Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Stafilokok u uhu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno Stafilokok u uhu

    Uzeli smo bris i mali nam ima stafilokok aureus u uhu, a isti imamo MM i ja u nosu. Pedijatrica je nešt napomenula da liječenje ide antibiotikom svo troje, ali moramo još pričekati nalaz brisa nosa od maliča pa onda opet idemo kod pedijatrice po lijek.

    Dojimo se. Na antibiotiku je bio sa nepunih mjesec dana, ja bih to zaobišla u širokom luku. Jel liječio netko to čudo? s kojim lijekom? kako liječenje utječe na dojenje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ador, stafilokok zlatni (aureus) je "domaca zivotinja" koja obitava u nosu. Neki put se spusti i u grlo ako se razmnozi i ako padne imunitet ali se antibiotska terapija daje samo u slucaju pogorsane klinicke slike kao slinjenje iz nosa, kasalj, kihanje, upala uha i temperature. Nasa pedica (a znam i druge) ne daje antibiotik za stafilokok zlatni ako je klinicka slika uredna jer se organizam najcesce sam izbori protiv stafilokoka. Upravo smo nedavno imale razgovor na ovu temu jer je meni u brisu nosa bio izoliran stafilokok ali ga nije bilo u grlu i nisam dobila antibiotik.

    Sto se tice stafilokoka u uhu, za to ne znam. Vidite sto ce biti s nalazom malenog pa jos jednom razgovarajte s pedicom. Sretno.

  3. #3
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ako ne postoji iscjedak iz uha ( GNOJ, PROZIRNI....)
    zanemarite i shvatite kao zagađen uzorak
    u nosu isto tako , ako ne pravi smetnje zaboravi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Hvala cure, ali postoji iscjedak iz uha, smečkaste boje i čudno miriše (smrdi) - tako sam i skužila da nešto nije ok. MM i ja smo i ranije znali da imamo stafilokok u nosu, MM se liječi masti kloranfenikol, a ja se nisam usudila jer dojim. Pedijatrica je nešt spomenula da bi mene liječila i garamicin masti, da je ona prikladnija?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Smeđkasti iscjedak se baš ne bi uklopio uz stafilokok.
    Možda je to cerumen, a ako ipak nije bilo bi bolje da ga pogleda netko na ORL.
    Kliconoštvo stafilokoka se ne liječi!!! Osim u iznimnim situacijama. A ova to nije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    bibai, da da mislila sam na cerumen, smečkaste je boje. Stafilokok je sigurno jer smo napravili bris.
    Pedijatrica veli da ako se mi ne izliječimo da ćemo opet prenijeti njemu i tako ukrug ali moramo mu još uzeti bris nosa da vidimo dali ima u nosu.
    Inače ja imam reakciju da me stalno svrbi nos i dosta je sluzav (kao da sam prehlađena, a nisam), MM ima iste reakcije. Poludjet ću ako se toga vraga ne riješim, ali zanima me s čim se točno liječi i koji je lijek kompitabilan sa dojenjem.

    Zanima me još jedna stvar; što znači kada se kaže da je neki antibiotik kompitabilan s dojenjem dok drugi nije? Kako jedan može štetiti dok drugi ne šteti?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Pa vjerujem ja da je to Stafilokok u brisu i da ste mu ga vi prenijeli i da ćete opet. Uostalom do 50% ljudi ga nosi u nosu i /ili koži. Ako ga ne dobije od vas dobit će ga od x,y osobe.
    Svrbež nosa i curenje nosa sigurno nije zbog stafilokoka, (alergija?).
    Ako se kliconoštvo liječi obično se maže Betrion duboko u nosnicu kroz 3 dana (2x dnevno).

    Lijek koji je kontaktibilan s dojenjem se ili ne izlučuje u mlijeko ili se izlučuje u minimalnoj koncentraciji koja nije štetna ili kod djeteta (neovisno o izlučenoj koncentraciji) neće izazvati nikakve probleme.
    Obrnuto je s onim koji je kontraindicirani kod dojenja.

  8. #8
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja ostajem pri svome i potpisujem bibai , a ti ako želiš možeš se liječiti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Svrbež nosa i curenje nosa sigurno nije zbog stafilokoka, (alergija?).
    Ako se kliconoštvo liječi obično se maže Betrion duboko u nosnicu kroz 3 dana (2x dnevno).
    Ne znam, takve neugodne simptome je MM spomenula njegova doc i stvarno ih imamo, s tim da mene sluznica neugodno pecka. Alergičari nismo.
    Betrion čak imam doma

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    ja ostajem pri svome i potpisujem bibai , a ti ako želiš možeš se liječiti
    Konkretno, što se malome može dogoditi ako se stafilokok u uhu ne liječi?
    i dali je normalno da cerumen iz uha bude smečkaste boje i neugodnog mirisa (s tim da je pojačano lučenje - nije li to ipak nekakva upala?).

  11. #11
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ništa , ako nije oštećena koža zvukovoda.
    cerumen malo čudno miriši , ponekad na nešto vlažno.
    iscjedak iz uha nikada ne izgleda kao cerumen .
    Nakapaj mu hidrogen ili cerustop i to je to .
    E da, ja nisam pregledala tvoje dijete , ovo su samo teoretski odgovori na pitanje .

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    ništa , ako nije oštećena koža zvukovoda.
    cerumen malo čudno miriši , ponekad na nešto vlažno.
    iscjedak iz uha nikada ne izgleda kao cerumen .
    Nakapaj mu hidrogen ili cerustop i to je to .
    E da, ja nisam pregledala tvoje dijete , ovo su samo teoretski odgovori na pitanje .
    Da naravno, zato i pitam da mogu usporediti s onim što mi pedijatrica kaže, pa da nađem neku zlatnu sredinu.
    Hvala ti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •