nisam radila), fibra 37,8... Do večeri zakurila do 39, pa trč kod doktora, jaka upala grla, dobila ceporex.
    Inače, i ona je do prije 7 dana pila Propolbaby, nakon što je popila bočicu stalaa sam malo, ne znam smije li se to davati u kontinuitetu, ili je bolje promijeniti?

  5. #105
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    mina ako je D-fense onaj First defense od Child Life-a, ima ga za kupiti u Twinlabovim drogerijama - npr. u Ilici kod Frankopanske.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Hvala Mima, je od Childlifea...
    Gledala sam u običnim apotekama, onako usput gdje naiđem jer mi se ne da vući njih dvije i gurati s autom po gradu... a još ni ne znam sigurno dal ima za kupit
    Budem pogledala baš u nekom Twinlabu, mislim da mi je jedan i na Trešnjevci. Ne znam zašto ne daju u obične apoteke :?

    Baš gledam te kojekakve proizvode i "svako svoga konja hvali". Ne znam kako vama, ali meni je dosta teško odlučiti što da uzmem. Svi su super, najbolji na tržištu, sve je za imunitet i sadrže koješta... A ja bi kad vidim da je bolesna najradije pokupovala sve- ali onda bi mi dijete živjelo samo od sirupa, praškova i tableta...
    A ionako sam već pola pokupovala, pa mogu i drugu polovicu za ostatak zime...
    Kad završimo Ehinal budem probala Propolbaby- čini mi se skoro isto. Ma u biti sve mi se čini isto samo drugo pakovanje-ovisi o firmi. Multivitamini su multivitamini od koje god firme, med je med...

    Jedino me još zanima jel tko uzimao Colostrum?
    Čini mi se da je sve ostalo isprobano...

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zato što je to skupo pa se običnim apotekama ne isplati uzimati - ali kod mene u apoteci možeš naručiti što god hoćeš.
    Mi smo trošili samo Ehinaceu i multivitamine od ChildLife.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Zato što je to skupo pa se običnim apotekama ne isplati uzimati - ali kod mene u apoteci možeš naručiti što god hoćeš.
    Mi smo trošili samo Ehinaceu i multivitamine od ChildLife.
    A jel to sirupić.....ili tabletice(moji ih ne znaju piti a inače zazirem od davanja tableta djeci)
    Inače kaj se Kolostruma tiče,moja mama ima nizak imunitet i znam da je pred nekih četiri godine pila Kolostrum tablete i sjećam se da su bile ful skupe.(dobro to se možda promjenilo)

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Sirup je, i okus mu je super. Lea ga obožava, stalno žica vitaminčića.

  10. #110
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Sirup je, i okus mu je super. Lea ga obožava, stalno žica vitaminčića.
    I leon isto tako

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo još uvijek na Petrovićevom medu.
    Iako mu je okus grozan, Andrej ga obožava, a da pokucam, od proljeća nije bilo nikakve boleštine (MM i ja bili smo prehlađeni nekoliko puta u međuvremenu, a Andreju ništa).
    Inače, jutros nam je baš bio težak početak dana. Ne znam ima li to veze s neprirodno toplim vremenom ili nečim drugim. Ukratko, rezolutno je odbio da ide teti na čuvanje, nije pristajao ni na kakav mamac (slikovnice, igranje, TV kalendar), na kraju ga je MM morao nositi do lifta (uz urlanje, na radost susjeda).
    Ali imali smo dugu "dobru" fazu, pa sam se valjda navikla da sve ide ko po špagici. E, pa ne ide

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A valjda je danas nešto bilo u zraku....i moji su se nešto mrgodili i bili su cmizdravi sve do vrtića...

  13. #113
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Jeste smazali tortu Njojza?
    stvarno je zona sumraka, na ovo sam vec odgovorila a nigdje mi posta
    pukla je torta dok si rekao keks.
    a samo da ti kazem da sam sinoc pitala Farisa sjeca li se Dore
    kaze da se sjeca
    pitam ga gdje je Dora dolazila, u stari ili u novi stan, on veli u stari
    a pitam ko je Dora Farisu, a on kaze cura
    e pa sad da znas da ima Faris curu

    Svim bolesnicima malim i velikim jedna ogromna pusa hrabrilica da izdrze!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Njojza, jesi ti pisala da si kupila Matičnu mliječ? Ja danas tražila u apoteci, dali su mi nešto Royal Jelly 200, proizvodi Bosnalijek, Sarajevo. Jel to-to? Piše da su kapsule ali su neke crvene, kockaste dražeje, nisu baš one prave kapsule koje se otvore pa se isipa prašak...
    Ma, izgleda da ću ja to popiti, ne znam kako bi dala Stelli da to pije? A u kapima ima alkohola

    Danas nije jela skoro pa ništa, a onda je na kraju sve to skoro ništa i povraćala...
    Nemam pojma što bi sa neuzimanjem hrane :? Naišla sam na neku knjigu Moje dijete ne želi jesti. Ako nađem probat ću pročitati, Možda piše što pametno

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Evo i nas.
    Roko i ronin, dobrodošli!

    Ukratko.
    Prije 15 dana bili smo u kazalištu pogledati predstavu Kako živi Antuntun. Lovro je manji dio predstave bio zauzet podizanjem i spuštanjem stolice, a veći dio je uredno odgledao. Meni se predstava nije činila primjerena djeci njegove dobi npr. onaj dio koji podsjeća na TV-prodaju ili dio gdje operiraju jaje. Zvuk aviona i groma (a toga je bilo dosta, meni previše) uplakao je neku djecu. Lovro se hrabro držao.

    Prošli tjedan napokon je uspio skinuti majicu sam. Šetao se po kući u potkošulji sav važan. Šepurio se kao mali pjetlić. Baš se vidjelo kako je ponosan na sebe.

    Dvije subote za redom imao je neobjašnjivo visoke temperature koje se u nedjelju nisu pretvorile ni u šta. Trajale su par sati navečer i nakon jedne žličice panadola prestale. Nakon toga jedan vikend protekao je bez povišene temp., a protekli vikend je temp. počela rasti u nedjelju, pa onda ništa, pa u pon. navečer opet. Danas smo bili na sistematskom i prijavili pedijatri. Ona nije ništa pronašla (uši, grlo, pluća su okej.) Danas nije imao pov. temp.
    Inače, do prije tri tjedna prestali smo piti Ehinal. :/

    Rezultati sa sistematskog. Visina 90 cm, težina 12 kg 800 g.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Gogahvala na pozdravu
    Ukratko:patnja koju smo nekoliko dana prolazili zbog Rokovih afti konačno jenjava i mislim da ću se noćas koliko-toliko naspavati.
    Počeo je normalno jesti i funkcionirati što mi je drago jer 19.11.slavimo drugi rođendan pa mi je laknulo što će toga dana biti zdrav i dobre volje.
    Inače,jučer su se u jaslicama mjerili i vagali i Roko je visok 95 cm a težak 15.1 kg-ne znam kakvi su parametri ali mi se čini dosta razvijen za svoju dob.Ma,glavno da je zdrav!

  17. #117
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Njojza, jesi ti pisala da si kupila Matičnu mliječ? Ja danas tražila u apoteci, dali su mi nešto Royal Jelly 200, proizvodi Bosnalijek, Sarajevo. Jel to-to? Piše da su kapsule ali su neke crvene, kockaste dražeje, nisu baš one prave kapsule koje se otvore pa se isipa prašak...
    Mina, jesam kupila Farisu maticnu mlijec ali od Revite.
    Zaista je super jer je ukusom kao blago naporavljeni sok (cedevita).
    Bitno je da kad se pravi da se prasak uzima i mijesa plasticnom kasikom. U principu, trebalo bi popiti 3-5 casa dnevno, no F popije 2...bolje ista nego nista
    imas ovdje link pa pogledaj, sigurna sam da ima i kod vas...no ako nema a zelis da das djetetu da pije, javi, poslacu ti ja nekako
    http://www.revitaplus.com/english/products/fe.asp

  18. #118
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Njojza, jesi ti pisala da si kupila Matičnu mliječ? Ja danas tražila u apoteci, dali su mi nešto Royal Jelly 200, proizvodi Bosnalijek, Sarajevo. Jel to-to? Piše da su kapsule ali su neke crvene, kockaste dražeje, nisu baš one prave kapsule koje se otvore pa se isipa prašak...
    Ma, izgleda da ću ja to popiti, ne znam kako bi dala Stelli da to pije? A u kapima ima alkohola

    Danas nije jela skoro pa ništa, a onda je na kraju sve to skoro ništa i povraćala...
    Nemam pojma što bi sa neuzimanjem hrane :? Naišla sam na neku knjigu Moje dijete ne želi jesti. Ako nađem probat ću pročitati, Možda piše što pametno
    mina , ne moj da kupuješ lijekove od bosnalijeka, jer koriste kinesku(nekavlitetnu) aktivnu supstancu(100% provjereno)

    moj isa se pravo projeo poslije sanosvita, a sad jede med protiv anemije evo ovaj:
    http://www.vfkomerc.ba/images/large/3859888500655.jpg

    a ima i sirup, koji nam je pravo popravio krvnu sliku:
    http://www.vfkomerc.ba/images/large/3859888500679.jpg

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Goga40 prvotno napisa
    Prije 15 dana bili smo u kazalištu pogledati predstavu Kako živi Antuntun. Lovro je manji dio predstave bio zauzet podizanjem i spuštanjem stolice, a veći dio je uredno odgledao. Meni se predstava nije činila primjerena djeci njegove dobi npr. onaj dio koji podsjeća na TV-prodaju ili dio gdje operiraju jaje. Zvuk aviona i groma (a toga je bilo dosta, meni previše) uplakao je neku djecu. Lovro se hrabro držao.
    Goga40, ovo mi je dragocjeno iskustvo, jer sam se dvoumila bih li Andreja vodila na Antuntuna ili ne, pa sam ipak zaključila da će ta predstava malo pričekati. Već je netko na forumu napisao nešto slično. Inače, Andrej obožava Antuntuna i recitiramo ga za doručak, ali on voli tekst i slikovnicu, a za predstavu mislim da je ipak još premali.

    Inače, jučer sam otvorila Pandorinu kutiju... Boba graditelja!!!
    (dosad ga nije gledao)
    Dosadilo mi da stalno gleda Tonka Bonka (inače imamo dogovor - gledamo crtiće i vježbamo nogu), pa sam mu, da malo proširimo repertoar, ponudila Boba graditelja, (onaj DVD s kioska). Ljudi moji... on je to gledao punih 40 minuta!!! Ja sam mu cijelo vrijeme natezala nogu, on nije ni trepnuo! Toliko dugo nismo vježbali ni kad je bio beba i spavao za vrijeme vježbi. Samo je gutao crtić za crtićem. Onda je meni već bilo dosta, i učinilo mi se pretjerano da tako dugo gleda tv, pa smo se dogovorili da je sad gotovo i da strojevi idu spavati. Isprva je prihvatio, ali kad sam ugasila televizor, da ste vidjeli tu tugu! Dozivao ih je plačnim glasom pred televizorom "Bager... Smetlarko..." , a kad je shvatio da mu neću ponovo uključiti crtiće, počeo je razbacivati sve oko sebe.
    Mislim, očekivala sam da će mu se svidjeti, ali ovako nešto...

  20. #120
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mi smo danas bili u Kazalištu lutaka, gledali smo predstavu Umišljena mišica.

    Predstava mi se ne sviđa, i za veću djecu je. Jedino su lutke dobre. Ja sam mislila da je za male jer traje samo pola sata, a tako su izgleda mislili i drugi jer je bilo puno baš male dječice.

    Lei je bilo dosadno i pred kraj je htjela doma. Rekla e da je predstava BA BA - Lea i inače kad se ljuti i protestira ne plače i ne vrišti nego govori ba! ba! ili va va va! a ponekad i beng! beng!

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Mima ova mi je informacija skroz korisna....baš sam pregledavala njihov raspored da vidim što ćemo sljedeće gledati.
    Mislim da ćemo pričekati Ivicu i Maricu-dečki vole slikovnicu i crtić pa mislim da bi i predstava dobro prošla što se radnje tiče.
    Mi smo se danas učlanili u knjižnicu i odabrali smo dvije priče: Tri praščića
    i Sretan rođendan Winnie Pooh na vlastiti odabir.

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Čuj, predstava je puna glasnih songova (popularne pop pjesme), umjetnog dima, pojavljuje se magarac koji govori kao Franjo Tuđman :shock: , a ima čak i seksi fora. Sve u svemu, mislim da djeca tu apsolutno ništa ne kuže.
    Više manje sva djeca su već pred kraj protestirala.

    Mi sad slijedeće planiramo možda Ružno pače u Trešnji - to je koliko shvaćam balet. Vidjet ćemo kako će joj se to svidjeti.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Čuj, predstava je puna glasnih songova (popularne pop pjesme), umjetnog dima, pojavljuje se magarac koji govori kao Franjo Tuđman :shock: , a ima čak i seksi fora. Sve u svemu, mislim da djeca tu apsolutno ništa ne kuže.
    Dakle, stvarno :shock:

    Mi isto čekamo Tri praščića, netko je napisao da je ta predstava zgodna za ovako male. I nešto prikladno u Trešnji (to nam je bar blizu).
    Ali još jednom preporučujem Srećka među bubama, tko nije gledao, predstava je sjajna. Andrej još uvijek zna govoriti kako bi htio gledati predstavu s bubama koje plešu.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    [quote="Njojza"]
    Citiraj irenas prvotno napisa
    a samo da ti kazem da sam sinoc pitala Farisa sjeca li se Dore
    kaze da se sjeca
    pitam ga gdje je Dora dolazila, u stari ili u novi stan, on veli u stari
    a pitam ko je Dora Farisu, a on kaze cura
    e pa sad da znas da ima Faris curu
    Srce lijepo ,vidimo se mi nagodinu možda se razbukta ljubav
    Dora je danima povraćala i još uvijek ima proljev.Bile smo na kontroli i dok je rekao da je premršava(nije pothranjena)i da bi se trebala malo zdebljati.Ima 10500 tako da je na donjoj granici po nekakvom njegovom grafu :/ Ja joj od onda dajem špeka svaki dan
    Od crtića je Maja in,Bob graditelj isto tako,ali više voli plesati nego gledati crtiće.

  25. #125
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Pozdrav svima, mi smo još uvijek bolesni, od utorka... Sad ima afte, nema ih puno, ali joj je sve crveno i malo nateeno, pa je non stop živčana i razdražljiva, neće ništa jede, samo plače... Samo se nadam da ovo nije uvertira u lanac boleština, jednu za drugom, ko prošle zime.

    Ja se još uvijek bojim Martu voditi u kazalište, mislim da bi se prepala kod prve scene...

    A što se tiče crtića, sada nam je Fifi in. Onako kako bulji Andrej u Boba, tako ona u ovo cvjetno društvo. A što se Boba tiče, prepala se jedne epizode gdje je bager ostao u tunelu used mraka, i od se panično boji Boba i ekipe...

    Neki dan sam je mjerila i iznenadila sam se kad sam vidjela da je prešišala 90 cm... A još za rođendan je imala jedva nekih 85-86.

  26. #126
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    tinkie winkie ljubi mi mišicu

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    A evo i zašto Faris misli da mu je Dora cura.
    Faris i Dora u ljubavnom zagrljaju

    http://public.fotki.com/irenasulic/l...a-prvi-pogled/

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Preslatki su!!!

  29. #129
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    irenas, jos samo fali slika kad ga je oborila s nogu hihihihi
    dusa moja draga, kako se onako bunovan branio
    i kako su samo narasli od ljetos :shock:

  30. #130
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Faris i Dora
    preslatki su!

    A ja ću opet o spavanju...dakle, u srijedu je dugo ujutro spavao, i nikako nije htio zaspati popodne.
    odustala sam od uspavljivanja tako da taj dan uopće nije spavao po danu.
    Zaspao je navečer u 20.15 u roku 5 min i spavao do 8.30 ujutro.

    U četvrtak .. sam se premišljala da li da ga stavljam spavati ili ne, ali oko 3 sata je bio prilično pospan,
    pa je zaspao s tim da sam ga probudila u pola 5.
    Tu večer je opet teško zaspao, tek oko pola 11.

    U petak.. odustala sam od ideje da izbacimo dnevni spavanac i kao i obično legli smo u krevet, ali on opet nikako neće zaspati!
    i nije spavao po danu...
    I opet navečer zaspo u 8, pa ujutro d dosta rano izbacio, sa 11 mjeseci
    o pola 9.

    i danas nije spavao po danu i eno ga sad u krevetu spava već pola sata!

    ne znam još da li je on to zapravo izbacio dnevno spavanje ili je samo neka faza.. :?
    ipak mi se čini da je još mali da ne spava po danu ( kad ima djece od 4-5 god koja još spavaju)

    ali...on je i sa dva dnavna spavanca prešao na jedno dosta rano...sa 11 mjeseci.

  31. #131
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Nešto mi se zapetljalo...
    ... treba pisati:

    "I opet navečer zaspao u 8, pa ujutro do pola 9."

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Onako kako bulji Andrej u Boba...
    Samo da dodam da je danas odgledao Boba s biciklističkom kacigom na glavi, jer ako Bob i Wendy imaju kacigu, mora i on. Na sreću, i Bob i Andrej imaju žutu kacigu, pa bar neka sličnost

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    irenas, jos samo fali slika kad ga je oborila s nogu hihihihi
    dusa moja draga, kako se onako bunovan branio
    i kako su samo narasli od ljetos :shock:
    to nisam uspjela slikati,znaš da smo skočile da ih dignemo

  34. #134
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Samo da dodam da je danas odgledao Boba s biciklističkom kacigom na glavi, jer ako Bob i Wendy imaju kacigu, mora i on. Na sreću, i Bob i Andrej imaju žutu kacigu, pa bar neka sličnost

  35. #135
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    makka, što se spavanja tiče, Marta brže zaspi navečer ako se po danu naspava. čak i onda kad spava, recimo od 13:30 do 17 h.


    Pitanje: što ćete klincima kupiti za Božić? Meni treba hitno neka ideja...

  36. #136
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    makka, što se spavanja tiče, Marta brže zaspi navečer ako se po danu naspava. čak i onda kad spava, recimo od 13:30 do 17 h.


    ...
    kod nas je ista situacija

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Što se tiče spavanja neka djeca ne mogu dugo spavati ako su preaktivna. Recimo mi kad odemo kod mojih ide spavat puno kasnije jer je sva u akciji, a budi se puno ranije i opet traži akciju. Jednom se digla u pet ujutro i skroz budna viče idemo se igrati, di je ujo... A legla oko 11. A doma bi od 9-9 spavala... I još ne želi dnevno kako ne bi ništa propustila

    Dnevno je počela izbacivati oko 20 mj, kak je dolazilo proljeće. Ja sam smatrala da je prerano da nema dnevno, prvo sam ju prisiljavala a onda odustala. Ako ne bi tražila ne bi ni spavala. Sad dolaskom zime opet traži dnevno... Možda je samo bila faza a možda sad treba zimski san. Ipak se ljeti više izlazi, više akcije pa ne želi spavati da nešto ne propusti... A sad nema što propuštati kad već iza pola pet mrak, nema nikog po parkovima...

    Dosta rano smo izbacili 2 dnevna, sa 10-11 mj... sa 20ak dnevno. A i tata joj je bio takav, u vrtiću je uvijek bio jedino dijete koje doslovno nikad nije spavalo... I uvijek su bili na njegove starce zašto tako malo dijete ne spava...

    Inače smo bolje, ozdravljamo

  38. #138
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ajme koji predivan vikend, a ja sam se spremila na kišu. Nije nam se dalo nikud ići pa smo se i jučer i danas cijelo jutro šetali po kvartu i to je bio pun pogodak. Lea obožava hodati po suhom lišću i sakupljati žireve i orahe.

    Sad je Lea sa tatom još u parkiću a ja kuham ručak - kao u pjesmici

    Ja itekako već razmišljam o Božiću, a shopping bi zapravo trebala obaviti slijedeći tjedan jer nakon toga idem na nekakve tečajeve i neću imati slobodna poslijepodneva.

    Ideje za Leu su mi - nekakve kocke od kojih se gradi kuća, ali baš da ima krovove, prozore itd. Činilo mi se da sam tako nešto vidjela od Megabloksa, ali sad ne mogu pronaći niti na internetu, a u dućanima nema skoro ništa od Megabloksa. Druga ideja mi je neka Duplo kuća, to je doduše ogromno i sigurno jako skupo, a vidjela sam samo na Lego siteu, pa niti ne znam ima li toga kod nas. Sutra ću vjerojatno skočiti do Mullera na Trgu vidjeti čega ima. MM je već bio i njegov izvještaj me baš nije ohrabrio. Uglavnom, mislim da ću joj kupiti neke kocke ili nešto od Playmobile-a.

    Još bih joj kupila (možda za Svetog Nikolu) neku društvenu igru, i sad baš nema neke koju tražim - Don't Wake Daddy. Vidjela sam u Mladosti u izlogu nekakav don't wake dog ali mislim da bi se Lea bojala tog doga.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Druga ideja mi je neka Duplo kuća, to je doduše ogromno i sigurno jako skupo, a vidjela sam samo na Lego siteu, pa niti ne znam ima li toga kod nas. Sutra ću vjerojatno skočiti do Mullera na Trgu vidjeti čega ima. MM je već bio i njegov izvještaj me baš nije ohrabrio. Uglavnom, mislim da ću joj kupiti neke kocke ili nešto od Playmobile-a.
    Hm, ne znam da li da te odmah razočaram :/ ali meni izbor Lego duplo u Mulleru na Trgu i nije baš nešto. Iako, ja se stalno nadam da će im stići nešto novo. I ja sam Andreju htjela kupiti neke kocke od kojih može zaista graditi, a ne slagati samo ono što je nacrtano na kutiji.
    (inače, meni je Muller usput kad idem s posla, pa mogu onamo zaviriti bilo koji dan - i izvijestiti ovdje čega ima).
    Inače, TL u Gajevoj sad ima više Megabloksa nego Lega - to je moj dojam.
    Mi smo razmišljali o nekoj konstruktivnoj igrački, ima Heros zgodnih takvih drvenih stvari na slaganje, ali sve su sa šarafićima, pa mislim da je to zasad malo preteško za nas (iako je MM oduševljen - ali on ionako bira igračke po svojem ukusu ). Zasad mi se čini najbolje kupiti mu još elemenata za onaj njegov vlakić kojim se, otkako ga je dobio, igra svaki dan bar pola sata, a često i dulje.
    Društvenih igara ima prekrasnih, ali mislim da ćemo s time pričekati još neko vrijeme.

    Eh, da, bili smo jutros na izletu na Glavici i bilo nam je divno - Andrej je dosta hodao, trčao po lišću i sl. I vratili se doma na unaprijed skuhan ručak (ovdje dižem nos od ponosa na vlastitu organiziranost), sad spava kao top, a i ja sam se uspjela malo odmoriti.

  40. #140
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mima, imaš u Dječjem svijetu u Petrinjskoj tu Lego-duplo kućicu s 4 lutke, namještajem i svim pripadajućim điđa-miđama . Košta 420kn :/ , skoro pa sam organizirala kupovinu , ali mi je onda sestra javila da Ani za Sv. Nikolu šalje drvenu kućicu sa stanarima i namještajem, pa sam odustala (:smajlić-koji-briše-znoj-sa-čela.
    Inače, vidi cijene i na sajtu baby-centra Brežice.

  41. #141
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    E da, već MM i hoće ići u Brežice u kupovinu Lega.
    Naime, liječi šaku kod nekog šamana koji živi na samoj slovenskoj granici pa je mislio skočiti preko.
    Hvala na obavijesti, ne bi mi palo na pamet ići u Dječji svijet.

    tanja, super da možeš izvijestiti o situaciji u Mulleru, ja se nadam da će se dućani malo bolje opskrbiti igračkama pred Božić.

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Evo baš sam pogledala na baby centru cijene, hišica za punčke

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=167043

    košta 58 eura, što i nije neka razlika u odnosu na cijenu kod nas.

    al mi se čini dobar izbor dupla.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Vidjela sam, šmrc, i što je najgore, čak je i MM bio spreman potegnuti do Brežica u potrazi za Lego-kockama (on je inače alergičan na shopping-izlete), ali sad jednostavno nećemo stići do Božića svi vikendi su nam zauzeti, a preko tjedna, nema šanse.
    Vjerojatno ćemo to ostaviti za neku drugu prigodu. Kao da je teško naći prigodu za nabavku Lego-kocaka

  44. #144
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ali opet, nemaju nkakve kocke od kojih bi se baš gradila nekakva kuća.
    Lea stalno gradi kuće od ovoga i onoga, pa sam joj zato htjela kupiti neke takve kocke. Ja sam kao dijete imala genijalan Lego za gradnju kućica (to mi je ujedno bio jedini), ali to je doduše bio baš pravi Lego, sa malim kockicama , bila su ti u vrata, prozori, kocke za napraviti krov itd.

  45. #145
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    mi smo nedavno kupili Duplo town building, to je bio jedini paket lega u osječkom TL,
    uglavnom...ima prozore (6 kom), dva čovječuljka, osnovu za autić, stolice, sat, cvijeće, drveće i još koješta.
    Paket nije velik, koštao je 180 kn ali uz kockice iz drugih paketa mogu se složiti super kućice
    Htjeli smo kupiti veči set, ali kako rekoh..to je bio jedini.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    mi smo nedavno kupili Duplo town building, to je bio jedini paket lega u osječkom TL,
    uglavnom...ima prozore (6 kom), dva čovječuljka, osnovu za autić, stolice, sat, cvijeće, drveće i još koješta.
    Paket nije velik, koštao je 180 kn ali uz kockice iz drugih paketa mogu se složiti super kućice
    Htjeli smo kupiti veči set, ali kako rekoh..to je bio jedini.
    E, upravo to bih i ja kupila da ga ima negdje.
    Zapravo, vidjela sam to jesenas u Mulleru (naravno, ujesen, kad je rođendan već prošao ), a sad ga nema. Možda dobiju. Nije bilo ni preskupo.

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Za Sv.Nikolu sam naručila tobogan jer ga Dora naprosto obožava.Mi imamo obične kocke od kojih se grade auti i slične stvarčice i ona pokazuje interes.Redovno ih istresa,pomalo slaže ali mislim da je Lego za nas još uvijek prekupan zalogaj.Najbolje se igramo drvenim igračkama koje se isto mogu slagati u razne životinjice,vlakiće......,bojicama,plastelinom.N edavno je dobila puzle i to isto još nije za nju.Slaže ih jednu u drugo ali ne smisleno.Mi još uvijek veći dio dana provodimo vani u šetnjama i vožnji bicikla :D Lego će pričekati još malo.

  48. #148
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja za Sv.Nikolu neću ništa, osim možda nekog bombončića ili male sitnice, jer iza njega ide i Sv. Luca, pa je ne želim od početka navikavati da dobiva skupe igračke. Zato bih se za Božić malo "isprsila". I ja sam mislila kupiti tobogan, ali jednostavno ne znam di bi ga stavila stanu, a i mislim da bi po njemu ona svašta izvodila, tako da mi to i nije neka ideja.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    L. je dobio za rođendan prekrasan Lego-duplo aeorodrom (nije još za njega!) i uz njega katalog na kojem ima Lego svega, makar kućice nisam vidjela.

    Da li vaši klinci
    sami jedu,
    samostalno penju na tobogan i/ili stepenice
    pravilno drže olovku
    crtaju nešto smisleno
    razlikuju boje
    ubacuju složene oblike kroz odgovarajuće rupe (tipa brojevi, slova itd)?

    Leo ne radi ništa od toga. :/

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Da li vaši klinci
    sami jedu,
    samostalno penju na tobogan i/ili stepenice
    pravilno drže olovku
    crtaju nešto smisleno
    razlikuju boje
    ubacuju složene oblike kroz odgovarajuće rupe (tipa brojevi, slova itd)?

    Leo ne radi ništa od toga. :/
    Jede sam, ali samo ako je dobro raspoložen (mislim da malo zafrkava, ali da može).
    Penje se na tobogan (ako razmak između ljestvica nije previsok) i stepenice (sigurniji je ako ga držimo za ruku).
    Olovku drži grozno, u skladu s time - crtanje mu se svodi na šaranje gore-dolje po papiru (talentiran je na majku )
    Boje dugo nije razlikovao, sad mislim da ih kuži.
    Oblike prepoznaje i ubacuje, zapravo, to je rano savladao i dobro mu ide. Preporučujem slikovnicu "Baby Einstein - puzzling shapes" - izvrsna je za učenje oblika! Iako, brojeve i slova za ubacivanje nismo ni probali (nema takvu umetaljku), ali puzzle slaže...

    Ali zato ne pokazuje ni najmanju želju da se sam oblači (eventualno će sam skinuti čarape), a interes za tutu = 0. Možda bismo ga mi morali više poticati, ali kako ga potaknuti da navuče majicu, kad mu je u tom trenutku važnije držati slikovnicu u ruci (po mogućnosti što veću i sa što tvrđim koricama, tako da me može "slučajno" zviznuti po glavi dok ga pokušavam obući )

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •