Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: stetnost udisanja para od ljepila

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno stetnost udisanja para od ljepila

    u poslijednje vrijeme dosta radim s ljepilom, malo jace od 'oho' ljepila... trudim se raditi dok luka spava ali to mi nije dosta vremena...
    pa se on bas zna motati oko mene iako mu dajem stvari da se zaigra malo dalje, voli doci provjeriti sto to radim...
    imam dva pitanja:
    1. da li da prestanem raditi dok je on tu? ili imate prijedlog kako raditi a da mu sto manje steti?
    2. i ja ocito udahnem tih para od ljepila a jos uvijek dojim... znate li je li to stetno? i ako da - koje bi ljepilo mogla koristiti da nije stetno? (radim s kamenjem i treba mi nesto jako, brasno i voda ovdje ne pale...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da, štetno je. ne znam šta ti znači "puno radim"; i ne znam gdje to radiš. da li je veliki prostor? provjetravan? ili mala zatvorena sobica?
    bilo bi idealno ako možeš otići na balkon na sat-dva i naprviti to što trebaš...bez luke.
    ne znam kakvo kamenje i u koju svrhu ga ljepiš? da li mora biti jako precizno i uredno? koliko ti je bitno da ljepilo brzo steže?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ovako, radim recimo svaki dan po oko sat vremena... sve ukupno... sihte po otprilike 10-20 min... to mi se cini puno za udisanje ljepila iako je luka kraj mene ili u blizini (sobi) trecinu ili polovicu tog vremena... ali ja udisem cijelo vrijeme...
    radim u dnevnom boravku koji je velik... odokativno minimalno 4X6m... i ima dva jako velika prozora... ali otkad je zahladilo manje provjetravam jer treba nakon toga dugo da se ponovno stan zagrije... na balkonu mi je jako hladno za raditi...
    lijepim kamenje vulgaris (jako nepravilnih oblika i i hrapavo ter neravnih stranica) od kojih radim svjecnjake... preciznost mi nije jaaako bitna... niti hiper velika brzina stezanja ljepila... ali bitno mi je da kad se primi da dobro drzi...
    imas neko za preporuciti?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ako ti je to dugoročan posao, možda bi se trebala ogranizirati tak da si sve pripremiš, izađeš na balkon na 10 min i brzo zaljepiš.
    nije tih sat vremena ništa tako strašno, ali bolje bi bilo izbjegavati.

    ovako, za ovo kaj ti radiš možeš koristiti ili dvokomponentno ljepilo (to vjerojatno ti imaš) ili kazein. moram sad još točno provjeriti ovo s kazeinom, kak se točno radi, pa ti javim.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    joj, nemam dvokomponentno... gldala da ga kupim al kosta 25franaka neke minijaturne tubice... skuup ovdje materijal za poshizit...
    ali sta dvokomponentno ne smrdi isto?
    a za kazein nisam cula...
    aj puno ti hvala ak es se raspitati oko iskustva sa njim...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    a što misliš o onom pištolju na struju?
    ja sam s tim lijepila svašta, oduše nisam probala kamenje, al nek se netko javi ako ima iskustva.
    meni je jako dobro držalo!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    aaa, vidis to mi nije palo na pamet! onaj pistolj kaj topi silikon mislis? to bi trebalo drzati...
    a u to mi se isplati i investirati jer je super napravica...
    a punjenja ako su ovdje jako skupa mogu kupovati u hr kad dodjem...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ma to vruće ljepilo drži ko ludo !
    I nisu skupa punjenja , mislim da sam u Metrou vidla 5 onih štapića za 9 kn , ali nemam pojma koliko se to troši .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    e, na to sam mislila. ne znam koliko su refili, al bar nema mirisa. samo pazi da se meleni ne opeče!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ne bu ti to dobro za kamenje :/
    ja sam s tim ljepila drvo i otpadalo je nakon nekog vremena....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •